Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija: vienkārši izskaidrojama

Kriptonauda noteikti ir bijis viens no nozīmīgākajiem tehnoloģiskajiem izgudrojumiem pēdējā laikā. Kriptovalūtu pamats, t.i., Blockchain tehnoloģija, ir guvusi ievērojamu atzinību par daudzveidīgajām funkcijām. Tomēr uzmanība uz izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju (DLT) ir bijusi salīdzinoši ierobežota starp sacīkšu debatēm par kriptovalūtām un Blockchain.

Gluži pretēji, detalizēta DLT izpratne un tās darbība var palīdzēt ieviest ievērojamu revolūciju parastajās pieejās darījumiem ar uzņēmējdarbību. Vēl viens ievērojams iemesls koncentrēties uz pareiziem DLT skaidrojumiem ir tas, ka daudzi cilvēki to sajauc kā sinhronu Blockchain tehnoloģijai.

Faktiski Blockchain būtībā ir izplatīta virsgrāmatas veids. Laipni lūdzam DLT analītiķu stūrī, kas aptver DLT un tā darbības nozīmi. Vissvarīgākais ir tas, ka šajā diskusijā mēs varam atspoguļot informāciju par dažādiem DLT veidiem un to funkcijām. Turklāt diskusija šajā analītiķu stūrī sniegs arī ieskatu par pašreizējām DLT problēmām.

Reģistrējieties tūlīt: bezmaksas Blockchain kurss

DLT izcelsme un nozīme

Atskatoties uz DLT izcelsmi, Bitcoin ierašanās 2008. gadā, iespējams, ir pirmais pagrieziena punkts. Kopš tā laika Blockchain tehnoloģija ir ieguvusi biznesa pasaules uzmanību ar savām izturības pret modifikācijām iezīmēm un drošu dažādu darījumu ierakstu glabāšanu. Tuvāk aplūkojot Blockchain ekosistēmas tendences 2020. gadam, var parādīt DLT potenciālu.

Kā ziņots, globālie izdevumi par Blockchain balstītiem risinājumiem, visticamāk, līdz 2023. gadam sasniegtu aptuveni USD 15,9 miljardus USD. Paredzams, ka globālie izdevumi par Blockchain balstītiem risinājumiem 2020. gadā sasniegs aptuveni USD 4,3 miljardus USD. Blockchain starta uzņēmumi visā pasaulē 2018. gadā varēja iegūt kapitāla fondus, kuru kopējais apjoms bija USD 4,15 miljardi USD.

Patēriņa preces un apstrādes rūpniecība attēloja lielāko uzņēmumu daļu, t.i., 29%, izmantojot Blockchain tehnoloģiju. Visas šīs tendences skaidri norāda uz nepieciešamību pārdomāt Blockchain sarežģījumus, t.i., DLT tehnoloģiju. Šādu pārdomu sākumpunktam vajadzētu būt DLT tehnoloģijas definīcijai.

Lai saprastu DLT, varat to īpaši izmantot kā vienādranga tehnoloģiju, kas tiek atbalstīta internetā, piemēram, e-pastu, interneta telefoniju vai failu koplietošanu. Tomēr šāda veida P2P tehnoloģijām vienmēr bija bažas par īpašumtiesību aktīvu nodošanu. Bitcoin kā vienādranga elektroniskās naudas sistēma parādījās 2008. gadā.

Bitcoin pamatā esošā tehnoloģija izveidoja īpašas pieejas informācijas un darījumu organizēšanai un glabāšanai. Laika gaitā parādījās daudzas jaunas pieejas, lai organizētu uz Blockchain balstītu informāciju un darījumus aktīvu nodošanai. Tāpēc termins DLT attīstījās kā jumta apzīmējums, lai apzīmētu šīs jaunās tehnoloģijas informācijas un darījumu organizēšanai digitālo aktīvu pārsūtīšanai P2P formātā..

Kas ir izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija (DLT)?

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija (DLT) būtībā nozīmē jaunu un ātri attīstītu pieeju informācijas ierakstīšanai un koplietošanai vairākos datu veikalos. Katrā no datu krātuvēm (t.i., virsgrāmatām) ir vienādi datu ieraksti, kas tiek pakļauti uzturēšanai un kontrolei, izmantojot izplatītu datoru serveru tīklu, kas tiek saukti par mezgliem. Tādējādi jūs varat domāt par DLT kā izplatītu datu bāzi ar noteiktām unikālām īpašībām.

Blokķēde ir tikai DLT variants, kurā tiek izmantotas kriptogrāfiskas un algoritmiskas pieejas, lai izveidotu un pārbaudītu nepārtraukti paplašināmu, tikai pievienotu datu struktūru, kas pamazām pārvēršas par darījumu bloku ķēdi, kas kalpo virsgrāmatas lomai. Niršana DLT darbā var arī palīdzēt uzlabot jūsu zināšanas par DLT.

Mezgli uzsāk jaunus datu bāzes papildinājumus, izveidojot jaunu datu “bloku”, kas ietver dažādu darījumu ierakstus. Pēc tam informācija par jauno datu “bloku” tiek koplietota visā tīklā šifrētas informācijas veidā. Rezultātā Blockchains nodrošina, ka informācija par darījumiem nav publiski pieejama.

Tad visi tīkla dalībnieki novērtē datu bloku un pārbauda tā derīgumu saskaņā ar iepriekš noteiktu algoritmiskās validācijas metodiT. Iepriekš noteiktā algoritmiskās validācijas metode ir pazīstama arī kā Blockchain konsensa mehānisms. Kad datu bloks ir apstiprināts, visi dalībnieki var pievienot bloku savām grāmatām, tādējādi radot “bloku ķēdi”: The Blockchain.

Apkopojot, DLT nodrošina, ka virsgrāmatas izmaiņas tiek atspoguļotas visā tīklā, un visiem tīkla dalībniekiem ir detalizēta, identiska visas virsgrāmatas kopija jebkurā konkrētā instancē. Var skaidri pamanīt, ka DLT funkcijas galvenokārt ir atbildīgas divu galveno sastāvdaļu dēļ.

Pirmais uz DLT balstīto sistēmu vai infrastruktūras pamataspekts ir spēja uzglabāt, ierakstīt un apmainīties ar digitālo informāciju starp dažādām, piekrišanas pusēm bez nepieciešamības pēc centrālās uzticības iestādes vai reģistru turētāja. Otrais DLT pamatkomponents attiecas uz izvairīšanos no dubultu tēriņu, t.i., viena un tā paša digitālā īpašuma vai marķiera nosūtīšanas vairākām pusēm. Bez centrālās kontrolējošās iestādes dubultu tēriņu risks ir diezgan augsts, īpaši starp partijām, kuras viena otru nepazīst.

Tagad, kad jūs zināt atšķirību starp Blockchain un DLT, ir saprātīgi meklēt informāciju par DLT tipiem.

Lasiet arī: Blockchain vs Distributed Ledger Technology

Izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas veidi

Ir divas vispārīgas izplatīto virsgrāmatu kategorijas, piemēram, varianti ar atļauju un bez atļaujas.

Atļautā izplatītā virsgrāmata ietver prasību par atļauju mezgliem no centrālajām entītijām, lai piekļūtu tīklam un veiktu izmaiņas virsgrāmatā. Piekļuves vadīklas atļautā izplatītajā virsgrāmatā parasti ietver identitātes pārbaudi.

No otras puses, bez atļaujas izdalītu virsgrāmatu gadījumā katrs tīkla mezgls satur (vai var piekļūt) pilnu un atjauninātu visas virsgrāmatas kopiju. Visi tīkla dalībnieku piedāvātie vietējie virsgrāmatas papildinājumi tiek paziņoti visiem tīkla mezgliem.

Jebkurā kategorijā mezgli ir kopīgi atbildīgi par modifikācijas apstiprināšanu, izmantojot vienprātības mehānismu, kura pamatā ir iepriekš noteikts algoritms.

Hibrīdais DLT ir vēl viens DLT veids, kas apvieno gan bez atļaujas, gan ar atļautiem tīkliem un piedāvā tīklu, kas gūst labumu no abiem.

Pēc apstiprināšanas procesa jaunais papildinājums visām attiecīgajām grāmatām var palīdzēt nodrošināt datu konsekvenci visā tīklā. Ņemot vērā DLT elastību, daudzi projekti izvēlas DLT variantu ieviešanu.

Tātad, ja esat domājis, ka DLT ir viss par Blockchain, tad ir pienācis laiks domāt vēlreiz! Dažādie izplatīto virsgrāmatu veidi, kurus pašlaik varat atrast, ir pati Blockchain, Hashgraph, DAG, Holochain un Tempo (Radix). Tuvāka pārdomāšana par šiem DLT veidiem un to darbību var stiprināt jūsu izpratni par DLT.

  • Blokķēde

Nav šaubu, ka pašlaik Blockchain ir vispopulārākais DLT variants pasaulē. Darījumu ieraksti tiek saglabāti virsgrāmatā bloku ķēdes formā, piemēram, garš ierakstu saraksts. Blokos saglabātā digitālā informācija ietver darījuma laiku, datumu un specifikācijas. Turklāt Blockchain blokos ir arī sūtītāja informācija ar unikālu “digitālo parakstu”, lai aizsargātu anonimitāti.

Blockchain blokos ir īpašs ID, ko sauc par “hash”, kas diferencē un sinhronizē darījumus. Jaucējfunkcija nodrošina uzticamu atbalstu, lai atšķirtu visus darījumu blokus virsgrāmatā.

  • Hašgrāfs

Nākamais papildinājums starp DLT tipiem ir Hashgraph, kas ļauj saglabāt vairākus darījumus virsgrāmatā ar tādu pašu laika zīmogu.

Ieraksts Hashgraph virsgrāmatā ir pazīstams kā “Notikums” un ietver visu darījumu glabāšanu paralēlā struktūrā. Hashgraph DLT sistēma nodrošina, ka neviens tīkla mezgls nevar mainīt darījumus vai informāciju. Salīdzinot ar Blockchain, jūs varat skaidri pamanīt papildu iespējas izvēlēties darījumu bloka iekļaušanai.

Viens no interesantākajiem akcentiem par Hashgraph kā DLT variantu attiecas uz prasību pēc mazākām glabāšanas vienībām, jo ​​jums nav mūžīgi jāuzglabā informācija par darījumiem grāmatā. Lietotnē Hashgraph visi tīkla mezgli panāktu vienošanos par darījuma procesu un attiecīgi uzskaitītu procesu.

  • DAG

Nākamais papildinājums starp DLT tipiem attiecas uz DAG vai Directed Acyclic Graph. DAG būtībā ir uzlabots DLT ar atšķirīgu struktūru. DAG spēj atbalstīt Nano darījumus un labāk uzlabot mērogojamību, paplašinot tīklu. Turklāt DAG atšķiras arī no citiem DLT tipiem, pamatojoties uz tā vienprātības mehānismu. Katram tīkla mezglam ir jāsniedz pierādījumi par darījumiem ar virsgrāmatu un tie varētu sākt darījumus: mezgliem ir jāpārbauda vismaz divi no iepriekšējiem virsgrāmatas darījumiem, lai apstiprinātu viņu darījumu.

Tāpēc darījumus ar iepriekšējo apstiprināto darījumu garākām filiālēm, visticamāk, uzskata par derīgiem. Uzņēmumi, kuriem jānodarbojas ar milzīgiem darījumu apjomiem, varētu izmantot DAG.

  • Holochain

Holochain DLT ir nākamais nesenais papildinājums starp citiem DLT veidiem, izņemot Blockchain. Tas šobrīd ir viens no vismodernākajiem DLT, kas izstrādātājiem nodrošina jaunas pieejas decentralizētu lietotņu izveidei. Galvenā atšķirība starp holohainu un citiem DLT tipiem nepārprotami attiecas uz aģentu centrālo struktūru. Holochain DLT izvairās no globāliem vienprātības mehānismiem, nodrošinot visiem aģentiem savu dakšu sistēmu. Tāpēc Holochain kalpo kā daudzsološa alternatīva lietošanai uzņēmējdarbībā, kas prasa lielāku mērogojamību un sistēmas integritāti.

  • Tempo (Radix)

Pēdējais papildinājums starp jaunajiem DLT variantiem attiecas uz Tempo (Radix). Tempo ir salīdzinoši jauns papildinājums, kas nodrošina laika zīmoga priekšrocības kopā ar citām DLT funkcionalitātēm. Viens no galvenajiem Tempo akcentiem ir tas, ka nav jāveic nekādas izmaiņas, lai Tempo izmantotu publiskiem un privātiem moduļiem. Turklāt, lai izveidotu savas decentralizētās lietojumprogrammas, monētas vai žetonus, jums nebūs nepieciešami ievērojami papildinājumi aparatūras komponentu ziņā..

Izaicinājumi ar DLT

Tātad tagad vajadzētu būt mazāk neskaidram, lai uztvertu izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas funkcionalitāti ārpus Blockchain. Tomēr ir svarīgi arī pārdomāt DLT izaicinājumus, lai paredzētu tā pieņemšanas nākotni. Viena no galvenajām DLT nepilnībām attiecas uz skaidrības trūkumu attiecībā uz noteikumiem. Ar DLT saistītās regulatīvās infrastruktūras ierobežotais stiprums rada risku, ka tiks traucētas lietotāju tiesības tīklā.

Nākamā izšķirošā DLT neveiksme attiecas uz pārliecinošu pierādījumu trūkumu par tā globālo ietekmi. DLT globālā ieviešana joprojām ir teorētiskā līmenī, un bez jebkādiem konkrētiem pierādījumiem par tās globālo ietekmi DLT ieviešana būtu apšaubāma. Vēl viens ievērojams izaicinājums, kas DLT jāpārvar, ir joprojām relatīvais tehnoloģijas nenobriedums. Izņemot Blockchain, citi DLT varianti joprojām attīstās, un tiem ir sava daļa trūkumu.

Kaut arī DLT sola spilgtus nākotnes solījumus, tai tomēr ir jāsasniedz brieduma pakāpe. DLT lielākais izaicinājums ir panākt līdzsvaru starp datu drošību, privātumu un pārredzamību. Datu drošība tīkla mērogojamības un pārredzamības gadījumā stingru privātuma aizsardzības pasākumu starpā joprojām rada milzīgas problēmas DLT.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju? Apskatiet mūsu iepriekšējo rakstu, kas aptver Kas ir DLT un daudz ko citu.

Uzziniet vairāk par izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju

Pēdējie vārdi

Ceļš uz izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju nav bruģēts ar vienkāršām iespējām. Raugoties no neitrālas perspektīvas, DLT joprojām ir daudz trūkumu līdzās daudzsološajam potenciālam, kāds tam ir dažādām nozarēm. DLT izpratne ir vairāk nekā zināt, kā tas atšķiras no Blockchain.

DLT trūkumu pārzināšana ir atslēga to novēršanai. Atrastās iespējas, nosakot DLT ierobežojumus, ļauj lietotājam uzzināt vairāk par DLT, atklājot tā potenciālu dažādu parasto darbību pārveidošanai dažādās nozarēs. Ilgtermiņā DLT, visticamāk, kalpotu par pamatu visiem vienādranga darījumiem. Tāpēc labāk ir sākt uzzināt vairāk par izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju tieši tagad!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me