Aktīvu marķēšana blokķēdē – pilnīgs ceļvedis

Šīs diskusijas mērķis ir pārdomāt aktīvu tokenizācijas ar blokķēdi pamatus un to, kā sistēma darbosies ar blokķēdi.

Blockchain neapšaubāmi ir viena no aktuālākajām tēmām finanšu pasaulē. Tā ir ieviesusi dažādus jaunus sasniegumus, vienlaikus sniedzot atšķirīgas priekšrocības ar tādām iezīmēm kā decentralizācija, pārredzamība, sadalīta struktūra un nemainīgums. Tāpēc blokķēde ir atradusi dažādas lietojumprogrammas globālajā finanšu ekosistēmā, un aktīvu marķēšana ir viens no ievērojamākajiem pieminējumiem, kas pievērš uzmanību blokķēdei.

Aktīvu pārvaldība ir ļoti būtiska visu organizāciju problēma. Tomēr pašreizējā aktīvu pārvaldības ainava ir pakļauta dažādām neveiksmēm dokumentu divkāršības, ierobežotas pārredzamības un viltojumu dēļ. Aktīvu marķēšana var palīdzēt izmantot blokķēdes iespējas, lai pārveidotu fizisko aktīvu pārvaldības procesu.

Lasītāji varēja uzzināt līdzekļu un veidu marķēšanas nozīmi, kā arī iemeslus, kāpēc izvēlēties aktīvu tokenizāciju. Turklāt diskusijā tiktu pārdomātas arī dažādas jomas, kurās var piemērot jauno aktīvu marķēšanas tendenci.

Reģistrēties tūlīt: Centrālās bankas digitālās valūtas (CBDC) meistarklase

Kas ir aktīvu tokenizācija un vai tas tiešām ir vajadzīgs??

Tokenizācija būtībā ir process, kas ietver fizisko, kā arī nemateriālo aktīvu pārveidošanu blokķēdē. Blockchain tokenizācijas jēdziens pēdējā laikā ir ieguvis ievērojamu popularitāti. Pakāpeniski tokenizācija atrod blokķēdes lietojumus tradicionālajās nozarēs, piemēram, nekustamajā īpašumā, akcijās un mākslas darbos. Tātad, kāpēc mums vispār bija nepieciešama marķēšana?

Daudzi pieņem, ka aktīvu tokenizācija sākās ar kriptovalūtu. Tieši pretēji, kopš 1970. gadiem tokenizācija tika izmantota kā finanšu pakalpojumu datu drošības aparatūra. Daudzi parastie uzņēmumi finanšu pasaulē izmanto simbolizāciju, lai aizsargātu sensitīvu un konfidenciālu informāciju, piemēram, kredītkaršu numurus, personu identificējošu informāciju un finanšu pārskatus..

Parasti tradicionālā pieeja marķēšanai ietver sensitīvas lietotāju informācijas aizstāšanu ar marķieri, kas faktiski ir nejutīgu burtu un ciparu virkne. Ņemsim piemēru, lai saprastu parasto aktīvu marķēšanas pieeju. Mobilajos maksājumos tiek izmantots viens no nozīmīgākajiem tokenizācijas piemēriem.

Kā tas tiek izmantots

Dažās slimnīcās tiek izmantota tokenizācija pacientu reģistros, savukārt programmatūras izmanto tokenization pieteikšanās akreditācijas datu drošībai. Turklāt tokenizācija ir atradusi lietojumus arī pārvaldības gadījumā, piemēram, vēlētāju reģistrēšanu. Aktīvu marķēšana valdības risinājumu blokķēdē var palīdzēt aizsargāt slepenu informāciju. No otras puses, ir svarīgi arī pamanīt iemeslus, kāpēc nākt klajā ar blokķēdes tokenizāciju.

Pēc tam banka ievada klienta datus kriptogrāfijas funkcijā, lai izveidotu žetonus. Tad klients savā tālrunī saņem marķieri, kas apzīmē viņu kredītkarti. Jebkurš noziedznieks, kurš mēģina uzlauzt lietotāja tālruni, varētu atrast tikai marķieri bez jebkādas kredītkartes informācijas. Vēl viens svarīgs aktīvu tokenizācijas aspekts ir tas, ka tas neaprobežojas tikai ar finanšu informāciju.

Viss sākās ar kriptovalūtām, un tagad tiek plānots ieviest jauna veida žetonus vai digitālos aktīvus, ko sauc par CBDC vai centrālās bankas digitālajām valūtām. Patiesībā CBDC un kriptonauda ir diezgan atšķirīgas viena no otras, lai gan tās abas ir digitālie vai tokenizētie aktīvi.

Ja jūs interesē atšķirība starp bloku ķēdes iespējotu CBDC un citu kriptogrāfiju, tad šeit ir norādījums par kriptogrāfiju vs CBDC, kuru jums vajadzētu pārbaudīt.

Pašreizējais aktīvu pārvaldības scenārijs

Lai atrastu pamatu aktīvu marķēšanas ieviešanai, ir svarīgi izprast aktīvu pārvaldības pašreizējo stāvokli. Aktīvu pārvaldība būtībā attiecas uz ar aktīviem saistītu dokumentu sagatavošanas, iegādes, glabāšanas un pārvaldības procesu pirms īpašumtiesību nodošanas, tā laikā un pēc tā. Piemēram, viedie līgumi var palīdzēt uzdevumu automatizācijā.

No otras puses, izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija varētu kalpot kā vienots patiesības avots, lai samazinātu informācijas neatbilstību. Tas ir uzticams instruments akciju, kapitāla vērtspapīru, nekustamā īpašuma, obligāciju un līdzīga veida aktīvu tirdzniecībai. Esošajā aktīvu pārvaldības ekosistēmā ietilpst dažādas ieinteresētās personas, tostarp vairāki starpnieki, piemēram, investori, brokeri, auditori un glabātāji. Tāpēc ir neizbēgami sagaidīt būtisku procesa kopējo izmaksu pieaugumu.

Aktīvu pārvaldības jautājumi

Tajā pašā laikā parastā aktīvu pārvaldības pieeja ir arī neaizsargātāka pret krāpšanas un kļūdu iespējamību. Turklāt šādi aktīvu pārvaldības nozares jautājumi norāda arī uz aktīvu marķēšanas priekšrocību nepieciešamību.

 1. Pašreizējā aktīvu pārvaldīšanas nozare ir atkarīga no pieejām, kas rada ārkārtas grūtības precīzi noteikt kļūdas avotu, ja tāds notiek. Turklāt aktīvu pārvaldības sarežģītība ar tradicionālo marķēšanu arī rada šķēršļus pārbaudītas atbildības nodrošināšanai.
 2. Sadrumstalota datu glabāšana ar esošajiem tokenizācijas mehānismiem arī rada nepieciešamību pēc blokķēdes tokenizācijas. Visām aktīvu pārvaldīšanas darījumos iesaistītajām pusēm ar parasto marķēšanu ir savas datu versijas. Rezultātā tas rada ievērojamas grūtības norādīt kļūdu avotu, īpaši ņemot vērā procesu sarežģītību.
 3. Vēl viens ievērojams jautājums, kas skar pašreizējo aktīvu pārvaldības stāvokli, attiecas uz sarežģītu iekļaušanas procesu. Ļaunprātīgi aģenti varētu izmantot parasto tokenizācijas procesu ilgāku laiku un lēnu ātrumu. Hakeri varēja izmantot ievainojamības, kas rodas no procesa sarežģījumiem, un bez grūtībām izmantot viltotus dokumentus vai ID, lai nokļūtu uz kuģa..

Aktīvu tokenizācijas nodalīšana no pārvēršanas vērtspapīros un daļējas īpašumtiesības

Blokķēdes tehnoloģijas ar aktīvu tokenizāciju priekšrocības arī uzlabotu informācijas drošību, izmantojot laika zīmogus un kriptogrāfisko šifrēšanu. Blokķēdes marķēšana nedaudz, kaut arī ne pilnībā, atšķiras no tradicionālajiem tokenizācijas mehānismiem. Parastie marķēšanas mehānismi koncentrējās tikai uz datiem, savukārt aktīvu marķēšana ar blokķēdi koncentrējās uz aktīviem.

Jūs varat izdot blokķēdes marķieri kā jebkura faktiskā tirgojamā aktīva digitālu attēlojumu. Tas ļauj tirgoties pat ar vienu aktīvu daļu. Tagad daudzi iesācēji var sajaukt procesu ar daļu īpašumtiesībām vai pārvēršanu vērtspapīros. Tomēr aktīvu marķēšanai ar blokķēdi ir būtiskas atšķirības ar abiem.

Tokenizācija un pārvēršana vērtspapīros ir pilnīgi atšķirīgi termini. Tokenizācija ietver visu reālās pasaules aktīvu pārveidošanu par digitālu marķieri ar lielāku likviditāti. No otras puses, pārvēršana vērtspapīros attiecas uz aktīvu ar zemu likviditāti pārvēršanu drošības instrumentos ar augstāku likviditāti.

Drošības žetoni sniegtu iespējas tirgoties tirgos, kā arī bez receptes. Blokķēdes marķēšana atšķiras no daļējas īpašumtiesības, jo tā piedāvā iespēju piesaistīt nesaistītas puses vienuviet, lai baudītu tirdzniecību digitālajā pasaulē.

Piemērs izpratnei par aktīvu marķēšanu

Jums jau tagad ir jābūt guvušam skaidru priekšstatu par aktīvu tokenizēšanu blokķēdē. Tomēr ir svarīgi saprast, kā darbojas tokenizācija, ņemot piemēru par ieguldījumiem nekustamajā īpašumā. Jūs vēlaties ieguldīt konkrētā īpašumā, un jums ir 5000 USD tikai priekšlaicīgas investīcijas veikšanai. Šādos gadījumos jūs varat meklēt mazus sākumus, koncentrējoties uz avotiem, kas var palīdzēt jums sasniegt vēlamo ieguldījumu mērenās likmēs.

Piemēram, jūs varat iedomāties ieguldīt dažus tūkstošus divu vai trīs mēnešu laikā. Tomēr šāda pieeja var šķist nevietā, it īpaši nekustamā īpašuma nozarē. Padomājiet par to šādi – jūs nevarat nopirkt dažus kvadrātmetrus dzīvoklī divus mēnešus vienlaikus, pirms varat iegādāties visu dzīvokli. Tāpat domājiet par situāciju pretēji, lai uzzinātu, kā aktīvu marķēšana kļūst svarīga.

Reālajā pasaulē centrālo banku digitālās valūtas vai CBDC ir līdzīgs aktīvu marķēšanas paņēmiens. Divi CBDC veidi, ar kuriem jūs sastopaties, ir –

 1. Mazumtirdzniecības CBDC
 2. CBDC vairumtirdzniecība

Mazumtirdzniecības CBDC galvenokārt ir paredzēta cilvēkiem un nav piemērota uzņēmumiem. No otras puses, vairumtirdzniecības CBDC tiek ieviesti finanšu vai maksājumu organizāciju labā. Turklāt vairumtirdzniecības CBDC ir atbildīga par norēķiniem par drošību un maksājumu efektivitātes paaugstināšanu..

Šis ir centrālo banku digitālo valūtu ceļvedis, kas palīdzēs izprast mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības CBDC.

Nekustamā īpašuma scenārijs

Piemēram, jums ir dzīvoklis, un jums steidzami nepieciešama nedaudz naudas. Tomēr jums ir nepieciešami tikai 40 000 USD, savukārt jūsu dzīvokļa vērtība ir 200 000 USD. Vai jūs varat izmantot attiecīgo īpašumu, lai iegūtu vajadzīgo naudu konkrētajā situācijā? Šeit jūs varat apskatīt perspektīvas, kā attēlā ievietot blokķēdes marķēšanu. Apskatīsim dziļāk, kā šeit darbojas tokenizācija, izņemot to, ka tas palīdz pārveidot īpašuma īpašuma tiesības uz digitālu marķieri.

Aktīvu marķēšana var palīdzēt pārveidot dzīvokli 200 000 USD vērtībā 200 000 žetonu. Katram marķierim būtu 0,0005% dzīvokļa daļa. Turklāt aktīvu marķēšana blokķēdes platformās ļauj atbalstīt viedos līgumus, piemēram, Ethereum. Ja lietotājs iegādājas marķieri, viņš iegūst 0,0005% no īpašuma īpašuma. No otras puses, iegādājoties 80 000 žetonu, indivīdam ir tiesības uz gandrīz 40% attiecīgā īpašuma īpašumtiesībām.

Tā kā blokķēde ir nemainīga virsgrāmata, lietotāji pēc žetonu iegādes nevarēja izdzēst īpašumtiesības. Tāpēc ir skaidri saprotams, kā blokķēde var palīdzēt tuvināt aktīvu marķēšanas priekšrocības lietotājiem. Tokenizācija var ļaut labākai likviditātei, ātrākiem norēķiniem un samazinātām izmaksām, neraizējoties. Tā rezultātā tas turpina iegūt popularitāti ar ievērojamiem uzņēmuma bloku ķēdes lietošanas gadījumiem.

Žetonu veidi, ko izmanto blokķēdes tokenizācijā 

Tagad, kad zināt aktīvu marķēšanas pamatus, ļaujiet mums uzzināt vairāk par žetonu veidiem. Ja jūs ieguldāt pūles tokenizēta aktīva izstrādē, jums vajadzētu apskatīt dažādus žetonu veidus, kurus parasti izmanto blokķēdes ainavā. Pirmā žetonu kategorija attiecas uz tiem, kas tiek klasificēti pēc to rakstura. Šeit ir žetonu veidi bloku ķēdes pasaulē dažādiem aktīviem.

 1. Materiālie žetoni ir tādu aktīvu kolekcija, kuriem ir īpaša naudas vērtība, kā arī vispārēja pieejamība fiziskā formā.
 2. Iespējamie marķieri attiecas uz digitālajiem aktīviem, kas izveidoti tā, lai visiem marķieriem būtu vienāda vērtība. Tas nozīmē, ka viens Bitcoin ir vienāds ar vienu Bitcoin, un lietotāji to var apmainīt tikai ar vienu Bitcoin.
 3. Neaizvietojami marķieri ir arī vēl viena būtiska problēma aktīvu marķēšanā. Nemaināmiem aktīviem parasti ir unikālas iezīmes, un tie nav savstarpēji aizstājami.

Spekulēti žetoni

Tokenizētie aktīvi arī ir pakļauti spekulāciju ietekmei. Tādēļ jūs varat atrast šādus marķierus, kuriem ir spekulācijas par pamata elementu. Piemēram, stablecoins ir tokenizētu aktīvu veids, kur tā izmantoja vairākus žetonu veidus, lai izveidotu stabilu vērtību.

 1. Lietderības žetoni ir ievērojams žetonu piemērs aktīvu blokķēdē, pamatojoties uz spekulācijām. Lietderības žetoni būtībā ir digitālie marķieri, kas var atbalstīt finansējumu kriptonauda izstrādei. Turklāt tas var arī palīdzēt iegādāties konkrētu produktu vai pakalpojumu, ko uzrādījis aģents, kurš izsniedz kriptonauda.
 1. Aktīvu marķēšana ir labāka ar drošības žetoniem, jo ​​tie darbojas kā viena no galvenajām kriptogrāfijas valūtas tendencēm esošajā tirgū. Drošības žetonu priekšrocības ir acīmredzamas to funkcionalitātē, kas kalpo kā tradicionālo drošības instrumentu digitālie pārstāvji.
 1. Vēl viens ievērojams žetonu veids, ko pašlaik plaši izmanto apgrozībā, ir valūtas marķieris. Valūtas marķieri galvenokārt atspoguļo valūtu digitālā formā, tādējādi nodrošinot vēl vienu tiešu ieguvumu no aktīvu marķēšanas.

Vai vēlaties zināt, kāda ir atšķirība starp drošības žetoniem un lietderības žetoniem? Šeit ir drošības marķiera vs lietderības marķiera ceļvedis.

Kāpēc uzņēmumiem vajadzētu izvēlēties marķēšanu?

Skaidrībā par dažādiem žetonu veidiem, kas pieejami jūsu aktīvu marķēšanai, ir saprātīgi pāriet uz iemesliem izvēlēties to pašu. Daudzi uzņēmumi, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, pašlaik apsver aktīvu marķēšanu šādu iemeslu dēļ,

1. Labāka likviditāte

Galvenais ieraksts aktīvu marķēšanas priekšrocību vidū attiecas uz lielāku likviditāti. Privātās firmas saskaras ar daudzām problēmām, it īpaši ar papildu laiku, kas vajadzīgs pircēju un pārdevēju savstarpējai iepazīšanai, kā arī pakalpojumu piedāvājumiem. Turklāt uzņēmumiem ir jāpavada daudz laika, nosakot faktorus uzņēmējdarbības veikšanai kopā un algojot juristus, kā arī citus pakalpojumu sniedzējus, lai izveidotu līgumus par darījumu izpildi.

No otras puses, aktīvu marķēšana palīdz procesu padarīt racionalizētāku un vienmērīgāku. Aktīvu marķēšana nodrošina uzņēmuma bloku ķēdes platformu, kas parāda žetonu kā privātu uzņēmumu vērtspapīru attēlojumu. Pēc tam žetoni tiek pārdoti dalībniekiem ar iepriekšēju pārbaudi līdzīgās jomās pilnvaroto investoru lomā ar pietiekamu kapitālu riska uzņemšanai.

Investori arī varēja jebkurā laikā pamest platformu, efektīvi un viegli pārdodot savus žetonus otrreizējā tirgū. Tā rezultātā investoriem nav jāuztraucas par pirmstermiņa izpirkšanu un ar to saistītajām milzīgajām izmaksām. Pēc tam privātpersonas un aģentūras ar augstu neto vērtību varēja ieguldīt privātuzņēmumu vērtspapīros. Ilgtermiņā aktīvu marķēšana varētu izraisīt privātu vērtspapīru globālā tirgus attīstību.

2. Vairs nav starpnieku 

Tradicionāli aktīvu tirdzniecībai vajadzēja dienas vai pat mēnešus, lai panāktu vēlamo norēķinu iesaistītajām pusēm. Aktīvu tirdzniecība piesaista ārējas struktūras, lai apstiprinātu darījumu dokumentāciju, kā arī ieguldītāju atbilstību. Savukārt ārējās struktūras varētu saskaitīt procesa izmaksas. No otras puses, aktīvu marķēšana ar blokķēdi var nodrošināt labāku pārredzamību un nemainīgumu, izmantojot viedos līgumus. Rezultātā tokenizācija var atņemt starpniekus no darījumiem, lai panāktu lielāku efektivitāti.

3. Automatizācija un efektivitāte

Viedu līgumu izmantošana ar bloku ķēdē balstītu aktīvu tokenizāciju arī palīdz automatizēt lielāko procesa daļu. Starpnieku samazināšana noņem starpnieku izmaksu slogu un pūles, kas nepieciešamas visa procesa administrēšanai. Tātad visi lietotāji varētu veikt darījumus ar lielāku ātrumu un rentabilitāti.

4. Labāka pārredzamība

Vēl viens ievērojams uzsvars, kas iezīmē aktīvu marķēšanas efektivitāti, attiecas uz pārredzamību. Ar marķēšanas palīdzību marķiera turētājs var iestrādāt savas tiesības un pienākumus līgumos par marķiera atribūtu definēšanu, kā arī visaptverošu īpašumtiesību ierakstu. Tā rezultātā lietotājiem varētu būt skaidrs priekšstats par personu, ar kuru viņi strādā, viņu spēku un marķiera iegādes avotu. Visi šie faktori var uzlabot aktīvu pārvaldības procesu pārredzamību.

5. Uzlabota pieejamība 

Pēdējā priekšrocība, kas saistīta ar aktīvu marķēšanu, norāda uz labāku pieejamību. Tas ir noderīgi, sadalot konkrētu aktīvu minimālos iespējamos daudzumos kā žetonus. Pēc tam tokenizācija arī mudina investorus iegūt īpašumtiesības uz minimālu daļu akciju. Tā rezultātā uzņēmumi var atrast atvērtas durvis aktīvu pārvaldībai, ievērojami atvieglojot minimālo ieguldījumu apjomu un periodu.

Skatieties virtuālo konferenci par pieprasījumu pēc digitālajiem aktīviem un centrālo banku digitālajām valūtām (CBDC) tūlīt!

Nozares, kurās ir piemērojama marķēšana

Visi šie iemesli skaidri norāda uz tokenizācijas ar blokķēdi potenciālu aktīvu pārvaldības jomā. Tā kā bloku ķēdes digitālā transformācija iegūst impulsu dažādās nozarēs un pieaug bloku ķēdes tehnoloģiju nozīme, nākotnē ir pamatoti sagaidīt aktīvu marķēšanu daudzās nozarēs. Ļaujiet mums veikt īsu pārskatu par marķēšanas lietojumiem dažādās nozarēs.

1. Finanses

Finanšu tehnoloģiju nozare ir guvusi labumu no blokķēdes, lai dažādos veidos pārveidotu nozares ainavu. Blokķēde maksājumu tokenizācijā ir palīdzējusi pārveidot garantiju aizdevumus, ieguldījumus vai produktu strukturēšanu. Tokenizācija ļauj finanšu organizācijām piekļūt aktīvu pārveidošanas iespējām un nodrošina nevainojamas apmaiņas funkcijas. Tā rezultātā tirgotāji varēja izvairīties no klientu faktisko kredītkaršu numuru glabāšanas POS automātos un citās sistēmās. Tāpēc marķēšana veicina likviditātes uzlabošanos, vienlaikus samazinot datu drošības pārkāpumus.

2. Nekustamais īpašums

Nekustamais īpašums ir arī vēl viens ievērojams sektors, kas izmanto aktīvu marķēšanu tā priekšrocībām. Nekustamā īpašuma tokenizācijas blokķēde koncentrējas uz investīciju procesa pilnveidošanu, sākot ar starpnieku likvidēšanu. Rezultātā tas var radīt rentablus un vienkāršus veidus mijiedarbībai starp pircējiem un pārdevējiem. Turklāt tokenizācija ļauj visaptveroši iekļauties nekustamā īpašuma tirgū, jo tas ļauj veikt jebkāda apjoma ieguldījumu nekustamajā īpašumā. Tajā pašā laikā tokenizācija ir arī uzticams aizsarglīdzeklis pret krāpšanos ar nekustamo īpašumu.

3. Veselības aprūpe

Veselības aprūpes nozare apsver aktīvu marķēšanu, lai risinātu dažas kritiskās problēmas, ar kurām mūsdienās parasti sastopas. Veselības aprūpes risinājumu blokķēdes marķēšana varētu palīdzēt aizstāt sensitīvus un konfidenciālus pacienta datus, piemēram, ePHI, PAN un NPPI ar nejutīgām vērtībām. Vissvarīgākais ir tas, ka pacienti un veselības aprūpes organizācijas iegūst kontroli pār sensitīvu datu izveidi, piekļuvi tiem un to koplietošanu no starpniekiem, piemēram, apdrošināšanas sabiedrībām.

Skatieties tīmekļa semināru pēc pieprasījuma par digitālo aktīvu konverģenci – Blockchain un iegulto finanšu pieaugums tagad!

Secinājums

Visbeidzot, ir skaidri zināms, ka marķēšana var radīt jaunus etalonus aktīvu pārvaldības nozarei. Strauja digitalizācijas mērogojamība arī aicina dažādu nozaru uzņēmumus apsvērt aktīvu marķēšanu. Turklāt marķēšana var sniegt priekšrocības arī individuālā līmenī, tādējādi stiprinot to nozīmi esošajā tirgū.

Tā kā tik daudz jautājumu, kas saistīti ar drošību un pārredzamību, skar esošo aktīvu pārvaldīšanas nozari, ir pamatoti izvēlēties tokenizētus aktīvus ar blokķēdes tehnoloģiju. Laika gaitā marķēti aktīvi kļūs par vienu no dominējošajiem instrumentiem digitālajā ekonomikā. Ja vēlaties uzzināt vairāk par tokenizēšanu blokķēdē, tagad jums vajadzētu sākt izpētīt mūsu plašo blokķēdes kursu kolekciju!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me