Alternatīvas tehnoloģijai Blockchain Technology palielina videi draudzīgu IOTA

Mēs dzīvojam pasaulē, kur jaunās tehnoloģijas nepārtraukti attīstās, cenšoties sekot līdzi mainīgajām vajadzībām un prasībām. Runas par Blockchain tehnoloģiju alternatīvām jau iegūst impulsu, jo daži cilvēki mēģina novērst trūkumus, kas ir apgrūtinājuši tās pieņemšanu.

Blockchain Power intensīvs drauds

Blockchain tehnoloģija ir daudzkārt vainota, jo to patērē ļoti daudz enerģijas. Lielu kalnrūpniecības fermu parādīšanās, kas nepārtraukti darbojas dažādu blokķēdes tīklu uzturēšanai, kaut kā padarīja mazos kalnračus par neiespējamu iesaistīties ieguves biznesā.

Blockchain enerģijas patēriņa alternatīva

Intensīvs enerģijas patēriņš joprojām ir vissvarīgākais pretvējš, kas ir izraisījis aicinājumus pēc labākām alternatīvām blokķēdes tehnoloģijai. Piemēram, Bitcoin blokķēde patērē enerģiju, kas ir daudz lielāka nekā to, ko patērē 159 valstis.

Blockchain tehnoloģija balstās uz jaudas ietilpīgu protokolu, kas tiek dēvēts par darba pierādījumu, lai panāktu vienprātību tīklā. Izmantojot šo mehānismu, kalnrači par atlīdzību risina sarežģītas matemātiskas mīklas. Mīklu risināšanai ir nepieciešama liela datora jauda, ​​kas savukārt rada lielu enerģijas patēriņu.

Kad blokķēdes tehnoloģija pirmo reizi parādījās 2008. gadā, neviens neparedzēja lielu enerģijas patēriņa problēmu. Blockchain tehnoloģija nav ilgtspējīga, ņemot vērā lielo enerģijas patēriņu.

Šī iemesla dēļ IOTA ir parādījusies kā alternatīva blokķēdei.

Kas ir IOTA? Vai tā ir alternatīva Blockchain?

IOTA alternatīva blokķēdes tehnoloģijai

Attēlu kredīti: IOTA

IOTA kā alternatīva blokķēdes tehnoloģijai mēģina atrisināt liela enerģijas patēriņa problēmu ar jaunu un novatorisku tehnoloģiju, kas dēvēta par Tangle. Atšķirībā no blokķēdes tehnoloģijas, Tangle nepaļaujas uz kalnračiem, lai saglabātu tīkla drošību.

IOTA Tangle pieprasa, lai katrs blokķēdes dalībnieks piedalītos darījumu apstiprināšanas procesā. Vienprātība tiek panākta, nepaļaujoties uz izvēlētu kalnraču grupu.

IOTA ķēdē, pirms kādam ir atļauts veikt darījumu, viņam vai viņai ir jāapstiprina divi iepriekšējie nejaušie darījumi tīklā. Turklāt validācijai nav nepieciešami smagi aprēķini, kas ļauj tīklu uzturēt ar salīdzinoši mazām ierīcēm ar ierobežotu enerģijas patēriņu.

IOTA ir ne tikai alternatīva blokķēdes tehnoloģijai, bet arī tās izstrādātāji plāno to padarīt noderīgu topošajā lietu internetā. Tomēr tehnoloģija saskaras ar kalnu uzdevumu, lai pārņemtu Blockchain tehnoloģiju, kas daudziem joprojām ir vēlama tehnoloģija. Turklāt daudzi lielie investori aiz Bitcoin, kuru darbina blokķēde, varētu darīt visu, kas ir viņu spēkos, lai nodrošinātu, ka IOTA neizdodas.

Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija

Izplatītā virsgrāmata ir datu bāze, kas tiek koplietota un sinhronizēta tīklā, un ļauj darījumiem publiski liecināt. Dalībnieks katrā tīkla mezglā var piekļūt koplietotajiem ierakstiem un viņam var piederēt identiska kopija.

Blockchain ir Digital Ledger ikdienas lietojums. Tomēr citi DLT produkti parādās kā derīgas alternatīvas blokķēdei, kad runa ir par datu koplietošanu un uzglabāšanu.

Corda ir viens digitālās virsgrāmatas piemērs, kurā tiek izmantota Corda virsgrāmata, saglabājot mērogojamību. Izmantojot Corda, darījumi nekad netiek ievietoti blokā, kurā visi citi var tiem piekļūt. Tā vietā katrs darījums ir individuāls un unikāls savā veidā.

Šajā gadījumā darījumā iesaistītās puses kontrolē, vai trešās personas var piekļūt darījumiem, lai tos validētu un reģistrētu.

Atšķirības starp Blockchain un Distributed Ledger

Izplatītā virsgrāmata Blokķēde
Koncentrējas uz datu bāzes koplietošanu tīkla dalībnieku starpā Koncentrējas uz to, kā dati tiek tik glabāti un sasaistīti hronoloģiskā veidā blokķēdē
Nepieciešama ķēde Sastāv no bloku secības
Nav nepieciešams vienprātības algoritms Vienprātības algoritms ir obligāts
Ir daudzas mērogošanas iespējas Slāpē mērogojamības problēmas

* Uzziniet vairāk par Blockchain un DLT atšķirībām.

Hashgraph ir vēl viens izplatītas virsgrāmatas tehnoloģijas veids, kuru var izmantot kā alternatīvu blokķēdes tehnoloģijai, jo tā ir daudz ātrāka un tai nav mērogojamības problēmu.

Spriedums

Ja vien netiek atrasts risinājums enerģijas patēriņa draudu novēršanai, blokķēdes tehnoloģija saskaras ar risku zaudēt mantru un malu, parādoties IOTA tehnoloģijai, kas izrādās efektīva un pielāgojama.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me