Atļautās vs bez atļaujas bloķētās ķēdes

Vai vēlaties salīdzināt atļautus un bez atļaujas izmantojamus blokķēdes? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā.

Skaidrs, ka jūs atradīsit daudz tiešsaistes satura, kas jums pateiks atšķirību, taču lielākajai daļai lasītāju tas ir vai nu pārāk neskaidrs, vai pārāk sarežģīts..

Šajā rakstā mēs veiksim salīdzinājumu, izpētot dažādus gan atļauto, gan bez atļauju blokķēžu aspektus.

Kad pirms desmit gadiem pirmo reizi tika ieviesta blokķēdes ideja, tā mainīja problēmu risināšanas veidu. Ideja par publisku blokķēdi bija jauna. Tomēr tas nebija tikai pilnīgs risinājums. Visiem šiem mums ir arī izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas jēdziens.

DLT ir blokķēdes tehnoloģijas jumta koncepcija. Tas aptver visus dažādos blokķēdes tehnoloģiju veidus. Un šajos bloku ķēdes tipos mums ir atļautie un bez atļaujas bloku ķēdes veidi, kas ir plaši klasificēti.

Zem tā mums ir cita veida blokķēdes, piemēram, privātie, publiskie un hibrīdie. Ja vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes tehnoloģiju veidiem, iepazīstieties ar mūsu blockchain tips raksts.

 

Atļauts vs bez atļaujas bloķēšanas ķēde

Piezīme: Jūs varat arī saglabāt rakstu kā PDF un kopīgot to ar draugiem kā atļautu vai bez atļaujas blokķēdes pdf!

Pirms mēs turpinām un veicam salīdzinājumu ar atļautām un bez atļaujām blokķēdēm, īsumā aplūkosim blokķēdes tehnoloģiju.

Kas ir Blockchain?

Blockchain ir vienādranga tīkls, kura darbībai nav nepieciešama centralizēta vienība. Tīkla vienaudži var veikt darījumus. Lai apstiprinātu darījumus, katra blokķēde izmanto vienprātības algoritmus. Šie algoritmi darbojas atšķirīgi atkarībā no tīkla infrastruktūras un dizaina. 

Kriptogrāfiskie protokoli kopā ar vienprātības algoritmu pārliecinās, ka tīkls ir drošs un visi dati ir labi.

Cita Blockchain iezīme ir nemainīgums. Tas nodrošina, ka pēc uzrakstīšanas dati nav maināmi. Citas galvenās blokķēdes tehnoloģijas iezīmes ir pārredzamība un uzticēšanās. 

Tehniski tas ir sarežģītāk, nekā izskatās. Lai iegūtu papildinformāciju par blokķēdi, skatiet mūsu iesācēju ceļvedi šeit: Blockchain iesācējiem: darba sākšanas rokasgrāmata.

Blockchain tehnoloģijai ir arī vairākas iespējas vai izmantošanas gadījumi, tostarp finanses, veselības aprūpe, loģistika, pārtikas drošība, azartspēles un tā tālāk. Ja vēlaties uzzināt vairāk par lietošanas gadījumiem, iepazīstieties ar šiem rakstiem.

 • 10+ jāzina uzņēmuma bloku ķēdes lietošanas gadījumi
 • Blockchain lietošana: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts

Pirms mēs ejam un apspriežam salīdzinājumu starp atļauto un bez atļaujas blokķēdi, mums jāsaprot atšķirība starp centralizētajām un decentralizētajām sistēmām.

 

Starpība starp centralizētajām un decentralizētajām sistēmām

Centralizētās sistēmas ir visa tā, ko jūs redzat, pamatā. Tos izveido un kontrolē viena vienība vai entītijas, un tām ir pilnīga tīkla kontrole.

Piemēram, pašreizējās valdības, lai piedāvātu savus pakalpojumus, izmanto centralizētas sistēmas. Uzņēmumi neatšķiras, jo uzņēmējdarbības veikšanai viņi izmanto centralizētus tīklus.

Svarīga ir skaidra izpratne starp centralizētām un decentralizētām sistēmām, jo ​​tās palīdzēs iedomāties atļauto un bez atļauju blokķēdes salīdzināšanu.

Arī centralizētajām sistēmām katrai no tām ir pievienota ļoti unikāla iezīme, t.i., hierarhiska autoritāte. Tātad jums būs jāievēro process, un tad sāksies verifikācijas process.

Piemēram, ja vēlaties saņemt kredītkarti, jums vispirms ir jāapstiprina un jāapstiprina, pirms saņemat kredītkarti, un oficiāli jākļūst par viņu tīkla daļu..

Jebkurā gadījumā ar apstiprinājuma saņemšanu vairs nepietiek, jo jums būs jāievēro noteikumi. Vēl jo vairāk, kredītkaršu kompānijas var viegli apturēt jūsu karti jebkurā laikā. Viņiem nav nepieciešama jūsu atļauja. Īsāk sakot, visas pilnvaras ir pakalpojumu sniedzējam.

Tagad, izmantojot decentralizēto tīklu, viss ir citādi, jo nav centrālās vadības. Tas nozīmē, ka ikviens var pievienoties tīklam un kļūt par tā daļu. Nekāda atļauja nav nepieciešama.

Viens no decentralizētā tīkla piemēriem ir bitcoin, kur ikviens var izveidot maku un kļūt par tā daļu. Tas arī nozīmē, ka nav nekādu prasību vai šķēršļu, lai kļūtu par tās daļu.

Ikviens var kļūt par tā daļu un pārskaitīt līdzekļus vai piedalīties ieguves procesā.

 

Atļautās vs bez atļaujas bloķētās ķēdes

Ar skaidru izpratni par blokķēdi un atšķirību starp decentralizētajām un centralizētajām sistēmām izpētīsim atļautās un bez atļaujas esošās blokķēdes.

Sāksim ar viņu definīciju katram no viņiem.

Kas ir bez atļaujas bloķēšanas ķēdes?

Blokķēdes bez atļaujas ir blokķēdes, kurām nav nepieciešama atļauja pievienoties un mijiedarboties. Tos sauc arī par publiskiem blokķēdēm. Lielāko daļu laika bez atļaujas bloķētā ķēde ir ideāli piemērota digitālo valūtu vadīšanai un pārvaldīšanai.

Blokķēdē bez atļaujas lietotājs var izveidot personīgo adresi un pēc tam mijiedarboties ar tīklu, vai nu palīdzot tīklam apstiprināt darījumus, vai vienkārši nosūtīt darījumus citam tīkla lietotājam..

Pats pirmais bez atļaujas bloķēšanas ķēdes veids ir Bitcoin. Tas ļāva lietotājiem pārsūtīt digitālās valūtas savā starpā. Arī lietotāji var mijiedarboties ar tīklu, piedaloties ieguves procesā. Tas ir process, kurā tiek atrisināti sarežģīti matemātiski vienādojumi un pēc tam tie tiek izmantoti darījumu apstiprināšanai. Bitcoin vienotais algoritms ir Darba pierādījums (PoW).

Ir arī citi blokķēdes, kurām nav atļaujas. Ethereum (ETH) ir vēl viens populārs sabiedrības bez atļaujas veids, kurā tiek izmantota cita vienprātības metode “Proof-of-Stake” (PoS). Tas ievieš arī citus jēdzienus, piemēram, viedos līgumus.

Lasiet arī Ievads par atļautajām blokķēdēm

Bez atļaujas izmantojamu blokķēžu raksturojums

Blokķēdēm bez atļaujas ir dažas interesantas īpašības. Uzskaitīsim tos tālāk.

 • Patiesi decentralizēta → Bez atļaujas izmantojamā blokķēdes tehnoloģija ir patiesi decentralizēta. Bet ko mēs saprotam ar patiesi decentralizētu? Ir dažas platformas, kas nav īsti decentralizētas. Mēs drīz par viņiem runāsim.

 • Anonimitāte → Bez atļaujas bloķēšanas ķēde ir atvērta ikvienam. Tomēr tas nenozīmē, ka tas nav anonīms. Ikviens, kurš pievienojas tīklam, var palikt anonīms, jo jums nav nepieciešams KYC, lai pievienotos un pārvietotos tīklā. 
 • Pārredzamība → Publiskie mezgli var redzēt darījumus, padarot tīklu caurspīdīgu.
 • Uzticēšanās → Jūs varat izsekot vai lasīt darījumus. Tādējādi jūs varat vairāk uzticēties šīm bez atļaujas esošajām blokķēdēm nekā slēgtai vai atļautai bloku ķēdei.
 • Nemaināms → Visi platformas dati ir nemaināmi, kas nozīmē, ka tos nevar mainīt jebkurā laikā.

 • Uzlabota drošība → Kriptogrāfija un citi drošības parametri padara bez atļaujas bloķēšanas ķēdes drošākas.

Bez šiem vēl viens liels bez atļaujas izmantojamu blokķēžu raksturojums ir tas, ka ikviens var pievienoties tīklam, ja vēlas. Bez atļaujas izmantojamās blokķēdes ir ļoti labas arī tad, ja jāmudina lietotāji tīklā. Tos var izmantot dalībnieku uzlabošanai, jo tas nodrošina pārredzamību un uzticību visam tīklam.

Bez atļaujas izmantojamo blokķēžu priekšrocības

No pašām īpašībām mēs varam uzskaitīt bez atļaujas izmantoto blokķēžu priekšrocības.

 • Blokķēdes bez atļaujas ir atvērtas visiem
 • Tas rada uzticību visiem lietotājiem vai jebkurai vienībai, kas ar to mijiedarbojas.
 • Blokķēdes bez atļaujas arī stimulē lietotājus piedalīties tīkla darbībās.

Bez atļaujas izmantojamu blokķēžu trūkumi

Ir arī trūkumi bez atļaujas bloķētām ķēdēm, tostarp šādām.

 • Bez atļaujas bloķēšanas ķēde ir lēna, kad runa ir par darījumu ātrumu.
 • Šāda veida blokķēdes ir grūtāk mērogot.
 • Ne visi bez atļaujas izmantotie blokķēdes ir energoefektīvi, un, lai apstiprinātu darījumus, var būt nepieciešama laba skaitļošanas jauda.

Bez atļaujas izmantošanas blokķēdes lietošanas gadījumi

Ir vairāki bez atļaujas bloķēšanas ķēdes lietošanas gadījumi. Daži no tiem ietver sekojošo

 • Digitālā identitāte
 • Balsošana
 • Ziedojumu vākšana

Un vēl!

Skaidrs, ka bez atļaujas bloķēšanas ķēdes skaidrojums, cerams, ir devis jums nelielu ieskatu par atļautu un bez atļaujas izmantojamu bloku ķēdi.

Kas ir atļautās blokķēdes?

Atļautās blokķēdes ir pilnīgs pretstats bez atļaujas esošām blokķēdēm. Jūs varat domāt par atļauto blokķēdi privāto blokķēdes līnijās, kad tās ir aizvērtas.

Ir vairāki iemesli, kā starpbrīdi aizvērt atļautās blokķēdes. Lielākā atšķirība starp bez atļaujas un atļautu blokķēdi ir tā, ka ne visi var pievienoties blokķēdei. Lai pievienotos tīklam, nepieciešama īpaša tīkla administratora vai īpašnieka atļauja.

Tātad, kāpēc mums ir vajadzīgas atļautās blokķēdes? Vienīgais mērķis ir izveidot no sabiedrības bloķētu tīklu. Ne visiem blokķēdēm jābūt publiskām, un organizācijas vienkārši nevar atļauties savu procesu vai datu publiskošanu. Šeit bloķētā ķēde ar atļauju ir pārāk noderīga pat tad, ja tā nedaudz pāriet no blokķēdes galvenās iezīmes, t.i., decentralizācijas. 

Bankas, uzņēmumi vai citas iestādes var izmantot bloķētu ķēdi ar atļauju, kurai jāaizsargā viņu dati un kurām nav problēmu ievērot noteikumus.

Viens no galvenajiem atļautās blokķēdes piemēriem ir Ripple (XRP).

Lasiet arī Ievads par atļautajām blokķēdēm

Atļauto blokķēžu raksturojums

Ir vairākas atļauto blokķēžu īpašības, tostarp šādas:

 • Mainīga decentralizācija → Ja jūs domājāt, ka decentralizāciju var veikt tikai vienā veidā, tad jūs kļūdāties. jūs varat sasniegt decentralizāciju dažādos veidos, piemēram, saglabājot īpašnieka interesi, bet tomēr nodrošinot dažas pamata funkcijas, kas atbilst blokķēdes tehnoloģijai. Mēs varam domāt par decentralizācijas līmeņiem. Publiska tīkla gadījumā mums ir pilnīga decentralizācija, jo tā atbilst paša tīkla filozofijai. Tagad ne katrs uzņēmums var veikt pilnīgu decentralizāciju, un tam jāpielāgojas vienkāršākai decentralizācijas versijai, kur centrālā iestāde apstiprina, kurš pievienojas un kurš ne. Decentralizācija, ko izmanto atļautās bloku ķēdes, ir arī elastīgāka, jo privātie tīkli var brīvi izmantot vienprātības algoritmus pēc savas izvēles.
 • Pārvalde → Atļautos tīklus pārvalda organizācija. Viņi ieceļ biznesa tīkla dalībniekus un pārliecinās, ka lielākajai daļai tīkla ir decentralizēts raksturs, kā arī ar zināmu centrālo kontroli. Atļautā tīklā organizācija var izlemt iekļaut validatora mezglu (-us), lai apstiprinātu darījumus.
 • Pielāgojamība → Organizācijas var pielāgot tīklus, pamatojoties uz viņu prasībām.
 • Efektīvs → Atļautās blokķēdes ir efektīvas, ja runa ir par darījumu ātrumu un mērogojamību
 • Anonimitāte un caurspīdīgums → Privātās blokķēdes ir pazīstamas ar caurspīdīgumu, un pēc definīcijas tām nav jābūt. Tomēr viņi var izvēlēties būt caurspīdīgi, nodrošinot organizācijas uzticību. Runājot par privātumu, katra individuālā identitāte tiek aizsargāta, izmantojot kriptogrāfiju. Tikai centralizētā vienība zina par indivīdu, jo, pievienojoties tīklam, viņiem jāveic KYC. 

Atļautās blokķēdes priekšrocības

Ir acīmredzamas priekšrocības ar atļauto blokķēdi. Zemāk uzskaitīsim dažus no tiem.

 • Atļautā blokķēde mēdz būt ātra, jo viņi var izvēlēties savu vienprātības metodi un nav nepieciešami visi mezgli validācijas nolūkos.
 • Tie ir daudz mērogojamāki.

 • Organizācijām atļautā blokķēde (konsorcijs) var piedāvāt vairāk pielāgojamības.
 • Atļautās blokķēdes var arī sekot pārvaldības struktūrai.

Atļautās blokķēdes trūkumi

Atļautai blokķēdei ir daži trūkumi, tostarp šādi

 • Atļauta blokķēde nav patiesi decentralizēta.
 • Tie ir mazāk caurspīdīgi
 • Dalībnieka KYC ir jāpievienojas tīklam ar administratora apstiprinājumu
 • Mazāk anonīmi

Atļautās blokķēdes lietošanas gadījumi

Ir vairāki atļauju bloķēšanas ķēdes lietošanas gadījumi, tostarp

 • Pētījumi
 • Pārtikas izsekošana
 • Bankas un maksājumi
 • Īpašuma īpašumtiesības
 • Iekšējā balsošana
 • Piegādes ķēdes vadība

Skaidrs skaidrojums par atļauto blokķēdi, cerams, ir devis jums nelielu ieskatu par atļauto un bez atļaujas izmantoto blokķēdi.

 

Cik līdzīgas ir atļautās un bez atļaujas izmantotās blokķēdes

Skaidri izprotot gan atļauto, gan bez atļauju izmantoto blokķēžu definīciju, priekšrocības, trūkumus un lietošanas gadījumus, tagad ir jāapgūst līdzības starp tām.

Tas dos jums labāku perspektīvu, kad runa ir par blockchain ar atļauju vai bez atļaujas.

Apskatīsim zemāk redzamās gan bez atļaujas, gan atļautās blokķēdes līdzības.

 • Abi blokķēdes veidi ietilpst izplatītās virsgrāmatas definīcijā. Tas nozīmē, ka abas no tām ir izplatītas grāmatas un tās var izmantot, lai droši ierobežotu datu glabāšanu un darījumus.
 • Tā kā abi no tiem ir DLT, darījumu apstiprināšanai viņi izmanto vienprātības mehānismus. Izvēle tomēr ir atkarīga no blokķēdes un no tā, ko viņi cenšas sasniegt.
 • Visbeidzot, abi DLT veikala dati ir nemainīgi. Tas nozīmē, ka pēc to pievienošanas virsgrāmatā nevar mainīt vai atjaunināt datus, nodrošinot tīkla uzticamību.

 

Atļautās blokķēdes ir praktiskākas

Labi, mēs daudz uzzinājām par blockchain ar atļauju un bez atļaujas. Bet kurš ir praktiskāks? Kā redzat, abiem veidiem ir izmantošanas gadījumi, priekšrocības, trūkumi un līdzības.

Katrs no viņiem rūpējas par konkrētu lietošanas gadījumu, kuru otrs vienkārši nevar izpildīt.

Īsāk sakot, bloķētās ķēdes ar atļauju ir pilnīgi pretējas bez atļaujas. Turklāt tie ir praktiskāki un tiem ir labāki izmantošanas gadījumi reālajā pasaulē.

Blokķēdes bez atļaujas ir piemērotas tikai projektiem, kuros auditorija ir gandrīz ikviena persona – piemēram, ja jūs darbināt kriptogrāfijas valūtu tīklu, tad ir acīmredzams, ka jums vajadzētu doties uz tīklu bez atļaujas, piem. bitcoin.

Tagad privātajam tīklam var būt valūta, taču tas vienmēr ir papildinājums, nevis privātā tīkla uzturēšanas galvenā uzmanība. Punkts ir valūta, kas ir saistīta ar tīklu, vienmēr pievērsīs mazāk uzmanības.

Uzņēmums vai organizācija kontrolē atļautās blokķēdes, tāpēc tā vienmēr ir praktiskāka pieeja. Neviens uzņēmums nevēlas strādāt pie publiskas blokķēdes, kur viņu dati un komercnoslēpumi nav droši.

Arī bloķētās ķēdes ar atļauju ir efektīvākas un ļauj uzņēmumiem integrēt savus procesus, neuztraucoties par veiktspējas vai mērogojamības problēmām.

Ir arī viedoklis par to, kā būtu jādefinē blokķēdes. Būtībā mums ir decentralizācija, taču ne katrs tīkls to var atļauties.

 

Kopsavilkums

Tas mūs noved pie mūsu atļauto un bez atļauju blokķēžu beigām. Apkoposim rakstā iemācīto.

Blokķēdes bez atļaujas vai publiskās blokķēdes pēc būtības ir patiešām atvērtas. Tas nozīmē, ka ikviens var pievienoties tīklam.

Tomēr, lai veiktu funkcionāli, tai jāizmanto vienprātības algoritms, kas var apstiprināt darījumus un palīdzēt ierakstīt datus virsgrāmatā. Blokķēdē bez atļaujas ikviens var pievienoties, lasīt, rakstīt vai auditēt darījumus, neprasot neviena atļauju.

Turklāt tas ir caurspīdīgs un ļauj lietotājiem lejupielādēt virsgrāmatu savā datorā citu intensīvu uzdevumu veikšanai, kas saistīti ar publisko blokķēdi.

Visbeidzot, bez atļaujas bloķēšanas ķēde var izmantot dažādus vienprātības algoritmus, tostarp darba pierādījumus (PoW), pierādījumus par likmēm (PoS) vai citus. Tas nozīmē, ka bez atļaujas bloķēšanas ķēdei ir vajadzīga daudz enerģijas, lai tā darbotos pareizi, un tas ir viens no trūkumiem.

No otras puses, atļautās blokķēdes ir pilnīgi pretējas bez atļaujas esošām blokķēdēm, jo ​​tās piedāvā privātus tīklus.

Tie nav atvērti sabiedrībai, un viņiem ir nepieciešama īpašnieka vai administratora atļauja pievienoties tīklam. Tas nozīmē arī to, ka lietotājam pirms pievienošanās tīklam ir jāveic arī KYC.

Lielāko daļu laika privātās organizācijas izstrādā un uztur privātu / federālu blokķēdi. Viņiem ir pilnīga kompetence pielāgoties atbilstoši viņu prasībām. Īsāk sakot, atļautās blokķēdes ir rentabls risinājums uzņēmumiem.

Tātad, ko jūs domājat par blockchains salīdzināšanu ar atļauju vai bez atļaujas? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me