Blockchain iesācējiem: darba sākšanas rokasgrāmata

Ja jūs meklējat iesācēju rokasgrāmatu par blokķēdi, tad mēs varam jums palīdzēt. Šeit mēs iziesim caur katru blokķēdes ekosistēmas elementu un sapratīsim, kā šī tehnoloģija patiešām darbojas.

Blockchain iesācējiem ir viens no visvairāk meklētajiem atslēgvārdiem internetā. Pēdējos gados Blockchain popularitāte ir ārkārtīgi pieaugusi. Uzņēmumiem, valdībai un uzņēmumiem vairāk pieņemot blokķēdi, ir palielinājusies arī blokķēdes apguves vērtība. Uzzinot par blokķēdes tehnoloģiju, jūs būsiet nākamās paaudzes dalībnieks un sapratīsit, kā tuvākajā nākotnē veidosies mūsu ekonomika.

Ja esat iesācējs, jums jāsāk ar iesācēju rokasgrāmatu par blokķēdi, kas vienkārši visu izskaidros. Šodien mēs iepazīsimies ar startera rokasgrāmatu par blokķēdi un palīdzēsim jums uzzināt par to.

Tātad, kas ir blokķēde? Izpētīsim.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Blockchain apmācība iesācējiem: kas ir Blockchain?

Blockchain ir peer-to-peer virsgrāmatu sistēma, kas ļauj vienaudžiem savstarpēji veikt darījumus bez jebkādas centralizētas pilnvaras. Vienādranga tīkls ir pilnībā decentralizēts. Lai to padarītu decentralizētu, katrs vienaudzis pārnēsā virsgrāmatas kopiju. Galvenā grāmata var būt pilnīga vai minimāla kopija, kas nepieciešama, lai tā uzturētu savienojumu un darbotos ar tīklu.

Lai nodrošinātu vienprātību visos darījumos, tiek izmantotas tādas vienprātības metodes kā darba pierādīšana, likmju pierādīšana vai citas. Katrs darījums tiek pilnībā nodrošināts arī ar modernu kriptogrāfisko algoritmu palīdzību. Skaidrs, ka viss blokķēdes mehānisms tiek izmantots, lai izmantotu uzticību, nemaināmību un pārredzamību. Ideja ir pilnīgi pretēja centralizācijai

Īsāk sakot, tas ir tīkls ar vienaudžiem, kas spēj veikt darījumus bez jebkādas centralizētas varas. Šī vienkāršā ideja ir viena paša maina, kā darbojas nozares. Šādi blokķēde reģistrē darījumus virsgrāmatā.

Piemēram, veselības aprūpi tagad var mainīt, lai pacientu datus uzglabātu blokķēdē. Tādā veidā pacientiem nav jānes paši dokumenti, jo viss tiks saglabāts tīklā un noklikšķināts. Pacients var arī dalīties ar saviem datiem, lai veiktu izpēti un palīdzētu uzlabot daudzu kritisko slimību izpēti. Tas arī atrisina viltotu narkotiku problēmu – palīdzot gan pacientiem, gan zāļu uzņēmumiem.

Blockchain arhitektūra iesācējiem

Tagad, kad mums ir ideja par blokķēdi, ir pienācis laiks uzzināt par blokķēdes arhitektūru.

Blokķēdes arhitektūras galvenie komponenti ir šādi:

  • Darījumi
  • Bloki
  • Vienprātība

Bez vispārējiem komponentiem ir dažādi blokķēdes arhitektūras veidi, ieskaitot publisko, privāto un konsorcija blokķēdes arhitektūru. Mēs to apspriedīsim neilgi pēc tam, kad būsim apskatījuši tālāk norādītās galvenās sastāvdaļas.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts uzņēmuma Blockchain arhitekts (CEBA)

Bloķēt

Blokķēde sastāv no blokiem. Bloki tiek glabāti lineāri, kur pēdējais bloks ir pievienots iepriekšējam blokam. Katrā blokā ir dati – blokā saglabāto datu struktūru nosaka blokķēdes tips un kā tas pārvalda datus.

Mēs varam ņemt piemēru par Bitcoin blockchain. Bitcoina blokķēdes bloks satur pamatinformāciju par darījumu, ieskaitot uztvērēju, sūtītāju un pārskaitītā bitcoin daudzumu.

Arī jebkura blokķēdes pirmais bloks ir pazīstams kā Genesis bloks. Tikai ģenēzes blokam nav iepriekšēju bloku. Plašāku informāciju par blokiem atradīsit jebkurā iesācēju blokķēdes apmācībā.

Blokā ir svarīga informācija, kas pazīstama kā hash. Hash tiek izmantots, lai noteiktu jebkura bloka autentiskumu un to, vai tas jāpievieno pašreizējai ķēdei vai nē. Hash ir unikāls katram blokam, un tāpēc to nevar atkārtot neviens ļaunprātīgs bloks. Tas ir arī vārti, lai saprastu, kas blokā ietilpst. Tas ļauj blokam aizsargāt saturu. Tātad, ja kāds mēģina mainīt blokā esošo informāciju, mainīsies arī jaucējvērtība, izraisot brīdinājumu, lai citi bloki to nepieņemtu.

Katra bloka struktūru var sadalīt trīs daļās, ieskaitot datus, jaucējkrānu un iepriekšējo bloka jaukumu.

Darījums

Darījums notiek tīklā, kad viens kolēģis nosūta informāciju citam vienaudzim. Tas ir jebkuras blokķēdes galvenais elements, un bez tā nebūtu mērķa izmantot darījumu.

Darījums sastāv no informācijas, ieskaitot sūtītāju, saņēmēju un vērtību. Tas ir līdzīgs darījumam, kas veikts mūsdienu kredītkaršu platformās. Vienīgā atšķirība ir tā, ka darījums šeit tiek veikts bez centralizētas iestādes.

Vienkāršs piemērs varētu būt lietotājs, kurš bitcoīnu sūta citam lietotājam. Darījums sāk vienošanās līguma blokķēdi, kas maina savu stāvokli. Tā kā visa blokķēde ir decentralizēts tīkls, tā jāatjaunina visiem mezgliem. Katrā mezglā ir precīza virsgrāmatas kopija, un tādējādi tiek izveidots bloķēšanas ķēdes stāvoklis. Jebkurš atsevišķs darījums var izraisīt stāvokļa maiņu.

Bloks, kuru mēs iepriekš apspriedām, satur darījumu virkni. Ir ierobežojums, cik daudz darījumu var saturēt bloks. Tas ir atkarīgs no bloka, darījuma lieluma un jebkura ierobežojuma, kas nosaka, cik daudz darījumu var palikt blokā. Darījuma pārbaudi veic neatkarīgi mezgli, pamatojoties uz izmantoto vienprātības metodi.

Tehniski katram darījumam var būt viena vai vairākas ievades un izejas. Tādā veidā darījumi ir saistīti, lai tas varētu pareizi saglabāt piezīmi par izdevumiem, kas veikti blokķēdē.

Vienprātība

Pēdējā svarīgā blokķēdes arhitektūras daļa ir vienprātība. Tā ir metode, ar kuras palīdzību tiek apstiprināts darījums. Katrai blokķēdei var būt pievienota atšķirīga vienprātības metode. Piemēram, bitcoin izmanto darba pierādīšanu (PoW), turpretī Ethereum izmanto likmju pierādīšanu (PoS). Ir arī cita veida vienprātības metodes, kuras mēs uzskaitīsim tālāk.

Saskaņas algoritmi piedāvā noteikumu kopumu. Tas jāievēro visiem tīkla dalībniekiem. Lai uzliktu vienprātības metodi, mezgliem vajadzētu piedalīties. Bez jebkādas mezglu līdzdalības vienprātības metodi nevar ieviest. Tas arī nozīmē, ka jo vairāk mezglu pievienojas, lai piedalītos vienprātības metodē, jo spēcīgāk sākas tīkls.

Bitcoin ir liels tīkls, un tas piedāvā lielisku stimulu kļūt par kalnračiem. Patiesībā tai ir arī viena no lielākajām kalnraču kopienām. Plašāku informāciju par blokiem atradīsit jebkurā iesācēju blokķēdes apmācībā.

Kalnrači dažreiz arī ievēro viņu uzticību, kad runa ir par savu viedokli. Piemēram, ja blokķēdē ir nepieciešamas izmaiņas, kalnrači var izlemt vismaz protestēt pret izmaiņām.

Kalnrači vai mezgli, kas piedalās vienprātības metodē, var nolaupīt tīklu, ja vairāk nekā 51% no tiem kontrolē viena vienība. Šis uzbrukums ir pazīstams kā 51% uzbrukums, kurā vairāk nekā pusi mezglu kontrolē viena vienība. Viņi var viltot darījumus, kā arī ļauj veikt dubultu tēriņu.

Kā darbojas Blockchain

Ja vēlaties uzzināt, kā blokķēde darbojas soli pa solim, mēs to varam iziet tālāk.

1. darbība: Pirmajā posmā tiek pieprasīts darījums. Darījums var būt vai nu informācijas pārsūtīšana, vai kāds naudas vērtības aktīvs.

2. darbība: Darījuma atspoguļošanai tiek izveidots bloks. Tomēr darījums vēl nav apstiprināts.

3. solis: Bloķējums ar darījumu tagad tiek nosūtīts uz tīkla mezgliem. Ja tā ir publiska blokķēde, tā tiek nosūtīta uz katru mezglu. Katrs bloks sastāv no datiem, iepriekšējā bloka jaukuma un pašreizējā bloka jaukuma.

4. solis: Mezgli tagad sāk validēt saskaņā ar izmantoto vienprātības metodi. Bitcoin gadījumā tiek izmantots Proof-of-Work (PoW).

5. darbība: Pēc veiksmīgas validācijas mezgls tagad saņem atlīdzību, pamatojoties uz viņu pūlēm.

6. solis: Darījums tagad ir pabeigts.

Visi šie procesi var piedāvāt jums visaugstāko drošības līmeni tīklā.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Blockchain drošības ekspertu (CBSE) kurss

Blockchain arhitektūras veidi

Tagad, kad mēs esam sapratuši jebkura blokķēdes tīkla galvenos komponentus, mums vajadzētu uzzināt arī par dažādiem bloku ķēdes arhitektūras veidiem.

Publiskā Blockchain arhitektūra

Publiskā blokķēdes arhitektūrā ikviens var piedalīties tīklā. Darījuma publiskā informācija ir pieejama visiem. Tomēr tas nenozīmē, ka darījuma privātie dati vairs nav pieejami. Publiskās blokķēdes arhitektūras piemēri ir bitcoin, Litecoin un Ethereum.

Privātā Blockchain arhitektūra

Runājot par privāto blokķēdes arhitektūru, neviens nevar piekļūt blokķēdei. Administrators vai mezglu valdošais kopums nosaka, kurš var pievienoties tīklam.

Vai vēlaties saprast atšķirības starp publisko un privāto blokķēdi? Šeit ir ceļvedis par publisko un privāto blokķēdi, kuru varat pārbaudīt.

Federālā / konsorcija Blockchain arhitektūra

Pēdējais bloku ķēdes arhitektūras veids ir federālā / konsorcija bloku ķēdes arhitektūra. Tas apvieno gan publiskā, gan privātā blokķēdes labākās īpašības. Tas ir arī stingri kontrolēts un vislabāk piemērots uzņēmumu blokķēdēm.

Lai redzētu atšķirību, apskatīsim tālāk redzamo diagrammu.

 Privātā blokķēdePubliskā blokķēdeKonsorcija blokķēde
Piekļuve Privāts Publisks Publisks / privāts
Vienprātība Organizācijas pamatā Publisks Atlasītie mezgli
Efektivitāte Augsts Zems Augsts
Centralizācija Daļējs
Vienprātības process Atļaujas pamatā Atļauts balstīties Bez atļaujas
Nemainīgums Nav pilnībā drošs pret viltojumiem Pilnībā drošs pret viltojumiem Nav pilnīgi drošs pret viltojumiem

Blockchain vienprātības metodes

Vienprātības metodes ir jebkura blokķēdes veida neatņemama sastāvdaļa. Tas nosaka, cik ātrs, efektīvs un nodrošināts ir darījums. Tāpēc šajā sadaļā mēs izmantosim dažādas vienprātības metodes.

Šobrīd tur ir daudz vienprātības metožu. Bet diskusiju vienkāršības labad mēs aplūkosim četrus populārākos.

  • Darba pierādījums (PoW)
  • Spēļu pierādījums (PoS)
  • Deleģētais kapitāla pierādījums (DPoS)
  • Praktiskā bizantiešu defektu tolerance (PBFT)

Darba pierādījums (PoW):

Tā ir pirmā vienprātības metode, ko izmanto blokķēdes tīkls. Tas tika ieviests ar bitcoin. Šajā vienprātības metodē ir kalnrači, kas ir atbildīgi par darījuma apstiprināšanu. Ir jāatrod jauna bloka jaucējkrāsa, lai to varētu pievienot tīklam. Tas, kurš atrod pirmo, tiek apbalvots ar citiem. Blockchain darba pierādīšanai ir nepieciešama ārkārtīga skaitļošanas jauda, ​​un tai ir arī augstas prasības attiecībā uz aparatūru.

Spēļu pierādījums (PoS):

Likmes pierādījumu izmanto 2. paaudzes blokķēdes tīkls Ethereum. Tam ir pavisam cita pieeja, jo tas neprasa lielu enerģijas patēriņu. Šeit monētas ir piesaistītas mezgliem. Ethereum ir savas prasības par to, kā jāpiesaista monētas, lai tā varētu piedalīties vienprātības algoritmā. Mezgliem, kuros iesaistītas vairāk monētu, ir lielākas iespējas saņemt atlīdzību. Tas arī apgrūtina kapitāla pierādījumu ieguldījumus.

Deleģētais derības apliecinājums (DPoS):

DPoS ir atšķirīgs PoS veids. Tas savādāk apstrādā mezglu izvēli. Monētu turētāji šajā gadījumā izvēlas mezglus, lai piedalītos vienprātības metodē. Viņi var arī balsot, izvēloties vai sperot mezglu. Tas ir vairāk piemērots izveidotam tīklam ar lielāku uzticību. Šo tehnoloģiju varat izmantot blokķēdes biznesa modeļiem.

Praktiska Bizantijas kļūmju tolerance:

PBFT ir veids, kā atrisināt Bizantijas ģenerāļu problēmu. Tas ļauj mezgliem izlemt, vai pieņemt vai noraidīt iesniegto informāciju. Puse uztur iekšējo stāvokli, ko izmanto, lai veiktu jaunu ziņojumu aprēķinu. Ja pušu aprēķins darbojas labi, tā nolemj darījumu koplietot ar citām pusēm tajā pašā tīklā.

Galīgais rezultāts ir sasniegts, kad vairākas puses ir veikušas aprēķinus par to, un lēmums ir balstīts uz pušu rezultātiem. Tā kā konsensa metodei nav nepieciešami visi mezgli, tai ir arī zema jaukšanas ātruma prasība. Tomēr, lai tas būtu veiksmīgs, ir nepieciešami labi uzticami mezgli, lai tie sadarbotos. PBFT tiek izmantots populāros projektos, tostarp Ripple, Stellar un Hyperledger.

Blockchain iesācējiem: Uzņēmumu lietošanas gadījumi

Šajā sadaļā mūsu uzmanība būtu pievērsta uzņēmuma blokķēdes lietošanas gadījumiem. Blokķēdes lietošanas gadījumi palīdzēs labāk izprast blokķēdes tehnoloģiju. Ir simtiem bloķēšanas ķēdes lietošanas gadījumu, taču vienkāršības labad mēs uzskaitīsim tikai dažus no tiem.

Piegādes ķēdes vadība

Piegādes ķēdes vadība pašlaik cieš no daudzām problēmām. Piemēram, vislielākā SCM problēma ir produktu viltošana. Izmantojot piegādes ķēdes blokķēdi, produktus var precīzi izsekot, noņemot visus iespējamos viltojumus. Tas arī uzlabo pārredzamību un nodrošina izmaksu samazinājumu kopumā. SCM uzlabojumi nozīmē arī uzlabojumus dažādās nozarēs, tostarp veselības aprūpē, pārtikas rūpniecībā utt.

Ja jums ir interese par to, kā blokķēde var pozitīvi ietekmēt piegādes ķēdes pasauli un jo īpaši vadības operācijas, jums tagad jāreģistrējas mūsu uzņēmuma bloku ķēdēs un piegādes ķēdes pārvaldības kursos!

Veselības aprūpe

Veselības aprūpe arī gūst labumu no tādiem blokķēdes veidiem kā. Pašlaik veselības aprūpes speciālistiem nav iespējas aplūkot vienu atsevišķu personas veselības aprūpes ziņojuma versiju. Izmantojot veselības aprūpes blokķēdi, pacientiem tagad būs iespējams saglabāt savus ziņojumus blokķēdē – kurus vēlāk varēsit izgūt.

Tādā veidā ārsti var strādāt ar vienu ziņojumu un sniegt viņiem labākus medicīniskos pakalpojumus. Tas arī padara procesu efektīvu, uzlabo informācijas apmaiņu un nodrošina labāko iespējamo veidu, kā pacienti var droši nēsāt dokumentus. Apskatīsim vairāk izmantošanas gadījumu šajā rokasgrāmatā iesācējiem.

Enerģijas tirgus

Enerģijas izplatīšanas uzņēmumi ir lieli spēlētāji, kas sniedz pakalpojumus gandrīz visiem tur esošajiem. Pagaidām kā patērētājam jums jāgaida, kamēr lielie uzņēmumi sniegs jums instalāciju. Atkarībā no jūsu atrašanās vietas tas var ilgt no dažām dienām līdz dažām nedēļām.

Enerģijas tirgus pašlaik ir slēgta ekosistēma, kurā jauni spēlētāji mēģina to mainīt, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Ar blokķēdi mezgli kļūs spējīgi ražot un tirgot elektroenerģiju bez jebkādas centralizētas iestādes nepieciešamības. Šajā nozarē ir daudz uzņēmumu, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju.

Tas atslābinās enerģijas cenas un uzlabos enerģijas sasniedzamību vietās, kur iepriekš tas nebija iespējams. Ir projekti, piemēram, Grid + un Power Ledger, kas padara šos visus iespējamus.

Nekustamais īpašums

Izmantojot blokķēdi nekustamajam īpašumam, šī nozare var gūt lielu labumu. Nekustamais īpašums ir viena liela nozare. Pašlaik nekustamajā īpašumā ir daudz spēlētāju, kas cīnās viena vai otra iemesla dēļ. Viens no galvenajiem iemesliem nekustamā īpašuma lēnajai izaugsmei ir efektivitātes trūkums visā sistēmā. Ja vēlaties iegādāties īpašumu, jums jāveic lēns, sāpīgs process, kura izpilde var ilgt vairākas nedēļas.

Izmantojot blokķēdi, nekustamais īpašums var kļūt efektīvāks ar drošu un vienmērīgu darījumu. Tas viss būs iespējams viedo līgumu dēļ, kas var automatizēt tādus uzdevumus kā īpašuma pirkšana vai pārdošana. Tas var arī palīdzēt veikt īpašumtiesību pārbaudi un ir rentabls.

Secinājums

Tas mūs noved pie blokķēdes beigām iesācējiem. Blockchain ir unikāla tehnoloģija. Tātad tas nozīmē, ka arvien vairāk uzņēmumu sāks pieņemt blokķēdi savā biznesā. Tādēļ var droši teikt, ka, ja esat tikai iesācējs, jums jāapgūst daudz elementu, pirms pat varat apsvērt iespēju kļūt par šīs tehnoloģijas daļu.

Mēs iesakām sākt bez bezmaksas blokķēdes kursa, lai uzzinātu par blokķēdes pamatelementiem. Tad jūs varat izveidot ceļu uz ekspertu līmeņa apmācību.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me