Blockchain lietošana: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts

Vai vēlaties uzzināt par blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumiem? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā. Blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumi palīdzēs jums saprast blokķēdes lietojumu.

Kad tehnoloģija attīstās, tā visus satricina. Tas attiecas uz blokķēdi, jo tā aug strauji. Tas ir arī termins, kuru izvirza gandrīz visi nozares pārstāvji. Blokķēde tagad ir tehnoloģiskās izaugsmes pamatā gandrīz katrā nozarē. Tagad to uzskata par pārmaiņu katalizatoru.

Šajā rakstā mēs pārdzīvosim blokķēdes lietošanu pašreizējā nozarē. Lai pareizi aptvertu tā lietošanu, mums jāuzskaita blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumi. Šie lietošanas gadījumi sniegs skaidru priekšstatu par blokķēdes lietošanu. Tomēr, pirms mēs sākam, mums būs jāsaprot, kas ir blokķēde. Sāksim.

Kas ir blokķēde?

Blockchain ir vienādranga tīkls, kas vienprātības panākšanai nepaļaujas ne uz vienu centralizētu vienību. Tā ir izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija, kur katram vienaudžam ir sava virsgrāmatas kopija. Kad darījums ir veikts, tas tiek piešķirts blokam pārbaudei, izmantojot vienprātības metodi, kuru izmanto blokķēde. Darījumu bloks tiek vai nu iegūts, vai apstiprināts, izmantojot citus procesus. Ja darījums tiek apstiprināts, to vairs nevar nekādā veidā mainīt vai mainīt.

Bitcoin bija pirmā kriptonauda, ​​kas izmantoja blokķēdes tehnoloģiju. No turienes mēs tagad esam redzējuši daudzus panākumus blokķēdes tehnoloģijā, un tas ir diezgan skaidrs no blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumiem.

Arī blokķēde nav līdzīga datu bāzei.

Lai uzzinātu vairāk, varat izlasīt atšķirību starp blokķēdi un datu bāzi.

Īsāk sakot, zemāk ir norādītas galvenās blokķēdes tehnoloģijas iezīmes

 • Decentralizēta – nav centrālās iestādes
 • Caurspīdīgs
 • Drošs
 • Integritāte
 • Ātrāka norēķināšanās.

Blokķēdes lietošana – vairāk nekā 20 blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumi

 

 

Blockchain spēja piedāvāt risinājumu bez jebkādas centralizācijas ir pavērusi daudz iespēju tā ieviešanai. Blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumi, kurus mēs apspriedīsim, ir visinteresantākie, un tur tiek parādīti blokķēdes lietošanas lietojumprogrammu piemēri.

Sāksim.

Piegādes ķēdes vadība

Viens no labākajiem blokķēdes lietojumiem ir piegādes ķēdes pārvaldībā. Pašreizējā piegādes ķēdes vadībā tiek izmantotas vecās metodes. Savukārt piegādes ķēdē mums trūkst pārredzamības.

Tā kā nav caurspīdīguma un nav iespēju atkārtoti pārbaudīt katru piegādes ķēdes brīdi, ļaunprātīgajiem dalībniekiem kļūst viegli mainīt piegādes ķēdes pārvaldību. Galu galā gan uzņēmumi, gan galalietotāji cieš no viltotām precēm. Tā ir liela problēma.

Risinājums ir uz blockchain balstīta piegādes ķēdes pārvaldība. Tā kā tas ir tīkls starp biznesu un piegādātājiem, decentralizēta pieeja var atrisināt ar piegādes ķēdi saistītos jautājumus. Lai sasniegtu vēlamo rezultātu, ir jāpārveido piegādes ķēdes aktīvi.

Katram produktam, kas ir digitalizēts, tagad ir sērijas numurs vai ar to saistīts unikāls identifikācijas numurs. Tas nozīmē, ka katru aktīvu var uzraudzīt un izsekot piegādes ķēdē. Ne tikai to, ka citu svarīgu informāciju var izsekot un pārbaudīt, kad nepieciešams. Decentralizēta uz blokķēdes balstīta piegādes ķēdes pārvaldība var viegli ierakstīt informāciju, piemēram, laiku, atrašanās vietu, produkta stāvokli utt.

Īsāk sakot, blokķēde radikāli uzlabo piegādes ķēdes efektivitāti, kā arī atbaida ļaunprātīgos dalībniekus, kuri varētu vēlēties to mainīt.

Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības piegādes ķēdes pārvaldībā

 • Produkti tiek izsekoti precīzi
 • Produkti, kas tiek bojāti, nav iespējami
 • Uzlabota pārredzamība
 • Spēja izolēt problēmas un tās risināt
 • Galalietotājiem nav jācīnās ar viltotu aktīvu
 • Iespējama pārbaude un autentiskums.
 • Izmaksu samazināšana

Piegādes ķēdes pārvaldības blokķēdes projekti

 • Pārtikas trests IBM un Walmart
 • Bext360, izmantojot blokķēdi, lai piešķirtu izsekojamību savām kafijas pupiņām
 • Mērķa ConsenSource

Lasiet vairāk par Blockchain For Enterprise

Digitālā identitāte

Identitātes zādzība ir viena no 21. gadsimta problēmām, kas nonākusi internetā. Pašlaik ir viegli izdarīt identitātes zādzību un iegūt informāciju no droša avota, uzdodoties par citu personu. Tā ir plaša problēma vispārējai auditorijai un vēl lielāka problēma uzņēmumam, kam ir apdraudēti kritiski dati.

Indivīda identitātes pārvaldība arī ir kļuvusi par lielu problēmu, jo cilvēkam ir jānes pārpilnība dokumentu. Tas var ietvert vadītāja apliecību, pasi, valsts identitātes karti vai jebkuru citu personu apliecinošu dokumentu, kas saistīts ar organizācijām, kurās viņi strādā.

Risinājums ir viena digitāla identitāte, kas saistīta ar personu. To var panākt ar blokķēdes palīdzību, kur personai visā tīklā ir tikai viena identitāte. Digitālās identitātes izmantošanai ir daudz priekšrocību, tostarp nav nepieciešams nēsāt dokumentus. Tas arī aizsargā cilvēku no identitātes zādzībām, kas šobrīd ir viens no nozīmīgākajiem jautājumiem.

No otras puses, valdības var arī maksimāli izmantot digitālo identitāti. Kopā ar digitālo identitāti valdības var izmantot balsošanu decentralizētā vidē. Digitālā identitāte ir labs blokķēdes lietošanas piemērs.

Digitālās identitātes blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Viena vienota identitāte
 • Nav nepieciešams nēsāt līdzi dokumentus
 • Viena digitālā identitāte var darboties vairākās platformās
 • Nav uzņēmīgi pret datu pārkāpumiem
 • Identitātes zādzība vairs nav iespējama

Digitālās identitātes blokķēdes projekti

 • Hiperkedžers Indijs – tā attiecas uz decentralizētu identitāti
 • Pilsoniskā – paš suverēna ID sistēma
 • Evernym – pašpārvalde

Uzziniet vairāk par Hyperledger: Enterprise Blockchain

Aktīvu marķēšana

Aktīvu tokenizācija ir izšķirošs solis reālās pasaules aktīvu aizsardzībā. Ir daudz gadījumu, kad efektīvāk tiek galā ar reālās pasaules aktīviem. Piemēram, ja vēlaties pārdot īpašumu, jums ir jāpaveic daudz papīra. Ne tikai tas, ka pastāv iespējas, ka varat ieaudzināt kļūdas, padarot visu procesu vēl lēnāku.

Lai padarītu aktīvu apstrādi efektīvāku un praktiskāku, tiek veikta aktīvu marķēšana. Tas ļauj paātrināt aktīvu pārdošanas un pirkšanas procesu. To galvenokārt var izmantot nekustamajos aktīvos un finansēs.

Blokķēdes tehnoloģijai ir izšķiroša loma nelikvīdu aktīvu apzīmēšanā un palīdzība tiem tirgoties un apmesties uz blokķēdes. Tas pilnībā ignorē standarta veidu, kā atrisināt aktīvus, uzlabot efektivitāti un ietaupīt laiku – padarot to par vienu no labākajiem blokķēdes lietojumiem.

Aktīvu tokenizācijas blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Nelikvīdu aktīvu marķēšana
 • Uzlabo efektivitāti
 • Nav nepieciešams iziet garu procesu
 • Ietaupa laiku
 • Palīdz mazajiem uzņēmumiem, uzņēmējiem, nekustamajam īpašumam novirzīt ieguldījumus
 • Iespēja piekļūt aktīviem, kas bija pieejami tikai institucionālajiem investoriem
 • Piekļuve pasaules tirgum

Aktīvu tokenizācijas blokķēdes projekti

 • Polimāts
 • Harbour
 • Alphapoint

Enerģijas tirgus

Enerģijas tirgu pilnībā kontrolē lieli spēlētāji. Mēs jau zinām, ka, ja vēlaties iegūt enerģiju, jums jāpiesakās savienojumam un jāgaida instalēšana. Ir arī gadījumi, kad elektrība tiek liegta privātpersonām, jaunizveidotiem uzņēmumiem, uzņēmumiem vai pat uzņēmumiem viena vai otra iemesla dēļ. Tas ir slēgts tirgus, ko kontrolē korporācija un kas neko neatstāj iedzīvotājiem.

Enerģijas tirgū var vērot revolūciju attiecībā uz piekļuvi enerģijai un tās izplatīšanu. Izmantojot blokķēdi, indivīdiem kļūst viegli radīt, tirgot, reģistrēt un norēķināties par enerģiju – tas viss notiek ar viedo līgumu un izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas palīdzību. Izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, enerģija kļūst par aktīvu, tāpat kā citas preces.

Ikviens, kurš var ražot, var piedalīties tīklā un maksimāli izmantot tajā esošo atvērto tirgu. Tātad enerģijas cena ir atkarīga no pieprasījuma un piedāvājuma, nevis no fiksētas regulētas cenas – kas var būt gan laba, gan slikta. Īsāk sakot, enerģijas tirgu var mainīt, ja ir sadalīts elektroenerģijas tirgus, kurā patērētāji var darboties arī kā ražotāji, un otrādi. Visa iestatīšana var dot efektivitāti un 100% darbspēju daudzās nozares jomās.

Enerģijas tirgus blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Cenas ir atkarīgas no pieprasījuma un piedāvājuma
 • Nav jāpaļaujas uz vienu elektroenerģijas ražotāju
 • Patērētāji var piedalīties arī elektroenerģijas ražošanā
 • Var sasniegt 100% darbspēju

Enerģijas tirgus bloku ķēdes projekti

 • Režģis+
 • Jaudas virsgrāmata

Veselības aprūpe

Viens no kritiskākajiem blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumiem ir veselības aprūpes nozarē. Veselības aprūpes nozarē nepieciešama reforma. Pašlaik veselības aprūpes nozare cieš no centralizētas pieejas, kas noved pie neefektīva veida, kā rīkoties ar pacientiem.

Pacientiem ir jācieš arī ne visai efektīvās sistēmas dēļ. Viņiem ir jānēsā medicīniskie dati no viena ārsta pie otra, kas var radīt problēmas. Nemaz nerunājot par to, ka mantotajos silos glabātajiem datiem pārsvarā tiek izmantoti dažādi standarti un formāti – kas rada problēmas datu iegūšanā un glabāšanā.

Blockchain var pilnveidot visus veselības aprūpes jautājumus, nodrošinot decentralizētu virsgrāmatu pieeju. DLT pieejā visas ieinteresētās personas var piekļūt pacienta svarīgiem datiem ar atbilstošu atļauju. Visi dati arī paliks droši, un tiem var piekļūt tikai pilnvarots personāls.

Pārbaudiet arī sadaļu Izplatītā virsgrāmatu tehnoloģija: kur sākas tehnoloģiju revolūcija

Darījumi var palikt arī blokķēdē, un, ja nepieciešams, tos var izsekot – uzlabots vispārējais veselības aprūpes process. Pacientam būs visa piekļuve viņa veselības aprūpes datiem līdz brīdim, kad vien pacients labprātīgi dos piekļuvi jebkurai trešai pusei. Visbeidzot, veselības dati, kas tiek glabāti vienā vietā, var palīdzēt uzlabot to zinātnieku pētījumus, kuri vēlas atrisināt nākamo epidēmiju vai atrast ārstēšanu.

Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, blokķēdes izmantošana piegādes ķēdē, lai pilnībā novērstu zāļu viltojumus, kas var glābt dzīvības un arī uzlabot narkotiku vienību biznesu.

HealthCare Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Efektīvs process
 • Pareiza veselības aprūpes datu uzglabāšana
 • Veicina pētniecības centienus
 • Ērta veselības aprūpes datu uzglabāšana un atgūšana
 • Vienkāršs veids, kā pieprasīt apdrošināšanu
 • Nav nepieciešams nēsāt līdzi dokumentus

Veselības aprūpes blokķēdes projekti

 • SimplyVital Health
 • MediBloc uzlabo veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējus
 • Dentakoīna mērķis ir uzlabot zobu veselības aprūpi
 • AIDoctor – AI izmantošana veselības aprūpes lietotnēs

Nekustamais īpašums

Nekustamā īpašuma tirgus nav ideāla vieta, kur atrasties. Tas cieš no daudzām problēmām, it īpaši attiecībā uz pārdevēju un pircēju savienošanu. Pašreizējā procesā pircējiem ir jātiekas ar brokeriem vai pārdevēju, lai atvieglotu darījumu. Tas var ilgt no dažiem mēnešiem līdz gadam. Ne tikai tas, bet arī dokumentu noformēšana var būt garlaicīgs uzdevums. Lai kārtotu dokumentus, ir jāpieliek daudz pūļu, un tomēr to var ietekmēt nepareiza datu ievadīšana.

Patiesās problēmas rodas arī tad, kad ir pienācis laiks pārbaudīt īpašuma īpašumtiesības. Krāpšana var notikt daudzos veidos, kā rezultātā pircējs var zaudēt naudu.

Lai to visu pārvarētu, decentralizēta blokķēdes virsgrāmata var palīdzēt atrisināt ar nekustamo īpašumu saistītos jautājumus. Pirmkārt, tas var uzlabot īres īpašuma maksājumus, ja īpašumu ir viegli nomāt, izmantojot DLT. Tas ir arī rentabls un nodrošina pareizu lēmumu pieņemšanu pircējam. Decentralizēts blokķēdes risinājums var palīdzēt īrniekiem, īpašniekiem, pakalpojumu sniedzējiem un jebkurai citai vienībai mijiedarboties un pārbaudīt informāciju par īpašumtiesībām vai pat droši un droši veikt darījumus..

Tādā veidā nekustamais īpašums var kļūt par globālu platformu, kurā decentralizēti maksājumi būs norma. Galu galā tas uzlabo mantoto procesu un ietaupa izmaksas. Blokķēde var rūpēties par dažādiem darījuma aspektiem. Piemēram, tā var pārbaudīt īpašumtiesības, ierosināt darījumus un radīt īpašumtiesības uz īpašumu jaunajam pircējam. Pat valdības ir ieinteresētas izmantot blokķēdi nekustamajam īpašumam, jo ​​tas uzlabo to, kā viņi var pārvaldīt īpašumus visās valstīs.

Viedi līgumi var atvieglot procesu un automatizēt tā lielāko daļu. Lielisks blokķēdes lietojums, kas ārkārtīgi dod labumu nekustamā īpašuma tirgum.

Nekustamā īpašuma Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Vienmērīgi un droši darījumi
 • Īpašumtiesību pārbaude
 • Rentabla
 • Nekustamā īpašuma globālais tirgus
 • Starpnieku (-u) vai tā daļas izslēgšana.

Nekustamā īpašuma bloku ķēdes projekti

 • Propy – ļauj iegādāties, izmantojot blokķēdi
 • StreetWire – uzlabot tehnoloģiju ieviešanu nekustamā īpašuma tirgū
 • Harbour – Palīdziet likvidēt aktīvus

Balsošana

Dažādās valstīs valdošo partiju vidū ir bijuši daudz strīdu par balsošanas manipulācijām. Arī viltus balsojumi un citas darbības var radīt bažas jebkuras valsts balsošanas procesā.

Izmantojot blokķēdi, balsošana var būt taisnīgs veids, kā apstrādāt procesu. Galu galā tas ir caurspīdīgs, drošs, ātrs un novatorisks. Vēlētājam ir jāpiesakās vai jāielādē balsošanas kabīne savā datorā vai elektroniskajā ierīcē. Kad tas izdarīts, viņi var izmantot savu unikālo identitāti, lai nodotu balsi. Drošības sistēma nodrošina, ka iesniegtā informācija ir pasargāta no jebkādām izmaiņām. Tāpat dati tiek pārbaudīti, pirms vēlētājs kvalificējas balsošanas procesam. Pēc kvalifikācijas vēlētājs var vienkārši nodot savu balsi.

Blokķēde darbojas kā decentralizēta balsu glabāšanas krātuve. Kā mēs visi zinām, kad dati ir uzrakstīti, tos nekādā veidā nevar mainīt vai mainīt. Tas ir arī caurspīdīgs, kas nozīmē, ka katru balsi var izsekot, ja nepieciešams.

Priekšrocības balsot par Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumiem

 • Vēlētāju krāpšanas izskaušana
 • Ir iespējama attālā balsošana
 • Pārbaudāmi un nemaināmi balsojumi
 • Blockchain kā drošs balsu saglabāšanas veids
 • Uzlabota uzticēšanās un pārredzamība

Balsojums par Blockchain projektiem

 • Dienvidkoreja testē e-balsošanu
 • Japānas pilsēta Tskuba arī novērtē blokķēdes izmantošanu balsošanai
 • Agora – uz blokķēdes balstīta balsošanas ekosistēma

Kriptovalūta

Pat kriptonauda ir blokshēmas blakusprodukts, mēs varam viegli apstiprināt, ka kriptonauda ir blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumi. Pirmā kriptovalūta, kas izmantoja blokķēdi, ir Bitcoin. Tas faktiski ir viens no pirmajiem blokķēdes lietojumiem.

Kriptonauda atrisina pārpilnību problēmu, un tas ir atkarīgs no tā ieviešanas. Piemēram, Bitcoin tiek izmantots kā valūta darījumiem. Ethereum piedāvā līdzīgas izredzes; tomēr tam ir arī citas galvenās priekšrocības, piemēram, viedie līgumi un dApps.

Kriptovalūta kopumā naudas sūtīšanas problēmu risina globāli. Pašreizējās metodes nav optimālas, un tas var ilgt no 2 līdz 5 dienām. Nemaz nerunājot par to, ka ir jāmaksā par pakalpojumu izmantošanu. Turklāt ne visiem ir piekļuve bankas pakalpojumiem, un šeit ienāk kriptonauda.

Kriptogrāfijas valūtas blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Rīkojieties kā valūta
 • Izmanto kā degvielu dažos blokķēdēs
 • Atvieglo vienādranga darījumus
 • Likvidē starpnieku
 • Dod iespēju tiem, kuriem nav piekļuves bankas pakalpojumiem

Kriptovalūtas blokķēdes projekti

 • Bitcoin
 • Ethereum
 • NEO
 • VeChain

Notārs

Notārs ir viens no labākajiem blokķēdes lietošanas gadījumiem. Mantotā sistēma lielā mērā ir atkarīga no dokumentiem. Tas nozīmē, ka dokumenti tiek glabāti papīra formā, kas ir pakļauti izmaiņām un trešo pušu vai iekšēju ļaunprātīgu pušu manipulācijām.

Notariāli apliecināms process nodrošina, ka darījuma dokumenti ir autentiski, un tādējādi tiem var uzticēties. Pašlaik notariālās apliecināšanas process lielā mērā nepaļaujas uz tehnoloģijām, procesā paliekot daudz nepilnību.

Blokķēdes izmantošana var mainīt notariālās apliecināšanas kārtību. Tas novērsīs no procesa nepieciešamību pēc uzticības. Pašlaik uzticībai ir izšķiroša loma šajā procesā. Tas notiek tādu blokķēdes funkciju dēļ kā pārredzamība un nemainīgums. Tas arī apliecina esamību, kas ir būtiska notāra procesā. Piemēram, dokumenta esamību no paša sākuma var pierādīt ar blockchain palīdzību, jo tas var uzglabāt laiku, kurā tas tika izveidots. Pārbaude ir 100% precīza, ņemot vērā to, ka blokķēdē uzrakstītos datus nekādā veidā nevar mainīt.

Ja kāds mēģina mainīt datus, jaucējkrāsa vairs neatbilst – dodot mājienu, ka dati ir modificēti.

Notāru blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Noņem uzticību
 • Decentralizēts
 • Nodrošina esamības pierādīšanu
 • 100% precīzi
 • Uzlabo ātrumu un izmaksas

Notāru blokķēdes projekti

 • KlussNotārs
 • Stampad.io
 • Acronis notārs

Pārtikas nekaitīgums

Pārtikas drošība lielākoties ir viens no nozīmīgākajiem jautājumiem visā pasaulē. Piegādes ķēde, kas pārvalda pārtiku, ir kļuvusi sarežģītāka nekā jebkad agrāk. Ar to pārtikas pārstrādes procesā ir izveidojušās daudzas problēmas. Pārredzamības trūkums ir viena no lielākajām bažām. Tas ir radījis problēmas, kurās nevienam nav iespējams izsekot piesārņotajam ēdienam.

Pārredzamības trūkums rodas, izmantojot papīra pieeju. Pārtiku nav iespējams izsekot, un ikvienam ir vienkārši modificēt dokumentus ar neprecīziem datiem. Arī viss pārtikas izsekošanas process ir dārgs.

Izmantojot blokķēdi, ar jauno pieeju var uzlabot visu pārtikas nekaitīgumu. Katru pārtiku, kas nonāk piegādes ķēdē, tagad var atbilstoši marķēt ar tādu svarīgu informāciju kā uzglabāšanas temperatūra, apstrādes datums, derīguma termiņš, rūpnīca, sērijas numurs utt. Visus saglabātos datus nevar modificēt, nodrošinot nemainīgumu, kas nepieciešams piegādes ķēdes uzticamībai. Arī pārtiku var izsekot visā piegādes ķēdē – nodrošinot, ka sliktu pārtiku vajadzības gadījumā var izņemt. Tas arī paredz, ka piegādes ķēdē neviens nevar spēlēt vai pārveidot pārtikas datus vai mainīt pārtiku. Tas nozīmē, ka pārtika, kas paredzēta galalietotājam, var sasniegt pēc iespējas augstāku kvalitāti.

Pārtikas nekaitīguma blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Izsekojiet pārtiku piegādes ķēdē
 • Vairāk uzticības
 • Rentabla
 • Nav nepieciešams strādāt ar papīru
 • Pārtikas problēmas var izsekot un atrisināt ātrāk

Pārtikas drošības blokķēdes projekti

 • IBM Food Trust
 • Blockchain Pārtikas nekaitīguma alianses platforma

Decentralizētā autonomā organizācija (DAO)

Decentralizētā autonomā organizācija (DAO) ir interesants blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījums. Pašlaik organizācijas un korporācijas veic pārvaldību bez īpašas struktūras vai vadlīnijām. Tādējādi to ietekmē nepareiza pārvaldība un birokrātija.

DAO ir mēģinājums atrisināt pārvaldības problēmu, nodrošinot ilgtspējīgu platformu un ētiskus uzņēmējdarbības noteikumus. Tas tiek arī automatizēts līdz konkrētam aspektam, lai pārvaldībā būtu vislabākais. Automatizācija tiek veikta ar viedo līgumu palīdzību. Lai uzlabotu pārvaldību, katrai ieinteresētajai personai tiek dotas vienādas tiesības vai iespējas, kad runa ir par organizācijas lēmumu pieņemšanu.

Tas ir lēciens, salīdzinot ar pašreizējo pārvaldes struktūru, kur augstākajai vadībai ir izšķiroša loma lēmumu rezultātu noteikšanā.

Decentralizēto blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Taisnīgas un vienlīdzīgas iespējas ieinteresētajām personām
 • Dažos veidos automatizēts
 • Labāka lēmumu pieņemšana
 • Tiek novērsta nepareiza pārvaldība un birokrātija

DAO Blockchain projekti

 • DAO blokķēde var pastāvēt Ethereum blokķēdē
 • Maker DAO – rīks DAO izveidošanai

Mūzika

Mūzika ir mūsu kultūras izaugsmes pamatā. Tomēr pašreizējā mūzikas industrija nav godīga pret katru mākslinieku. Lai pamanītu konkurences tirgū, ir jāpieliek daudz pūļu. Papildus tam ir starpnieks, kurš pats izvēlas savu griezumu, kas nozīmē mazāku peļņu pašiem mūzikas veidotājiem. Mūzikas industrija ir arī strīdu pilna, kad noteiktu mūziku nav atļauts atskaņot noteiktos ģeogrāfiskos apstākļos. Valdības var viegli bloķēt piekļuvi noteiktiem mūzikas veidiem, un tas ir tiešs cilvēktiesību pārkāpums.

Arī mūzikas industrija pēdējās divās desmitgadēs ir piedzīvojusi attīstības trūkumu. Pie kritiskām problēmām pieder pirātisms, kur paši mūzikas veidotāji to nekontrolē. Pat izmantojot platformas, kas aizsargā mūziku, lietotājs var lejupielādēt mūziku daudzos veidos.

Pareiza vadība arī nav attīstība – tas nozīmē, ka nav piemērotu veidu, kā aizsargāt intelektuālās tiesības.

Visas šīs problēmas var atrisināt ar blokķēdi. Izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija var palīdzēt mūzikas radītājam piešķirt pienācīgas tiesības un arī zināmā mērā apkarot pirātismu. Viediem līgumiem ir atslēga, kad tiek automatizēta visa pirkšana, pārdošana, intelektuālā īpašuma aizsardzība blokķēdē. Tas arī atvieglo regulārus maksājumus māksliniekiem un arī to savlaicīgi. Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, tas var arī palīdzēt noņemt izplatītāju, kurš veic negodīgu griezumu.

Mūzikas blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Neviena centralizēta vienība nenozīmē samazinājumu
 • Pareiza intelektuālo tiesību aizsardzība
 • Risiniet privātumu
 • Labāks pārdošanas process
 • Taisnīga un savlaicīga samaksa mūzikas radītājiem

Mūzikas blokķēdes projekti

 • Musicoin – maksājiet par spēles platformu
 • Mycelia – mūziķu attīstības un izpētes centrs
 • Mediacoin – video un mūzikas publicēšanas vieta

Kiberdrošība

Neviena platforma vai informācijas sistēma nevar būt 100% droša. Tāpēc kiberdrošība ir tikpat sarežģīta kā tagad. Tomēr nākotnē mēs varam redzēt labāku “kiberdrošību”. Tas ir iespējams ar blokķēdes palīdzību. Blokķēdei var būt izšķiroša loma, lai atrisinātu lielu sistēmas drošību. Tomēr blokķēdes izmantošana kiberdrošībā var ilgt vairāk laika.

Blokķēde var uzlabot kiberdrošību, izmantojot decentralizētus uzglabāšanas risinājumus. Tā kā dati tiek uzglabāti decentralizēti, hakeriem nebūs viena uzbrukuma punkta. Pārsvarā bizness lielā mērā paļaujas uz centralizētu sistēmu, kas nav ideāls datu glabāšanas veids – vismaz no drošības viedokļa. Mēs varam redzēt arī DNS drošības uzlabošanos, veicot decentralizāciju. Tas var palīdzēt samazināt DDoS uzbrukumus. Arī citi sistēmas aspekti, piemēram, ziņojumapmaiņa, var uzlabot drošību. Nemainīgums nozīmē arī to, ka hakeri nevar veikt krāpšanos vai datu zādzību. Kiberdrošības blokķēdes izmantošana ir viena no lielākajām problēmām.

Kiberdrošības blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu priekšrocības

 • Decentralizēta datu glabāšana
 • Kontrole pār DDoS uzbrukumiem
 • Nav viena uzbrukuma punkta
 • Drošākas sistēmas

Kiberdrošības blokķēdes projekti

 • MobileCoin – kriptogrāfijas valūta vienkāršai transakcijai
 • Javvy – universāls maks
 • Kvorums – uz uzņēmumu vērsta Ethereum platforma

Lietu internets

Lietu internets ir nākotnes tehnoloģija. Viss ir par nākamās paaudzes ierīču savienošanu savā starpā un savienojuma tīkla izveidi. Tas palīdzēs jauninājumiem savienojamības jomā, jo tagad ierīces var savienoties savā starpā reāllaikā. Tas arī nodrošinās labāku funkcionalitāti un automatizēs daudz ko atkarībā no iepriekš noteiktajiem apstākļiem.

Tomēr, tā kā pašreizējā IoT paaudze ir ļoti atkarīga no centralizētas pieejas, tai ir savi trūkumi. Tam var uzbrukt ļaunprātīgi aktieri. Tā kā tā ir centralizēta, ir iespējami arī DDoS uzbrukumi. Ne tikai centralizētā pieeja nav ilgtermiņā iespējama, jo tā palielinās milzīgas uzturēšanas un infrastruktūras izmaksas.

Blockchain var palīdzēt ierobežot IoT jautājumus, nodrošinot decentralizētu pieeju. Dalītās virsgrāmatas tehnoloģijas izmantošana var atrisināt ar centralizēto procedūru saistītās drošības problēmas. Turklāt viedajiem līgumiem var būt arī izšķiroša loma daudzu IoT mijiedarbību automatizācijā. No otras puses, gala lietotājs var arī gūt labumu no blokķēdes, jo viņu dati tīklā būs droši. Pat viņi var izlemt kopīgot datus ar saviem noteikumiem un, iespējams, no tā nopelnīt.

Blockchain arī ioT ienes tokenizācijas aspektu. Tokenizācija var palīdzēt nomāt pakalpojumus tīklā.

Lietu interneta blokķēdes lietošanas gadījumu priekšrocības

 • Drošāk
 • Nav centralizētas vadības
 • Dati tiek kopīgoti tikai pēc nepieciešamības
 • Iespējama tīkla marķēšana
 • Rentabla

Lietu interneta blokķēdes projekti

 • Hēlijs – mašīnmācīšanās decentralizēts tīkls.
 • Hronizēts – IoT un blokķēdes darbināms piegādes ķēdes tīkls
 • Filament – izstrādā IoT blokķēdes programmatūru un aparatūru

Apdrošināšana

Apdrošināšana ir viena no tām nozarēm, kas var gūt lielu labumu no blokķēdes. Pašreizējais apdrošināšanas stāvoklis nav tik spilgts. Tā ir vairāku triljonu dolāru nozare, kas var gūt labumu no revolūcijas, un blokķēde ir tehnoloģija, kas var palīdzēt tai izbaudīt izaugsmi.

Galvenā cīņa notiek tāpēc, ka brokeri pārvalda apdrošināšanu. Pat ieviešot tiešsaistes sistēmas, patērētāji vienmēr izmanto apdrošināšanas brokeru palīdzību. Tas noved pie kļūdām, kas var notikt cilvēku kļūdu dēļ. Ne tikai tas, ka apdrošināšanas nozarē notiek daudz krāpšanos. Tas notiek gan no apdrošinātāja, gan no patērētāja puses.

Apdrošināšana ir sarežģīts priekšmets, ņemot vērā, ka apdrošināšanu var sniegt gan taustāmām, gan nemateriālām lietām.

Blockchain var palīdzēt izskaust lielāko daļu ar apdrošināšanu saistīto problēmu, sākot ar krāpšanas atklāšanu un novēršanu. Tas var arī atvieglot patērētājiem apdrošināšanas piešķiršanu un atlīdzību. Tas var arī palīdzēt pārapdrošināšanai precizēt apdrošināšanas procesu vēl vairāk. Pārapdrošināšana ir apdrošināšanas sabiedrības, kas nodrošina apdrošināšanu citām apdrošināšanas sabiedrībām.

Apdrošināšanas blokķēdes lietošanas gadījumu priekšrocības

 • Uzlabojiet kopējo apdrošināšanas procesu
 • Noņemt starpnieku
 • Iegūst gan apdrošināšanas, gan patērētāju priekšrocības
 • Ātrāks process
 • Viegla piekļuve informācijai
 • Vieglas pretenzijas

Apdrošināšanas bloku ķēdes projekti

 • Etherisc – decentralizēta apdrošināšana
 • B3i – blockchain apdrošināšanas nozares iniciatīva
 • Deloitte ASV Blockchain apdrošināšanā

Banku darbība

Banku darbību var uzlabot arī ar blokķēdes palīdzību. Pašreizējā banku sistēma ir pilnībā centralizēta. Tas sniedz daudz priekšrocību. Pašlaik banku darbība nav brīva no visām problēmām. Ir daudz gadījumu, kad krāpšanās notiek banku paketes ietvaros. Tas ir pat liels, ņemot vērā, ka tas var ietekmēt 45% finanšu starpnieku.

Banku darbība arī cenšas rīkoties ar “Know-Your-Client” (KYC), jo arvien vairāk cilvēku reģistrējas savos bankas pakalpojumos.

Izmantojot blokķēdi, bankas var padarīt savu platformu efektīvāku, automatizējot daudz dažādu pakalpojumu. Piemēram, tagad KYC var automatizēt. Viņi var arī izmantot bloku ķēdi, lai veiktu starpbanku tīrvērti, kas pašlaik prasa ievērojamu resursu daudzumu. Turklāt, tā kā daudzas valdības cenšas atbrīvot savu kriptovalūtu, bankas var piedāvāt arī kriptogrāfijas makus digitālo aktīvu glabāšanai.

Banku bloku ķēdes lietošanas gadījumu priekšrocības

 • Uzlabots KYC modelis
 • Labāka starpbanku mijieskaita
 • Digitālo aktīvu glabāšanas un izguves pakalpojums

Banku bloku ķēdes projekti

 • JPMorgan mērķis ir paplašināt bloku ķēdi bankās
 • HSBC pārbauda arī blokķēdes tehnoloģiju
 • Santanders līdz 2020. gadam pieņem blokķēdi

Tīkla risinājumi

Pašreizējās paaudzes tīkli lielākoties ir ātri, izturīgi un ilgtspējīgi. Tomēr viņi var redzēt uzlabojumus arī savu pakalpojumu veidā. Lai uzturētu augsta līmeņa tīklu, daudzi uzņēmumi tagad savā tīkla procesā pieņem blokķēdi.

Pašlaik datu integritātes, identitātes un drošības uzturēšanai nepieciešami daudz resursu. Izmantojot blokķēdi, tīkla pakalpojumiem var kļūt vieglāk nodrošināt iepriekš minētās funkcijas bez atkārtotas inovācijas. Blockchain galvenokārt ir tīkls, kas nodrošina tādas galvenās funkcijas kā nemainīgums, datu integritāte un drošība.

Tīkla risinājumu blokķēdes lietošanas gadījumu priekšrocības

 • Ātrāki un drošāki tīkli
 • Var saglabāt datu integritāti
 • Tīkla uzdevumus var automatizēt

Tīkla risinājumi Blockchain projekti

 • Kadiķu tīkls izmanto blokķēdi, lai nodrošinātu datu integritāti un identitāti
 • Izetex ’tīkla blokķēde, kas palīdz spēļu izstrādātājiem izveidot jaunas spēles

Ceļošana

Vai jūs kādreiz esat domājis, cik daudz darba jums jāpaveic ceļojuma nolūkos? Tā tas ir strādājis pēdējās divās desmitgadēs. Bet ceļojumu nozarē trūkst arī citu galveno problēmu, tostarp stabilitātes, drošības un cilvēku kļūdu.

Kad cilvēki ceļo, viņi novērtē savu privātumu. Lielākā daļa viesnīcu vai tiešsaistes centralizētās ceļojumu datubāzes nav pietiekami drošas, lai aizsargātu šo informāciju jūsu vietā. Arī informācija ir jāpārraida tīklā, piemēram, informācija par lidojumu vai viesnīcu, lai jūs varētu ceļot bez traucējumiem. Ļaunprātīgi dalībnieki var izsekot un piekļūt visai šai informācijai, kas pārkāpj ceļotāju privātuma mērķi.

Papildus vispārējai ceļošanas informācijai tiek pakļauti arī ceļotāja finansiālie aspekti, kas nozagšanas gadījumā var izraisīt ievērojamas sekas.

Lai tos visus atrisinātu, tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija. Tam ir reāls lietošanas gadījums ceļojumu nozarē. Bez tam to var arī efektīvi izmantot, lai uzlabotu dažādus ceļojuma aspektus, tostarp bagāžas izsekošanu, identifikācijas pakalpojumus, klientu lojalitātes shēmas un drošus maksājumus..

Ceļojumu blokķēdes lietošanas gadījumu priekšrocības

 • Bagāžas pārvaldība un izsekošana
 • Izsekojami un droši maksājumi
 • Klientu lojalitātes shēmas
 • identifikācijas pakalpojumi

Ceļojumu blokķēdes projekti

 • Lockchain – tirgus tūrisma uzņēmumiem
 • BeeToken – norēķinu marķieris

Spēles

Spēļu nozare ir vairāku miljonu dolāru vērtībā, kas ar tālmetienu ir pārspējusi citu izklaides industriju. Lai arī spēlēšanā ir daudz problēmu, tā joprojām aug strauji. Savukārt Blockchain var palīdzēt tikai spēļu industrijai kopumā un nodrošināt jaunu veidu, kā izklaidēt spēlētājus visā pasaulē..

Viens no unikālajiem blokķēdes izmantošanas gadījumiem spēlē ir kriptogrāfijas kolekcionējamie priekšmeti, kas pēc to darbības sākuma ir parādījuši daudzsološu izaugsmi. Šeit spēlētājus piesaista savāktie nemateriālie aktīvi. Daži no viņiem saglabā savu kolekciju, bet citi pārdod savus īpašumus ar peļņas normu.

Blockchain var arī palīdzēt izstrādātājiem izveidot jaunu funkcionalitāti savām spēlēm. Šobrīd blockchain ir lieliska izvēle eSportam – jo tā nodrošina pārredzamu platformu, kas spēj veikt drošus un ātrus tīklus. Decentralizētas spēles ir nākotne, un jau tagad ir platformas, kas uzrāda izaugsmi. Izmantojot blokķēdi, arī spēlēm būs viegli mērogot.

Gaming Blockchain lietošanas gadījumu priekšrocības

 • Spēļu uzturēšana un veidošana
 • Palīdziet crowdfund indie izstrādātājiem
 • Decentralizētas spēles
 • eSporta vadība

Spēļu bloku ķēdes projekti

 • Enjin
 • XAYA blockchain spēļu platforma
 • Axion Zen – CryptoKitties izstrādātāji

Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumi

Tur ir daudz blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu. Tas nozīmē, ka mēs nevarēsim detalizēti aplūkot katru no tiem. Tomēr neuztraucieties, jo mēs tos īsumā iekļausim. Sāksim!

Satura platforma: Satura platforma var gūt lielu labumu no blokķēdes. Tas var atņemt starpnieku un tieši savienot rakstniekus ar personu, kurai nepieciešams rakstītais saturs. Satura platformas, piemēram, Steem, arī nodrošina satura kopīgošanas kopienu, lai nopelnītu par savu saturu. Vēl viens blokķēdes satura platformas piemērs ir Content Box – globāla blokķēdes platforma, kas atvieglo digitālā satura industriju.

Ilgtspējīgi risinājumi: Blokķēde var palīdzēt arī tādiem ilgtspējīgiem risinājumiem kā atjaunojamā enerģija. Tas var palīdzēt veidot ilgtspējību risinājumos, kuriem nepieciešama efektivitāte un pārredzamība. Acciona ir viens no jaunizveidotajiem uzņēmumiem, kas ar ilgtspējīgiem risinājumiem cītīgi strādā pie tā paša mērķa. Tas viss ir par celtniecības efektivitātes un pārredzamības nodrošināšanu.

Konsultāciju pakalpojums: Pat konsultāciju pakalpojumi var redzēt blokķēdes ietekmi. Konsultāciju Blockchain lietošanas gadījums ir unikāls, bet iespējams. Viens no šādiem uzņēmumiem, Burnie Group, cītīgi strādā, lai klientiem sniegtu novatoriskas stratēģijas. Viss tiek darīts, izmantojot blokķēdi, kas nodrošina, ka tiek pārbaudīta un pārbaudīta dažādi ieteikumi, tostarp pārdevēja izvēle, sasniegumi, iespējas un stratēģija. Gala rezultāts ir efektīvs process, kas uzlabo drošību, samazina izmaksas un sniedz jaunas izaugsmes iespējas.

Tirdzniecības starpniecība Blockchain: Blockchain var arī dot iespēju klientiem veikt starpniecības tirdzniecību. Viena no šādām platformas IQ iespējām ir tieši tā, nodrošinot klientiem dažādus rīkus. Viņi pārvar grūtības ar brokeru tirdzniecību un mēģina ieviest jauninājumus ar blokķēdi. Viņu mērķis ir radīt ķēdes risinājumus.

P2P tīkla blokķēde: Mēs esam izgājuši cauri tīkla risinājumiem, bet ne P2P tīkla risinājumiem. Tos darbina blokķēde un tie nodrošina pakalpojuma decentralizētu risinājumu. Viens no šādiem piemēriem ir P2P VPN tīkls, ko nodrošina Privatix. Viņi nodrošina savu tīklu ar kriptonauda un nodrošina, ka lietotāju rezerves joslas platumu var izmantot, lai izveidotu patiesus VPN tīklus. Lietotājiem, kuri parasti nodrošina joslas platumu, tiek nekavējoties samaksāts. Tas nodrošina tīkla elastību.

Mazumtirdzniecības lojalitātes atlīdzības programmas: Lojalitātes programma ir svarīga, un mazumtirdzniecība to izmanto, lai maksimāli palielinātu viņu sasniedzamību. Blockchain var palīdzēt izveidot uz marķieriem balstītu sistēmu. To izmanto, lai apbalvotu patērētājus. Blokķēdes izmantošana var arī palīdzēt patērētājiem izmantot atlīdzību pirkumos – acumirklī pierādīt elastību. TCS jau strādā pie nākamās paaudzes lojalitātes atlīdzībām.

Autortiesību un autoratlīdzības aizsardzība: Blockchain var arī palīdzēt uzlabot autortiesību ainavu, savukārt radošie cilvēki aizsargā savu autoratlīdzību. Blokķēde var patiesi ietekmēt mūzikas un citu satura industriju. Tas nodrošina, ka jauniem radošiem cilvēkiem tiek maksāts savlaicīgi un viņiem nav jāuztraucas par to, ka viņi dalīsies ar savu sākotnējo darbu.

Joprojām interesē blockchain? Pārbaudiet Blockchain Training Free Course: Viss, kas jums jāzina

Secinājums

Pašreizējā tirgū ir tik daudz blockchain lietojumu. Gandrīz katru sektoru skar blokķēde. Mēs apskatījām vairāk nekā 25 blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumus, kuriem, mūsuprāt, būs ievērojama ietekme. Lielākajā daļā lietošanas gadījumu mēs tos detalizēti aplūkojām. Tomēr īsumā mēs iekļāvām arī dažus lietošanas gadījumus, sniedzot jums pēc iespējas vairāk informācijas.

Tātad, ko jūs domājat par blokķēdes lietošanas gadījumiem? Vai jūs domājat, ka mums vajadzētu pievienot vairāk? Komentējiet tālāk, kurus lietošanas gadījumus vēlaties apskatīt!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me