Blockchain savietojamība: kāpēc svarīga ir ķēdes ķēžu tehnoloģija?

Bloku ķēde un izplatīti virsgrāmatu tīkli katru dienu eksplodē. Šo jauno ķēžu savienošana kļūst par nepieciešamību, jo arvien vairāk cilvēku turpina ņemt vērā jauno tehnoloģiju un tās iespējas. Iegremdēsimies dziļāk, lai redzētu, kas ir blokķēdes savietojamība un kāpēc tam ir tik liela nozīme.

Blokķēdes projektu skaits daļēji pieaug, jo izstrādātāji domā ārpus kastes, mēģinot izmantot tehnoloģijas iespējas. Pieaugums nāk arī ar atziņu, ka neviens ideāls risinājums nespēs vienlaikus risināt visas bloku ķēdes vajadzības.

Ideāls piemērs ir IOTA blokķēde, kuras mērķis ir uzlabot maksājumus lietiskajā internetā. No otras puses, VeChain ir līdzīgas iespējas, taču ar mērķi stiprināt piegādes ķēdes pārvaldību blokķēdē. Savukārt zvaigžņu blokķēde cenšas cilvēkiem atvieglot globālā maksājumu tīkla izstrādi zemas latentuma problēmu risināšanai attālos rajonos.

Blokķēdes projektu izplatīšanās vidū izceļas viena lieta. Visas blokķēdes, kā arī grāmatas un DAG veic atšķirīgu darījumu kopumu un apstrādā dažādus datu apstrādes apjomus. Tāpat kļūst arvien skaidrāk, ka pastāv dažādi tīkli un blokķēdes, kas paredzētas konkrētām arodbiedrībām, reliģijām, kopienas organizācijām, kā arī valdības departamentiem.

Strauja blokķēdes attīstība rada daudz dažādu ķēžu veidu. Viena no šādām tehnoloģijām, kas kļūst arvien acīmredzamāka, ir Cross Chain Technology.

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain kurss

Blockchain sadarbspēja: kas ir Cross Chain tehnoloģija?

Cross Chain, tehnoloģija arvien vairāk kļūst par karstu diskusiju tēmu, kas tiek uzskatīta par galveno risinājumu, kā uzlabot bloku ķēžu savstarpēju savietojamību. Layman izteiksmē pārrobežu ķēžu tehnoloģija ir jauna tehnoloģija, kuras mērķis ir ļaut nodot vērtību un informāciju starp dažādiem blokķēdes tīkliem.

Palielināta tādu izveidoto tīklu kā Ripple, Bitcoin un Ethereum izmantošana, savukārt laba lieta ir radījusi daudzus jautājumus, starp kuriem ir ekonomiski un tehniski mērogošanas ierobežojumi. Kā tika apspriests iepriekš, lielākā daļa bloku ķēžu tīklu darbojas izolētās ekosistēmās, kad tās risina, mēģinot atrisināt unikālu vajadzību kopumu.

Fakts, ka ķēdes darbojas atsevišķi, lielākoties cilvēkiem nav ļāvis izmantot visas priekšrocības, ko sniedz virsgrāmatas tehnoloģija. Dažādu blokķēžu nespēja sazināties savā starpā ir padarījusi cilvēku neiespējamu baudīt visas blokķēdes tehnoloģijas priekšrocības. Pārrobežu ķēde, tehnoloģija cenšas atrisināt visus šos jautājumus, nodrošinot savstarpēju savietojamību starp blokķēdēm, tādējādi viņiem atvieglojot saziņu savā starpā un informācijas apmaiņu.

Cross Blockchain savietojamība

Pārrobežu ķēde nodrošina protokolu savietojamību starp blokķēdēm, tādējādi nodrošinot vērtības, kā arī informācijas apmaiņu starp dažādiem tīkliem. Papildinot ar publisko decentralizēto ķēžu priekšrocībām, šādiem protokoliem vajadzētu likt pamatu bloku ķēdes masveida pieņemšanai un izmantošanai

Cross blockchain savietojamība ļauj dažādām bloku ķēdēm sazināties savā starpā bez starpnieku palīdzības. Tas nozīmē, ka blokķēdes, kas koplieto līdzīgus tīklus, varēs nodot vērtību savā starpā.

Uzņēmumiem, kas tiek izmantoti biznesa ekosistēmā, vairs nebūs jācīnās tikai ar klientiem, kuri darbojas tīklā, uz kuru balstīts bizness. Tā vietā uzņēmumi varēs veikt darījumus ar klientiem no citiem saderīgiem blokķēdēm. Viss process notiks bez dīkstāves vai dārgām darījumu maksām. Tāpat kā gadījumā ar vērtību internetu, arī savstarpējā bloku ķēžu saderība nodrošinās blokķēdes tīkliem efektīvu vērtību pārraides līdzekli.

Vai vēlaties uzzināt, kurš uzņēmums īsteno blokķēdi? Apskatiet mūsu top 20 un vairāk uzņēmumu sarakstu, kas tagad ievieš blokķēdes tehnoloģiju!

Kas izmanto pārrobežu ķēdes tehnoloģiju?

Ripple ir lielisks piemērs blokķēdes projektam, kas mēģina izpētīt starpķēdes darījumus. Kamēr tas vēl ir attīstības sākumā, Ripple mēģina ļaut cilvēkiem un organizācijām apmainīties ar dažādiem digitālajiem aktīviem dažādās blokķēdēs.

Iesācējiem Ripple jau ir sācis palīdzēt bankām visā pasaulē norēķināties ar pārrobežu maksājumiem savā starpā dažādās valūtās un kriptovalūtās. Tomēr blockchain projekts saskaras ar kalnainu uzdevumu, lai spodrinātu savu starpķēžu tehnoloģiju.

Blockchain savietojamības nozīme

Blockchain tehnoloģijas panākumi būs saistīti ar to, kā dažādi bloku ķēdes tīkli var mijiedarboties un integrēties. Šī iemesla dēļ sadarbība starp blokķēdēm ir jēdziens, ar kuru dažādas blokķēdes savstarpēji sazinās, cenšoties nodrošināt vienmērīgu informācijas apmaiņu.

Savietojamība būtībā ir spēja redzēt un piekļūt informācijai dažādās blokķēdes sistēmās. Piemēram, vai personai vajadzētu nosūtīt datus citai blokķēdei, saņēmējam jāspēj tos izlasīt, saprast un reaģēt ar nelielu piepūli? Tomēr tas šobrīd nav iespējams, jo nav iespējams kopīgot informāciju starp Bitcoin un Ethereum blokķēdēm.

Cross Chain, tehnoloģija cenšas to visu atrisināt, uzlabojot savietojamību starp blokķēdēm. Jaunie projekti lēnām pērk šo ideju, jo viņi mēģina nākt klajā ar platformām, kas var sazināties savā starpā bez trešās puses vajadzības.

Blokķēdes savietojamībai vajadzētu būt lielam, lai atbrīvotos no starpniekiem vai trešām personām, sinonīms centralizētām sistēmām. Tādējādi dažādu decentralizēto tīklu spējai sazināties savā starpā bez starpniekiem būtu jāiet tālu, lai izveidotu pilnībā decentralizētas sistēmas.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes tehnoloģiju? Uzziniet vairāk no mūsu pašreizējās blokķēdes definēšanas rokasgrāmatas!

Kāpēc gan?

Blokķēdes savietojamībai ir liela nozīme, jo tā būs tāls ceļš, padarot cilvēkus viegli darījumus ar citiem bezšuvju blokķēdēm. Pašlaik var veikt darījumus tikai ar vienu blokķēdi, t.i., Bitcoin vai Ethereum. Tomēr informācijas pārsūtīšana starp divām dažādām ķēdēm nav iespējama.

Būtu jāveido daudzveidīgas funkcijas blokķēdes savietojamības dēļ. Iesācējiem cilvēki varēs veikt maksājumus vairākos blokķēdēs. Tādējādi pilnībā ideālam bloku ķēdes savietojamības projektam nākotnē vajadzētu būt digitālās ekonomikas kodolam.

Blockchain savietojamībai vajadzētu arī novest pie vairāku marķieru darījumiem, pateicoties daudzzīmju seifu sistēmu attīstībai. Šāda attīstība ļaus lietotājiem paļauties uz viena seifa sistēmu, lai žetonu glabāšanai un pārsūtīšanai būtu viegli dažādās blokķēdēs..

Blockchain savietojamības projekti

Ņemot vērā arvien pieaugošo nepieciešamību uzlabot savienojumu starp dažādiem blokķēdes tīkliem, daudzi izstrādātāji jau strādā pie optimāliem risinājumiem. Blokķēdes savietojamības projektu skaits palielinās, jo izstrādātāji vēlas paātrināt bloku ķēdes masveida pieņemšanu.

Zemāk ir daži no top projektiem, kas vēlas uzlabot bloku ķēdes savietojamību.

Polkadot blokķēde

Polkadot blokķēde ir augsta profila vairāku ķēžu tehnoloģija, kas pārņem blokķēdes savietojamību citā līmenī. Gavida Vuda, viena no Ethereum dibinātājiem, ideja Polkadot cenšas uzlabot viedo līgumu datu pārsūtīšanu, izmantojot dažādas blokķēdes.

Polkadot sastāv no vairākiem izpletņlēcējiem, kas atšķiras pēc īpašībām. Polkadot blokķēdē darījumus var izplatīt plašā apgabalā, ņemot vērā ķēžu skaitu tīklā. Tas viss tiek darīts, vienlaikus nodrošinot augstu darījumu drošību.

Polkadot Blockchain savietojamības projekta mērķis ir nodrošināt vienmērīgu savienojumu starp privātajām ķēdēm, publiskajiem tīkliem, orākuliem, kā arī ar atļauju mazāku saskarni. Blokķēdes savietojamības risinājumu izstrādātāji vēlas iespējot internetu, kur neatkarīgi bloku ķēdes risinājumi varēs apmainīties ar informāciju, izmantojot Polkadot releju ķēdi.

Galvenie blokķēdes savietojamības risinājumu principi ir mērogojamība, kā arī pārvaldība.

Vai domājat par dažādiem blokķēdes tehnoloģiju veidiem? Apskatiet 4 dažādus blokķēdes tehnoloģiju veidus, lai uzzinātu vairāk par tiem.

Bloķēšanas tīkls

Blocknet izstrādātāji pašlaik strādā pie decentralizētas apmaiņas izveidošanas, cenšoties uzlabot apmaiņas komunikāciju.

Blockchain arī ievieš blockchain savietojamības stratēģijas, kas var mainīt veidu, kā mēs šobrīd redzam blockchain.

Blocknet ir iecerējis decentralizēt visus četrus komponentus, cenšoties izveidot pirmo decentralizēto apmaiņu. Projekta atbalstītāji strādā arī pie starpķēžu platformas optimizācijas, lai tā kalpotu kā infrastruktūra.

Aion Online

Aion online ir vēl viens augsta līmeņa Blockchain savietojamības projekts, kura mērķis ir risināt neatrisinātus jautājumus par mērogojamību un savietojamību blockchain tīklos. Izstrādātāji plāno pozicionēt Aion kā standarta protokolu, ko izmanto dažādi blokķēdes. Spēles beigas ir uzlabot efektīvu un decentralizētu sistēmu izveidi.

Izstrādātāji jau ir izdomājuši apvienotu blokķēdes tīklu, kas ļauj integrēt atšķirīgas blokķēdes sistēmas daudzlīmeņu centrmezglā.

Wanchain

Wanchain uzskata sevi par pasaulē pirmo tiešsaistes blockchain sadarbspējīgo blockchain risinājumu ar drošu daudzpusēju skaitļošanu. Vēl jo vairāk, bloku ķēdes savietojamības risinājums cenšas atjaunot finansējumu, visus digitālos aktīvus ievietojot vienā bloku ķēdē.

Viņi šobrīd ievieš vienu no unikālajām blokķēdes savietojamības stratēģijām.

Blockchain savietojamības projekts nodrošina starpķēdes iespējas, izmantojot jaunākos pētījumus kriptogrāfijas teorijās. Tas paļaujas arī uz patentētu protokolu, kas ļauj savstarpēji savienot privātās, publiskās un konsorcija ķēdes. Starpsavienojums atvieglo digitālo aktīvu pārsūtīšanu starp divām dažādām blokķēdēm.

Pamatojoties uz Ethereum, Wanchain blockchain arī ļauj izvietot viedos līgumus. Visi šie aspekti padara to par pārliecinošu blokķēdes risinājumu izplatītu lietojumprogrammu piegādei, kurām nepieciešama vienkārša piekļuve dažādām blokķēdēm. Konfidencialitāti blokķēdē uzlabo Ring parakstu izmantošana, kā arī vienreizējas slepenas adreses.

Lasīt vairāk: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, par kurām jums jāzina

Cosmos Blockchain

Cosmos blockchain ir visnenovērtētākais blockchain savietojamības projekts. Blokķēdes projekts gatavojas kļūt par daudzu projektu centru. Izstrādātāji kopš tā laika ir izlaiduši programmatūras izstrādes komplektu, kas, pēc viņu domām, pievērsīsies mērogojamības un savietojamības jautājumiem blokķēdes projektos.

Cosmos blokķēdes arhitektūra sastāv no vairākām neatkarīgām blokķēdēm, ko sauc par zonām, kas piestiprinātas centrālajai blokķēdei, kas dēvēta par centrmezglu. Tendermint Core, kas nodrošina augstas veiktspējas, kā arī konsekventu un drošu PBFT līdzīgu vienprātības motoru, šajā gadījumā nodrošina katras zonas darbību.

Cosmos Hub savieno blokķēdes projektus, lai uzlabotu savietojamību, izmantojot Inter-Blockchain sakaru protokolu.

Starpsavienojuma dēļ cilvēki reāllaikā un droši var nosūtīt žetonus no vienas zonas uz otru, neiesaistoties trešās puses pakalpojumos. Pateicoties IBC savienojumam, Cosmos blokķēde var savienot dažādas zonas no publiskā līdz privātajam projektam.

Blockchain savietojamība veselības aprūpē: ieguvumi

Nespēja koplietot un rīkoties pēc datiem veselības aprūpes sistēmā ir aktuāls jautājums, kas gadiem ilgi ir apgrūtinājis pakalpojumu sniegšanu šajā nozarē. Privātais, valsts un valdības sektors gadiem ilgi ir mēģinājis atrisināt problēmu, taču bez rezultātiem.

Pašlaik veselības aprūpes nozare paļaujas uz centralizētām serveru sistēmām, lai pārsūtītu milzīgas datu kopas starp iestādēm. Šīs sistēmas negatīvie aspekti ir tādi, ka tā palielina drošības riskus, ņemot vērā to, ka tranzītā nav neviena, kas kontrolētu datus.

Savstarpēja izmantojamība ir liela problēma veselības aprūpes nozarē, jo pētījumi liecina, ka 86% nozares pakalpojumu sniedzēju nespēj viegli dalīties ar kritisko informāciju par veselības aprūpi. Lai gan lielākā daļa pārdevēju ir ieviesuši sadarbspējas risinājumus, lielākā daļa no tiem darbojas tikai noteiktā ekosistēmā. Bieži vien ir dārgi nākt klajā ar risinājumu, kas nodrošinātu vienmērīgu veselības aprūpes datu pārsūtīšanu visā nozarē.

Tāpēc viņiem ir jākoncentrējas uz labākām blokķēdes savietojamības stratēģijām, lai atbrīvotos no visiem ar veselības aprūpi saistītiem jautājumiem.

Starp izaicinājumiem, ar kuriem veselības aprūpe turpina saskarties, lai panāktu visuresošu savietojamību, lēnām parādās blokķēde kā tehnoloģija, kas varētu palīdzēt mazināt sāpju punktus.

Lasiet arī: Top 10 uzņēmumu bloku ķēdes ieviešanas izaicinājumi

Datu īpašumtiesības

Datu kontrole vienmēr ir bijusi liela problēma veselības aprūpes nozarē. Tomēr ar blokķēdes savietojamību veselības aprūpes spēlētāji drīz varētu saglabāt kontroli pār saviem datiem. Digitālās virsgrāmatas tehnoloģija lepojas ar vienu no augstākajiem drošības līmeņiem, kas mazinātu nejaušu datu apmaiņas gadījumus, kā arī bailes no nepareizām izmaiņām. Blockchain ļauj ieviest nemaināmus taustiņus ar lasīšanas / rakstīšanas piekļuves žurnāliem.

Uzlabota drošība ar šifrēšanu

Pašlaik tikai 35% līdz 40% veselības aprūpes datu ir šifrēti. Tomēr, izmantojot blokķēdes savietojamības risinājumus, visi dati pēc noklusējuma varētu būt šifrēti. Šifrēšanas standarts pēc noklusējuma ir galīgais risinājums, kas palīdzēs mazināt riskus, kas rodas no datu pārkāpumiem.

Uzlabota efektivitāte un pārredzamība

Blokķēdes savietojamība veselības aprūpes nozarē arī var samazināt pieskaitāmās izmaksas un uzlabot efektivitāti. Viedo līgumu izmantošanai vajadzētu būt daudz, lai novērstu nepieciešamību pēc starpniekiem. Rezultātā vajadzētu būt automātiskiem procesiem, kas iedarbojas uz dažādu dalībnieku attiecīgo informāciju.

Ieguvumi
Privātums Blockchain sadarbspējas risinājumiem jānodrošina datu privātuma aizsardzība, jo veselības aprūpes iestādes sazinās un dalās ar informāciju ar ārpasauli
Zemākas darījumu izmaksas Blockchain savietojamībai vajadzētu samazināt darījumu izmaksas, kad runa ir par ļoti sensitīvas informācijas koplietošanu veselības aprūpes nozarē
Drošība Blockchain risinājumam būtu jārisina ilgtermiņa nozares drošības jautājums. Starpnieku trūkumam vajadzētu samazināt risku, ka slepena informācija nonāk nepareizās rokās
Ekosistēmas regulēšana Blockchain sadarbspējas risinājumi nodrošinās, ka neapstrādāti dati tiek koplietoti tikai noteiktā ekosistēmā. Tādējādi tikai pakalpojumu sniedzēji un iestādes ar nepieciešamajām atslēgām varēs piekļūt sensitīviem datiem tīklā
Vairogi pret 51% uzbrukumu Blockchain tehnoloģijas izmantošana samazina 51% uzbrukumu risku, jo dati tiek izplatīti plašā tīklā

Pašreizējais Blockchain savietojamības scenārijs veselības aprūpē

Nozīmīgākais pretvējš veselības aprūpes nozares blokķēžu savstarpējā izmantojamībā attiecas uz pārvaldību. Šādos risinājumos vilces spēks būs tikai ierobežots, ja nozare nespēs panākt vienprātību par pārvaldības struktūrām.

Spēlētājiem visā nozarē jāvienojas par pārvaldības struktūrām, koncentrējoties uz savietojamības standartiem. Kaut arī šajā jomā ir zināms progress, tas varētu aizņemt kādu laiku. Turklāt nozares spēlētājiem būs jāizvērtē arī dažādas uz blokķēdi balstītas veselības aprūpes platformas, lai redzētu, kura no tām atbilst viņu vajadzībām.

Tādi pārdevēji kā PakitDok, kā arī Change Healthcare un Gem ir spēruši iespaidīgus panākumus, izveidojot Blockchain sadarbspējas risinājumus nozarei.

Lasīt vairāk: Kā Blockchain varētu izjaukt veselības aprūpi?

Blockchain sadarbspējas izaicinājumi un iespējamie risinājumi

Lielākie blokķēdes savietojamības izaicinājumi ir fakts, ka ir daudz bloku ķēdes sistēmu, kas nerunā vienā valodā. Iesācējiem daudzām sarežģītām platformām, kas tiek izmantotas, ir atšķirīgs viedo līgumu izmantošanas līmenis. Darījumu shēma, kā arī vienprātības modeļi šajos projektos arī ļoti atšķiras, lai notiktu jebkāda veida savienojums.

Lai pārvarētu dažus pamata jautājumus, kas apgrūtina bloku ķēdes savietojamību, tad ir jāgriežas pie tehnoloģijas, kas nodrošina universālu saziņu starp dažādām blokķēdēm. Vēl jo vairāk, atklātie protokoli, kā arī vairāku ķēžu ietvars tiek izmantoti kā iespējamie blokķēdes savietojamības problēmu risinājumi..

Atveriet protokolus, lai uzlabotu bloku ķēdes savietojamību

Mēs domājam, ka tas ir viens no labākajiem risinājumiem sadarbspējas jautājumos. Atklāto protokolu izmantošanai vajadzētu iet tālu, nodrošinot standartizētus ceļus, pa kuriem dažādas blokķēdes var viegli sazināties savā starpā. Šādi protokoli nodrošina universālu valodu blokķēdēm, kas uzlabo saziņu.

Ideāls atvērtā protokola piemērs bloku ķēdes savietojamībai ir Atomic Swap. Darbojoties kā decentralizēta darījuma krusteniskā ķēde, Atomic Swap ļauj apmainīt vērtību starp divām dažādām blokķēdēm, piemēram, 1BTC pret 1ETH. Viss darījums notiek, neizmantojot biržu vai starpnieku. Interledger ir vēl viens savstarpējas ķēdes blokķēdes piemērs, kurā tiek izmantots atomu apmaiņas protokols.

Vairāku ķēžu ietvaru izmantošana

No otras puses, vairāku ķēžu ietvari darbojas kā atvērtas vides, caur kurām iesprauž blokķēdes. Atšķirībā no atvērtajiem protokoliem tie ir sarežģītāki. Tomēr tie palīdz atvieglot atklātu komunikāciju un gan vērtības, gan datu pārsūtīšanu starp dažādām blokķēdēm.

Izmantojot vairāku ķēžu ietvaru, blokķēdes var pieslēgt un kļūt par daļu no standartizētas ekosistēmas, lai varētu dalīties informācijā. Šī iemesla dēļ lielākoties tos sauc par blokķēžu internetu, jo tie piedāvā unikālas un daudzsološas iespējas, kad runa ir par blokķēdes savietojamību.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Apakšējā līnija

Starp ķēdes tehnoloģija un blokķēdes savietojamība ir būtiski bloku ķēdes tehnoloģijas aspekti, kā iepriekš tika apspriests. Abi jēdzieni ir gatavi ne tikai paplašināt kriptonauda izmantošanas jomu, bet arī paātrināt bloku ķēdes pieņemšanu.

Pārrobežu ķēde, tehnoloģija pati par sevi var risināt mērogojamības problēmas, kas gadiem ilgi ir apgrūtinājušas blokķēdes ekosistēmu. Tātad, tas ir milzīgs stimuls blokķēdei, ja tas beidzot var izvilkt savietojamību.

Ja šajā ziņā esat tikai iesācējs un vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes tehnoloģiju, iesakām sākt ar mūsu bezmaksas blokķēdes kursu. Kāpēc nesākt savu blokķēdes ceļojumu tagad?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me