Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain: DLT veidi

Šajā rakstā aplūkoti izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju veidi un detalizēti salīdzināts Blockchain vs Hashgraph vs DAG vs Holochain.

Blockchain tehnoloģija ir pabeigusi desmit gadu pastāvēšanu. Lai cik interesanti tas būtu, pirmie desmit gadi ir parādījuši jaunus un interesantus investīciju avotus, un daži entuziasti tikai vienu nakti iekļuva bagātnieku miljardieru sarakstā.

Tomēr visvairāk uzmundrinošais pēdējo desmit gadu kriptonauda ir izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija (DLT), kas ir digitālo valūtu pamatā.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēdes pamatkursi

Kā radās izplatītās tehnoloģijas jēdziens?

Blokķēde pirmo reizi nonāca pie populāriem virsrakstiem tūlīt pēc Bitcoin, pašas pirmās digitālās valūtas. Pēdējā desmitgade ir liecinieks interesantām norisēm, kur izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija vai blokķēde citos vārdos atrada daudzus lietojuma gadījumus, izņemot kriptovalūtu darbināšanu.

Tomēr sistēmiskā neefektivitāte un mērogošanas problēmas lika izstrādātājiem meklēt risinājumus ārpus blokķēdes. Kā tādi ir jauni un atjautīgi notikumi, piemēram, Holohains, Directed Acyclic Graph (DAG) un Hashgraph. Būtībā būtība ir saglabāt blokķēdes sākotnējo mērķi dzīvu jaunu un neparedzētu grūtību priekšā.

Jauno risinājumu parādīšanās, kas lielā mērā atšķiras no bloku ķēdes, kuru pamatā ir datu struktūras, ir radījis citas būtiskas un tomēr nozīmīgas diskusijas par to, kurš tīkls ir labākais. Šajā gaismā šī raksta mērķis ir sadalīt tīklus un izvirzīt to dažādos stiprumus un ierobežojumus.

Jo īpaši rakstā tiks salīdzināti Blockchain vs Hashgraph vs DAG vs Holochain. Kā cerība ir tā, ka lasītājs vienreiz un uz visiem laikiem varēs atrisināt debates par tīklu nozīmi.

Dažādu veidu DLT salīdzinājums

Blokķēde

Baltajā grāmatā, kas nesa bitkoinu pasaulē, autors (-i) atzīmēja, ka tīkls apkopos informāciju par darījumiem blokos. Citi bloki būtu uzbūvēti viens uz otru, veidojot bloku ķēdi, līdz ar to blokķēdi.

Interesanti, ka katrs bloks rada unikālu hash, kas identificē darījumu. Tādējādi, ja kāds mēģina mainīt darījuma detaļas, tiks ģenerēts pilnīgi atšķirīgs jaucējkrāps. Tas būs pierādījums korumpētam un nederīgam darījumam.

No otras puses, darījumi tiek publicēti publiskajā virsgrāmatā, kurai ir piekļuve katram tīkla mezglam (dalībniekam). Būtībā šāds publiskās virsgrāmatas sadalītais raksturs pusēm padara informācijas grūtības mainīt vēl grūtāk. Turklāt tas arī ļauj darījumiem notikt stingrā pārredzamībā.

Šīs pārredzamības un nemaināmības (integritātes) īpašības ir ievērojamas blokķēdes funkciju galvenās revolucionārās lietas. Turklāt šī spēja integrēt integritāti un pārredzamību datu glabāšanā un darījumos ir lielākais iemesls, kāpēc bloku ķēde izjauc daudzas nozares.

Interesanti, ka blokķēde nav tik jauna koncepcija, kā mēs varētu domāt. Tās pamatstruktūras un darbības pieminēšana aizsākās jau pirms vairāk nekā 27 gadiem – kad tika izgudrots blokķēde. Tomēr pārējās kriptogrāfijas valūtas bitcoin iemeta jaunu gaismu revolucionārajā tehnoloģiskajā jauninājumā.

Ir vērts atzīmēt, ka šīs pašas kriptovalūtas radīja nepieciešamību pēc blokķēdes apkārtējiem risinājumiem. Tas iezīmēja jaunu izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju tīklu sākumu, piemēram, Holochain, DAG un Hashgraph.

Kā minēts iepriekš, jauno tīklu pamatā ir nepieciešamība izveidot ļoti pielāgojamu tīklu. Turklāt tīkli cenšas panākt lielāku transakciju sekundē (TPS) spēju.

Hašgrāfs

Hashgraph ir izplatītas virsgrāmatas tehnoloģijas veids, kura pamats ir vienprātības veidošana. Jo īpaši DLT paļaujas uz vienprātīgu laika zīmogu, lai pārliecinātos, ka darījumi tīklā saskan ar katru platformas mezglu. Saskaņas algoritms parāda sadalītā virsgrāmatu tehnoloģiju tīkla izturību un pārākumu.

Uzziniet vairāk par Hashgraph šeit.

Atšķirībā no tradicionālā izplatītā virsgrāmatu tehnoloģiju tīkla, šāda veida DLT veidojumi veiksmīgi veic darījumus tikai ar vienprātību. Tas nozīmē, ka mezgliem nav jāapstiprina darījumi, kas notiek tīklā. Lietotājiem kā tādiem nav jāuzrāda darba pierādījums (PoW).

Šis aspekts novērš nepieciešamību pēc divām lietām. Pirmkārt, tradicionālajām blokķēdēm, kas balstās uz darba pierādījumiem, ir nepieciešami daudzi aprēķini, lai gūtu panākumus darījumā. Rezultātā šis faktors padara darījumus apjomīgus, tādējādi sasniedzot ļoti zemu TPS skaitu.

Gluži pretēji, Hashgraph pieprasa tikai tīkla mezglus, lai ar Gossip palīdzību panāktu vienprātību par Gossip tehniku ​​un virtuālās balsošanas tehniku. Interesanti, ka šīm metodēm nav nepieciešams darba pierādījums, lai apstiprinātu darījumus. Tā rezultātā starp darījuma uzsākšanu un pabeigšanu ir maz laika.

Pēc tam nepieciešamība pēc darba pierādījumiem DLT tīklā nozīmē, ka TPS var būt tūkstošiem. Interesanti, ka Hashgraph komanda apgalvo, ka tīkls var sasniegt vairāk nekā 250 000 TPS.

Veicot virtuālo balsošanu un tenkas par tenku paņēmieniem, Hashgraph DLT mezgli spēj izjust taisnīgumu. Jo īpaši ar vienprātīgu laika zīmogu tiek novērsta tāda blokķēdes emisija kā darījumu atcelšana vai turpmāko bloku ievietošana.

Virzītie acikliskie grafiki (DAG)

Hashgraph nav vienīgais mēģinājums labot blokķēdes ierobežojumus. Tāpat kā iepriekš minēts, izstrādātāji koncentrējas uz izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju tīklu datu struktūru, kas ietekmē to efektivitāti. Tādā pašā veidā virzītie acikliskie grafiki (DAG) izmanto atšķirīgu datu struktūru, kas nodrošina lielāku vienprātību.

Jo īpaši DAG ir izplatītas virsgrāmatas tehnoloģijas veids, kas balstās uz vienprātības algoritmiem. Vienprātības algoritmi darbojas tā, ka dominējošajiem darījumiem vienkārši ir nepieciešams vairākuma atbalsts tīklā. Šādā tīklā ir daudz lielāka sadarbība, komandas darbam un mezgliem ir vienādas tiesības.

Atšķirībā no tradicionālajām blokķēdes tehnoloģijām, kur darba pierādījums ir galvenais, DAG nodrošina taisnīgumu. Šāda veida taisnīgums rada iespaidu, ka tīkls pieturas pie izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas sākotnējā mērķa. Jo īpaši DLT galvenais nolūks bija demokratizēt interneta ekonomiku.

Piemēram, privāts bloku ķēdes tīkls balstās uz centralizētu vadību, kas no DLT izņem demokrātiju. Gluži pretēji, šāda veida izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija piešķir vienādu nozīmi katram tīkla mezglam. Tāpēc tas nozīmē, ka katram mezglam nav jāatsaucas uz citu mezglu.

Jau tagad ir tādi projekti kā ByteBall, kas izmanto DAG struktūru, lai izveidotu jaunas paaudzes tīklus bez tradicionālās blokķēdes ierobežojumiem – kas ir ByteBall. Viens no ievērojamākajiem “jaunās paaudzes” tīkliem, kas izmanto DAG datu struktūru, ir IOTA’s Tangle.

Šeit kalnrači / mezgli var veikt dubultos pienākumus, kur bloki ķēdē esošie mezgli veic atsevišķi. Tas nozīmē, ka Tangle kalnrači var vienlaikus izdot darījumu un apstiprināt darījumu.

Holochain

Šāda veida izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija lepojas ar to, ka tā nāk pēc blokķēdes tehnoloģijas. Neskatoties uz lielo retorikas devu viņu drosmīgajos izteikumos, Holochain komandai patiešām ir daži pamatoti priekšlikumi, kas konkurē ar citām platformām. Jo īpaši Holohains ir pilnībā pārveidojis internetu, kā mēs to zinām.

Viena no interesantajām Holohaina vīzijām ir mainīt pašreizējo interneta struktūru. Mūsdienās internets ir strukturēts līdzās serverim un klientam. Tas nozīmē, ka decentralizācija nav optimāla. Turklāt resursu izmantošanā ir maz demokrātijas un brīvības.

Ņemot to vērā, Holochain vēlas izveidot izplatītu tīklu, kas var būt arī “nākamās paaudzes interneta” pamats. Saskaņā ar platformas sagatavoto dokumentu Holochain ir blockchain, BitTorrent un Github apvienojums. Tas nozīmē, ka šis ir DLT, kas tiek izplatīts starp mezgliem, lai izvairītos no jebkādas centralizētas datu plūsmas kontroles.

Izplatītā platforma vienkārši nozīmē, ka katrs mezgls darbosies pa savu ķēdi. Tas nozīmē, ka mezgliem vai kalnračiem ir brīvība darboties autonomi. Tajā, ko komanda aiz Holochain izsauc izplatītās jaukšanas tabulas (DHT), lietotāji var saglabāt datus, izmantojot noteiktus taustiņus. Tomēr šie dati paliek faktiskajās vietās, kas “izplatītas” dažādās vietās visā pasaulē.

Holohaina priekšrocības

Interesanta šīs datu struktūras daļa ir tā, ka tīkls nepiedzīvo pārslodzes slogu, kas raksturīgs tradicionālajai blokķēdei. Šis datu glabāšanas vietu “sadalījums” atbrīvo tīklu un dod tam vairāk vietas mērogojamībai. Tādējādi darījumi šajā tīklā var viegli sasniegt miljoniem TPS.

Mērogojamība ir milzīga problēma, kas izraisa gan publiskās, gan privātās blokķēdes platformas. Piemēram, izstrādātāji parasti saskaras ar milzīgiem šķēršļiem, vienlaikus tradicionālajā blokķēdē izveidojot decentralizētas lietojumprogrammas (dApps). Tas ir tāpēc, ka viņiem ir nepieciešama validācija no platformā esošās milzīgās kopienas.

Gluži pretēji, Holochain platformas izstrādātājam būs nepieciešams tikai apstiprinājums no vienas ķēdes, kas veido visu DLT tīklu. Šāda veida izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijā starp pieprasījumu un apstiprinājumu ir nenozīmīgs gaidīšanas laiks.

DLT salīdzinājums

Izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija pati par sevi nav jauna. Tāpat kā iepriekš apspriests, tehnoloģija ir tik tālu gājusi, ka jau ir modifikācijas un alternatīvas. Turklāt ir skaidrs, ka blokķēde ir pirmais DLT, kas tiek palaists publiskajā telpā. Tas notiek, neskatoties uz pirmo blokķēdes aprakstu, kas parādījās gandrīz pirms trim gadu desmitiem.

Pateicoties tam, lai pārvarētu novatorisko jauno veidu, kā uzglabāt, koplietot un darīt daudzas citas lietas ar datiem, blockchain ieņem priekšteci izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju tīklu sacensībās. Tādējādi sekojošajos punktos tiks salīdzināta bloku ķēde ar citiem DLT tīkliem.

Blockchain vs Hashgraph

Ir skaidrs, ka blockchain un Hashgraph ir daudz līdzību, jo tiem ir līdzīgs mērķis. Būtībā tie visi ir izplatītas virsgrāmatas tehnoloģijas veids, kas cenšas ieviest jaunas monetārās sistēmas. Jo īpaši tie visi ir vienādranga partneri, tāpēc darījumiem nav nepieciešama centrālā iestāde, lai tos regulētu.

Turklāt DLT darbojas uz konsensu balstītas sistēmas, kur darījumiem ir jāapmierina tīkla dalībnieki. Šī nepieciešamība pēc vienprātības ir iemesls, kāpēc darījumi šajos tīklos ir pārredzami un elastīgi. Turklāt augstā tīklu kriptogrāfiskā rakstura drošība nodrošina augstu datu drošību.

Neskatoties uz to, blokķēde no Hashgraph atšķiras fundamentālākos veidos. Jo īpaši Hashgraph ir atbilde uz galvenajiem blokķēdes ierobežojumiem, piemēram, mērogojamību un darījumu likmēm. Šie konkrētie ierobežojumi ir atbildīgi par ierobežotajiem DLT lietojumiem.

Hashgraph galvenokārt atšķiras no blokķēdes, kad runa ir par vienprātības mehānismu. No vienas puses, bloķēšanas ķēde galvenokārt balstās uz kalnraču darbībām tīklā, lai atvieglotu darījumu procesu. Tas nozīmē, ka ogļrači var ļoti ietekmēt darījuma panākumus vienā rokā.

Uzziniet vairāk par Hashgraph vs Blockchain šeit.

Konkrēti, blockchain paļaujas uz darba pierādījumu, kuru kalnrači var izmantot, lai pārbaudītu, vai darījums ir īsts. Darījumu likmes kā tādas ir lēnas un dārgas. Turklāt darba pierādījums nozīmē, ka tīkls ir pakļauts milzīgam apjomīgu aprēķinu slogam, kas uzliek tīkla vilkšanu.

No otras puses, Hašgrāfs izmanto vienprātības mehānismu, kas kalnračiem nedod pārāk daudz pilnvaru. Gluži pretēji, DLT izmanto vienprātības algoritmus, kurus sauc par tenkām par tenkām un virtuālo balsošanu, lai izlemtu, kurš darījums ir veiksmīgs. Tādā veidā lielākajai daļai ir teikšana par to, kurš darījums jāveic. Kā tāds, ir daudz vairāk taisnīguma, kad runa ir par Hashgraph, salīdzinot ar blokķēdi.

Blockchain vs DAG

Tāpat kā bloku ķēde, arī DAG atvieglo darījumus un nevar “atgriezties pie darījumiem” uz agrāku soli. Konkrēti, vārds aciklisks virzītā acikliskā grafikā nozīmē, ka darbības ir stingri viena virziena. Tāpat nemainīgums ir viens aspekts, kas padara blokķēdi populāru salīdzinājumā ar iepriekš esošajiem datu glabāšanas līdzekļiem.

Turklāt abas platformas darbojas, izmantojot konsensā balstītu sistēmu, kur mezgli izlemj, kas notiek. Tādējādi demokrātija šķiet nedaudz līdzīga platformām, kuras iziet caur centrālo komandu. Diemžēl līdz tam ir līdzība.

Tāpat kā Hashgraph, arī DAG datu struktūrā būtiski atšķiras no blokķēdes. Tāpat kā iepriekš apspriests, bloku ķēde sakārto darījumus blokos tā, ka katra informācija, kas attiecas uz konkrētu darījumu, veido vienu bloku. Tāpēc veiksmīgu darījumu rezultātā rodas jauni bloki.

Gluži pretēji, DAG pilnībā darbojas ar blokiem. Saskaņā ar DAG iepriekšējam darījumam ir ciešākas attiecības ar nākamo darījumu. Piemēram, ja jums bija trīs darījumi, X, Y un Z, jums būs nepieciešams X darījums, lai veiktu Y. Līdzīgi darījums Y apstiprina darījumu Z.

Lai darījums izdotos DAG tīklā, tam ir jāapstiprina tikai divi no iepriekšējiem darījumiem. Tas nozīmē, ka darījumam būs tikai jānodrošina, lai divos no iepriekšējiem darījumiem nebūtu pretrunīgas informācijas. Interesanti, ka tas ļoti atšķiras no blokķēdes, kur darījumam pirms derīguma ir jāapstiprina daudzi darījumi.

Tas nozīmē, ka darījuma norēķins prasa vairāk laika. Turklāt, palielinoties bloku ķēdes blokiem, aprēķinu ziņā kļūst arvien grūtāk sasniegt jaunus blokus. Tā kā kalnrūpniecība kļūst intensīvāka, tāpēc dārga. No otras puses, darījumi DAG tīklā palielina caurlaidi, jo notiek vēl vairāk validāciju.

Blockchain vs Holochain

Salīdzinot ar DLT, Holochain un blockchain fundamentālās struktūras apskate izceļ dažādas atšķirības. Konkrēti, šie divi lielā mērā atšķiras, pamatojoties uz to struktūru, lai gan mērķim ir zināmas līdzības. Interesanti, ka Holochain ir sava veida revolucionāra tehnoloģija, kas cenšas visu pagriezt uz galvas.

Tāpat kā blokķēdes, arī Holochain cenšas atļaut drošus un pārredzamus darījumus starp tīkla spēlētājiem. Informācija abās platformās ir kriptogrāfiski droša, un to nevar mainīt. Turklāt abas platformas ļauj lietotājiem mijiedarboties vienādranga principā. Tādā veidā viņi var mijiedarboties tieši un bez centrālās iestādes.

Vai Holohains ir labāks?

Neskatoties uz to, Holochain ir nedaudz nākamais līmenis, salīdzinot ar blockchain. Būtībā Holohains cenšas ieviest jaunu dinamiku, kas tālu atšķiras no blokķēdes pamatmērķa. Blockchain cenšas decentralizēt darījumus tā, lai cilvēki varētu tieši mijiedarboties, neprasot vidēju partiju. Gluži pretēji, Holochain vēlas izplatīt mijiedarbību.

Holochain izveido tīklu, kas sastāv no dažādiem izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju tīkliem. Tāpēc DLT ir viens no galvenajiem tīkliem, kas ir neierobežots attiecībā uz mērogojamību un to darījumu skaitu, kurus lietotāji var veikt sekundē.

Blokķēdes tīklā mezgli paļaujas uz vienoto tīklu, lai iniciētu un apstiprinātu darījumus. Tā kā ķēdei pievienojas vairāk bloku, reizinās skaitļošanas slogs, kā arī maksa, kas saistīta ar darījumiem. Gluži pretēji, mezgli Holohainā darbojas pa savām ķēdēm. Tāpēc ir vairāk vietas aprēķiniem.

Tas, ka katrs mezgls darbojas savā ķēdē Holohainā, nozīmē, ka kalnračiem nav vajadzības. Darījumu maksas kā tādas gandrīz nepastāv. Turklāt tas nozīmē, ka platformā nav marķēšanas, bet gan gudri līgumi valda telpā.

Mezgli, kas darbojas savās ķēdēs, nozīmē, ka viņi varēs apstrādāt tikai viņiem piederošās grāmatas. Tādā veidā tiek pilnībā uzticētas attiecībām starp dažādiem tīkla mezgliem. Turklāt dApps ir bezgalīga telpa darbībai. Kā tādu, var sagaidīt, ka dApps visos gadījumos darbosies optimāli.

Kopsavilkums / noslēguma piezīmes

DLT salīdzinājums Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain izceļ interesantus platformas aspektus. Lai arī starp DLT ir acīmredzamas līdzības, atšķirības arī izceļas. Interesanti, ka ir skaidrs, ka bloķēšanas ķēde bija izveidojusies pat pirms pseidonīma Satoshi Nakamoto izstrādātā bitumena ziņojuma..

Pirmo reizi Blockchain ieguva rakstu, kurā tika mēģināts atrast veidu, kā aizsargāt intelektuālo īpašumu, izmantojot laika zīmogošanas dokumentus. Tomēr DLT ieguva valūtu pēc bitcoin slavas. Līdz ar popularitāti parādījās dažādas neparedzētas problēmas, piemēram, mērogojamība un TPS. Pat ja blokķēde cenšas labot ierobežojumus, citi projekti pilnībā rada jauna veida izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju.

No iepriekš minētā ir redzams, ka visiem DLT ir kopīgi pārredzamības, vienprātības, darījumu, izplatīti, vienādranga un elastīgi aspekti. Tomēr milzīgas atšķirības rodas konsensa mehānismā un datu struktūrā katrā DLT.

Vai jums patīk uzzināt par blokķēdes pamatiem, tāpat kā šo? Tad jums noteikti vajadzētu pievienoties mūsu bezmaksas blokķēdes kursam!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me