Blokķēde farmācijā: vai farmācijas nozare attīstīsies?

Vai jūs domājat, vai blokķēde farmācijā darbosies vai nē? Šeit mēs apspriedīsim farmācijas blokķēdes un tās lomu apkārtējās tehnoloģijas uzlabošanā.

Tā kā veselības aprūpe ir galvenā tēma visā pasaulē, farmācijai ir izšķiroša loma mērķu sasniegšanā.

Blockchain ir gandrīz desmit gadus vecs. Tās klātbūtne ir jūtama gandrīz visos nozarēs. Tas ir ļoti piemērojams dažādiem lietošanas gadījumiem, sākot no finanšu pakalpojumiem un beidzot ar nekustamo īpašumu. Uzvarētāji ir uzņēmumi, kuri to izmanto savu procesu uzlabošanai.

Blokķēdes ietekmi var novērtēt, jo tas palīdzēs veselības aprūpes nozarei ietaupīt 100–150 miljardus ASV dolāru gadā. Šiem skaitļiem vajadzētu stāties spēkā līdz 2025. gadam. Ietaupījumus var redzēt kā ekspluatācijas izmaksas, personāla izmaksas, atbalsta funkciju izmaksas, viltojumi utt. Blokķēde un farmācija abas kopā var iet tālu!

Reģistrēties tūlīt:Bezmaksas Blockchain kurss

Blokķēde farmācijā: farmācijas nozares pašreizējais stāvoklis

Farmācijas nozare ir būtiska veselības aprūpes sastāvdaļa. Tā ir 482 miljardu dolāru liela nozare. Bez tā nebūtu zāļu izstrādes, izplatīšanas vai atklāšanas. Runājot par farmācijas nozari, mēs domājam šīs trīs lietas: izplatīšanu, attīstību un atklāšanas procesu.

Pašlaik farmācijas nozare nav labā stāvoklī. Fakts, ka 9 no 10 zālēm nespēj sasniegt klīniskā izmēģinājuma fāzi, liecina par tā stāvokli. Tas arī nozīmē, ka reti jauna zāle reti nonāk FDA apstiprināšanas procesā. Tas viss notiek galvenokārt tāpēc, ka trūkst pacientu datu, uz kuriem farmācijas firmas pamato savu pētījumu un apstiprināšanas procesu.

Lai labāk izprastu farmācijas nozari, ātri apskatīsim izaicinājumus.

blockchain Farmācijā

Farmaceitisko datu atšķirība

Farmācijas nozares pamatā ir dati, jo tie ļauj eksperimentēt, izprast un ieviest jaunas zāles dažādām slimībām. Farmācijas uzņēmumiem vienmēr ir liela problēma, ja mēģina atrisināt konkrētas slimības. Šī datu atšķirība rodas no tvertnēm, kurās tiek glabāti dati. Tvertnes darbojas, savienojoties ar dažādām platformām.

Atkarība no dažādiem avotiem un nespēja pārbaudīt augšupielādētos un kopīgotos datus padara datu atšķirības par reālu problēmu. Datu atšķirības rodas arī tāpēc, ka tiek izmantotas dažādas datu struktūras un modeļi, ko izmanto datu avoti un nodaļas.

Vispārējās zāles palielināja konkurenci

Pastiprināta ģenērisko zāļu konkurence. Iemesls FDA lēmumam laist tirgū zemu izmaksu ģenēriskās zāles vienmērīgāk un ātrāk.

Tas apgrūtina jaunu zāļu apstiprināšanu. Jaunām zālēm parasti ir 180 dienu ekskluzivitātes periods. Bet vispārīgo lietojumu skaits ir milzīgs, un tāpēc ekskluzivitātes principu ir grūti uzturēt.

Lasiet arī:Blockchain definīcija: Blockchain tehnoloģijas patiesā nozīme

Pieaugošā klientu cerība

Ar katru dienu klienti kļūst arvien gudrāki un zinošāki. Viņu kā klienta prasības kļūst arvien vairāk. Ar pastiprinātu pārbaudi farmācijas uzņēmumiem ir jāuzņemas labāki pasākumi gan ekonomiski, gan klīniski, lai sniegtu savus pakalpojumus, kas atbilst klientu vēlmēm gan nabadzīgajās, gan bagātajās valstīs..

Laika un resursu ietilpīga datu analīze

Tā kā datiem piekļūst no dažādiem avotiem, izmantojot dažādus modeļus un struktūras, datu analīzes daļa kļūst ļoti laikietilpīga un resursiem bagāta. Uzņēmumiem vispirms jāpārliecinās, vai savāktie dati ir svaigi un ieskatīgi, pirms viņi var sākt veikt datu analīzi par tiem.

Viņiem arī jāpārliecinās, ka viņi izmanto novatoriskus datu analīzes rīkus, lai uzzinātu, ko viņi meklē.

Piegādes ķēde

Viens no lielākajiem farmācijas nozares izaicinājumiem ir piegādes ķēdes uzturēšana. Farmācijas piegādes ķēde ir sarežģīta un riskanta.

Jebkura apdraudēta piegādes ķēde nozīmē, ka farmācijas uzņēmums krāpšanas un viltotu narkotiku dēļ zaudē daudz tonnu naudas. Veselības aprūpes tirgus globālajā ziņojumā farmācijas uzņēmumi katru gadu viltotu zāļu dēļ plāno zaudēt aptuveni 200 miljardus ASV dolāru.

Slikta zinātniskā produktivitāte

Apmēram pēdējās desmitgades laikā farmācijas zinātnieku aprindas nav izdarījušas neko ārkārtēju. Izlaides ātrums ir palicis nemainīgs, kas liek domāt, ka atklāšanas un attīstības process ir principiāli kļūdains.

Ja jūs salīdzināt to ar citām pētniecības nozarēm, tad farmācijas nozares zinātniskie pētījumi nekur nav salīdzināti ar tām.

Stagnācija

Pēdējā problēma, no kuras cieš farmācijas nozare, ir stagnācija. Tas notiek tāpēc, ka netiek mainītas stratēģijas, vadības kultūra un mentālie modeļi. Viss tiek darīts tradicionālā veidā, kas neuzlabo nevienu no farmācijas nozares pašreizējiem sāpīgajiem punktiem.

Gandrīz katra nozare tur ir mainījusies vadības kultūras un procesa ziņā. Tomēr šķiet, ka veselības aprūpe un farmācija cieš no domu konkurences, kas ir ārpus kontroles daudzām farmācijas sacensībām.

Lasīt līdzīgu tēmu:Kā Blockchain varētu izjaukt veselības aprūpi?

Blokķēde Gandrīz katras farmācijas nozares izaicinājumu un problēmu risināšana

blockchain aptieka var pāriet uz jauna veida infrastruktūru, ja uzņēmumi to sāk pieņemt.

Tagad, kad esam sapratuši izaicinājumus, kas saistīti ar farmācijas nozari, izpētīsim risinājumu.

Blockchain ir jauna tehnoloģija, kas ir visu šo izaicinājumu atslēga. Dažas problēmas pārsniedz blokķēdes iespējas; tomēr tas tos ietekmē netieši.

Blockchain ir vienādranga risinājums, kura pareizai darbībai nav nepieciešama centralizēta vienība. Tas izmanto vienprātības modeli, lai panāktu vienprātību par darījumiem un citām darbībām, kas tiek veiktas tīklā. Blokķēdes tīkli ir arī nemainīgi, droši un caurspīdīgi.

Blockchain var modernizēt farmācijas nozari, jo tajā tiek ieviesti trīs svarīgi elementi: privātums, pārredzamība un izsekojamība. Tas palīdzēs ar nozares likumiem, praksi, privātumu un globālajiem noteikumiem. Tas var arī palīdzēt farmaceitai izsekot un izsekot narkotikas, izmantojot blokķēdi.

Piemēram, klīniskie izmēģinājumi gūs milzīgu labumu, jo būs pieejama lielāka pārredzamība un pareiza informācija. Ir arī citi lietošanas gadījumi, kad bloķēšanas ķēde spīd, un, lai iegūtu labāku izpratni, mums ir jāiziet galvenie blokķēdes lietošanas gadījumi farmācijā un kā tā var izsekot un izsekot.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes tehnoloģiju, iesakām iepazīties ar mūsu iesācēju blokķēdes ceļvedi.

Blokķēdes lietošanas gadījumi farmācijā: Blokķēde farmācijai

Farmācijā ir daudz blokķēdes lietošanas gadījumu. Apskatīsim tos tālāk.

Atgriezta narkotiku autentiskums

Farmācijas uzņēmumiem periodiski jātiek galā ar atgrieztajām zālēm. Tas notiek tāpēc, ka vairumtirgotāji ir pārkrājuši krājumus. Tāpēc viņiem ir jāatdod neizmantotās rezerves ražotājiem.

Jebkurā brīdī tiek atgriezti 2-3% narkotiku. Tomēr, pielīdzinot to naudas apjomam, tas var sasniegt 7 līdz 10 miljardus ASV dolāru.

Bet vislielākais jautājums ir tas, ka atgriešana sastāv no viltotām zālēm. Farmācijas uzņēmumu uzdevums ir tos identificēt un pēc tam atdalīt, pirms viņi var pārdot atgrieztās zāles tirgū.

Lai nodrošinātu, ka tas notiek, katrai narkotikai ir jābūt svītrkodam un sērijveidā.

To dara centralizēta iestāde (vismaz ES). Bet tas var nozīmēt iesaistīt citu pārdevēju, kas kontrolē narkotiku autentifikāciju. ASV trūkst centralizēta datu bāzes regulatora.

Risinājums ir izmantot decentralizētu blokķēdi. To darot, farmaceitiskie ražotāji var viegli ierakstīt iepakojuma sērijas numuru blokķēdē. Tas nozīmē, ka zāles var pārbaudīt no jebkuras vietas. Blockchain aptieka ir jaunas ēras sākums.

Tas klientiem un vairumtirgotājiem dod iespēju pārbaudīt autentiskumu bez nepieciešamības būt atkarīgam no centralizētas iestādes.

SAP Pharma Blockchain POC lietotne ir viena no problēmas risināšanas koncepcijas pārbaudēm. Tie nodrošinās decentralizētu blokķēdi, kurai var piekļūt klienti, kā arī vairumtirgotāji.

Blockchain ir ideāls, lai palielinātu jūsu uzņēmuma efektivitāti. Uzziniet par blockchain ieviešanas stratēģiju tūlīt!

Pharma piegādes ķēdes atbilstība

Izmantojot blokķēdi farmācijas piegādes ķēdē, ir daudz priekšrocību. Farmācijas uzņēmumu piegādes ķēde ir viena no lielākajām bažām farmācijas uzņēmumiem. Uzdevums ir ne tikai efektīvi pārvaldīt piegādes ķēdi, bet arī ievērot standartu. Tas var –

  • Viltotu narkotiku samazināšana
  • Uzlabota redzamība
  • Normatīvo aktu ievērošana
  • Labāka piegāde ar aukstuma ķēdi

Jutīgas zāles

Narkotikas vienmēr prasa izsekot vairākus parametrus. Tas ietver tādas informācijas tveršanu kā gaisa kvalitāte, mitrums, temperatūras diapazons utt. Ja viens no šiem parametriem netiek uzturēts, zāles var pasliktināties un var nebūt noderīgas galalietotājam. Viens no labākajiem piemēriem ir vakcīnas. Visu piegādes ķēdes laiku viņiem ir nepieciešama rūpīgi ekspluatēta vide.

Blockchain var palīdzēt atrisināt minēto problēmu, integrējoties ar piegādes ķēdi un IoT. Piegādes ķēdē var uzstādīt ierīces, kas izseko mitrumu, tempu un citus svarīgus faktorus. Pēc ierakstīšanas to var viegli nosūtīt ieinteresētajām pusēm, lai viņi vajadzības gadījumā spētu veikt nepieciešamos pasākumus. Tas atrisina problēmu, kā pārvaldīt atsevišķu virsgrāmatu un pēc tam mēģināt tās sinhronizēt.

Atbilstība

Blockchain ir vienlīdz noderīgs, lai pievienotu pārvaldību un atbilstību piegādes ķēdei. Tas ir iespējams, pateicoties blokķēdes galvenajām iezīmēm, ieskaitot nemainīgumu, izplatīto raksturu un pārredzamību.

Automatizācija

Blockchain piedāvā arī viedus līgumus. Viedie līgumi piedāvā iespēju automatizēt uzdevumus blokķēdē. Tas ir ļoti noderīgi, jo viedie līgumi var izpildīt paziņojumus, ja nav izpildīti atbilstības nosacījumi. Kad tas būs izdarīts, tiks informētas visas puses, kas attiecas uz šo narkotiku.

Kā redzat, blokķēdes izmantošanas priekšrocības farmācijas piegādes ķēdē ir milzīgas.

Vai vēlaties pārbaudīt vairāk blokķēdes lietošanas gadījumu? Pārbaudiet 20 un vairāk blokķēdes lietošanas gadījumu šobrīd!

Labāki klīniskie pētījumi

Tā kā blokķēde var uzglabāt informāciju par pacientiem, tā var arī piedāvāt veidus, kā uzlabot klīniskos izmēģinājumus. Uzņēmumi var izmantot blokķēdi kā veidu, kā sazināties ar pacientiem un palīdzēt viņiem iegūt informāciju par katru klīniskā izmēģinājuma procesa soli. Tas samazina paniku pacientu vidū un palīdz viņiem labāk izprast riskus.

Klīnisko pētījumu protokoli ir pārredzamāki gan ieinteresētajām personām, gan pacientiem. Šis ir kritisks solis, ņemot vērā, ka vienmēr ir grūti nodrošināt apmierinošu un stingru veidu, kā veikt apzinātu piekrišanas procesu.

Saskaņā ar FDA datiem 10% izmēģinājumu cieš no piekrišanas jautājuma, ieskaitot neapstiprinātas veidlapas, parakstītu piekrišanas dokumentu neesamību, trūkstošu protokolu, pacienta neinformēšanu par pārskatīto protokolu utt..

Blockchain iekļaušana uzlabo vispārējos klīniskos pētījumus, jo tā piedāvā labāku piekrišanas pārredzamību un izsekojamību. Piekrišanas veidlapas var pārbaudīt, izmantojot pareizu laika zīmogu. Tāpat neviens nevar mainīt informāciju, kad tā ir saglabāta.

Klīnisko pētījumu datu kvalitāte un ticamība

Klīnisko pētījumu datu ticamība un kvalitāte uzlabosies arī ar blokķēdes integrāciju. Decentralizētais raksturs ļauj klīniskajām laboratorijām izmantot pārredzamu, nemainīgu datu avotu, kur nav iespējams traucēt datiem.

Klīnisko pētījumu dati tiek glabāti publiskajā blokķēdē, kur datus var pārbaudīt, kad vien nepieciešams. Tas ir drošs pret viltojumiem, un klīniskās laboratorijas var pilnībā uzticēties datiem, lai veiktu izmēģinājumu rezultātus.

Farmācijas uzņēmumi var arī izmantot sistēmu, lai pārliecinātu vairāk pacientu un palīdzētu viņiem piedalīties izmēģinājumos. Turklāt farmaceitiskie produkti var arī izsekot un izsekot datus, izmantojot tehnoloģiju.

Krājumu pārvaldība

Pēdējais lietošanas gadījums, ko mēs apspriedīsim par blokķēdi farmācijā, ir krājumu pārvaldība.

Pareizi integrējoties ar piegādes ķēdi, farmācijas uzņēmumi var labāk pārvaldīt savus krājumus. Krājumu var arī automatizēt, lai izveidotu aktivizētājus, ja ir piedāvājuma vai pieprasījuma scenārijs.

Piemēram, ja pieprasījums ir straujš, tas var vienkārši brīdināt sistēmu pēc pieprasījuma, pieprasot lielāku zāļu ražošanu. Tas arī nodrošinās vairumtirgotāju pienācīgu redzamību un to, kā viņu inventārs darbojas dažādos apstākļos. Farmaceitiskie preparāti var arī izsekot un izsekot katru posmu, izmantojot tehnoloģiju.

Lasiet arī: 10+ jāzina uzņēmuma bloku ķēdes lietošanas gadījumi

Farmācijas iespējas ar Blockchain

Pašreizējā farmācijas nozare ir vērsta uz pacientu. Sekojot paraugam, ir zināma priekšrocība; tas nepiedāvā nepieciešamos jauninājumus.

Turklāt, ja esat pacients, kuram ir pamata slimība, ārstam ir lielākas iespējas iziet uz pacientu vērstu ārstēšanu.

Blockchain var palīdzēt ar pacientu orientētai pieejai un palīdzēt farmācijas uzņēmumiem izsekot pacientiem, izmantojot blockchain.

Lai pārliecinātos, ka pacienti saņem pareizos norādījumus, farmācijas uzņēmumiem ir jāsadarbojas ar medicīnas aprindām. Ar to viņi var tieši saņemt atsauksmes no pacientiem un pēc tam izmantot šos datus un zināšanas, lai noskaidrotu komunikatīvo vērtību un pamatojošo cenu.

Blockchain var ne tikai palīdzēt procesā, bet arī atvieglot savienojuma procesu ar pacientiem.

Reģistrēties tūlīt:Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Uzņēmumi, kas izmanto Blockchain risinājumu veselības aprūpē un farmācijā

Daudzi uzņēmumi izmanto blokķēdes tehnoloģiju farmācijas un veselības aprūpes nozarē. Daži no ievērojamākajiem ir šādi.

Pfizer

Pfizer aktīvi piedalās MedilLedger blockchain projektā. Projekta mērķis ir izveidot slēgtu ekosistēmu, kas uzņēmumiem ļauj izsekot narkotiku līdz pēdējai detaļai. Tas arī nodrošina, ka nav iespējams viltot. Vēl jo vairāk, Pfizer jau ir pārliecināts par blokķēdes sekām, un viņi to izmanto savā labā.

NMC veselības aprūpe

NMC veselības aprūpe ir ļoti proaktīva darbā ar jaunizveidotiem uzņēmumiem, lai uzlabotu farmācijas un veselības aprūpes nozari. Tas ir AAE bāzēts privāts veselības aprūpes sniedzējs, kas kopš 2017. gada strādā ar jaunizveidotiem uzņēmumiem.

Apvienotā veselības aprūpe

United Healthcare arī mēģina piedalīties kopā ar Optum. Pharma blockchain konsorcijs, kurā viņi piedalās, satur Multiplan, Humana un Quest diagnostiku.

Pharma blockchain konsorcija projektā galvenais mērķis ir samazināt kopējās izmaksas, kas saistītas ar administratīvajiem uzdevumiem. Izmantojot blokķēdi, var pilnveidot visu procesu un palīdzēt atjaunināt datu bāzi biežāk, salīdzinot ar tradicionālajām sistēmām.

Roche

Roche ir viens no lielākajiem farmācijas nozares milžiem. Pašlaik viņi strādā ar Abbvie un Pfizer, lai pārbaudītu piegādes ķēdes pilotu, izmantojot Genentech nodaļu.

Vēl jo vairāk, viņi strādā arī pie reālā laika sistēmas, kas apkopos datus par sirds slimnieku asinīm. Viņi strādā pie idejas par Dex un PwC Singapore.

Lai uzzinātu vairāk par to, kā viņi to izmanto, pārbaudiet 50 labākos uzņēmumus, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju.

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu blokķēdes beigām farmācijas rakstā. Farmaceitiskā rūpniecība ir viena no vislēnāk attīstītajām nozarēm. Mēs apspriedām visas problēmas, ar kurām saskaras pašreizējā farmācijas nozare.

Lielāko daļu problēmu var atrisināt, izmantojot blokķēdi. Daži no lielākajiem blokķēdes pielietojumiem farmācijā ir atgriezenisko zāļu autentiskuma uzlabošanās, labāka atbilstība jutīgu zāļu lietošanai, automatizācija un labāki klīniskie pētījumi. Pēdējie divi uzlabojumi būs krājumu pārvaldība un klīnisko pētījumu dati.

Šajā nozarē jau ir lieli vārdi, kas izmanto blokķēdi, lai uzlabotu viņu darba procesu. Šeit farmācijas uzņēmumiem ir laba iespēja pēc iespējas labāk izmantot blokķēdi. Jebkurā gadījumā, ja jūs esat tikai iesācējs un vēlaties iedziļināties blokķēdes tehnoloģijā, tagad pārbaudiet mūsu bezmaksas blokķēdes kursu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me