Ceļvedis par riskiem DeFi un kā tos pārvaldīt

Nav šaubu, ka DeFi (decentralizētās finanses) pašreizējā finanšu sistēmā ir bijis jauns vārds, taču tam ir daži riski. Iegremdēsimies dziļi un sapratīsim dažādu veidu DeFi riskus un to, kā ar tiem rīkoties.

Centralizētas sistēmas, piemēram, bankas, jau ilgu laiku ir bijušas pie pasaules finanšu nozares stūres. Tomēr nevienlīdzība pasaules finanšu sistēmās, reaģējot uz ekonomikas sabrukumu, ir radījusi milzīgas problēmas fintech ainavā. Šajā laikā DeFi ir kļuvis par vienu no daudzsološajiem risinājumiem, lai atrisinātu jautājumus par darījumu drošību un pārredzamību, kā arī finanšu pakalpojumu pieejamību.

No otras puses, ir svarīgi arī izprast DeFi riskus, lai atklātu tā potenciālu no neitrālas perspektīvas. Zināšanas par riskiem, kas saistīti ar DeFi, var dot ticamas priekšrocības, efektīvi izmantojot dažādus mērķus fintech ainavā. Šī diskusija sniedz detalizētu priekšstatu par iespējamiem riskiem, kas saistīti ar DeFi, kas var palīdzēt labāk ieviest DeFi pakalpojumus.

Reģistrējieties tūlīt: DeFi tiešsaistes kurss

Dažādi risku veidi DeFi

Trīs izplatītākie DeFi risku veidi ietver finanšu risku, procesuālo risku un tehnisko risku. Finanšu risks ir saistīts ar iespējamām atlīdzībām par ieguldījumu iespējām un iespēju pārvaldīšanu. Finanšu risku parasti attiecina uz organizāciju vai indivīda riska toleranci. Finanšu riski ir atkarīgi arī no indivīda mērķiem veiksmīga ieguldījumu portfeļa pārvaldībā.

Tehniskais risks ir tieši saistīts ar DeFi produktu vai pakalpojumu aparatūras un programmatūras jautājumiem. Procesuālie riski attiecas uz lietotājiem un metodēm, kuras viņi izmanto, lietojot DeFi produktus vai pakalpojumus, kas var apdraudēt drošību. Procedurālie riski ir gandrīz līdzīgi tehniskajiem riskiem ar atšķirību saistībā ar galalietotājiem.

Tehniskie riski

DeFi tehniskos riskus galvenokārt rada protokolu, aparatūras un programmatūras problēmas. Tehnisko risku draudi ir vissvarīgākie, jo tie var apdraudēt visas platformas funkcionalitāti. Tehniskie riski var būt atkarīgi no dažādiem faktoriem, piemēram, sacensību apstākļiem, API, lietošanas gadījumiem un izņēmumu apstrādes, I / O apstrādes un atmiņas drošības. Sacensību apstākļu dēļ secība, kas ir atbildīga par notikuma iznākumu, kļūst nesasniedzama.

Atmiņas drošības riski norāda uz atmiņas pārtraukumu, piekļuves kļūdu, neinicializētu mainīgo un atmiņas risku faktoriem. Pareiza lietošanas gadījumu un izņēmumu apstrādes testēšanas trūkums var traucēt lietotāja pieredzi. Līdzīgi API pareizas testēšanas un novērtēšanas trūkums arī kavē to funkcijas. Tehniskie riski, ko rada I / O apstrāde starp ierīcēm, rodas nepareizas pārbaudes trūkuma dēļ, kas padara ievades un izejas neaizsargātas.

Ja jums ir jauns termins DeFi, vispirms izlasiet DeFi ievadu, lai saprastu, kas ir DeFi. Šis ir DeFi ceļvedis iesācējiem.

Vieds līgumu, aparatūras un programmatūras risks DeFi

DeFi tehniskās kategorijas riski ir atkarīgi arī no viedajiem līgumiem, programmatūras un aparatūras. Viedo līgumu riski DeFi ir ļoti aktuāli, jo viedie līgumi spēlē automatizācijas iespējas. Viedie līgumi arī rada dažādas vājās vietas, kas rada tehniskus riskus DeFi.

Gudri līguma riski ietver atkarību no laika zīmoga, braukšanu pa priekšu, nepietiekamu gāzes skumšanu, vesela skaitļa nepietiekamu un pārplūdu un piespiedu ētera pārnešanu uz līgumu. Priekšējā riska gadījumā hakeri var piesaistīt darījumus mempool, lai ņemtu neiekļautu bloku un veiktu vēlamās izmaiņas.

Veselu skaitļu pārplūdes un nepietiekamas plūsmas riski ir acīmredzami gadījumos, kad kods nevar ierobežot vienības mainīgā vērtību līdz 2256. Ja tas notiek tad, vērtība tiek automātiski atiestatīta uz nulli. Laika zīmoga atkarības risks rodas, ja kalnraču mērķis ir modificēt bloka laika zīmogu. Ētera piespiedu nodošanā līgumam viedais līgums ir pakļauts sevis iznīcināšanai. Nepietiekami gāzes skumšanas riski, kas saistīti ar viedajiem līgumiem, atspoguļo darījumu uzsākšanu, nekoncentrējoties uz darījumu apakšzvaniem.

Aparatūras riski ir arī svarīgi DeFi tehniskie riski, jo īpaši aparatūra kalpo kā infrastruktūras pamats decentralizētu pakalpojumu nodrošināšanai. Kopējie aparatūras riski, kas saistīti ar DeFi sistēmām, ir jutīgums, enerģijas problēmas un nesaderība.

Strāvas problēmas var izraisīt pakalpojuma vai lietojumprogrammas konsekvenci, savukārt sprieguma svārstības rada riskus kalpošanas laikam un veiktspējai. Jutības riski aparatūrā rodas no degradācijas, mitruma, putekļiem vai citiem līdzīgiem jautājumiem. Nesaderības dēļ aparatūras draiveri norāda uz aparatūras draiveriem, kas var ierobežot sistēmas ātrumu un radīt papildu problēmas.

Programmatūras riski ir arī viens no būtiskākajiem tehniskajiem riskiem, kad runa ir par DeFi. DeFi programmatūras vispārējie riski ir izplatīti pakalpojumu atteikumi vai DDoS uzbrukumi, injekcijas, nekontrolētas formāta virknes un pārpilde. DDoS ir ticama pieminēšana starp paņēmieniem, kas traucē lietotnes vai pakalpojuma normālu darbību.

Injekcijas riski norādiet uz ļaunprātīga koda ievadīšanu DeFi programmatūrā ar vienu no populārākajiem injekciju riskiem SQL injekcijas veidā tīmekļa lietotnēm. Nekontrolētas formāta virknes ir atkarīgas no veidlapām un var izpildīt ļaunprātīgu kodu tīmekļa lietotnē. Pārplūdes riski DeFi programmatūrā ir acīmredzami, izlaižot noteiktas programmatūras funkcijas vai to izpildi nevēlamā veidā.

Pārbaudiet arī, kādas ir atšķirības starp DeFi un CeFi, t.i., DeFi un CeFi.

Ar DeFi saistītie finanšu riski

Nākamā svarīgā risku kategorija DeFi pievērš uzmanību finanšu riskiem. DeFi finanšu riski sniedz ieskatu par DeFi platformu un pakalpojumu labāku izmantošanu. Piemēram, izstrādātājiem jākoncentrējas uz pareizajām lietām un klientu finanšu risku samazināšanu, izmantojot pareizu padomu sniegšanu un DeFi lietojumprogrammas izmaiņu ieviešanu..

Finanšu risks norāda uz naudas zaudēšanas risku, un katrs lietotājs ir atbildīgs par finanšu riska izpratni, radot priekšstatu par atalgojumu un risku. No otras puses, uzņēmums koncentrētos uz finanšu risku, līdzsvarojot naudas pārvaldību, pamatojoties uz uzņēmējdarbību.

Turklāt valdību gadījumā finanšu riski ir atkarīgi no līdzekļu pārvaldības un sadales dažādās sistēmās un risinājumos. DeFi universālais raksturs padara to par piemērotu kandidātu visām iepriekš minētajām jomām, vienlaikus nodrošinot atbilstošus vērtības uzlabojumus. Tāpēc ir lietderīgi izmantot tādus rīkus kā tehniskā analīze un fundamentālā analīze, lai labāk pārvaldītu risku personīgo finanšu jomā, kā arī tirgotājiem un novatoriem DeFi ainavā..

Fundamentālā analīze palīdz novērtēt dažādu ieguldījumu vērtības piedāvājumu, izmantojot dažādus rādītājus un koeficientus. Rezultātā fundamentālā analīze atklāj biznesa vērtību līdzās finansiālās veselības stāvoklim. Tehniskā analīze veic fundamentālo analīzi, izmantojot matemātiskos rādītājus, diagrammas un modeļus, lai izprastu konkrēta ieguldījuma riskus.

Lasīt vairāk: Kā darbojas decentralizētās finanses?

Procedurālie riski DeFi

Galīgais ieraksts starp riskiem norāda uz procesuāliem riskiem. Interesanti, ka procesuālie riski galvenokārt ir vērsti uz dažādiem drošības riskiem, kurus lietotāji saista ar DeFi produktiem un pakalpojumiem. Visizplatītākie DeFi drošības riski ietver pikšķerēšanas uzbrukumus, kuros ļaunprātīgs aģents dublē vietni vai pakalpojumu, lai vilinātu nenojaušošos lietotājus dalīties ar sensitīvu informāciju.

Pikšķerēšanas uzbrukumi ir iespējami arī izmantojot e-pastus, kuros lietotājiem tiek nosūtīts e-pasts, kas atspoguļo pakalpojumu sniedzēju e-pastu. Tiklīdz lietotājs noklikšķina uz e-pasta, viņš tiek novirzīts uz ļaunprātīgu vietni. No otras puses, pikšķerēšanas e-pasts pārlūkprogrammā var palaist ļaunprātīgu kodu, lai upura sistēmā pievienotu taustiņlogerus.

Pēc tam hakeris varēja izmantot sensitīvu informāciju līdzekļu pārskaitīšanai vai nelikumīgu darījumu veikšanai bez lietotāja ziņas. Šādi pikšķerēšanas uzbrukumi ir plaši pazīstami visā kriptovalūtas kopienā, un hakeri uzdodas par attiecīgā DeFi pakalpojuma pārstāvjiem..

Procesuālo risku izpratnei DeFi jāietver arī citi ievērojami procesuāli uzlaušanas gadījumi. Riski ietver ēsmu, ieganstu, SIM maiņu, zemūdens makšķerēšanu, quid pro quo un buksēšanu. Aizbildināšanās ietver hakeri, kurš uzdodas par DeFi pakalpojuma pārstāvi, un pārliecina lietotājus dalīties ar slepenu informāciju. Ēsšanas risks rodas, izmantojot tīmekļa lapas inficēšanas metodes ar ēsmu un pārslēgšanos.

Spear pikšķerēšana var radīt draudus visam uzņēmumam, jo ​​tas ir paredzēts organizācijas personām, lai uzbruktu sistēmai. Spear pikšķerēšana ietver sistēmas piekļuves iegūšanu jebkurai personai, lai kontrolētu galvenās sistēmas funkcijas un datus. Quid Pro Quo riski nedaudz līdzinās ēsmai; tomēr hakeru atšķirība sniedz lielu stimulu, lai motivētu upurus strādāt atbilstoši viņu vēlmēm.

SIM maiņa ir dominējošais procesuālais risks, kas atklājas DeFi, jo īpaši tāpēc, ka lietotāju personiskā informācija tiek izmantota jaunu SIM izveidošanai no attiecīgajiem mobilo pakalpojumu sniedzējiem. Hakeri viltoto SIM karti var izmantot nelikumīgu darbību veikšanai uz lietotāja vārda. Bagāžas nodalījums ir viens no dominējošajiem riskiem DeFi, kad runa ir par piekļuvi reālām vietām, mānot cilvēku augstākā stāvoklī.

Lasīt tūlīt: īss DeFi ceļvedis

Labākā prakse, kā tikt galā ar DeFi riskiem

Detalizēts ar DeFi saistīto risku priekšstats norāda uz digitālo aktīvu drošības nepieciešamību. Ieteikumi un paraugprakse, lai izvairītos no riskiem, lietojot DeFi, var kalpot dominējošiem ieguvumiem drošībai un aizsardzībai. Apskatīsim galvenos norādījumus, lai risinātu riskus, kas ir acīmredzami DeFi ainavā.

  • Izvēlieties Uzticami produkti un pakalpojumi

Pirmais un galvenais ieteikums, kā novērst risku DeFi, ir uzticamu produktu un pakalpojumu izmantošana. Pirms tā pabeigšanas lietotājiem ir jāmeklē ieteikumi un atsauksmes par konkrētu DeFi produktu vai pakalpojumu. Ja rodas pretrunas attiecībā uz noteiktu DeFi produktu vai pakalpojumu, speriet soli atpakaļ.

  • Izmantojiet daudzfaktoru autentifikācijas iespējas

Daudzfaktoru autentifikācija ir lielisks līdzeklis drošības nodrošināšanai, jo īpaši ar dažādām ticamām verifikācijas metodēm. Piemēram, e-pasta apstiprinājums, divu faktoru autentifikācija vai vairāku parakstu autentifikācija ir daži no pārbaudītajiem ieteikumiem, lai izvairītos no DeFi riskiem.

  • Nekad nerādiet savus digitālos aktīvus

Lietotājiem vienmēr vajadzētu atturēties no detalizētas informācijas par saviem digitālajiem aktīviem, lai novērstu hakeru uzmanību. glabājiet savus digitālos aktīvus konfidenciālus tāpat kā citus augstākās klases personas datus, un jums izdosies izvairīties no riskiem.

  • Digitālo aktīvu drošība

Digitālo aktīvu drošībai var būt milzīga loma dažādu risku apdraudējumu novēršanā DeFi. Karstā un aukstā uzglabāšana ir ideāla izvēle digitālo aktīvu drošībai. Karstā glabāšana kalpo kā ideāls seifa risinājums, lai aktīvi piekļūtu DeFi pakalpojumiem. No otras puses, saldētava ļauj digitālos līdzekļus bezsaistē uzglabāt, lai novērstu ļaunprātīgu aģentu uzmanību.

  • Atjauninājumu un dublējumu nozīme

Dublēšana un atjaunināšana ir arī ieteicamā paraugprakse, lai minimizētu ar DeFi saistītos riskus. Uzņēmumi ievieš jaunus atjauninājumus un ielāpus DeFi risinājumos, lai uzlabotu tā drošību. Tādēļ regulāra DeFi programmatūras atjaunināšana var mazināt jaunu ievainojamību risku. Turklāt digitālo aktīvu dublējumi uz cita diska vai dienasgrāmatā var nodrošināt augstāku digitālo aktīvu pieejamību.

Ja jūs joprojām domājat par DeFi (decentralizētās finanses) ieviešanu reāllaikā uzņēmumos. Apskatiet 2020. gada labākos DeFi projektus.

Apakšējā līnija

Visbeidzot, ir skaidrs, ka DeFi risku izpratne atbrīvo ceļu to risināšanai. Jebkurš indivīds DeFi jomā nebūtu saprātīgs, pieņemot, ka DeFi nerada nekādus riskus. Risku uzņemšanās ar DeFi paver ceļu efektīvai DeFi produktu un pakalpojumu ieviešanai.

Ilgtermiņā DeFi kļūtu par galveno piekļuves sistēmu finanšu pakalpojumiem. Tātad personīgie investori, uzņēmumi un valdības var uzzināt vairāk par DeFi efektivitāti, parādot saistītos riskus. Sāciet uzzināt vairāk par DeFi ar DeFi apmācības kursiem tūlīt, lai veicinātu tā efektīvu izmantošanu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me