DCEP projekts: Ķīnas jaunā digitālā valūta

Nesen Ķīna nonāca uzmanības centrā ar revolucionāro DCEP projektu. Tieši pēc oficiālā paziņojuma par šo slēgto izmēģinājuma projektu tas sāka satraukties. Apskatīsim Ķīnas jauno digitālo valūtu tagad!

Ķīnas digitālā valūta sākotnēji tiek ieviesta Xiong’an (Pekinas satelītpilsēta), Sudžou un Šeņdžeņā. Daudzi spekulē, vai šīs izrādīsies revolucionāras pārmaiņas mūsu monetārajā sistēmā un kā tās patiesi ietekmēs pasaules ekonomiku.

2017. gadā straujais bloku ķēžu tīklu un kriptovalūtu pieaugums saskārās ar smagu kritiku no daudzām finanšu organizācijām. Tāpēc Ķīnas valdība izvēlas alternatīvu risinājumu šim jautājumam un ievieš savu Ķīnas digitālo valūtu.

Pievienojieties man, kad izpētīšu, kas ir DCEP, ko tas nozīmē Ķīnai un pasaules ekonomikai un ko jūs no tā varat sagaidīt. Tātad, sāksim!

Reģistrējieties tūlīt: sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Kas ir DCEP projekts?

Sāksim ar to, kas patiesībā ir šis projekts. DCEP ir Ķīnas nacionālā digitālā valūta. Patiesībā visa veidlapa ir Digitālās valūtas elektroniskais maksājums. Tiek baumots, ka projekts DCEP kā platformas pamatu izmanto kriptogrāfijas un blokķēdes tehnoloģiju. Eksperti prognozē, ka tā var kļūt par pasaulē pirmo izveidoto Centrālās bankas digitālo valūtu (CBDC), kas ir milzīga lieta.

Ķīnas Tautas banka (PBoC) emitē Ķīnas kriptovalūtu. Ķīnas jaunās digitālās valūtas ieviešanas galvenais mērķis ir palielināt RMB starptautisko sasniedzamību un apriti. Patiesībā Ķīna vēlas palielināt RMB pieņemšanu pasaulē, lai tā kļūtu par globālu valūtu tāpat kā ASV dolārs.

Nesen Ķīna vairāk vēlas virzīt uz bloku ķēdēm balstītas iniciatīvas tirgū, jo valdība nevēlas tikt pārspēta Facebook Svaru valūtā. Bet es par to vairāk runāšu vēlāk.

Pārejam uz to, kāpēc Ķīna tik ļoti vēlas uzsākt digitālās valūtas elektronisko maksājumu.

DCEP projekts

Ķīnas digitālā valūta: kāpēc viņi to izlaiž?

Galvenais valdības mērķis, uzsākot projektu DCEP China, ir rezerves naudas sistēmas nomaiņa. Patiesībā tas ievērojami samazinās izmaksas un berzi starp bankām. Viņi arī vēlas izmantot Ķīnas DCEP projektu, lai samazinātu visu bezsaistes papīra naudas taku neefektivitāti, kas izraisa naudas atmazgāšanu, viltojumus un nelikumīgu finansēšanu.

Labākā daļa par šo projektu ir tā, ka tas palīdz regulatoram dot lielāku kontroli pār digitālo valūtu, novēršot visa veida nelikumīgas darbības. Jebkurā gadījumā šis projekts nodrošinās arī samazinātas monētu un banknošu uzturēšanas izmaksas.

Vienkārši sakot, jūs varat domāt par DCEP kā par pilnīgi digitālu RMB versiju.

Turklāt DCEP var veicināt RMB kā starptautiskas valūtas popularizēšanu un mainīt veidu, kā mēs veicam pārrobežu maksājumus.

Šobrīd pārrobežu maksājumos RMB izmanto SWIFT (Society for Worldwide Starpbanku finanšu telekomunikācijas) vai CHIPS (Clearing House starpbanku maksājumu sistēma). Abi šie ir ārkārtīgi kļūdaini, jo CHIPS ir tieši ASV uzņēmums.

No otras puses, SWIFT mēdz kļūt par rūpes par Ķīnas valdību, jo ASV kontrolē lielāko daļu tās funkcionāli. Lai arī SWIFT apgalvo, ka tā ir neitrāla pamats starptautiskiem darījumiem, tomēr 12 vadītāji ir no ASV vai no ASV sabiedrotajām valstīm.

Tāpēc, pēc Ķīnas valdības domām, tas ierobežo viņu iespējas veikt iekšējos maksājumus. Tādējādi DCEP ir Ķīnas veids, kā izveidot un izkļūt no ASV dibinātu finanšu uzņēmumu važām.

Vai DCEP ir vienīgā digitālā valūta (juridiski) Ķīnā?

Ķīnas DCEP projektu un tā valūtu izstrādā ķīniešu kustība. Tātad, redzat, tas nav tāpat kā citas trešo pušu stabilās monētas, kuras mūsdienās izmanto daudzi uzņēmumi. Piemēram, CNHT no Tether galvenokārt ir piesaistīts līdzīgi kā RMB ar attiecību 1: 1.

Patiesībā citas kriptovalūtas Ķīnā ir nelikumīgas, piemēram, Bitcoin. Bet DCEP ir vienīgā un pirmā likumīgā digitālā valūta valstī.

Pēc Ķīnas valdības struktūru domām, DCEP projekts pašlaik tiek attīstīts vairāk nekā 5-6 gadus. Tāpēc, redzams, viņi daudz laika pavada tehnoloģijas pilnveidošanā, lai padarītu to tikpat pieejamu un bez jautājumiem visai nācijai. Tagad tas beidzot ir gatavs ieviest, un Ķīnas Tautas banka emitē digitālo valūtu.

DCEP var viegli panākt reāllaika datu vākšanu saistībā ar visa veida grāmatvedību un naudas veidošanu. Šis process palīdz kontrolēt monetāro politiku un vajadzības gadījumā veikt noderīgas izmaiņas.

Vai nezināt par Blockchain? Pārbaudiet Blockchain Fundamentals Presentation, lai tagad uzzinātu par šo tehnoloģiju!

DCEP projekta izstrādes process

Digitālās valūtas elektronisko norēķinu sistēmas izstrāde faktiski sākās 2014. gadā. Pirmkārt, viņi vēlējās izpētīt iespēju izveidot digitālo valūtu un to, kā viņi var uzlabot juaņu, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju.

Bet no 2014. līdz 2018. gadam projekta attīstība krasi palēninājās, jo blokķēdes raksturs nebija tieši savietojams ar nacionālo digitālo valūtu. Patiesībā ir praktiski saprātīgi, ka jebkura veida decentralizēts tīkls nevar atbalstīt nacionālo valūtu centralizēto struktūru.

Neskatoties uz jautājumiem un bažām, attīstība ir sākusies no 2019. gada, un tagad tā ir oficiāla uzsākšana. Galvenokārt tāpēc, ka Facebook beidzot gatavojas palaist Svarus un Ķīna to uzskata par tiešu draudu.

Tāpēc konkurences karstums liek Ķīnas centrālajai bankai atkāpties un sākt savu projektu, kas par katru cenu var pārspēt Svarus.

No šī brīža Ķīna jau ir pabeigusi risinājuma aizmugures arhitektūru, un līdz 2022. gadam galvenie ieguldītāji sāks piedalīties DCEP testēšanas fāzē.

Arhitektūra aiz Ķīnas DCEP projekta

Tagad parunāsim par Ķīnas DCEP projekta arhitektūru, jo tas palīdzēs jums daudz labāk izprast viņu jēdzienus.

Būtībā DCEP arhitektūra ir sadalīta divu līmeņu sistēmā. Pirmajā līmenī tas galvenokārt ietvers darījumu procesus starp starpniekiem un PBoC. Patiesībā šie starpnieki galvenokārt ir finanšu iestādes un nefinanšu iestādes. Piemēram, Tencent, UnionPay, Alibaba, Ķīnas Rūpniecības un komercbanka, Ķīnas celtniecības bankas utt..

Otrajā līmenī jūs varat sagaidīt savienojumu vai saikni starp mazumtirdzniecības nozares dalībniekiem un starpniekiem no pirmā līmeņa. Vēl jo vairāk, tas savienosies arī ar valsts pilsoņiem vai personām.

Ja tai ir iespēja kļūt populārai pasaulē, varat to izmantot, lai savienotu visas personas no dažādiem reģioniem un valstīm. Vēl jo vairāk, šajā līmenī visi starpnieki izplatīs DCEP mazumtirdzniecības nozarei, lai pilnveidotu valūtu visā valstī. Tāpēc digitālā valūta drīz sāks cirkulēt tirgū.

Patiesībā galvenā atšķirība ir avots, kas sadalīs naudas plūsmu un bankas kontu vietā izmantos digitālos seifus.

Kas par DCEP projekta aizmugures infrastruktūru?

Pašlaik Ķīna apstiprināja, ka viņi jau ir pabeiguši digitālās valūtas elektronisko maksājumu sistēmas aizmugures arhitektūru. Vēl vairāk, viņi arī pabeidza visus pētījumus, nosakot parametrus un visu funkciju izstrādi un pat atkļūdojot testēšanu.

Tomēr, lai atbrīvotos no visiem jautājumiem, tai joprojām ir nepieciešama papildu pārbaude. Jebkurā gadījumā saskaņā ar citu avotu DCEP digitālais maks piedāvās daudzas funkcijas, piemēram, maksājumu vēsturi, seifa pārvaldību un digitālo aktīvu apmaiņu.

Turklāt tas piedāvās arī naudas pārvedumu pakalpojumus, QR kodu maksājumus, mobilos maksājumus utt. Vislabāk ir tas, ka jūs varat konvertēt savu valūtu arī no saskarnes. Turklāt lietotāja interfeiss šķiet daudz saprotams un saprotams visiem.

Tāpēc nebūs ilgi, kad projekts pabeigs visas funkcijas un sāks darbību globālā mērogā. Tomēr var droši uzskatīt, ka sākotnēji tas tiks palaists tikai Ķīnā, un pēc panākumiem tam var piekļūt arī starptautiskie tirgi.

Vai vēlaties kļūt par Blockchain arhitektu? Tagad reģistrējieties Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA) kursos.

Projekta DCEP maks

Tagad parunāsim vairāk par digitālās valūtas elektronisko maksājumu sistēmas seifu. Pavisam nesen, 2020. gada 29. augustā, CCB (Ķīnas celtniecības banka) ar mīksto versiju palaida DCEP maku. Patiesībā šīs bankas klienti savā mobilajā lietotnē atrada DCEP funkcijas. Tomēr, lai to izmantotu, viņiem vispirms bija jāreģistrējas ar saviem tālruņu numuriem.

Kad viņi to izdarīja, viņi varēja piekļūt digitālajam seifam un pārvietoties, lai redzētu funkcijas. Tomēr par šo palaišanu nebija oficiāla paziņojuma, un visa man pieejamā informācija ir no Ķīnas sociālo mediju un kriptogrāfijas kopienas.

Jebkurā gadījumā daži lietotāji apgalvo, ka viņi varētu veikt nelielus darījumus ar maku, savienojot savu CCB kontu ar lietotni. Vēl vairāk, tiklīdz lietotājs iebilst pret maku, viņš saņems seifa ID, lai palīdzētu viņiem veikt darījumus ar citiem lietotājiem.

Turklāt galvenajā saskarnē ir vairākas funkcijas, piemēram, izņemšana / iemaksa, savienojums ar bankas kontu, visas darījumu informācijas skatīšana, sarkano pakešu dāvināšana, DCEP maku jaunināšana, kredītkaršu atmaksa, DCEP seifa atcelšana utt..

Patiesībā sarkanās paciņas faktiski dāvina naudu citiem. Vēl jo vairāk, naudas darījumu vai pat saņemšanas process ir ļoti vienkāršs. Jūs pat varat skenēt cita lietotāja maku, lai nosūtītu naudu. Tātad, šķiet, ka tā ir ļoti ērta seifa lietotne.

Kā jūs varat pārbaudīt Ķīnas digitālo valūtu?

Jums noteikti jābrīnās, kā jūs patiešām varat pārbaudīt Ķīnas digitālo valūtu, lai redzētu, kā tā darbojas. Viņi nesen 2020. gada 17. augustā paziņoja, ka DCEP nonāks izmēģinājuma testēšanas fāzē. Patiesībā viņi to sauc par “4 + 1 metodi”.

Galvenokārt tāpēc, ka testēšanas process Xiong’an, Sudžou, Čendu un Šeņdžeņā būs slēgts. Tajā tiks iekļautas arī 2022. gada olimpisko spēļu vietas. Turklāt viņu analītiķi uzskata, ka pirms šī projekta masveida uzsākšanas valdībai ir jāredz un jānovērš visi tehniskie jautājumi.

Tātad, ja viņi to iepriekš nenovērš, negatīvie rezultāti var ietekmēt tirgus veicināšanu. Tāpēc, izmēģinot, process, kuru iedzīvotāji izmantos, un būs apmierināts ar jaunajām izmaiņām.

Nākotnē testā būs vairāk pilsētu un provinču Honkongas Makao Lielā līča apgabalā, Guandžou, Šanhajā un Pekinā. Tikmēr šī izmēģinājuma testēšanas zonas paplašināšana ieviesīs 400 miljonus Ķīnas iedzīvotāju.

Lielie uzņēmumi pārbaudīs Ķīnas kriptovalūtu

Ķīnas kriptovalūtas testēšanas posmā piedalīsies daudzas puses. Piemēram, pasta skapīši, vietējās viesnīcas, grāmatnīcas, bezpilota lielveikali, maiznīcas, sporta zāles utt. Turklāt ārvalstu firmas, piemēram, Subway, McDonald’s un Starbucks, arī piedalīsies DCEP testēšanā.

Patiesībā šis paziņojums nāca 2020. gada 22. aprīlī, kur tika paziņots, ka DCEP projekta testēšanas fāzē piedalīsies 19 uzņēmumi.

Vēl vairāk – Nacionālā attīstības un reformu komisija galvenokārt paziņoja par šīm ziņām savā pasākumā. Jebkurā gadījumā šīs kriptonauda testēšanas posmā piedalīsies arī bezpilota Jingdong’s lielveikals..

Uzņēmumi, kas plāno piedalīties, jau ir saņēmuši oficiālu paziņojumu no Ķīnas centrālās bankas. Lai gan patlaban mums nav ne mazākās nojausmas, kā viņi veiks DCEP projekta testēšanas posmu.

Ķīnas kriptovalūta: centralizēta vai decentralizēta?

Daudzi no jums jau tagad ir mazliet sajaukti, vai Ķīnas kriptovalūta ir centralizēta vai decentralizēta. Nu, tas nedaudz atšķiras no visām blokķēdes tehnoloģijām, kuras mēs zinām jau tagad. Lai gan tas piedāvā daudzas svarīgas Blockchain funkcijas, piemēram, vienādranga tīkls, nemainīgums, pārredzamība un daudz ko citu.

Bet tas nav decentralizēts tīkls, drīzāk centralizēts. Patiesībā tas ir tieši pretstatā tam, ko izmanto blockchain. Ķīnas centrālā banka pilnībā kontrolēs valūtu un vajadzības gadījumā var tās izveidot un iznīcināt.

Blokķēdei un centralizētām datu bāzēm ir lielas atšķirības. Pārbaudiet bloku ķēdi vs datu bāzi, lai uzzinātu vairāk par to.

Kā jūs varat iegādāties DCEP valūtu?

Nu, iespējams, nav iespējams iegādāties DCEP valūtu. Patiesībā tam piekļūt var tikai bankas, kas strādā ar Ķīnas Tautas banku. Bet tam vajadzētu būt pieejamai sabiedrībai diezgan drīz. Tomēr joprojām nav tādas kriptovalūtas maiņas, kas to šobrīd piedāvā.

Vai jūs varat tirgot DCEP?

Ķīnas jaunā digitālā valūta maina daudzas tirdzniecības perspektīvas. Pēc dažu stundu ilgas valūtas paziņošanas daudzas biržas piedāvāja IOU vai izslēgt DCEP valūtu. Patiesībā šie nav īstie darījumi, bet tikai viltoti darījumi.

Šobrīd piekļuve tam ir tikai bankām un pat ne sabiedrībai. Tāpēc es ļoti iesaku turēties tālāk no visiem šiem IOU vai izslēgšanas gadījumiem, kamēr nav oficiāla paziņojuma par tā tirdzniecību..

NFC kontakta maksājuma metode

Ķīnas jaunā digitālā valūta var darboties arī bez interneta savienojuma. Patiesībā tas nav iespējams nevienai citai kriptovalūtai no šodienas. Bet kā tas to darīs? Ķīna izmanto šīs funkcijas sasniegšanai NFC kontaktinformāciju.

Piemēram, iespējams, ka failu pārsūtīšanai, neizmantojot datus, esat izmantojis Bluetooth vai SHAREit. Koncepcija ir šausmīgi līdzīga tai, taču tā ir progresīvāka.

Tā kā Ķīna vēlas pilnībā atbrīvoties no papīra naudas, ir tikai saprātīgi, ka viņiem būs nepieciešamas bezsaistes naudas pārskaitīšanas iespējas. Turklāt, pat ja jums nav bankas konta, tas nebūs svarīgi, jo jūs varat glabāt savu naudu savā mobilajā ierīcē ar kontu.

Kas par Blockchain pieņemšanu?

Nu, kā jūs zināt, šis projekts nav tehniski blokķēde, bet drīzāk tā imitācija. Bet Ķīna patiešām mēģina virzīt blokķēdes pieņemšanu. Patiesībā prezidents pilnvaroja valsti paātrināt blokķēdes pieņemšanas procesu.

Vēl jo vairāk, 2020. gada aprīlī valdība izveidoja Blockchain Service Network, kas apvieno visus blockchain projektus valstī.

Jebkurā gadījumā Ķīnu vairāk interesē Blockchain, nevis kriptonauda, ​​jo tās ir diezgan nestabilas un grūti kontrolējamas. Arī Ķīna valstī aizliedza kriptonauda un SIO, tāpēc arī to izmantošana nav iespējama.

Lasiet tūlīt: Kādi uzņēmumi izmanto Blockchain tehnoloģiju?

Kad oficiāli sāks projektu DCEP?

Projekta DCEP China ieviešanai nav noteikta laika grafika. Bet daudzi eksperti patiešām sniedza mums nelielu ieskatu par to, kas var notikt tieši pirms oficiālās palaišanas. Viņi uzskata, ka pirms projekta ieviešanas valstij būs nepieciešami vairāki pielāgojumi, lai labāk pielāgotos pārmaiņām. Patiesībā visas tautas sistēmas maiņa ir sarežģīts process.

Tāpēc, lieki piebilst, ka tas prasīs daudz laika. Daudzi arī uzskata, ka tā var debitēt 2020. gada otrajā pusē, taču tas nav oficiāls paziņojums.

Turklāt jums jāņem vērā, ka DCEP nav nodrošināts ar zeltu. Bet eksperti uzskata, ka viņi var izmantot zeltu, lai to atbalstītu, lai iznīcinātu ASV rezerves sistēmu. Tomēr šajā brīdī tā ir vienīgā spekulācija.

Citi DCEP projekta dalībnieki

Ķīnas valdība pilnvaroja visus uzņēmumus, kas nodarbojas ar digitālajiem maksājumiem, pieņemt Ķīnas jauno digitālo valūtu DCEP. Piemēram, WeChat, AliPay vai Apple Pay jāpieņem DCEP kā galvenā valūta.

Patiesībā tas palīdzēs cilvēkiem ātrāk pieņemt izmaiņas un īstenot Ķīnas dominējošo stāvokli pasaules finanšu jomā.

Huawei izmantos DCEP

Tā kā Huawei ir cieši saistīts ar valdību un to, kā lielākā daļa Ķīnas patērētāju lieto Huawei, tiek baumots, ka šis uzņēmums vispirms sāks izmantot DCEP. Tāpat šķiet, ka ir noplūdis Huawei’s Pay lietotnes attēls, kur redzams, ka tā var tieši izmantot DCEP.

No otras puses, Tencent, Huawei sāncensis, pilnībā atbalsta projektu jau no paša sākuma.

Tencents var kļūt par galveno projekta DCEP partneri

Tencent uzņēmuma Meituan Dianping runā ar PBoC pētījumu partneri par DCEP reālo pielietojumu. Patiesībā Meituan Dianping piedāvā daudz pakalpojumu, piemēram, pārtikas piegādi, pārtikas preču iepirkšanos, B&B rezervēšana, izbraucieni, velosipēdu koplietošana un daudzi citi pakalpojumi. To visu rezultātā katru dienu tiek veikti miljardi dolāru!

Tātad, izmantojot tikai Meituan Dianping, jūs patiešām varat segt visas nepieciešamās lietas. Tāpēc ir tikai gudri vēlēties kļūt par galveno partneri arī šajā projektā.

No otras puses, viens no viņu citiem uzņēmumiem Bilibili Inc. ir ieinteresēts arī projektā. Mēs nezinām šo partnerību specifiku, taču ļoti iespējams, ka šīs partnerības var dot DCEP projektam milzīgu impulsu.

Kā DCEP valūta ietekmēs citas kriptovalūtas?

DCEP China projekts noteikti radīs draudus pašreizējām kriptovalūtu tendencēm. Nu, patiesībā kriptogrāfijas struktūra ir diezgan atšķirīga no DCEP valūtas, jo tās visas ir decentralizētas.

Bet lielais reklāmas virziens uz DCEP valūtu noteikti maina iedzīvotāju perspektīvu. Ja kādreiz tas patiešām tiek izplatīts visā pasaulē, tas var negatīvi ietekmēt arī kriptogrāfijas tendences. Šķiet, ka kriptos ir pozitīvi un negatīvi rezultāti. Turklāt kriptogrāfiju lietošanā ir daudz izkrāpšanu un drošības problēmu.

Tātad, ja DCEP gūs panākumus, citas valstis var sākt izstrādāt savu digitālās valūtas versiju, kas var izmantot blokķēdes tehnoloģiju.

Tā kā mēs joprojām nezinām visas DCEP sistēmas tehnoloģiskās zināšanas, rezultāts joprojām nav zināms.

Jebkurā gadījumā var būt iespējas padarīt DCEP iespēju izveidot aizbēgšanu citam blokķēdes tīklam, lai izveidotu savienojumu un apmainītos ar DCEP pret kriptogrāfiju. Bet tas viss pagaidām ir tikai minējums.

DCEP, papīra naudas, Ethereum un Svaru salīdzinājums

Tirgū ir arī citi spēlētāji, un DCEP ir dažas spēcīgas pabeigšanas. Vienā gadījumā Ethereum jau ir izveidots. Vēl jo vairāk, papīra formāta kases sistēma jau ir izveidota visā pasaulē. Tātad, lai redzētu, kā šie visi salīdzina kopā, mēs iesniegsim salīdzināšanas tabulu starp DCEP, Paper Based Cash, Ethereum un Svariem. Tātad, pārbaudīsim to.

DCEP

NAUDA

ETHEREUM

SVARI

Anonimitāte

Var padarīt anonīmu

Decentralizēta struktūra

Daļēji

Blockchain tehnoloģiju funkcijas

Izsekojamība, vienādranga maksājums, droša pret viltojumiem Publiskās blokķēdes funkcijas Konsorcija blokķēdes funkcijas

Drošība

Augsts Zems Augsts Augsts

Darījuma ātrums

220 000 tps ~ 20 tps 1000 tps

Efektivitāte

Augsts Zems Vidējs Augsts

Pārnesamība

Augsts Zems Augsts Augsts

Bezsaistes maksājumu atbalsts

Nepastāvība

Zems Zems Augsts Zems

Projekta statuss

Notiek testēšana Apgrozībā Apgrozībā Attīstībā

Vai Ķīnas DCEP projekts var izaicināt ASV digitālo dolāru?

Projekts DCEP China patiešām apdraud ASV monetāro sistēmu. Patiesībā Ķīna mobilos maksājumus izmanto daudz vairāk nekā ASV, un tam valstī ir 1,7 miljardi patērētāju. Vēl jo vairāk, WeChat pay vai Alipay tiek pieņemts visā valstī; pat ielu tirgotāji to pieņem.

Tomēr ASV strādā pie digitālā dolāra projekta, kas var tieši konkurēt ar Ķīnas DCEP projektu. Lai gan ASV projektu sāka tikai nesen, un tā pilnveidošana vai pat ieviešana var aizņemt daudz laika.

Un šeit Ķīna ir soli priekšā ASV. Cits jautājums ir tāds, ka ASV nav tik ļoti ieinteresēta, lai digitālās valūtas pilnībā aizstātu uz papīra bāzes valūtas. Tātad tas nākotnē var nopietni apdraudēt viņu ekonomiku.

Turpretī Ķīnas valdība uzskata, ka Facebook Svari var kļūt par plašu, izmantojot ASV dolāru sistēmas aizstājēju. Tāpēc Ķīna ļoti cenšas pārspēt Facebook Svarus visos iespējamos veidos.

Galu galā ir tikai acīmredzams, ka Ķīnas jaunais projekts var nopietni izaicināt ASV, ja ASV to drīz nesāks uztvert nopietni.

Vai nezināt par Digital Dollar projektu? Uzziniet par digitālo dolāru mūsu ceļvedī tūlīt!

Projekts DCEP: pirmā izveidotā CBDC?

Ja projektam DCEP China izdosies ieviest valūtu, tas būs pirmais funkcionējošais CBDC (Centrālās bankas digitālā valūta) pasaulē. Patiesībā tā ir milzīga lieta, kas var pārveidot finansiālo situāciju pasaulē.

Vēl jo vairāk, Ķīna var gūt panākumus, gāžot ASV valdību globālo maksājumu jomā. Bet par to vēl ir agri kaut ko teikt. Gaidīsim, kamēr Ķīna sāks savu projektu, un redzēsim, vai tā patiešām var izraisīt pārmaiņas visā valstī.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me