Hyperledger vs Ethereum: divu jaunu tehnoloģiju sadursme

Šajā rakstā salīdzinātas divas populārākās blokķēdes platformas – Hyperledger un Ethereum, kā arī šo divu platformu pamatjēdzieni.

Tā kā nepieciešamība pēc blokķēdes tehnoloģijām un pavadošajiem risinājumiem ir galvenā, pieaug pieprasījums pēc uzņēmumu blokķēdēm. Jau tagad tādas platformas kā Hyperledger un Ethereum gūst milzīgus panākumus šajā virzienā. Tāpēc nav pārsteidzoši, ka jūs domājat par to, kura platforma varētu vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Tāpēc mēs jums parādīsim Hyperledger vs Ethereum salīdzinājumu.

Tas noteikti palīdzēs jums izdarīt pareizo izvēli. Tātad, sāksim!

Reģistrēties tūlīt:Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Divu jaunu tehnoloģiju sadursme

Ir dažas jaunas tehnoloģijas, tostarp mākslīgais intelekts (AI), robotika, virtuālā realitāte (VR), paplašinātā realitāte (AR). Tātad ir diezgan godīgi teikt, ka katrai atsevišķai tehnoloģiju cenai ir savs funkciju kopums, vai ne?

Precīzāk, visas šīs tehnoloģijas radās tirgus nepieciešamības dēļ. Bet es domāju, ka jūs jau zināt, ka blokķēde neparādījās tipiskā veidā.

Blokķēde radās kā bitkoina pamatā esošā tehnoloģija, un vēlāk tūkstošiem kriptovalūtu sāka to izmantot. Ethereum Foundation ieguva tehnoloģiju par pakāpienu augstāk, ieviešot viedus līgumus. Izmantojot šo risinājumu, lietotāji varētu veikt darījumus tieši, bez nepieciešamības pēc centrālas vienības, lai nodrošinātu uzticību.

Ethereum visiem izmantošanas veidiem piešķīra jauna veida funkcijas, un tas mēģināja pāraugt tipiskās plūsmas sākotnējā blokķēdē. Bet tagad tehnoloģija jau bija piesaistījusi mantoto firmu uzmanību. Tomēr, ņemot vērā visas tehnoloģijas publisko aspektu, viņi to nevarēja pareizi izmantot.

Un tāpēc mums ir Hyperledger. Hyperledger tika piegādāts ar atbilstošu privātuma kopumu, kāds uzņēmumam varētu būt vajadzīgs.

Šajā nolūkā uzņēmumu bloku ķēdes platformas nāca klajā, lai palīdzētu uzņēmumiem ieviest tehnoloģiju.

Uzņēmumu bloku ķēdes platformas atrisina dažas no galvenajām problēmām, kas saistītas ar bloku ķēdes tehnoloģijas izmantošanu uzņēmuma līmenī. Platformas palīdz uzņēmumiem saglabāt savu datu konfidencialitāti, tādējādi katram platformas dalībniekam ir jāsaņem atļauja piekļūt platformai.

Interesanti, ka blokķēdes tehnoloģiju izveido decentralizēta kopiena, kur visa virsgrāmatā ierakstītā informācija ir publiska un izplatīta starp visiem lietotājiem. Šeit blokķēde iegūst citu apzīmējumu kā izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija (DLT).

Hyperledger vs Ethereum

Hyperledger Vs Ethereum

Kas ir Hyperledger?

Linux fonds nāca klajā ar ideju izveidot centru, kas sniedz platformu atklātā pirmkoda centieniem pielāgot blokķēdi darbam uzņēmumiem. Hyperledger blockchain apvieno tādus augsta līmeņa dalībniekus kā IBM, kuri cenšas izmantot tehnoloģijas potenciālu. Tāpat kā Ethereum, arī Hyperledger piedāvā platformu izstrādātājiem nākt klajā ar lietojumprogrammām, kas piedāvā viedus risinājumus dažādām nozarēm.

Atšķirībā no citām platformām, Hyperledger ir mazliet atšķirīgs. Viņu somās ir daudz projektu, un visām šīm platformām ir moduļu dizains. Tāpēc daudzos gadījumos viss, kas jums jādara, ir jāpievieno vēlamā funkcija un jāsāk to izmantot.

Dibināts 2015. gada decembrī, projekts neatbalsta tādu monētu kā Ethereum. Īpaši Hyperledger ievieš pilnīgi citu ideju par blokķēdes tīklu, kura pamatā nav darījumu. Tas nozīmē, ka Hyperledger ekosistēmas vienaudži ir dažādi uzņēmumi, kas vēlas izmantot tehnoloģiju.

Hyperledger projekti

Hyperledger ir vispiemērotākais uzņēmuma blokķēdes tīkls salīdzinājumā ar konkurentiem, piemēram, Corda un Ethereum. Turklāt tīkls ir diezgan populārs nozarēs, kas paļaujas uz sarežģītām un sarežģītām piegādes ķēdēm, kurām ir tendence uz neveiksmēm un integritātes trūkumu..

Arī Hyperledger ir daži partneri, no kuriem katrs ir ieinteresēts izmantot DLT noteiktu problēmu risināšanai. Ir vairāk nekā 260 dalībnieku, un simtiem individuālu projektu katru gadu tiek veidots uz Hyperledger.

Visos šajos Hyperledger projektos katrs koncentrējas uz konkrēto problēmu. Daži no tiem ietver Hyperledger Explorer, kas ļauj izstrādātājiem redzēt viņu platformu veselību. Īpaši Hyperledger Explorer darbojas kā Google Chrome, kur lietotāji var izpētīt dažādu informāciju, kas tiek glabāta publiskajā virsgrāmatā.

Vēl viens projekts ir Hyperledger Sawtooth, kura mērķis ir piedāvāt risinājumus finanšu nozarei, kā arī lietu internetam (IoT). Intel izveidotā platforma izmanto vienprātības mehānismu, kas atšķiras no tradicionālajām blokķēdes platformām. Piemēram, Bitcoin tīkls izmanto Proof-of-Work (PoW) mehānismu. Gluži pretēji, Zāģa ezers izmanto algoritmu Proof of Elapsed Time (PoET), lai atvieglotu darījumus.

Starp citiem Hyperledger projektiem vispopulārākais ir Hyperledger Fabric. Kas atšķir Fabric no citām Hyperledger ekosistēmas platformām, ir tas, ka tas ļauj izstrādātājiem izveidot lietojumprogrammas, izmantojot vispārējas nozīmes programmēšanas valodas, piemēram, Go, Java un Node.js.

Tomēr citās bloku ķēdes platformās mēs galvenokārt redzam, ka izstrādātāji izmanto domēnam specifiskas valodas, piemēram, C ++, COBOL, Python utt..

Pārbaudiet Hyperledger Fabric salīdzinājumu ar zāģa zobu un Composer.

Hyperledger audums

Hyperledger Fabric sastāv no viegli konfigurējamas arhitektūras, kā arī diezgan modulāras. Šādu arhitektūru ir viegli saprast, un izstrādātāji var viegli strādāt.

Tādējādi izstrādātāji izjūt daudzpusību un to, ka viņi var optimizēt platformu dažādiem izmantošanas gadījumiem tādās nozarēs kā veselības aprūpe, apdrošināšana, banku darbība, piegādes ķēde un citas. Platforma vada inovācijas minētajās jomās ar tādiem risinājumiem kā TradeLens, kas jau ir ieviesti, lai atvieglotu darbību kuģniecības nozarē.

Tāpat kā Ethereum, arī IBM Hyperledger (Hyperledger Fabric) izmanto viedus līgumus, lai atvieglotu darījumus starp vienaudžiem. Tāpat platforma prasa lietotājiem pirms piekļuves apstiprināt savu identitāti, lai nodrošinātu uzticības saglabāšanu.

Kas ir Ethereum?

Ethereum ir viens no galvenajiem bitkoina blokķēdes tīkla atkārtojumiem. Ethereum kā publiska blokķēde iepriekš minēto iemeslu dēļ nav piemērota uzņēmējdarbības vajadzībām. Tāpēc daži izstrādātāji un nedaudzas korporācijas pulcējās, lai izstrādātu Enterprise Ethereum, kas varētu palīdzēt uzņēmumiem izmantot blokķēdi.

Vēlāk dzima Enterprise Ethereum alianse. Īpaši alianses mērķis ir pielāgot Ethereum blokķēdes tīklu, lai to izmantotu nozarēs. Tātad, vai ne, tas ir abpusēji izdevīgs scenārijs?

Konkrēti, uzņēmumi vēlas izmantot Ethereum viedo līgumu iespējas, lai palielinātu uzticību viņu biznesa darījumiem. Turklāt uzņēmumi var izmantot citas īpašības, piemēram, datu nemainīgumu, pārredzamību un datu integritāti, lai izsekotu darbību visā to piegādes ķēdē.

Jau tagad EEA ir daži augsta līmeņa nozares partneri, tostarp Accenture, Microsoft, British Petroleum un J.P.Morgan & Chase. Turklāt visas šīs nozares nāk no dažāda veida nozarēm. Šīs organizācijas vēlas kopumā palielināt blokķēdes daudzveidību. Tātad, Ethereum varētu būt labs risinājums jums.

Projekti, kuru pamatā ir Ethereum arhitektūra

Alianses dalībnieki pārveido Ethereum platformu, lai viņi varētu piedāvāt uzņēmuma līmeņa piedāvājumus. Tātad jūs redzēsiet daudzus pārdevējus, kas piedāvā Ethereum uzņēmuma risinājumu, kas galvenokārt ir modificēta versija, kas atbilst jūsu vajadzībām.

Piemēram, Microsoft savā Microsoft Azure platformā izveidoja blokķēdes funkciju, lai ļautu izstrādātājiem izveidot lietojumprogrammas uzņēmumiem. Turklāt Microsoft Azure izvieto Blockchain-as-a-Service (BaaS) tā, lai tehnoloģija palīdzētu racionalizēt uzņēmējdarbību.

Šis ir tikai Ethereum pārdevēju piemērs. Galvenokārt viņu galvenais mērķis ir koncentrēties uz kvalitātes standartu atvērtā koda blokķēdes risinājumu izstrādi uzņēmumam. Tādā veidā viņi vēlas atgūt uzticību starp uzņēmumiem un patērētājiem. Pašlaik viņu spārnos ir vairāk nekā 350+ biedru.

Kvoruma platforma

Vēl viena populāra platforma, kuras pamatā ir Ethereum, ir J.P.Morgana kvorums. Saskaņā ar banku, Quorum ir privāts blokķēdes tīkls, kas veidots uz Ethereum un koncentrējas uz uzņēmuma risinājumiem. Jo īpaši platformai ir skaidra tendence uz finanšu nozari.

Šeit izstrādātāji var izveidot lietojumprogrammas, kurām nepieciešams liels darījumu ātrums, kā arī garantēta drošība. Pēc komandas Quorum teiktā, platforma sniedz atbildes uz dažādiem izaicinājumiem, ar kuriem blokķēde saskaras pret uzņēmuma pieņemšanu.

Quorum platforma stāv uz trim galvenajiem pīlāriem, kurus Dž.P.Morgans uzskata, ka citu platformu trūkst, lai iegūtu masveida uzņēmumus. Pirmkārt, ir uzticības jautājums. Tāpat kā iepriekš apspriests, bloku ķēdes platformas darbojas decentralizēti. Tātad tas nozīmē, ka nav nevienas centrālās iestādes, kas panāktu atbilstību un garantētu uzticību.

Šajā kontekstā Kvorums ir atvērts avots, kurā lietotāji var veterinārārstu noteikt un noteikt tā patiesumu. Turklāt platforma atbalsta parakstu pārbaudi, lai visi platformas lietotāji būtu tikai tie, kas ir likumīgi.

Otrkārt, Kvorums balstās uz kopienu. Tas, ka pirmkods ir brīvi pieejams, nodrošina to, ka daudz vairāk cilvēku var eksperimentēt ar platformas arhitektūru. Tas veicina iekļaušanās sajūtu, kas arī veicina dažādus viedokļus ekosistēmā.

Visbeidzot, Kvorums apgalvo, ka ir nobriedis tādā ziņā, ka tas dziļi integrējas ar Ethereum. Tas nozīmē, ka visi uzlabojumi, kas notiek Ethereum platformā, notiks Kvorumā. Turklāt tas nodrošinās, ka platformas arhitektūra netiek atstāta aizmugurē, ņemot vērā blokķēdes ekosistēmas strauji mainīgo raksturu.

Pārbaudiet detalizētu Quorum blockchain apmācību!

Hyperledger vs Ethereum: Kādas ir galvenās atšķirības?

Apskatīsim, kādas ir galvenās atšķirības starp Hyperledger un Ethereum. Mēs izskatīsim katru punktu atsevišķi. Tātad, sāksim!

Mērķis

Pirmā tipiskākā atšķirība starp IBM Hyperledger un Ethereum ir to dizaina iemesls.

Ethereum izmanto viedo līgumu Ethereum virtuālajā mašīnā dažādām lietojumprogrammām, lai izmantotu decentralizāciju un padarītu to lielisku masveida patēriņam. No otras puses, Hyperledger galvenokārt ir domāts uzņēmumu blokķēdei. Turklāt tas ir izstrādāts, lai tas būtu piemērots augstākai platformu konfidencialitātes pakāpei.

Tāpat, lai platforma būtu pielāgojama un elastīga. Tātad, viņi padarīja dizainu modulāru vai arī nākotnē to diezgan viegli paplašinās. Bet Ethereum nav moduļu struktūras.

Konfidencialitāte

Lai tas būtu skaidrs, dodiet jums piemēru. Pieņemsim, ka jūs vadāt konditorejas izstrādājumus, izmantojot blokķēdi. Ja izmantojat Hyperledger, jūs varētu pārdot konkrētu klientu ar cenu atlaidi. Bet jums nebūs jāatklāj šis līgums citiem klientiem.

No otras puses, ja jūs izmantojāt Ethereum kā platformu, jūs, iespējams, nevarēsit ievērot šo konfidencialitāti. Kāpēc? Nu, darījums ar Ethereum ir publisks, tāpēc ikviens varēs redzēt jūsu pārejas ar citu pusi.

Tātad konfidencialitātes ziņā starp Hyperledger un Ethereum kariem Hyperledger uzvar.

Vienaudžu līdzdalība

Tagad redzēsim, kāds ir vienaudžu līdzdalības režīms IBM Hyperledger vs Ethereum.

Ethereum var izmantot abos veidos – gan publiskā, gan privātā veidā, un tam jums nebūs vajadzīgas atļaujas. Tomēr Hyperledger ir atļauts privāts tīkls.

Tas nozīmē, ka Ethereum ikviens var pievienoties tīklam jebkurā laikā. Bet, lai iegūtu piekļuvi, Hyperledger apstiprinās iepriekš noteiktu dalībnieku kopu. Turklāt viņi arī izlems, kurš var pievienoties vienprātībai un kurš ne.

Vienprātības mehānisms

Vēl viena būtiska atšķirība starp Hyperledger un Ethereum ir vienprātības algoritmi. Ethereum viņi izmanto darba pierādījumu kā vienprātības algoritmu. Šis mehānisms ir pārāk lēns un ir atkarīgs no visiem tīkla lietotājiem, lai sasniegtu vienu vienošanās punktu. Turklāt šis protokols ir arī izsalcis pēc varas, tāpēc, lai panāktu vienošanos, būtu nepieciešams daudz jūsu spēka.

No otras puses, Hyperledger ļauj lietotājiem izvēlēties spriedumu bez izvēles vai vienošanās protokolu (PBFT). Tātad visas puses vienojas tādā veidā, ka visi var ietekmēt rezultātu. Tātad jebkura trešā puse nevar piespiest savus lēmumus mezglos. Tā kā tas ierobežo dalību, tiek sasniegta mērogojamība un privātums.

Programmēšanas valodas

Vēl viena būtiska atšķirība starp Hyperledger Fabric un Ethereum ir viedo līgumu izmantošana. Parasti Ethereum izstrādātāji izmanto Solidity, lai uzrakstītu kodolu.

No otras puses, Hyperledger Fabric lieto viedo līgumu apzīmējumu “ķēdes kods”. Šie līgumi ir rakstīti Golang valodā. Tā ir Google izveidota programmēšanas valoda, kuru ir diezgan viegli iemācīties. Turklāt šie ķēdes kodi uztur tīkla biznesa loģiku, lai jūs tos varētu uzskatīt par gudriem līgumiem.

Kriptovalūta

Galvenā atšķirība starp Hyperledger Fabric un Ethereum ir simboliskas ekonomikas trūkums Hyperledger. Jā, Hyperledger arhitektūrā nav nevienas kriptogrāfijas valūtas. Bet, ja jums tāda nepieciešama, jūs varat brīvi izveidot pats, jūs saņemsiet rīkus, lai to izveidotu.

No otras puses, Ethereum ir kriptovalūta, ko sauc par Ēteru. Tātad šo marķieri varēsiet izmantot platformā, lai veiktu darījumus vai piedāvātu citus pakalpojumus. Bet, ja mēs skatāmies uz abām pusēm, Ethereum patiešām ir vairāk priekšrocību nekā Hyperledger, jo to var izmantot arī kā uzņēmējdarbību patērētājiem.

Salīdzinājumā ar Ethereum privāto tīklu

Kā Ethereum privātais tīkls salīdzinātu ar Hyperledger? Ethereum privātais tīkls ir ārpusķēdes platforma, kas ļauj izstrādātājiem ātrāk un lētāk veikt testus.

Jo īpaši, lai veiktu testus, izmantojot Ethereum MainNet, ir nepieciešams nopirkt Ethereum (ETH), izmantojot reālu naudu. Tad kāds izmantos ETH, lai iegādātos gāzi, kas nepieciešama operāciju veikšanai virs Ethereum platformas. Turklāt vajadzētu palaist visu lielo Ethereum kodu, kura lejupielāde, instalēšana un konfigurēšana prasītu pārāk ilgu laiku.

Gluži pretēji, Ethereum privātais tīkls ir viegls un atdarina tikai faktisko Ethereum platformu. Tādēļ platformu ir viegli uzstādīt un konfigurēt. Arī testu veikšanai privātajā tīklā nevajadzētu gāzi. Tādējādi netiks radītas citas izmaksas, izņemot diska vietu, kas nepieciešama tīkla koda glabāšanai.

Ņemot to vērā, ir skaidrs, ka Ethereum privātā tīkla un Hyperledger salīdzinājums mūs novestu pie tā, ka Ethereum privātais tīkls ir piemērots tikai testu veikšanai projektiem, kurus paredzēts būvēt Ethereum ekosistēmā.

No otras puses, Hyperledger ir platforma, kurā izstrādātāji var veidot privātus vai publiskus tīklus un lietojumprogrammas, lai atrisinātu mantotās un jaunās problēmas.

Hyperledger vs Kvorums

Tāpat kā iepriekš apspriests, arī Hyperledger ir jumta projekts, kas apvieno dažādas iestādes, kurām ir kopīgas intereses. Hyperledger nodrošina platformu, kurā izstrādātāji var izveidot tīklus, lai atlasītu izmantošanas gadījumus dažādās nozarēs. Mēs jau redzējām, ka ir tādi projekti kā Hyperledger Fabric, kuriem klājas labi.

Salīdzinot Hyperledger vs Quorum, tas ir tāpat kā aplūkot IBM Hyperledger stiprās un vājās puses pret Quorum. Lai pārliecinātos, Hyperledger audums ir pārāks par Quorum darījumu ātruma ziņā. Jo īpaši tīkls var sasniegt līdz 3500 tps. Gluži pretēji, Kvorums var pārvaldīt tikai dažus simtus tps (darījums sekundē).

Tīklu struktūra

Lai iegūtu lielāku dziļumu Hyperledger vs Quorum, mums jādodas uz vienprātības līmeni. Runājot par vienprātību, mēs iepriekš atzīmējām, ka Hyperledger Fabric konsensam ir novatorisks mehānisms, kurā darījumi tiek izpildīti pirms reģistrēšanas blokķēdē. Tātad Ethereum konsensa mehānisms ir zemāks par Hyperledger Fabric.

Tādējādi tas ļauj veikt ātrāku darījumu ātrumu drošā un uzticamā vidē. Skaidrs, ka tas ir pretrunā ar tradicionālo pasūtījuma izpildes modeli, ko atbalsta citas blokķēdes platformas.

No otras puses, Quorum izmanto to, ko komanda sauc par QuorumChain. Šis ir vienprātības protokols, kas ir diezgan vienkāršs, salīdzinot ar Hyperledger auduma protokolu. Šeit dažādi kvoruma ekosistēmas mezgli panāk vienprātību ar “vienkāršu balsu vairākumu”.

Lai pārliecinātos, katram Quorum platformas mezglam ir balsstiesības. Izmantojot tiesības, mezgliem būs teikšana par to, kāds darījums notiek un kurš darījums neatbilst kopienas verifikācijas standartiem.

Turklāt QuorumChain vienprātības mehānisms ir pievienojams un balstās uz Stambulas BFT un Raft vienprātību. Konkrēti, komanda izrādījās vienprātīga protokola dēļ pierādītās augstās kļūdu tolerances dēļ. Turklāt konsensa protokoliem ir salīdzinoši ātrāks bloķēšanas laiks, un tas paātrina un uzlabo darījumu galīgumu platformā.

Tātad, kuru no jums vajadzētu izvēlēties?

Ņemot vērā praktisko līmeni, jums vajadzētu izvēlēties starp tiem, jo ​​abi var būt elastīgi, taču tiem ir arī dažādi aspekti.

Ethereum ir vispārēja platforma ar viedo līgumu dzinēju. Tātad, to var pielietot gandrīz visur. Tomēr, tā kā tas ir bez atļaujas un nodrošina pilnīgu pārredzamību, tas jums izmaksātu privātumu un mērogojamību.

No otras puses, jūs šo problēmu Hyperledger neredzēsiet atļautā rakstura dēļ. Tas padara tīklu mērogojamu un privātu. Varat arī pielāgot to dažādām lietojumprogrammām.

Mēs ļoti ceram, ka šis Ethereum un Hyperledger salīdzinājums jums palīdzēja. Tagad ar nelielu ieskatu jūs pats varat izdarīt izvēli. Apskatiet arī mūsu Enterprise Blockchain bezmaksas kursu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me