Izpratne par vienaudžu tīklu

Vai vēlaties uzzināt par vienaudžu tīklu? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā, jo mēs gatavojamies iedziļināties padziļinātā rokasgrāmatā par tēmu un izprast tās ietekmi dažādās populārajās tehnoloģijās, tostarp blokķēdē.

Netērējot vairāk laika, sāksim darbu ar vienādranga tīklu.

 

Kas ir Peer to Peer (P2P)?

Vienādranga tīkli tiek definēti kā ierīču grupa, kas ir savienotas kopā, lai izveidotu tīklu, ko bieži sauc par vienādranga tīkla (P2P) tīklu.

Kad tīkls ir izveidots, to var izmantot arī failu koplietošanai un glabāšanai. Jebkurā no vienādranga tīkliem visiem mezgliem parasti ir vienāda jauda un tie var izmantot tos pašus uzdevumus.

P2P tīkla definīcija mainās atkarībā no sektora, kurā tas tiek izmantots. Finanšu sektora vai tehnoloģiju gadījumā P2P tīkls var nozīmēt izplatītu tīklu, kurā vienaudži var apmainīties ar digitālajiem aktīviem vai kriptovalūtām..

Tas ļauj vienaudžiem, t.i., pārdevējiem un pircējiem pirkt vai pārdot bez nepieciešamības iet starpniekiem.

Starpnieku atcelšana šeit ir galvenā. Arī dažādas P2P vides vai platformas savieno vienaudžus, netraucējot pašam procesam.

Tas viss notiek P2P arhitektūras dēļ. Papildus finanšu sektoram ir dažādi P2P lietošanas gadījumi.

P2P koncepcija arī nav jauna, jo tās pirmais lietošanas gadījums datējams ar pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kad to pirmo reizi izmantoja pirmajās failu koplietošanas programmās.

Citi lietošanas gadījumi

Ir arī citi vienādranga izmantošanas gadījumi, tostarp vienādranga aizdevumi, vienādranga automašīnu noma, vienādranga maksājumi utt. Vēl viens noderīgs izmantošanas gadījums ir vienādranga apdrošināšana.

Tomēr tagad P2P tīkli ir visur, jo mums tagad ir vairāk nekā 2000+ kriptovalūtu, kas izmanto šo tīklu priekšrocības.

P2P tīkli tiek izmantoti arī izplatītās skaitļošanas lietojumprogrammās, piemēram, straumēšanas platformās, tīmekļa meklētājprogrammās, tiešsaistes tirdzniecības vietās utt. Tā ir arī daļa no InterPlanetary File System (IPFS) tīmekļa protokola.

Blockchain tehnoloģija ir bijusi arī vadošā loma P2P tīklu izmantošanā. Kā jūs, iespējams, zināt, blokķēde ir vienādranga tīkls, kurā vienaudži var sazināties un veikt darījumus bez nepieciešamības pēc centralizētas iestādes.

Iegremdēsimies vairāk tēmā, uzzinot, kā darbojas P2P.

 

Peer to peer: Kā tas darbojas?

Lai labāk izprastu vienaudžu tīklus, mums jāiemācās, kā tas darbojas.

Tātad, kā darbojas vienaudži?

Mācīsimies.

P2P tīklā lietotāji paši ir atbildīgi par izplatītā tīkla uzturēšanu. Tā kā tas ir vienādranga tīkls, nav vajadzīga centrālā iestāde vai administrators. Tas nozīmē, ka katram mezglam ir jārīkojas gan kā klientam, gan kā serverim citiem mezgliem serverī. Katrā no mezgliem ir faila kopija. To darot, katrs mezgls darbojas kā serveris un ir vai nu jālejupielādē faili no citiem mezgliem, vai arī tie augšupielādējami citos mezglos.

Šis darba veids atšķir to no jebkura tradicionālā klienta-servera iestatīšanas. Klienta-servera iestatījumos vienmēr būs centralizēts serveris, no kura klients lejupielādē failus.

Mezgli koplietojamo failu glabāšanai izmanto cietos diskus. Runājot par programmatūru, viņi izmanto lietojumprogrammas, kuras var izmantot datu koplietošanai vai citu ierīču palīdzībai apstrādāt vaicājumus failu atrašanai vai lejupielādei. Jebkurā gadījumā vienaudžiem ir jādarbojas kā jebkura faila avotam.

 

Vienkāršs konteksts

Tātad, lai padarītu to vienkāršāku, mēs varam domāt par mezglu, kam būtu divas atšķirīgas funkcijas. Pirmā funkcija ir darboties kā klientam, lejupielādējot failus no citiem tīkla mezgliem.

Atkal mezgls var darboties kā serveris, kad tas ir nepieciešams, lai failus apkalpotu citiem mezgliem. Šo koplietošanas un saņemšanas aspektu mezgls var veikt vienlaicīgi, kas padara P2P tīklu tik efektīvu un ātru. Tīklam ir tendence kļūt efektīvākam, kad tīkls aug.

Turklāt atšķirībā no tradicionālajiem modeļiem P2P izplatītā arhitektūra ir arī droša un var daudz labāk novērst kiberuzbrukumus. Tas notiek tāpēc, ka P2P tīklā nav centrālā atteices punkta.

 

Vienādranga tīkla veidi

Ir trīs dažādi P2P tīklu veidi. Apskatīsim tos tālāk.

  • Nestrukturēti P2P tīkli
  • Strukturētie P2P tīkli
  • Hibrīdie P2P tīkli

Nestrukturēti P2P tīkli

Nestrukturētajos P2P tīklos mezgli netiek organizēti nekādā īpašā veidā. Tas nozīmē, ka saziņa starp mezgliem ir nejauša rakstura. Tāpēc nestrukturētās P2P sistēmas ir vispiemērotākās aktivitātēm, kas prasa daudz aktivitātes. Piemēram, sociālā platforma, ko nodrošina P2P, var to izmantot, jo cilvēki var izvēlēties pamest tīklu vai pievienoties tam bieži.

Tomēr nestrukturētajos P2P tīklos ir trūkums, jo pareizai darbībai ir nepieciešams daudz CPU un atmiņas jaudas. Aparatūrai jāspēj nodrošināt vislielāko darījumu skaitu tīklā, tas nozīmē, ka visi mezgli jebkurā brīdī mijiedarbojas savā starpā. 

 

Strukturētie P2P tīkli

Strukturētie P2P tīkli ir pilnīgi pretēji nestrukturētiem P2P tīkliem. Šeit mezgliem ir veids, kā savstarpēji mijiedarboties. Tas ir iespējams organizētas arhitektūras dēļ, kas tiek izmantota failu meklēšanai un efektīvai izmantošanai, nevis nejaušai meklēšanai. Lai šāda veida strukturētie P2P tīkli darbotos, datu bāzes meklēšanai tiek izmantotas jaucējfunkcijas.

Nav šaubu, ka strukturētie P2P tīkli ir efektīvāki. Tomēr viņiem ir arī sava veida centralizācija, jo viņi izmanto organizētu arhitektūru. Tas arī nozīmē, ka tām nepieciešamas lielākas uzturēšanas un iestatīšanas izmaksas. Visbeidzot, tas ir izturīgs, salīdzinot ar nestrukturēto P2P tīklu.

 

Hibrīdie P2P tīkli

Hibrīdie P2P tīkli ir vienādranga arhitektūras un klienta-servera modeļa kombinācija. Tas ir noderīgi tīkliem, kur tiem nepieciešams centrālais serveris ar P2P funkcijām.

Hibrīdie P2P tīkli ir efektīvāki nekā strukturētie un nestrukturētie P2P tīkli. Citas galvenās priekšrocības ir labāka pieeja, ievērojama efektivitāte un citas!

 

Izplatīts pret decentralizētu

Pirms pārejam uz nākamo sadaļu, mums jāsaprot, ka ne visi P2P tīkli ir decentralizēti. Tas ir iespējams pat tad, ja jūs zināt, ka P2P arhitektūra pēc būtības ir izplatīta.

Izplatītie tīkli tīkla darbību vadībā paļaujas uz centrālo iestādi. Centrālās iestādes izmantošana padara to pilnībā decentralizētu. 

 

P2P loma blokķēdēs

Vienādranga tīkls vienmēr ir bijis nesen izlaistās tehnoloģijas – Bitcoin – pamatā. Faktiski pats Satoshi Nakamoto savā rakstā izmantoja terminu “Peer-to-Peer”, kur tas definēja Bitcoin kā P2P elektronisko naudas sistēmu.

Bitcoin ieviesa galvenās koncepcijas blokķēdi, kur izplatīto virsgrāmatu, ko sauc par blokķēdi, pārvalda P2P. Skaidrs, ka pastāv saistība starp P2P arhitektūru un to, kā darbojas blokķēdes tehnoloģija.

Jūs varat viegli pateikt, ka šādi kriptonauda darbojas un vienā mirklī padara tās pieejamas gandrīz visur pasaulē. Fakts, ka operācijas veikšanai nav centralizēta servera prasības, padara P2P arhitektūru un blokķēdes tehnoloģiju tik apbrīnojamu un līdzīgu!

 

Lasiet arī

  • Kāpēc bankas mīl Blockchain, bet ne Bitcoin?

  • 10 Blockchain tehnoloģijas trūkumi

Ikviens var piedalīties Bitcoin tīklā un palīdzēt pārbaudīt un pārbaudīt blokus, līdzīgi kā atvērtā P2P tīklā, kur ikviens var pievienoties un piedalīties tīklā.

Runājot par blokķēdēm, ir svarīgi saprast faktu, ka centrālajai iestādei nav nepieciešams reģistrēt vai apstrādāt darījumus.

Tas pats attiecas uz Bitcoin tīklu, kur nav centrālās iestādes. Viss, kas tiek darīts tīklā, tiek saglabāts digitālajā virsgrāmatā, kurā tiek reģistrētas visas publiskās aktivitātes.

Ja kāds mēģina spēlēt ar datiem un mēģina tos modificēt, tas izraisīs ļaunprātīgu darbību, kurā tīkls spēj apstāties. Tas izmetīs visus neprecīzos datus.

Vēl viens veids, kā P2P tīkls ietekmē blokķēdes, ir tas, kā mezgli piedalās tīkla darbībās. Ne visiem mezgliem ir vienāda loma. Ir mezgli ar dažādām lomām.

Piemēram, ir pilni mezgli, kas spēj pārbaudīt darījumus, izmantojot tīkla iestatīto konsensa algoritmu. Tie palīdz padarīt tīklu drošāku. Pilni mezgli ir atbildīgi arī par pilnīgu un atjauninātu bloku ķēdes virsgrāmatas kopiju. 

 

P2P arhitektūras priekšrocības Blockchains

Nav šaubu, ka blokķēdēs izmantotā P2P arhitektūra dod daudz priekšrocību. Piemēram, arhitektūra ir drošāka, salīdzinot ar klientu-serveri. Piemēram, bez centrālā kļūmes punkta un visā tīklā sadalot lielu skaitu mezglu, Pakalpojuma atteikums(DoS) uzbrukumi nav iespējami.

Vēl viens ieguvums ir datu nemainīgums, kad datus, kas ir uzrakstīti, nevar mainīt. Jo lielāks tīkls, jo mazāk iespēju to mainīt. Lai mainītu datus, lielākajai daļai mezglu jābūt kontrolētai vienībai, lai veiktu 51% uzbrukumu.

Blokķēdes ar P2P arhitektūras izmantošanu tagad spēj darboties neatkarīgi bez centrālās varas cenzūras. Salīdzinājumam – bankas pieprasa pilnīgu kontroli pār jūsu informāciju, un, ja vēlas, tās var arī ierobežot darījumu veikšanu.

 

P2P tīklu ierobežošana blokķēdēs

P2P iesaistīšanās blokķēdē ir saistīta arī ar ierobežojumiem. Viens no būtiskākajiem trūkumiem ir prasība pēc skaitļošanas jaudas. Tas ir tāpēc, ka nav centrālā servera, un katrs mezgls darbojas gan kā klients, gan kā serveris. Nav šaubu, ka, izmantojot šo pieeju, tiek uzlabota drošība un efektivitāte. Tomēr tam ir trūkumi, piemēram, plašas ieviešanas un mērogojamības trūkums.

Globālā sabiedrība mēģina atrisināt problēmu, izmantojot sarežģītākus risinājumus, piemēram, zibens tīklu, kas darbojas virs bitcoin tīkla un rūpējas par darījumu pārbaudi..

Ir vēl viens ierobežojums, ko mēs vēlamies apspriest, kas ietver cieto dakšu notikumus. Lai arī blokķēdes ir drošas, tās nav 100% drošas. Tas nozīmē, ka to var uzlauzt un ikviens to var modificēt. Cietā dakša notikums nozīmē arī to, ka ikviens var paņemt datu kopiju un modificēt to atbilstoši savai prasībai – izveidojot jaunu paralēlu tīklu ķēdi. 

 

Secinājums

Peer to peer arhitektūra ir šeit, lai paliktu. Galu galā tas dod iespēju izmantot vienu no apbrīnojamākajām tehnoloģijām, ieskaitot blokķēdi. To var arī izmantot dažādos veidos ar dažādiem lietošanas gadījumiem. Šobrīd to galvenokārt izmanto kriptovalūtās un blokķēdes risinājumos. Kopā ar blokķēdi tas piedāvā labāku drošību, nemaināmību, decentralizāciju un brīvību.

Tātad, ko jūs domājat par vienaudžu tīkliem un to lomu blokķēdes tehnoloģijā? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me