Kad tika izgudrots Blockchain? Padziļināts skatiens

Vai esat kādreiz domājuši, kad tika izgudrots blokķēde? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā. 

Lai arī tā ir jauna tehnoloģija, blokķēdei ir bagāta izcelsme un vēsture. Tāpēc šajā rakstā mēs detalizēti izpētīsim mūsu blokķēdes izcelsmi.

Ja vēlaties uzzināt par blokķēdi, vienmēr ir ieteicams zināt tās vēsturi, jo tā iemācīs nepieciešamību pēc blokķēdes tehnoloģijas un to, kā tā atbilst pašreizējām tirgus prasībām.

Pirms mēs sākam ar savu ceļu, lai uzzinātu par blokķēdes izcelsmi un vēsturi, ļaujiet mums ātri uzzināt par blokķēdi.

Kas ir Blockchain un kad Blockchain tika izgudrots?

Blockchain ir vienādranga tīkls, kurā vienaudži var savstarpēji sazināties un veikt darījumus bez nepieciešamības pēc centralizētas vienības. Lai padarītu tīklu pašpietiekamu, katram vienaudžam būs virsgrāmatas kopija, un būs arī vienprātības algoritms, kas rūpēsies par darījumu apstiprināšanu un glabāšanu blokos, kas ir daļa no “bloku ķēdes”.

Tātad, ja vēlaties nosūtīt naudu citai personai, izmantojot blokķēdes tīklu, jums nav jāreģistrējas nevienam pakalpojumam. 

Viss, kas jums nepieciešams, ir maks, kas spēj izveidot savienojumu ar blokķēdes tīklu un sākt darījumu. Kad tas būs izdarīts, tīkls izmantos savu vienprātības algoritmu, lai panāktu vienprātību par darījumu un, visbeidzot, pievienotu bloku. 

Kad bloks tiek pievienots ķēdei, darījums kļūst nemainīgs.

Blokķēdei ir daudz priekšrocību, tostarp:

  • Labāka pārredzamība
  • Uzlabota drošība
  • Patiesa izsekojamība
  • Samazinātas izmaksas
  • Uzlabots ātrums un efektivitāte

Un vēl!

Ja vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdi un saprast to gan no iesācējiem, gan no tehniskās perspektīvas, skatiet Blockchain iesācējiem: darba sākšanas rokasgrāmata.

No centralizācijas līdz decentralizācijai

Mūsu darbs plaukst centralizācijas jomā. Gandrīz katru sociālo mediju lietotni, kuru atverat savā datorā, kontrolē uzņēmums vai uzņēmumu grupa, kas sniedz pakalpojumu jūsu datu vietā, pat ja viņi noliedz, ka neizmanto jūsu datus monetāriem labumiem. Ja aizverat datora ekrānu un dodaties uz banku, tad gandrīz visu funkciju pamatā ir arī centralizācija.

Un kāpēc gan ne? Centralizācija ir bijusi diezgan veiksmīga attiecībā uz globalizāciju. 21. gadsimts ir apvienojis daudzus izgudrojumus, kas uzņēmējiem dod iespēju globalizēt savu tirgu un izmantot starptautisko līgumu un sadarbības priekšrocības, kas ļauj visiem uzņēmumiem būt vienādos apstākļos..

Vārds centralizācija pirmo reizi tika izmantots Francijā 1794. gadā. 1820. gadā pirmo reizi tika izmantots vārds “decentralizācija”..

Angļu valodā centralizācijas vārds parādījās 1800. gados.

Kā redzat, centralizācijas un decentralizācijas jēdzieni ir gandrīz divus gadsimtus veci. 

Kad centralizācija ieguva spēcīgu pamatu pasaules darbībai, tas bija tikai laiks, kad cilvēki sāka saprast, ka ir nepieciešama arī decentralizācija. 20. gadsimta sākumā amerikāņi negatīvi reaģēja uz centralizāciju; viņi vainoja lielo rūpniecisko ražošanu mazo vai vidējo uzņēmumu iznīcināšanā.

Decentralizācijai ir vairākas pieejas, kas vairāk līdzinās izplatītajai dabai.

Interneta ceļojums attiecībā uz centralizāciju un decentralizāciju

Arī internets piedzīvoja to pašu pārmaiņu un izaugsmes ciklu attiecībā uz centralizāciju un decentralizāciju. Kad internets pirmo reizi parādījās, visi bija gandrīz pārliecināti, ka tas ir decentralizēts. Tomēr, tā kā maksimālais komunikācijas apjoms plūst caur vairākām korporācijām, tika saprasts, ka internets nav patiesi decentralizēts. 

Drīz sāka parādīties daudz jaunu projektu, kas mēģināja atrisināt decentralizācijas problēmu. Daži no projektiem ietver FreedomBox, Namecoin, ArkOS un tā tālāk! Visu šo projektu mērķis bija ar laiku padarīt internetu decentralizētāku. 

E.F.Šūmahers savā grāmatā “Mazais ir skaists: ekonomikas pētījums, it kā cilvēkiem būtu nozīme” izmantoja citu terminu, kas pazīstams kā “piemērota tehnoloģija”. Šis termins lielā mērā uzsvēra tehnoloģijas, kas ir maza mēroga, tomēr energoefektīvas un decentralizētas.

Tas viss noved pie Blockchain tehnoloģijas.

Blockchain tehnoloģijas pieaugums: kad Blockchain tika izgudrots?

Blockchain ideja nav jauna. Stjuarts Haber un W.Scott Stornetta 1991. gadā arī paredzēja kaut ko līdzīgu blokķēdei. Viņi izveido savas pirmās kriptogrāfiski drošās bloku ķēdes ar laika zīmogiem, lai neviens tos nevarētu mainīt. 

Jau nākamajā gadā Hābers, Storneta un Baiers izmantoja Merkles kokus, lai vēl vairāk uzlabotu dizainu. Tas uzlaboja sistēmas efektivitāti un ļāva viņiem vienā blokā saglabāt vairākus dokumentu sertifikātus.

Tad ir vēl viens interesants progress, kas ir saistīts ar kriptovalūtām ar sistēmas principu, kas ir līdzīga blokķēdes tehnoloģijai.

B-Nauda

W.Dai, labi pazīstams datoru inženieris ar lielu darbu kriptovalūtās un kriptogrāfijā, 1998. gadā pieminēja decentralizētas naudas, b-naudas ideju. Tā ir shēma, kurā lietotāji var palikt anonīmi, izmantojot savus digitālos pseidonīmus, kā arī veikt darījumus ar katru, vienlaikus izpildot līgumus, bez jebkādas palīdzības no ārpuses.

Šis domāšanas process ir atrodams viņa vietnē B-Nauda, viņš sāka savu domu virzienu, pieminot, ka nav nepieciešama valdība vai vardarbība sabiedrībā, kurā cilvēki ir saistīti, nezinot viņu patieso identitāti.

Viņa teorija skaidri minēja, ka šāda sistēma ir iespējama, ja kopiena var darboties, neierobežojot vienas vienības noteikumus un noteikumus. Dalībnieki var sadarboties savā starpā un tādējādi var izmantot sabiedrību naudas apmaiņas veicināšanai un līgumu izpildei. 

Viņš arī gudri pieminēja divus protokolus, kur pirmais protokols bija “visi tur kalpo ar datu bāzi (atsevišķi)”. Datu bāzē būs pilnīgs katras naudas pseidonīma konts, un tāpēc visi kopīgi zina naudas īpašumtiesības.

Viņš izvirzīja teoriju par nepieciešamību atrisināt skaitļošanas problēmas, kur viņš minēja naudas radīšanu.

Aizraujoši, pareizi?

Nu, ideja par kriptovalūtām nebija jauna, un par to vienmēr ir bijušas teorijas.

2008. gadā persona, vārdā Satoshi Nakamoto (pseidonīms), atbrīvoja bitcoin bitu papīrs, kas balstījās uz W.Dai kopīgo ideju izveidot bitcoin. Bitcoin ir kriptonauda šeit. Tomēr bitcoīna izmantotā tehnoloģija ir blokķēdes tehnoloģija.

Tomēr tiešsaistē ir pretrunīga informācija, kur maz resursu min blokķēdes tehnoloģijas gadu 2009. gadā un citus kā 2008. gadu. Mēs izvēlamies Wikipedia, jo tā ir uzticamāka nekā citi tiešsaistes avoti.

Tātad, ja jums jautā, kad tika izgudrots blockchain? Atbildei jābūt 2008., nevis 2009. gadam.

Blockchain atdala no Bitcoin

Bitcoin ir kriptonauda, ​​kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju. Tas nozīmē, ka pagāja daži gadi, pirms izstrādātāji sāka realizēt blokķēdes tehnoloģiju potenciālu un sāka to izmantot, izņemot tikai kriptonauda veidošanu. 

Joprojām ir daudz cilvēku, kuri uzskata, ka bitcoin un blockchain ir vienas un tās pašas lietas.

Bet patiesībā Bitcoin izmantoja blockcahin tehnoloģiju kā tās pamatā esošo tehnoloģiju.

Tad pienāca 2017. gads, kur pieprasījums pēc bitkoīna pieauga un sasniedza jaunas virsotnes. Tas ļāva blokķēdes tehnoloģijai sasniegt jaunus cilvēkus un masas.

 

Blockchain tehnoloģija: ceļojums turpinās

Bitcoin pamatā esošā blokķēdes tehnoloģija ir pirmās paaudzes tehnoloģija. Tas atstāja daudz iespēju uzlabot blokķēdes tehnoloģiju.

Bitcoin tehnoloģiskā cīņa

Viena no problēmām, no kuras tā cieta, ir ātruma trūkums, lai veiktu darījumus. Mērogojamības trūkums kavēja bitcoīnu. Bet tagad, Bitcoin izstrādātāji jau strādā, lai ieviestu zibens tīklu, kas uzlabo bitcoin darījumu sekundē no 7 TPS līdz cienījamam skaitlim.

Savukārt VISA piedāvā 24000 darījumus sekundē.

Bitcoin cieš arī no darījumu maksām, kas var būt diezgan nodokļi personai, kas veic darījumu.

Tomēr pašreizējais scenārijs strauji mainās, jo bitcoin tagad izmēģina un izvieto apgaismojuma tīklus.

Divi to zibens tīkla komponenti ietver Apgaismošanas tīkla dēmons un Neitrīno. Tīkla smagā slodze tiek noņemta no ķēdes, izmantojot zibens tīklu.

Neutrino ir uz privātumu orientēts klients, kuru ir viegli izmantot un kurš ir vērsts uz privātumu. No otras puses, zibens tīkla dēmons gatavojas rīkoties ar citiem tīkla aspektiem.

Ethereum: viedo līgumu ieviešana

Pilnībā trūkums Bitcoin blockchain tehnoloģijā nozīmēja daudzām iespējām citiem izveidot blockchain tehnoloģiju, kas var būt elastīgāka attiecībā uz mērogojamību, savietojamību un konfigurēšanu.

Ethereum pirmo reizi 2015. gada 30. jūlijā izlaida Vitāliks Buterins un Gevins Vuds. Tas ieviesa viedos līgumus, kas ļāva izstrādātājiem kodēt nosacījumus un prasības un izveidot virtuālus līgumus starp divām pusēm. 

Tātad, iegādājoties māju pie pārdevēja, jūs abi varat izveidot pašizpildāmu viedo līgumu, kurā būs visi pamatnosacījumi, tostarp aizdevuma maksājums, īpašumtiesību nodošana utt. Kad esat veicis visu maksājumu, viedais līgums tiks izpildīts pats un pārdevējs nodos jums īpašumtiesības.

Lasiet vairāk par Ethereum šeit: 

  • Iekļaujiet Ethereum 1. rakstu no mūsu emuāra
  • Iekļaujiet Ethereum 1. rakstu no mūsu emuāra

Izplatīti virsgrāmatu tehnoloģiju balstīti blokķēdes risinājumi

Izplatītā virsgrāmatas tehnoloģija ir jumta termins, kurā ietilpst blokķēdes tehnoloģija. 

Tagad jūs varēsiet atrast lieliskus DLT risinājumus, tostarp Hyperledger, Quorum un Corda. Viņiem visiem ir atšķirīga pieeja sadalītās virsgrāmatas problēmas risināšanai. Mēs visus esam apskatījuši vietnē 101Blcockahins.com, tāpēc pārbaudiet tos tālāk.

  • Hyperledger raksts
  • Kvoruma raksts
  • Corda raksts

bieži uzdotie jautājumi

Kad tika izgudrots kriptonauda?

Kriptogrāfijas valūtas ideja ir sena un datēta ar 1900. gadiem.

Pirmā reālā kriptovalūtas ieviešana tika veikta 2008. gadā, kad Satoshi Nakamoto izlaida bitkoina balto grāmatu.

Tomēr Deivids Šems 1983. gadā atbrīvoja ideju par elektronisko naudu, kas pazīstama kā Cash.

1998. gadā Vejs Dejs izlaida savu ideju par naudas naudu. Ideja ir kriptonauda, ​​kas tiks izplatīta un piedāvās elektronisko naudas sistēmu ar anonimitāti.

Kad tika izgudrots blokķēdes tehnoloģija?

Satoshi Nakamoto pirmo reizi izgudroja blokķēdes tehnoloģiju 2008. gadā, izlaižot baltā papīra lapu Bitcoin.

Kad pirmo reizi tika izgudrots blockchain?

Blockchain un blockchain tehnoloģija nozīmē to pašu. Šī blokķēde pirmo reizi tika izgudrota 2008. gadā.

Kurš izgudroja kriptonauda?

Termins “kriptovalūta” tika izgudrots jau tālajā 1900. gados. 2008. gadā Satoshi Nakamoto veica faktisko ieviešanu, kad viņš izlaida Bitcoin balto grāmatu.

 

Secinājums

Tas mūs noved pie raksta beigām, kur mēs apspriedām blokķēdes izcelsmi un vēsturi. Mūsu uzmanības centrā bija atrast motivāciju aiz blokķēdes tehnoloģijas, tās evolūcijas ceļa un cilvēkiem, kas aiz tās stāv.

Tātad, ko jūs domājat par rakstu? Vai jūs domājat, ka mums izdevās to padziļināti aplūkot? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me