Kas ir Satoshi Nakamoto? Bitcoin radītāja mīts

Kripto telpa ir izaugusi par tik lielu pasauli. Blokķēdes tehnoloģija ir izraisījusi iztēli, bailes, apjukumu un zinātkāri. Šīs jūtas ir domātas gan entuziastiem, gan kritiķiem. Mūsdienu kriptogrāfijas pasaule ir tik daudz zināma, bet tikpat daudz arī paliek nezināma. Daži no nezināmajiem ir tas, kurš ir Satoshi Nakamoto.

Šodien mēs pastaigāsimies ar to, kā kriptogrāfija parādījās gaismā. Galvenais mērķis ir mēģināt atklāt vislielāko noslēpumu aiz Bitcoin. Bitcoin ir vispopulārākā kriptovalūta. Persona vai drīzāk varētu būt personas, kas atrodas aiz Bitcoin.

Bitcoin izveide

2007. gadā notika pirmais solis ceļā uz Bitcoin izveidi. Satoshi Nakamoto uzrakstīja Bitcoin kodu. Tad solis izklausījās nenovērtējams, pēc gadiem jūs varat būt tiesnesis. Vai jūs domājat, ka tas bija nenovērtējams solis? Es tā nedomāju.

2008. gadā ar tiešsaistes domēna bitcoin.org starpniecību Bitcoin radītājs izlaida balto grāmatu. Darbā Satoshi izklāsta, kā Bitcoin darbosies, izmantojot datortīklus. Mērķis bija izbeigt trešās puses ar digitālajiem darījumiem.

2009. gadā Bitcoin tika izlaists sabiedrībai. Pirmais Bitcoin miner bija Hal Finney, kurš lejupielādēja blokķēdi. Vēlāk viņš ieguva desmit Bitcoins, padarot viņu par agrāko Bitcoin lietotāju. Citi agri entuziasti Bitcoin ir; Vei Dai, Niks Szabo un Gevins Andresens. Un viņu pašreizējais atbalsts no tā laika pieauga.

Bitcoin izaugsme

Augšanas periodā izceļas viens vārds; Gevins Andresens. Amerikāņu izstrādātājs 2010. gadā pārņēma noslēpumaino Satoshi Nakamoto mantiju. Pēdējais radītāja ziņojums bija revolucionārais Bitcoin drošās rokās. Gavina Andresena vadībā nākamie septiņi gadi izrādīsies ļoti izšķiroši.

Izaugsme ir notikusi, pateicoties pārsteidzošām stratēģiskām attiecībām. 2013. gadā mācību iestāde ASV pieņēma Bitcoin kā likumīgu maksāšanas veidu. Pašlaik šis režīms ir pieņemams globāli privātajām institūcijām un dažām valdībām.

Pieaugums notika gadu gaitā notikušajās cīņās ar valdību. Kopumā Bitcoin attīstījās un auga kā revolucionāra ideja. 2017. gads bija labākais bitcoinam, jo ​​tā vērtība pieauga līdz vairāk nekā 11 000 USD vienam Bitcoin.

Noslēpums aiz Satoshi Nakamoto

Starp visu šo informāciju par Bitcoin viens noslēpums joprojām nav atrisināts. Tāpat kā cilvēku daba, zinātkāre ir pieredzējusi dažādus pētījumus par tēmu, kas ir Satoshi Nakamoto? Bet nav pārliecinošu pierādījumu, kas precīzi norādītu, kas tas ir vai drīzāk, kas viņi ir. Mēs izmantojam savas iespējas, ieejot nezināmā pasaulē. Jums varētu būt paveicies zināt, kas tas ir.

Pārejot no zināmā uz nezināmo. Mēs labprāt pievērsīsimies detaļām un rūpēsimies, lai jūs neko nepalaistu garām. Tādējādi ieslēdziet fokusa pārnesumu un pievienojieties man šajā braucienā.

Bet pirms jebkāda veida Nakamoto identitātes izzināšanas ir paveikts daudz. Stilometrija ir izmantota, lai saistītu Bitcoin darbus ar identitāti, kurš ir Satoshi Nakamoto. Stils aplūko oriģinālos Bitcoin tekstus un tos saista ar autora tekstiem.

Stilam ir iespēja identificēt daudzas iespējamās identitātes. Bet joprojām ir citi, kas ir pietiekami tuvu, lai būtu Nakamoto.

Kopumā vispirms izpētīsim, kas mums palīdz identificēt Nakamoto.

Zināms par Satoshi Nakamoto

Daži fakti par Satoshi Nakamoto ir tik acīmredzami. Tās ir informācija, kas tur pieejama visiem.

Satoshi Nakamoto ir ģēnijs

The New Yorker 2011. gada raksts pamatoti kreditē Bitcoin ar gandrīz ideālu statusu. Bitcoin kods ir bez kļūdām. Novēršot kļūdas, Satoshi Nakamoto izveidoja drošu, uzticamu un drošu tiešsaistes platformu.

Raksta vārdiem sakot; “Tikai visparanoiskākais un rūpīgākais kodētājs pasaulē varēja izvairīties no kļūdām.”

Satoshi Nakamoto brīvi pārvalda angļu valodu

Nakamoto`s uzrakstīja kodu un literatūru par Bitcoin, ieskaitot tā balto grāmatu. Un tie ir pieejami tiešsaistē. Literatūra un kods parāda, ka Satoshi Nakamoto ļoti labi pārvalda angļu valodu. It īpaši, britu angļu valoda. Šis pieņēmums ir veicinājis atkārtotas spekulācijas, ka Satoshi ir brits. Viņš var pretendēt uz japāņu izcelsmi, taču angļu valodas izpratne viņu izdod. Neskatoties uz to, angļu valodas izpratne nebūt nenozīmē, ka viņš ir brits vai nav japānis.

Satoshi Nakamoto var būt vairāk nekā viena persona

Pastāv liela iespēja, ka Satoshi varētu nebūt viens indivīds. Interesanta ir iespēja, ka tā varētu būt indivīdu grupa. Bet kur ir apgalvojumi, ka tie var būt cilvēku grupa? Lūk, kur. Pretenzijas izriet no inovācijas rakstura.

Bitcoin sistēma mūsdienu sabiedrībā izceļas ar spožumu. Tas ir neatgriezenisks, ātrs, uzticams un globāls darījumu jauninājums. Turklāt platforma ir pseidonīma. Tādējādi ir iespējams reģistrēties, neatklājot patieso identitāti.

Pat aizraujoši ir tas, ka Bitcoin sistēma pasargā no trešo personu ielaušanās. Vai nu no valdības, vai no citām partijām. Sakarā ar darba apjomu, kas tiek realizēts šādā idejā, tas var izklausīties pareizi, iespējams, darba radīšanai ir nepieciešama komanda.

Viens no agrīna Bitcoin izstrādātāja Laszlo Hanyecz apgalvojumiem atbalsta šo domu. Tātad viņam bija sajūta, ka kods ir pārāk labs vienam cilvēkam. Viņam bija arī privilēģija nosūtīt Nakamoto pa e-pastu.

Nezināmais

Tagad mums ir pieejama informācija par to, kur sākt meklēšanu. Mūsu noslēpuma risinājumi ir saprotami. Lauks ir plašs. Bet mums joprojām ir jāturpina. Jūs esat nonācis tik tālu, lai atteiktos no risinājuma. Mums jānoskaidro, kas ir Satoši Nakamoto? Vai jūs nevēlaties atrisināt šo noslēpumu? Ja jā, jums vajadzētu turpināt nezināmo.

Tātad, kas ir nezināms Satoshi Nakamoto?

Mums ir darīšana ar zināmo, bet kas nav zināms. Kas papildina visu neprātu par noslēpumu?

Vai Satoshi Nakamoto ir vīrietis vai sieviete?

Mēs esam redzējuši, ka Satoshi Nakamoto varētu būt jebkurš. Satoshi Nakamoto apgalvo, ka ir japānis, kurš dzimis 1975. gada aprīlī. Bet nav skaidrs, vai tas ir vīrietis vai sieviete. Daudzi viedokļi norāda, ka Satoshi Nakamoto ir vīrietis jebkādu iemeslu dēļ. Bet, ja nu tā ir sieviete? Es zinu pareizi! Tā varētu būt ģeniāla sieviete. Izredzes, ka visattīstītākā ideja būs sievietes attīstītāja, ir maigi izsakoties aizraujoša. Pat tā ir pāragri to nosaukt. Mums jāturas mazliet ilgāk.

Kāpēc Viņš nepieturējās, lai ņemtu kredītu?

Ja es būtu Satoshi Nakamoto, es būtu aizķēries, lai ņemtu kredītu. Parādīties televīzijas šovos, lai ņemtu kredītu. Lepoties ar manu spožumu. Atzīsti to; jūs arī gribētu. Tomēr; Satoshi Nakamoto, izvēlējās pazust. Kāda bija šī gājiena motivācija? Jūs to drīz uzzināsiet, jo šī ir labi izpētīta tēma.

Iespējamie iemesli, kāpēc Satoshi Nakamoto izvēlējās anonimitāti

Daudz piesardzības

Saprātīgākais arguments, kas labi atsaucas uz jebkuru domātāju, ir; viņš piesardzības dēļ izvēlējās klusēt. Bitcoin tehnoloģija sakņojas kiberpankos! Interesanti, kas tie ir? Kiberpunki ir aktīvisti, kas iestājas par kriptogrāfijas izmantošanu. Tā kā tie ir daļa no cīņas par sociālajām un politiskajām pārmaiņām.

Valdības institūciju apstrīdēšana ir grūta. Tas var atstāt jūs neaizsargātu pret uzbrukumiem no visām pusēm. Lieki teikt, ka Satoshi Nakamoto, būdams redzīgs, viņš to paredzēja. Tādējādi viņš izvēlējās palikt anonīms sava labā.

Novērsiet uzmanību un politiskos līkločus

Sākot Bitcoin blokķēdi, Nakamoto bija domājis par ļoti skaidru nodomu. Viņš vēlējās mainīt finanšu pasauli. Viņš vēlējās atvieglot darījumus, vienlaikus izslēdzot trešās personas. Tātad projekta labā viņš vēlējās nodrošināt savu drošību.

Mēs zinām, ka līdz šim ikviens varēja būt Satoshi Nakamoto. Ir arī zināms, ka noziedzības organizācijas savos darījumos ir izmantojušas blokķēdi. Fakts, ka jūs to lasāt, arī atklāj, ka neesat vidusmēra pilsonis. Tātad ir skaidrs, ka jūs iesaistāties politikā, un jūs zināt, ka politika virza stāstus.

Tagad iedomājieties, kas būtu noticis, ja Satoshi Nakamoto būtu pielicis vārdu šim vārdam. Un noziedzības organizācijas izmantoja viņa tehnoloģiju. Stāsts būtu savijies, ka jaunā ideja tiks uzskatīta par nepiemērotu. Viņa tālredzība liktu viņam mēģināt palikt anonīms. Lai tehnoloģija sasniegtu paredzēto mērķi. Uzmini kas? Viņam bija taisnība.

Anonimitāte atviegloja to, kas, iespējams, bija pagriezts pret politisko kaķu vajāšanu. Lai arī cik skaidra ir politiskā līdzdalība, tā būtu bijusi vieglāka.

Patika privātums?

Lai cik pārsteidzoši tas izklausītos, daži cilvēki bauda privātumu. Iespējams, ka Satoshi Nakamoto bija viens no tiem. Viņam vai viņiem pietiek ar klusu dzīvi. Uzmanība cenšas tikai pievienot viņu dzīvei postu. Tātad, viņš izvēlējās palikt anonimitātes lodziņā. Ar to saistītā slava un uzmanība nebija nozīmīga. Kamēr notika revolūcija, nebija svarīgi, vai viņš tiks ieskaitīts vai ne.

Tātad, vai mēs varam pielikt vārdu Vārdam?

Jūs gūstat lieliskus panākumus. Vai mēs zinām un nezinām jūsu sfērā, vai mēs tagad varam pielikt vārdu šim vārdam? Pieņem izaicinājumu.

Šajā sakarā šeit ir dažas īpašības, kas obligāti jāiegūst ikvienam iespējamam kandidātam. Viņam jābūt izstrādātājam, pārliecinātam kriptogrāfijai, decentralizētam valūtas entuziastam un uzņēmējam.

Kas ir Satoshi Nakamoto: labākie kandidāti

Šeit ir galvenie pretendenti uz Bitcoin izcelsmi;

Niks Szabo – Bit Gold veidotājs

Attēlu kredīti: Youtube

Niks Szabo pastāvīgi noliedz saites, kas viņu saista ar Satoshi Nakamoto. Bet viņa raksts par “mazliet zeltu”, analizējot, parāda līdzību ar oriģinālu Bitcoin baltais papīrs. Turklāt, būdams viens no pirmajiem, kas izpētīja Bitcoin, tas viņam liek galveno pretendentu uz seju aiz Satoshi Nakamoto.

Harolds Finnijs – amerikāņu Cypherpunk pirmais Bitcoin darījums

Attēlu kredīti: Youtube

Atcerieties Harolds Finnijs, kurš ieguva pirmos desmit Bitcoins tajā pašā dienā, kad viņi tika atbrīvoti? Jā, šis puisis tikpat labi varētu būt arī Bitcoin radītājs, kas veic darījumus ar sevi. Turklāt tas, ka viņš ieteica Bitcoin uzlabošanu tikai pēc Satoshi Nakamoto, ir nedaudz pierādāms. Lai cik tas arī nebūtu, Hals Finnijs tikpat labi varētu izrādīties Nakamoto.

Dorians Prentice – militārais fiziķis: amerikānis Satoši Nakamoto?

Attēlu kredīti: Steemit

Plašsaziņas līdzekļu uzmanība tika pievērsta Dorianam Prenticei, kura dzimšanas vārds ir Satoshi Nakamoto. Būtu par viņa vārdu vai atjautību. Bet, ņemot vērā, ka viņš ir libertārs un zināšanas kā fiziķis, viņš var būt mūsu Satoshi Nakamoto.

Iespējams, ka šī vīrieša lielākā saikne ar Bitcoin radītāju ir viņa izteiktais paziņojums. Paziņojumā viņš atsaucās uz faktu, ka vairs nav iesaistīts tehnoloģijā. Apgalvojot, ka ir cilvēki, kas atbild par Bitcoin. Vai tas nav pietiekami, lai radītu pietiekami daudz aizdomu? Lai gan viņš vēlāk paziņojumu atsauca.

Kreigs Raits – Austrālijas datorzinātnieka uzņemšana ir nepareiza

Attēlu kredīti: Ekonomists

Datorzinātnieku padzina persona, kura apgalvoja, ka strādā ar viņu. E-pastā Gizmodo anonīmais padoms apgalvoja, ka Kreigs Raits ir Bitcoin radītājs.

Turklāt 2016. gadā, Kreigs Raits apgalvoja, ka viņš ir mūsu Satoshi Nakamoto. Tomēr Austrālijas pārvalde reaģēja, veicot reidu viņa mājās. Pēc tam Kreigs atsauca savu paziņojumu. Pierādījumu pierādījumi, kurus viņš apgalvoja, ka viņš ir atkāpies.

Citi iespējamie kandidāti

Viena lieta, ko Nakamoto ir izdevies izdarīt tik labi, ir viņa identitātes slēpšana. Viņš ir devis, ja ne visus, no labākajiem cilvēkiem, kuriem jāpievērš uzmanība. Bet nevar ignorēt iespēju, ka viņš nebūs no viņiem. Pat to paturot prātā, jūs joprojām varat būt laimīgs zināt citus, kuriem ir iezīmes, kas saistītas ar Bitcoin veidotāju.

Starp visvairāk saistītajām personībām ir students, zinātnieki, sociologs un matemātiķi.

Viens raksts saistīja Nakamoto identitāti ar somu sociologu Dr. Vili Lehdonvirtu. Raksts joprojām saistīja īru studentu Maiklu Klīru, kurš ir beidzis kriptogrāfiju.

Pat Garvins Andersens 2013. gada rakstā ir saistīts arī ar Nakamoto identitāti. Raksta arguments ir tāds, ka Garvins uzņēmās atbildību tik viegli attīstīt Bitcoin. Vai nu Garvins zina, kas ir Nakamoto, vai arī viņš ir viens.

Vēl viens nežēlīgs savienojums tika izveidots ar Elonu Musku, pamatojoties uz pieredzi finanšu programmatūras jomā un baltajā grāmatā rakstīšanu 2017. gada rakstā.

Satoshi Nakamoto neto vērtība

Kā jau iepriekš minēts, nav skaidrības par to, kas īsti ir Satoshi Nakamoto. Bet informācija par viņa vērtību ir zināma. Pirms pazušanas 2011. gadā ziņojumi apgalvo, ka Satoshi Nakamoto ir ieguvis aptuveni 1 miljonu Bitcoins. Pašlaik tie nozīmē vairāk nekā 6% no visiem Bitcoins. Ar tik daudz Bitcoin vērtības vērtība pārsniedz USD 15 miljardus. Vērtība viņu ir nostādījusi pasaules bagātākajā personā 40. – 50. Tāpēc ir skaidrs, ka Bitcoin radītājs ir arī gudrs biznesa cilvēks.

Secinājums

Noslēgumā jāsaka, ka ap Bitcoin radītāju un izstrādātāju slēpjas noslēpums. Satoshi Nakamoto vismaz pagaidām paliks neatrisināts. Varbūt mēs nekad nezināsim, kurš ir izveidojis Bitcoin. Vai varbūt mēs atrisinājām noslēpumu tieši šeit.

Neskatoties uz visu noslēpumu, dažas lietas joprojām ir tik skaidras. Šī Bitcoin tehnoloģija ir fenomenāla radīšana. Ka gadu gaitā Bitcoin ir kļuvis par dziļu ideju, kāda tā bija paredzēta. Tas ir licis Bitcoin kopienai būt globālai platformai. Platforma, kas ir ātra, uzticama, uzticama un droša tiešsaistes darījumiem.

Turklāt radītāja identitāte var nebūt tik nozīmīga kā pētījumi par Bitcoin nākotni. Entuziasti apgalvo, ka, pieaugot blokķēdei, potenciāls ir milzīgs. Kritiķi apgalvo, ka pieaugošais potenciāls varētu pārslogot sistēmu. Līdz ar to, nododot to, kam tika izstrādāts Bitcoin, – valūtas decentralizāciju.

Kopumā, pat ja jūs nezināt, kas ir Satoshi Nakamoto. Jūs izbaudāt viņa tehnoloģijas augļus. No tā ir izauguši citi blokķēdes projekti.

Resursi

https://www.bbc.com/news/av/uk-36185280/bitcoin-creator-reveals-his-identity

https://money.cnn.com/infographic/technology/what-is-bitcoin/

https://metro.co.uk/2018/04/06/alleged-bitcoin-creator-craig-satoshi-nakamoto-wright-reveals-secrets-rare-interview-7444418/

https://www.cnbc.com/2017/10/27/bitcoins-origin-story-remains-shrouded-in-mystery-heres-why-it-matters.html

https://www.inc.com/will-yakowicz/5-billion-lawsuit-craig-wright-bitcoin.html

https://www.cnbc.com/2016/05/02/bitcoin-inventor-satoshi-nakamoto-finally-revealed.html

https://www.newyorker.com/business/currency/we-need-to-know-who-satoshi-nakamoto-is

https://www.bbc.com/news/technology-36168863

http://www.businessinsider.com/bitcoin-history-cryptocurrency-satoshi-nakamoto-2017-12?IR=T#wait-so-who-is-this-japanese-american-guy-named-satoshi-nakamoto- 7

https://www.digitaltrends.com/cool-tech/who-is-satoshi-nakamoto/

https://steemit.com/bitcoin/@oppaidaisuke69/dorian-prentice-satoshi-nakamoto

https://www.economist.com/briefing/2016/05/02/craig-wrights-claims-to-be-satoshi-nakamoto-come-under-fire

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me