Kādi ir dažādi blokķēdes tehnoloģiju veidi?

Vai vēlaties uzzināt par dažādiem blokķēdes veidiem? Šī rokasgrāmata koncentrēsies uz katru veidu un palīdzēs jums saprast, kurš no tiem ir vispiemērotākais jūsu blokķēdes projektam.

Nav šaubu, ka bloku ķēde pēdējās desmitgades laikā ir daudz attīstījusies. Tas sākās ar bitcoin, kas piedāvāja publisko blokķēdi – pirmā veida blokķēdi. Mēs varam arī definēt bitcoīna blokķēdi kā pirmās paaudzes blokķēdes tehnoloģiju.

Šobrīd mēs atrodamies brīdī, kad ir dažādi blokķēdes tehnoloģiju veidi – katrs no tiem kalpo savam mērķim un atrisina konkrētu problēmu vai problēmu kopumu. Vēl jo vairāk, daudzi uzņēmumi tos izmanto savā uzņēmumā, lai pēc iespējas vairāk izmantotu priekšrocības.

Reģistrēties tūlīt:Bezmaksas Blockchain kurss

Kāpēc mums ir vajadzīgi dažādi blokķēdes veidi?

Pirms mēs faktiski apspriežam blokķēdes veidus, uzzināsim, kāpēc mums tie vispār ir vajadzīgi.

Kad pasaulē tika ieviesta blokķēdes tehnoloģija, tas bija publisks blokķēdes tips ar kriptovalūtas lietojumu. Ir patiešām grūti saprast tā radītāja nodomu, bet kopumā tas nodrošināja decentralizētās virsgrāmatas tehnoloģijas (DLT) jēdzienu.

DLT koncepcija mainīja to, kā mēs risinām lietas ap mums. Tas deva organizācijām iespēju strādāt neatkarīgi no centralizētas struktūras.

Izplatītā tehnoloģija atrisina centralizācijas trūkumus, bet pati par sevi radīja daudz citu problēmu, kas jārisina, runājot par blokķēdes tehnoloģijas piemērošanu dažādiem scenārijiem.

Piemēram, bitkoīns izmantoja neefektīvu konsensa algoritmu Proof-of-Work. Tas prasīja, lai mezgli atrisinātu matemātiskos aprēķinus, izmantojot enerģiju.

Sākotnēji tā nebija problēma, taču, tiklīdz grūtības palielinājās, pieauga arī laiks un enerģija, kas vajadzīga šo matemātisko vienādojumu atrisināšanai. Šī neefektivitāte padara to nederīgu nevienai sistēmai, kurai ir jāpaliek efektīvai neatkarīgi no tā.

Piemēram, bankas katru dienu veic daudz darījumu. Tātad, šis bloku ķēdes veids tam vienkārši nav piemērots.

Bija arī citas problēmas, kas saistītas ar pirmās paaudzes blokķēdi, tostarp mērogojamība, bez automatizācijas utt. Jebkurā gadījumā rakstu varat izmantot kā blokķēdes tehnoloģiju pdf veidu, kad tas ir nepieciešams.

Lasiet arī:Blockchain iesācējiem: darba sākšanas rokasgrāmata

Atšķirīgs viedoklis par šo jautājumu

Tagad aplūkosim citu problēmu skatījumu. Ne visi, ieskaitot organizācijas, nevar izmantot publisku blokķēdi. Tas ir tāpēc, ka viņi nevar publiskot visus sava biznesa aspektus. Viņiem ir daži kritiski dati, kas padara viņu biznesu veiksmīgu. Ja tas kļūs publisks, tad būs konkurenti, kas to izmantos.

Lai atrisinātu minētos lietošanas gadījumus, radās privāta vai federāla blokķēde. Privātie blokķēdes piedāvā pilnīgi privātu vidi, kur organizācija izlemj, kurš tajā piedalās. Tas ļauj viņiem izmantot blokķēdes funkciju priekšrocības bez nepieciešamības visu publiskot.

Apkopojot, mums ir šādi:

 • Pirmās paaudzes blokķēdei bija vairāki trūkumi, tostarp efektivitāte un mērogojamība.
 • Turklāt tā ir publiska blokķēde, kas neatbilst katra cilvēka dienaskārtībai vai vajadzībām.

Šie divi iemesli var tikt uzskatīti par dažādu blokķēdes tehnoloģiju attīstības stūrakmeni.

Lasīt vairāk: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, par kurām jums jāzina

Dažādi Blockchain tehnoloģiju veidi

Tagad, kad esam izveidojuši labu izpratni par blokķēdes tehnoloģiju veidu nepieciešamību. Tagad mums ir laiks uzzināt par tiem.

Blockchain tehnoloģijas veidi

Īsumā ir četri dažādi galvenie blokķēdes tehnoloģiju veidi. Tie ietver sekojošo.

 • Publisks
 • Privāts
 • Hibrīds
 • Federēts

Publiskā blokķēde

Publiska blokķēde ir viens no dažādiem blokķēdes tehnoloģiju veidiem. Publiska blokķēde ir bez atļaujas izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija, kurā ikviens var pievienoties un veikt darījumus. Tā ir neierobežojoša versija, kur katram vienaudžam ir virsgrāmatas kopija. Tas arī nozīmē, ka ikviens var piekļūt publiskajai blokķēdei, ja viņam ir interneta savienojums.

Viens no pirmajiem publiskajiem blokķēdēm, kas tika izlaisti sabiedrībai, bija bitcoin publiskā blokķēde. Tas ļāva ikvienam, kas ir savienots ar internetu, veikt darījumus decentralizēti.

Darījumu pārbaude tiek veikta, izmantojot tādas konsensa metodes kā Proof-of-Work (PoW), Proof-of-Stake (PoS) utt. Kodolos iesaistītajiem mezgliem ir jāveic smagā celšana, ieskaitot darījumu apstiprināšanu, lai sabiedriskā blokķēde darbotos. Ja publiskajā blokķēdē nav nepieciešamo vienaudžu, kas piedalās darījumu risināšanā, tas kļūs nefunkcionāls. Ir arī dažādi bloku ķēdes platformu veidi, kas šos dažādos bloku ķēdes veidus izmanto kā sava projekta pamatu. Tomēr katra platforma savā platformā ievieš vairāk funkciju, izņemot parastās.

Uzziniet vairāk par publisko blokķēdi no mūsu visaptverošā ceļveža par publisko blokķēdi tagad!

Publiskās blokķēdes piemēri: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, NEO

Kādas ir priekšrocības?

Publiskie blokķēdes labi darbojas tajā, ko viņi dara. Tās priekšrocības ietver šādas.

 • Ikviens var pievienoties publiskajai blokķēdei.
 • Tas rada uzticību visas lietotāju kopienas vidū
 • Ikviens jūtas mudināts strādāt, lai uzlabotu publisko tīklu
 • Publiskā blokķēde neprasa starpnieku darbu.
 • Arī publiskās blokķēdes ir drošas atkarībā no iesaistīto mezglu skaita
 • Tas nodrošina pārredzamību visā tīklā, jo verifikācijas nolūkos ir pieejami pieejamie dati.

Kādi ir trūkumi?

Publiskā blokķēde patiešām cieš no trūkumiem. Tie ir šādi:

Viņi cieš no darījumu ātruma trūkuma. Var paiet dažas minūtes līdz stundas, līdz darījums tiek pabeigts. Piemēram, bitcoīns var pārvaldīt tikai septiņus darījumus sekundē, salīdzinot ar 24 000 darījumiem sekundē, ko veic VISA. Tas ir tāpēc, ka matemātisko problēmu risināšana un darījuma pabeigšana prasa laiku.

Vēl viena publiskās blokķēdes problēma ir mērogojamība. Viņi vienkārši nevar mērogot sava darba veida dēļ. Jo vairāk mezglu pievienojas, jo tīkls kļūst neveiklāks un lēnāks. Problēmas risināšanai ir veikti pasākumi. Piemēram, Bitcoin strādā pie tīkla apgaismojuma, kas veic darījumus ārpus ķēdes, lai padarītu galveno bitcoin tīklu ātrāku un pielāgojamāku.

Pēdējais publiskās blokķēdes trūkums ir vienprātības metodes izvēle. Piemēram, Bitcoin izmanto Proof-of-Work (PoW), kas patērē daudz enerģijas. Tomēr tas ir daļēji atrisināts, izmantojot efektīvākus algoritmus, piemēram, Proof-of-Stake (PoS).

Kādi ir lietošanas gadījumi?

Ir vairāki publiskās blokķēdes lietošanas gadījumi. Lai iegūtu labāku ideju, uzskaitīsim dažus no tiem zemāk.

 • Balsošana: Valdības var veikt balsošanu, izmantojot publisku blokķēdi, izmantojot pārredzamību un uzticību.
 • Ziedojumu vākšanaUzņēmumi vai iniciatīvas var izmantot publisko blokķēdi, lai uzlabotu pārredzamību un uzticību.

Lasiet arī: 10+ jāzina uzņēmuma bloku ķēdes lietošanas gadījumi

Privātā Blockchain

Privātā blokķēde ir viens no dažādiem blokķēdes tehnoloģiju veidiem. Privāto blokķēdi vislabāk var definēt kā blokķēdi, kas darbojas ierobežojošā vidē, t.i., slēgtā tīklā. Tā ir arī bloķēta ķēde ar atļauju, kas ir subjekta kontrolē.

Privātie blokķēdes ir pārsteidzoši, izmantojot privātā uzņēmumā vai organizācijā, kas vēlas to izmantot iekšējiem lietojumiem. To darot, jūs varat efektīvi izmantot blokķēdi un atļaut tikai izvēlētiem dalībniekiem piekļūt blokķēdes tīklam. Organizācija var arī iestatīt tīklam dažādus parametrus, tostarp pieejamību, autorizāciju utt!

Tātad, kā tas atšķiras no publiskā blokķēdes? Tas ir atšķirīgs pēc piekļuves veida. Pretējā gadījumā tas piedāvā tādu pašu funkciju kopumu kā publiskajai blokķēdei, nodrošinot atlasītajiem dalībniekiem pārredzamību, uzticību un drošību.

Vēl viena būtiska atšķirība ir tā, ka tā ir centralizēta, jo tīklā darbojas tikai viena iestāde. Tātad tam nav decentralizēta teorētiska rakstura. Ir arī dažāda veida blokķēdes platformas, kas kā privāto blokķēdi izmanto savas platformas pamatu. Vēl jo vairāk, katrs no tiem mēdz būt unikāls un piedāvāt dažādas funkcijas.

Daudzos gadījumos privāta blokķēde tiek uzskatīta par atļautu. Bet atļautās blokķēdes jēdziens ir daudz plašāks, jo tas var ietvert arī publisko blokķēdi.

Uzziniet vairāk par privāto blokķēdi no mūsu visaptverošās rokasgrāmatas par privāto blokķēdi tagad!

Privātās blokķēdes piemēri: Multichain, Hyperledger audums, Hyperledger zāģa zobiņš, Corda

Kādas ir priekšrocības?

Privātie blokķēdes ir ātri. Tas ir tāpēc, ka ir maz dalībnieku, salīdzinot ar publisko blokķēdi. Īsāk sakot, ir nepieciešams mazāk laika, lai tīkls sasniegtu vienprātību, kā rezultātā darījumi būtu ātrāki.

Privātās blokķēdes ir mērogojamākas. Mērogojamība ir iespējama, jo privātā blokķēdē darījumu apstiprināšanai ir atļauti tikai daži mezgli. Tas nozīmē, ka nav svarīgi, vai tīkls aug; privātā blokķēde darbosies ar savu iepriekšējo ātrumu un efektivitāti. Šeit galvenais ir lēmumu pieņemšanas centralizācijas aspekts.

Kādi ir trūkumi?

Privātie blokķēdes nav patiesi decentralizētas. Tas ir viens no lielākajiem privātās blokķēdes trūkumiem un ir pretrunā ar izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas vai kopumā blokshēmas galveno filozofiju.

Uzticēšanās privātajā blokķēdē ir grūta, jo centralizētie mezgli veic pēdējo zvanu.

Visbeidzot, tā kā šeit ir tikai daži mezgli, drošība nav tik laba. Ir svarīgi saprast, ka ir iespējams zaudēt drošību, ja noteikts skaits mezglu kļūst negodīgi un kompromitē privātā tīkla izmantoto vienprātības metodi..

Kādi ir lietošanas gadījumi?

Ir vairāki privāta blokķēdes lietošanas gadījumi. Daži no tiem ir uzskaitīti zemāk.

 • Piegādes ķēdes vadība: Organizācijas var izvietot privātu blokķēdi, lai pārvaldītu savu piegādes ķēdi.
 • Īpašuma īpašumtiesības: Aktīvus var izsekot un pārbaudīt, izmantojot privātu blokķēdi.
 • Iekšējā balsošana: Privātā blokķēde ir efektīva arī iekšējā balsošanā.

Jebkurā gadījumā rakstu varat izmantot kā blokķēdes tehnoloģiju pdf veidus, kad tas ir nepieciešams.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju? Pārbaudiet mūsu ceļvedi par to, kas šobrīd ir DLT!

Konsorcija Blockchain

Konsorcija blokķēde ir viens no dažādiem bloku ķēdes tehnoloģiju veidiem. Konsorcija bloku ķēde (pazīstama arī kā Federētās bloku ķēdes) ir radoša pieeja organizāciju vajadzību risināšanai, ja ir vajadzīgas gan publiskas, gan privātas blokķēdes funkcijas. Konsorcija blokķēdē daži organizācijas aspekti tiek publiskoti, bet citi paliek privāti.

Konsorcija bloku ķēdes konsensa procedūras kontrolē iepriekš iestatītie mezgli. Pat ja tas nav atvērts masu cilvēkiem, tas tomēr ir decentralizēts. Kā? Nu, konsorcija blokķēdi pārvalda vairāk nekā viena organizācija. Tātad šeit nav viena centralizēta iznākuma spēka.

Lai nodrošinātu pareizu funkcionalitāti, konsorcijam ir validatora mezgls, kas var veikt divas funkcijas, apstiprināt darījumus, kā arī ierosināt vai saņemt darījumus. Salīdzinājumam – dalībnieka mezgls var saņemt vai iniciēt darījumus.

Īsāk sakot, tas piedāvā visas privātā blokķēdes funkcijas, ieskaitot pārredzamību, privātumu un efektivitāti, bez vienas puses konsolidācijas spējas.

Konsorcija Blockchain piemēri: Marko Polo, Enerģijas tīmekļa fonds, IBM Food Trust.

Kādas ir priekšrocības?

 • Tas piedāvā labāku pielāgošanu un resursu kontroli.
 • Konsorcija blokķēdes ir drošākas un tām ir labāka mērogojamība.
 • Tas ir arī efektīvāks salīdzinājumā ar publiskajiem blokķēdes tīkliem.
 • Strādā ar precīzi definētām pārvaldības struktūrām.
 • Tas piedāvā piekļuves kontroli.

Kādi ir trūkumi?

 • Lai gan tas ir drošs, biedra integritātes dēļ var tikt apdraudēts viss tīkls.
 • Tas ir mazāk caurspīdīgs.
 • Noteikumiem un cenzūrai var būt milzīga ietekme uz tīkla funkcionalitāti.
 • Tas ir arī mazāk anonīms, salīdzinot ar citiem blokķēdes veidiem.

Uzziniet vairāk par konsorcija blokķēdi no mūsu visaptverošā rokasgrāmatas par konsorcija bloku ķēdi tagad!

Kādi ir lietošanas gadījumi?

Ir vairāki konsorcija blokķēdes lietošanas gadījumi. Daži no tiem ietver sekojošo

 • Bankas un maksājumi: Banku grupa var strādāt kopā un izveidot konsorciju. Viņi var izlemt mezglus, kas apstiprinās darījumus.
 • Pētījumi: Lai dalītos ar pētījumu datiem un rezultātiem, var izmantot konsorcija blokķēdi.
 • Pārtikas izsekošana: Tas ir lieliski piemērots arī pārtikas izsekošanai.

Lasīt vairāk:Blockchain lietošana: 20 un vairāk Blockchain tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts

Hibrīda blokķēde

Hibrīdā blokķēde ir viens no dažādiem blokķēdes tehnoloģiju veidiem. Vēl jo vairāk, hibrīdā blokķēde ir pēdējais bloku ķēdes veids, kuru mēs šeit apspriedīsim. Vēl jo vairāk, hibrīda blokķēde varētu izklausīties kā konsorcija bloku ķēde, bet tā nav. Tomēr starp tiem var būt dažas līdzības.

Hibrīdo blokķēdi vislabāk var definēt kā privāta un publiska blokķēdes kombināciju. Tam ir izmantošanas gadījumi organizācijā, kas nevēlas izvietot ne privātu, ne publisku blokķēdi un vienkārši vēlas izvietot labākās abas pasaules.

Hibrīda blokķēdes piemērs: Dragonchain, XinFin’s Hybrid blokķēde

Kādas ir priekšrocības?

 • Darbojas slēgtā ekosistēmā, bez nepieciešamības visu publiskot.
 • Noteikumus var mainīt atbilstoši vajadzībām.
 • Hibrīdie tīkli ir pasargāti arī no 51% uzbrukumu.
 • Tas piedāvā privātumu, vienlaikus saglabājot savienojumu ar publisko tīklu.
 • Tas piedāvā labu mērogojamību salīdzinājumā ar publisko tīklu.

Kādi ir trūkumi?

 • Nav pilnīgi caurspīdīgs.
 • Jaunināšana uz hibrīda blokķēdi var būt izaicinājums.
 • Nav stimula piedalīties un dot ieguldījumu tīklā.

Uzziniet vairāk par publisko blokķēdi no mūsu visaptverošās rokasgrāmatas par hibrīdo blokķēdi tagad!

Kādi ir lietošanas gadījumi?

Daži no labākajiem Hybrid blockchain lietošanas gadījumiem ir šādi:

 • Nekustamais īpašums: Hibrīdos tīklus varat izmantot nekustamā īpašuma vajadzībām, kur nekustamā īpašuma uzņēmumi to var izmantot, lai palaistu savas sistēmas un izmantotu sabiedrību, lai sabiedrībai rādītu informāciju.
 • Mazumtirdzniecība: Mazumtirdzniecība var arī izmantot hibrīdo tīklu, lai pilnveidotu savus procesus.
 • Augsti regulēti tirgi: Hibrīdie blokķēdes ir ideāli piemēroti arī ļoti regulētiem tirgiem, piemēram, finanšu tirgiem.

Kuru Blockchain tipu vajadzētu izvēlēties?

Katram blokķēdei ir kaut kas unikāls. Tāpēc nav vienkāršas atbildes uz to, kāda veida blokķēdes jums vajadzētu izvēlēties.

Tomēr, lai pārliecinātos, ka izdarāt pareizo izvēli, apskatīsim katru no tiem un sapratīsim, ko viņi piedāvā.

Publiskais Blockchain tīkls

Kā jūs jau zināt, ikviens var pievienoties publiskām blokķēdēm, un informācija ir pieejama arī visiem. Tas padara tos ideāli piemērotus organizācijām, kas plaukst uzticības un pārredzamības jomā. Tas nozīmē, ka NVO vai sociālā atbalsta grupas var maksimāli izmantot publiskās blokķēdes iespējas.

Tās publiskais raksturs nozīmē arī to, ka to nevar izmantot privātā sektora uzņēmumiem. Iemesls tam ir tas, ka viņiem ir jāsaglabā savi dati. Arī publisko blokķēžu pārvaldīšana var būt dārga, jo tas prasa mezglu darbību kā kalnračiem un darbināt vai nu Proof-of-Work (PoW) un Proof-of-Stack (PoS).

Tātad, ja jūs esat persona, kas vēlas ieviest jaunu globālo kriptonauda, ​​tad tas varētu būt jums! Ja vēlaties visu publiski, Joki atsevišķi, tad ir prātīgi izveidot publisku blokķēdes tīklu.

Vai vēlaties uzzināt par uzņēmumu blokķēdēm? Pārbaudiet labāko uzņēmuma bloku ķēdes sistēmu tieši tagad!

Privātais Blockchain tīkls

Privātā blokķēde ir pretēja publiskajai blokķēdei, jo tā piedāvā privātu tīklu. Vislabāk tas ir uzņēmumiem, kuri vēlas privātu tīklu, bet vēlas iegūt blokķēdes priekšrocības. Tiem ir arī centralizēts raksturs, kas nozīmē, ka uzņēmums var kontrolēt tīklu, neatstājot to pieejamu sabiedrībai.

Tie piedāvā visas blokķēdes galvenās iezīmes un dod uzņēmuma locekļiem iespēju veidot uzticību, izmantojot nemainīgumu un drošību.

Privātajos tīklos uzņēmums var arī noteikt noteikumus un pārvaldīt tīklu atbilstoši to prasībām.

Konsorcija Blockchain tīkls

Tālāk mums ir konsorcija blokķēdes tīkls, kuru kontrolē organizāciju vai mezglu kopums, nevis centralizēts mezgls vai decentralizēts tīkls. Konsorcija blokķēde ir laba, jo tai ir iepriekš izvēlēti mezgli.

Tas ir ideāli piemērots risinājumam, kam nepieciešama sadarbība. Piemēram, piegādes ķēde, pārtika, zāles – tas viss prasīs zīmolu sadarbību.

Hibrīds Blockchain tīkls

Visbeidzot, mums ir pēdējie blokķēdes tehnoloģiju veidi – hibrīdā blokķēde. Ja jūs vēlaties iegūt visas privātā un publiskā blokķēdes priekšrocības ar minimālu trūkumu, jums vajadzētu izmantot šo bloku ķēdi.

Patiesībā hibrīda blokķēdei ir trūkumi, piemēram, citiem blokķēdes tehnoloģiju veidiem. Tomēr tie ir diezgan minimāli.

Šķiet, ka hibrīdie blokķēdes var būt ideāli piemēroti daudziem gaidāmajiem biznesa modeļiem. Tātad, izvēlieties labi.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Secinājums

Tas mūs noved pie dažāda veida blokķēdes ceļveža beigām. Parasti ir ieteicams izmantot privāto blokķēdi, ja esat uzņēmums un vēlaties to izmantot, nepubliskojot visu. Vēl jo vairāk, ja vēlaties lielāku tīkla pārredzamību, tad laba izvēle ir publiskās platformas izmantošana. Bet tie nav tik ļoti piemēroti uzņēmuma izmantošanas gadījumiem.

Ja esat tikai iesācējs un vēlaties saprast, kā darbojas katrs no šiem blokķēdes veidiem, tad iesakām mūsu bezmaksas blokķēdes kursu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me