Kur tiek glabāta Blockchain: paskaidroti pamati

Ikvienam, kurš ir jauns blockchain, ir viens vienkāršs jautājums: “Kur tiek glabāta blockchain?” Patiesībā daudziem cilvēkiem, kuri izmanto blokķēdi, izmantojot dApps vai digitālās valūtas, joprojām nav skaidrs, kā tiek glabāti un piekļūti blokķēdes datiem.

Blockchain ar laiku iegūst lielāku impulsu, jo tas attīstās strauji. Šobrīd ir daudz digitālo valūtu, kuras jūs varat iegādāties, uzglabāt un izmantot reālajā pasaulē. Piemēram, Hyperledger ir viens no atvērtā pirmkoda projektiem, kas mēģina atrisināt uzņēmumu problēmas, nodrošinot rīku, bibliotēku un ietvaru kopu, kas ir gatavi uzņēmuma līmenī.

Tomēr ir daži jautājumi, uz kuriem joprojām jāatbild, tostarp vieta, kur tiek glabāta blokķēde.

Šajā rakstā mēs uzzināsim, kā bloku ķēde uzglabā un pārsūta datus starp vienaudžiem. Tātad, kur tiek glabāti blokķēdes dati?

 

Decentralizēts – pārmaiņu atslēga

Pirmā lieta, ko mēs apspriedīsim, ietver decentralizāciju. Tā ir blokķēdes galvenā koncepcija. Ar to nav nepieciešama centralizēta iestāde, kas pārvaldītu tīklu. Vienaudži vairāk nekā spēj vadīt un apstiprināt darījumus, izmantojot vienprātības metodi.

Īsāk sakot, blockchain ir vienaudžu tīkls, kur vienprātības metode tiek izmantota, lai apstiprinātu darījumus starp vienaudžiem. 

Tas mūs noved pie vēl viena interesanta jautājuma. 

Kur blockchain glabā datus? Vai vienaudži par to rūpējas? Vai arī to vienādi pārvalda visi tīkla lietotāji. Fakts, ka uz to nevar atbildēt tikai vienā rindā, nozīmē, ka ir daudz lietu, kas tiek glabātas ar transakcijām saistītos datus blokķēdē.

Tātad, sāksim to mācīties.

Bet, pirms mēs sīki izstrādājam, vispirms uzzināsim, kā darbojas Blockchain.

 

Kā darbojas Blockchain?

Jūs varat domāt par blokķēdi kā par virsgrāmatu sistēmu, kur vienaudži savstarpēji sazinās un sadarbojas, lai piekļūtu informācijai un to uzglabātu. 

Lai labāk izprastu, uzņemsim divas puses – Džimu un Keriju. Džims vēlas nosūtīt naudu Carry. Lai to izdarītu, viņš sāks darījumu, izmantojot savu privāto atslēgu un Kerija publisko adresi. Pēc tam darījums tiek piešķirts blokam. Pēc tam bloks tiek apstiprināts, izmantojot tīkla vienprātības algoritmu. Tīkls pārbauda darījumu (-us), izmantojot to. Ieslēgts

Kad darījums ir pilnībā pārbaudīts, tas tiek pievienots blokķēdei, un Carry saņem summu. Šī informācija, kas ir uzrakstīta, ir nemaināma, un tāpēc to nevar mainīt, kad tā ir uzrakstīta. 

Šo pašu procesu var veikt starp divām vienībām. Tā var būt banka, uzņēmums vai pircējs, kurš vēlas veikt darījumus blokķēdes tīklā.

 

Kur tiek glabāta Blockchain?

Tāpēc tagad, kad mums ir pienācīga izpratne par blokķēdi, mēs tagad esam gatavi uzzināt, kur tiek glabāta blokķēde. Jautājumu var saukt arī par “kur tiek glabāti blokķēdes dati?” Atbildes uz abiem jautājumiem ir vienādas.

Sāksim.

Kad darījums tiek veikts blokķēdē, tiek pārsūtīti šādi dati.

 • Darījuma datums un laiks
 • Summa, ko no sūtītāja nosūta saņēmējam
 • Sūtītāja adrese
 • Uztvērēja adrese

Darījums var saturēt citu būtisku informāciju, kas var būt nepieciešama, lai darījums būtu veiksmīgs.

Mēģināsim to saprast ar bitkoina perspektīvu. Bitcoin darījumā tiek glabāta un pārsūtīta šāda informācija.

 • Darījuma datums
 • Nosūtītā summa
 • Sūtītāja Bitcoin adrese
 • Uztvērēja Bitcoin adrese

A bitcoin blokam ir galvene, kas apkopo darījumus. Šīs galvenes ir atpakaļ sasaistītas ar galveno blokķēdi, izveidojot bloku ķēdi, un tāpēc to sauc par “blokķēdi”.

Tehniski darījumu struktūra var mums palīdzēt izskaidrot daudz ko.

klases darījums {public: const int32_t Versija; const uint32_t NumberOfInputs; const vektors CollectionOfInputs; const uint32_t NumberOfOutputs; const vektors CollectionOfOutputs; const uint32_t LockTimestamp; };

Katram laukam ir savs mērķis, kur CollectionOfInputs ir objektu vektors un satur darījumus, kuros BTC ir jāizpērk. No otras puses, CollectionofOutputs attiecas uz iztērētajiem BTC un ir arī objektu vektors.

Izmantojot visu šo pieejamo informāciju, blokķēde var ātri uzzināt par adreses bilanci, bez vajadzības vaicāt adresei. Tas ir patiešām noderīgi, jo tas palīdz nepārslogot tīklu. 

Kā redzat, viss nav tik vienkārši, kā jūs redzat. Ir daudzas lietas, kas nonāk zem pārsega, lai darījumi tiktu ģenerēti, apstiprināti un pēc tam saglabāti blokā. 

 

Tātad, kur tiek glabāta blokķēde?

Atbilde nav skaidra.

Blockchain ir decentralizēts, un tāpēc nav centrālas vietas, kur to uzglabāt. Tāpēc tas tiek glabāts datoros vai sistēmās visā tīklā. Šīs sistēmas vai datori ir pazīstami kā mezgli. Katram no mezgliem ir viena blokķēdes kopija vai, citiem vārdiem sakot, darījumi, kas tiek veikti tīklā. 

Tātad, jūs varat domāt par blokķēdes sistēmu, kas ir līdzīga izklājlapai, kur katrā ierakstā saglabātās vērtības ir adreses vērtība. Arī izklājlapa tiek atjaunināta ikreiz, kad notiek izmaiņas.

Vai arī jūs atceraties Džima un Carry darījuma piemēru? Ja jūs to darāt, tad darījums tiek veikts, dati tiek ģenerēti, pārbaudīti un saglabāti blokķēdē. Šeit Džims un Kerijs tiek saukti par mezgliem. Džims izmanto digitālo maku, lai nosūtītu digitālo valūtu.

Arī digitālais maks spēj izveidot savienojumu ar tīklu, un tajā ir arī citu mezglu un lietotāju saraksts. Tātad, tiklīdz Džims nosūta darījumu, tas ir caurspīdīgs visam tīklam.

Tas tiek pārraidīts visā tīklā, ka Džims ir nosūtījis noteiktu summu Carry. Apraide tiek veikta līdz brīdim, kad visi citi mezgli zina par darījumu. Daži mezgli, kas pazīstami kā kalnrači, apstiprina darījumu, un, kad validācija ir pabeigta, darījums kļūst nemainīgs un neatgriezenisks.

Atkarībā no tīkla pārslodzes viss process var ilgt no dažām minūtēm līdz dažām stundām.

 

Kāpēc jūs vēlaties saglabāt datus Blockchain?

Tagad, kad mēs esam uzzinājuši, kur tiek glabāta blokķēde, ir pienācis laiks uzzināt, vai laika apstākļu datus var saglabāt blokķēdē? Jautājums vislabāk ir adresēts izstrādātājiem, kuri varētu vēlēties izmantot blokķēdi datu glabāšanai. Galu galā, blockchain piedāvā plašas funkcijas, tostarp labāku drošību, nemaināmību un pārredzamību.

Tomēr blokķēde ir ideāli piemērota liela apjoma datu glabāšanai. Jā, tā nevar būt datu bāze, ja vēlaties izveidot video straumēšanas platformu, kas līdzīga Twitch for Youtube.

Tomēr tas ir ideāli piemērots nelielu datu apjomu glabāšanai, bet lielā skaitā darījumu. Blokķēdes tīkli ir ļoti mērogojami, un ir daudz bloku ķēdes variantu, kas arī ir ļoti efektīvi pieejami.

 

Blockchain veidi un kā tie uzglabā datus

Bitcoin ir pirmā kriptonauda, ​​kas izmantoja blokķēdes tehnoloģiju. Tā bija pirmās paaudzes tehnoloģija un daudz ko atstāja uzlabošanai.

Skaidrs, ka tur bija citi bloku ķēdes risinājumi un pirmā bloku ķēdes platforma, lai atrisinātu lielāko daļu bitcoin bloku ķēdes tehnoloģiju problēmu kā Ethereum. To izstrādāja Vitalk Buterin. 

Datu glabāšana Ethereum darbojas atšķirīgi, salīdzinot ar bitcoin. Viņi izmanto riepu datu struktūru, lai nodrošinātu datu labāku pieejamību, mērogojamību un lietojamību.

Tas arī atdala pagaidu datus un iegūtos darījumu datus. Datu struktūra ir ļoti efektīva arī pastāvīgu un pagaidu datu pārvaldībā. Dati tiek reģistrēti darījuma trie tikai tad, kad darījums ir apstiprināts. 

Valsts pagaidu datus izmanto, lai uzglabātu pagaidu datus, tostarp konta adresi un tā tālāk. Tas dažos gadījumos arī ļauj mainīt datus.

Īsāk sakot, Ethereum bloku ķēdē ir trīs veidi:

 • Štats Trie
 • Uzglabāšana Trie
 • Darījums Trie

Vēl viens piemērs, kuru mēs vēlamies iziet, ir Corda blockchain. 

Corda ir atvērtā koda blokķēdes platforma, kas paredzēta uzņēmumiem. Mēs detalizēti aplūkojām Corda, kur mēs apspriedām tā darbību. Tā ir izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija, kas darbojas atšķirīgi salīdzinājumā ar Ethereum vai Blockchain.

Atšķirība galvenokārt ir tajā, kā tā uzglabā un pārvalda datus. Pirmkārt, tam nav globālu pārraižu. Saskarsme starp vienaudžiem tiek veikta tā, lai to varētu pārbaudīt bez nepieciešamības lejupielādēt visus datus.

Tas viss ir iespējams, jo tajā tiek izmantoti grafiki un pastāvīgas rindas. Katrs mezgls ir atrodams, izmantojot tīkla karšu pakalpojumu, tāpat kā tālruņa adrešu grāmata.

Secinājums

Tas noveda mūs pie mūsu raksta beigām, kur mēs apspriedām, kā tiek glabāti un uzturēti blokķēdes dati. Nav šaubu, ka ir dažādi veidi, kā izmantot dažādas blokķēdes platformas vai risinājumus. Mēs arī mēģinājām aplūkot divus dažādus risinājumus Corda un Ethereum un to, kā viņi pārvalda datus savā tīklā.

Tātad, ko jūs domājat par blokķēdes glabāšanu? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me