Pilnīgs ceļvedis par Amazon QLDB

Šajā rakstā īsumā ir sniegts detalizēts Amazon Amazon Quantum Ledger Database jeb QLDB pārskats. Jūs atradīsit arī QLDB funkcijas, funkcionalitāti un lietošanas gadījumus.

Vai vēlaties uzzināt par Amazon QLDB? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā. Šajā rakstā mēs izpētīsim Amazon Quantum Ledger Database (QLDB).

Amazon vienmēr ir priekšā, kad runa ir par blokķēdes tehnoloģiju vai jebkuru tehnoloģiju kopumā. Amazon, kas pati ir milzīga, zina datu nozīmi uzņēmumu vidū. Uzņēmumiem ir svarīgi nodrošināt pareizu datu pārvaldību.

Blockchain ir parādījis potenciālu mainīt katru sektoru, kas tur atrodas. Arī bloķēšanas ķēde ir vienlīdz noderīga datu glabāšanā. Galu galā tā ir izplatīta virsgrāmata. Arī fakts, ka tradicionālās datubāzes drīz kļūs par izeju drošākai uz blokķēdes balstītai datu bāzei. Tomēr uzņēmumi vienkārši nevar izmantot decentralizētu datu bāzi savam biznesam, jo ​​viņiem ir jāaizsargā savi privātie dati.

Šeit parādās AWS QLDB. Sīkāk to izpētīsim tālāk.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Kas ir Amazon Quantum Ledger datu bāze?

Amazon QLDB piedāvā pilnībā pārvaldītu virsgrāmatu datu bāzi. Tas piedāvā visas galvenās bloku ķēdes virsgrāmatas datu bāzes funkcijas, ieskaitot nemaināmību, pārredzamību un kriptogrāfiski pārbaudāmu darījumu žurnālu. Tomēr QLDB cis pieder centrālai uzticamai iestādei. Tātad savā ziņā tam ir gandrīz visas izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas iezīmes ar centralizētu pieeju.

Tāpat jūs nevarat salīdzināt Amazon QLDB un blockchain, jo abiem ir dažas būtiskas atšķirības. QLDB tiek palaists kopā ar Amazon Managed Blockchain.

Amazon QLDB

Lasīt vairāk:QLDB vs Hyperledger – labāka Amazon QLDB alternatīva?

Kāda ir vajadzība pēc centralizētas uz grāmatām balstītas datu bāzes?

Ja esat uzņēmuma lietotājs, jums jāzina, kā dati tiek glabāti. Līdz brīdim, kad blokķēde kļuva par reālu iespēju, dati tiek glabāti centralizētā datu bāzē. Izmantojot blokķēdi, ir vairāki veidi, blokķēdes tehnoloģiju var izmantot divējādi.

Pirmais veids ir pareizi izmantot centralizētu virsgrāmatu, kas ļauj reģistrēt visus darījumus un žurnālus. Šo pieeju plaši izmanto piegādes ķēdēs, apdrošināšanā vai kredītu nozarē, kur ir svarīgi izsekot visām iespējamām izmaiņām sistēmā. Šajā modelī centralizētajai iestādei ir īpašumtiesības uz centralizēto virsgrāmatu, kuru dala uzņēmumi.

Otrais veids ir izmantot virsgrāmatas tehnoloģiju vai relāciju datu bāzi, izmantojot atvērtā koda bloku ķēdes ietvarus.

Ja izmantojat abas pieejas, neviena no tām nav optimāla pašreizējiem nozares izaicinājumiem. Tas, ka relāciju datu bāze nevar strādāt ar kriptogrāfiju, ir liels trūkums. Relāciju datu bāzēm klientiem ir jāizveido pielāgoti audita izmēģinājumi un tabulas.

Centralizēta uz grāmatām balstīta datu bāze, ko nodrošina blokķēde, ir atbilde uz visiem šiem. Lietotāji var izvēlēties izveidot virsgrāmatu, kurā visas datu izmaiņas tiek saglabātas un pēc būtības nemainīgas. Tas nozīmē, ka tiek glabāti ne tikai dati, bet arī to vēsture, lai nodrošinātu nepieciešamos līdzekļus datu pārbaudei. Dati arī jāapstrādā kriptogrāfiski, lai tie nebūtu maināmi.

Pilnvērtīga ar virsgrāmatu darbināta blokķēdes datu bāze

Visas šīs prasības izpilda Amazon QLDB, kur tā nodrošina veidu, kā pareizi konfigurēt un izvietot ar virsgrāmatu darbināmu blokķēdes datu bāzi. Izmantojot to, organizācijas var kontrolēt datus, kas tiek glabāti un izplatīti.

Viņi var izsekot datu izmaiņām un pārbaudīt, vai tie ir pārbaudāmi. Ja organizācija izmanto vecās metodes, tām ir jāizveido pielāgotas revīzijas tabulas vai izmēģinājumi. Tas nav efektīvs un nav 100% pilnībā izturīgs.

Turklāt, lai izveidotu un uzturētu pielāgotas revīzijas tabulas un takas, nepieciešama pielāgota izstrāde, kas nozīmē vairāk laika un naudas ieguldīšanu tajā. Turklāt pasūtījuma izstrāde ir pakļauta arī cilvēku kļūdām.

Bet ko tad, ja uzņēmumi vai organizācijas mēģina izmantot bloku ķēdes risinājumus, piemēram, Ethereum un Hyperledger Fabric, lai izveidotu un pārvaldītu virsgrāmatu?

To var izdarīt; tomēr tas var arī novest pie pilnīga blokķēdes risinājuma ieviešanas, kas palielinās visa projekta sarežģītību.

Kāpēc mums ir nepieciešama Amazon QLDB?

Labi, mēs daudz uzzinājām par Amazon QLDB, taču mums joprojām ir jānosaka tā nepieciešamība pašreizējā risinājumu un tehnoloģiju ekosistēmā. Šajā sadaļā mēs izskatīsim punktus, kas pastiprina nepieciešamību pēc Amazon QLDB. Apspriedīsim tālāk sniegtos punktus.

Starppartiju uzticība

Nozarēs ir vērojama nepārspējama izaugsme. Apmēram pēdējās desmitgades laikā uzņēmumi tagad ir gatavi izmantot jaunas tehnoloģijas, kas atrisina tādas pamatproblēmas kā uzticība.

Šobrīd uzņēmumi dažādos procesos ģenerē daudz datu. Tas var būt saistīts ar piegādes ķēdi vai mazumtirdzniecības vietām vai faktiski ar ražošanas procesu, viņiem ir svarīgi, lai būtu dati, kas ir pārbaudāmi un uzticami.

Tas rada vajadzību pēc grāmatās balstītas datubāzes, kas nodrošina tādas galvenās funkcijas kā pārbaudāma virsgrāmata, nemainīgums un kriptogrāfija, lai varētu izsekot un uzlabot visas atsevišķās izmaiņas datu bāzē.

Tas viss nozīmē labāku uzticības mijiedarbību starp biznesa pasaules dalībniekiem. Galalietotāji, t.i., klienti var arī sagaidīt pārsteidzošu pārredzamību, kad ir redzams, kā viņu priekšā notiek darījuma vēsture.

Piemēram, klienti var pārbaudīt, kā apdrošināšanas sabiedrība pārvalda apdrošināšanu aiz durvīm, un klienti var pārliecināties, ka nav veiktas manipulācijas.

Vēl viens labs piemērs ir darījumi ar nekustamo īpašumu, kad neviens nevar krāpšanas dēļ pārdot īpašumus, jo nekustamā īpašuma vēsturē ir visa vērtīgā informācija par tā īpašumtiesībām.

Tomēr blokķēde jau ir spējīga veikt šos uzdevumus. Ja jūs iziet cauri apdrošināšanas ķēdei un nekustamā īpašuma rakstiem, jums var būt labāka ideja.

Noteikumi

Atbilstība ir vēl viens sāpīgs punkts organizācijām, kas pastāv. Šī atbilstība atšķiras atkarībā no nozares. Tomēr starp viņiem ir viena kopīga lieta, t.i., revīzijas pēdas. Šīs revīzijas liecības organizācijām ir rūpīgi jāuztur ilgāku laiku.

Vēl viens izaicinājums ir pārliecināties, ka visas darbības ir labi dokumentētas un saglabātas izmēģinājumā. Īsāk sakot, revīzijas liecības ir visu organizāciju veikto darbību un darbību vēsture.

Tomēr izaicinājums ir izmantot tradicionālo datubāzi kā veidu, kā pārvarēt problēmas ar revīzijas liecībām. Lai to izdarītu, organizācijām ir jānodrošina ne tikai pienācīga tradicionālā datu bāze, bet arī jāpārliecinās, vai iekšējā audita veikšanai ir revīzijas takas. Šāda rīcība var būt biedējošs uzdevums, kurā uzņēmumiem ir jāizveido sarežģīti risinājumi, kas arī nav pilnībā pierādīti.

Risinājums ir Amazon QLDB, kas izveido pārbaudāmu, pārbaudāmu un nemaināmu datu bāzi.

Žurnāla pirmā pieeja

Žurnāli ir sens veids, kā ierakstīt notikumus. Galu galā galarezultātā ir jāiegūst atvasināta informācija par visiem darījumiem. Amazon QLDB izmanto arī žurnālu pieeju, kuru mēs apspriedīsim vēlāk.

Šī pieeja ir ļoti noderīga, jo tā saglabā datu vēsturisko kopiju. Lietotāji visvairāk gūst labumu no šīs pieejas.

Amazon QLDB priekšrocības / funkcijas

Amazon QLDB ir vairākas funkcijas un priekšrocības. Apspriedīsim tos tālāk pa vienam.

Nemainīgs un caurspīdīgs

Pirmā lieta, ko pamanīsit par QLDB, ir tās nemainīgums. Tas ir iespējams, jo tiek izmantots tikai pievienot žurnāls. Žurnāls saglabā secīgu un precīzu ierakstu par visām datu izmaiņām, kas notiek sistēmā.

Turklāt žurnāls ir tikai pielikums, kas nozīmē, ka tas pēc būtības ir nemainīgs un spēj saglabāt visu darījumu vai datu izmaiņu vēsturi. Tas arī nozīmē, ka visus saglabātos datus nevar mainīt vai mainīt.

Ja ir nepieciešams noņemt dažus datus no datu bāzes, virsgrāmata saglabās zināšanas par dzēšanu ar iepriekšējo vērtību un stāvokļiem.

Viegla piekļuve

Amazon QLDB zina, ka ir svarīgi, lai dati būtu viegli pieejami lietotājam. Tāpēc lietojumprogramma ļauj jums viegli pārbaudīt visu vēsturi. Lai pārbaudītu, lietotājam jāizmanto vaicājumu valoda. Viņš var pārbaudīt gan vēsturiskās izmaiņas, gan darījumu vēsturi.

Kriptogrāfiski pārbaudāms

Katru no izmaiņām var pārbaudīt, izmantojot kriptogrāfijas jaucējus, kas ir saistīti ar katrām datu izmaiņām. Tas izveido īsu visu datu izmaiņu kopsavilkumu. Tas ir pazīstams kā īssavilkums vai drošs kopsavilkums. Lai pārliecinātos, ka to nav viegli uzlauzt, tā izmanto kriptogrāfisko jaukšanu SHA-256.

Tātad, ja ņemat datus un veicat tajos izmaiņas, tiks izveidots īssavilkums, kas tiek izmantots kā izmaiņu pierādījums. To var izmantot, lai pārbaudītu datu integritāti un pārbaudāmību. Kopsavilkumam var piekļūt arī, izmantojot QLDB API.

Turklāt jūs varat arī izmantot QLDB, lai uzzinātu datu vēsturi un maksimāli izmantotu vaicājumu saskarni, ko tā piedāvā.

Viegli mērogojams

Amazon QLDB ir viegli mērogot. Tas piedāvā automātiskas mērogošanas iespēju, kas ir bezšuvju raksturs. Tas nozīmē, ka nav nepieciešams veikt manuālu darbu, lai mērogotu lietojumprogrammu. Turklāt, ja jūs izmantojat uzņēmuma bloku ķēdes sistēmu, QLDB arī ar to strādās – uzlabojot tā veiktspēju.

QLDB ir daudz ātrāks, salīdzinot ar tradicionālajiem blockchain ietvara datu pārsūtījumiem, jo ​​tas ļauj jums veikt darījumus 2-3x ātrāk.

Jebkuram tradicionālajam blokķēdes risinājumam ir jāstrādā ar saviem mezgliem, lai apstiprinātu darījumus. Bet Amazon QLDB gadījumā tā nav prasība.

Viegli uzstādīt

Jūs varat viegli iestatīt Amazon QLDB, jo tā nodrošināšanai nav vajadzīgi serveri un pārvaldība. Dažu minūšu laikā jūs varat izveidot jaunu virsgrāmatu, kas pieejama AWS komandrindas saskarnē (CLI), AWS pārvaldības konsolē vai citās metodēs..

Metrika un uzraudzība

Izmantojot pārraudzību un metriku, jūs varat pārvaldīt savu risinājumu un iegūt tā pareizu darbības pārskatu.

PartiQL atbalsts

QLDB nāk ar PartiQL atbalstu. Tā ir standarta vaicājumu valoda, kas atbalsta ar SQL saderīgu piekļuvi QLDB. Ar to lietotājs var izveidot savienojumu ar dokumentu orientētu datu modeli. Tas nozīmē, ka PartiQL var izmantot neatkarīgi no pamatā esošā datu avota. Lietojamības ziņā PartiQL ir viegli lietojams un piedāvā labu SQL darbību kopumu, kas jutīsies pazīstams.

Uz dokumentu orientēts datu modelis

Uz dokumentu orientētu datu modeli atbalsta Amazon QLDB. Tas ļauj lietotājiem izmantot elastīgu datu glabāšanu un piedāvā labi strukturētu datu modeli.

ACID semantika un darījumu konsekvence

QLDB nāk ar ACID īpašuma atbalstu. ACID īpašība nozīmē atomu, konsistenci, izolāciju un izturību. Citas galvenās datu bāzes funkcijas ietver pilnīgu serializāciju.

Kā darbojas QLDB?

Ir divi galvenie QLDB komponenti, kas mums jāzina, kā tas darbojas.

 • Žurnāls: QLDB pamatā ir žurnāls. Tas ir nemainīgs darījumu žurnāls. Visi žurnālā glabātie darījumi tiek pievienoti kā datu bloki. Šie bloki ir savienoti ar datu jaukšanu pārbaudāmībai, izmantojot kriptogrāfiju. Kad dati šeit ir saglabāti, tos nevar mainīt vai izdzēst.
 • Pašreizējais stāvoklis un vēsture: Lai nodrošinātu, ka žurnālā dati tiek uzturēti labi, tā uztur vēl divas tabulas, kas pazīstamas kā pašreizējā tabula un vēstures tabula. Pašreizējā tabulā ir jaunākais datu stāvoklis, savukārt vēstures tabulā – datu vēsture.

Amazon QLDB lietošanas gadījumi

Šajā sadaļā mēs aplūkosim Amazon QLDB lietošanas gadījumus. Amazon QLDB lietošanas gadījumi ir svarīgi, lai iegūtu pilnīgu ieskatu QLDB piedāvājumā.

Ražošana

Ražošanas uzņēmumi var pilnībā izmantot QLDB Amazon piedāvātās iespējas. Ražošanā uzņēmumiem ir svarīgi pārliecināties, vai to piegādes ķēdes dati sakrīt ar piegādes ķēdes datiem. Izmantojot QLDB, viņi var ierakstīt katru darījumu un tā vēsturi. Tā kā mēs jau redzam blokķēdi ražošanā, QLDB tikai padarīs lietas efektīvākas.

Tas nozīmē, ka katra atsevišķā partija tiks pienācīgi dokumentēta. Galu galā tie būs aprīkoti ar zināšanām par detaļu izsekošanu, ja produkta izplatīšanas dzīves cikla laikā kaut kas noiet greizi.

Finanses

Tirdzniecības finanšu nozares blokķēde var gūt milzīgu labumu, izmantojot Journal-first pieeju. Izmantojot QLDB nodrošinātu risinājumu, viņi var izsekot kritiskajiem datiem, tostarp darījumiem ar bankas kontiem, aizdevumiem un tā tālāk!

Arī finanšu organizācijām nav jāinvestē uz pielāgotu risinājumu izveidē.

Reģistrēties tūlīt:Uzņēmumu bloku ķēdes un tirdzniecības finanšu kurss

Apdrošināšana

Apdrošināšanas nozares blokķēde var efektīvi un efektīvi strādāt ar Amazon QLDB. Ar to viņiem var būt pareiza darījumu vēsture, un tie var radīt labākas prasības. No šī brīža apdrošināšanas sabiedrības izmanto savus sarežģītos revīzijas risinājumus, kas izmanto vecās tehnoloģijas, piemēram, relāciju datu bāzes.

Ja viņi izmanto QLDB, viņi var glabāt visus vēsturiskos datus par darījumu un atrisināt visus iespējamos konfliktus, kas galvenokārt rodas apdrošināšanas nozarē. Kriptogrāfiski drošā virsgrāmata arī pārliecinās, ka dati netiek apdraudēti vai manipulēti.

Mazumtirdzniecība & Piegādes ķēde

Izmantojot QLDB Amazon, mazumtirgotāji var pienācīgi rūpēties par savu piegādes ķēdi un piekļūt informācijai par produktu savās mazumtirdzniecības vietās un piegādes ķēdē..

Kā redzat, QLDB var palīdzēt diviem sektoriem vienlaikus –

 • Blockchain mazumtirdzniecībā
 • Piegādes ķēdes blokķēde

Piemēram, viņi var zināt, kad preces tiek nosūtītas, kad tās nonāks mazumtirdzniecībā un kas veic sūtījumu. Visas šīs detaļas ir ļoti izdevīgas un palīdz mazumtirdzniecībai vienmēr atjaunināt un sagatavot krājumus. Viņu loģistika uzlabojas arī ar labākiem darījumu un vēsturiskajiem datiem.

Reģistrēties tūlīt:Uzņēmumu bloku ķēdes un piegādes ķēžu pārvaldības kurss

QLDB klienti un partneri

Raksta tapšanas laikā QLDB ir izveidojuši spēcīgus partnerus un ir ieguvuši arī klientus. Daži no tiem ietver sekojošo.

 • Digitālais aktīvs
 • Accenture
 • Asano
 • Valstība
 • Wipro
 • Zilants
 • Šņācis
 • Klarna

Amazon QLDB FAQ

Tagad jums vajadzētu labi izprast Amazon QLDB piedāvājumu. Bet var būt neskaidrības, kas jūs joprojām var apmākt. Tāpēc izskatīsim dažus FAQ jautājumus, kuri, mūsuprāt, palīdzēs jums labāk izprast QLDB Amazon.

J: Kādus datus var saglabāt virsgrāmatas datu bāzē?

A: Parasti QLDB ierakstu sistēmas lietojumprogrammas var gūt vislielāko labumu, jo tās piedāvā pārbaudāmību, pilnīgumu un datu integritāti. Piemēram, loģistikas telpa un piegādes ķēde no tā var gūt vislielāko labumu.

J: Vai Amazon QLDB blockchain pakalpojums vai izplatīta virsgrāmata?

A: Amazon QLDB neietilpst nevienā no šiem. Tas ir datu bāzes tips, kas ņem labākos datus no izplatīto virsgrāmatu risinājumiem un izmanto to uzņēmumu labā.

J: Kā pieslēgt lietojumprogrammas Amazon QLDB?

A: Jums jāinstalē AWS nodrošinātais QLDB draiveris.

J: Cik daudz ātrāk Amazon QLDB tiek salīdzināts ar tradicionālajiem blokķēdes ietvariem?

A: Parasti tas notiek 2-3x reizes ātrāk.

J: Kas ir PartiQL?

A: PartiQL ir atvērta vaicājumu valoda, ko izmanto, lai manipulētu ar datiem un piekļūtu tiem QLDB.

J: Kā var dublēt virsgrāmatu?

A: Virsgrāmatas momentuzņēmumu var uzņemt jebkurā laikā, lai to dublētu. Tas ir arī viegli atjaunojams.

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu Amazon Quantum Ledger Database (QLDB) rokasgrāmatas beigām. Tas piedāvā kriptogrāfiski pārbaudāmu vēsturi, pilnībā apmierinot uzņēmumu un lietotājus. Tam ir arī lieliski izmantošanas gadījumi, tostarp piegādes ķēde, finanses, mazumtirdzniecība utt. Amazon QLDB cenas šķiet diezgan pieņemamas. Piemēram, ja jūsu lietojumprogrammai ir 180 IO pieprasījumi sekundē un 0,15 rakstīšanas IO pieprasījumi ar lietojumprogrammas datiem 30 GB žurnāls un 30 GB indeksu krātuve, jums jāmaksā tikai 73,06 USD mēnesī.

Tātad, ko jūs domājat par Amazon QLDB? Vai jūs to izmantosiet savā projektā?

Ja vēlaties labāk izprast blokķēdes pamatus, jums jāreģistrējas mūsu bezmaksas blokķēdes kursā!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me