Pārtikas rūpniecības bloku ķēde: pārtikas izsekojamība un drošība

Kā pārtikas rūpniecības blokķēdes var palīdzēt uzlabot neefektivitāti? Apskatīsim tuvāk pārtikas nozares pašreizējo scenāriju un to, kā blokķēde ietilpst ekosistēmā.

Kad blockchain pirmo reizi sāka parādīties, eksperti tikai domāja, ka tas attiecas tikai uz finanšu nozarēm. Bet laika gaitā blockchain sāka virzīt pieņemšanu dažādās nozarēs, kas nav finanses. Pašlaik pārtikas rūpniecība, šķiet, ir viens no visaptverošākajiem galamērķiem blokķēdes tehnoloģijai. Pēdējo pāris gadu laikā dažādi pārtikas uzņēmumu spēlētāji paziņo par savu blokķēdes iniciatīvu.

Ne tikai tas, bet 2019. gadā blockchain sāka strauji traucēt nozari. Saskaņā ar pētījumiem vairāk nekā 20% pasaules vadošo uzņēmumu līdz 2025. gadam izmantos blokķēdi. Tātad tas nozīmē, ka nākamajos gados pieaugs blokķēdes tehnoloģijas pielietojums pārtikas rūpniecībā..

Kas padara šo tehnoloģiju tik pievilcīgu, ka pārtikas rūpniecības milži īsteno savus risinājumus? Šajā rokasgrāmatā mēs apspriedīsim, cik liela nozīme ir pārtikas ķēdes blokķēdei un kā tā var pārveidot pārtikas nākotni.

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain kurss

Blockchain pārtikas rūpniecībā: galvenie pārtikas rūpniecības jautājumi

Pārtikas rūpniecībā ir noteikti jautājumi. Lai gan šī nozare ir liela, tomēr, ja problēmas netiek efektīvi atrisinātas, tā var sabrukt ekosistēmu. Apskatīsim, kāpēc šai nozarei ir nepieciešama blokķēdes tehnoloģija.

Produkta izsekojamības trūkums

Produktu izsekošana ir milzīgs jautājums, jo lielākā daļa uzņēmumu šajā gadījumā šķiet nelabprāt. Pareizi izsekojot, patērētājiem nav ne jausmas, kā un kādā veidā pārtika tika apstrādāta. Patiesībā neviens patērētājs nav ieinteresēts organizēt un veselīgus elementus vairāk nekā jebkad agrāk. Tāpēc viņi ir pārlieku skeptiski par katru elementu, ko viņi ēd.

Bet, ja pārtikas uzņēmums neseko produktiem vai procesam, kā viņi uzturēs kvalitāti? Jautājums ir tāds, ka pārtikas vai procesa izsekošanai no piegādātājiem līdz patērētājiem ir nepieciešami papildu ieguldījumi. Tāpēc daudzi uzņēmumi nav tik ļoti ieinteresēti tērēt vairāk naudas, nekā vajadzīgs šim nolūkam.

Noteikumu maiņa

Patiesībā uz pārtikas un dzērienu telpu attiecas valdības noteikumi. Tātad daudzas organizācijas, piemēram, EPA, FDA, FTC un OSHA, cītīgi strādā, lai saglabātu noteiktas normas attiecībā uz pārtikas produktu etiķetēm, veselīgiem produktiem un higiēnu.

Lielākajā daļā gadījumu uzņēmumi no visas sirds ievēro visus noteikumus; tomēr dažos nepareizos sakaros nozare beidzas ar sliktu pārtikas kvalitāti, izejvielu pārpalikumu un pārtikas izšķiešanu. Noteikumu maiņas rakstura dēļ daudziem uzņēmumiem ir jāatsauc savi jaunie produkti, jo jaunie noteikumi nebija sinhronizēti ar viņu produktiem. Tātad galu galā tie beidzas ar naudas zaudēšanu un dārgo laiku.

Krājumu vadības komplikācijas

Krājumu pārvaldība pārtikas rūpniecībā ir nedaudz sarežģīta, jo pārtikas produktiem ir derīguma termiņi. Tātad šo produktu uzturēšana ir smagāka nekā citās nozarēs. Vēl jo vairāk, lai saglabātu higiēnu, viņiem pastāvīgi jāuzrauga uzglabāšanas vietu apstākļi. Tomēr manuāla uzraudzība prasa daudz laika.

Vēl jo vairāk, uzņēmumi nav atbilstoši aprīkoti, lai rīkotos ar pārvaldību sezonālu pieprasījumu laikā. Tātad nozare beidzas ar nepareizi pārvaldītu krājumu, kas izraisa pārtikas izšķērdēšanu un naudas zaudējumus. Tāpēc daudzas reizes sūtījumi pienāk novēloti, vai arī viņi var nosūtīt nepareizus produktus ar īsāku derīguma termiņu.

Paaudžu prasības

Nu, pieprasījums pēc pārtikas dažādās paaudzēs tiešām atšķiras. Ne katrai paaudzei ir līdzīga pārtikas vai dzērienu garša. Tāpēc kļūst diezgan grūti vienlaicīgi sekot līdzi visām problēmām. Patiesībā uzņēmumiem ir jāapmierina sešas galvenās paaudzes, sākot no zīdaiņiem līdz veciem cilvēkiem. Jā, viņi var ģenerēt datus, pamatojoties uz patērētāja vēlmēm, taču to efektīvai sakārtošanai nav daudz rīku.

Tāpēc uzņēmumi var izklāstīt savu patērētāju pamatprasības, taču izaugsmei ir daudz iespēju. Dažreiz efektīvu pasākumu trūkuma dēļ tie var nepareizi aprēķināt un palielināt produkciju ar zemu pieprasījumu.

Lasiet arī: Blockchain Technology Explained: Decentralizēta ekosistēma

Pārredzamības trūkums marķējumā

Nu, tas ir viens no galvenajiem pārtikas rūpniecības jautājumiem, kas tieši ietekmē patērētājus. Lai gan dažos gadījumos uzņēmumi mēdz būt godīgi par sastāvdaļām, kuras viņi izmantoja ražošanā. Bet vairumā gadījumu tie tiek maldināti ar informāciju etiķetē. Piemēram, tagad cilvēkus vairāk piesaista veģetārie vai vegāniskie ēdieni.

Bet daudzos dārzeņu ēdienos izmantojiet sastāvdaļas, kas iegūtas no gaļas produktiem. Turklāt viņi mēdz tos klasificēt kā ķīmiskos elementus, lai vienkāršie cilvēki nevarētu atšķirt to, ko viņi lieto. Atkal daži uzņēmumi var izmantot kaitīgas ķīmiskas vielas un pat nepieminēt tos uz etiķetes. Tas noteikti nav pieņemams līdzeklis uzņēmējdarbības veikšanai.

Viltoti pārtikas produkti

Vēl viena milzīga problēma ir pieaugošais viltoto produktu skaits. Šķiet, ka vairāk vai mazāk katrai nozarei ir jārisina viltošanas jautājumi. Bet pārtikas nozarē tas jebkurā brīdī var noiet greizi. Acīmredzot, ja cilvēki sāk ēst viltotus produktus, viņi var nopietni saslimt, un tas var pat izraisīt nāvi. Laika gaitā arvien vairāk ēnu uzņēmumu ievieš viltotus produktus ar autentisku. Tātad kļūst diezgan grūti tos atšķirt.

Bet mātes uzņēmumam ir ļoti ierobežotas iespējas risināt šo jautājumu. Ja šis jautājums netiks savlaicīgi atrisināts, tas kaitēs gan uzņēmumam, gan patērētājam.

Lēni produktu inovācijas cikli

Jaunu produktu nākšana klajā ir smags aicinājums šajā nozarē. Patiesībā uzņēmumiem ir plaši jāanalizē patērētāju bāze un tas, kādu pārtiku viņi bauda. Turklāt jebkura jauna produkta popularitāte ir laika ziņā atkarīga azartspēle. Dažreiz produkta popularitāte var ilgt gadu desmitiem, un dažreiz tikai dažus mēnešus. Tātad, to izgatavošanai uzņēmumam jāpievērš īpaša uzmanība, kas prasa daudz laika.

Tātad, lai novērstu problēmu, viņi palīdzēs tehnoloģijām, kas var prognozēt un pat palīdzēs labāk analizēt patērētāju prasības. Vai arī uzņēmums nespēj sekot līdzi konkurencei un drīz atpaliks.

Slikta pārtikas nekaitīgums

Nu, tas ir viens no aktuālākajiem pārtikas rūpniecības jautājumiem. Patiesībā pat neliela pārtikas elementu nepareiza izturēšanās vai nepareiza izturēšanās var izraisīt piesārņojumu. Un mums nav jāpasaka jums tā sekas. Diemžēl pārtikas rūpniecība joprojām nav piemērota patiesā piesārņojuma avota izsekošanai. Vairumā gadījumu to var pat neatklāt, kamēr nav par vēlu.

Tas ir sabiedrības veselības jautājums un ir nopietns noziegums. Tikai par nelielu jautājumu uzņēmums var zaudēt visu reputāciju, maksāt smagas soda naudas un pat slēgt. Turklāt mūsdienās patērētāji skeptiski vērtē lielāko daļu pirkto lietu. Tātad, neliels piesārņojums var slikti nonākt gan jums, gan jūsu uzņēmumam.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Kā Blockchain darbojas pārtikas rūpniecībā

Pārtikas rūpniecībā blokķēde var darboties dažādos veidos. Šeit ir daži no ienesīgajiem lietošanas gadījumiem, kurus jūs redzēsiet blokķēdē.

Pārtikas izsekojamības uzlabošana

Kā jūs jau zināt, pārtikas izsekojamība šajā nozarē ir ļoti nepieciešama. Produktu izsekošana ir milzīgs jautājums, jo lielākā daļa uzņēmumu šajā gadījumā šķiet nelabprāt. Pareizi izsekojot, patērētājiem nav ne jausmas, kā un kādā veidā pārtika tika apstrādāta. Tātad nozarei šobrīd ir vajadzīga palīdzīga roka.

Tāpēc pārtikas izsekojamības blokķēdes var mainīt scenāriju visiem. Blockchain ir pilnībā aprīkots, lai veiktu pārtikas izsekošanu no piegādātājiem līdz patērētājam, kurš to pērk. Tādējādi uzņēmumi var izmantot šo iespēju, lai palielinātu savu redzamību ražošanas līnijā un piedāvātu labākas kvalitātes pārtikas produktus tirgum.

Pārtikas nekaitīguma nodrošināšana

Vēl viens liels blockchain ieguvums ir tas, ka jūs varat to izmantot pārtikas drošībai. Pārtikas nekaitīguma ķēde var palīdzēt patērētājiem būt mierīgiem un iegādāties visus savus produktus, neuztraucoties par piesārņojumu vai citiem jautājumiem. Tā kā pārtikas rūpniecība joprojām nav piemērota patiesā piesārņojuma avota izsekošanai. Vairumā gadījumu to var pat neatklāt, kamēr nav par vēlu. Tātad, izmantojot blokķēdi, uzņēmumi var uzraudzīt to apstrādi ar izejvielām un gatavajiem produktiem. Vēl jo vairāk, viņi pat var rūpīgāk rīkoties ar blakusproduktiem, lai bez problēmām uzturētu pārtikas kvalitāti un standartus.

Pārtikas rūpniecības piegādātāju izvēle

Vēl viena lieta, ko blockchain var palīdzēt, ir piegādātāja izvēle. Pārtikas nozarē uzņēmumi ir diezgan konkurētspējīgi, un viņi vienmēr vēlas būt pirmajā pozīcijā tirgū. Bet izejvielu piegādātāja izvēlei jābūt īpaši pārdomātai, jo zemas kvalitātes izejvielu rezultātā tiks iegūti tikai zemas kvalitātes gatavie produkti.

Tāpēc, izmantojot blokķēdi pārtikas rūpniecības piegādes ķēdē, viņi var sazināties ar labākiem piegādātājiem, kur piegādātājiem jāpiedāvā to kvalitātes izcelsme. Tātad, blockchain var izveidot tirgu, kur piegādātāji var sazināties ar pircējiem un noteikt cenu noteiktos projektos, pamatojoties uz to kvalitāti.

Operatīvo prasību apmierināšana

Arī ikdienas operatīvo prasību izpildīšana ir grūts uzdevums. Patiesībā uzņēmumiem ir grūti sekot līdzi pieaugošajām prasībām un īsā laikā tos izpildīt. Tā kā nozarei ne vienmēr ir izveidoti atbilstoši kanāli, lai pārvarētu milzīgās darbības prasības.

Tāpēc kļūst diezgan grūti vienlaikus sekot līdzi visām daudzveidīgajām paaudzes prasībām. Bet, izmantojot blokķēdi pārtikas rūpniecības piegādes ķēdē, uzņēmumi beidzot var tikt galā ar problēmu. Izmantojot tehnoloģiju, viņi var izsekot visiem ražošanas līnijas elementiem un izpildīt ikdienas darbības prasības.

Blockchain piedāvā daudz priekšrocību dažādām nozarēm. Lai uzzinātu vairāk par to, skatiet mūsu ceļvedi par blokķēdes tehnoloģijas priekšrocībām.

Uzlabota krājumu pārvaldība

Piegādes ķēdē ir termins ar nosaukumu “Izpildes laiks”. Šis ir laiks, kas paiet no paša procesa sākuma līdz procesa beigām. Tātad, jo īsāks laiks, jo labāk uzņēmums var pārvaldīt savus krājumus. Tomēr, izmantojot tipiskas metodes, ir grūti samazināt sagatavošanās laiku, un tikai neliels skaits tehnoloģiju gigantu to dažreiz var izvilkt.

Tomēr ar blokķēdi pārtikas rūpniecības piegādes ķēdē tā var automatizēt pārtikas ražošanas procesu un atbrīvoties no neatbilstībām ražošanas līnijā. Tāpēc tas var ievērojami saīsināt sagatavošanās laiku un acīmredzami uzlabot krājumu pārvaldību.

Novērš cenu piespiešanu

Cenas pārtikas nozarē ir ļoti atšķirīgas. Tādēļ to pašlaik uzskata par vienu no nestabilajām nozarēm. Daudzu iemeslu dēļ – sociālie vai vides uzņēmumi var mainīt cenas. Bet šīs cenu izmaiņas negatīvi ietekmē patērētājus, jo viņiem ir arī ierobežota naudas summa, ko ieguldīt pārtikas produktos.

Tāpēc blokķēde var palīdzēt samazināt produktu izgatavošanas izmaksas. Tas var arī atcelt visus starpnieku maksājumus, galu galā samazinot patērētājiem galīgo cenu. Patiesībā daži blockchain tehnoloģiju lietojumi pārtikas nozarē var piedāvāt šo funkciju bez problēmām.

Viltotu produktu likvidēšana

Blockchain var palīdzēt izskaust palielināto viltoto produktu skaitu. Ja cilvēki sāk ēst viltotus produktus, viņi var nopietni saslimt, un tas var izraisīt pat nāvi. Bet mātes uzņēmumam ir ļoti ierobežotas iespējas risināt šo jautājumu. Ja šis jautājums netiks savlaicīgi atrisināts, tas kaitēs gan uzņēmumam, gan patērētājam.

Bet pārtikas izsekojamības blokķēde var problēmu atrisināt uzreiz. Tā kā blokķēde var izsekot visiem produktiem no ražošanas līnijas līdz patērētājam, tā var nodrošināt, vai produkts ir autentisks vai nē. Vēl jo vairāk, tas var arī samazināt viltotu produktu nonākšanu tirgū, nosakot problēmas avotu.

Lasīt līdzīgu tēmu: Blockchain nozīme apdrošināšanas nozarē

Pārtikas atkritumu samazināšana

Blokķēdes izmantošana pārtikas izsekojamībā var palīdzēt samazināt pārtikas izšķiešanu. Pārtikas izšķērdēšanai ir daudz iemeslu, sākot no sliktas krājumu pārvaldības līdz aizkavētai produktu nosūtīšanai. Jebkurā gadījumā nozarei ir jācīnās ar milzīgiem zaudējumiem, kas savukārt palielina spiedienu īsā laikā ražot vairāk produktu, lai apmierinātu esošās prasības.

Bet ar blokķēdi uzņēmumi var sākt izsekot pārtikas produktiem, lai saglabātu veselības kodeksus un ievērotu visas vadlīnijas un uzlabotu viņu vadības sistēmu. Tā kā viņi tiešsaistē var visu izsekot, ir viegli uzlabot efektivitāti un līdz minimumam samazināt pārtikas izšķiešanu pat reāllaikā.

Nodrošiniet pārtikas piegādes ķēdes izcelsmi

Vēl viens būtisks šķērslis ir neeksistējoša pārtikas produktu izcelsme. Tātad, jūs iegādājāties produktu, un tas var reklamēties noteiktā veidā, bet vai tas patiešām piedāvā to, ko tas reklamē. Vairumā gadījumu tā nav. Patērētāji tagad akli neuzticas produktam, ko mūsdienās iegādājas veikalā. Viņiem ir vajadzīga izcelsme, lai precīzi zinātu, kā un kad viņu ēdiens tika gatavots.

Patiesībā blokķēde tam ir ideāli piemērota; Jūs varat izmantot blockchain pārtikas drošībā, lai saglabātu izcelsmi, sākot no lauksaimniekiem līdz mazumtirdzniecības veikalam. Tikai skenējot produkta QR kodu, klients var redzēt šī pārtikas produkta vēsturi un būt pārliecināts, ka tas ir tas, ko viņi apgalvo.

Pierādot etiķetes pretenzijas

Kā jūs zināt, uzņēmumi parasti ir nedaudz maldinoši, kad runa ir par etiķetēm. Daudzos gadījumos viņi pat var izmantot kaitīgas ķīmiskas vielas, taču liekas, ka viņi izmanto visus organiskos elementus. Tas var izraisīt cilvēku nāvi, jo apstrādātos pārtikas produktos tiek patērētas kaitīgas ķīmiskas vielas. Tātad, lai cīnītos pret problēmām, pārtikas drošības iniciatīvās varat izmantot blokķēdi.

Tā kā blokķēde ierakstīs katru atsevišķo elementu, kuru izmantojāt produkta izgatavošanas procesā, varat šo ierakstu padarīt publiski pieejamu patērētājiem, lai pierādītu savas etiķetes prasības. Ja jums nav ko slēpt, tad kāpēc neizmantot blokķēdi, lai pierādītu domu?

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēdes un piegādes ķēžu pārvaldības kurss

Dažādi uzņēmumi, kas izmanto Blockchain pārtikas rūpniecībā

Walmart

Walmart pārtikas ķēdē izmanto blokķēdi, lai izsekotu sagrieztus mango iepakojumus. Iepriekš viņiem vajadzēja apmēram sešas dienas, lai izsekotu visam ēdiena procesam. Tomēr tagad tas prasa tikai sekundes! Vai varat iedomāties, cik daudz laika viņi ietaupa? Vēl vairāk, šī izsekošana notika visu ceļu no Meksikas līdz viņu veikalam. Tātad, paketes izgāja daudz posmu, un blokķēdes varēja noteikt stāvokli katrā no tām.

Carrefour

Carrefour ir viens no lielākajiem Eiropas mazumtirgotājiem, kas izmanto blokķēdi, lai izsekotu viņu brīvās turēšanas vistas. Vēl vairāk, viņi arī ļauj pircējiem izsekot procesam katrā posmā, tikai zinot, no kurienes un kā vista bija pieejama veikalā. Tāpēc ar panākumiem uzņēmums vēlas izmantot blokķēdi pārtikas un dzērienu izstrādājumos, ieskaitot pienu, lasi, tomātus, olas, medu utt..

Nestlé

Nestlé pārtikas ķēdē izmanto blokķēdi, lai izsekotu viņu pienu no saimniecībām un ražošanas ēkas līdz rūpnīcām. Pašlaik viņi ar OpenSc strādā pie izmēģinājuma projekta. Tomēr tas ir lielisks veids, kā demonstrēt savas stiprās puses tirgū, jo viņi izvēlas saglabāt savu darbību pārredzamību. Vēl jo vairāk, viņi plāno vēlāk šajā projektā iekļaut arī citus produktus.

Anheuser-Busch InBev

Anheuser-Busch InBev šobrīd ir viens no lielākajiem alus darītājiem pasaulē. Pašlaik viņi izmanto blokķēdi pārtikas un dzērienu nišā, un viņi cenšas uzlabot savu dzērienu piegādes ķēdes izsekojamību. Patiesībā viņi vēlas uzlabot Āfrikas iedzīvotāju dzīves apstākļus, jo viņi mēdz iegūt izejvielas no turienes.

Vai vēlaties pārbaudīt vairāk blokķēdes lietošanas gadījumu? Pārbaudiet 20 un vairāk blokķēdes lietošanas gadījumu šobrīd!

JBS

JBS izmanto blockchain pārvaldību pārtikas rūpniecībā, lai palielinātu mājlopu pārvadāšanas datu salīdzināšanas procesu no to piegādātājiem. Patiesībā tehnoloģiju izmantošana palīdzēs uzņēmumam garantēt drošību, konfidencialitāti un izsekojamību.

Tyson Foods

Tyson Foods izmanto blockchain pārvaldību pārtikas rūpniecībā, lai izsekotu viņu piegādes ķēdi no saimniecībām un ražošanas nama līdz rūpnīcām. Pašlaik viņi strādā ar FoodLogiQ pilotprojektā un citiem nozares uzņēmumiem. Vēl jo vairāk, viņi plāno vēlāk šajā projektā iekļaut arī citus produktus. Pēc viņu domām, projekts šobrīd ir ļoti veiksmīgs.

Kraft Heinz

Kraft Heinz ir vēl viens spēlētājs blokķēdes valstībā. Patiesībā viņi izmanto blokķēdi pārtikas rūpniecībā, lai uzlabotu bērnu pārtikas drošības pasākumus. Turklāt viņi vēlas arī nodrošināt, lai zīdaiņu pārtika vienmēr būtu visaugstākās kvalitātes, tāpēc viņi plāno ieviest izsekojamības funkciju ar tehnoloģiju.

Alberts Heijns

Alberts Heijns izmanto blokķēdi, lai izsekotu viņu apelsīnu sulu no fermām līdz rūpnīcām. Pašlaik viņi ar Refresco strādā pie izmēģinājuma projekta. Vēl jo vairāk, viņi plāno vēlāk šajā projektā iekļaut arī citus produktus. Patiesībā viņu galvenais mērķis ir palielināt pārredzamību un uzturēt ilgtspējīgus piegādes ķēdes procesus.

Plantaze

Plantaze pārtikā un dzērienos izmanto blokķēdi, lai izsekotu 15 000 unikālas vīna pudeles, ko tās ražo no augstas kvalitātes vīnogām. Pašlaik viņi strādā ar OriginTrail un TagItSmart pie projekta. Vēl jo vairāk, viņi plāno risināt arī viltus vīna jautājumus, kas tirgū ir tik noturīgi. Patiesībā viņu galvenais mērķis ir palielināt viņu pārredzamību un nodrošināt patērētājiem, ka viņiem ir uzņēmuma autentisks produkts.

Kameņu barība

Bumble Bee Foods izmanto blockchain vadību pārtikas rūpniecībā, lai izsekotu dzeltenspuru tunzivīm, kuras zvejnieki noķer no jūras. Pašlaik viņi ar SAP strādā pie izmēģinājuma projekta. Jebkurā gadījumā tas ir lielisks veids, kā parādīt viņu stiprās puses tirgū, jo viņi izvēlas saglabāt savu darbību pārredzamību. Viņu galvenais mērķis ir novērst nepareizu marķēšanu un palīdzēt patērētājiem izsekot visam tirdzniecības procesam.

Daudzi uzņēmumi visā pasaulē ir ieinteresēti blokķēdes tehnoloģijā. Lai uzzinātu vairāk par to, apskatiet 50 labākos uzņēmumus, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju.

Pēdējās domas

Kā jūs jau zināt, tagad blockchain var piedāvāt daudz priekšrocību pārtikas rūpniecībā. Pārtikas rūpniecība ir pilna ar jautājumiem, un, neatrodot pareizu risinājumu, patērētāji ir pakļauti riskam. Tādēļ blokķēdes izmantošana nozarē var palīdzēt novērst lielāko daļu pastāvošo problēmu un nodrošināt labāku un veselīgāku kopienu nākotnē.

Ja esat tikai iesācējs un vēlaties izmantot blokķēdi savā uzņēmumā, iesakām pārbaudīt mūsu bezmaksas blokķēdes kursu! Tas var būt jūsu blockchain ceļojuma sākumpunkts.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me