Top 9 Blockchain mīti un fakti

Neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai Blockchain eksperts, iespējams, esat saskāries ar vienu vai vairākiem Blockchain mītiem. Apskatīsim izplatītākos Blockchain mītus un atklāsim faktus, kas tos slēpj!

Esošās pasaules tehnoloģisko sasniegumu ietekmei uz katra cilvēka ikdienas dzīvi ir milzīga loma tās ieviešanā. No otras puses, lietotājiem ir jāsaprot jauno tehnoloģiju, piemēram, Blockchain, ietekme, lai iegūtu maksimālu labumu no tām. Tomēr visbiežāk jaunās tehnoloģijas bieži vien ir saistītas ar ievērojamu neskaidrību.

Neskaidrības parasti rada atšķirīgu priekšstatu par jauno tehnoloģiju, tādējādi izraisot mītu attīstību. Starp dažādiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem pēdējā laikā Blockchain ir bijis ievērojams sāncensis. Tātad, skaidrības trūkums Blockchain izpratnē gadu gaitā ir radījis daudzus Blockchain mītus.

Reģistrējieties tūlīt: bezmaksas Blockchain kurss

Skaidru izpratni par Blockchain tehnoloģiju ir iespējams sasniegt tikai tad, kad jūs varat novērst visas šaubas par to. Šī diskusija palīdz jums atšķetināt dažus no pieņemtajiem nepareizajiem uzskatiem par Blockchain tehnoloģiju. Jūs varat atrast Blockchain mītu un faktu izklāstu, kas var pilnībā iztaisnot jūsu izpratni par Blockchain tehnoloģiju.

Visizplatītākie blokķēdes mīti un fakti par tiem

Vai labāk ir pārdomāt Blockchain mītus, lai labāk izprastu tehnoloģiju? Daži varētu domāt, kur tieši atrodas visu mītu avots! Jebkurš Blockchain entuziasts zina par krasām Blockchain ainavas svārstībām gadu gaitā. Pēkšņais Bitcoin pieaugums, kam sekoja tā avārija, nodrošināja ideālu pamatu atšķirīgai uztverei par tā funkcionalitāti.

Vissvarīgākais ir tas, ka Blockchain tehnoloģijas plašais ieguvumu klāsts ir bijis arī izšķirošs faktors dezinformācijas un neskaidrību izraisīšanā. Tagad apskatīsim dažus no populārākajiem mītiem un faktiem par Blockchain, kas var palīdzēt atrast atšķirību starp to, kas ir Blockchain un kas tas nav.

Jauns Blockchain pasaulē? Šeit ir viss, kas jums jāzina, lai uzzinātu Blockchain pamatus.

1. mīts: katra blokķēde ir publiska

Fakts: Daudzi cilvēki ir pieņēmuši šo faktu, pamatojoties uz tādu publisku globālu blokķēžu ieviešanu kā Bitcoin. Tomēr tas ir viens no ievērojamākajiem Blockchain mītiem, kas var sajaukt jebkuru iesācēju. Faktiski publiskās blokķēdes nav vienīgais Blockchain veids. Privātie un hibrīdie blokķēdes ir piemēroti arī dažādiem lietošanas gadījumiem.

Bitcoin ieviešana izraisīja īpašu parādību visās finanšu iestādēs un privātajos uzņēmumos. Konkrētā parādība ir pazīstama kā Blockchain ar atļauju, kas pazīstama arī kā federāla vai privāta Blockchain. Daudzas izplatītās virsgrāmatu tehnoloģijas, kuras atrodat pašreizējā pasaulē, ir dažādu blokķēdes veidu piemēri. Tātad, tas jums ir viens mīts.

2. mīts: Blokķēde ir tāda pati kā kriptonauda

Fakts: Pirmais Blockchain vispārējās atzīšanas gadījums bija Bitcoin ieviešana 2009. gadā. Tātad, daudzi cilvēki sajauc Blockchain kā kriptonauda. Tomēr kriptonauda būtībā ir vēl viens Blockchain tehnoloģijas pielietojums. Blockchain būtībā ir sistēma, kurā tiek glabāti darījumu ieraksti, un ieraksti tiek uzturēti dažādos datoros, kas ir savstarpēji saistīti, izmantojot vienādranga tīklu..

Blokķēde kalpo kā atvērta un izplatīta virsgrāmata, kas var palīdzēt reģistrēt darījumus starp dažādām pusēm. Tomēr izplatītie Blockchain mīti krāso blockchain kā kriptonauda. Tātad, ir svarīgi saprast, ka kriptonauda ir digitālā valūta, kas varētu apiet valdības regulatīvo kontroli pār valūtu.

Turklāt kriptovalūtām nav nepieciešama starpnieku iesaistīšanās. Tātad blokķēdes tehnoloģija kalpo kā ideāls pamats kriptovalūtu veidošanai. Tas nenozīmē, ka visās kriptovalūtās tiek izmantota blokķēdes tehnoloģija. IOTA kriptovalūtas piemērs parāda kriptovalūtu izmantošanu bez blokķēdes tehnoloģijas.

IOTA izmanto Directed Acyclic Graph (DAG), izplatītas virsgrāmatas tehnoloģijas formu. No otras puses, blokķēde nav īpaši paredzēta kriptovalūtām. Blokķēdes pielietojums veselības aprūpē medicīnas datu racionalizēšanai un labākai administrēšanai pierāda to pašu.

3. mīts: Blokķēdes ir neievainojamas

Fakts: Blockchain tehnoloģijas primārais pamats ir informācijas šifrēšana, kas saistīta ar konkrētiem darījumiem starp divām pusēm. Lielākā daļa tādu blokķēžu kā Bitcoin blokķēde izmanto SHA-256 kriptogrāfiskās jaukšanas algoritmu. Vissvarīgākais ir tas, ka daudzi eksperti atzinīgi vērtē SHA-256 par tā spēju tuvākajā nākotnē izpildīt šifrēšanas prasības.

Tomēr, ja tiek apdraudēts algoritms, tad problēmu būs daudz vairāk nekā pašas blokķēdes kopumā. Turklāt pastāv dažādas perspektīvas attiecībā uz blokķēdes neaizsargātību, kas ir pretrunā ar Blockchain tehnoloģijas absolūto drošības prasību. Daži eksperti uzskata, ka mazākus blokķēdes varētu viegli apdraudēt ar lielāku ātrumu. No otras puses, lielāki un publiski lietojami blokķēdes nodrošina labāku drošības iespēju pret kiberuzbrukumiem.

Blockchain ir plašs spektrs. Paplašiniet savas zināšanas par Blockchain, izmantojot šo Blockchain apkrāptu lapu.

4. mīts: Blockchain tehnoloģija radīs revolucionāras izmaiņas pasaulē

Fakts: Blockchain tehnoloģija sniedz daudzsološu priekšrocību, un tāpēc cilvēki var ticēt šim mītam par Blockchain. Turklāt ziņojumi par naftas nodrošināto kriptovalūtu Petro Venecuēlā un Anglijas Bankas pieaugošo interesi par kriptovalūtām arī veicina šādus mītus.

Tuvāka gadījumu pārdomāšana parāda, ka satraukums ap blokķēdes tehnoloģiju ir pārspīlēts. Blokķēdes noteikti var samazināt krāpšanas iespēju. Tomēr viņi nevar pilnībā nodrošināt krāpšanas tiešsaistē draudu novēršanu. Dažos gadījumos blokķēdes tehnoloģija faktiski var izrādīties neefektīva parastās virsgrāmatas digitālā pārveidošana.

Tāpēc blokķēdes tehnoloģiju potenciāls tiek krāsots vairāk nekā vajadzētu. Praktisks iespaids par blokķēdes iespējām ir stundas tūlītēja nepieciešamība. Tāpēc ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan blokķēdei ir potenciāls mainīt pasauli, tā joprojām ir tālu no šī mērķa sasniegšanas.

5. mīts: Blockchain ir uz mākoņiem balstīta datu bāze

Fakts: Viens no izplatītākajiem Blockchain mītiem nozīmē, ka tie ir tikai uz mākoņiem balstītas datubāzes. Patiesībā jums vajadzētu lejupielādēt blokķēdi un palaist to datoros ar iespējotu internetu, lai to darbinātu. Jebkurš pasaules dators, kurā darbojas blokķēde, tiek uzskatīts par tīkla mezglu. Blokķēdi darbojošā datora interneta savienojuma stiprums ir galvenais faktors, kas stiprina blokķēdes tīklu.

Vēl viena atšķirība starp blokķēdi un mākoņa bāzēm ir tā, ka jums nav jāuzglabā digitālie faili tādos formātos kā Word dokumenti. Gluži pretēji, blockchains glabā ierakstus ar eksistences pierādījumu. Eksistences pierādījums skaidri parāda pierādījumus, ka pastāv konkrēts dokuments, neparādot faktisko dokumentu.

6. mīts: visi bloku ķēžu darījumi ir anonīmi

Fakts: Blokķēdes mīta un realitātes salīdzināšanas vissvarīgākais aspekts ir anonimitātes faktors. Gandrīz katrs blockchain ainavas jaunpienācējs pieņem, ka uz blockchain balstītas kriptovalūtas var palīdzēt veikt anonīmus maksājumus. Nu, apgalvojums nav pilnīgi nepatiess.

Blokķēde reģistrē tikai maku publiskās adreses, vienlaikus izvairoties no informācijas izpaušanas par seifa īpašnieka vārdu. Tomēr jaunākie ziņojumi ir parādījuši, ka kriptovalūtu izmantošana maksājumu veikšanai par nelegālām darbībām varētu būt izsekojama. Ja kāds var saistīt maka publisko adresi ar personas reālo dzīvi, tad pirmais var izsekot visu iepriekšējo darījumu sarakstu.

Blokķēde uzņēmumiem ir ļoti svarīga. Apskatīsim šos populārākos Blockchain izmantošanas gadījumus uzņēmumiem.

7. mīts: Blockchain ir bezmaksas

Fakts: Tas acīmredzami ir viens no visizplatītākajiem Blockchain mītiem, ar kuriem noteikti ir nācies saskarties. Kaut arī blokķēdes izmaksas attiecībā uz Bitcoin galvenokārt ir saistītas ar jaudīgu datoru izmantošanu matemātisko vienādojumu risināšanai, patiesās izmaksas uzrāda pavisam citu ainu.

Bitcoin iegūšanai nepieciešama dārga, jaudīga aparatūra ar lielāku elektroenerģijas patēriņu. Kriptogrāfijas valūtas ieguve var patērēt aptuveni 140 teravatstundas elektroenerģijas, tādējādi norādot uz ievērojamām izmaksām. Tātad, nav pamata uzskatīt, ka Blockchain ir bezmaksas, vai arī tas notiks jebkurā laikā drīz nākotnē.

8. mīts: Žetoni ir tādi paši kā Monētas

Fakts: Blockchain pielietojumi finanšu sektorā ir bijuši atbildīgi par plašu blokķēdes mītu klāstu. Daudzi cilvēki terminus žetons un monētas lieto savstarpēji aizstājot, nezinot precīzu atšķirību starp tiem. Kriptogrāfijas monēta ir lokāla noteiktai blokķēdei, piemēram, Ether vai Bitcoin. Visas šīs monētas pastāv bez visa cita blokķēdē un kalpo tāpat kā valūta.

No otras puses, marķieri attiecas uz aktīviem, kurus izsniedzis uz blokķēdes balstīts projekts. Marķierus sistēmā varat izmantot kā norēķinu metodes, vienlaikus nodrošinot līdzīgas funkcijas kā monētām. Tomēr galvenā atšķirība starp žetoniem un monētām ir tā, ka monētas nodrošina privilēģiju piedalīties tīklā, savukārt žetoni var kalpot kā svarīgi digitālā resursa elementi vai arī pārstāvēt uzņēmuma daļu.

9. mīts: Viedie līgumi ir derīgi juridiski līgumi

Fakts: Šis ir arī viens no ievērojamākajiem Blockchain mītiem, kas viedos līgumus salīdzina ar derīgiem juridiskiem līgumiem. Viedie līgumi būtībā ir koda rindiņas, kas var veikt dažādas darbības dabiski, vienlaikus pievēršoties konkrētiem nosacījumiem. Tātad tie nav kvalificējami kā likumīgi līgumi. Viedos līgumus varat uzrādīt kā pierādījumu tam, vai ir izpildīti noteikti nosacījumi. Tomēr viedie līgumi var kalpot kā neticami līdzekļi digitālās transformācijas veicināšanā, neskatoties uz mulsinošo juridisko stāvokli.

Vai šie blokķēdes mīti un fakti tiešām ir svarīgi?

Iepriekš minētie Blockchain mīti un fakti ir ļoti traucējoši. Turklāt tie var novest pie sliktiem biznesa lēmumiem. Neapstiprinot Blockchain faktus pret šiem mītiem, bizness var izšķērdēt vērtīgus resursus, kurus citādi varētu izmantot uzņēmumu elastības palielināšanai.

Gatavošanās Blockchain intervijai? Izskatiet šos populārākos Blockchain Intervijas jautājumus un sagatavojieties intervijas dūžam.

Apakšējā līnija

Tātad, iepriekšminētajā diskusijā jūs varat skaidri pamanīt patiesību, kas slēpjas dažādos Blockchain mītos. Atklājot visus mītus, jūs tuvojat patiesībai par blokķēdi un tās funkcionalitāti. Turklāt patiesība parāda arī blokķēdes ierobežojumus, tādējādi veicinot taisnīgu izpratni par tehnoloģiju.

Ir pagājuši tikai 11 gadi kopš tās izveides, Blockchain tehnoloģija ir izaugusi līdz šādam panākumu augstumam. Ja vēlaties izmantot blokķēdes priekšrocības, ir svarīgi precizēt visus iespējamos mītus par to. Jo vairāk jūs atmaskatat mītus, jo pārliecinātāk iegūsit savas zināšanas un iespējas, izmantojot Blockchain tehnoloģiju.

Vai esat iesācējs? Sāciet savu Blockchain ceļojumu ar mūsu bezmaksas Blockchain kursiem un lieciet pamatu veiksmīgai karjerai Blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me