Uzņēmumu bloku ķēdes piemēri, kas jums jāzina

Šis raksts piedāvā sektoru nosaukumus uzņēmumu blokķēdes piemēriem ar uzņēmumiem, kas jau strādā šajā jomā.

Vai esat kādreiz domājuši, kā uzņēmumi izmanto blokķēdi? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā, jo mēs dalīsimies ar desmit uzņēmuma blokķēdes piemēriem.

Blockchain ir pilnībā pārveidojis uzņēmumus. Uzņēmumi ir gatavi tikt galā ar izmaiņām, jo ​​tas viņiem dod konkurences priekšrocības. Uzņēmuma iestatījumos ir arī daudzi blokķēdes lietošanas gadījumi. Tās spēja tikt pielāgota ir tas, kas padara to tik pievilcīgu uzņēmumiem, kas pastāv. Ar to ir bezgalīgas biznesa modeļa iespējas.

Bet vai tas nozīmē, ka jūsu uzņēmumam vajadzētu arī pieņemt blokķēdi. Nu, tas ir atkarīgs no blokķēdes ietekmes uz jūsu biznesu tagad un ilgtermiņā.

Lai palīdzētu jums labāk izprast uzņēmuma bloku ķēdi, mēs dalīsimies ar uzņēmumu bloku ķēdes piemēriem. Arī uzņēmumu blokķēdes ir atšķirīgas, salīdzinot ar publiskajām blokķēdēm.

ReģistrētiesTagad: Uzņēmumu bloku ķēdes pamatkursi

Atļautās blokķēdes: De facto pieeja uzņēmumam

Publiskas blokķēdes ir bezmaksas ikvienam, lai pievienotos un piedalītos. Organizācijas nevar atļauties dalīties ar katru informāciju. Viņiem ir kritiska informācija, kas nosaka viņu neveiksmes un panākumus. Ja kritiskā informācija netiek apstrādāta pareizi, tas zaudē konkurences priekšrocības un tirgus daļu.

Tieši šeit ienāk atļauju saņēmušās uzņēmuma bloku ķēdes. Visas uzņēmuma bloku ķēdes sistēmas atbalsta atļautās funkcijas. Tāpēc mēs apspriedīsim arī atļauto blokķēdes piemēru. Pārsvarā ietvari piedāvā iespēju rīkoties ar tīkliem, kuriem atļauts izmantot publiskas funkcijas. Tas nozīmē, ka uzņēmumi var uzturēt savu informāciju drošu, vienlaikus ļaujot citiem galalietotājiem izveidot savienojumu ar blokķēdes tīklu – un nodrošina pareizu informācijas plūsmu.

Atļautai piegādes ķēdes blokķēdei ir daudz lietojumu. Piegādes ķēdei vienmēr ir nepieciešama optimāla informācijas ieplūde un aizplūšana. Ja tas nav izdarīts pareizi, tas var izraisīt zaudējumus.

Pareizu uzņēmuma bloku ķēdes piemēru / lietošanas gadījumu identificēšana

Kā bizness jūsu uzdevums ir identificēt gadījumus, kad jums ir nepieciešama blokķēde. Ja jūs to pareizi identificējat, tas var palīdzēt iegūt labākus rezultātus no blokķēdes. Izskatīsim šādus jautājumus.

 • Vai jūsu uzņēmums mijiedarbojas ar vairākām entītijām, lai iegūtu datus?
 • Vai jūsu partneriem ir svarīga datu vai darījumu redzamība?
 • Vai jūsu pašreizējā informācijas apmaiņas sistēma ir mazāk droša vai dārga?

Ja jūs atbildējāt uz visiem jautājumiem kā “jā”, tad jūsu rokās ir blokķēdes lietošanas gadījums. Bet, pirms pāriet un izvēlaties uzņēmuma bloku ķēdes sistēmu, ieteicams pirms tā mainīšanas noteikt tās ietekmi. Blockchain ieviešana nav vienkārša, un tā var arī maksāt daudz.

Labākie uzņēmumu blokķēdes piemēri, kas jums jāzina

Labākais veids, kā uzzināt par blokķēdi, ir piemēru iepazīšana. Mūsu 10 uzņēmumu blokķēdes piemēru saraksts aptvers lielāko daļu lietojuma gadījumu. Mēs centīsimies sniegt piemērus par uzņēmumu blokķēdes platformām, kuras to ievieš, lai jūs varētu iegūt pareizu kontekstu.

Nekas nepārspēj reālās lietošanas gadījumus, un tāpēc mums tie ir jāpārdzīvo.

Piegādes ķēdes vadība

Blokķēde piegādes ķēdes pārvaldībā neapšaubāmi ir uzņēmuma blokķēdes piemērs numur viens. Gandrīz jebkura nozare vai uzņēmums izmanto piegādes ķēdi, lai nodrošinātu pareizu produktu plūsmu. Ja tas klibo pat ar daļu, uzņēmums zaudē peļņu vai tirgus daļu. Tik svarīga ir piegādes ķēde.

Skaidrs, ka blokķēde nodrošina nepieciešamo sistēmu, lai piegādes ķēde būtu efektīvāka, uzticamāka un rentablāka. Blokķēdes izmantošana nodrošina, ka caurspīdīgums iesakņojas visā piegādes ķēdē. Tas atrisina problēmu numur viens, no kuras cieš piegādes ķēde, – krāpšanu.

Blockchain arī nodrošina rentablus pasākumus, lai uzlabotu tīkla vispārējo efektivitāti. Tikmēr tas arī nodrošina, ka dati / informācija bez kavēšanās var dziļi plūst tīklā. Visi šie faktori palīdz piegādes ķēdei kļūt par tādu, kāda tā ir.

Viens no šādiem piegādes ķēdes blokķēdes piemēriem ir IBM Food Trust. IBM sadarbība ar vadošajiem pārtikas piegādātājiem strādā, lai izveidotu nākamās paaudzes piegādes ķēdes risinājumu, izmantojot blokķēdi. Tam ir vairākas priekšrocības, tostarp uzticība zīmolam, piegādes ķēdes efektivitāte un, pats galvenais, pārtikas nekaitīgums.

 • Nepieciešamība pēc blokķēdes piegādes ķēdē
 • Izsekojamība – izsekojiet produktiem visā viņu ceļojuma laikā
 • Pārredzamība – informācija ir pārskatāma, lai to varētu pārbaudīt
 • Tirdzniecība – palīdz veikt tirdzniecību bez lielas trešo pušu iejaukšanās

Piemēri: Treum, Greznība, GenuineWay, un citi.

Veselības aprūpe

Cilvēka veselība ir 21. gadsimta valdības prioritāšu augšgalā. Medicīnas zinātnei strauji uzlabojoties, tehnoloģija palīdz tai to izdarīt. Blockchain ir vēl viena tehnoloģija, kas var mainīt to, kā veselības aprūpe darbosies nākotnē.

Tātad, kas ir nepareizs pašreizējā veselības aprūpē? Pašreizējā veselības aprūpes ekosistēma darbojas centralizēti. Ja veselības aprūpes tvertnei ir informācija par pacientu veselību, citām personām kļūst grūti tai piekļūt. Bet vislielākais jautājums ir krāpniecisks piegādes ķēdes process, kas ļauj sliktām personām nosūtīt un izplatīt pacientiem viltotas zāles.

Izmantojot veselības aprūpes blokķēdi, visus šos jautājumus var atrisināt. Pēc profilēšanas pacientiem nav jāuztraucas par informācijas apmaiņu. Kad blokķēdei ir to kopija, viņi var apmeklēt ārstus un sniegt informāciju – tā ir precīza un pasargāta no jebkādām izmaiņām. Pētniecības institūti var arī gūt labumu no decentralizētas tīkla koplietošanas, jo tie var piekļūt publiskajai informācijai un izmantot to, lai atrastu ārstēšanu no sarežģītām medicīniskām problēmām.

Viens no šādiem veselības aprūpes blokķēdes piemēriem ir Medicīnas ķēde – Tas ir jaunuzņēmums, kas pacientiem nodrošina drošu veselības datu glabāšanu. Tas novērš nepieciešamību pacientiem sekot līdzi viņu medicīniskajiem datiem. Tas nozīmē arī to, ka ir viena medicīnisko datu versija, kurai var uzticēties gan pacienti, gan ārstniecības personas.

Lieli veselības aprūpes uzņēmumi var arī izmantot blokķēdes priekšrocības un uzlabot to, kā viņi pārvalda savus procesus, kas saistīti ar narkotikām, pacienta datiem un pārvaldību.

Nepieciešamība pēc blokķēdes veselības aprūpē

 • Lai nodrošinātu elektronisko veselības reģistru (EHR)
 • Lai uzlabotu zāļu izsekojamību
 • Klīnisko pētījumu datu drošība
 • Pacienta piekrišanas pārvaldība

Piemēri: Miglāja genomika, Iryo, Sardzes laiks, Dārgakmens

Finanses un bankas

Mūsu finanšu sistēmas ir mūsu ekonomikas pamatā. Ja viņi strādā efektīvi, mēs augam strauji. Tas pats attiecas arī uz mūsu banku sistēmu, kuru visā pasaulē izmanto triljoni cilvēku.

Bankas un finanšu iestādes jau ir sapratušas blokķēdes nozīmi. Ar tirdzniecības finansēšanas blokķēdes izvietošanu bankas jau redz pārmaiņas norēķinu veikšanā. Viņi daudz ietaupa, ja runa ir par pārrobežu norēķiniem. No otras puses, finanšu sektors var arī uzlaboties, izmantojot blokķēdi.

Runājot par finansēšanu, šādus aspektus var krasi uzlabot

 • Tirdzniecības finansēšana
 • Sindikētie aizdevumi
 • Automatizēta atbilstība
 • Pašu kapitāla pēcpārdošana

Tātad, kā tas pielīdzina uzņēmuma finanšu iestādes? Viņi var izmantot jau pieejamo R3 Corda sistēmu, kas nodrošina finanšu iestādēm iespēju izveidot savu uzņēmumu blokķēdi.

Piemēri: UnicaCredit Banka, Ripple, R3 Corda

Reģistrēties tūlīt:Uzņēmumu bloku ķēdes un tirdzniecības finanšu kurss

Enerģija

Enerģētikas nozare var gūt milzīgu labumu no blokķēdes, kad tā piedzīvo novatorisku periodu. Enerģētikas nozares uzņēmumi tagad piedāvā elektrību par fiksētu cenu. Bet ar blokķēdi viss var mainīties un attīstīties ārpus uzņēmuma ainavas.

Inovācijas enerģētikas nozarē ir vissvarīgākās. Ir jumta saules enerģija, viedā uzskaite un elektriskie transportlīdzekļi. Izmantojot tik daudz inovāciju, blokķēde var palīdzēt enerģētikas nozarei augt ārpus tās pašreizējiem ierobežojumiem, nodrošinot nevainojamu globālo enerģijas tīklu. To darot, cilvēki var pāriet uz lielāku piedāvājumu un pieprasījumu, kur cenas var svārstīties atkarībā no pieejamības.

Ir daudz izmantošanas gadījumu, no kuriem enerģētikas nozare var gūt labumu, izmantojot blokķēdi. Viens piemērs ir efektivitāte, ar kādu enerģija tiek ģenerēta un sadalīta tīklā. Tas arī palīdzēs uzlabot kopējās izmaksas, kas saistītas ar enerģijas sadali. Blockchain vienkāršos to, kā jaunie lietotāji reģistrējas enerģijas pieprasījumam – piedāvājumam vai pieprasījumam. Pakalpojumu sniedzēji var arī gūt labumu no blokķēdes, jo viņi var labāk izsekot tīkla materiāliem, kas nepieciešami pareiza globālā tīkla izveidei.

Arī naftas nozare var redzēt milzīgus ieguvumus. Naftas un gāzes nozarē ir miljardiem lietotāju. Tajā esošie dalībnieki var gūt labumu no pārredzamības, uzticības un uzticamības, ko rada blokķēde. Tas arī palīdzēs novērst jebkādu procesu vai infrastruktūras neefektivitāti.

Nepieciešamība pēc enerģijas ķēdes

 • Labāka pārredzamība
 • Biznesa modeļa maiņa → lielāka elastība
 • Uzlabota piegādes ķēde tīkla pārvaldībai un uzstādīšanai
 • Uzlabots privātums enerģētikas nozarē
 • Labāka vides ilgtspēja
 • Ieinteresētajām personām ir labāka pārredzamība.

Arī galvenie enerģijas izmantošanas gadījumi enerģētikas nozarē ir komunālo pakalpojumu sniedzēji, vienādranga enerģijas tirdzniecība, preču tirdzniecība, elektroenerģijas datu pārvaldība utt..

Uzņēmuma piemēri: Ondiflo, Starojošā Zeme

Identitāte

Uzņēmumi ļoti vēlas, kad runa ir par identitātes aizsardzību. Galu galā viņi vēlas aizsargāt savu lietotāju intereses. Patlaban biznesa procesi nav atbilstoši atzīmei, kad runa ir par identitātes aizsardzību. Identitātes zādzība ir plaši izplatīta parādība, kad runa ir par uzņēmuma risinājumu. Datu uzlaušanas pamatā galvenokārt ir identitātes zādzība, kur iebrucējs izdara identitātes zādzību un piekļūst kritiskai informācijai tīklā.

Uzņēmumi var izmantot blokķēdes priekšrocības, lai uzlabotu identitātes pārvaldību. Uz blokķēdes balstīta digitālās identitātes pārvaldības sistēma var mainīt to, kā lietotāji var mijiedarboties savā starpā, kā arī liek nevienam izdarīt identitātes zādzību.

IBM Blockchain saprot identitātes zādzību nozīmi un piedāvā IBM Verify Credentials, kas uzņēmumiem palīdz decentralizētā tīklā pārvaldīt darbiniekus un citas kritiskās personiskās identitātes. Jaunā ekosistēma diezgan labi darbojas uzņēmuma ekosistēmā. Tas rūpējas par paroles atiestatīšanu, privātuma noteikumiem, identitātes pārvaldības problēmām utt. Ar to atļauti tīkli var strādāt ar augstu uzticības līmeni.

Nepieciešamība pēc blokķēdes identitātē

 • Nodrošina datus no ļaunprātīgiem dalībniekiem
 • Nodrošiniet pareizu paroļu pārvaldības sistēmu
 • Identitātes ir grūtāk uzlauzt un kopēt
 • Uzlaboti privātuma noteikumi

Uzņēmumu piemēri: IBM Blockchain, Apstiprināts ID, Metādijs, Atslēga

Nekustamais īpašums

Nekustamais īpašums ir viena no tām nozarēm, kuras izaugsmei nepieciešama reforma. Pašlaik darījumu veikšana ar īpašumu ir lēna un var maksāt daudz naudas. Faktiski tas ir tik sāpīgi lēns, ka īpašuma pirkšana var ilgt vairākus mēnešus.

Tā nav vienīgā problēma, ar kuru cieš nekustamais īpašums. Daudzas krāpšanas darbības notiek nekustamajā īpašumā. Ir arī zemes mafija, kas piedalās nelikumīgās darbībās. Ar arvien pieaugošo pieprasījumu pēc nekustamā īpašuma nākotnē tas noteikti pieaugs, taču tā pieaugums vienmēr būs ierobežots.

Bet, izmantojot bloku ķēdi un izplatītu virsgrāmatu tehnoloģiju, lietas krasi mainīsies. Tas veicinās uzticību un izsekojamību visā globālajā nekustamā īpašuma ekosistēmā. Turklāt tas arī samazinās darījumu izmaksas par ievērojamu summu – pateicoties mazākai papīra lietošanai. Tiks samazināta arī starpnieka loma – tas var uzlabot kļūdu skaitu, kas rodas informācijas vai dokumentu pārsūtīšanas laikā.

Tātad, kāds tam sakars ar uzņēmuma blokķēdi? Nekustamā īpašuma globālajai ekonomikai būs jāizmanto uzņēmuma bloku ķēdes funkcijas, lai maksimāli izmantotu DLT tehnoloģiju. Tas var dot tīklam nepieciešamo elastību informācijas apmaiņai, vienlaikus neskartot jutīgāku informāciju. Nekustamā īpašuma kompānijas var strādāt arī efektīvāk, izmantojot uzņēmuma blokķēdi.

Izmantojot nekustamā īpašuma bloku ķēdi, ir iespējamas šādas izmaiņas –

 • Pareiza nekustamā īpašuma fondu pārvaldīšana
 • Aktu pieraksti un zemes īpašumi tiek veikti digitāli
 • Viedi līgumi, kas veicina īpašnieku maiņu
 • Līzings un maksājumi kļūs plūstošāki
 • Reāllaika grāmatvedība kļūs iespējama

Uzņēmumu piemērs: TruSet, Imbrekss

Valdība

Valdība vienmēr ir ieinteresēta jaunās tehnoloģijās, piemēram, izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijā. Valdībai ir svarīgi tos izmantot, jo tas var dot viņiem iespēju pārvaldīt.

Blockchain ļauj valdībai palikt viņu procesu augšgalā. Centralizētajai valdībai ir tendence uz daudziem jautājumiem, tostarp korupciju, izmaksām, privātumu un digitalizāciju.

Valdības var rīkot savas vēlēšanas visredzamākajā veidā. Tas var arī ļaut ikvienam, kam ir viņu tiesības, piedalīties vēlēšanās neatkarīgi no viņu atrašanās vietas vai situācijas. Viņi var arī ierobežot digitālās identitātes problēmas, pārvietojot visu savu identitātes pārvaldības sistēmu blokķēdē.

Izmantojot valdības bloku ķēdi, var arī automatizēt daudz dokumentu – uzlabot saziņu starp dažādiem departamentiem un nodrošināt lielāku informācijas pieejamību. Cilvēki var arī uzticēties valdībai, jo publiskā informācija var būt viegli pieejama tiešsaistē.

Tas viss ir jāievieš plašā mērogā, tāpat kā tas tiktu darīts uzņēmumu blokķēdes risinājumos.

Nepieciešamība pēc blokķēdes valdībā

 • Gudri noteikumi
 • Identitātes pārvaldība
 • Finanšu un budžeta vadība
 • Procesu vadība

Lietošanas gadījumi radīs gudras pilsētas, labāku veselības aprūpi, labāku transportu, vieglu izglītību un profesionālo kvalifikāciju utt.

Piemēri: Viedā Dubaijas iniciatīva

Mediji un izklaide

Pirātisms ir viena no lielākajām izklaides un mūzikas industrijas rūpēm. Gandrīz katrs radītais satura veids ir pirātisks – atņemot radītājiem tiesības nopelnīt no sava darba. Izmantojot blokķēdi, tas viss var mainīties.

Decentralizētie uzņēmumu blokķēdes tīkli arī uzlabos to, kā jaunie satura veidotāji sasniedz savu auditoriju. Pašreizējai mediju spēkstacijai ir savs monopols, kas neveicina jaunu satura veidotājus. Izmantojot blokķēdi, ikviens var sasniegt savu auditoriju – un ir iespēja nopelnīt naudu.

Mediju studijas var arī gūt labumu no blokķēdes, ieviešot blokķēdi. Tas var palīdzēt viņiem uzlabot intelektuālā īpašuma aizturēšanu. Tas var arī uzlabot viņu citu procesu, tostarp spēju apmainīties ar informāciju starp veidotājiem.

Piemēri: Bloķēt. Viens

Apdrošināšana

Apdrošināšanas nozarē ir ļoti nepieciešamas pārmaiņas. Pašreizējo apdrošināšanas nozari cieš no daudzām problēmām, tostarp nespēja uzturēt pareizus datus, neefektīva apdrošināšanas atlīdzība, sliktas norēķinu sistēmas, vājš atbalsts utt.!

Arī apstākļu zaudēšanas gadījumā ir daudz neskaidrību. Īsāk sakot, apdrošinātāji visvairāk cieš, kad izmanto savu polisi, kad rodas vajadzība.

Apdrošināšanas blokķēdei ir iespēja mainīt lietu darbību. R3 Corda ir viens no apdrošināšanas blokķēdes uzņēmumiem, kas apdrošināšanas sabiedrībām piedāvā izveidot uzticības tīklu. Tīklu var izmantot brokeri, apdrošinātāji, pārapdrošinātāji un cedanti.

Korda ir pazīstama arī ar vienmērīgu aktīvu nodošanu un nodrošina lielu drošību tur esošajai apdrošināšanai. Arī prasību sistēmas tiek uzlabotas, pateicoties iepriekš noslēgtiem viedajiem līgumiem. Arī citām sistēmām, piemēram, IBM blokķēdei, ir atbilstošas ​​funkcijas, kuras apdrošināšanas nozare var ieviest.

Uzņēmumu piemēri: Etherisc, Fidentiax.

Izglītība

Uzņēmumu blokķēde ir vienlīdz noderīga izglītības nozarē. Ir daudzi veidi, kā izglītības nozare var gūt labumu no blokķēdes vai izplatītās virsgrāmatas tehnoloģijas. Pat lielas kompānijas var izmantot virsgrāmatas tehnoloģiju, lai apmācītu savus nesen pieņemtos darbiniekus un nodrošinātu jaunu prasmju apgūšanu bez nepieciešamības tērēt miljoniem dolāru.

Pirmais ieguvums, ko mēs redzēsim, ir tas, kā izglītība kļūs pieejamāka izglītojamajiem. Tas arī palīdzēs pilnveidot akreditācijas datus un grādu iegūšanu – jo tas nodrošinās digitālo sertifikātu izglītojamajam. Digitālo sertifikātu var izmantot jebkur, jo pēc iespējas to var pārbaudīt.

Kopumā izglītības nozares blokķēde var uzlabot to, kā tā var nodrošināt sertifikātu. Darbiniekiem būs arī mazāk galvassāpju, kad runa ir par akreditācijas datu pārbaudi.

Uzņēmumu piemērs: Bloķētāji, ODEM, Blockchain izglītības tīkls, Pergaments

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu uzņēmuma bloku ķēdes piemēru beigām. Mums izdevās uzskaitīt desmit uzņēmuma blockchain piemērus, kur mēs uzzinājām, kā blockchain varētu izmantot uzņēmuma vidē. Piemēri aptver arī to, kā var izmantot uzņēmuma bloku ķēdes ietvarus.

Lai uzzinātu vairāk par blokķēdes pamatiem, jums jāreģistrējas mūsu bezmaksas blokķēdes kursā.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me