Vai Blockchain var uzlauzt?

Tā kā daudzi no jums ir noraizējušies par blokķēdes uzlaušanu, mēs iegremdēsimies problēmu centrā, lai saprastu, vai šāda veida scenārijs vispār ir iespējams.

Mēs dzīvojam pasaulē, kur drošība rada milzīgas bažas, un datu pārkāpumi ir ikdienas darbība. Interneta infrastruktūra, kuru mēs izmantojam mūsdienās, katru dienu kļūst novecojusi. Tas nevar skaidri novērst jebkāda veida augstas klases kiberuzbrukumus. Neatkarīgi no tā, kāda veida kiberdrošību mēs izmantojam, tas noteikti nevar mūs 100% aizsargāt.

Blockchain tehnoloģija šādā veidā sola atšķirīgu pieeju. Tas nodrošina, ka mums vairs nav jābūt atkarīgiem no uzticības, un paši varam kontrolēt savu digitālo saturu. Turklāt savā ziņā daudzi apgalvo, ka neviens nevar uzlauzt blokķēdi. Bet vai šis apgalvojums tiešām ir patiess?

Vai nekādā veidā nevar uzlauzt blokķēdi? Patiesībā blokķēde ir šausmīgi spēcīga un var šķist, ka neviens nevar uzlauzt blokķēdi. Tomēr mums jāsaka, ka tas nav pilnībā aizsargāts pret uzbrukumiem. Katrai tehnoloģijai ir stiprās un vājās puses. Tādējādi mēs iegremdēsimies nedaudz dziļāk un paziņosim, vai blokķēdi var uzlauzt vai nē.

Bet pirms mēs sākam, apskatīsim dažus galvenos tiešsaistes bloku ķēdes gadījumus, kas notika gadu gaitā. Tātad, sāksim!

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Blockchain drošības ekspertu (CBSE) kurss

Hacked Blockchain: vai jūs varat uzlauzt Blockchain?

 • Gox

Pirmais Blockchain uzlaušana tiešsaistē 2011. gada jūnijā.

Zaudējums: 50 000 USD (2609 BTC)

Šis ir viens no vēsturē labi zināmā uzlauztā blockchain scenārija. Acīmredzot kibernoziedznieks ieguva revidenta pilnvaras un pēc tam ļaunprātīgi izmantoja tos, lai iekļūtu sistēmā. Pēc tam uzbrucējs mainīja 1 BTC vērtību uz 1 centu. Turklāt uzbrucējs savāca arī 2609 BTC no vairākiem klientiem, kuri pārdeva BTC par šo ļoti zemo cenu.

Pēc tam viņš / viņa pat nopirka 650 BTC arī no cita konta. Pēc tam, kad parādījās hakeru bloku ķēdes scenārijs, Mt. Goks pārtrauca visas operācijas uz pāris dienām. Tomēr pēc tam viņi atsāka darbību un turpināja.

Tagad pārejam uz nākamo uzbrukumu, vai jūs varat uzlauzt blokķēdes ceļvedi.

Otrais Blockchain uzlauzts 2014. gada martā.

Zaudējums: 350 miljoni ASV dolāru (750 000 BTC)

Otrais uzbrukums bija vēl sliktāks Mt. Gox. Acīmredzot šoreiz uzbrucējs uzzināja par kļūdu kodos un redzēja, ka darījumi ir elastīgāki. Vēl jo vairāk, ikviens varēja rediģēt darījuma detaļas un likt izskatīties tā, ka tas nekad nav noticis. Tātad, līdzīgi kā dubultā tēriņi.

Ja mēs iedziļināmies sīkāk, process notika šādi. Uzbrucējs manipulēja ar sūtītāja parakstu, pirms tas tika pastāvīgi saglabāts virsgrāmatā. Viņš / viņa arī mainīja darījuma ID. Jaunais ID un mainītais darījums var pārrakstīt sākotnējo darījuma informāciju un likt izskatīties, ka saņēmējs nav saņēmis līdzekļus.

Tomēr patiesībā uzbrucējs to tiešām saņēma, taču sistēma to uzskatīja par neveiksmīgu darījumu. Kad tas ir izdarīts, uzbrucējs pēc tam vēlreiz lūdza pārskaitījumu un divas reizes ieguva līdzekļus.

Šoreiz Mt. Goks pārtrauca visus BTC darījumus tūlīt pēc kiberuzbrukuma atklāšanas. Vēl jo vairāk, arī atmaksājumi netika veikti. Pēc kāda laika viņi netika galā ar zaudējumiem un pēc tam iesniedza bankrotu.

 • Bitcoinica:

Kopējais zaudējums: 430 000 USD (122 000 BTC)

Pirmais Blockchain uzlaušana tiešsaistē 2012. gada martā.

Pirmajā uzbrucējs galvenokārt uzbruka Bitcoinica karstajam maciņam un atšifrēja to no Linode servera. Galu galā uzbrukums notika aptuveni 43 554 BTC. Tika uzlauzti arī citi lietotāji, kuri arī izmantoja Linode serveri.

Otrais Blockchain tika uzlauzts 2012. gada maijā.

Ar pirmo reizi Bitcoinica nepietika. Otro reizi uzbrucējs iekļuva datu bāzes iekšējā sistēmā. No turienes viņš / viņa nozaga visu lietotāju privāto informāciju un pat paņēma 38 000 BTC.

Trešais Blockchain uzlaušana 2012. gada jūlijā.

Uzbrukumi kļuva tik slikti, ka vēlāk jūlijā viņi atkal nozaga ap 40 000 BTC! Tomēr viņiem gadās savus līdzekļus slepus glabāt Mt. Gokss slepeni, un vēlāk viņiem atmaksāja.

Pārejam uz nākamo, kurā jūs varat uzlauzt blockchain ceļvedi.

 • Bitfinex

Blockchain banalizēšana tiešsaistē 2016. gada augustā.

Zaudējums: 72 miljoni USD (120 000 BTC)

Šajā stāsts ir diezgan īss. Bitfinex sāka izmantot BitGo daudzparakstu maku tikai pirms gada pirms uzbrukuma. Acīmredzot makā bija dažas būtiskas problēmas, un tajā bija dažas milzīgas ievainojamības. Patiesībā uzbrucējs atrada problēmu un nozaga BTC.

Pēc uzbrukuma uzņēmums ātri izdeva BFX žetonus par kompensāciju saviem klientiem. BFX žetonus var izmantot USD. Tomēr viņi visu nozagto naudu atmaksāja pakāpeniski, jo tā bija krietna summa. Tikai ar šo vienu uzbrukumu cena dažu stundu laikā nokritās no USD 607 līdz USD 515!!!

 • NiceHash Hack

Blockchain uzlaušana tiešsaistē 2017. gada 6. decembrī.

Zaudējums: 80 miljoni USD (4700 BTC)

Tas drīzāk ir nesens uzbrukums blokķēdei. Acīmredzot tika uzlauzta Slovēnijas apmaiņas platforma NiceHash. Drīz pēc blokķēdes uzlaušanas izpilddirektors ienāca Facebook Live un paziņoja par to. Tomēr viņš daudz sīkāk neiedziļinājās.

Viss, ko mēs līdz šim zinām, ka viens no viņu darbinieka datoriem tika apdraudēts, un uzbrucēji to izmantoja, lai nozagtu monētas.

Patiesībā uzņēmums nākamās 24 stundas apturēja visus darījumus, lai analizētu problēmu un to, kā tie var novērst tā atkārtošanos. Mums jāsaka, ka tā ir diezgan laba uzņēmuma vadības iniciatīva.

Tātad, šie ir daži no blokķēdes uzlaušanas gadījumiem, kas notika agrāk. Tagad pārejam uz nākamo segmentu, kurā varat uzlauzt blokķēdes ceļvedi.

Hacking Blockchain: Iespējamie scenāriji

Vai blokķēdi var uzlauzt

Tagad mēs apspriedīsim, vai blokķēdi var uzlauzt, un, ja jā, tad kā tas var būt iespējams. Var rasties daži īpaši scenāriji. Apskatīsim, kādi tie ir –

 • 51% uzbrukums

Sāksim ar pamata hakeru blokķēdes scenāriju. Ja kādu laiku esat nodarbojies ar blokķēdi uzņēmumam, jums noteikti vajadzētu dzirdēt par 51% uzbrukuma shēmu. Bet kā var notikt 51% uzbrukums?

Pieņemsim, ka ir publiska blokķēde vai DLT, kas izmanto vienprātību par darba pierādīšanu un kurai ir labs aktīvo mezglu daudzums. Turklāt visiem mezgliem parasti ir īpaši programmatūras un aparatūras rīki kalnrūpniecībai, jo tā jūs apstiprināt darījumu PoW.

Šāda veida tīkla noteikums ir pilnīga decentralizācija. Tātad lietotāji nebūtu daļa no grupas un ievērotu visus sistēmas noteikumus. Turklāt, lai pārliecinātos par decentralizēto raksturu, katrs mezgls piedāvā skaitļošanas jaudu, bet nepietiek, lai pārspētu kādu citu.

Tomēr, ja hakeris var izmantot blokķēdes uzlaušanas rīku, lai iegūtu lielāku skaitļošanas jaudu, tad viņš var sākt uzbrukumu. Bet, lai to izdarītu, viņam ir jākontrolē 51% no kopējās skaitļošanas jaudas sistēmā. To darot, viņi var iegūt lielāku hash likmi, salīdzinot ar citiem mezgliem.

Ilgtermiņā viņi var manipulēt ar darījumu procesu, un tas novestu pie dubultiem tēriņiem. Tomēr tas notiks tikai pēc varas alkstošiem vienprātības algoritmiem, kas nodarbojas ar skaitļošanas spējām.

Vai hakeri to var izvilkt?

Patiesībā publiskām blokķēdēm, piemēram, Ethereum, ir liels mezglu skaits. Jo vairāk mezglu tīkls summē, jo vairāk nepieciešama skaitļošanas jauda. Turklāt katru dienu tīklā tiek pievienoti jauni mezgli.

Šis augstais skaitļošanas jaudas līmenis nodrošina, ka blokķēdes uzlaušana būtu diezgan grūts uzdevums. Galvenokārt tāpēc, ka viņu izmantotais blokķēdes uzlaušanas rīks nespēj piedāvāt tik lielu skaitļošanas jaudu, lai pārvarētu citus mezglus.

Turklāt jebkura platforma, kas neizmanto PoW, ir drošā pusē, un, ja tā ir privāta vai federāla, tad jūs noteikti esat pārliecināts.

Ne tik populāri publiski blokķēdes šeit var būt galvenais mērķis. 2018. gadā hakeri mēģināja izvilkt 51% hakeru blokķēdes uzbrukumu Monacoin, Verge utt.

Vai tas kaut kādā veidā nāk par labu hakeriem?

Ja publiskā blokķēde nav tik populāra, tad tās kriptovalūtas vērtība būtu zema. Veicot 51% uzbrukumu, viņi neapšaubāmi iegūtu monētas, bet peļņa būtu daudz mazāka. No otras puses, populāras publiskas platformas hakeru blokķēdei būtu nepieciešams ievērojams skaitļošanas jaudu skaits, un ilgtermiņā tas maksātu vairāk nekā peļņa.

 • Blockchain protokola koda kļūdas

Vēl viens piemērs šajā hakeru blokķēdes ceļvedī būtu kādi trūkumi protokola avota kodos. Nu, blokķēde ir sarežģīta sistēma, un tai var būt kļūdas arī protokolu kodos. Apskatīsim šī jautājuma piemēru, lai to labāk izprastu. Tas ir viens no blokķēdes trūkumiem.

2010. gadā bija bloķēšanas ķēdes hakeru scenārijs, kur viņi nepareizi izmantoja sliktu kodu Bitcoin protokolā. Patiesībā kods, kas pārbaudīja Bitcoin darījumus, bija kļūdains. Acīmredzot kods nedarbojas, ja iznākums ir pārāk liels, un tas rada pārmērīgu summēšanu.

Rezultātā hakeris to izmantoja savā labā un saražoja 184,467 miljardus monētu. Tomēr maksimālais Bitcoins daudzums faktiski ir 21 miljons! Pēc tam, kad to uzzinājis, radītājs Satoshi Nakamoto un cits izstrādātājs Gavins Andersens ātri novērsa problēmas tikai dažu stundu laikā.

Turklāt viņi dedzināja slikto ķēdi, lai izveidotu labu ķēdi, un ieteica citiem lietotājiem izvairīties no hakera izveidotās ķēdes. Kopumā tas bija labs ietaupījums.

Bet mums jāsaka, ka kāds, kurš veic līdzīgu hakeru blokķēdes shēmu, izmantojot to pašu metodi, šobrīd ir diezgan neparedzams.

Ikvienam, kurš vēlas uzbrukt, izmantojot šādu kļūdu, ir jābūt paaugstinātam prasmju līmenim, pat lai identificētu problēmu, nemaz nerunājot par izmaiņu veikšanu tajā. Tā kā blokķēde ir sarežģīta platforma, tas ir diezgan neiespējami.

Turklāt tagad bloku ķēdes izstrādātāji pirms palaišanas rūpīgi pārbauda savus kodus, un tas efektīvi novērš šāda veida haosu.

 • Viedās līguma kļūdas

Šī ir vēl viena kļūdaina koda situācija, kas var izraisīt blokķēdes uzlaušanas scenārijus. Tas drīzāk ir programmas uzlaušana tīklā, nevis visa platforma. Tomēr šāda veida blokķēdes uzlaušana var atstāt nopietnu ietekmi.

Viedie līgumi ir šausmīgi populāri un darbojas diezgan daudzās bloku ķēdes platformās. Ja jūs iepriekš definējat nosacījumus, tas var pārsūtīt aktīvus, pamatojoties uz šiem noteikumiem. Turklāt, tā kā tie atrodas blokķēdē, tad pēc nosacījumu noteikšanas neviens tos nevar modificēt.

Turklāt, galu galā, nosacījumi ir izpildīti, to var izpildīt automātiski, un tie arī iegūst pastāvīgu vietu virsgrāmatā. Tātad neviens faktiski nevar mainīt izpildi. Tomēr, ja kaut kādā veidā viedā līguma kods ir pilns ar kļūdām, hakeri to var izmantot.

Labs piemērs varētu būt uzbrukums DAO. 2016. gada laikā Ethereum kopiena izveidoja DAO, lai pārvaldītu ieguldījumu fondus un palīdzētu viņiem labāk pārvaldīt priekšlikumus. Tomēr viņi izmantoja viedos līgumus, lai pārvaldītu DAO.

Lai arī Ethereum sistēmas protokols darbojās nevainojami, viedo līgumu programmā bija kļūda. Patiesībā kļūda ļāva lietotājam pieprasīt naudu no DAO konta un neierakstīt to virsgrāmatā. Šis DAO uzlaušanas veids rada lielus draudus blokķēdes drošībai.

Hakeris to ieguva un paņēma no tīkla 60 miljonus dolāru. Pēc šī incidenta Ethereum ļoti centās atiestatīt sistēmu. Tātad, Ethereum, kuru redzat tagad, faktiski ir šīs cietās dakšas rezultāts. Tomēr daži cilvēki joprojām izmanto veco ķēdi, un to sauc par Ethereum Classic.

Runājot par šiem jautājumiem, palielinās citi jautājumi, piemēram, vai var uzlauzt blokķēdes makus vai uzlauzt citus pakalpojumus, kas saistīti ar blokķēdi. Mums jāsaka, ka tas pats attiecas arī uz visu pārējo.

 • Sybil Attack

Tas ir cita veida uzbrukums, kad vienībai var būt milzīgs mezglu skaits vienā tīklā. Izmantojot mezglu skaitu, entītija var mēģināt pārpludināt tīklu ar sliktiem vai nederīgiem darījumiem un pārtraukt darbību.

Hakeri var izmantot šo blokķēdes uzlaušanas rīku. Tomēr jums jāzina, ka šis uzbrukums joprojām ir teorētisks. Tomēr novērst to ir daudz vienkāršāk. Ja uzņēmuma bloku ķēdes platformas var padarīt dārgu masīvu mezglu izmantošanu, izmantojot protokolus un algoritmus, mēs varam droši teikt, ka hakeri nevar sākt uzbrukumu.

 • Maršrutēšanas uzbrukums

Tas drīzāk ir iekšējs uzbrukums, nevis nāk no ārpuses. Šāda veida uzlaušanas cēlonis ir apdraudēts interneta pakalpojumu sniedzējs. Hakeri var pārtvert blokķēdes sakaru kanālus, kompromitējot vai sadarbojoties ar ISP.

Kaut arī mezglus ir iespējams vadīt no jebkuras vietas pasaulē, tomēr pašreizējā situācijā mezglu vadīšana ir šausmīgi centralizēta. Šie interneta pakalpojumu sniedzēji mēdz pārvadāt cilvēku tirdzniecību, un šie ieejas punkti ir neaizsargāti.

Signālu pārtveršana šajos kanālos traucētu sakarus un pēc tam varētu manipulēt ar darījumu procesu. Tāpat hakeri var sadalīt tīklu atsevišķos gabalos un vienā no tiem tērēt monētas par labu. Vēlāk, noņemot nodalījumu, mazākā ķēde tiks automātiski atcelta.

Ciktāl tas līdz šim nav bijis ziņu par šādiem uzbrukumiem.

 • Tieša pakalpojumu atteikšana

Hakeri šeit var pārpludināt tīklu ar lielu trafiku un traucēt likumīgiem pieprasījumiem iegūt resursus. Mēs domājam, ka jūs katru dienu redzat šāda veida uzbrukumu centralizētiem uzņēmumiem.

Patiesībā šī metode ir tāda, ka uzņēmuma serverim tiek nosūtīts liels skaits pieprasījumu, nedodot tam laiku, lai tiktu galā ar pieaugošo trafika pieaugumu. Tā rezultātā joslas platums beidzas, un serveris avarē.

Tomēr MĒS vēlētos norādīt, ka hakeri faktiski neko nevar nozagt, nevis tikai nodarīt kaitējumu tīkla darbībai. Vēl jo vairāk, daudzi bloku ķēdes risinājumi to var efektīvi pasargāt no šāda veida uzbrukumiem.

Blockchain vai Crypto Exchange apmaiņa?

Kā jūs jau redzējāt, ka lielākā daļa blokķēdes uzlaušanas piemēru galvenokārt ir kriptogrāfijas birža vai jebkura platforma, kas piedāvā kriptonauda. Tādējādi lielākā daļa jaunpienācēju mēdz sajaukt šos kriptogrāfijas apmaiņas hackus un hack blockchain.

Tomēr jums jāzina, ka starp šiem diviem ir nedaudz atšķirību. Apskatīsim, kāpēc tie atšķiras –

Patiesībā lielākajai daļai publisko blokķēžu tehnoloģiju arhitektūra ir ļoti atšķirīga. Tāpēc tie nav savietojami. Tādēļ jūs faktiski nevarat veikt darījumus bitcoīna platformā, izmantojot Ethereum.

Tādējādi šeit notiek kriptogrāfijas apmaiņa. Patiesībā tie piedāvā jums platformu, kurā varat izmantot gandrīz jebkura veida kriptonauda. Jūs pat varat konvertēt kriptonauda citā. Lai arī tie to atvieglo, viņi tomēr ir trešo personu pakalpojumu sniedzēji.

Tādējādi tirdzniecība ir ļoti vienkārša; tomēr viņiem nav nepieciešamā drošības daudzuma viņu centralizētajiem serveriem. Šādā veidā hakeri, kas izmanto blokķēdes uzlaušanas rīku, var viegli uzlauzt šos marķierus bez problēmām. Patiesībā jūs varat atrast blokķēdes riskus, tiklīdz sākat to izmantot.

Tomēr, kad viņi uzbrūk šīm kripto apmaiņām, tas nenozīmē, ka viņi uzlauž blokķēdi. Tā vietā tas ir tikai uzbrukums centrālajam serverim un netiek uzskatīts par blokķēdes tehnoloģijas uzlaušanu.

Pārejam uz mūsu nākamo segmentu šajā blokķēdes uzlaušanas ceļvedī.

Lietotāji ir vienlīdz vainīgi vai pat vairāk!

Kad kāds jautā: “Vai blokķēdi var uzlauzt”, atbilde būs starp pelēko zonu. Tomēr katrā gadījumā jūs redzēsiet, ka vairumā gadījumu lietotāji ir vainīgi, un dažreiz viņi ir viss iemesls, kāpēc vispirms notiek blokķēdes uzlaušana.

Patiesībā blokķēdes tehnoloģija piedāvā diezgan stabilu sistēmu, un ir bijuši tikai daži veiksmīgi gadījumi, kad ir notikusi hakeru blokķēdes situācija. Tomēr visbiežāk lietotāji zaudē milzīgu naudas summu. Bet kā?

Pirmkārt, blokķēdes tehnoloģiju drošība ir diezgan spēcīga. Tomēr jūs aizmirstat par visneaizsargātāko sistēmas ieejas punktu – lietotājiem.

Jūs varētu domāt, vai var uzlauzt blockchain maku, un man jāsaka – JĀ!

Dažādiem ieejas punktiem, piemēram, apmaiņai, seifiem, citiem trešo personu pakalpojumiem, kurus lietotāji izmanto, parasti ir neaizsargāts drošības protokols. Daudzi lietotāji pat nenojauš privāto un publisko atslēgu. Tādēļ viņi var atklāt savas privātās atslēgas citiem un zaudēt visus savus aktīvus.

Vai vēlaties zināt atšķirības starp privātajām un publiskajām atslēgām? Šeit ir ceļvedis par privāto atslēgu pret publisko atslēgu.

Tādējādi hakeri var viegli izmantot blockchain hakeru rīku, lai uzlauztu sistēmu un nozagtu miljoniem aktīvu.

Mums jāsaka, ka lielākā daļa scenāriju, kurus mēs iekļāvām šajā hack blockchain ceļvedī, ir teorētiski. Pat tā, ka šīs bloku ķēdes platformas tos aizstāv bez jebkādiem jautājumiem reāllaikā. Kriptogrāfijas uzlaušanas augstais līmenis galvenokārt notika tāpēc, ka cilvēki nav tik lieliski, lai būtu modri.

Daudzi lietotāji mēdz atkārtoti izmantot paroles, neuzmanīgi darboties internetā, kļūt par pikšķerēšanas upuriem, atstāt novārtā jebkādu neparastu rīcību, izmantot savas ierīces neaizsargātās vietās utt. Tas viss diezgan viegli var izraisīt hakeru blokķēdes shēmas.

Vai jūs patiešām varat uzvarēt hakerus?

Pēdējā laikā ir daudz jaunizveidotu uzņēmumu un uzņēmumu, kas pievēršas blokķēdes uzlaušanas jautājumam. Turklāt ir daži noteikti veidi, kā uzlabot arhitektūras vispārējo drošību. Tomēr gan izstrādātājiem, gan lietotājiem šajā ziņā ir milzīga loma. Vēl jo vairāk, blockchain funkcijas neapšaubāmi var palīdzēt uzveikt hakeru, ja to izmantojat pareizi. Apskatīsim, kas tie ir –

 • Revīzija – tādu procesu audits, kas pirms palaišanas ļoti pārbaudītu blokķēdes protokola kodus. Jebkura veida viltus vai nepareizs kods tiktu atklāts diezgan viegli. Vēl jo vairāk, ja jūs varat ienest AI maisījumā, tas būtu ļoti precīzi.
 • Pārbaudi izsmeļoši – Viedo līgumu kodi jāpārbauda izsmeļoši, lai atbrīvotos no nepilnībām. Bez tūkstošiem reāllaika testu neviens nevar iedomāties, vai tajā ir kļūdas.
 • Privātums – Lietotājiem ir jāsaglabā sava privātā atslēga privāta un tā nav jādala citiem. Patiesībā nav teikts, kur var noplūst jūsu privātās atslēgas. Tāpēc glabājiet to drošā vietā, prom no citiem.
 • Modrība – Lietotājiem nevajadzētu izmantot atkārtotas paroles vai pieteikties no svešas ierīces. Tas dotu hakeriem iespēju ļaunprātīgi izmantot jūsu kontu.
 • Uzraudzības iespējas – Blokķēdes platformām vajadzētu būt uzraudzības iespējām, lai ātri konstatētu nenormālas darbības.
 • Aktuāls – Blockchain drošības protokoliem jābūt pēc iespējas ātrāk atjauninātiem. Tas nodrošinās, ka no programmatūras viedokļa nav ievainojamības.
 • Vienprātības algoritmi – Blockchain jāizmanto pret hack vienprātības algoritmi.
 • Pastāvīgi ziņojumi – Tīkla lietotājiem ir jāziņo par visām sistēmas kļūdām, tiklīdz tās tiek atklātas. Ja lietotāji izturas pret sistēmu kā pret savu, tad tā tiktu nodrošināta arī viņiem.

Beigu piezīme

Nu, vai blockchain var uzlauzt vai nē, ir diezgan sarežģīts jautājums, lai sāktu? Pati tehnoloģija ir daudz pārāka par visiem citiem, kas līdz šim pastāv. Un, kā mēs zinām, tas joprojām ir diezgan jauns tehnoloģiju klubā. Tādējādi tam noteikti būs arī daži trūkumi.

Tomēr lielāko daļu tās trūkumu var novērst, ja bloku ķēdes uzņēmumi sāk apsvērt kvalitāti, nevis kvantitāti.

Šajā piezīmē daudzi uzņēmuma bloku ķēdes tagad piedāvā visaugstāko drošības līmeni bez visiem trūkumiem. Un līdz šim tie šķiet diezgan daudzsološi. Cerams, ka šīs platformas var novērst hack blockchain situācijas bez jebkādiem jautājumiem.

Tagad, kad zināt par riskiem, kādi ir jūsu turpmākie soļi? Vai vēlaties kļūt par blokķēdes drošības ekspertu, risinot visus šos jautājumus? Reģistrējieties mūsu sertificētā Blockchain drošības eksperta (CBSE) kursā un uzziniet, kā atrisināt visas drošības problēmas vienlaikus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me