Bitcoin pret Blockchain – atšķirības izskaidrotas

Šīs diskusijas mērķis ir balstīties uz šo būtisko atšķirību starp Bitcoin un Blockchain un izskaidrot, kā tie lieliski iekļaujas kriptonauda domēnā.

Kriptovalūtu popularitāte pēdējā laikā ir ievērojami palielinājusies, ko veicina pieaugošais pieprasījums pēc digitālajām transformācijām. Pieaugot kriptovalūtu kā kritisko resursu izmantošanai naudas pelnīšanai, ir bijušas daudzas diskusijas par kriptovalūtu sekām. Viena no ievērojamākajām debatēm, kas parādās jebkādu diskusiju gadījumā par kriptogrāfijas valūtām, attiecas uz Bitcoin un Blockchain atšķirībām.

Lai gan daudzi cilvēki izmanto gan blokķēdes, gan Bitcoin funkcijas, abos noteikumos ir būtiskas neskaidrības. Šeit ir svarīgi atzīmēt, ka blokķēde ir tehnoloģija. No otras puses, Bitcoin ir pirmais piemērs veiksmīgai blokķēdes tehnoloģijas ieviešanai.

Lai sāktu diskusiju par atšķirību starp Bitcoin un Blockchain, ir svarīgi saprast abus terminus kontekstuāli. Sāksim ar pašu tehnoloģiju, Blockchain!

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain Fundamentals kurss

Blokķēde

Blockchain būtībā ir ciparu maksājumu vai darījumu vārteja, kas ļauj reģistrēt darījumus starp divām pusēm. Tā darbojas kā izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija, kas atbalsta vairākas puses darījumos, koplietojot vērtīgus datus un apvienojot savus resursus ar lielāku drošību un drošuma pret viltu. Kaut arī daudzi cilvēki Bitcoin un Blockchain attiecības uzskata diezgan nopietni, pēdējie sākotnēji tika konceptualizēti 1991. gadā.

Blokķēdes pamatstruktūra ir viens no ievērojamākajiem iemesliem tās daudzveidīgajām funkcijām, vienlaikus palielinot blokķēdes lietojumu izpratnes un potenciāli regulēšanas grūtības. Trīs vissvarīgākie bloku ķēdes decentralizētā dizaina komponenti ietver blokus, mezglus un kalnračus, un tie ir būtiski, lai bloķēšanas ķēde darbotos nevainojami. Šeit ir pārskats par to, kas katram no šiem komponentiem ir jāveicina blokķēdes funkcionalitāte.

Bloki ir vissvarīgākā bloku ķēdes sastāvdaļa, jo katra ķēde ir veidota no blokiem, kas satur visu attiecīgo informāciju par darījumu. Katrā blokā ir unikāls hash un nonce, kas tiek glabāts lineāri, kā arī ar laika zīmogu bloka ķēdes beigās. Ķēdes lieluma palielināšanās rada grūtības ķēdes atgriešanā, manipulēšanā vai pārtraukšanā.

Mezgli ir ievērojams faktors decentralizācijas izveidošanai ar blokķēdi. Mezgli nodrošina, ka konkrēta organizācija nevar kontrolēt blokķēdes īpašumtiesības. Rezultātā viņi var nodrošināt integritātes uzturēšanu blokķēdē, kā arī novērst privātuma pārkāpumus, izmantojot nesistemātisku vai sistemātisku informācijas apmaiņu.

Kalnrači ir personas, kas atbild par vairāku bloku izveidi, risinot sarežģītas matemātiskas problēmas. Blokķēdes apkārtējās vides struktūrai ir būtiska ietekme uz vairāku bloku izveidošanai nepieciešamo uzdevumu sarežģītību.

Ja esat iesācējs, tad savu karjeru vajadzētu sākt ar šo Blockchain iesācējiem ceļvedi.

Blokķēdes kontekstuālā definīcija

Jūs varat pamanīt, kā blokshēmas kontekstuālā definīcija sniedz noteiktu skaidrojumu par atšķirību starp Bitcoin un Blockchain. Parasti tas tiek pieņemts kā nemaināmu datu ierakstu laika zīmoga sērija, ko pārvalda tādu datoru sortiments, kuri nav vienas vienības īpašumā. Blockchain sertifikāti palīdzēs jums labāk izprast šīs tehnoloģijas kontekstu.

Visi bloki ir ļoti droši, vienlaikus piedāvājot labāku integrāciju savā starpā, izmantojot kriptogrāfijas procesus. Tātad, kas tieši ir unikāls blokķēdē? Pirmkārt, blockchain nerada bažas par centrālās iestādes spiedienu. Faktiski blokķēde demonstrē perfektu piemēru demokratizētai darījumu sistēmai.

Vissvarīgākais ir tas, ka virsgrāmatas nemainīgais un kopīgais raksturs ļauj uzlabot tās informācijas pārredzamību un redzamību. Visiem blokķēdes risinājumiem raksturīga labāka pārredzamība un skaidrība, kā arī visu iesaistīto pušu atbildība par jebkādām ķēdes izmaiņām. Turklāt blokķēde nodrošina ievērojamu nulle darījumu izmaksu funkcionalitāti. No otras puses, atšķirībā no Bitcoin ir daudz bloku ķēdes tehnoloģiju veidu.

Pārbaudiet arī: Blockchain Fundamentals prezentācija

Bitcoins

Pārdomājot blokķēdes definīciju, apskatīsim otru spēlētāju debatēs Bitcoin pret Blockchain. Bitcoin būtībā ir viena no pirmajām kriptovalūtām, kas izmantoja blokķēdes tehnoloģiju, lai piedāvātu vienādranga maksājumus. Bitcoin spēj piedāvāt ievērojami zemākas darījumu maksas, salīdzinot ar slavenajām maksājumu vārtejām, izmantojot decentralizētu tīklu.

Lietotāji var iegādāties Bitcoin maku vai programmatūru līdzekļu sūtīšanai, saņemšanai un glabāšanai ar ārkārtas drošības līmeni. Ikviens var lejupielādēt Bitcoin maku vai programmatūru savā tālrunī, personālajā datorā vai jebkurā citā digitālā ierīcē pēc savas izvēles. Otrkārt, lietotājiem ir jāpelna Bitcoins, tirgojoties, pieprasot klientiem Bitcoin maksājumus vai spēlējot tiešsaistes spēles, kuru pamatā ir Bitcoin.

Bitcoin jēdziens tagad ir attīstījies līdz centrālās bankas digitālajām valūtām, kas var pārveidot mūsu ekonomiku. Šeit ir visaptverošs mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības CBDC ceļvedis.

Kā Bitcoin atšķiras no Fiat valūtām?

Visspilgtākais Bitcoin aspekts ir fakts, ka tas nav līdzīgs valūtām, kuras atrodas centrālo banku sistēmas pārvaldībā. Bitcoins nav fiziskas krātuves nevienā platformā, un tie var izmantot matemātiskos algoritmus, lai aizsargātu ciparu virkni, kas atrodas publiskajā un privātajā atslēgā.

Visvienkāršākajā nozīmē publiskā atslēga ir tāda pati kā bankas konta numurs, un privātā atslēga ir klienta bankomāta tapa. Bitcoin ir iespējams sadalīt 8 zīmēs aiz komata, un mazāko vienību sauc par Satoshi. Vēl viens ievērojams faktors, kas kļūst par labu Bitcoin atšķirībā starp Bitcoin un Blockchain, ir Bitcoin darījumu vienkāršība.

Gandrīz jebkurš interesents var saprast Bitcoin darījumus ar pareizo procentu summu tajā pašā. Faktiski Bitcoin piedāvā labāku un ērtāku pieeju maksājumu veikšanai vai iegūšanai. Vienkārši izveidojiet savu maku Bitcoin tirdzniecības platformā, pēc tam norādot tā adresi jebkurā digitālās valūtas platformā.

Daudzi mazumtirgotāji jau ir noskaidrojuši šaubas par Bitcoin pret Blockchain, daži joprojām šaubās par Bitcoins likumību. Bitcoins acīmredzami prasa apvienotu pieeju, lai pārskatītu banku noteikumus, privātuma politiku un tehnoloģiskos jauninājumus. Tomēr, kamēr jums ir pareizā vietējā aparatūra Bitcoin glabāšanai, jums nav jāuztraucas par savu Bitcoins zaudēšanu. Tātad, Bitcoins nāk arī ar pārliecību par jūsu finanšu drošību, kas glabājas Bitcoins.

Ja jūs interesē Bitcoin un Blockchain, šeit ir pieejams bezmaksas bloku ķēdes kurss, kas var palīdzēt jums izprast abu šo terminu kontekstu.

Diferencēšana starp Blockchain un Bitcoin

Tagad ir svarīgi atzīmēt, ka Bitcoin un Blockchain attiecības ir lietojumprogrammas un tehnoloģijas. Tomēr daudzi cilvēki parasti var sajaukt blokķēdi ar Bitcoin. Galvenais šādas neskaidrības iemesls ir fakts, ka Bitcoin bija pirmais plaši pazīstamais blokķēdes tehnoloģijas pielietojums. Tāpēc tas veiksmīgi pagrieza cilvēku uztveri uz ticību, ka Bitcoin ir visu blokķēdes tehnoloģiju pamatā.

No otras puses, lielākie blokķēdes ieguvumi pēdējā laikā ir guvuši atzinību. Blockchain ir lēnām uzlabojis savas iespējas, lai apmierinātu dažādu nozaru uzņēmumu prasības. Tātad, ļaujiet mums apskatīt atšķirības starp blokķēdi un Bitcoin, lai iegūtu dziļāku ieskatu par to sekām.

Kas ir Bitcoins un Blockchain?

Sāksim koncentrēties uz Bitcoin pret Blockchain atšķirībām, ņemot vērā definīcijas. Blockchain ir izplatīta virsgrāmatas tehnoloģija darījumu reģistrēšanai starp divām pusēm ar lielāku efektivitāti. No otras puses, Bitcoin ir pasaulē populārākā kriptovalūta. Šobrīd apgrozībā var atrast vairāk nekā 4000 alternatīvus Bitcoin un citu kriptovalūtu variantus.

Bitcoins nav centrālo banku vai administratīvās iestādes, tādējādi ļaujot veikt darījumus starp lietotājiem vienādranga Bitcoin tīklā bez starpnieku prasībām. Blockchain ir katras kriptovalūtas alternatīvas pamatā esošā tehnoloģija. Tomēr blokķēde neaprobežojas tikai ar Bitcoin vai jebkuru citu kriptovalūtu. Blockchain var atrast plašu lietojumu klāstu dažādās nozarēs.

Lasīt vairāk: Blockchain vs Bitcoin: vai tie atšķiras?

Iespējamie pielietojumi

Nākamais svarīgais rādītājs, lai atšķirtu Bitcoin un Blockchain, attiecas uz viņu potenciālajām lietojumprogrammām. Blokķēdes izcelsme atspoguļoja nepieciešamību pēc tehnoloģijas, lai veicinātu zemu izmaksu, drošu un drošu vidi, kas ļautu veikt vienādranga darījumus. Tās mērķis ir samazināt nevajadzīgu starpnieku iesaistīšanos.

Turklāt blokķēde ir piemērota drošai datu glabāšanai un piekļuvei, pateicoties tās identitātei kā izplatītajai virsgrāmatai. No otras puses, Bitcoin tika izstrādāts ar mērķi paātrināt pārrobežu darījumus. Pēc tam Bitcoins mērķis ir arī vienkāršot maksājumu sistēmas, izslēdzot trešo personu starpniekus, vienlaikus samazinot valdības kontroli pār darījumiem.

Šeit ir saraksts ar 20 un vairāk blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas veidiem, kas ļaus labāk izprast blokķēdes potenciālu.

Lietojumi reālajā pasaulē

Lai gan potenciālie Blockchain un Bitcoin lietojumi abus labvēlīgi parāda, abu reālās lietošanas gadījumi var tikt kvalificēti kā pārsteidzoša Bitcoin pret Blockchain atšķirība. Reālu lietojumu gadījumos Bitcoin vispār nav nekādu priekšrocību. Tā kā valūtas funkcionalitāte ir ierobežota. No otras puses, blokķēde var būt piemērota, lai pārsūtītu visu, kam ir vērtība, ieskaitot valūtu, akcijas vai īpašuma nosaukumus.

Blockchain tehnoloģijas arī piedāvā daudzsološus lietošanas gadījumus privātajā un publiskajā sektorā. Daži no blokķēdes tehnoloģijas izmantošanas piemēriem publiskajā sektorā ietver sabiedrības veselības reģistru un zemesgrāmatu, identitātes pārvaldības sistēmu un nemainīgu balsošanas platformu glabāšanu. Lielie tehnoloģiju giganti ar milzīgiem ieguldījumiem arī izmanto privātā sektora blokķēdes tehnoloģiju.

Blockchain ir attīstījusies kā labvēlīga alternatīva risinājumiem fintech un banku nozarē. Turklāt blokķēde ir atradusi arī lietojumprogrammas loģistikā un piegādes ķēdes pārvaldībā, lai panāktu labāku pārredzamību līdzās nemainīgam darījumu reģistram. Vēl viena pārsteidzoša detaļa par blokķēdes tehnoloģijas izmantošanas gadījumiem reālajā pasaulē attiecas uz citu nozaru interesi par to.

Labākās nozares, kas sper pirmos soļus ceļā uz blokķēdes pieņemšanu, ietver automobiļu rūpniecību, mūzikas, aviācijas, telekomunikāciju un izklaides industriju. Vissvarīgākais ir tas, ka blokķēde piedāvā arī iespēju izstrādāt viedus līgumus, kas palīdz ieinteresētajām personām apmainīties ar precēm, izslēdzot dārgus starpniekus.

Pārbaudiet arī: Blockchain praktiskās lietošanas gadījumi

Darbības joma

Arī atšķirībā no Bitcoin pret Blockchain tiek ņemta vērā abu iespēja, lai izveidotu skaidrību. Blockchain demonstrē daudzsološu darbības jomu ar tās produktīvo izaugsmi pēdējās desmitgades laikā. Pašlaik blockchain tehnoloģija ir paredzēta, lai redzētu augšupejošu tendenci. Daudzas valdības pastāvīgi uzsāk blokķēdes iniciatīvas, un blokķēdes tehnoloģijas izvēle nodrošina arī labāku pārredzamību, drošību un uzticību savām sistēmām.

No otras puses, Bitcoin neuzrāda daudzsološas norādes attiecībā uz tā darbības jomu. Kaut arī dažas valstis jau ir atklāti pieņēmušas Bitcoins jēdzienu, daudzas citas valdības ir noteikušas Bitcoin ierobežojumus vai aizliegumus. Turklāt ir svarīgi atzīmēt, ka Bitcoin juridiski nav kvalificējams kā valsts likumīgā maksāšanas līdzekļa aizstājējs.

Daudzi uzņēmumu uzņēmumi jau izmanto blokķēdi savos uzņēmējdarbības modeļos, lai izmantotu tā piedāvāto darbības jomu. Šeit ir saraksts ar 50 uzņēmumiem, kuri izmanto blokķēdes tehnoloģiju.

Stratēģijas pamats

Vēl viens kritisks faktors, lai atšķirtu Bitcoin no Blockchain, ir pamatā esošā stratēģija. Bitcoin ievēro ietekmētāju izmaksu samazināšanas stratēģiju, vienlaikus samazinot arī darījumu laiku. Tomēr Bitcoin ir ievērojama neveiksme attiecībā uz tā elastību. Lietotājiem ir nepieciešams Bitcoin maks un tie ir atkarīgi no izvēlētajām metodēm, lai nopelnītu Bitcoins, piemēram, tirdzniecību, ieguvi vai atkarībā no Bitcoin maksājumiem.

No otras puses, blockchain tehnoloģijai nav nekādu ierobežojumu, piemēram, Bitcoin. Faktiski blokķēde gūst atzinību, galvenokārt pamatojoties uz savām spējām nodrošināt ēdināšanu dažādu nozaru vajadzībām. Blockchain var lieliski pielāgoties dažādām izmaiņām un apkalpot dažādus lietotāju vēlamos lietošanas gadījumus.

Šeit ir īss stratēģijas ceļvedis, kas palīdzēs jums saprast, kā jūs varat ieviest blokķēdi, lai jūsu bizness būtu spēcīgāks.

Esošais statuss

Bitcoin un Blockchain atšķirības pēdējais aspekts attiecas uz abu statusu. Bitcoin, visticamāk, turpinās saglabāt savu anonimitāti. Lai gan lietotāji var būt liecinieki darījumiem virsgrāmatā, viņi nevar interpretēt skaitļus noteiktā secībā. Gluži pretēji, blockchain darbojas ar dažādiem uzņēmumiem un prasa ievērot visas atbilstības prasības.

Blockchain var nodrošināt atbilstību KYC atbalstam, kā arī citām normām. Tā rezultātā blokķēde ilgtermiņā var nodrošināt visaptverošu pārredzamību. Tātad, jūs varat pamanīt, kā blokķēdei ir būtiskas priekšrocības salīdzinājumā ar Bitcoin. Apkoposim atšķirības starp tām šajā tabulā.

Ja jūs interesē blokķēdes tehnoloģija, jums jāreģistrējas blokķēdes kursos, lai pilnveidotu savas zināšanas.

Secinājums

Kā jūs varat skaidri liecināt, blockchain ir lielāks komplekts, kas satur Bitcoin kā vienu no tā saturiem. Bitcoin pret Blockchain ir potenciāls pārveidot parastās pieejas, kas tiek piemērotas finanšu un biznesa darījumiem. Mūsdienu digitālās transformācijas laikmetā abām šīm tehnoloģijām ir unikāla nozīme.

Tāpēc ir svarīgi noskaidrot atšķirības starp tām, lai izprastu ideālu izvēli atbilstoši jūsu lietošanas gadījumiem. Jūs varat izpētīt vairāk par blokķēdes un Bitcoin funkcionalitāti, lai saprastu, kā katram no tiem ir unikālas sekas. Mēs iesakām sākt ar mūsu bezmaksas blokķēdes pamatkursu, kas aptvers lielāko daļu pamatelementu.

Lai izveidotu rūpīgāku un labāku izpratni, jums vajadzētu sākt ar mūsu sertificēto uzņēmumu bloku ķēdes profesionālo (CEBP) kursu. Labāk izprotot atšķirības starp blokķēdi un Bitcoin, jūs varat uzkrāt savas zināšanas par kriptovalūtām un izplatītajām grāmatām.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me