Blockchain risinājumi Centrālās bankas digitālajai valūtai (CBDC)

Jaunu naudas formu, piemēram, centrālās bankas digitālās valūtas vai CBDC, ieviešana ir bijusi atbildīga par finanšu ekosistēmas dinamikas maiņu. CBDC kā centrālās bankas naudas digitālais variants ir kļuvis par jauna laikmeta risinājumu sabiedrībai bez skaidras naudas. Lai gan ir dažādi iemesli apsvērt CBDC pieņemšanu, tas galvenokārt tiek reklamēts kā bloku ķēdes risinājums, t.i., CBDC bloku ķēde, lai palielinātu tehnoloģiju gigantu dominējošo stāvokli digitālās valūtas ainavā.

Tātad, kāpēc jums vajadzētu uztraukties par CBDC bloku ķēdes risinājumiem? Vai ir pamatoti iekļaut blokķēdi vienādojumā ar CBDC? No otras puses, ikviens varēja klīst par iespējamiem iemesliem, kuru dēļ varētu apsvērt iespēju izmantot blokķēdi CBDC. Šīs diskusijas mērķis ir sniegt jums detalizētu priekšstatu par to, cik tālu ir saprātīgi iet ar bloku ķēdes risinājumiem centrālās bankas digitālajām valūtām.

Reģistrēties tūlīt:Centrālās bankas digitālās valūtas meistarklase

CBDC definēšana un Blockchain loma CBDC

Viens no pirmajiem faktoriem par centrālo banku digitālās valūtas blokķēdes risinājumiem ir CBDC definīcija. Centrālās bankas digitālā valūta jeb CBDC nodrošina centrālās bankas naudas digitālās formas, lai sniegtu unikālas priekšrocības centrālajām bankām mazumtirdzniecības un vairumtirdzniecības perspektīvās. Dažas no ievērojamākajām CBDC funkcijām ietver uzlabotu starpbanku norēķinu infrastruktūru vai labāku finanšu iekļaušanu individuāliem klientiem.

CBDC būtībā darbojas kā likumīgs maksāšanas līdzeklis, kā arī bauda centrālās bankas atbalstu. Interesanti, ka CBDC ir prasība pret attiecīgo centrālo banku, nevis pret maksājumu pakalpojumu sniedzēju vai komercbanku. Parasti jums ir jāuztur CBDC digitālajā virsgrāmatā, kas varētu būt vai nu balstīta uz blokķēdi.

Digitālajai virsgrāmatai būtu jāatbalsta maksājumu ātrums starp bankām, privātpersonām un iestādēm, nodrošinot labāku drošību. Nesenais Starptautisko norēķinu bankas (BIS) pētījums parādīja labvēlīgas iespējas apsvērt CBDC bloku ķēdes risinājumus. Pētījuma secinājumi skaidri norāda, ka vairāk nekā 70% iestāžu šobrīd aktīvi iesaistās centrālo banku digitālo valūtu koncepcijas pierādījumu izpētē un izstrādē..

Centrālās bankas digitālās valūtas iezīmes

Pirms ienirt CBDC bloku ķēdes risinājumos, ir ļoti svarīgi izveidot skaidru priekšstatu par centrālās bankas digitālās valūtas būtiskajiem aspektiem. Pirmā svarīgā centrālās bankas digitālās valūtas īpašība attiecas uz tās digitālo raksturu. CBDC galvenokārt uzskata par digitālajiem aktīviem, un tos uzskaita digitālajā virsgrāmatā. Digitālā virsgrāmata kalpo kā vienīgais patiesības avots CBDC.

Nākamā būtiskā iezīme CBDC attiecas uz centrālās bankas atbalstu, jo CBDC nodrošina prasību pret centrālo banku, piemēram, banknošu, atspoguļojumu. Vēl viens ievērojams uzsvars, ko varat atrast CBDC, attiecas uz centrālo banku kontroli pār tām. Attiecīgā centrālā banka, kas emitē CBDC, pilnībā kontrolē CBDC piegādi un nosaka piegādes prasību.

Centrālās bankas digitālās valūtas lietošanas gadījumi

Tagad ir svarīgi pārdomāt CBDC izmantošanas gadījumus, lai uzzinātu centrālās bankas digitālās valūtas blokķēdes risinājumu iespējamību. CBDC lietošanas gadījumi galvenokārt ir vērsti uz mazumtirdzniecības vai vairumtirdzniecības maksājumiem. Jūs varat pieņemt mazumtirdzniecības CBDC kā skaidras naudas digitālo variantu. No otras puses, vairumtirdzniecības CBDC norāda uz pilnīgi jaunu infrastruktūru, lai atvieglotu starpbanku norēķinus.

Centrālo banku galvenajiem mērķiem dažādos CBDC izmantošanas gadījumos ir arī svarīga loma CBDC bloku ķēdes risinājumu izpratnē. Neatkarīgi no izmantošanas gadījuma centrālās bankas vēlas panākt ātrākus maksājumus ar zemākām izmaksām un pieskaitāmajām izmaksām, izmantojot CBDC. Mazumtirdzniecības CBDC ir piemērota alternatīva darījumiem starp privātpersonām un uzņēmumiem, kā arī citām personām. Tas būtu tāpat kā darījumu veikšana ar digitālajām banknotēm.

CBDC mazumtirdzniecības darījumu kopējais apjoms katru dienu parasti pārsniedz 100 000 000. No otras puses, vairumtirdzniecības CBDC ir piemērota efektīvu starpbanku norēķinu nodrošināšanai. Starpbanku norēķini parasti attiecas uz darījumiem starp izvēlētajām bankām un citām vienībām, kurām ir konti attiecīgajā centrālajā bankā. CBDC vairumtirdzniecības darījumu kopējais apjoms ikdienā parasti ir mazāks par 100 000.

Skatieties tūlītēju virtuālo konferenci par digitālajiem aktīviem un Centrālās bankas digitālajām valūtām (CBDC)!

Izpratne par CBDC pozitīvajiem aspektiem

Pirms virzīties uz centrālo banku digitālās valūtas blokķēdes risinājumiem, ir svarīgi koncentrēties uz CBDC priekšrocībām. Centrālo banku finanšu infrastruktūra pašreizējos scenārijos saskaras ar dažādām problēmām. Daži no ievērojamākajiem jautājumiem ir samazināta banknošu izmantošana, pilsoņu finanšu piekļuves ierobežojumi prom no bankas filiālēm un augstākas izmaksas norēķinos.

Aplēses liecina, ka kopējās vērtspapīru klīringa un norēķinu izmaksas G7 valstu centrālajās bankās gadā pārsniedz USD 50 miljardus. Vissvarīgākais iemesls, kāpēc centrālajām bankām ir tik lielas vērtspapīru klīringa un norēķinu izmaksas, attiecas uz resursu prasību aktīvu pārskaitīšanai un kontu saskaņošanai.

Turklāt mūsdienu pārrobežu maksājumu sistēmas ļauj pārsūtīt aktīvus līdzās izšķirošajiem darījumu datiem starp dažādām korespondentbankām. Tā rezultātā indivīdiem, kā arī iestādēm ir lielāka iespējamība panākt norēķinu un operacionālos riskus. Šeit CBDC bloku ķēdes risinājumi kalpo daudzsološi, jo uz bloku ķēdi balstīti CBDC var novērst esošās centrālās bankas infrastruktūras neefektivitāti un neaizsargātību.

Blockchain var nodrošināt vienkāršāku drošas maksājumu sistēmas izstrādi. Tajā pašā laikā tas var kalpot arī liela mēroga aktīvu reģistra un decentralizētas mijieskaita centra funkcijām. Tagad pārdomāsim priekšrocības, kuras varat izpētīt, izmantojot divus izplatītākos CBDC veidus.

  • Mazumtirdzniecības CBDC priekšrocības

CBDC mazumtirdzniecība var palīdzēt nodrošināt svarīgus ieguvumus no pieejamības, racionalizētas samierināšanas, uzlabotas monetārās politikas un uzlabotu digitālo inovāciju. Mazumtirdzniecības CBDC bloku ķēdes risinājumi var nodrošināt labāku pieejamību, jo tos var izplatīt mobilajās ierīcēs ar lielāku piekļuvi iedzīvotājiem.

Tā rezultātā iedzīvotāji, kuri atrodas tālu no banku filiālēm un kuriem nav piekļuves fiziskai skaidrai naudai, var labāk iekļauties finanšu ekosistēmā. CBDC mazumtirdzniecības risinājumi var arī nodrošināt racionalizētu izlīgumu to dabiski digitālā rakstura dēļ. Mazumtirdzniecības CBDC nav nepieciešama laikietilpīga saskaņošana ar papildu izmaksām, kas parasti rodas pārrobežu un e-komercijas maksājumos.

Platformu bāzes programmatūras modelis mazumtirdzniecības CBDC risinājumos var veicināt inovācijas, samazinot šķēršļus ienākšanai jauniem uzņēmumiem maksājumu nozarē. Jaunu firmu ienākšana var veicināt konkurenci, kā arī inovācijas, vienlaikus stimulējot finanšu iestādes sasniegt pakalpojumu globalizāciju.

Mazumtirdzniecības centrālās bankas digitālās valūtas blokķēdes risinājumi var arī piedāvāt privilēģijas bankām par tiešas ietekmes uz naudas piedāvājumu. Ietekme var palīdzēt vienkāršot valdības pabalstu piešķiršanu personām. Tajā pašā laikā tas arī dod iespējas uzlabot darījumu kontroli, lai atvieglotu nodokļu kontroli.

  • CBDC vairumtirdzniecības priekšrocības

CBDC vairumtirdzniecības bloku ķēdes risinājumi spēj sniegt priekšrocības, uzlabojot starpbanku norēķinus, dalību digitālo aktīvu tirgos, samazinātu darījumu partnera risku un konkurences priekšrocību ilgtspēju. Automatizācijas un decentralizētie ieskaita risinājumi var ļaut instalēt CBDC maksājumus starp darījumu partneriem pēc individuāliem pasūtījumiem.

Rezultātā CBDC vairumtirdzniecības risinājumi var samazināt nodrošinājuma un vienas nakts paketes apstrādes riskus. CBDC risinājumi piedāvā arī plašu, decentralizētu mijieskaita namu, kā arī aktīvu reģistru, lai paātrinātu digitālo aktīvu revolūciju. Centrālās bankas digitālās valūtas bloku ķēdes risinājumi vairumtirdzniecības līmenī var piedāvāt uzticamu risinājumu tokenizētiem maksājumiem ar pieaugošo tokenizēto aktīvu tirgiem.

CBDC vairumtirdzniecības risinājumi var arī labāk samazināt kredītrisku pārrobežu maksājumu darījumos. CBDC vairumtirdzniecība var piedāvāt iespēju aktivizēt norēķinu pret maksājumu modeli, lai atvieglotu pārskaitījumus dažādās valūtās.

CBDC vairumtirdzniecības risinājumu pēdējais un vissvarīgākais ieguldījums esošajā finanšu ekosistēmā norāda uz noturīgām konkurences priekšrocībām. Tādas centralizētas platformas kā SEPA Eiropā ir bijušas noderīgas, lai samazinātu reāllaika naudas pārskaitījumu izmaksas.

Tomēr lielākā daļa finanšu iestāžu turpina pārcenot klientu pārskaitījumu izmaksas. Ar vairumtirdzniecības CBDC bloku ķēdes risinājumu palīdzību galalietotāji varēja piekļūt racionalizētai banku infrastruktūrai. Turklāt CBDC risinājumi var arī nodrošināt, ka centrālās bankas turpina pildīt savu lomu starpbanku norēķinos, vienlaikus nodrošinot izaugsmi stabilo valūtu pieņemšanā.

Iemesli izvēlēties Blockchain CBDC

Pēc detalizētas pārdomas par CBDC potenciālu un centrālās bankas digitālās valūtas blokķēdes attiecību derīgumu, izmantojot digitālās virsgrāmatas savienojumu, ir svarīgi atrast, kāpēc blokķēde ir piemērota CBDC. Blockchain tehnoloģija var ieviest daudzas daudzsološas priekšrocības CBDC jomā. Ethereum ir viena no populārākajām ražošanai gatavām blokķēdes vidēm, kas atbalsta CBDC privātuma un mērogojamības prasības. Apskatīsim dažus iemeslus, kas apstiprina CBDC bloku ķēdes risinājumu izmantošanu.

  • Sistēmas uzticības priekšrocība

Pirmkārt, blockchain ienes sistēmas uzticēšanās elementu CBDC. CBDC bloku ķēdes risinājuma gadījumā centrālajām bankām ir pilnvaras kontrolēt valūtu un piedāvāt privātuma un neatkarības aizsardzības pasākumus, kad galalietotāji izmanto CBDC..

Sistēmas uzticamības koeficients, ko bloku ķēde pievieno CBDC, nodrošina, ka lietotājiem nav jābūt atkarīgiem no starpniekiem. Vissvarīgākais ir tas, ka lietotāji varētu izvairīties no jebkādām bažām par starpnieku bloķēšanu. Tāpēc centrālās bankas digitālās valūtas bloku ķēdes risinājumi piedāvā uzticību, izmantojot CBDC kā alternatīvus maksājuma veidus.

  • Programmējamība blokķēdē

Otrais svarīgais iemesls, kāpēc jāapsver blokķēdes tehnoloģijas pielietošana CBDC, ir programmējamība. Centrālās bankas digitālās valūtas blokķēdes risinājumos CBDC noteikumi var būt nostiprināti CBDC protokolā. Rezultātā lietotāji var parūpēties par atbilstību, nemaz neraizējoties par to.

Piemēram, uz blockchain balstīti CBDC var piedāvāt trešo personu piekļuvi sistēmai līdzās maka sliekšņu noteikšanai. Tādēļ ir iespējams izmantot blokķēdes tehnoloģiju CBDC risinājumu izstrādei atbilstoši attiecīgo centrālo banku īpašajām prasībām.

  • Datu pieejamība

Nākamais izšķirošais faktors, kas veicina centrālās bankas digitālās valūtas blokķēdes risinājumu izmantošanu, ir datu pieejamība. Tā kā blokķēde ir izplatīta sistēma, tā var nodrošināt pārliecību par labāku datu pieejamību un izturību. Tajā pašā laikā blokķēde var arī piedāvāt labāku uzticību un pārredzamību attiecībā uz darījumu vēsturi.

Tādēļ jums nevajadzētu saskarties ar problēmām, pārraugot un novērtējot darījumus ar CBDC, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Turklāt Ethereum ir arī parādījis savas iespējas atbalstīt ārkārtīgi masīvus tīklus, kuros ir vairāk nekā 10 000 mezglu.

Ar atbalstu simtiem tūkstošu lietotāju, Ethereum spēj sniegt milzīgu garantiju par nemainīgu datu pieejamību. Tādēļ CBDC bloku ķēdes risinājumi var palīdzēt atvieglot darījumus starp ļoti dažādiem lietotājiem noteiktā tīklā.

  • Inovāciju iespējas

Pēdējais ieraksts starp galvenajiem iemesliem izvēlēties blokķēdi CBDC attīstībai attiecas uz inovāciju. Uz blockchain balstīti CBDC risinājumi var iegūt daudzsološus uzlabojumus, gūstot labumu no jaunajiem sasniegumiem, kas parādās visā atvērtā koda blockchain ainavā.

Daži no novatorisku produktu un pakalpojumu piemēriem blokķēdes ekosistēmā, kas var uzlabot CBDC blokķēdes risinājumus, ietver decentralizētu finansējumu, ar brīvības atņemšanu nesaistītus makus un nulles zināšanu kriptogrāfiju. Šo jauno funkciju integrācija centrālo banku digitālo valūtu pasaulē var dot jaunus uzlabojumus CBDC.

Papildus tam, ka lietotājiem tiek piedāvātas labākas funkcionalitātes, uz bloku ķēdes balstīti CBDC risinājumi var arī ieviest veiktspējas priekšrocības. Pašlaik Ethereum blokķēdes ekosistēmā ietilpst vairāk nekā 350 000 izstrādātāju ar unikālām idejām un atziņām. Nepārtrauktu inovāciju izredzes nākotnē var arī uzlabot centrālās bankas digitālās valūtas blokķēdes risinājumu funkcionalitāti.

Vai esat jauns Blockchain lietotājs? Sāciet ar kursu Free Enterprise Blockchains Fundamentals!

Izaicinājumi uz Blockchain balstītu CBDC

Lai gan pēdējā laikā izredzes pieņemt blokķēdi CBDC risinājumos ir ievērojami palielinājušās, ir svarīgi koncentrēties uz izaicinājumiem. Izcilākie izaicinājumi varētu rasties, it īpaši CBDC bloku ķēdes risinājumu izstrādes gala līdz galam priekšlikumos..

Turklāt ir svarīgi arī apsvērt plašākas sekas, kas saistītas ar blokķēdē balstītu CBDC attīstību. Piemēram, ietekme uz plašāku finanšu sistēmu, komercbanku noguldījumi un juridiskās sekas var ietekmēt uz blokķēdi balstītu CBDC attīstību.

Pēdējie vārdi

Noslēgumā ir skaidrs, ka uz bloku ķēdes balstīti CBDC risinājumi var ieviest daudzsološus uzlabojumus CBDC infrastruktūrā. Vissvarīgākais, ka uz bloku ķēdes balstīta CBDC varētu nodrošināt darījumu drošību, pieejamību, pieejamību un pārredzamību. Izmantojot blokķēdes pamatīpašības, ir iespējams izvirzīt CBDC bloku ķēdes risinājumus esošās finanšu ekosistēmas priekšplānā.

Ar pastāvīgi pieaugošo uzmanību centrālās bankas digitālās valūtas blokķēdes risinājumiem ir pamatoti izpētīt CBDC darbības jomu. Turklāt, lai sasniegtu perfektu kombināciju, ir svarīgi arī atrast līdzsvaru starp blokķēdes un CBDC funkcijām. Reģistrējieties CBDC tiešsaistes kursā un izpētiet vairāk par CBDC un to vienādojumu ar blokķēdi tieši tagad!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me