Blockchain vs SWIFT: jaunā banku darbība!

Jūs, iespējams, esat to dzirdējuši neskaitāmas reizes – blokķēdes tehnoloģija aizstās vecākās darījumu metodes. Bet kādas ir šīs vecākās metodes? Tāpēc mēs plānojam sniegt labāku ieskatu populārākajā vecākajā naudas darījumu metodē. Jūs droši vien dzirdējāt vārdu neskaitāmo reizi, tas ir SWIFT! Tātad, ļaujiet debatēm par blockchain vs SWIFT sākt!

Blockchain vs SWIFT: vai vecākā banku sistēma samazināsies?

Kā SWIFT nāca gaismā?

SWIFT nozīmē “Sabiedrība starpbanku starpbanku finanšu telekomunikācijām”. Būtībā tas ir finanšu organizāciju tīkls visā pasaulē, lai apmainītos ar informāciju par finanšu darījumiem. Jūs to varētu nosaukt par visu banku un finanšu institūtu saziņas līdzekli. Visiem tīkla lietotājiem ir uzņēmuma identifikācijas kods vai SWIFT kods, ko viņi izmanto saziņai.

Platformu dibināja Beļģijas uzņēmums Telecommunications, tālajā 1973. gadā. Šodien jūs atradīsit lielāko daļu banku, kas izmanto šo tīklu, lai uzturētu un darītu naudu no bankas uz banku visā pasaulē..

Ar tīklu ir saistītas vairāk nekā 11 000 finanšu organizācijas visā pasaulē. SWIFT ar lepnumu saka, ka tīklā katru dienu tiek pārsūtīti gandrīz 15 miljoni ziņojumu. Tātad, jūs varētu viegli teikt, ka mūsdienu banku darbība ir ļoti atkarīga no tīkla. Bet ar lielu spēku nāk arī lieli pienākumi.

Ir fakts, ka lielvalsts vienmēr deģenerējas. Pēdējo pāris gadu laikā ir notikuši vairāki notikumi, kas radīja jautājumus par tīkla integritāti un pārredzamību.

Kas ir nepareizi ar SWIFT tīklu?

Sistēmā ir daži nopietni trūkumi. Pirmkārt, tā ir neaizsargāta pret draudiem un kiberuzbrukumiem. Pasaules finanses saņēma trauksmi, kad daži hakeri uzlauzuši Bangladešas centrālo banku un paņēmuši 81 miljonu dolāru. Pēc tam daudzi uzbrukumi tīklam cilvēki sāka apšaubīt tīkla integritāti.

Kāpēc uzbrucēji mērķē uz SWIFT tīklu? Hakeru kopienai vienmēr bija liellopu gaļa ar šo sistēmu. Viņi vēlas mainīt sistēmu, jo, pēc viņu domām, SWIFT spēlē monopolu uz katra vienkāršā cilvēka naudu. Tā ir viņu ētiskā cīņa, kā arī veids, kā paķert daudz naudas.

Centralizētie datu centri to arī padara hakeriem diezgan intriģējošu. Ja kāds var izjaukt vienu atsevišķu datu centru, viņi var nopelnīt.

Ir arī jautājums par procesu, kas nav pietiekami pārredzams. Galvenā grāmata nav atvērta sabiedrības acīm. Pārvaldes iestāde vienmēr tur savu biznesa noslēpumu. Tas vienkārši piešķir pārāk daudz varas privātajam uzņēmumam.

Kā Blockchains ietaupa dienu?

Blockchain Save the Day

Blokķēdes tehnoloģija gandrīz izskauž visas SWIFT tīkla negatīvās puses. Pirmkārt, blokķēdes tehnoloģijai ir decentralizēts tīkls. Nozīme, ka nevienam nav tiesību manipulēt vai kontrolēt blokķēdi sev par labu.

Tā kā blokķēdes tīkls ir decentralizēts, neviens nevar uzlauzt visu sistēmu. Kāpēc? Hakeri neatradīs datu bāzi, jo tādas nav. Visi dati tiek sadalīti starp tīkla mezgliem.

Patiesībā Ripple ir uzņēmums, kas padarīja SWIFT izskatu par dinozauru. Jūs varat veikt darījumus ar naudu dažu sekunžu laikā, savukārt SWIFT tīklam ir vajadzīgas vidēji 5 dienas, lai naudu nosūtītu jums pulsācija ir daudz ātrāka nekā 40 gadus vecā SWIFT.

Blokķēdēm ir arī digitāla, decentralizēta un atvērta virsgrāmata, kurā visi darījumi tiek glabāti un atvērti sabiedrībai, lai redzētu, kā bizness notiek ap tirdzniecību..

Ripple jau ir pieminējis daudz parastu un vispārēju cilvēku. Ripple savā tirgū ir uzņēmis vairāk nekā 100 lielākos finanšu institūtus, kuri var baudīt kriptovalūtas priekšrocības, kā arī praktiskāku un tipiskāku banku sistēmu.

Lai gan SWIFT ir izgudrojis perfektu briesmoni, kurš var nojaukt jaunākos blokķēdes. Tomēr tas nav liels drauds blokķēdes tehnoloģijai. Varbūt tāpēc SWIFT GPI tehnoloģija nav ieguvusi tik lielu popularitāti. Tātad, blockchains ir priekšā debatēs par Blockchain vs SWIFT.

Secinājums

Tagad ir 2018. gads, 40 gadus vecajai tehnoloģijai jau vajadzēja zaudēt. Bet šķiet, ka tradicionālā valūta joprojām ir sacensībās, un varbūt GPI ir savācis vairāk kripto entuziastu ar savām izcilajām funkcijām. SWIFT tīkls ir ļoti iespējams un praktisks, salīdzinot ar jaunajām un mistiskajām kriptovalūtām. Tātad, gudri izvēlieties, pirms tērējat naudu un kam jūs varētu visvairāk uzticēties – blockchain vs Swift. Izvēle ir tava.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me