DPA un Blockchain: kā Blockchain ietekmē digitālo procesu automatizāciju

Vai digitālā procesu automatizācija (DPA) un blokķēde var darboties kopā? Ja jā, tad kā? Izpētīsim mūsu DPA un blokķēdes rakstā, kur mēs redzam, kā blokķēde, jauna tehnoloģija, ietekmē biznesa procesu automatizācijas nākotni, t.i., digitālo procesu automatizāciju..

Blockchain ir viss par izmaiņām. Tam ir līdzekļi, lai visu mainītu. Tas arī nozīmē, ka tas var mainīt un uzlabot digitālo procesu automatizāciju.

Nesen mēs apskatījām mūsu biznesa procesu pārvaldības (BPM) un Blockchain rakstu, kur mēs rūpīgi pārrunājām tēmu un apspriedām, kā BPM mainīsies, izmantojot blokķēdi. Mēs arī aplūkojām izaicinājumus un iespējas, apvienojot abas tehnoloģijas. Pārbaudiet BPM un Blockchain ziņu šeit.

Kas ir digitālā procesu automatizācija (DPA)?

Digitālo procesu automatizāciju (DPA) vislabāk var vēlēties kā biznesa procesu vadības evolūciju. Tas nozīmē, ka tas ir viss, kas BPM ar digitalizāciju.

Sākot ar BPM, tas ir vēlams kā visefektīvākā biznesa procesa izveides, pārvaldīšanas un ieviešanas process. Procesu digitālā automatizācija ir saistīta arī ar procesu optimizēšanu, bet arī ar to, lai uzmanība tiktu pievērsta ne tikai “efektivitātei”. DPA mērķim jābūt komandai, kā arī klientu apmierinātībai.

Mēs varam labāk definēt DPA šādi,

Procesu digitālā automatizācija ir saistīta ar sistēmu un procesu digitalizāciju. Pēc digitalizācijas informācija tiek automatizēta, lai ikviens varētu piekļūt informācijai un strādāt ar to tā, kā viņš vēlas. DPA ļauj ikvienam organizācijas piekļuves punktam ātri piekļūt informācijai.

Atšķirība starp DPA un BMP

Tātad, kur DPA atšķiras no BPM? Tie tiešām atšķiras pēc to ieviešanas veida. Apskatīsim viņu atšķirības zemāk.

  • DPA pārliecinās, ka katrs process tiek digitalizēts, pirms tas tiek automatizēts. BPM / BPA gadījumā tiek pieņemts, ka procesi jau tiek digitalizēti pirms automatizācijas sākuma.
  • Digitālā procesu automatizācija nodrošina, ka tajā tiek apskatīti visi biznesa aspekti.
  • Visbeidzot, DPA ņem vērā arī cilvēka elementu. 

Kas ir blokķēde?

Blockchain ir jauna tehnoloģija, kas balstās uz decentralizāciju. Tas ir vienādranga tīkls, kurā katrs mezgls satur virsgrāmatas kopiju. Darījumi tīklā tiek apstiprināti, izmantojot vienprātības metodi. Galvenās bloku ķēdes piedāvātās funkcijas ietver pārredzamību, nemaināmību un drošību.

Blokķēdes lietošanas gadījumi arī ir ļoti dažādi. Tas var darboties kā jebkuras pašlaik darbojošās sistēmas vai platformas pamats un pievienot tādas galvenās funkcijas kā pārredzamība un nemainīgums.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdi, iesakām apskatīt Blockchain iesācējiem.

Kā var integrēt DPA un Blockchain?

DPA un blokķēdes integrācija ir līdzīga BPM un blokķēdes integrācijai. Vienīgais solis, par kuru pirms integrācijas jāveic, ir procesa digitalizācija. Tas nozīmē katra biznesa procesa aspekta digitalizāciju.

DPA pašlaik ir starporganizāciju risinājums. Organizācijas iekšējo DPA risinājumu ir ļoti grūti izveidot pušu neuzticības dēļ. Informācija, kas tiek kopīgota starp entītijām, nav modificēta. Ar blokķēdi visi šie mainīsies, jo bloku ķēde piedāvā drošu, caurspīdīgu un nemainīgu tīklu, lai DPA darbotos efektīvi.

Praksē ir svarīgi blokķēdi ieviest pakāpeniski, nevis iet pa visu. Tā kā DPA ir vairāk vērsta uz cilvēkiem, katrā solī ir jāpievērš uzmanība, lai pārliecinātos, ka izvietošana notiek ar labi pārdomātu procesu.

Biznesa procesu vadības gadījumi attiecas arī uz digitālo procesu automatizāciju. Tas nodrošina sinerģiskāku pieeju.

Tāpat nav prasība pārstrukturēt DPA blokķēdi, lai tā darbotos kopā. Iespējams, ir jāapmāca lietotāji par platformas lietošanu, taču, izņemot to, nav daudz ko mainīt. Tomēr bloku ķēdes ieviešana un integrācija var prasīt laiku, pūles un naudu.

Vēl viena liela izmaiņa, ko mēs redzēsim, ir centralizēta entītiju noņemšana. Tā kā blokķēde ir decentralizēta, centrālajai iestādei nav jāpaliek. Tas arī noņem trešo pušu pārdevēju lomu, kuri paļaujas uz centralizētu pieeju. Pat ja organizācijām ir nepieciešams trešās puses DPA risinājums, tās vienmēr var izvēlēties decentralizētu pieeju un pārliecināties, ka pakalpojumu sniedzējs nepieļauj datu bloķēšanu. Decentralizētā pieeja nozīmē arī to, ka nav galvenā neveiksmes punkta.

Visbeidzot, viedie līgumi palīdzēs labāk automatizēt sistēmas procesus. Viedie līgumi ir juridiski dokumenti kodā. Organizācijas var izveidot viedus līgumus, lai automatizētu informācijas vai citu aktīvu koplietošanu starp mezgliem. Viedi līgumi, ja tie tiek izdarīti pareizi, var uzlabot sistēmas efektivitāti, joprojām saglabājot cilvēka elementu spēlē.

Viens no labākajiem lietošanas gadījumiem ir PEGA DPA integrācija ar blokķēdi. Viņi to dara, lai uzlabotu garantijas vērtību ķēdes, kas atrisina vairākus garantijas sāpju punktus, tostarp krāpniecisku apstrādi, pretenziju apstrādes neefektivitāti, izņēmumu apstrādi, klientu apkalpošanu un flotes priekšrocības. Jūs varat uzzināt vairāk par viņu DPA un blockchain integrāciju šeit.

Iespējas un izaicinājumi

Tehnoloģiju apvienošana vienmēr ir bijis grūts priekšlikums organizācijām. Viņiem jāpārliecinās, ka viņi to dara pareizi, lai gūtu maksimālu labumu. Pašlaik gan DPA, gan blokķēde ir sākumstadijā. Tās ir jaunas tehnoloģijas, kuru augšanai un nobriešanai nepieciešams laiks. Tas padara integrāciju par vieglu ceļu.

Vēl viena problēma ir standartizācija. Blockchain ir decentralizēta tehnoloģija, un tāpēc to nav viegli standartizēt. Ja to izmanto tikai viena organizācija, var sasniegt tikai noteikumus un standartizācijas. Organizācijas iekšējai ieviešanai standartizācija prasa sadarbību gandrīz katrā frontē.

Visbeidzot, adopcijas izaicinājums vienmēr ir liels izaicinājums. Ne katra organizācija mēģinās pieņemt blokķēdi pat ar tās priekšrocībām. 

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu digitālā procesa automatizācijas un blokķēdes raksta beigām. Tātad, ko jūs domājat par abām šīm tehnoloģijām un to spēju strādāt kopā? Komentējiet zemāk un informējiet mūs! Mēs klausāmies.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me