Galvenās problēmas, kuras atrisina blokķēde

Vai vēlaties uzzināt, kādas problēmas bloķēšanas ķēde atrisina? Ja jūs to darāt, tad esat nonācis īstajā vietā

Ja jums ir jānosauc trīs labākās tehnoloģijas, kas maina apkārtējo pasauli, tad viena no šīm tehnoloģijām būtu blokķēde. Nav šaubu, ka blokķēde pieaug. Pat skaitļi nemelo, jo globālā blokķēdes tirgus lielums ir gatavs pieaugt līdz USD 3 miljardiem USB 2020. gadā līdz pārsteidzošam Līdz 2025. gadam 39,7 miljardi USD.

Lielākie ieguvēji ir mūsu sabiedrības uzņēmējdarbības daļa, jo viņi var pilnveidot savus darba procesus, lai tos padarītu efektīvākus, uzticamākus un mērogojamākus. Mums jau ir Hyperledger, kas ir atvērtā koda blokķēdes tehnoloģiju ekosistēma, kuras mērķis ir nodrošināt uzņēmuma rīkus, bibliotēkas un pamatnostādnes vienmērīgai attīstībai un izvietošanai.

Labumu gūst arī tādi galalietotāji kā jūs un es. Piemēram, apdrošināšanas automatizāciju var uzlabot daudzkārt, pateicoties automatizētai pierādījumu vākšanai un iesniegšanai. Blockchain arī noņem daudzu starpnieku lomas, padarot procesu uzticamāku, pieejamu un ātru!

Tas viss noved pie tikai viena jautājuma: “Kādas problēmas atrisina blokķēde?”

Šajā rakstā mēs demistificēsim problēmas, kuras atrisina blokķēdes, lai jūs to saprastu dziļāk. Bet, pirms mēs to darīsim, uzzināsim vairāk par Blockchain un tā darbību?

Kas ir Blockchain?

Blockchain ir vienaudžu tīkls, kurā katrs vienaudzis var veikt darījumus un dalīties ar informāciju bez nepieciešamības pēc centralizētas iestādes. Vienādranga tīkls tiek darbināts, izmantojot vienprātības metodes, kas apstiprina darījumus. Jūs to varat uzskatīt par blokiem, kas ir savienoti kopā, kur katrā blokā ir darījumi. 

Dati reiz tiek ierakstīti blokā un ir arī nemaināmi, tāpēc ļaunprātīgiem dalībniekiem ir ļoti grūti mainīt vai modificēt. Vēl viena lieta, kas padara blokķēdi tik pārsteidzošu, ir tā piedāvātā pārredzamība. Ja kāds nosūta darījumu citam vienaudžam, darījums tiek pārraidīts visiem citiem vienaudžiem, lai tos varētu apstiprināt un saglabāt.

Spēja darboties bez centrālās iestādes sniedz lietotājiem daudz iespēju, īpaši lielām organizācijām, kas uzlabo savus pakalpojumus galalietotājiem.

Īsumā, blockchain galvenās funkcijas ietver šādas:

  • Blockchain ir vienādranga tīkls
  • Neprasa, lai centralizētā iestāde darbotos pareizi
  • Darījumu apstiprināšanai izmanto vienprātības metodes
  • Izmanto kriptogrāfiju, kas nodrošina labāku drošību
  • Citas blockchain priekšrocības ietver pārredzamību un nemaināmību

Vai vēlaties lasīt vairāk? Tad jums vajadzētu apskatīt mūsu detalizēto ceļvedi par Blockchain šeit: Blockchain iesācējiem: darba sākšanas rokasgrāmata.

Ir arī citi blokķēdes tehnoloģiju veidi, kas izmanto citus ieviešanas veidus un kuriem ir citas priekšrocības. Ja jūs interesē, apskatiet Hyperledger un Corda.

Blockchain nevar atrisināt visas problēmas

Vēl viena lieta, ko mēs vēlamies apspriest, ir precīza blokķēdes loma. Teorētiski blokķēdi var izmantot gandrīz katrā nozarē.

Tomēr tas nenozīmē, ka blokķēde ir paredzēta visu tur esošo problēmu risināšanai. Tas noteikti ir sācis kriptonauda revolūciju, taču vēl ir tāls ceļš ejams, līdz to var dziļi integrēt mūsu sabiedrībā tāpat kā elektrību un internetu.

Bet šobrīd mēs varam teikt, ka blokķēde ir daudzsološa. Tas var nodrošināt ilgtspējīgu vidi dažādām nozarēm, kur tas šobrīd var atrisināt dažus tās aspektus. Ar laiku tas var palīdzēt atrisināt citas ar to saistītās aktuālākās pamatproblēmas.

Lai palīdzētu jums saprast problēmas, kuras atrisina blokķēdes, uzskaitīsim tās un iziesim pa tām.

Blockchain atrisinātās problēmas

Piegādes ķēde

Nav šaubu, ka piegādes ķēde ir mūsu ekonomikas pamatā. Jebkuras problēmas piegādes ķēdē var ietekmēt visu uzņēmumu tīklu.

Pašlaik ir daudz dažādu problēmu, ar kurām notiek piegādes ķēde. Viena no šīm problēmām ir piegādes ķēdes procesa aizkavēšanās, krāpšanās un pārredzamības trūkums visā piegādes ķēdē. Visas šīs problēmas pastāv tāpēc, ka tiek izmantotas tradicionālas metodes un sistēmas, kas nav savstarpēji savienotas, lai nodrošinātu nevainojamu pieredzi.

Tīkls sastāv no vairākām vienībām, ieskaitot ražotājus, piegādes ķēdes nodrošinātājus, izplatītājus, ķieģeļu un javas veikalus, uzņēmējdarbību un galalietotāju. Ja viss nedarbojas, kā paredzēts, cieš visi spēlētāji.

Tāpēc ir svarīgi nodrošināt, lai piegādes ķēde paliktu pēc iespējas efektīvāka. Vēl viena lieta, kas jāatrisina, ir krāpšanas atklāšana un noņemšana.

Blockchain var palīdzēt atrisināt problēmu ar caurspīdīgumu, nemainīgumu un spēju izsekot paketēm visā piegādes ķēdes procesā.

Informācija ne tikai aizsargā preces no krāpšanas, bet arī nodrošina piegādes ķēdes dalībnieku informēšanu, tiklīdz kaut kam ir jāpievērš uzmanība. Arī visi piegādes ķēdes pārstāvji atrodas vienā lapā.

Reālā laika piegādes ķēdes izsekošana palīdz arī kurjeru pakalpojumu sniedzējiem, kuri var atrisināt strīdus ar pieejamo informāciju.

Šobrīd ir daudz uzņēmumu, kas piegādes ķēdēm, tostarp, izmanto blokķēdes Walmart pārtikas izsekošanai. Viņi strādā ar IBM un izmanto Hyperledger Fabric. OpenPort arī izmanto blokķēdi, lai savienotu pārvadātājus un nosūtītājus, izmantojot rentablu un ļoti uzticamu piegādes ķēdi, kuru pārvalda ar blokķēdi.

Balsošana

Nav šaubu, ka, kaut arī balsošana rada demokrātisku pārvaldību, tajā ir arī savas problēmas. Skaidrs, ka ir daudz veidu, kā lietas var noiet greizi.

Balsošanu var izmantot, lai gūtu labumu vienai pusei. Balsošana var būt arī nepieejama, kas nozīmē, ka daudzi cilvēki, kuri vēlas piekļūt savām tiesībām, to nevar izdarīt, jo tas notiek mūsdienu vidē.

Pat tad, kad notiek skaidra balsošana, var būt gadījumi, kad opozīcijas partija var radīt teorijas par to, kā balsošana tiek viltota – tas var izraisīt nemierus.

Blockchain var palīdzēt atrisināt visas šīs problēmas. Tas var palīdzēt valdībām vai citām organizācijām pārredzami veikt balsošanas procesu. Tā kā blokķēde piedāvā nemainīgu datubāzi, pēc to nodošanas balsis nevar mainīt. Tas arī nodrošina veidu, kā nodrošināt, lai vēlētāji netiktu krāpti, nodrošinot katram vēlētājam savu unikālo privāto atslēgu, lai pieteiktos sistēmā un pēc tam nodotu balsi.

Ja nākotnē notiks kāds strīds, balsis var izsekot un pārbaudīt, lai nodrošinātu taisnīgus rezultātus.

Intelektuālais īpašums un autortiesības

Katru gadu radītāji autortiesību pārkāpumu dēļ zaudē miljardiem dolāru. Tikai ASV TV un filmu veidotāji zaudē 71 miljardu ASV dolāru gadā. Tagad tas ir daudz! 

Lai aizsargātu savas intereses, viņiem ir juridiska firma, kas meklē šo pārkāpumu un nodrošina, ka viņu intelektuālie īpašumi paliek drošībā, cik viņiem zināms. Patiesībā viņi arī nolīgst trešo pušu uzņēmumus, lai pievērstu uzmanību IP pārkāpumiem un pēc tam pieprasītu IP. 

Nav šaubu, ka visvairāk cieš radoši cilvēki, jo viņu darbs tiek izmantots bez viņu atļaujas vai jebkāda veida samaksas. Tā kā internets ir liels tīkls, pat vislabākajiem risinājumiem ir ļoti grūti uzzināt par visiem IP pārkāpumiem.

Viņiem nepārprotami ir vajadzīgs labāks risinājums, un tieši tur ienāk blokķēde. Izmantojot blokķēdi, veidotāji var digitalizēt savu darbu, kā rezultātā tiks nodrošināta labāka izsekojamība..

Piemēram, ja kāda cilvēka radošais darbs tiek digitalizēts, tiks ģenerēti metadati, kas ietvers laika zīmogu, īpašumtiesības un citu galveno informāciju, kas nepieciešama darba aizsardzībai. Pēc tam visi šie tiek glabāti nemaināmā blokķēdē. Tagad radītājs var droši dalīties savā darbā ar sabiedrību.

Tā kā saturs tiek digitalizēts, to var viegli izsekot. Blokķēde spēj arī informēt īpašnieku vai saistīto aģentūru par autortiesību jautājumu. Platformu var arī automatizēt, lai veiktu juridiskas darbības. Tas viss ir iespējams, jo reāllaika pārredzamība darbojas blokķēdē.

Sony ir viens no pirmajiem virzītājiem, kad runa ir par adopciju DRM blokķēde.

Veselības aprūpe

Ir svarīgi uzsvērt, cik slikta pašlaik ir mūsu veselības aprūpe. Pašlaik mēs esam pandēmijas vidus stadijā (Covid-19), un mūsu veselības aprūpes sistēmas nespēj ar to tikt galā. Papildus milzīgajam jauno gadījumu spiedienam viens no citiem iemesliem, kāpēc mūsu veselības aprūpes sistēmas nespēj darboties, netiek izmantota pareizā tehnoloģija.

Pašlaik veselības aprūpes sistēmas ir ļoti atkarīgas no centralizētām sistēmām, lai pārvaldītu pacientu datus. Tas var radīt problēmas un neatbilstības, ja pacients maina slimnīcu vai viņam tiek nozīmēts jauns ārsts vai medicīniskās aprūpes eksperts.

Bez tam slimnīcas datu bāzē glabātie dati arī nav droši, jo melnā tirgū tiek nozagta un pārdota galvenā informācija, tostarp genomiskā testēšana, kredītkaršu testēšana un citi medicīniskie dokumenti. Laika posmā no 2009. līdz 2017. gadam tika apdraudēti vairāk nekā 176 miljoni pacientu reģistru.

Blockchain var palīdzēt atrisināt visas šīs problēmas.

Pirmais ieguvums, ko veselības aprūpe iegūst no blokķēdes, ir tā decentralizētais raksturs. Tas var palīdzēt izveidot labāku pacienta profilu, kuru var augšupielādēt un uzturēt pašu blokķēdi. Tas var arī palīdzēt aizsargāt pacienta datus, jo blokķēde izmanto kriptogrāfiju, lai bloķētu visus šos tīklus.

Divi galvenie spēlētāji, kuri izmanto blokķēdi veselības aprūpei, ir MedicalChain un BurstIQ, kas attiecīgi nodrošina veselības ierakstu integritāti un drošību.

Pārrobežu maksājumi

Vēl viena būtiska problēma, kas blokķēdē atrisina pārrobežu maksājumus. Ja esat kāds, kas strādā ārzemēs un vēlaties nosūtīt naudu savai ģimenei, kas uzturas jūsu dzimtajā vietā, līdzekļu pārskaitīšanai jums ir jāsaņem bankas vai citu maksājumu pakalpojumu sniedzēju palīdzība.

Lai sāktu maksājumu, vispirms jāveic KYC procedūra, un pēc tam jūs varēsiet nosūtīt summu. Arī personai, kurai jūs sūtāt summu, jābūt bankas vai maksājumu platformas kontam.

Īsāk sakot, ir daudz atkarību, ja vēlaties izvēlēties tradicionālo pārrobežu maksājumu veikšanas veidu.

Bez tam jums arī jāgaida dažas dienas, pirms maksājumu pakalpojumu sniedzējs apstrādā maksājumu. Tas notiek tāpēc, ka ir daudz noteikumu un noteikumu, ko pieņēmusi valdība un bankas, kas apstrādā savus maksājumus. Tomēr daži no viņiem maksājumus veic īsākā laikā.

Iepazīstieties ar Blockchain, problēmu risinātāju visām iepriekšminētajām problēmām.

To var izmantot tūlītēju pārrobežu maksājumu veikšanai, neizmantojot pienācīgu KYC procesu. Tas ir tik labi, ka pat bankas izmanto digitālās valūtas, lai pārskaitītu milzīgus naudas līdzekļus. Pārsūtīšanas maksa ir arī zema salīdzinājumā ar tradicionālajām metodēm, kas dod labumu sūtītājam.

Vēl viena lieta, ko blokķēde atrisina, ir iespēja nosūtīt maksājumus bez nepieciešamības iziet cauri institucionalizētai sistēmai.

 

Apdrošināšana

Tāpat kā piegādes ķēdes sistēma, arī apdrošināšanas nozare cieš no krāpšanās, cenšoties to apkarot katru dienu. Izņemot krāpšanos, prasības ir laikietilpīgas un nav tik draudzīgas lietotājam.

Tā kā kādam, kurš pieprasa apdrošināšanu, ir jāsazinās ar savu aģentu, un tad prasījumu apstrāde var ilgt vienu vai divas dienas.

Izmantojot blokķēdi, daudzas lietas mainīsies. Pirmkārt, prasības var automatizēt, pamatojoties uz incidenta laikā savākto informāciju.

Tātad, ja jums ir automašīnas apdrošināšana un jūsu automašīna ir aprīkota ar atbilstošu sakaru ierīci, kas reģistrē datus, tad datus var izmantot, lai apstiprinātu apdrošināšanu, atlīdzības pieteikumus noslēdzot mazāk nekā vienā dienā. Tas var mainīt apdrošināšanas darbību un padarīt cilvēkus apmierinātākus atlīdzību procesā.

 

Nekustamais īpašums

Nekustamā īpašuma sektors ir vēl viens lielisks piemērs, lai parādītu blokķēdes spēju problēmu risināšanai. Pašreizējais nekustamā īpašuma stāvoklis nemaz nav lielisks. Pirmkārt, pircējam ir jāveic ļoti ilgs process, lai iegūtu jaunu īpašumu. Tāpat viņam ir jāpārbauda īpašuma īpašnieki, pirms viņš tos var iegādāties.

Tātad, ja jūs nolemjat iegādāties īpašumu tagad, darījuma pabeigšana var ilgt mēnešus. Tas nav vēlams visiem tur esošajiem.

Blockchain atrisina problēmu, nodrošinot decentralizētu tīklu darījumu veikšanai. Nekustamā īpašuma īpašumus var digitalizēt, lai veiktu šāda veida darījumus.

Tiek izveidots arī digitālais līgums, kurā iekļauti visi pirkumam nepieciešamie nosacījumi. Piemēram, pircējs var dot simbolisku naudu, lai sāktu līgumu. Ar laiku viņš var samaksāt summu pārdevējam, un, kad visi maksājumi ir izdarīti, īpašnieki tagad dažu minūšu laikā tiek mainīti pircējam..

Propy ir viens no uzņēmumiem, kas izmanto viedus līgumus, lai padarītu nekustamā īpašuma pirkšanu un pārdošanu ātrāku un drošāku!

 

Identitātes zādzība

Pašreizējā savienojamības pasaulē viena liela problēma, par kuru jāuztraucas interneta lietotājiem, ir identitāte. Identitātes zādzību ir viegli iegūt, jo informācija par personu ir viegli pieejama tiešsaistē, izmantojot sociālo mediju platformas vai datu pārkāpumus, kas mūsdienās notiek diezgan bieži..

Tātad, ja persona cieš no identitātes zādzības, tā var zaudēt savus draugus vai pat aktīvus, ko ir uzkrājusi visas dzīves laikā. Identitātes zādzība var izraisīt bankas atlikuma, kredītkaršu izmantošanas un tā tālāk zaudēšanu. 

Blockchain var palīdzēt atrisināt problēmu, nodrošinot ikvienam decentralizētu tīklu, kur katra cilvēka identitāte ir unikāla un var tikt parādīta tikai vienu reizi. Viņiem tiks piešķirti unikāli ID, kurus nevar atkārtot vai nozagt. 

Jau tagad ir daži spēlētāji, kas nodrošina digitālo identitāti drošāk. Tajos ietilpst NewBanking un ValdiateID.

 

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu raksta beigām, kur mēs apspriežam, kādas problēmas atrisina blokķēde. Kā redzat, tas praktiski var atrisināt lielāko daļu izšķirošo problēmu, kas ir saistītas ar reāliem cilvēkiem. 

Tomēr tas nenozīmē, ka blokķēdes pieņemšana ir visu laiku augstākā līmenī. Patiesībā uzņēmumi joprojām nav pārliecināti, ka viņiem ir nepieciešama blokķēde. Tas var būt saistīts ar blokķēdes ieviešanas izaicinājumiem, ar to saistītajām izmaksām, briedumu kā tehnoloģiju utt.

Tātad, ko jūs domājat par problēmām, kuras atrisina blokķēde? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me