Kā Blockchain mainīs pasauli?

Kā blockchain mainīs pasauli? Gandrīz visi apkārtējie ir pārliecināti, ka blokķēdes ir šeit, lai mainītu pasauli. Šajā rakstā mēs izpētīsim ideju par blokķēdes ietekmi uz mūsu pasauli.

Ideja par blokķēdes maiņu pasaulē nāk no decentralizācijas jēdziena. Tas ir pseido veidotājs Satoshi Nakamoto, kurš izveidoja valūtu bitcoīnu, kas noveda pie blokķēdes tehnoloģijas atklāšanas. Ja redzat laika skalu, redzēsiet, ka decentralizētā kriptovalūta tika izveidota ap pēdējo pasaules finanšu krīzi, kas piešķir šim atklājumam daudz lielāku nozīmi.

Patiesībā pārmaiņas jau ir sākušās. Daudzi uzņēmumu uzņēmumi jau ievieš savu blokķēdes versiju. Tomēr neviens īsti nevar paredzēt šīs tehnoloģijas nākotni. Kad mēs izpētīsim, kā blokķēde var mainīt pasauli, jūs varat atklāt iespējamos rezultātus.

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain kurss

Kā Blockchain mainīs pasauli?

Pirms mēs nolemjam atbildēt uz mūsu rīcībā esošo jautājumu, mums vispirms ir jāsaprot ideja, kas slēpjas blokķēdē.

Centralizācija un decentralizācija

Ja esat iepazinies ar pašreizējo sistēmu, visur redzēsiet centralizāciju. Centralizācija ir pārbaudīts veids, kā tikt galā ar procesiem. Tas piedāvā kontroli ar salīdzinoši efektīviem un iedarbīgiem līdzekļiem. Tomēr tam ir daudz trūkumu.

Galvenais trūkums ir tā neefektīva pieeja. Centralizācija nav tik draudzīga attiecībā uz efektivitāti. Citi šķēršļi ir – nav caurspīdīguma, pienācīgas drošības trūkuma un krāpšanas atklāšanas. To visu tagad ir pārāk daudz, lai ignorētu.

Līdz ar blokķēdes parādīšanos viss mainījās. Blockchain tehnoloģija varētu mainīt pasauli, jo tā var atbrīvoties no visām centralizēto sistēmu neefektivitātēm.

Tas ieviesa decentralizāciju. Izmantojot blokķēdi, jebkurš bizness uzlabo savu procesu jaunā augstumā. Ja esat kādas organizācijas dalībnieks, jūs jau zināt, ka nav iespējams manuāli kontrolēt vai uzraudzīt dažādus sistēmas aspektus.

Ar decentralizāciju uzņēmumiem vai uzņēmumiem kļūst viegli automatizēt dažādos procesu aspektus.

Blockchain jēdziens

Blokķēde ir definēta kā vienādranga tīkls, kas tiek izplatīts pēc būtības. Publiskā blokķēdē ikviens var pievienoties un piedalīties. Lai nodrošinātu, ka blokķēde saglabā datu integritāti un apkaro krāpšanu, katram vienaudžam ir virsgrāmatas kopija.

Tas viss spēlē decentralizāciju. Jā, nav nepieciešama centralizēta vienība, lai darbotos blokķēdes tīkls.

Blockchain tendence vienmēr bija uzņēmēju vidū, taču pēdējos gados pieņemšanas līmenis strauji pieauga. Blokķēde ietekmēs ekonomiku un jau lēnām sāk parādīt iznākuma sekas. Uzlabojoties ieguvumu ietekmei kopumā, uzņēmumi kļūst drošāki, pieņemot decentralizētu pieeju, t.i., blokķēdi.

Izplatītais raksturs nozīmē, ka blokķēde var darboties internetā, bez nepieciešamības tam izveidot citu infrastruktūru. Tā ir globāla parādība, ne tikai tā, ka tā ir atvērta pirmkoda un izmanto vismodernāko kriptogrāfiju, lai nodrošinātu, ka virsgrāmatā saglabātajiem datiem var piekļūt tikai likumīgās personas.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par blokķēdes tehnoloģiju? Pārbaudiet mūsu galīgo blockchain definīciju ceļvedis šobrīd!

Centralizētās un decentralizētās datu bāzes attīstība

Tradicionāli dati tiek glabāti relāciju datu bāzē. Jūs varat tos uzskatīt par uzlabotu Excel izklājlapu, kurā datu glabāšanai tiek izmantotas kolonnas un rindas. Šīs tabulas tiek glabātas, izmantojot cieto disku, un pēc tam tiek pasniegtas atbilstoši lietotāja pieprasījumam. Dati tiek glabāti centralizētā vietā. Centralizēta datu bāze cieš no veiktspējas, ja pieprasījumu skaits ir palielinājies.

Lai pārvarētu centralizētās datu bāzes ierobežojumus, pieprasījumu ātrākai apstrādei tiek izmantoti jaudīgāki datori un paņēmieni. Tas viss var novest pie tā, ka datubāzes ir neaizsargātākas pret hakeriem. Lai to pārvaldītu un pārvaldītu, ir nepieciešams arī milzīgs infrastruktūras budžets. Šķiet, ka tas viss ir ierobežojums uzņēmumiem, kuri cenšas atrast praktiskus risinājumus savam produktam.

Tos visus mainīs blokķēde, kas ir tehniski decentralizēta datu bāze. Tā kā centralizācijas nav, katram mezglam ir datu bāzes kopija, t.i., virsgrāmata. Tas ļauj uzņēmumiem uzlabot datu atlaišanu pilnīgi jaunā līmenī.

Iespējams, blokķēdes tehnoloģija varētu mainīt pasauli.

Blockchain tehnoloģijas raksturojums

Tagad, kad mēs saprotam evolūciju no centralizētām sistēmām līdz decentralizētām sistēmām un centralizētām līdz decentralizētām datu bāzēm, apskatīsim piecus blokķēdes tehnoloģijas galvenos varoņus. Šie galvenie aspekti visvairāk definē blokķēdes tehnoloģiju.

 • P2P tīkls: Blockchain tehnoloģija ir vienādranga tīkls, kurā jau esošās ierīces var piedalīties un kļūt par tīkla sastāvdaļu. P2P tīkls arī ļauj datoriem tīklā strādāt kopā un piedāvāt kombinētu skaitļošanas jaudu visam tīklam.
 • Kriptogrāfiskā hash funkcija: Vēl viena galvenā blokķēdes tehnoloģijas iezīme ir jaunas kriptogrāfiskās jaukšanas funkcijas izmantošana. Hash funkcija uzņem ievadi un pēc tam izvada vērtību, kas pēc tam tiek savienota ar nākamo hash funkciju. Tā ir vienvirziena funkcija, kas padara hakerus neiespējamu uzminēt vērtību. Tas vislabākajā veidā aizsargā informāciju. Arī jaukšanas funkcija darbojas derīgiem lietotājiem, kuriem pieder informācija vai īpašums.
 • Izplatītās grāmatas: Izplatītās virsgrāmatas funkcija ir viena no labākajām blokķēdes īpašībām. Tas ļauj vienaudžiem iegūt virsgrāmatas kopiju. Lai pārliecinātos, ka viņiem nav jāielādē visa datu bāze, tiek izmantotas uzlabotas metodes, lai nodrošinātu vienprātības saglabāšanu tīklā. Tas arī ļauj vienaudžiem ātri validēt informāciju bez nepieciešamības paļauties uz centralizētu iestādi. Turklāt tas arī nodrošina, ka krāpšana nenotiek.
 • Pseidonimitāte: Blokķēdes tīkls arī ļauj lietotājiem palikt anonīmi, ja viņi to vēlas.
 • Nemainīgums: Visbeidzot, kriptogrāfiskās jaukšanas funkcija, izplatītā virsgrāmata un citas funkcijas nodrošina, ka pēc saglabāšanas datus nevar mainīt bez sākotnējā lietotāja atļaujas.

Punkti skaidri norāda, ka blokķēde izmainīs pasauli.

Lasīt vairāk: 6 galvenās blokķēdes funkcijas, par kurām jums jāzina

Blockchain tehnoloģijas priekšrocības

Visas iepriekš minētās būtiskās iezīmes ir revolucionāras no tehniskā viedokļa, bet kā ir ar cilvēkiem, kuri tehniski nav prasmīgi saprast tā sarežģītību? Kā viņi gūst labumu? Turklāt, sakot “mainīt pasauli”, mēs sagaidām, ka mainīsim normālu cilvēku dzīvi. Zemāk minētie punkti palīdzēs jums saprast blokķēdes ietekmi no vispārējās perspektīvas, kā arī tas ietekmēs ekonomiku.

Vēl jo vairāk, jūs varat arī ņemt šādus punktus kā bloku ķēdes reālās lietošanas gadījumus. Uzskaitīsim zemāk minētos punktus.

Ātrāki darījumi

Cilvēkiem ir izplatīta aktivitāte sūtīt naudu gan uzņēmējdarbībai, gan personīgai lietošanai. Lielākajai daļai pakalpojumu, kas atvieglo norēķinus, nepieciešamas dažas dienas. Tas var radīt problēmas, ja jums ir jānosūta nauda ārkārtas situācijām.

Šis process prasa vairāk laika, ja veicat ārzemju pāreju. Bankas parasti tur maksājumu dažas dienas, pirms tās izmanto SWIFT ziņojumapmaiņas sistēmu naudas pārskaitīšanai. To veic bankas, pateicoties stingriem noteikumiem par ārvalstu naudas pārskaitījumiem. Tomēr arī citu starpnieku dēļ gaidīšanas laiks palielinās vairāk.

Risinājums ir blokķēde. Jūs varat nosūtīt naudu, negaidot vairākas dienas, līdz saņēmējs saņem maksājumu.

Bankas arī vēlas pieņemt digitālos žetonus par milzīgu naudas summu. Tas viņiem parasti palīdz ātrāk un droši veikt norēķinus no bankas uz banku. Tāpēc blokķēdes tehnoloģija varētu mainīt pasauli, piedāvājot ātrāku darījumu procesu.

Labāka zemes reģistrācija

Ja jūs kādreiz mēģināsiet iegādāties māju, jums būs jāveic daudz soļu. Tas ir garlaicīgs process, kas var ilgt pat mēnešus. Tas ietver arī daudz dokumentu.

Papildus tam jums jāmaksā arī advokāta honorārs. Mājas iegādes process ir atkarīgs no jūsu dzīvesvietas. Dažās vietās tas var būt daudz vienkāršāk, taču kopumā vienas mājas iegāde prasa daudz laika un pūļu.

No uzticības cieš arī nekustamā īpašuma tirgus. Ir viegli izdarīt krāpšanos un izveidot viltotus dokumentus. Lai nodrošinātu uzticību, daudz dokumentu jāpārbauda un jāpārvalda vairākām vienībām, tostarp valdības aģentūrām, bankām utt!

Runājot par blokķēdi, jums nav jārisina tik daudz starpnieku. Tā ir neuzticama platforma. Tas nozīmē, ka jūs zināt, ko darāt un ar ko nodarbojaties. Pirms darījuma veikšanas varat pārbaudīt īpašuma īpašnieku. Līgumi ir caurspīdīgi un ir droši pret viltojumiem. Tādējādi viss darbojas nevainojami. Tas arī nozīmē, ka jums ir jāveic ļoti maz dokumentu, uzlabojot pirkšanas pieredzi pilnīgi jaunā līmenī.

Patiesībā tas ļoti ietekmē nekustamā īpašuma tirgus, kas ir saistīts ar pasaules ekonomiku. Tāpēc blokķēde var pārveidot pasaules ekonomiku.

Lasiet arī: Kā darbojas Blockchain?

Produkta izcelsme

Blockchain nevainojami darbojas ar piegādes ķēdi. Jebkuram jūsu iegādātajam produktam, pirms tas nonāk jūsu sliekšņā, jāiziet cauri vairākiem galamērķiem. Ceļojuma laikā tā var būt atvērta vairākām krāpniecības vienībām, kuras var labot produktu savam labumam.

Ja tas notiks, jūs nesaņemsiet produktu, par kuru esat samaksājis. Iespējams, ka iegūsiet viltotu produktu vai produktu, kuru pilnībā aizstās krāpšanas produkts. Jebkurā gadījumā krāpšanas priekšmetus ir viegli noķert.

Patiesībā tas ir lielisks veids, kā piedāvāt produkta izcelsmi un nodrošināt, ka patērētāji saņem autentisku produktu, par kuru maksā.

Blokķēdes izmantošana piegādes ķēdē atrisina visas šīs problēmas. Izmantojot blokķēdi, uzņēmumi var pilnībā sekot līdzi produkta stāvoklim. Ja produkts tiek mainīts vai sabojāts, sistēma saņem brīdinājumu un tādējādi to izmet no piegādes ķēdes. Galu galā jūs saņemsiet tikai oriģinālus produktus jūsu rokās.

Labāka veselības aprūpes sistēma

Veselības problēmas jaunattīstības valstīs ir ļoti izplatītas. Diezgan bieži cilvēki dodas ārstēties pie ārstiem. Lielāko daļu laika jūs pārvietojat no viena stāva uz otru, lai atrastu savu ārstu vai veselības aprūpes speciālistu.

Tas nozīmē arī darbu ar dokumentiem, kas netiek glabāti centralizētā telpā. Pilnīgas medicīniskās dokumentācijas saglabāšana arī pacientiem kļūst grūta, jo viņu medicīniskā dokumentācija var ilgt vairākus gadus vai vairākus ārstus ar atšķirīgu ārstēšanas pieeju. Īsāk sakot, pacientiem ir vajadzīga liela pacietība, lai tiktu galā ar viņu veselības problēmām.

Blockchain var pilnībā mainīt to, kā tiek pārvaldītas veselības problēmas. Tas var ļaut decentralizēti uzglabāt medicīnisko dokumentāciju, kurai var piekļūt pacienta iestāde.

Vēl vairāk, tas ļaus ārstiem labāk izprast pacienta gadījumu un nodrošināt, ka viņi var saņemt ārstēšanu pēc iespējas ātrāk. Tas arī padara diagnozi ātrāku un veiksmīgāku. Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi, blokķēde arī samazināja krāpšanas narkotiku apriti.

Paaugstināt uzņēmējdarbības efektivitāti

Blockchain arī dod jums vairāk iespēju nopelnīt. Lieli uzņēmumi lēnām aptver blokķēdi un palīdz savienot cilvēkus, jo šī tehnoloģija var palielināt viņu biznesa efektivitāti.

Vispārējie lietošanas gadījumi ir labs piemērs tam, kā blokķēde mainīs pasauli.

Uzziniet vairāk par blokķēdes lietošanas gadījumiem no mūsu rokasgrāmatas par blokķēdes lietošanu: 20 un vairāk blokķēdes tehnoloģiju izmantošanas gadījumu saraksts tagad!

Kad Blockchain pārņems?

Tagad, kad mēs esam sapratuši blokķēdes priekšrocības, ir pienācis laiks pārdomāt, kad blokķēde pārņems pasauli.

Pirmais sektors, kurā būs vērojamas izmaiņas finanšu nozarē. Finanšu sektors šobrīd piedzīvo lielas problēmas. Lai izdzīvotu, tas prasa traucējumus. Blokķēde var būt ideāls katalizators un risinājums, kas var nodrošināt nepieciešamos līdzekļus, lai atrisinātu blokķēdes nozares sāpes.

Blockchain maina naudas plūsmu caur iestādēm vai tirgo starp tirgotājiem

Faktiski blokķēdei ir potenciāls mainīt gandrīz katru nozari, kas tur atrodas. Tas var radīt efektīvāku un plaukstošāku pasauli, kurā cilvēki var sazināties savā starpā bez starpniekiem.

Uzņēmumi var arī izmantot blokķēdes tehnoloģiju, lai patērētājam sniegtu pārredzamāku, uzticamāku un efektīvāku pakalpojumu. Piemēram, uzņēmums var izmantot tīklu ar atļauju, lai izveidotu efektīvu sistēmu. Viņi to var arī izmantot, lai saglabātu pārredzamību ar tiešo lietotāju, daloties informācijā, kas var palīdzēt radīt lietotāju uzticību.

Kas attiecas uz vispārējiem lietotājiem, viņi var arī pilnībā izmantot blokķēdi. Ja esat radītājs, varat tieši sazināties ar pircējiem, izmantojot blokķēdes risinājumu. Šajā brīdī mēs nevaram pareizi paredzēt, kad tieši blokķēdes pārņems, bet mēs zinām, ka process jau ir sācies.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Kā Blockchain mainīs finanšu pasauli?

Finanšu pasaule tiks pilnībā mainīta ar blokķēdes palīdzību. Blockchain platformas var diezgan viegli pārveidot pasaules ekonomiku.

Piemēram, Ethereum blokķēdei ir iespēja automatizēt, nodrošināt un efektīvi darboties finanšu un banku nozarē. Tas arī optimizēs izmaksas un digitalizēs vērtspapīrus un citus aktīvus, nepalielinot to pārvaldībai nepieciešamās izmaksas.

Finanšu pasaule vienmēr var gūt labumu no pārredzamības, uzticības, privātuma, mērogojamības un drošības, ko piedāvā blokķēde. Piemēram, finanšu tirgus var izmantot programmēšanas iespējas un automatizēt tādas lietas kā KYC / AML, datu privātumu utt. Tas var arī palīdzēt racionalizēt procesus ar lielāku efektivitāti.

Blockchain izdosies mainīt finanšu sektoru, jo tas ir daudz pārāks par darījumu modeli.

Daži no labākajiem blockchain lietošanas gadījumiem finanšu pasaulē ietver šādus.

 • Investīciju vadība
 • Kreditēšana un banku darbība
 • Apdrošināšana
 • Tirdzniecības finansēšana

Kā Blockchain mainīs nekustamo īpašumu?

Vai esat kādreiz mēģinājis iegādāties māju nesen? Tad jūs zināt, cik daudz pūļu un laika jums vajag, lai pabeigtu pirkumu. Jebkurš darījums ar nekustamo īpašumu var ilgt no dažām nedēļām līdz mēnešiem. Aizkavēšanās iemesls ir mazāk efektīva visu kopā procesa izmantošana.

Nekustamā īpašuma plašā mēroga dēļ pircējiem un pārdevējiem ir ļoti grūti koordinēt un pārvaldīt savus īpašumus.

Izmantojot blokķēdi, nekustamais īpašums var redzēt daudzas izmaiņas, tostarp efektīvāka procesa ieviešanu ar automatizācijas palīdzību. Citas priekšrocības ietver reāllaika maksājumu norēķinus, samazinātas izmaksas, tokenizāciju un reāllaika maksājumu norēķinus. Tas ir milzīgs stimuls, kas var palīdzēt blokķēdei pārveidot pasaules ekonomiku.

Lielākā priekšrocība ir saīsinātais laiks, kas nepieciešams darījumu veikšanai. Ar pienācīgu tokenizāciju reālās pasaules aktīvus var uzglabāt un tirgot blokķēdē. Tokenizācija nozīmē arī to, ka tiešsaistē var uzglabāt cita veida informāciju, tostarp nekustamā īpašuma fondus, pārvaldīšanas tiesības un citu!

Daži no nekustamā īpašuma lietojuma gadījumiem ir šādi:

 • Aktu pieraksti un zemes nosaukumi
 • Tokenizācija
 • Līzings un maksājumi
 • Reāllaika grāmatvedība
 • Īrnieka identitāte

Vai vēlaties uzzināt par blokķēdes ietekmi uz nekustamo īpašumu? Šobrīd skatiet mūsu ceļvedi par nekustamā īpašuma bloku ķēdi!

Kā Blockchain mainīs HealthCare?

Pēdējā nozare, kuru mēs apspriedīsim, ir HealthCare. Pašlaik veselības aprūpe var arī gūt labumu no blokķēdes. Veselības aprūpes nozarē ir daudz sāpju. Piemēram, pacientiem vienmēr nācās nēsāt līdzi dokumentus. Tas var izraisīt problēmas, tostarp nepareizu datu ievadi.

Vēl viena lieta, kas jālabo, ir zāļu izsekojamība. Ja nav pienācīgas izsekojamības, narkotikas var viegli viltot. Tiek kavēta arī izpēte, ņemot vērā, ka pacientu dati lielākoties nav pieejami.

Daži no blokķēdes lietošanas gadījumiem veselības aprūpē ietver:

 • Zāļu izsekojamība
 • Pacienta piekrišanas pārvaldība
 • Elektroniskie veselības dokumenti (EHR)
 • Labāki klīniskie pētījumi

Vai vēlaties uzzināt par blokķēdes ietekmi uz veselības aprūpi? Pārbaudiet mūsu ceļvedi par blokķēdi veselības aprūpē tieši tagad!

Vai Blockchain izdosies?

Ceļš, kā padarīt blokķēdi globālu un sasniegt visus visā pasaulē, nav viegls. Blockchain šķiet daudzsološs, tāpat kā jebkura cita jauna tehnoloģija. Kad parādījās internets, tas izraisīja viļņošanos un tika pasludināts par vienu no revolucionārākajām tehnoloģijām. Tas tiešām mainīja to, kā mēs savienojamies, taču, lai attīstītos un uzlabotos, bija vajadzīgs savs laiks.

Mākslīgais intelekts tika pasniegts arī kā nākamās paaudzes tehnoloģija, kas var mainīt pasauli. Mans viedoklis ir tāds, ka gandrīz katra jaunā tehnoloģija liecina par solījumiem, jo ​​tie vienā vai otrā veidā ir labāki par iepriekšējiem. Tikai laiks var pateikt, kā blokķēde ietekmēs sabiedrību. Pagaidām visi atrodas uz vienas lapas. Bet viena lieta ir pārliecināta, ka blokķēde ir ļoti daudzsološa un tai ir potenciāls mainīt apkārtējo pasauli.

Tomēr kādas lietas var noiet greizi ar blokķēdes tehnoloģijas kopējo spilgto redzējumu? Viens no lielākajiem šķēršļiem, par kuru jārūpējas, ir pārvaldība. Tā kā blokķēde ir decentralizēta, tās pārvaldīšana var būt ļoti sarežģīta situācija. Tā kā tas pašlaik ir augšanas stadijā, to var izmantot ļaundabīgām vai kaitīgām lietām. Galvenā uzmanība būtu jāpievērš pārvaldes struktūras izveidei, kas varētu diktēt drošus noteikumus un noteikumus par blokķēdes tehnoloģijas izmantošanu. Tādā veidā mēs varam nodrošināt, ka blokķēdes tehnoloģija tiek izmantota pareizi.

W3C konsorcijs rūpējas par internetu. Viņi ir atbildīgi par tīmekļa standarta iestatīšanu.

Tātad, ir ļoti grūti pateikt, kādā virzienā blokķēde izturēsies stingri. Tā ietekme jau ir novērota daudzos lietošanas gadījumos, par kuriem mēs runājām iepriekš, taču adopcijas līmenis joprojām ir grūti.

Vai vēlaties uzzināt par blokķēdes maiņu pasaulē? Pārbaudiet mūsu ceļvedi par to, kā blokķēde šobrīd var mainīt pasauli!

Secinājums

Ja jūs domājat, ka blokķēde nevar mainīt pasauli, tad neesat viens. Ir daudzi eksperti, kuri domā, ka ar blokķēdi nepietiek, lai mainītu šīs pasaules darbību gaitu. Tomēr nesenie atklājumi paredz, ka blokķēdei to izdosies izdarīt.

Kā redzat blokķēdes tehnoloģijas ietekmi, tagad jūs varat uzzināt, kā blokķēde var mainīt pasauli. Mums arī izdevās iedomāties tā ietekmi uz mūsu sabiedrības nākotni. Ja jūs esat tikai iesācējs, kurš tikai sāk darbu ar blockchain tehnoloģiju, bet vēlaties uzzināt vairāk par to, jums jāpārbauda mūsu bezmaksas blockchain kurss.

Izmantojiet blokķēdi, lai tagad mainītu pasauli un savu biznesu!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me