Kā RPA un Blockchain var darboties kopā

Šis raksts piedāvā detalizētu informāciju par RPA un korelējošajiem punktiem starp RPA un blokķēdi. Jūs arī sapratīsit problēmas un iespējas, apvienojot blokķēdi un RPA.

RPA ir viena no jaunākajām tehnoloģijām, kas traucē nozarei. Dažas no citām tehnoloģijām, kas arī rada ziņas, ir blokķēde, mākslīgais intelekts. Mūsu sabiedrība ir ekosistēma, un tāpēc visas šīs tehnoloģijas ir savstarpēji saistītas.

Šajā rakstā mēs apspriedīsim RPA un Blockchain. Katra no šīm tehnoloģijām ir traucējoša. No otras puses, uzņēmumi ātri pārņem jaunās tehnoloģijas, lai varētu izmantot priekšrocības un iekļūt dziļi tirgū.

Viņi, visticamāk, apvienos arī tehnoloģijas, lai iegūtu vislabāko iespējamo rezultātu savai organizācijai. Piemēram, viņi, visticamāk, apvienos RPA un blokķēdi. Mēs apspriedīsim RPA integrācijas ar blokķēdi sekas. Tomēr raksts nav par blockchain vs RPA.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Kas ir RPA jeb robotizētā procesu automatizācija?

Robotisko procesu automatizācija (RPA) ir automatizācijas process, kas automatizē atkārtotus un manuālus uzdevumus, izmantojot robotus. Tas tiek darīts ar programmatūras robota palīdzību.

RPA popularitāte ir saistīta ar to, cik tā ir noderīga pašreizējā rūpniecības praksē. Tas var mijiedarboties ar jebkuru modernu sistēmu, tāpat kā to darītu cilvēks. Tas ļauj nozarei viegli automatizēt plašu uzdevumu klāstu. To vērtē kā revolūciju biznesa procesu automatizācijā. Galu galā tā ir viena no jaunajām tehnoloģijām.

Tehniskā ziņā RPA var definēt kā tehnoloģiju, kas darbojas ap strukturētu ievadi un biznesa loģiku. RPA rezultāts ir biznesa procesu automatizācija.

RPA robots vai programmatūra ir konfigurēta, lai interpretētu un uztvertu datus, kas saistīti ar lietojumprogrammu, un pēc tam tos izmantotu, lai veiktu visus dažādos ar to saistītos uzdevumus, tostarp datu apstrādi, atbildes un saziņu..

RPA ir daudz priekšrocību. Uzskaitīsim tos tālāk.

  • Uzlabots process
  • Izmaksu ietaupījums
  • Uzlabota produktivitāte
  • Augstāka kvalitāte
  • Uzlabota klientu apkalpošana

Citas priekšrocības ir labāka audita izmēģināšana, uzticamība, noturība, konsekvence, ietaupīšanas potenciāls, starpnozari, mērogojamība utt..

RPA komponenti

Apskatīsim RPA pamatkomponentus. Tie ir šādi.

  1. Boti: Būtībā ir robots, kas ir kodēts, lai veiktu vēlamo rezultātu. Viņiem ir makro, lai būtu vislabākā efektivitāte.
  2. Orķestris: Orchestrator nodrošina programmatūras izvietošanu un ieplāno robotus
  3. IDE: IDE nozīmē integrētu izstrādes vidi, kuru izstrādātāji var izmantot, lai izstrādātu un uzturētu robotus.

Kas ir Blockchain?

Tagad, kad mums ir pamatzināšanas par robotizēto procesu automatizāciju (RPA), tagad mums ir laiks izpētīt blokķēdi.

Blockchain ir vienādranga tīkls, kas spēj darboties bez nepieciešamības pēc centralizētas vienības. Decentralizētā pieeja uz kuģa piedāvā daudz funkciju, tostarp pārredzamību, nemaināmību, drošību utt. Pateicoties viedo līgumu iekļaušanai, Ethereum blokķēdē ir iespējama arī automatizācija.

Lasīt vairāk: Ultimate Blockchain tehnoloģiju ceļvedis

RPA un Blockchain lietojumprogrammas

Cilvēki bieži brīnās – kur RPA iekļaujas citās jaunajās tehnoloģijās?

RPA un blokķēde ir jaunās tehnoloģijas, un tās var mainīt nozares darbību. Abas tehnoloģijas var ietekmēt gandrīz katru nozari. Mēs varam redzēt RPA un Blockchain lietošanas gadījumus tādās nozarēs kā mazumtirdzniecība, apdrošināšana, finanses, valdība, veselības aprūpe utt..

Automatizācija šobrīd ir liela lieta. Uzņēmumi paļaujas uz lietu automatizēšanu, lai viņi varētu izmantot savu brīvo laiku radošu problēmu risināšanai. Viena no lielākajām pašreizējās paaudzes valūtām ir radošums un problēmu risināšana. Tas nozīmē, ka viņi var izmantot automatizāciju, lai atrisinātu niecīgas prasības, bet viņi var izmantot cilvēkus, lai veiktu svarīgākus uzdevumus, kuriem nepieciešama izpratne, mācīšanās, radošums un pieeja. Izveidotā infrastruktūra var tikt galā pati, izmantojot RPA un blockchain.

Piemēram, procesu automatizācija ir būtiska jebkuras nozares sastāvdaļa. RPA var apstrādāt procesu automatizāciju un tādējādi ietaupīt izmaksas, kas nepieciešamas liela apjoma un atkārtotu uzdevumu izmaksām, kuru darbībai ir nepieciešami noteikumi.

Piemēram, automobiļu rūpniecība var gūt milzīgu labumu no RPA. Normālu biroju ar atkārtotiem uzdevumiem priekšējā birojā var arī automatizēt, izmantojot RPA.

No otras puses, Blockchain ir arī īstā daļa no lietošanas gadījumiem. Tā ir vislielākā ietekme tirdzniecības finanšu nozarē un piegādes ķēdes pārvaldībā. Arī citas nozares ievieš izmaiņas savos procesos un risina sāpju punktus, kas līdz šim tika ignorēti. Piemēram, tas maina banku sistēmu un nodrošina ātrāku norēķinus un vieglāku kontu pārvaldību.

Lasiet vairāk par blokķēdes lietošanas gadījumiem šeit – 15+ praktisku blokķēdes lietošanas gadījumu 2021. gadā

Kas notiek, kad RPA un Blockchain darbojas kopā?

Nozares bieži apvieno vairākas tehnoloģijas, lai iegūtu labākos iespējamos rezultātus. Tirgus ir ļoti konkurētspējīgs, un klienti no zīmoliem gaida vairāk nekā jebkad agrāk. Tāpēc uzņēmumiem ir jāattīstās ārpus viņu stratēģijas.

Tā kā tehnoloģijas darbojas vienmērīgāk nekā jebkad agrāk, uzņēmumiem tagad ir viegli tos ieviest un izveidot sistēmu, kas vislabāk darbojas gan viņiem, gan galalietotājiem. Arī uzņēmumu savāktie dati ir pietiekami masīvi, lai viņi varētu izmēģināt jaunas kombinācijas. Tas viss ir iespējams, apvienojot RPA un blokķēdi.

RPA ir galvenā loma, lai automatizētu dažādus biznesa aspektus. Jūs varat domāt par RPA kā vienprātības vienību, kas var mijiedarboties gan ar sistēmām, gan ar galalietotājiem. Tas ir izveidots tā, lai tas varētu mijiedarboties un reaģēt ar reāllaika datiem un tos saprast. Šeit viss darbaspēks ir paredzēts, lai uzzinātu procesus, kurus var automatizēt. Viņiem būtu jārūpējas arī par kolēģu apmācību.

Tātad, kur blockchain iederas visos šajos?

Blockchain var nodrošināt izplatītu, koplietojamu virsgrāmatu, lai apstrādātu visus datus un informāciju. Tas nodrošina gudru, uzticamu un vienmērīgu apmaiņas platformu visām iesaistītajām pusēm.

RPA izmantošanas priekšrocības ar Blockchain

RPA var iespējot blokķēdi, kad runa ir par informācijas apmaiņu starp dažādām IT infrastruktūrām. RPA un blokķēde var arī darboties labi, ja runa ir par darījumu uzraudzību un veikšanu visā sistēmā. Ar blokķēdes uzticību RPA var darboties nevainojami un bez raizēm sniegt informāciju vidē.

Darījumus var apstiprināt un pēc tam pārsūtīt ar blokķēdes palīdzību. Arī visus datus var uzglabāt decentralizētajā virsgrāmatā, nodrošinot saglabāto datu nemainīgumu.

Uzņēmumiem tas nozīmē, ka revīzijas izmēģinājumi būs elementāri. Viņi var automatizēt darbplūsmu un nodrošināt maksimālu produktivitāti, lai apmierinātu klienta prasības.

Ir daudz RPA un blokķēdes priekšrocību –

Normatīvā un atbilstības pārvaldība

Atbilstība rada lielas bažas uzņēmumiem, kas tur darbojas. Viņiem jānodrošina, ka viņu process atbilst regulatīvajām pamatnostādnēm, kuras noteikusi pārvaldība, kuru viņi pašlaik izmanto. Lietas kļūst sarežģītākas, ja tās darbojas globāli. RPA un blokķēde var strādāt kopā, lai automatizētu atkārtotus atbilstības uzdevumus.

Izveidojot normatīvo un atbilstības pārvaldību, blokķēdei ir galvenā loma, piedāvājot nemaināmību ierakstītajiem notikumiem. Visiem notikumiem var piekļūt arī caur tīklu, ļaujot veikt arī ārējās revīzijas. To var attiecināt uz pašlaik pieejamajiem normatīvajiem aktiem, piemēram, GDPR.

Lasīt vairāk: Blockchain GDPR paradokss: vai tas ir pieaugošs konflikts starp likumiem un tehnoloģijām?

Automatizēta uzticama datu apstrāde

Vēl viens acīmredzams Blockchain un RPA izmantošanas gadījums ir automatizētas uzticamas datu apstrādes izveide. Tam ir plaša spektra izmantošanas gadījumi, kad blokķēde darbojas kā pamattīkls, lai pārvaldītu cita procesa pārraidītos datus.

Decentralizētā virsgrāmata šeit brīnās, jo tā piedāvā veidu, kā reģistrēt procesu datus un biznesa darījumus RPA pieņemtajiem automatizētajiem lēmumiem. Vislabākais automatizētās uzticamās datu apstrādes izmantošanas gadījums ir KYC process, apdrošināšanas atlīdzību maksājumi, personāla atlases utt.!

Klientu apmierinātība

RPA un blokķēde var arī strādāt kopā, lai radītu labāku klientu apmierinātību ar ātriem, automatizētiem darījumiem, kas ir droši un uzticami.

RPA un Blockchain līdzstrādnieks

Gan RPA, gan blokķēde var radīt ilgtspējīgāku līdzstrādnieku cilvēku pavadoņiem.

Iespējas un izaicinājumi no RPA un Blockchain

RPA un blokķēde ir abas jaunās tehnoloģijas, kas pašas par sevi redz strauju izaugsmi. Strauja izaugsme rada savus izaicinājumus. Ja jūs lietojat blokķēdi kā individuālu tehnoloģiju, tā cieš no tādām problēmām kā standartizācija, mērogojamība un savietojamība.

Šeit galvenais jautājums ir decentralizācija! To ir grūti standartizēt. Mērogojamība ir arī jautājums. Tomēr jaunās paaudzes blokķēdes risinājumi ir mērogojamāki, taču tie nekādā ziņā nav tuvāk mērogojamībai, ko piedāvā tradicionālāki risinājumi, tostarp VISA. Šobrīd blokķēde tiek aktīvi uzlabota, lai atrisinātu šīs galvenās problēmas.

Hyperledger, piemēram, cenšas izveidot vienotu sistēmu, kuru var izmantot dažādas organizācijas. Tas uzlabos gan adopcijas līmeni, gan standartizāciju.

Lai gan RPA nav tik daudz problēmu, tā joprojām cieš no adopcijas rādītājiem. Uzņēmumi nepareizi izmanto RPA, lai automatizētu savas biznesa funkcijas. Lielākā daļa no viņiem vienkārši izmanto RPA, lai automatizētu cilvēku darbu. Tomēr viņiem vajadzētu stratēģiski domāt par to, kā maksimāli izmantot RPA. Vienkārši sakot, viņiem jāuzlabo savas vērtības piedāvājums, kad viņi savā uzņēmējdarbības procesā pieņem RPA.

Organizācijām vajadzētu būt arī piesardzīgiem, pieņemot RPA ar blokķēdes tehnoloģiju. Tāpat organizācijām vienmēr vajadzētu veikt pilota pozīciju, lai novērtētu RPA un blokķēdes ieviešanas ietekmi.

Kā biznesam jums jāpārliecinās, ka jūs identificējat galvenos panākumu rādītājus, pielāgojieties biznesa mērķiem un izprotat prasības.

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu RPA un blokķēdes analīzes beigām. Vai jūs domājat, ka RPA ar blokķēdi ir laba izvēle jūsu organizācijai? Ja jūs to darāt, komentējiet tālāk un informējiet mūs.

Ja vēlaties uzzināt par fundamentālākiem jēdzieniem, kas saistīti ar blokķēdi, tāpat kā šo, noteikti reģistrējieties mūsu bezmaksas blokķēdes pamatzināšanu kursā!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me