Top 12 viedo līgumu izmantošanas gadījumi

Ja viedie līgumi jums ir jauni, iespējams, neesat pārliecināts par tā iespējām. Šis raksts mēģinās notīrīt visas jūsu neskaidrības, daloties ar labākajiem viedo līgumu izmantošanas gadījumiem.

Viedie līgumi ir blokķēdes evolūcijas rezultāts. Ar blockchain izgudrojumu, izmantojot bitcoin, bija skaidrs, ka tas ir primitīvs blockchain tehnoloģijas veids. Tomēr tas ieviesa spēcīgu decentralizācijas jēdzienu un to, kā to var izmantot, lai atrisinātu daudzas problēmas dažādās nozarēs.

Laika gaitā 2015. gadā Ethereum izlaida Gavins Vuds un Vitāliks Buterins. Tas aizsāka otrās paaudzes blokķēdes tehnoloģiju, kas ieviesa jaunus jēdzienus un paņēmienus, kā rīkoties ar izplatītajām grāmatām. Viens no šiem paņēmieniem ietvēra viedos līgumus, kas automatizāciju pārnesa visā bloku ķēdes tīklā.

Lai atvieglotu viedo līgumu rakstīšanas procesu, tajā tika ieviesti arī skripti. Viena no šādām valodām, kuru var izmantot, lai ierakstītu viedos līgumus Solidity. Arī citas viedo līgumu valodas ļauj izstrādātājam rakstīt un ieviest viedo līgumu. Definēsim viedos līgumus, lai labāk izprastu.

Reģistrēties tūlīt: Bezmaksas Blockchain kurss

Viedo līgumu izmantošanas gadījumi: kas ir viedie līgumi? Kā viņi strādā?

Viedos līgumus var definēt kā digitālu kodu bez papīra, kas piedāvā solījumu kopumu ar iepriekš noteiktiem nosacījumiem, par kuriem puses ir vienojušās.

Vienkāršiem vārdiem sakot, puses var izvirzīt nosacījumu, kas var sākt darbību vai darbību virkni, kad tas ir izpildīts.

Viedus līgumus var izmantot darījumos ar nekustamo īpašumu. Abas puses (pircējs un pārdevējs) var izveidot gudru līgumu, kas var automatizēt darījumu, tiklīdz pircējs samaksā pārdevējam īpašuma vērtību. Lai visi šie notikumi notiktu, īpašums vispirms ir jāpārveido, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju. Kad tas izdarīts, abas puses var noslēgt darījumu, izmantojot viedos līgumus.

Šī vienkāršā ideja ir vairāk nekā pietiekama, lai automatizētu uzdevumus vai visu tīklu, piemēram, decentralizētas autonomas organizācijas, kas izmanto viedo līgumu kopumu. Tomēr šī ideja vienmēr nebeidzas labi. DAO pasākums nebeidzās labi, jo hakeris nozaga 50 miljonus dolāru. Lai ierobežotu problēmu, ķēde tika sadalīta, izmantojot cieto dakšiņu.

Lasīt vairāk: Kas ir gudrs līgums? Pilnīgs ceļvedis

Kādi ir viedo līgumu ieguvumi?

Mūsu nākamā sadaļa attiecas uz viedo līgumu priekšrocībām. Uzzinot par tā priekšrocībām, jūs varēsiet maksimāli izmantot viedo līgumu piedāvājumu un tādējādi labāk izprast viedo līgumu izmantošanas gadījumus..

Viedo līgumu galvenās priekšrocības ir šādas:

Autonoms

Viedo līgumu lielākais ieguvums ir tā piedāvātā automatizācija. Vienkārši sakot, tas nozīmē, ka tas ir bez traucējumiem, un neviena trešā puse nevar veikt izmaiņas līgumā un lēmumā. Šī automatizācija var iet tālu, jo tā palīdz organizācijām automatizēt noteiktus sava biznesa aspektus. Tas ne tikai atrisina problēmas dažos procesos, kur uzticēšanās ir problēma.

Nodrošināts

Vēl viens viedo līgumu aspekts, kas padara viņus pārsteidzošus, ir viņu drošība. Tas ļauj procesiem darboties drošā veidā. Šifrēšana arī padara viedos līgumus darboties, kā paredzēts. Tā kā viedie līgumi darbojas tīklos ar nemaināmiem datiem, to radītos datus nekādā veidā nevar mainīt vai mainīt. Tādā veidā visa informācija tiek glabāta drošībā.

Bez traucējumiem

Viedie līgumi ir bez pārtraukumiem. Tas nozīmē, ka, tiklīdz tie ir sākuši izpildi, tos nevar apturēt vai pārtraukt.

Neuzticami

Visa sistēma ir neuzticama. Tas nozīmē, ka nav jāuzticas citām pusēm. Izklausās pret intuitīvi? Nu, vienkāršiem vārdiem sakot, tas nozīmē, ka nav nepieciešams uzticēties pusēm veikt darījumu. Darījumam vai darījumam nav nepieciešama uzticēšanās kā tā neatņemama sastāvdaļa. Tā kā viedie līgumi darbojas decentralizētā tīklā, tas nozīmē, ka viss tīkls ir neuzticams.

Uzziniet vairāk par blokķēdes pamatiem šeit: Blockchain iesācējiem: darba sākšanas rokasgrāmata.

Rentabla

Viedi līgumi padara darījumus rentablākus. Tas tiek darīts ar starpnieku noņemšanu no procesa. Šādi rīkojoties, darījumi kļūst ātrāki un tiek noņemtas arī ar to saistītās izmaksas.

Ātrs sniegums

Autonomie viedie līgumi tiek izpildīti ātrāk nekā salīdzinājumā ar vecmodīgo tradicionālo pieeju. Tā kā visi parametri jau ir definēti viedajos līgumos, tam ir jāsaskaņo tikai pirms izpildes sākšanas.

Precīza un bez kļūdām

Visbeidzot, viedie līgumi ir bez kļūdām un precīzi. Vienīgais jautājums ir tas, ka tie ir pareizi jākodē, lai tie tiktu izpildīti bez kļūdām. Piemēram, ja iesniedzat nodokļus, to darot, var pieļaut kļūdas. Tomēr, ja jūs izmantojat viedo līgumu, lai to izdarītu jūsu vietā, tad tā būs pieeja bez kļūdām.

Reģistrēties tūlīt: Sertificēts Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kurss

Kāds ir labākais viedo līgumu izmantošanas gadījums?

Patiesībā viedo līgumu izmantošanas gadījumi katrā nozarē var atšķirties atkarībā no tā, kur uzņēmumi tos izmanto. Apskatīsim, kas tie ir –

Digitālā identitāte

Viens no visredzamākajiem viedo līgumu izmantošanas gadījumiem ir digitālā identitāte. Indivīda identitāte ir viens no lielākajiem šī indivīda īpašumiem. Tajā ir reputācija, dati un digitālie aktīvi. Digitālā identitāte, ja to lieto pareizi, var dot personai jaunas iespējas. Digitālā identitāte var arī palīdzēt aizsargāt identitāti no darījumu partneriem un dot viņam iespēju dalīties tajā ar uzņēmumiem, kurus viņš plāno.

Pagaidām internets ļauj izveidot savienojumu ar vairākiem pakalpojumiem, bet tajā pašā laikā, neapzināti daloties ar savu identitāti ar uzņēmumiem, un tie ir saistīti ar jūsu identitātes kartēšanu.

Šajā gadījumā viedie līgumi var palīdzēt darījumu partneriem uzzināt par personu, nezinot viņu patieso identitāti vai pārbaudīt darījumus. Šis berzes nesaturošais KYC var palīdzēt uzlabot savietojamību, noturību un atbilstību – viss, izmantojot viedos līgumus.

Vai vēlaties zināt digitālās identitātes? Apskatiet mūsu ceļvedi par digitālo identitāti, lai uzzinātu, kā šajā nozarē notiek blokķēde un tā ir revolucionāra.

Augsti vērtspapīri

Vēl viens no noderīgajiem viedo līgumu reālās izmantošanas gadījumiem ietver vērtspapīrus. Izmantojot viedos līgumus, kapitalizācijas tabulas pārvaldību var vienkāršot un uzlabot. Tas nozīmē, ka starp pusēm nav starpnieku, ieskaitot drošības aizbildnības ķēdes. To var izmantot arī dividendēm, automātiskiem maksājumiem, saistību pārvaldībai un akciju sadalīšanai.

Arī viedie līgumi var palīdzēt samazināt operacionālo risku un padarīt darbplūsmu digitalizētu.

Pārrobežu maksājumi

Tirdzniecības finanses var mainīt arī ar viedo līgumu palīdzību. Nav šaubu, ka tas var palīdzēt starptautiskā preču pārsūtīšanā un tirdzniecības maksājumu uzsākšanā, izmantojot akreditīvu.

Skaidrs, ka viedo līgumu izmantošana uzlabos finanšu aktīvu likviditāti, pretī uzlabojot piegādātāju, pircēju un iestāžu finansiālo efektivitāti.

Lai viedie līgumi darbotos tirdzniecības finansēšanā, īpaši pārrobežu maksājumos un starptautiskajā tirdzniecībā, jāatrod nozares standarts un tas atbilstoši jāievieš.

Ar pareizu integrāciju tas noteikti var atrisināt juridiskas komplikācijas un piedāvā labāku veidu, kā atrisināt strīdus starp pusēm.

Aizdevumi un hipotēkas

Viedi līgumi var arī palīdzēt uzlabot finanšu pakalpojumus, tostarp hipotēkas un aizdevumus. Lai to izdarītu, tas var savienot puses un nodrošināt, ka visu procesu var pabeigt bez berzes. Turklāt tas nodrošina arī procesu bez kļūdām. Piemēram, viedais līgums, kas izveidots, lai apstrādātu hipotēku, var to pārvaldīt, izsekojot maksājumus un atbrīvojot īpašumu, kad viss aizdevums ir nomaksāts.

Vēl viens ieguvums no viedo līgumu izmantošanas finanšu pakalpojumos ir redzamība visām iesaistītajām pusēm.

Šis lietošanas gadījums ietilpst arī Ethereum viedo līgumu lietošanas gadījumos.

Finanšu datu reģistrēšana

Finanšu dati ir ļoti svarīgi jebkurai organizācijai. Un tieši šeit ienāk viedie līgumi. Tie nodrošina nepieciešamo datu reģistrēšanas veidu precīzākai un pārredzamākai finanšu datu vākšanai. Izmantojot viedos līgumus, ir viegli pārvaldīt vienotu datu reģistrēšanu visā organizācijā, kā rezultātā samazinās revīzijas izmaksas un pārskati.

Visbeidzot, tas arī samazina grāmatvedības izmaksas un uzlabo mantoto tīklu un izplatīto virsgrāmatu tīklu sadarbspēju.

Valdība

Viedie līgumi palīdz automatizēt. Tur tas var palīdzēt valdībai pārvaldīt operācijas. Viena no šīm darbībām ietver zemes īpašuma ierakstīšanu, kur valdība var izmantot īpašuma nodošanu.

Zemes īpašumtiesību reģistrēšana prasa, lai puses nodod īpašumu efektīvi un pārredzami. Viedi līgumi var palīdzēt to izdarīt. Turklāt tā izmantošana samazinās revīzijas izmaksas un arī uzlabos pārredzamību visā sistēmā.

Cits valdības izmantošanas gadījums, tostarp elektroniskās vēlēšanas, digitālā identitāte, par kuru mēs iepriekš runājām, un elektroniska ierakstu iesniegšana.

Valdības var izpētīt gudrākus līgumu izmantošanas gadījumus, pamatojoties uz viņu prasībām.

Vai vēlaties uzzināt par blokķēdes ietekmi uz valdībām? Pārbaudiet mūsu valdības rokasgrāmatu par blokķēdi!

Piegādes ķēdes vadība

Piegādes ķēdes pārvaldība ir lielisks, blokshēmas vieds līgumu izmantošanas gadījums. Izmantojot viedos līgumus, piegādes ķēdi var uzlabot daudzveidīgi. Piemēram, to var izmantot, lai izsekotu vienumus piegādes ķēdē ar pilnīgu redzamību un pārredzamību. Uzņēmums var izmantot piegādes ķēdes, kuras nodrošina viedie līgumi, un uzlabot savu krājumu izsekošanu līdz detalizētam līmenim.

Tas uzlabo arī citus uzņēmējdarbības aspektus, kas ir tieši saistīti ar piegādes ķēdi. Turklāt viedo līgumu izmantošana nozīmē arī verifikācijas samazināšanu un uzlabota izsekošana rada mazāk krāpšanu un zādzību. Tomēr, lai tas darbotos, iestādēm piegādes ķēdē jāpievieno papildu aprīkojums, tostarp sensori. Vēl jo vairāk, tas ir gudra līguma piemērošanas piemērs.

Apdrošināšana

Apdrošināšana vienmēr ir bijis viens no viedo līgumu visbiežāk izmantotajiem gadījumiem. Ir zināms fakts, ka lielākā daļa strīdu notiek apdrošināšanas nozarē. Piemēram, ņemsim par piemēru auto apdrošināšanu. Šeit viedos līgumus var izmantot, lai pēc iespējas ātrāk nokārtotu apdrošināšanu.

Lai to izdarītu, viedajiem līgumiem ir jāizmanto daudz tehnoloģiju, tostarp lietiskais internets, lai atvieglotu sevi. Viedais līgums atvieglos politiku un pārliecinās, ka tam ir visa atbilstošā dokumentācija, ieskaitot vadītāja ziņojumus un braukšanas dokumentus, izmantojot tehnoloģiju. Ja viedais līgums ir izveidots ar pareizo politiku, dokumentiem un datu uztveršanas veidiem, tas var pats sevi izpildīt neilgi pēc negadījuma. Arī viedā līguma izpilde tiek veikta tikai, pamatojoties uz savāktajiem datiem, kas nodrošina, ka procesā netiek veikta krāpšana.

Apdrošināšanas sektors var patiesi izmantot viedo līgumu priekšrocības, un tāpēc tas ir viens no labākajiem viedo līgumu izmantošanas gadījumiem. Vēl jo vairāk, tas ir gudra līguma piemērošanas piemērs.

Vai vēlaties zināt, vai blockchain ietekmē apdrošināšanu? Šobrīd skatiet mūsu ceļvedi par blokķēdi apdrošināšanā!

Klīniskie pētījumi

Klīniskos izmēģinājumus var uzlabot arī ar viedajiem līgumiem, jo ​​tie var uzlabot starpiestāžu redzamību. Tas var arī automatizēt datu koplietošanu starp iestādēm, pateicoties automatizācijai un privātuma saglabāšanai, ko tā var veikt. Šis ir viens no reālo pasaules viedo līgumu piemēriem.

Turklāt viedos līgumus var izmantot arī izmēģinājumu automatizēšanai un informācijas apmaiņai visā nozarē. Precīzāk sakot, tas var palīdzēt identificēt, autorizēt un autentificēt datus.

Darījuma

Pēdējais izmantošanas gadījums, kuru mēs apspriedīsim, ir darījuma depozīts. Darījumi ir vērtības uzkrāšanas process starp pusēm, kad līgums joprojām ir aktīvs. Šim nolūkam maksātājs veic darbību, lai atbrīvotu līdzekļus. Gudras līguma izmantošanas gadījumā visu būs iespējams automatizēt, tiklīdz pakalpojumu sniedzējs iesniegs savu darbu un to autentificēs.

Viedie līgumi var būt ļoti noderīgi tādām platformām kā Upwork vai citām ārštata platformām, kurās tiek turēta platformas darījuma summa. Ir daudzi uzņēmumi, kas šim nolūkam izmanto viedos līgumus.

Ierakstu glabāšana

Viedo līgumu datu bāzi var izmantot informācijas reģistrēšanai un arī reālo aktīvu digitalizēšanai. Varat izmantot viedo līgumu datu bāzi, lai ierakstus saglabātu un atjaunotu un atbrīvotu atbilstoši iestatītajiem parametriem. To visu var izdarīt automātiski. Šis ir viens no reālo pasaules viedo līgumu piemēriem.

Tirdzniecības aktivitātes

Vēl viens viedo līgumu izmantošanas gadījums tirdzniecības finansēšanā ir tirdzniecības darbības. Šajā gadījumā starpnieks vai starpnieks tiek noņemts, un viņa darbs tiek automatizēts ar viedo līgumu. Tas novērš ar tām saistītās papildu izmaksas. Ir daudzi uzņēmumi, kas šim nolūkam izmanto viedos līgumus.

Lasiet par to, kā Blockchain tagad var pārveidot tirdzniecības finanses!

Hipotēku sistēma

Viedos līgumus var efektīvi izmantot hipotēku sistēmā. Tas ļauj automatizēt hipotēkas un atvieglot gan īpašnieku, gan pircēju. Lai tas viss notiktu, viedie līgumi ir jākodē atbilstoši hipotēkas līgumam. Kad tas izdarīts, viedos līgumus var iedarbināt, un katru procesa soli var automātiski izpildīt. Viss process ir ātrs, lēts un vienkāršs. Šis ir viens no reālo pasaules viedo līgumu piemēriem.

Lai uzzinātu vairāk par to, apskatiet 50 labākos uzņēmumus, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju.

Secinājums

Tas mūs noved pie mūsu viedā līguma lietošanas gadījuma raksta beigām. Viedi līgumi ir svarīgi mūsu ekonomikai, jo tie var nodrošināt nepieciešamo automatizāciju decentralizētām platformām. Viedie līgumi nodrošina unikālu problēmu risināšanas veidu, ieskaitot darījumu, klīniskos izmēģinājumus, apdrošināšanu, valdības procesus utt!

Visi šie lietošanas gadījumi ietilpst arī Ethereum viedo līgumu lietošanas gadījumos un bloku ķēdes viedo līgumu lietošanas gadījumos. Tātad, ja jūs tos meklējat, tad rakstu

Mēs arī iepazināmies ar viedo līgumu funkcijām, lai jūs varētu labāk izprast viedo līgumu lietošanas gadījumus. Ja vēlaties uzzināt vairāk par viedajiem līgumiem, iesakām pārbaudīt mūsu bezmaksas blokķēdes kursu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me