Bitcoin krišana – vai Bitcoin sabruks?

Bitcoin crash - logotipsPēdējā laikā ir daudz spekulāciju par Bitcoin cenām. Precīzāk – vai Bitcoin sabruks? Un, ja tas notiks … Kad Bitcoin crash?

Nav noslēpums, ka Bitcoin (tāpat kā lielākā daļa citu kriptovalūtu) piedzīvo lielu kritumu. Tas, kas sākās kā neliela avārija 2018. gada sākumā, pārvērtās par šķietami nebeidzamu spirāli par cenu sabrukšanu un pazemināšanos.

Pārlūkojot un šķirojot tīklā, jūs varat saskarties ar daudziem dažādiem skaidrojumiem un spekulācijām. Šodien mēs mēģināsim tos sakārtot un noskaidrot, kāpēc Bitcoin avarē.

Turklāt es analizēšu dažas populārākās spekulācijas par šīs kriptovalūtas kritumu un sniegšu loģisku, uz argumentiem balstītu atbildi uz dedzinošo jautājumu – vai Bitcoin iet bojā?

Bitcoin pieaugums

Jau kādu laiku Bitcoin ir pazīstams kā kriptovalūtu ikona. Neskatoties uz pašreizējo popularitāti un atpazīstamību galvenajā plūsmā, monētas darbības laikā, 2009. gadā, stāsts bija ļoti atšķirīgs..

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Bitcoin bērnības dienās kriptonauda bija vērts neko. Radītājs (vai radītāji) ar segvārdu Satoshi Nakamoto uzsāka Bitcoin darbību 2009. gada sākumā, bet monēta ieguva ievērojamu vērtību tikai 2011. gadā.

Kaut kur 2011. gada pirmajā pusē Bitcoin cena pārsniedza viena dolāra atzīmi. Monētai tas patiešām bija vēsturisks brīdis, bet, kā vēlāk parādījās laiks, tas bija pirmais no daudziem.

Bija gandrīz normāli redzēt, ka aptuveni nākamo divu gadu laikā Bitcoin iet bojā un kāpj augšup. Arī cenu svārstības bija diezgan jūtamas – monēta derēs jebko no USD 3 līdz $ 30. Bet pirmais faktiskais triecienvilnis, ko piedzīvoja agrīnā kriptogrāfijas kopiena, notika 2013. gada aprīlī. Mēneša sākumā Bitcoin cena bija ierobežota līdz 266 ASV dolāriem – vairāk nekā jebkad agrāk.

Šāda veida pēkšņa, sprādzienbīstama izaugsme bija skaidrs kriptovalūtu kopienas un pārējās pasaules rādītājs, ka kaut kas notiek. Pēkšņi arvien vairāk cilvēku izrādīja interesi par kriptogrāfiju vai – precīzāk – par Bitcoin.

Kaut kur 2017. gada vidū Bitcoin pārkāpa 1000 ASV dolāru atzīmi un gada beigās sasniedza visu laiku augstāko līmeni – gandrīz 18 000 USD. Tomēr, ja mēs ieskatītos 2018. gada sākumā, mēs redzētu ļoti atšķirīgu stāsta veidu un dažiem atbildi uz jautājumu – kad Bitcoin sabruks?

Bitcoin krišana

Vienu acu skatienu uz Bitcoin cenu 2018. gada sākumā var likt ļoti sajukt – monētas vērtība samazinājās no gandrīz 18 000 USD 2017. gada beigās līdz 6000 USD 2018. gada janvārī.

Tas bija laiks, kad cilvēki nopietni sāka domāt – vai Bitcoin sabruks? Paturot prātā faktu, ka kriptogrāfijas cena kopš tā laika ir vienmērīgi un noteikti samazinājusies, ir pilnīgi skaidrs, kāpēc cilvēki sāka domāt, vai beidzot ir noticis “Bitcoin burbuļa plīsums”.

Gadu gaitā ir bijušas daudzas Bitcoin (nemaz nerunājot par citām kriptovalūtām) cenu svārstības, kas ietekmēja kriptogrāfijas entuziastu pasauli. Tas nozīmē, ka nekad agrāk cilvēki nav baidījušies no Bitcoin avārijas tik daudz kā pēdējos mēnešos.

Tātad … Vai Bitcoin pilnībā sabruks? Vai arī tas atgriezīsies krāšņi? Apskatīsim, ko daži eksperti un žurnālisti saka par šo jautājumu.

Vai Bitcoin Crash?

Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

Hubspots

Saskaņā ar Clifford Chi no blog.hubspot.com teikto, uz jautājumu var būt ļoti grūti atbildēt dažādu iemeslu dēļ.

Pirmkārt, apsverot jautājumu “vai Bitcoin sabruks?”, Ir jāņem vērā pāris lietas. Sāksim ar pozitīvajiem aspektiem, kas varētu pārliecināt monētu augt.

Pozitīvā Bitcoin puse

Ja vārds “blockchain” ir pirmā doma, kas iešaujas galvā, domājot par Bitcoin, tu esi uz pareizā ceļa.

Či kungs domā (un lielākajai daļai kriptogrāfijas kopienas, iespējams, būtu tendence tam piekrist), ka blokķēde ir viens no galvenajiem faktoriem, kas uzturētu Bitcoin dzīvu un darbināmu. Galu galā šāda veida tehnoloģija nodrošina gan ātrus, gan drošus darījumu veidus starp divām pusēm, novēršot visas trešās (t.i., banku) vajadzības.

Pašlaik diezgan daudzi uzņēmumi izstrādā un uzlabo savas blokķēdes versijas, ieguldot simtiem miljonu dolāru savos projektos. Šis fakts vien mēdz ietekmēt naysayers, jo, domājot par “vai Bitcoin sabruks?” ir grūti ignorēt arvien pieaugošo interesi par blokķēdes tehnoloģiju.

Lietderība

Vēl viens iemesls iespējamai Bitcoin izaugsmei, ko uzsver Hubspot’s Clifford Chi, ir tas, ka šī monēta (un kriptonauda kopumā) ir ļoti maza, tomēr noderīga.

Či kungs uzsver faktu, ka retas lietas ir vērtīgas. Viņu dabiskais trūkums un ierobežotais piedāvājums ir vienāds ar to, ka šīs lietas tiek meklētas pietiekami, kas savukārt liek viņu cenām pieaugt.

Kriptovalūtas ir lielisks piemērs tam. Jebkurā brīdī vienas vai otras kriptogrāfijas monētas piegādei ir noteikts daudzums, kas, visticamāk, nekad netiks paaugstināts vai pārkāpts. Pievienojiet faktu, ka kriptogrāfijas ir ļoti noderīgas un daudzpusīgas vienādojumam, un tas, ko jūs saņemat, ir nebeidzams pieprasījums kriptogrāfijas pasaulē.

Turklāt Bitcoin ir priekšrocība salīdzinājumā ar pārējām tirgū esošajām kriptovalūtām – tā aizraujošā popularitāte un stāsts par slavas celšanu ir pavēris galvenos panākumus. Šodien tiek uzskatīts par nepāra un neparastu tikšanos ar kādu, kurš nekad nav dzirdējis par Bitcoin. Pievienojiet visus šos faktorus, un jūs saņemsiet diezgan pamatotu iemeslu, kāpēc maz ticams, ka redzēsit Bitcoin avāriju.

Negatīvā Bitcoin puse

No otras puses, lai arī Clifford Chi no hubspot.com piemin arī iespējamos faktorus, kas ir saistīti ar Bitcoin lejupslīdi. Iespējams, ka lielākie ir slikta prese un drošības jautājumiem. Kaut arī slikta prese dažus cilvēkus var pārliecināt pagriezt muguru pret Bitcoin, efektīvas drošības trūkums var kaitēt šīs monētas uztveres veidam.

Kā rezumēja Či kungs, ir ļoti grūti paredzēt stabilu atbildi uz spekulācijām, vai Bitcoin sabruks. Ja kriptogrāfijas kopienai paveiksies, pārējā pasaule turpinās piedalīties blokķēdes un dažādu kriptovalūtu pieaugumā, kas, visticamāk, novedīs pie Bitcoin panākumiem.

CNBC

Mēs redzam ļoti atšķirīgu prognozēšanas veidu, aplūkojot cnbc.com teikto par Bitcoin avāriju.

CNBC atsauce Nouriel Roubini – labi pazīstams ekonomists – runājot par “Bitcoin burbuļa plīšanu”. N. Roubini pat ir citēts, sakot, ka Bitcoin ir “lielākais burbulis cilvēces vēsturē”.

Roubini kungs domā, ka Bitcoin ne tikai sabruks, bet arī nonāks līdz nullei. Viņš papildina šos apgalvojumus, norādot, ka “HODL rieksti” gatavojas pieķerties saviem Bitcoins un tāpēc piedzīvo ievērojamus ieņēmumu zaudējumus..

Bitcoin crash - Nouriel Roubini twitter ieraksts

N. Roubini arī piemin, ka no tā radīsies daudz krāpniecības gadījumu, galvenokārt – mazgāšanas darījumi. Mazgāšanas tirdzniecība ir darbība, kurā kaut ko pārdodat tirgū un pēc tam pats ātri to atpērkat. Tas tiek darīts, lai manipulētu ar tirgu veidā, kas ir izdevīgi sākotnējam pārdevējam. Ekonomists iesaka, ka tas būs viens no daudzajiem veidiem, kā Bitcoin entuziasti mēģinās šo monētu uzturēt dzīvu.

Apskatot šādas prognozes, jautājums “vai Bitcoin sabruks?” drīzāk kļūst drūms pareģojums, nevis spekulatīvs jautājums.

Forbes

Forbes.com mēģina atbildēt uz jautājumu “vai Bitcoin sabruks?” atsaucoties uz Bitcoin burbuļa plīšanu.

Pēc Forbes domām, šāda veida ekonomiskais sprādziens notiek trīs posmos:

  • Pirmkārt, ir lēnas un (dažreiz ne tik) vienmērīgas izaugsmes periods. Attiecībā uz Bitcoin šis periods ilga no tā sākuma 2009. gadā līdz 2017. gada sākumam.
  • Tad ir “iracionālais” periods, kurā visi un viņu mātes dodas uz priekšu, lai vienkārši gūtu ātru peļņu, maz ņemot vērā faktu, ka lietas varētu iet uz dienvidiem tiešām ātri. 2017. gads kopumā ir lielisks piemērs tam, kad runa ir par Bitcoin.
  • Visbeidzot, avārija. Ikviens mēģina aizbēgt pēc iespējas ātrāk, taču joprojām neapzinās, ka kuģis turpinās grimt, tā sakot. Bitcoin šobrīd atrodas šajā pēdējā posmā un ir bijis šeit kopš paša 2018. gada sākuma.

Forbes skaidro situāciju “Bitcoin burbuļa plīsums”, taču, saskaroties ar jautājumu “vai Bitcoin gatavojas sabrukt?”, Lietas kļūst mazliet viltīgākas.

bitcoin-crash

Forbes.com sīki izklāsta faktu, ka kriptovalūtas vērtība ir tieši proporcionāla tās reālajai lietošanai. Kripti (ieskaitot Bitcoin) vienmēr parādīsies no avārijas un sadedzināšanas scenārijiem, ja vien tiem būs reāls, svarīgs lietojums.

Kaut arī Nouriel Roubini pat neuzskatīja jautājumu “vai Bitcoin sabruks?” un pat bija konkrēta (vai tā būtu pesimistiska) atbilde uz “kad Bitcoin sabruks?”, gan blog.hubspot.com, gan forbes.com ar savu pieeju bija mazliet atvērtāki. Tas tikai parāda, cik grūti ir paredzēt iespējamo notikumu iznākumu, it īpaši ar tādu nepastāvīgu lietu kā Bitcoin.

Kopsavilkums

Kā jūs, iespējams, pamanījāt no iepriekš parādītajiem piemēriem un viedokļiem, cilvēki mēdz domāt pavisam citādi, kad runa ir par Bitcoin nākotni.

Vai Bitcoin sabruks? Ir daudz pierādījumu, kas pamato abas argumenta puses. No vienas puses, Bitcoin ir kriptovalūtu pamatelements – tas ir kļuvis par piemēru tam, cik tālu kripto ir nonācis pāris pēdējo gadu laikā. Bitcoin parādīšanās galvenajā plūsmā pavēra arī daudz jaunu durvju – cilvēki par to sāka runāt arvien vairāk un vairāk, kas savukārt palielināja monētas cenu, popularizēja blokķēdi, ļāva uzsākt jaunus uz blokķēdes tehnoloģijām balstītus jaunuzņēmumus utt..

No otras puses, lai arī Bitcoin ir bijusi arī taisnīga daļa no kritieniem. Milzīgais sprādziens, ko tas pašlaik piedzīvo, ir licis pat visgrūtākajiem, nelokāmākajiem Bitcoin atbalstītājiem pārvērtēt savu pieeju šai monētai. Turklāt, šķiet, ka Bitcoin avārija vilka lielāko daļu citu kriptogrāfiju.

Kriptovalūtu pasaule ir neprognozējama – dažu specifisku monētu cenas var bez ievērojama iemesla pazemināties vai pazemināties. Ko cilvēki bieži mēdz aizmirst, domājot par “vai Bitcoin sabruks?” ir tas, ka katru dienu katru minūti ir simtiem (ja ne tūkstošiem!) dažādu faktoru, kas ietekmē tirgu. Parastam cilvēkam ir diezgan neiespējami sekot līdzi visām jaunākajām ziņām un detaļām, īpaši kriptovalūtu pasaulē.

Secinājums

Šajā brīdī jūs tagad zināt par Bitcoin pieaugšanas pie varas vēsturi (gan labajiem, gan sliktajiem laikiem) un dažām prognozēm, kas saistītas ar mūžīgo jautājumu – vai Bitcoin sabruks?

Jūs droši vien pamanījāt, ka kriptovalūtu pasaulē jebkurā laikā var notikt viss. Kriptos ir ļoti nestabila reputācija – dažreiz ir gandrīz neiespējami pateikt to cenu izmaiņu pamatojumu. Tikai šī iemesla dēļ kļūst gandrīz neiespējami ar vislielāko precizitāti paredzēt Bitcoin nākotni. Jūsu labākais risinājums ir paturēt prātā ekspertu ekonomistu, kriptogrāfijas entuziastu un citu nozares profesionāļu viedokļus. Dienas beigās jums vienmēr vajadzētu tomēr izlemt.

Vienmēr ņemiet citu cilvēku viedokli ar sāls graudu. Neviens nevar būt simtprocentīgi pārliecināts par kādas kriptovalūtas nākotni tirgū līdz šim – tas viss galvenokārt ir izglītots (vai dažos gadījumos nezinošs) spekulācijas un minējums. Papildus ekspertiem neaizmirstiet apmeklēt arī ar kriptovalūtu saistītos tērzēšanas centrus un forumus. Cilvēki šādās vietās parasti vēlas palīdzēt.

Neatkarīgi no tā, ko jūs nolemjat darīt, es novēlu vislabāko veiksmi visos ar jūsu Bitcoin (un kriptonauda kopumā) saistītajos uzņēmumos.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me