Kas ir gudrs līgums un kā tas darbojas?

Ir 2021. gads – pat tie, kas nav pazīstami blokķēde visticamāk ir dzirdējuši Ethereum. Ethereum ir otrais lielākais kriptonauda ar milzīgu tirgus ierobežojums no vairāk nekā 44 miljardi USD. Lai pilnībā izprastu Ethereum, vajadzētu pareizi saprast, kas ir gudrs līgums.

Ethereum nav tikai valūta; tas ir arī platforma, kas ļauj uz tā veidot citas blokķēdes lietojumprogrammas. Ethereum platforma izmanto valūtu, ko sauc Ēteris, pie kā pierasts samaksāt par darījumiem.

Ethereum blokķēde darbojas tāpat kā Bitcoin blokķēde; datoru (vai mezglu) tīklā darbojas programmatūra, kas apstiprina darījumus tīklā.

Ēteris darbojas vairāk kā degviela nekā parasta kriptonauda. Tāpat kā automašīnai ir nepieciešams benzīns vai dīzeļdegviela, ir nepieciešams arī Ēteris palaidiet viedos līgumus un lietojumprogrammas Ethereum blokķēdē.

Sakarā ar Ethereum popularitātes pieaugumu (tas ir acīmredzams, apmeklējot jebkuru kriptogrāfijas apmaiņas platforma tur), jautājums “kas ir gudrs līgums?” pēdējā laikā ir kļuvis par vienu no visbiežāk uzdotajiem jautājumiem kripto telpā.

Piezīme: Ja jums gadās būt milzīgs daudzums ETH monētu, pārliecinieties, ka tās turat iekšā drošas kriptovalūtas maki. Ieteicamās iespējas ietver Virsgrāmata Nano S, Monētu bāze un Trezor modelis T..

Tomēr, ja jums to vēl nav un vēlaties iegādāties, ieteicams to izdarīt, izmantojot Vienkāršs – ātrs un drošs veids, kā nopirkt kriptovalūtas ar savu kredītkarti.

Tātad, kas ir gudrs līgums? Nu, ieskatīsimies dziļāk.

Kas ir gudrs līgums: ko jūs atradīsit šajā ceļvedī

Šīs rokasgrāmatas mērķis ir palīdzēt jums saprast, kas ir gudrs līgums un kā darbojas viedie līgumi.

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Es to saprotu "viedie līgumi ” mulsinoši vispirms. Kad es tos paskaidrošu, jūs sapratīsit, ka tie ir vienkāršāki, nekā jūs domājat.

Līdz šī beigām "Gudrs līgums izskaidrots" ceļvedis, jums nekad nebūs jāgooglē “kas ir gudrs līgums?” atkal. Jūs sapratīsit, kā un kāpēc sākās viedie līgumi, kodu, kuru tas izmanto, kā to var izmantot un kāpēc tas var mainīt sabiedrību uz visiem laikiem!

Pirms ķeramies pie tehniskākas lietas, ir svarīgi par to runāt viedo līgumu vēsture. Zinot, kāpēc un kā tika izveidoti viedie līgumi, ir vieglāk saprast tā mērķi blokķēdes pasaulē.

Kad tika izgudroti viedie līgumi?

1994. gadā Niks Szabo (a kriptogrāfs), nāca klajā ar ideju spēja ierakstīt līgumus datora koda veidā. Šis līgums būtu tiek aktivizēts automātiski kad ir izpildīti noteikti nosacījumi. Šī ideja varētu novērst vajadzību pēc uzticamiem trešo personu uzņēmumiem (piemēram, bankām).

Kāpēc gan? Atbilde ir vienkārša – jo, veicot darījumu, jums vairs nav nepieciešama uzticama trešā puse. Tā vietā līgumi (vai darījumi) ir pašu izpildīts uzticamā tīklā, kuru pilnībā kontrolē datori.

Kas ir gudrs līgums: persona, kas paraksta līgumu.

Forša ideja, vai ne? Szabo daudzus gadus strādāja pie šīs idejas un pat uzrakstīja grāmatu “Viedie līgumi: digitālo bezmaksas tirgu veidošanas bloki“. Problēma bija tāda, ka tālajā 1994. gadā blokķēdes tehnoloģija neeksistēja.

Bet tas notiek tagad!

2009. gadā Bitcoin ieviesa pirmo blokķēdes tehnoloģijas izmantošanu. 2015. gadā Ethereum nodibināja inteliģents jaunietis, vārdā Vitāliks Buterins, un tas ieviesa pirmos strādājošos viedos līgumus.

(Lai uzzinātu vairāk par blokķēdes tehnoloģiju, pārbaudiet mūsu "Blockchain paskaidrots" vadīt.)

Kas ir gudrs līgums?

Es gribu ne tikai iemācīt jums to, kas ir gudrs līgums, bet arī atcerēties sniegto informāciju. Tātad, lai to izdarītu, es esmu izcēlis trīs galvenie punkti ka jums vajadzētu izlasīt un mēģināt atcerēties, kas ir gudrs līgums:

Kas ir viedais līgums

Gudrs līgums ir divu cilvēku vienošanās datora koda veidā. Tie darbojas uz blokķēdes, tāpēc tie tiek glabāti publiskā datu bāzē un tos nevar mainīt.

Kas ir viedais līgums 2

Darījumi, kas notiek viedajā līgumā, ir apstrādā blockchain, tas nozīmē, ka tos var nosūtīt automātiski bez trešās puses. Tas nozīmē, ka nav neviena, uz kuru paļauties!

Kas ir viedais līgums 3

Darījumi notiek tikai kad ir izpildīti līguma nosacījumi – nav nevienas trešās personas, tāpēc ar uzticību nav problēmu.

Kā darbojas gudrs līgums?

Jā, kā tad darbojas viedie līgumi?

Lai atrastu atbildi, sāksim apskatīt, kā var izmantot viedo līgumu:

Iedomāsimies, ka Džons vēlas nopirkt Maika māju. Šī vienošanās tiek veidota par Ethereum blokķēdi, izmantojot viedo līgumu. Šis viedais līgums satur vienošanos starp Džonu un Maiku.

Vienkāršāk sakot, līgums izskatīsies šādi: “KAD Džons maksā Maikam 300 Ēterus, TAD Jānis iegūs mājas īpašumtiesības”.

Kas ir gudrs līgums un kā tas darbojas?

Kad šis viedais līguma līgums būs ieviests, to vairs nevarēs mainīt – tas nozīmē, ka Džons var justies droši samaksāt Maikam 300 Ēteru par māju.

Bez viedā līguma izmantošanas šajā scenārijā Maikam un Džonam būtu jāmaksā daudz maksu trešo personu uzņēmumiem. Ieskaitot banku, juristu un mājas brokeri.

Tas ir lieliski, vai ne? Vairāk ne komisijas un ne vairāk kavēšanās gaidīt, kamēr advokāts un brokeris apstrādās līgumu! Šis ir tikai viens no daudziem piemēriem, kā var izmantot viedo līgumu.

Viedie līgumi tiek automātiski izpildīti, tiklīdz ir izpildīti līguma nosacījumi. Tas nozīmē, ka nav nepieciešama trešā puse, piemēram, banka, brokeris vai valdība.

Kā tas ir iespējams?

Kā jau minēts iepriekš, mums ir bloķēšanas ķēde pateikties. Blockchain tehnoloģijas dēļ mēs to spējam decentralizēt gudri līgumi, lai tie būtu godīgi un neuzticami. Ar decentralizāciju es to domāju tos nekontrolē viena centrālā partija (piemēram, banka, brokeris vai valdība utt.).

Blokķēde ir koplietojama datu bāze, kuru vada daudzi datori (saukti par “mezgliem”), kas pieder daudziem dažādiem cilvēkiem. Tāpēc to kontrolē nav viena persona vai uzņēmums.

Kas ir gudrs līgums: hakeris, kas uzlauž datoru.

Tas nozīmē tas ir gandrīz neiespējami to uzlauzt – hakerim būtu nepieciešams uzlauzt vairāk nekā pusi no mezgliem, ja viņi vēlētos uzbrukt blokķēdei vai viedajiem līgumiem, kas tajā darbojas. Tāpēc viedie līgumi var palaist droši un automātiski nevienam nespējot tos mainīt! Tagad jūs zināt vēl vairāk par to, kas ir gudrs līgums!

Kādiem nolūkiem pašlaik tiek izmantoti viedie līgumi?

Kā jau teicu iepriekš, Maiks & Jāņa māju pārdošana nav vienīgais scenārijs, kurā var izmantot viedos līgumus. Viedos kontaktus var izmantot jebkura veida darījumiem – tam nav jābūt finansiālam.

Gudru līgumu iespējas ir bezgalīgas. Tie jau tiek izmantoti finanšu darījumi un pakalpojumi, apdrošināšana, kredīta autorizācija, juridiskie procesi, un pat par pūļa finansēšanas līgumi (SIO).

Apskatīsim, kā viedie līgumi jau tagad nāk par labu noteiktām nozarēm un kā tie nākotnē nāks par labu citām nozarēm …

Apdrošināšanas sabiedrības

Divas apdrošināšanas sabiedrības, Atlas apdrošināšana Maltā un Aša Francijā pārbaudīja viedos līgumus 2017. gadā. Viņiem bija prototipi, kas kompensēja aviosabiedrību klientus, ja viņu reisi kavējās.

Apskatīsim piemēru:

Džons gatavojas lidot no NYC uz Losandželosu. Viņš nosūta kriptovalūtu USD 5 vērtībā uz viedo līgumu Axa Insurance un norāda sava lidojuma numuru. Axa uz viedo līgumu nosūta 95 USD. Tātad viedajā līgumā ir 100 USD.

Ja Džona lidojums ir savlaicīgi, Axa tiek nosūtīts 100 USD no viedā līguma. Bet, ja lidmašīna kavējas, Džonam no viedā līguma tiek nosūtīti 100 ASV dolāri. Viss notiek automātiski.

Tas ietaupa daudz laika un naudas. Tas arī nozīmē, ka Džonam nav jāuzticas, ka AXA samaksās viņam norunāto summu, ja viņa lidojums kavēsies – viņš zina, ka, ja tas kavējas, viedais līgums viņam uzreiz nosūtīs kompensāciju (100 USD)..

Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

Veselības sistēmas

Veselības aprūpes sistēmas izmantos viedos līgumus ierakstīt un droši pārsūtīt datus.

Kas ir gudrs līgums: genomiskais Blockchain tīkls EncrypGen.

Mēs jau varam redzēt viedo līgumu piemērus, kurus medicīnas nozarē izmanto līdzīgi cilvēki EncrypGen. Šī ir lietojumprogramma, kurai tiek izmantoti viedie līgumi pārsūtīt pacienta datus drošā veidā, trešo personu piekļuve.

Šādā veidā, pacienti paši kontrolē savus datus. Ja pētnieki vēlas izmantot pacienta datus, viņiem tas ir jāmaksā. Ne tikai tas, bet pacientam ir jāizvēlas, vai viņš vēlas to viņam pārdot.

Valdības

Valdībām viedie līgumi, kas darbojas blokķēdē, var padarīt balsošanas sistēmas pilnīgi neuzticamas un daudz drošākas.

Kas ir gudrs līgums: drošs un pārredzams tiešsaistes risinājums.

Pieteikumi, piemēram, FollowMyVote izmantot viedos līgumus un blokķēdes tehnoloģiju pasargāt balsis no krāpšanas. Kad balsošanas transakcija tiek ierakstīta blokķēdē, to nevar mainīt. Kad balsošana būs beigusies, viedais līgums nosūtīs marķieri uz adresi, kas pārstāv balsojuma uzvarētāju.

Tādā veidā balsošana vienmēr ir taisnīga, tas nozīmē, ka uzvarētājs vienmēr ir pareizs.

Biznesa vadība

Uzņēmumi var gūt labumu masveidā no viedajiem līgumiem. Tā vietā, lai samaksātu darbiniekiem par algu uzskaiti, viņi var izmantot viedos līgumus.

Uzņēmumi var vienkārši izveidot viedu līgumu, kurā teikts, KAD datums ir 28.03.18., Bizness nosūta Jānim 2 ETH. Tas nozīmē, ka Džonam vienmēr samaksās laikā, un viņš nekad netiks par maz samaksāts. Bizness gūst labumu, jo tas viss ir automatizēts, tādējādi ietaupot daudz laika un naudas!

SIO

Ja vēlaties sākt pats savu projektu, kurā tiek izmantota blokķēde, varat veidot savu projektu uz Ethereum blokķēdes, kā mēs redzējām iepriekš. Tomēr jums būs nepieciešama nedaudz naudas!

Kā jūs iegūsiet nepieciešamo naudu? Laipni lūdzam SIO.

An ICO (Sākotnējais monētu piedāvājums) ir pūļa finansēšanas sistēma jaunām lietojumprogrammām, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju. Jūs izveidojat gudru līgumu un žetons par šo viedo līgumu. Iedomāsimies, ka jūs savu marķējumu saucat par ABC.

Jūs vēlaties savākt 10 000 000 USD, lai sāktu savu projektu un izveidotu lietojumprogrammu – iedomāsimies, ka 10 000 000 USD ir vienāds ar 10 000 Ēteru. Jūs nolemjat, ka viedajā līgumā ievietosiet 100 000 ABC žetonu un ka katra ABC marķiera vērtība būs 0,1 Ēteris.

Tādā veidā, ja jūs pārdodat visus 100 000 ABC marķierus, jums būs nepieciešami 10 000 ēteru 100 000 x 0,1 = 10 000 dēļ..

Tagad viedajā līgumā jūs rakstīsit apmēram šādi: JA viedajam līgumam tiek nosūtīta 0,1 ETH, tad viedais līgums nosūtīs 1 ABC uz adresi, kas nosūta 0,1 ETH. Tādā veidā cilvēki, kas piedalās ICO, vienmēr saņem pareizo ABC marķiera daudzumu.

Atcerieties! Ir ļoti svarīgi saglabāt jūsu kriptonauda droši maki. Visvairāk ieteicamās iespējas ir Virsgrāmata Nano S, Monētu bāze un Trezors.

Kāpēc cilvēki vēlas iegādāties ABC marķieri?

Divi visbiežāk sastopamie iemesli, kāpēc cilvēki pērk žetonus no ICO, ir šādi:

  1. Marķieri var izmantot lietojumprogrammā, tiklīdz tā ir izveidota;
  2. Marķiera cena var palielināties, kad projekts kļūst populārāks.

Jūs varat domāt par ICO kā bloka ķēdes versija Kickstarter. Galvenā atšķirība ir tā tas drošā veidā automatizē visu pūļa pārdošanas procesu veidā.

Kā tiek veidoti viedie līgumi?

Viedus līgumus var izveidot vairākās bloku ķēdes platformās, ieskaitot Ethereum un NEO. Tā kā Ethereum ir vispopulārākā izstrādātāju izvēle, es jums pastāstīšu par Ethereum viedajiem līgumiem.

Tiek izstrādāti viedie līgumi izmantojot Ethereum oriģinālo kodēšanas valodu, sauca Cietība.

Ja vēlaties uzzināt Solidity, varat izmēģināt mūsu Kosmosa Doggos interaktīva pamatīgums apmācība! Tas ir jautrs un draudzīgs veids, kā iemācīties pamatīgumu. Veicot kursā norādītās darbības, jūs izveidosiet savu spēli Solidity!

Kas ir gudrs līgums: Space Doggos kurss vietnē BitDegree.

Secinājums

Jūs varat redzēt no manis sniegtajiem piemēriem viedie līgumi jau sāk aizstāt starpniekus. Mēs redzējām arī potenciālu, kāds tam ir nākotnes lietojumiem – vai atceraties Džona un Maika māju pārdošanu? Viņiem nebija vajadzīgs nekustamā īpašuma aģents, advokāts vai banka?

Tātad, ja viedie līgumi izpilda savu mērķi, iespējams, mēs kādreiz dzīvosim pasaulē, kurā nav starpnieku.

Kas tad notiktu?

Vislabāk, ja nav starpnieku, ir fakts, ka mēs ietaupām daudz naudas. Ne tikai to, bet arī mums vairs nevajadzētu uzticēties nevienam.

Tomēr ir arī potenciāls trūkums: cilvēki var zaudēt darbu. Starpnieks ir reāls cilvēks, tāpat kā jūs un es. Kāpēc kādam būtu jāmaksā darbiniekam par darbu, ko varētu paveikt bez maksas, izmantojot viedo līgumu? Viņi to nedarītu.

Protams, neviens nezina, kāda ir nākotne. Viss, ko mēs varam darīt, ir minēt un paredzēt, bet mums jābūt gataviem visiem iespējamiem rezultātiem.

Tātad, kā redzat, viedie līgumi var padarīt pasauli labāku, bez komisijas maksas. Tā var samazināt krāpšanu, kavēšanās, un daudzu lietu kopējās izmaksas. Tomēr, turpinot tehnoloģiju attīstību, mēs vairs nepieņemam noteiktus darbus. Tagad, kad esat izlasījis šo rokasgrāmatu, jums vajadzētu justies ērti, atbildot uz zelta jautājumu: “kas ir gudrs līgums?”.

Ja, izlasot šo ceļvedi, jūs nolemjat iegādāties ETH monētas, ieteicams to izdarīt, izmantojot Vienkāršs – maksājumu apstrāde bez krāpšanas. Tas ļauj jums iegādāties kriptogrāfiju ar kredītkarti, veicot dažus vienkāršus soļus. Pārliecinieties arī, vai esat izvēlējies a uzticams kriptogrāfijas maks, piemēram, Virsgrāmata Nano S, Monētu bāze un Trezors.

Kādas ir jūsu domas par viedajiem līgumiem? Paziņojiet mums!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me