Kas ir kriptonauda: jūsu pilnīgā kriptogrāfijas ABC

Laipni lūdzam manā pilnīgajā iesācēju ceļvedī Kas ir kriptonauda.

Īsa un vienkārša atbilde uz virsraksta jautājumu ir tāda, ka kriptonauda ir decentralizēta digitālā nauda. Bet ko tas īsti nozīmē un kā tas darbojas?

Šajā ceļvedī es atbildēšu uz visiem jautājumiem, kas jums ir par kriptonauda. Es jums pastāstīšu, kad tas tika izgudrots, kā tas darbojas un kāpēc tas būs tik svarīgi nākotnē. Šīs rokasgrāmatas beigās jūs varēsiet atbildēt uz jautājumu “kas ir kriptonauda?” sev.

Kriptovalūtas pasaule pārvietojas ātri, tāpēc nav laika, ko tērēt. Sāksim!

Dzirdot jaunu vārdu, es meklēju tā definīciju savā vārdnīcā. Kriptonauda ir jauns vārds lielākajai daļai cilvēku, tāpēc uzrakstīsim kriptogrāfijas definīciju …

Kā darbojas kriptonauda?

Paskaidrojot, kas ir kriptonauda

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Kas ir kriptonauda
IEGUVE

Kalnrači vispirms mēģina atrisināt matemātiskas mīklas, lai blokķēdē ievietotu nākamo bloku un pieprasītu atlīdzību.

Kas ir kriptonauda
APMAIŅA

Birža ir bizness (parasti vietne), kurā jūs varat pirkt, pārdot vai tirgot kriptovalūtas.

Kas ir kriptonauda
MAKAS

Kriptovalūtas maki ir programmatūras programmas, kas glabā publiskās un privātās atslēgas un ļauj lietotājiem nosūtīt un saņemt digitālo valūtu un uzraudzīt to bilanci.

Kripto definīcija

Zemāk ir saraksts ar sešām lietām, kurām jābūt katrai kriptovalūtai, lai to varētu saukt par kriptonauda;

 1. Digitāls: Kriptonauda pastāv tikai datoros. Nav monētu un banknošu. Kripta rezervēm Knoksas fortā vai Anglijas Bankā nav rezervju!
 2. Decentralizēts: Kriptovalūtām nav centrālā datora vai servera. Tie tiek izplatīti tīklā (parasti) tūkstošiem datoru. Tīklus bez centrālā servera sauc par decentralizētiem tīkliem.

 3. Peer-to-Peer: Kriptonauda tiek nodota no cilvēka tiešsaistē. Lietotāji savā starpā nenodarbojas ar banku, PayPal vai Facebook starpniecību. Viņi nodarbojas tieši savā starpā. Bankas, PayPal un Facebook ir uzticamas trešās puses. Kriptovalūtā nav uzticamu trešo personu! Piezīme. Viņus sauc par uzticamām trešajām pusēm, jo ​​lietotājiem ir jāuztic viņiem viņu personiskā informācija, lai varētu izmantot viņu pakalpojumus. Piemēram, mēs uzticamies bankai ar savu naudu un uzticamies Facebook ar savām svētku fotogrāfijām!
 4. Pseidonīms: Tas nozīmē, ka jums nav jāsniedz nekāda personiskā informācija, lai piederētu kriptovalūtai un izmantotu to. Nav noteikumu par to, kam var piederēt vai izmantot kriptovalūtas. Tas ir tāpat kā izlikšana vietnē, piemēram, 4chan.
 5. Neuzticami: Neviena uzticama trešā puse nenozīmē, ka lietotājiem nav jāuzticas sistēmai, lai tā darbotos. Lietotāji visu laiku pilnībā kontrolē savu naudu un informāciju.
 6. Šifrēts: Katram lietotājam ir īpaši kodi, kas neļauj citiem lietotājiem piekļūt viņu informācijai. To sauc par kriptogrāfiju, un to ir gandrīz neiespējami uzlauzt. No tā nāk arī kriptogrāfijas definīcijas kriptogrāfiskā daļa. Kripto nozīmē slēptu. Kad informācija tiek paslēpta ar kriptogrāfiju, tā tiek šifrēta.
 7. Globāls: Valstīm ir savas valūtas, ko sauc par fiat valūtām. Sūtīt fiat valūtas visā pasaulē ir grūti. Kriptovalūtas var viegli nosūtīt visā pasaulē. Kriptovalūtas ir valūtas bez robežām!

Šī kriptogrāfijas definīcija ir lielisks sākums, taču jūs joprojām esat tālu no kriptonauda. Tālāk es vēlos pateikt, kad tika izveidota kriptonauda un kāpēc. Es atbildēšu arī uz jautājumu “ko cenšas sasniegt kriptonauda?”

Kriptovalūtas izcelsme

Deviņdesmito gadu sākumā lielākā daļa cilvēku joprojām centās saprast internetu. Tomēr bija daži ļoti gudri ļaudis, kuri jau bija sapratuši, cik tas ir spēcīgs rīks.

Daži no šiem gudrajiem ļaudīm, saukti par cypherpunks, domāja, ka valdībām un korporācijām ir pārāk liela vara pār mūsu dzīvi. Viņi vēlējās izmantot internetu, lai brīvāk sniegtu pasaules iedzīvotājiem. Izmantojot kriptogrāfiju, cypherpks vēlējās ļaut interneta lietotājiem labāk kontrolēt savu naudu un informāciju. Kā jūs varat pateikt, cypherpunks vispār nepatika ar uzticamām trešām pusēm!

Cypherpunks augšpusē to-do saraksts bija digitālā nauda. DigiCash un Kibercash abi bija mēģinājumi izveidot digitālās naudas sistēmu. Viņiem abiem bija dažas no sešām lietām, kas vajadzīgas kriptovalūtām, taču abām nebija. Līdz. Beigām

deviņdesmitajos gados abi bija izgāzušies.

satashi nakamoto Bitcoin radītājs Pirms pirmās pilnībā decentralizētās digitālās naudas sistēmas izveidošanas pasaulei būtu jāgaida līdz 2009. gadam. Tās radītājs bija redzējis cypherpunks neveiksmes un domāja, ka viņi varētu darīt labāk. Viņu vārds bija Satoshi Nakamoto, un viņu radīšanu sauca par Bitcoin.

Kriptogrāfijas valūtas izpratne nozīmē vispirms saprast Bitcoin …

Stāsts par Bitcoin

Neviens nezina, kas ir Satoshi Nakamoto. Tas var būt vīrietis, sieviete vai pat cilvēku grupa. Satoshi Nakamoto runāja tikai kriptogrāfijas forumos un pa e-pastu.

2008. gada beigās Nakamoto publicēja Bitkoina dokumentu. Tas bija apraksts par to, kas ir Bitcoin un kā tas darbojas. Tas kļuva par modeli tam, kā nākotnē tika veidotas citas kriptovalūtas.

2009. gada 12. janvārī Satoshi Nakamoto veica pirmo Bitcoin darījumu. Viņi nosūtīja 10 BTC kodētājam Halam Finnijam. Līdz 2011. gadam Satoshi Nakamoto vairs nebija. Tas, ko viņi atstāja, bija pasaulē pirmā kriptonauda.

Bitcoin kļuva populārāks starp lietotājiem, kuri redzēja, cik tas varētu kļūt svarīgs. 2011. gada aprīlī viena Bitcoin vērtība bija viena ASV dolārs (USD).

Līdz 2017. gada decembrim viena Bitcoin vērtība bija vairāk nekā divdesmit tūkstoši ASV dolāru! Šodien viena Bitcoin cena ir 7576,24 ASV dolāri. Kas joprojām ir diezgan laba atdeve, vai ne?

INTERESANTS FAKTS

2010. gadā programmētājs nopirka divas picas par 10 000 BTC vienā no pirmajiem reālajiem bitcoin darījumiem. Šodien 10 000 BTC ir aptuveni 38,1 miljons USD – liela cena, kas jāmaksā par bada lēkmju apmierināšanu.

2 picas apmainītas pret 10000 Bitcoins

Tātad, Bitcoin ir guvis panākumus tur, kur neizdevās citas digitālās naudas sistēmas. Bet kāpēc? Ko kriptonauda dara citādi? Lieta, kas padara kriptovalūtu atšķirīgu no fiat valūtām un citiem digitālās naudas mēģinājumiem, ir blokķēdes tehnoloģija. Noskaidrosim, kā tas darbojas …

Kas ir Blockchain?

Visas kriptovalūtas izmanto izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju (DLT), lai noņemtu trešās personas no savām sistēmām. DLT ir koplietojamas datu bāzes, kurās tiek reģistrēta informācija par darījumiem. DLT, kuru izmanto lielākā daļa kriptovalūtu, sauc par blokķēdes tehnoloģiju. Pirmo blokķēdi izstrādāja Satoshi Nakamoto Bitcoin.

Blokķēde ir datu bāze par katru darījumu, kas jebkad noticis, izmantojot noteiktu kriptovalūtu. Informācijas grupas, ko sauc par blokiem, tiek pievienotas datu bāzei pa vienai un veido ļoti garu sarakstu. Tātad, blokķēde ir lineāra bloku ķēde! Kad informācija ir pievienota blokķēdei, to nevar izdzēst vai mainīt. Tas paliek uz blokķēdes uz visiem laikiem, un visi to var redzēt.

Visa datu bāze tiek glabāta tīklā ar tūkstošiem datoru, kurus sauc par mezgliem. Jaunu informāciju blokķēdei var pievienot tikai tad, ja vairāk nekā puse mezglu piekrīt, ka tā ir derīga un pareiza. To sauc par vienprātību. Vienprātības ideja ir viena no lielākajām atšķirībām starp kriptovalūtu un parasto banku darbību.

Parastā bankā darījumu dati tiek glabāti bankas iekšienē. Bankas darbinieki pārliecinās, ka netiek veikti nederīgi darījumi. To sauc par verifikāciju. Izmantosim piemēru;

Džordžs ir parādā 10 USD gan Maiklam, gan Džeksonam. Diemžēl Džordža kontā ir tikai 10 USD. Viņš nolemj mēģināt vienlaikus nosūtīt 10 USD Maiklam un 10 USD Džeksonam. Bankas darbinieki pamana, ka Džordžs mēģina nosūtīt naudu, kuras viņam nav. Viņi pārtrauc darījumu.

Banka apturēja Džordžu no dubultiem tēriņiem, kas ir sava veida krāpšana. Bankas tērē miljoniem dolāru, lai novērstu dubultu tēriņu rašanos. Ko kriptonauda dara ar dubultu tēriņu un kā kriptonauda pārbauda darījumus? Atcerieties, ka viņiem nav tādas lietas kā bankā!

Kā darbojas Blockchain?

Kā darbojas blokķēdes tīkls

Kriptovalūtas darījumus pārbauda procesā, ko sauc par ieguvi. Tātad, kas ir kriptovalūtas ieguve un kā tā darbojas?

Kriptovalūtas ieguve

Kriptovalūtas ieguve var izklausīties kā kaut kas, ko jūs darāt ar lāpstu un cepuri, bet patiesībā tas vairāk līdzinās grāmatvedībai. Kalnrači ir mezgli, kas veic īpašu uzdevumu, kas ļauj veikt darījumus. Es izmantošu piemēru, lai parādītu, kā tas darbojas, izmantojot Bitcoin tīklu.

 1. Džordžs ir parādā Maiklam 10 BTC. Džordžs paziņo, ka viņš sūta Michael 10 BTC uz Bitcoin tīklu.
 2. Kalnrači ņem informāciju un to šifrē. To sauc par jaukšanu. Šai informācijai viņi pievieno citu darījumu informāciju un arī to jauc. Arvien vairāk informācijas tiek pievienota un jaukta, līdz tās ir pietiekami daudz, lai izveidotu bloku.
 3. Kalnrači tagad sacenšas viens pret otru, lai uzminētu šifrēto kodu vai bloķētu jaucējkrānu, kas tiks piešķirts jaunajam blokam, pirms tas tiks pievienots blokķēdei. Laimīgais kalnračs, kurš uzmin pareizo kodu, pievieno jaunu bloku blokķēdei.
 4. Tagad visi pārējie tīkla mezgli pārbauda darījumu informāciju jaunajā blokā. Viņi pārbauda visu blokķēdi, lai pārliecinātos, ka jaunā informācija sakrīt. Ja tas tā notiek, tad jaunais bloks ir derīgs, un uzvarētājs kalnrūpētājs var pievienot jauno bloku bloku ķēdei. To sauc par apstiprinājumu.
 5. Maikls saņem 10 BTC no Džordža.

Ieguves kriptonauda izmanto daudz datora jaudas, tāpēc kalnračiem tiek atalgots par paveikto darbu. Bitcoin tīklā kalnrači, kuri apstiprina jaunus informācijas blokus, tiek apbalvoti ar 12,5 BTC jauna Bitcoin. Tāpēc to sauc par kalnrūpniecību. Tā vietā, lai iegūtu zelta vai akmeņogļu kriptogrāfiju, kalnrači rakņājas par jaunu Bitcoin!

Tātad, kas ir kriptovalūtas ieguve?

Kas ir kriptonauda

Tas ir veids, kā kriptovalūtu tīkli, piemēram, Bitcoin, pārbauda un apstiprina jaunus darījumus. Tas pārtrauc dubultu tēriņus bez nepieciešamības uzticēties centralizētai grāmatvedībai, kā to dara bankas. Kriptogrāfijas valūtas blokķēdes nenodrošina uzticība vai cilvēki. Tos nodrošina matemātika, ko veic datori!

Lai iegūtu vairāk informācijas, skatiet manu Blockchain Explained ceļvedi.

Tagad jūs zināt, kā darbojas blokķēdes un kriptogrāfijas ieguve. Tālāk es jums pastāstīšu, kā jūs varat pievienoties kriptovalūtas tīklam …

Kriptovalūtu izmantošana

Kriptovalūtu izmantošana nav tāda pati kā fiat valūtas izmantošana. Jūs nevarat turēt kriptonauda rokā un nevarat atvērt kriptonauda kontu. Kriptonauda pastāv tikai blokķēdē. Lietotāji piekļūst savai kriptovalūtai, izmantojot kodus, kurus sauc par publiskajām un privātajām atslēgām.

Tas nedaudz līdzinās e-pasta ziņojumu sūtīšanai. Ja vēlaties, lai kāds jums nosūta e-pastu, jūs sakāt viņam savu e-pasta adresi. Nu, ja vēlaties, lai kāds jums nosūta kriptonauda, ​​jūs sakāt viņiem savu publisko atslēgu.

Tagad, ja vēlaties izlasīt savus e-pastus vai nosūtīt e-pastu, jums jāievada sava e-pasta parole. Šādi darbojas privātās atslēgas. Privātās atslēgas ir kā kriptovalūtas paroles. Publiskās atslēgas var redzēt ikviens, bet privātās atslēgas vajadzētu redzēt tikai jums. Ja jums ir viena vissvarīgākā detaļa, jums vajadzētu uzzināt no šī Kas ir kriptogrāfijas valūta, tas ir tas, ka jūsu privāto atslēgu drošība ir ārkārtīgi svarīga!

Kas ir kriptonaudaPrivātās un publiskās atslēgas glabājas makos. Kriptogrāfijas maki var būt tiešsaistē, bezsaistē, programmatūra, aparatūra vai pat papīrs. Dažus no tiem var lejupielādēt bez maksas vai tos mitina vietnes. Citi ir dārgāki. Piemēram, aparatūras maki var maksāt aptuveni simts ASV dolāru. Lietojot kriptovalūtu, jums vajadzētu izmantot vairākus dažāda veida maciņus.

Kam ir privātā un publiskā atslēga, pieder kriptonauda, ​​tāpēc nezaudējiet savus maciņus! Kriptovalūta ir pseidonīma, atceries? Nekādā gadījumā nevar pierādīt savu kriptovalūtu, ja vien jums nav tās atslēgas.

Esmu jums pastāstījis par to, kā tika izveidota pirmā kriptonauda un kā tā darbojas. Esmu arī pastāstījis par to, kā kriptonauda tiek uzglabāta un izmantota. Apskatīsim dažas citas kriptovalūtas, kas ir izveidotas kopš Bitcoin…

Kriptovalūtu pieaugums!

Bitcoin mainīja veidu, kā cilvēki domā par naudu. Kopš tā laika ir izveidoti simtiem citu kriptovalūtu, un viņi visi vēlas mainīt pasauli!

Iepazīstieties ar dažām kriptovalūtām, kas radušās kopš Bitcoin;

 • Litecoin ir daudz kā Bitcoin, taču tā darījumi tiek apstrādāti četras reizes ātrāk. Litecoin ieguve ir vienkāršāka nekā Bitcoin ieguve, tāpēc lietotāji ar mazāk jaudīgiem datoriem var kļūt par kalnračiem.
 • Ethereum izmanto progresīvāku blokķēdes tehnoloģiju nekā Bitcoin. Dažreiz to sauc par Blockchain 2.0. Ethereum ļauj saviem lietotājiem izstrādāt un veidot savas decentralizētās lietojumprogrammas (lietotnes) savā blokķēdē. Ja Bitcoin vēlas aizstāt bankas, tad Ethereum vēlas aizstāt visu pārējo. Ethereum izstrādātāji var izveidot centralizētu lietotņu, piemēram, Facebook, Amazon, Twitter vai pat Google, dApp versijas! Platforma kļūst lielāka nekā tikai kriptonauda. Tātad, kas ir kriptonauda, ​​ja tā vairs nav kriptonauda? Tas ir Ethereum! Platforma, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, lai izveidotu un mitinātu decentralizētas lietotnes.
INTERESANTS FAKTS

Kopš tā ieviešanas 2015. gadā Ethereum ir strauji pieaudzis, un tagad tas ir 2. vērtīgākais kriptovalūta pēc tirgus ierobežojuma. Pagājušajā gadā tā vērtība ir palielinājusies par 2226% – tas ir milzīgs ieguvums agrīnajiem ieguldītājiem.

Tiek uzsākta sacensība starp Bitcoin un Ethereum

Vai vēlaties uzzināt vairāk par Ethereum? Pārbaudiet manu Kas ir Ethereum vadīt.

 • IOTA ir diezgan īpaša kriptonauda, ​​tai nav blokķēdes! IOTA izmanto DLT ar nosaukumu Tangle. Kalnrači neapstiprina jaunus darījumus, lietotāji to apstiprina … Ja lietotājs vēlas veikt maksājumu, izmantojot Tangle, viņam vispirms jāpārbauda un jāapstiprina divi citi lietotāja darījumi. Tikai pēc tam viņu maksājums tiks apstrādāts. Tas ir tāpat kā panākt, lai skolēni vērtē viens otra mājas darbus, nevis skolotājs to dara. Tiek uzskatīts, ka Tangle ir daudz ātrāks nekā Bitcoin, Litecoin un Ethereum! Ja jūs domājāt, ka tas ir dīvaini, pārbaudiet to – IOTA nav pat paredzēta cilvēkiem! Tas ir paredzēts lietu internetam. Tā ir jebkura mašīna ar interneta savienojumu. IOTA palīdzēs IoT sazināties ar sevi. IOTA faktiski nozīmē lietisko interneta lietojumprogrammu. Iedomājies šo! Nākotnē jūsu automašīna bez vadītāja izmantos IOTA, lai dotos uz degvielas uzpildes staciju, uzpildītu degvielu un samaksātu. Viss bez cilvēku iesaistīšanas.

Kriptovalūtas nav paredzētas tikai naudas sūtīšanai, neizmantojot banku. Viņi var darīt visādas foršas lietas. Šīs kriptovalūtas un daudzas citas ir pieejamas pirkšanai un pārdošanai kriptogrāfijas biržās. Tātad, kas ir kriptovalūtu tirdzniecība?

Kriptovalūtu tirdzniecība

Kriptovalūtu pirkšana un pārdošana ir kļuvusi par ļoti lielu biznesu. Visu kriptovalūtu kopējā vērtība pasaulē ir vairāk nekā 350 miljards ASV dolāru. Vienkārši zem 17 šodien tika pirkts un pārdots kriptovalūta miljardu ASV dolāru vērtībā!

INTERESANTS FAKTS

Jūs varat tirgoties tiešsaistē ar kriptogrāfijas biržām, piemēram, Binance, Bitstamp un Coinbase. Varat arī noorganizēt kriptovalūtu tirdzniecību klātienē ar vienādranga vietnēm, piemēram, LocalBitcoins.com

Binance kriptovalūtu tirdzniecības platformas logotips

Jūs varat tirgoties tiešsaistē ar tādām kriptogrāfijas biržām kā Binance, Bitstamp, un Monētu bāze. Varat arī noorganizēt kriptovalūtu tirdzniecību klātienē ar tādām vienādranga vietnēm kā LocalBitcoins.com.

Kriptovalūtu tirgus ir aizraujoša vieta. Tirgotāji var nopelnīt miljonus un pēc tam to visu zaudēt. Kriptovalūtas tiek izveidotas uz nakti un pēc tam tikpat ātri pazūd. Mans padoms jebkuram iesācēju tirgotājam ir tērēt tikai to, ko varat atļauties zaudēt. Es zinu, ka izklausos pēc jūsu vecmāmiņas, bet tā ir taisnība!

Kripto tirdzniecība jāizmanto kā veids, kā atbalstīt tehnoloģiju, nevis kā ātrs veids, kā kļūt bagātam!

Kopš sākāt lasīt šo ceļvedi, jūs arvien vairāk tuvojāties kriptonauda izpratnei. Ir tikai vēl viens jautājums, uz kuru es gribētu atbildēt. Ko kriptonauda darīs pasaules labā?

Vai kriptonauda var glābt pasauli?

Kriptovalūtā ir daudz kritiķu. Daži saka, ka tas viss ir satraukums. Nu, man ir dažas sliktas ziņas šiem cilvēkiem. Kriptonauda ir šeit, lai paliktu, un tā padarīs pasauli labāku.

Centralizētās organizācijas mūs ir pievīlušas.

 • 2008. gadā bankas maksāja nodokļu maksātājiem triljonus dolāru un izraisīja pasaules ekonomikas sabrukumu.
 • Kredītpārbaudes aģentūra Equifax zaudēja vairāk nekā 140 000 000 savu klientu personas datu 2017. gadā.

Centralizēto organizāciju saraksts

 • Šogad Facebook bija spiests atvainoties par savu lietotāju personas datu pārdošanu.

Facebook apoligy no Marka Cukerberga

Kriptonauda pasaules iedzīvotājiem piedāvā citu izvēli.

Sīrijas, Jemenas un Lībijas valdības visas nav spējušas pasargāt savu tautu no vardarbīgiem pilsoņu kariem.

Kāda ir kriptonauda Sīrijas iedzīvotājiem? Tā ir cerība. Trīsdesmit procenti no ANO palīdzības tiek zaudēta trešo personu korupcijas dēļ UNICEF ir izmantojis Ethereum, lai vāktu naudu Sīrijas bērniem.

Par 2 miljardi cilvēkiem visā pasaulē nav bankas kontu. Katrs no desmit Afganistāņiem nav banku, daudzas no tām ir sievietes. Kāda ir kriptogrāfijas valūta afgānietei? Tā ir brīvība. Bitcoin dod sievietes Afganistānā finansiālo brīvību pirmo reizi.

Blockchain tehnoloģiju varētu izmantot vēlēšanās dažās no korumpētākajām valstīm pasaulē. Kāda ir kriptonauda Sudānas vai Mjanmas iedzīvotājiem? Tā ir balss. Bezmaksas vēlēšanas varēja rīkot, nebaidoties no vardarbības vai iebiedēšanas.

Kriptovalūtas var palīdzēt padarīt pasauli par taisnīgāku, drošāku un mierīgāku vietu, kur dzīvot mums visiem.

Pēdējās domas: kas ir kriptonauda?

Līdz šim jūs esat iemācījušies, kas ir kriptonauda un kā tās darbojas. Jūs arī zināt, kā tos uzglabāt un kur tos tirgot. Tomēr izpratne par kriptonauda ir vairāk nekā tikai bloku ķēžu un kalnrūpniecības izpratne. Kriptogrāfijas valūtas izpratne ir izpratne par to, ko šīs tehnoloģijas var darīt jūsu labā.

Kriptovalūtām ir spēks uz visiem laikiem mainīt mūsu dzīvi. Tie var palīdzēt jums atgūt kontroli pār savu naudu un informāciju. Daži cilvēki tos ignorēs un cerēs, ka viņi pazudīs. Citi pievienosies partijai. Kurš tu būsi?

Šajā ceļvedī es jums esmu teicis visu, kas jums jāzina par kriptonauda.

Tagad ir tava kārta…

Kas jums ir kriptonauda?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me