Litecoin vs Ethereum: kāda ir atšķirība?

Šī rokasgrāmata ir sagatavota, lai izskaidrotu atšķirības starp Ethereum un Litecoin. Ethereum pusē tas aptvers šādas tēmas: kas ir Ethereum, kā Ethereum izmanto viedos līgumus, lai izveidotu vairāk izmantošanas gadījumu nekā citas uz blokķēdi balstītas valūtas, Ethereum vēsture un nedaudz par Enterprise Ethereum Alliance.

Pēc sadaļas par Ethereum es pārietu uz Litecoin. Litecoin ir mazliet vieglāk saprotams, tas nozīmē, ka to ir mazāk. Mēs vispirms apskatīsim, kas ir Litecoin, Litecoin vēsture un iemesls, kāpēc tā tika izveidota!

Pēc katra skaidrojuma būs sadaļa, kurā tiks salīdzināti Litecoin un Ethereum. Tas ietvers ieskatu dažādās tehnoloģijās, kas ir katras kriptogrāfijas valūtas pamatā. Esmu iekļāvis arī Litecoin vs Ethereum salīdzināšanas tabulu.

Visbeidzot, ir sadaļa par katras tehnoloģijas izmantošanu maksājumiem. Tas aplūkos Litecoin vs Ethereum tikai no valūtas viedokļa. Tajā tiks salīdzināti katras digitālās valūtas darījumu laiki un izmaksas. Tam vajadzētu palīdzēt jums izlemt par Litecoin vs Ethereum, mēģinot izvēlēties, kuru valūtu izmantot, lai norēķinātos par precēm vai pakalpojumiem tiešsaistē.

PADOMS. Ja jūs jau esat ļoti labi pārzinis gan Litecoin, gan Ethereum un vienkārši vēlaties redzēt, kā viņi salīdzina viens otru, pārejiet uz Litecoin vs Ethereum: Salīdzinot tehnoloģijas.

Šīs rokasgrāmatas beigās jums jāsaprot sekojošais:

  • Atšķirības starp Ethereum un Litecoin
  • Katra priekšrocības un trūkumi
  • Kā viņi sākās
  • Kāpēc tie tika izveidoti
  • Nedaudz par gan Litecoin, gan Ethereum lietošanu

Pēc tam mēs pabeigsim lietas īsu secinājumu par Litecoin vs Ethereum.

Kā parasti, mums ir daudz jātiek cauri.

Tāpēc netērēsim vairāk laika un lecam tieši tajā!

Litecoin vs Ethereum: kas ir Ethereum?

Ethereum ir publiska blokķēde, kas ļauj izstrādātājiem tajā izveidot decentralizētas lietojumprogrammas (dApps). Tāpat kā Bitcoin blokķēdē, arī Ethereum ir sava dzimtā monēta vai valūta. To sauc par ēteri (ETH). Daudzi cilvēki nepareizi lieto terminu Ethereum, lai aprakstītu gan valūtu, gan pašu tīklu.

Jaunākais atrastais Coinbase kupons:

Pagaidām Ethereum tīkls ir nodrošināts, izmantojot PoW (Proof-of-Work) protokolu. Tas ir tas pats, kas Bitcoin. Lai sarežģītas matemātikas problēmas atrisinātu, PoW ir nepieciešami uzlaboti datori.

Šie datori ir pazīstami kā kalnrači. Ja esat iepazinies ar kriptogrāfiju, jūs, iespējams, esat dzirdējuši terminu kalnrači jau iepriekš!

Kalnrači pārbauda bloku darījumus Ethereum blokķēdē (risinot matemātikas uzdevumus) un tiek atalgoti par viņu kalpošanu Ēterī. Viņi arī pārbauda, ​​vai ieraksti blokķēdē atbilst tīkla noteikumiem. Šī sistēma ir ļoti droša, taču tā patērē daudz elektrības, jo kalnrūpniecība ir ļoti, ļoti prasīga.

Ēteru var izmantot kā Bitcoin, kā tirgojamu valūtu. To var izmantot arī, lai samaksātu par lietām. Tomēr atšķirībā no Bitcoin, ēteri var izmantot, lai darbinātu noteiktas funkcijas dApps. Piemēram, izveidojot marķieri Ethereum blokķēdē vai izmantojot viedo līgumu, izstrādātājam vai lietotājam ir jāmaksā tīklam Ether (ETH).

Viedie līgumi

Ethereum tīkls atšķiras arī no Bitcoin, jo, izmantojot to, ir iespējams izveidot viedus līgumus. Jūs varat domāt par viedajiem līgumiem kā par programmējamu naudu. Viedie līgumi ir programmas, kas veidotas, izmantojot datora kodu. Tie ļauj lietotājiem pārsūtīt vērtību savā starpā, neizmantojot starpnieku. Viedie līgumi automātiski nodos aktīvu, kad būs izpildīti līguma nosacījumi.

Vienkāršs viedā līguma piemērs tiek izmantots, kad izstrādātāji sākotnēji piedāvā monētu piedāvājumus Ethereum blokķēdē. Sākotnējais monētu piedāvājums (ICO) ir veids, kā izmantot viedos līgumus un kriptonauda, ​​lai piesaistītu naudu jaunai idejai.

Idejas pamatā esošais uzņēmums izveidos papīra lapu, kurā paskaidrots viņu plāns, un viņi lūdz ikvienu, kurš interesējas par ideju, iegādāties marķieri, kuru galu galā izmantos lietojumprogramma.

Piezīme: Daži marķieri nav izmantojami idejai izveidotajā lietojumprogrammā, un tie tiek vienkārši izmantoti finanšu ieguvumiem utt., Bet daži to dara. Tie, kuriem lietojumprogramma netiek izmantota, tiek dēvēti par “drošības marķieriem”, bet pēdējie – par lietderības marķieriem. Tomēr starp tām nav smalkas līnijas, jo dažiem lietderības marķieriem ir arī drošības marķiera atribūti.

Marķieri ir bloķēti viedajā līgumā, kas izveidots, izmantojot Ethereum tīklu. Viedajā līgumā tiks noteikts, ka par katru saņemto Ētera vienību tiks izmaksāts noteikts skaits žetonu.

Kad ēteris ir saņemts, marķieri tiek automātiski nosūtīti uz līdzstrādnieka adresi. Nav nepieciešama trešā puse, lai teiktu, ka žetoni tiks izsūtīti. Tas viss tiek darīts, izmantojot datora kodu!

Viedie līgumi ir izstrādāti tā, lai tos nebūtu iespējams mainīt, tiklīdz par tiem ir vienojušās puses, kuras tos izmanto. Tos var izmantot, lai noņemtu starpniekus no dažādiem darījumu veidiem. Viens piemērs ir mājas pārdošana…

Parasti, kad īpašumtiesību akti maina īpašnieku, ir nepieciešami dārgi juridiskie dienesti, lai pārliecinātos, ka tiek ievērots līgums. Izmantojot viedos līgumus, nav nepieciešams procesā iesaistīt juristus.

Protams, tas ietaupa visus iesaistītos cilvēkus, gan laiku, gan naudu. Galu galā slāņi nav pazīstami kā lēti!

Salīdziniet kriptogrāfijas biržas blakus ar citiem

Vai tu zināji?

Vai esat kādreiz domājis, kuras kriptogrāfijas biržas vislabāk atbilst jūsu tirdzniecības mērķiem?

Skat & salīdziniet TOP3 kriptogrāfijas biržas blakus

Ethereum fons

Ethereum ideja ir datēta ar 2013. gadu. Jauns kriptovalūtu eksperts un kodētājs ar nosaukumu Vitalik Buterin domāja, ka Bitcoin ir nepieciešamas vairāk funkciju nekā tikai droša digitālās naudas sistēma. Viņš apgalvoja, ka programmēšanas valodas pievienošana Bitcoin ļautu uz tā balstīt lietojumprogrammas. Bitcoin kopiena lielākoties nepiekrita. Tas lika Buterinam izveidot savu blokķēdi.

2014. gada sākumā tika paziņots par Ethereum projektu. Buterinam pievienojās Mihai Alisie, Entonijs Di Jorio un Čārlzs Hoskinsons. Šī Ethereum komandas agrīnā versija pie idejas sāka strādāt 2014. gadā, izmantojot uzņēmumu Ethereum Switzerland GmbH. Viņi arī izveidoja bezpeļņas organizāciju – Ethereum Foundation.

Projekts tika uzsākts 2015. gada jūlijā. Fonds bija “iepriekš izveidojis” 11,9 miljonus ETH, lai tos pārdotu potenciālajiem investoriem. Šis bija viens no pirmajiem ICO piemēriem. Tie, kas vēlējās ieguldīt, nosūtīs BTC uz fondu un pretī saņems noteiktu summu jauno Ether monētu..

Šajā posmā katras monētas vērtība bija mazāka par 1 ASV dolāru. Ja kāds no sākotnējiem līdzautoriem turētos pie viņiem līdz šodienai, arī viņš būtu ļoti apmierināts ar savu ieguldījumu!

Ethereum ir programmatūras platforma, kas pastāvīgi mainās. Pirmās programmatūras versijas bija kļūdainas un nestabilas. Pirmā versija, kas tika uzskatīta par stabilu, parādījās 2016. gada martā! Tā bija pazīstama kā “viensēta”.

Homestead sekoja pašreizējā Ethereum programmatūras platformas versija 2017. gada oktobrī. To sauc par Metropolis.

Galīgā versija būs pazīstama kā “Serenity”. Serenity būs izmaiņas no Proof-of-Work (PoW) sistēmas, kas pašlaik pārbauda darījumus, uz vienu, ko sauc par Proof of Stake (PoS).

Tā vietā, lai izmantotu lielu skaitļošanas jaudu un elektroenerģiju, likmju pierādīšanas sistēmā lietotāji, kuriem ir liels daudzums ēteru, veic čeku darījumus..

Ja viņi jebkādā veidā pārkāpj tīkla noteikumus, ļaujot kādam divas reizes nosūtīt vienu un to pašu ETH, lietotājs, kurš uzkrāj savu valūtu, zaudēs ēteru. Tas nodrošina noteikumu ievērošanu.

Uzņēmumu Ethereum alianse

2017. gada laikā uztraukums sāka pieaugt ap Ethereum. Tas ir tāpēc, ka Uzņēmumu Ethereum alianse (EEZ) tika paziņots. EEZ veido daudzi dažādi uzņēmumi. Daudzi no tiem ir saimes vārdi. Šie uzņēmumi tika iekļauti aliansē, jo viņi bija ieinteresēti izpētīt, kā programmatūras platforma Ethereum varētu dot labumu viņu nozarēm.

Saprotams, ka, piemēram, Toyota, Samsung, Microsoft, JP Morgan, Intel un Deloitte teikts, ka viņi ir ieinteresēti projektā, palielinājās pieprasījums pēc Ether marķiera.

2017. gada laikā tā pieauga no aptuveni USD 8 par ETH janvāra sākumā līdz augstākajai par USD 800 2017. gada decembra beigās. Pēc tam 2018. gada janvārī tā sasniedza aptuveni USD 1400 par ETH!

Kā redzat no zemāk redzamajiem attēliem, Enterprise Ethereum vietnē ir daži ļoti iespaidīgi nosaukumi. Arī viņi visi nav no finanšu un tehnoloģiju nozares!

Enterprise Ethereum vietne un to uzņēmumu logotipi, kas atbalsta Ethereum

Litecoin vs Ethereum: kas ir Litecoin?

Litecoin ļoti atšķiras no Ethereum. Tam ir daudz vairāk kopīga ar Bitcoin nekā Ethereum.

Litecoin ir digitālā valūta vistiešākajā nozīmē. Atšķirībā no programmatūras Ethereum platformas, Litecoin lietojumprogrammu izstrādei nav otrā slāņa. Tātad tā vienīgais mērķis ir izmantot kā valūtu.

Tāpat kā Bitcoin un Ethereum, Litecoin ir vienādranga un pilnīgi atvērts avots. Tas nozīmē, ka ikviens var lejupielādēt programmatūras kodu, pievienoties tīklam un iegūt Litecoin.

Litecoin vēsture

Tālāk šajā Litecoin vs Ethereum ceļvedī es izklāstīšu īsu Litecoin vēsturi.

Litecoin 2011. gada oktobrī uzsāka bijušais Google darbinieks Čārlijs Lī. Līdzības ar Bitcoin ir tāpēc, ka tas faktiski ir Bitcoin dakša.

Dakša ir tas, kas notiek, ja kalibrētāji, kas strādā pie darba pierādīšanas, nepiekrīt atjauninājumam. Ja nav vienošanās, atjauninājums kļūst par dakšiņu. Kalnrači, kas atjaunināja programmatūru, tagad iegūst dakšiņu, bet tie, kas neatjaunināja, turpina rakt oriģinālu. Tas nozīmē, ka blokķēde tagad ir sadalījusies.

Šādi tika izveidots Litecoin – Čārlijs Lī izdeva Bitcoin atjauninājumu, taču nepietiekams skaits kalnraču atjauninājumu lejupielādēja. Tātad, atjauninājums / dakša kļuva par Litecoin.

Lī bija iesaistījies agrākā altkoinā ar nosaukumu Fairbrix. Tas tika izstrādāts, lai būtu taisnīgāka cita agrīna altkoīna versija ar nosaukumu Tenebrix. Tomēr daudzi sabiedrības pārstāvji sūdzējās, ka anonīmi Tenebrix dibinātāji pirms programmatūras izlaišanas ir izrakuši sev miljoniem monētu!

Lee’s Fairbrix tika izstrādāts tā, lai tīklā varētu izmantot tikai centrālie procesori (parastie datori). Ideja bija tāda, ka tas radītu vēl lielāku decentralizāciju nekā Bitcoin, jo ikvienam, kam pieder dators, ir CPU un tāpēc viņš var kļūt par kriptonauda kalnraču.

Fairbrix bija dažas funkcijas, kas padarītu to par Lī nākamo projektu Litecoin. Tomēr bija problēmas ar programmēšanas kodu. Šie jautājumi iznīcināja Fairbrix monētu, pirms tā pat tika izlaista.

Lī joprojām bija pārliecināts, ka tomēr viņš varētu izveidot taisnīgāku un lietojamāku Bitcoin versiju. Viņš paņēma lielāko daļu no Fairbrix paveiktā darba un kopēja dažādas Bitcoin koda daļas, lai ielāpītu kļūdas, kuras viņš pieļāva, programmējot Fairbrix kodu..

Kopš sākuma Litecoin tika veidots kā taisnīgāka, ātrāka un lētāka Bitcoin versija. Izmantojot atšķirīgu darba pierādīšanas sistēmu, Litecoin bija vieglāk rakt mīnus, izmantojot CPU ilgāk nekā Bitcoin. Tomēr drīz kļuva acīmredzams, ka modernākas sistēmas var arī iegūt valūtu. Mūsdienās, tāpat kā Bitcoin, Litecoin galvenokārt tiek iegūtas specializētās datorsistēmās, ko sauc par ASIC.

2017. gada maijā Litecoin ieviesa programmatūras jauninājumu, kas pazīstams kā Segregated Witness. Jauninājums tika izveidots Bitcoin, bet cīņa BTC kopienā nozīmēja, ka par to nevarēja vienoties tik agri kā Litecoin.

Segregated Witness jeb īsi SegWit ideja bija sadalīt datus par darījumiem. Blokķēdē tiks saglabāti tikai nepieciešamie dati. Tas ļāva katrā blokā iekļaut vairāk darījumu un palielināja darījumu skaitu, kurus tīkls varēja veikt katru sekundi.

Ideja bija tāda, ka vēl ātrāki darījumi padarīs Litecoin piemērotāku mazākiem maksājumiem nekā Bitcoin, ar kuru darīšana bija kļuvusi dārga. SegWit vēlāk tiks aktivizēts arī Bitcoin blokķēdē.

Arī pirmais zibens tīkla darījums un atomu mijmaiņa bija arī Litecoin. Lightning Network ir programmatūras jauninājums, kas ļaus nelieliem darījumiem notikt ārpus blokķēdes. Kaut arī zibens tīkla darījumi ir mazāk droši nekā ķēdes darījumos, blokķēdes būs piemērotas nelieliem maksājumiem, piemēram, kafijas tases iegādei.

Tikmēr atomu mijmaiņas darījumi ir jauns veids, kā apmainīt vienu kriptogrāfijas valūtu pret citu, kas nepaļaujas uz centralizētu apmaiņu. Tiek uzskatīts, ka atomu mijmaiņas darījumi samazina nepieciešamību izmantot apmaiņas, kuras bieži tiek uzlauztas, liekot lietotājiem zaudēt kriptonauda.

Šie divi jauninājumi radīs vēl vairāk funkcionalitātes gan Litecoin, gan galu galā arī Bitcoin.

Šodien Lī uzskata, ka Bitcoin un Litecoin darbojas kā kopīgi, nevis viens pret otru. Tā kā viss Litecoin tirgus ierobežojums ir mazāks nekā Bitcoin, ir mazāks risks, izmēģinot jaunus programmatūras jauninājumus uz Litecoin. Tādā veidā Litecoin darbojas kā testa tīkls savam lielākam, nostiprinātam brālim.

Litecoin Vs. Ethereum: tehnoloģiju salīdzināšana

Litecoin un Ethereum ir ļoti atšķirīgi bloku ķēdes projekti. Kā jau minēju, Litecoin ir maksājumu sistēma, kas ļoti līdzinās Bitcoin, bet ir ātrāka un lētāka.

Tikmēr Ethereum ir decentralizēta datorsistēma ar savu programmēšanas valodu. Tas ļauj izstrādātājiem izveidot decentralizētas lietojumprogrammas, izmantojot viedos līgumus.

Gan Litecoin, gan Ethereum ir ātrāki darījumu laiki nekā Bitcoin. Litecoin tīklā ik pēc 2,5 minūtēm tiek veidoti jauni bloki. Ethereum ir daudz ātrāka blokķēde, un jauni bloki tiek veidoti ik pēc 10 līdz 20 sekundēm.

Litecoin vs Ethereum: fakti

Šī diagramma ir precīza no 2018. gada 20. marta. Daudzas no tālāk norādītajām vērtībām laika gaitā mainās.

Ethereum Litecoin
Monētu kopējais piedāvājums Neskaidrs 84 000 000
Pašreizējais pieejamais krājums 98,310,400 55,714,900
Vidējās darījuma izmaksas 0,21 USD 0,21 USD
Vidējais bloķēšanas laiks 10-20 sekundes 2,5 minūtes
Darba pierādīšanas algoritms Etišs Šifrēt
Primārā lietošana DApps izveide Maksājumu un testa tīkls Bitcoin
Dibinātājs Vitāliks Buterins Čārlijs Lī

Ethereum vs Litecoin: cenas?

Jūs, iespējams, pamanījāt atšķirību starp Ethereum un Litecoin cenām. Tas ir tāpēc, ka kopējā ieguldītā naudas summa katrā ir atšķirīga. Ne tikai tas, bet arī katras valūtas vienību skaits ir atšķirīgs. Cenas tiek noteiktas, ņemot tirgū esošo kopējo naudu (vai tirgus kapitalizāciju) un dalot to ar pašreiz pieejamo vienību skaitu. Tā rezultātā cena par vienību būs atšķirīga.

Lai gan Ethereum tirgus ierobežojums pašlaik ir vairāk nekā piecas reizes lielāks nekā Litecoin’s, cena ir mazāka nekā piecas reizes lielāka nekā ETH. Tas ir tāpēc, ka ētera monētu ir daudz vairāk nekā Litecoins.

Apskatot Coinmarketcap vai jebkuru citu cenu salīdzināšanas vietni, jūs redzēsiet, ka kopējā naudas summa tirgū tiek parādīta ar sleju “tirgus ierobežojums”. Zemāk esmu izcēlis Ethereum tirgus ierobežojumu zaļā krāsā un Litecoin sarkano:

Coinmarketcap populārāko kriptovalūtu saraksts, kas norāda uz tirgus ierobežojumu

Nākamajā attēlā es esmu izcēlis pašreizējo cirkulējošo krājumu. Šie skaitļi laika gaitā mainīsies, kad kalnrūpniecības laikā tiks atslēgtas jaunas monētas.

Atkal, tas ir zaļš Ethereum un sarkans Litecoin:

Coinmarketcap saraksts ar populārākajām kriptovalūtām, kas norāda uz apgrozību

Ethereum vs Litecoin: par maksājumiem?

Tā kā bloku ģenerēšanas laiks ir daudz ātrāks, šķiet, ka Ethereum ir ātrāks maksāšanas līdzeklis nekā Litecoin. Tomēr tas ne vienmēr notiek. Tā kā Ethereum ir daudz sarežģītāka sistēma, un sekundē notiek daudz vairāk darījumu, tīkls var tikt piepildīts vieglāk.

Veikt piemēru CryptoKitties, populāra Ethereum balstīta tirdzniecības spēle, kas parādījās 2017. gada beigās. Tā bija tik populāra, ka digitālo kaķu darījumi aizpildīja visu vietu ķēdē. Lai cik mīlīgi viņi būtu, CryptoKitties nebija populārs to cilvēku vidū, kuri tīklā mēģināja veikt reālus maksājumus vai veidot dApps!

Tā kā Litecoin blokķēdē tiek glabāti tikai dati par maksājumiem, lietotāji daudz retāk saskaras ar kavēšanos, veicot darījumus. Tomēr tas būs lēnāk nekā Ethereum, ja tajā dienā neviens no blokķēdēm netiek intensīvi izmantots.

Tas nozīmē, ka ir lietderīgi izmantot Litecoin norēķiniem, jo ​​Ethereum tiek izmantots, lai izstrādātu potenciāli pasaulē mainīgas lietojumprogrammas. Tāpēc ir laba ideja, lai tīkls būtu brīvs izstrādātāju eksperimentiem.

Litecoin vs Ethereum: Secinājums

Nu, tas ir manam Litecoin vs Ethereum ceļvedim!

Cerams, ka tagad jums vajadzētu zināt mazliet vairāk par divām lielākajām kriptovalūtām pēc tirgus ierobežojuma. Jums vajadzētu saprast atšķirību starp Ethereum un Litecoin, zināt par abu vēsturi un to, kurš viņus abus ir izveidojis.

Jums vajadzētu zināt arī par tehniskajām atšķirībām starp abām kriptovalūtām. Visbeidzot, veicot maksājumus, jums vajadzētu būt iespējai izvēlēties starp Litecoin vai Ethereum.

Ja esat ievērojis visu ceļvedi, jums vajadzēja secināt, ka šie divi īsti nekonkurē. Tā vietā tie piedāvā ļoti dažādas funkcijas. Šī iemesla dēļ labāk nedomāt par Litecoin vs Ethereum, jo ​​viņi abi var dzīvot blakus!

Tātad, ar jūsu jaunatklātajām zināšanām, kāda, jūsuprāt, ir Litecoin un Ethereum nākotne? Noteikti informējiet mani!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me