Kas ir Elizabete Stārka? Lightning Labs izpilddirektors

Kopš kriptovalūtas sākuma lielākā daļa aktīvo robežu inovāciju programmā ir bijuši vīrieši, tomēr pēdējos divos gados, neapdraudot citu ieguldījumu, Elizabete Stārka ir izrādījusies milzu sieviete, kas rēķinās ar savu ieguldījumu kā zibens tīkls bitcoin kopienai. Tātad, kāds varētu jautāt, kas ir Elizabete Stārka? No kurienes viņa ir? Kāds ir viņas portfelis? Tagad, līdz detaļām.

Elizabete Stārka ir absolvējusi Hārvardas universitāti, kur ieguvusi J.D. Viņa piedzima Brooklynā, Ņujorkā un šobrīd dzīvo Sanfrancisko, Amerikas Savienotajās Valstīs, viņa ir Lightning Labs līdzdibinātāja un izpilddirektore. Zibens laboratorijas ir uzņēmums, kas “mērogo blokķēdes”. (Ko nozīmē mērogot blokķēdi? Uzziniet vēlāk.) Kā kriptovalūtas entuziaste, viņa ir kolēģe Monētu centrā. Monētu centrs ir pētījumu centrs, kas izveidots (bezpeļņas organizācija), lai atbalstītu labas valdības politikas īstenošanu attiecībā uz kriptovalūtām, t.i., Bitcoin, Ethereum, Litecoin utt. Un citām decentralizētām tehnoloģijām. Lai gan viņa nav ļoti iesaistīta akadēmiskajā vidē, kā tas šķiet kriptogrāfijas kopienai, viņa tomēr nav pārtraukusi saites ar akadēmisko aprindu. Viņa ir viesizrāde Jēlas informācijas sabiedrības projektā un pasniedz arī Jeilas universitātē. Abās universitātēs viņa ir mācījusi par P2P tehnoloģiju, atvērtā koda protokolu un citām tehnoloģijām. Kā Thielas stipendijas mentore viņa strādā ar nolūku sniegt atbalstu, t.i., finansiālu atbalstu studentiem, kas jaunāki par 23 gadiem, ar nolūku pamest skolu, lai īstenotu citus projektus. Būtu interesanti atzīmēt, ka Starks nav izstrādātājs; tomēr viņas interese par tehnoloģijām ir ievērojama.

Zibens spilveni: kā darbojas zibens tīkls

Zibens laboratorijas ir tehnoloģiju jaunuzņēmums, kas izstrādā atvērta protokola slāni, izmantojot blokķēdes un viedo līgumu funkciju pieejamību, lai darījumus jebkuram visā pasaulē veiktu lēti un ātri. Tas ir paredzēts, lai palīdzētu blokķēdes mērogojamībai. Tas ir redzams Bitcoin blokķēdē, aktivizējot Lightning tīklu 2018. gadā. Izmantojot mērogojamību, nevis parasto procesu, kurā informācija tiek apstrādāta visos mezglos, lai apstiprinātu darījumus, šis protokols racionalizē atsevišķos darījumos iesaistīto mezglu skaitu. Tādējādi darījumu veikšanas laiks būtu ātrāks nekā parasti, un tas arī radīs saprātīgas maksas. Mezglu pāri vada šos darījumus. Šie mezgli nosūta sūtītāju darījumā ar uztvērēju, un tos savieno sākotnējā blokķēdē esošie maksājumu kanāli. Kad tiek izveidots kanāls, abas darījumā iesaistītās puses ievieto līdzekļus blokķēdē ierakstā, abām pusēm parakstoties, lai notiktu darījumi..

Elizabete Starka, Lightning Labs izpilddirektore

Attēlu kredīti: Lightning Labs

Tomēr šāda veida darījumiem ir priekšrocības un trūkumi. Tā kā darījumam ir nepieciešama abu pušu piekrišana, lai parakstītu darījumus, vienas puses nepieejamība var izraisīt darījuma atcelšanu vai arī puse, kurai nepieejamā puse zaudē savus līdzekļus. Ir svarīgi atzīmēt, ka šis zibens efekts nedarbojas tikai Bitcoin, bet arī citās blokķēdēs. Faktiski var tikt veikta šķērsbloku ķēdes implantēšana, izmantojot zibens, lai jebkurā laikā varētu veikt žetonu mijmaiņu. Visbeidzot, saskaņā ar Lightning labs misijas paziņojumu, viņi ir misijā, bet nākamās paaudzes elastīgajā, decentralizētajā & finanšu sistēma.

“Mēs uzskatām, ka sistēmas, kuru pamatā ir kriptogrāfija, blokķēde un viedie līgumi, uzlabos finanšu sadarbību visā pasaulē vēl nebijušos veidos gan lielos, gan mazos mērogos.”

Skatieties, kā viņa šeit runā par otrā slāņa nozīmi.

ELIZABETH STARK IEGULDĪJUMS KRIPTO KOPIENĀ

Pēc faktiskās vēstures kriptonauda netika sākta 2008. gadā. 20. gadsimta 90. gados bija cilvēki, kurus sauca par cypherpunks, apskatot viņu ieguldījumu, rakstot, mēs atrodam pārsteidzošu līdzību starp viņiem un Bitcoin. Tādējādi mēs varam teikt, ka viņu kriptogrāfijas kopiena atrod vietu pašreizējā laikmetā. 2008. gadā Bitcoin ar oficiālu izlaišanu 2009. gada janvārī izgudroja vīrietis (vai grupa, identitāte nav zināma) ar nosaukumu Satoshi Nakamoto.

Tātad, kā jau iepriekš teikts, ka Elizabete Stārka ir Lightning Labs izpilddirektore un līdzdibinātāja, viņa ir devusi ieguldījumu sabiedrībā blokķēžu jomā. Pirmkārt, kas ir blokķēde? Blockchain ir digitālā tīkla virsgrāmata, kurā darījumi, kas veikti ar bitcoīnu vai citu kriptovalūtu, tiek ierakstīti hronoloģiski un publiski. Izmantojot zibens laboratorijas, ir iespējama blokķēžu mērogošana. Ko nozīmē mērogot blokķēdes? Šis process nodarbojas ar bloku ķēdē iespējamo darījumu skaitu laika vienībā. Blokķēde reģistrē darījumus no paša sākuma, un tas darbojas, pārejot informāciju no viena mezgla uz otru. Blokķēdi veido mezgli, kas apstiprina darījumus ķēdē. Tāpat kā Bitcoin izveides laikā, tam tika piešķirts bloka lieluma ierobežojums 1 MB, un, veicot darījumus, informācija tiek saglabāta blokā pēc tam, kad mezgli to ir apstiprinājuši, un, kad 1 MB ir pārsniegts, tiek izveidots vēl viens bloks . Tātad, pēc statistikas datiem, tiek novērots, ka vidēji sekundē apstrādāto darījumu skaits ir no 3,3 līdz 7. Tādējādi tas nosaka blokķēdes mērogojamību informācijas apstrādes trafika rezultātā. Tātad, lai atrisinātu šo problēmu nākotnē, viņa ieviesa koncepciju ar atzīmi “Otrais slānis”. Tas ir plaši pazīstams kā zibens tīkls, par kuru Bitcoin Core izstrādātāji izteicās, kad cilvēki 2017. gadā aicināja aktivizēt SEGWIT.

BITCOINA UN TĀS BLOKA ŠĶIDRUMA GALVENIE UZDEVUMI

  • Laiks: Iepriekš tika minēts, ka pēc bloka aizpildīšanas tiek izveidots jauns bloks, tādējādi vidēji ik pēc desmit minūtēm tiek izveidots jauns bloks. Tas aizkavē darījumu procedūras, jo pēc bloka aizpildīšanas rindā esošie darījumi gaidītu kalnraču apstiprinājumu. Šie darījumi, kas ir rindā pēc pārpildes, ir tie, kurus mēs saucam par “bitcoin mempool”. Šī stingrā procesa dēļ, kamēr daži darījumi vēl tiek rindoti, citi darījumi nonāk rindā. Tādējādi ir saprotams, ka jo lielāki darījumi ir rindā, jo vairāk procenti no tiem iestrēgst mempool. Sākot ar 2018. gada janvāri, vidējais apstiprinājuma laiks sasniedza visu laiku augstāko līmeni – 190 stundas 53 minūtes jeb aptuveni astoņas dienas. Šī apstrādes laika aizkave kopā ar paaugstinātajām darījumu maksām daudziem investoriem lika nervozēt, ja bija plāns aktivizēt SEGWIT 24 bloku ķēdē, kas paaugstinātu bloka lieluma ierobežojumu un dotu vietu dakšiņām blokķēdē. Pēc šī lēmuma radās divas nozīmīgas cietās dakšas ar iegūtajām valūtām attiecīgi ar nosaukumu Bitcoin Cash un Bitcoin Gold.
  • Darījuma maksa: Kriptogrāfijas valūtā, kā minētie mezgli ir blokķēdes autoritātes skaitļi, un tie netiek privatizēti, tā ir universāla vienprātība, kas izlēma, kas notiek ar blokķēdēm. Cilvēkus, kas darbojas šajos mezglos, sauc par kalnračiem. Kriptovalūtas ieguve ir ienesīga kriptonauda. Bitcoin ir darba valūtas pierādījums, un tādējādi veids, kā kalnrači saņem algu, ir atrisināt sarežģītas kriptogrāfijas mīklas. Viņu darbs ir apstrādāt katru darījumu un savukārt pievienot savu darījumu atmiņu blokķēdei. Kā atlīdzību par darbu blokķēdes uzturēšanā viņiem tiek maksāts Bitcoin; šīs atlīdzības ir no darījumu maksām un izmaksām par blokķēdes uzturēšanu pārbaudē. Tātad, kaut arī augstas TX maksas ir izdevīgas kalnračiem, tomēr bloku ķēdes darījumu dalībniekiem tas ir neizdevīgi. Bez tam, augstas TX maksas neatbalstītu mikromaksājumus. Tātad, risinot šos jautājumus, Elizabete sāka Lightning Labs ierosināt divu slāņu atvērtā koda protokolu sākotnējā blokķēdē tā, ka problēma ar darījumiem Bitcoin mempool, izraisot laika aizkavēšanos darījumā un augstās maksas, tika pārtraukta.

Šajā Manuel Stages videoklipā ar nosaukumu “The Blockchain and Us” ir iekļauta arī Elizabetes intervija.

Zibens kabatas: GUDRI LĪGUMI

Zibens efekts rada līgumisku ietekmi uz Bitcoin blokķēdi. Var teikt, ka tā ir viedo līgumu slēgšanas sistēma. Tomēr šajā struktūrā blokķēde kalpo kā tiesa, kuru nevar uzpirkt. Atcerieties, ka katrs blokķēdes darījums ir izdzēšams un nerediģējams. Tātad, kad viedais līgums ir sagatavots un viss, kas ir līguma detaļas, ir iepriekš noteikts. Zibens pārliecinās, ka līgums ir pareizi izpildīts.

Pieņemsim, ka, saprotot to labāk, divas personas vēlas veikt darījumus, proti, Rīsi un Ūdens kā maksājums par tiešsaistes pakalpojumu maksu. Viņi abi noslēgtu 2-of-2 vairāku parakstu līgumu (to var pielīdzināt bankas kopējam krājkontam, kur fonda izņemšanas darbības veikšanai ir nepieciešami abi paraksti) par sākotnējo blokķēdi. Tad šī darbība novirza viņus uz otro slāni, kas nolasa darījumu starp abiem. Iedomājieties, ka rīsi un ūdens iemaksā attiecīgi $ 50 un $ 100, veicot maksājumu kanālu 150 USD. Būtu, ka katru reizi, kad viņi veic darījumus, viņi apmainās ar savu digitālo parakstu, lai atjauninātu sava ārpusķēdes kanāla darījumu vēsturi. Ir svarīgi atzīmēt, ka darījums notiek atvērtā pirmkoda protokolā un monētas neatstāj blokķēdi, kas tiek ierakstīts, ir darījums. Kanāls ir atvērts, kad notiek darījums, un tiek slēgts, kad darījums ir pabeigts tā, ka galīgā darījumu vēsture tiek pievienota blokķēdei. Tātad, tā kā blokķēde pasargā dalībniekus no monētu zādzības, zādzības mēģinājumu gadījumā zaglis šajā procesā zaudē žetonus kā soda naudu, un viņa līdzekļi tiek ieskaitīti dalībniekam, kura žetonus vajadzēja nozagt. Tomēr ir ieteicams pārraidīt jaunāko likumīgo kanāla statusu jebkurā zādzības mēģinājumā, pirms galīgais darījums tiek nosūtīts blokķēdei.

Iepriekš paskaidrotais gadījums ir tas, kas pastāv starp diviem dalībniekiem, kā ir ar tīklu starp kanāliem tā, ka Rīsi vēlas nosūtīt Danam 25 USD, bet viņiem nav atvērta kanāla, bet Water ir atvērts kanāls ar Dan. Tādējādi Rīsi tā vietā, lai atvērtu jaunu kanālu ar Dan, Rīsi var nosūtīt maksājumu caur Water. Tomēr šajā scenārijā Zibens tīkls darbojas tā, ka Ūdens vispirms nosūta līdzekļus Danam, pirms viņš atgūst savu naudu no Raisa, kaut arī par to varētu būt jāmaksā, jo viņš darbojas kā zibens mezgls. Šī struktūra neļauj ūdenim nozagt līdzekļus. Ir svarīgi zināt, ka šī sistēma nepastāv, balstoties uz uzticēšanos. Tādējādi viss tiek darīts uzmanīgi un kārtībā.

VIŅAS KRITIKA

Tā kā kriptogrāfiskā telpa ir tehnoloģiski orientēta telpa, pret viņu ir izskanējusi diezgan daudz kritikas, jo domājama nespēja izskaidrot dziļus tehniskos jēdzienus, kas bija viņas projekta pamatā. Lai gan viņai ir juridiskais pamats, viņas entuziasms ir redzams katru reizi, kad viņa runā, un spilgti izmanto piemērus, lai izskaidrotu sarežģītus jautājumus savā projektā. Tomēr mēs varam teikt, ka kritika par viņas izteikšanu, iespējams, ir saistīta ar galveno iemeslu, kāpēc tika veikta intervija, kas ir ļaut viņai vairāk runāt par savu projektu, bet sabiedrība vēlas vairāk, ko neviens nekad nav nosūtījis pierādījumus, kas pamato viņu prasības.

Tāpat arī tiek novērots, ka, lai gan zibens palīdz padarīt mikromaksājumus vieglākus, ātrākus & lētāk, to nevar teikt par lielāku darījumu, jo tas sistēmā rada daudz neuzticības jautājumu. Piemēram, saskaņā ar soda darījumu iedomājieties kādu, kura naudas sods ir 10 ASV dolāri par iespējamu zādzības mēģinājumu, un viņam līdzekļi tiek pārskaitīti uz otru, kaut arī naudas līdzekļi ir mazi, tomēr soda darījums izraisītu daudz uzacu. Tas nozīmē, ka tagad iedomājieties kādu, kura līdzekļi ir 100 000 ASV dolāru un tiek pastāstīts par soda darījumu, par kuru viņa līdzekļi tiktu pārskaitīti cietušajam bitcoineram, kurš sūdzējās par žetonu zādzību, ja tas netiek labi pārvaldīts, šī viena darbība var novērst lietotājus no viedās iestatīšanas līgumi par bitcoin blokķēdi, izmantojot Apgaismojuma tīklu. Kaut arī zibens tīkls ir izpildījis solījumu padarīt bitkoina darījumus vieglākus, lētākus un ātrākus, tam sevi jāuzlabo, jo liela apjoma pārdevēji ir efektīvi ieguldītāji jebkurā ekonomikā.

Atsauces:

https://cointelegraph.com/news/lightnings-elizabeth-stark-2017-will-be-the-year-of-smart-contracts

www.hackernoon.com/5-notable-women-in-the-blockchain-and-crypto-industry-6dd5981c0e7d

www.ccn.com/lightning-chief-its-a-bitcoin-not-blockchain-world/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me