Kas ir Vitāliks Buterins? Ethereum dibinātājs

Vai jūs esat jauns kriptonauda? Vai jūs tikko sākāt lasīt par kriptonauda un cik dažādas kriptonauda parādījās? Ja jā, ir viens vārds, kuru ir grūti ignorēt – Vitalik Buterin. Tātad, kurš ir Vitāliks Buterins?

Lielākā daļa no mums viņu pazīst kā Ethereum dibinātāju un Bitcoin Magazine līdzdibinātāju. Pēc tā izskata un līdzšinējiem sasniegumiem viņš ir apdāvināts tūkstošgadnieks, kurš ir izcils matemātikā, kurš dažu nedēļu laikā ir apguvis mandarīnu valodu, pametis universitāti un īsā laikā kļuvis par nozīmīgu ietekmi kriptogrāfijas nozarē.

Izskatās pēc ģēnija, pareizi?

Kas ir Vitāliks Buterins?

Vitāliks Buterins ir Krievijas un Kanādas programmētājs, kurš izstrādāja un nodibināja Ethereum. Viņš dzimis 1994. gada 31. janvārī Kolomnā, Krievijā. Kad viņam bija tikai seši gadi, viņa vecāki imigrēja uz Kanādu.

Šeit ir interesants fakts no bērnības, kad viņš mācījās tikai trešajā klasē – viņu pamatskolā ievietoja klasē apdāvinātiem bērniem. Nu, jūs varat teikt, ka Vitāliks Buterins jau no paša sākuma bija paredzēts kaut kam lielam.

Viņam padevās matemātika un viņš varēja galvā pievienot trīs ciparus ātrāk nekā vidusmēra cilvēks. Arī viņš jau no agras bērnības bija ieinteresēts datorprogrammēšanā. Viņa tēvs Dmitrijs Buterins pats bija datorzinātnieks.

Kad viņam bija 17 gadu, viņš spēlēja World of Warcraft, tāpat kā jebkurš cits 17 gadu vecums. Tomēr viņu ieinteresēja arī kaut kas cits – Bitcoin.

Vitālika vēsture

Attēlu kredīti: Techcrunch

Sākotnēji viņš nebija daudz ieguldīts kriptovalūtas idejā, bet viņa tēvs bija. Īsā laika posmā šī jaunā tehnoloģija viņam pieauga. Paturiet prātā, ka tajā laikā pat vispieredzējušākie finanšu eksperti nezināja, kas ir Bitcoin un kāds tas kļūs.

Viņš apmeklēja Abelarda skolu Toronto un turpināja iestāties Vaterlo universitātē. Tieši tad viņš vēl vairāk iesaistījās Bitcoin.

Viņš sāka rakstīt foruma ziņas par kriptovalūtu ar ātrumu 5 Bitcoins. Tas bija ap šo laiku, kad izdilis un nerdijs koledžas bērns nolēma pilnvērtīgi nodarboties ar šo jomu. Viņu tik ļoti ieinteresēja kriptonauda, ​​ka viņš pat pameta universitāti, lai visu laiku ieguldītu jaunatklātajā aizraušanā.

Bitcoin Magazine līdzdibinātājs

Tas bija viņa universitātes dienās, kad viņa ziņas par Bitcoin paņēma impulsu un viņa viedoklis par šo iesācēju tehnoloģiju tika uzskatīts par ieskatu. Tā kā viņš tika uzskatīts par autoritāti šajā jautājumā, tāpēc, lai maksimāli izmantotu savu nesen atrasto slavu, 2012. gadā viņš kopā ar citu Bitcoin entuziastu Mihai Alisiju dibināja žurnālu Bitcoin..

Žurnāls Bitcoin tika dibināts, kad viņš vēl bija universitātē. Viņam tas bija drudžains laiks, jo viņš apmeklēja kursus universitātē un vienlaikus bija žurnāla galvenais rakstnieks. Žurnālu Bitcoin var uzskatīt par Buterin pirmajiem panākumiem, jo ​​žurnāls izrādījās lielisks Bitcoin ietekmētājs.

Nedaudz vairāk par Bitcoin Magazine

BTC Media no Nešvilas, Tenesī, 2015. gadā iegādājās žurnālu Bitcoin. BTC Media publicē arī izplatītos, yBitcoin un Let’s Talk Bitcoin. Laikā, kad sākās Bitcoin Magazine, tas tika izdrukāts un izplatīts Barnes & Cēls. Abonenti saņēma arī drukātus izdevumus. Tomēr tagad tas ir pieejams tikai tiešsaistē.

Bitcoin Magazine noteikti bija atspēriena punkts Vitālikam Buterinam, taču tieši Ethereum viņu izveidoja kā spēku, ar kuru jārēķinās kriptonauda pasaulē.

Tātad, kāds jums jautā, kurš ir Vitāliks Buterins, jūs varat sākt ar to, ka viņš ir viena no populārākajiem kriptonauda žurnāliem – Bitcoin Magazine līdzdibinātājs.

Ethereum dibinātājs

Meklējot vaicājumu ‘Who is Vitalik Buterin’, atbilde visbiežāk ir Ethereum dibinātāja. Tieši Ethereum padarīja Vitāliku Buterinu par tādu, kāds viņš ir šodien. Smieklīgākais ir tas, ka tad, kad viņš uzrakstīja Ethereum balto grāmatu, viņš nebija paredzējis, ka tas izdosies tik labi.

Buterins gandrīz uzskatīja, ka kriptogrāfijas analītiķi to izmetīs atkritumos un diezgan drīz to atcels. Par pārsteigumu viņa ideja tā vietā, lai tiktu grauzdēta, izpelnījās atzinību un uzslavas. Tas bija brīdis, kad viss sākās, un Buterins vēl jo vairāk pārliecinājās, ka tas ir veids, kā iet.

Galu galā viņš savu dzīvi bija veltījis kriptovalūtai, un viņam bija tikai dabiski spert soli priekšā.

Kas ir Ethereum?

Ethereum ir atvērtā koda, uz ķēdēm balstīta un publiska datoru platforma, kurai ir skriptu funkcionalitāte. Ethereum ģenerē bloku ķēdi Ether, Ethereum platformas kriptovalūtai.

Ethereum tika izveidots, lai pārvarētu Bitcoin protokola ierobežojumus. Bitcoin dibinātājs Satoshi Nakamoto mainīja globālo darījumu darbību un no procesa izslēdza trešo personu. Tas radīja sistēmu, kas reģistrēja darījumus izplatītajā valsts virsgrāmatā, kas darbojas saskaņā ar konsensa algoritmu, kas apliecina darbu. Jūs varat uzzināt vairāk par šo un blokķēdi kopumā šeit.

Blokķēdes tehnoloģijai, kuru Nakamoto izmantoja Bitcoin, bija ierobežojumi. Drošības nolūkos Bitcoin rakstītais protokols tika apzināti izstrādāts tikai nesarežģītu darbību veikšanai. Tāpēc sarežģītus darījumus starp maksātāju un maksājuma saņēmēju nevarēja izpildīt saskaņā ar šo protokolu, lai gan ideja par šādu blokķēdi bija darbojusies jau ilgu laiku.

Ethereum – uzlabota Bitcoin versija?

Buterins saprata šo problēmu un nolēma uzrakstīt Turing-complete programmēšanu, lai izveidotu šādu blokķēdes tehnoloģiju, kas spēj radīt visa veida lietojumprogrammas un viedos līgumus. Buterins izteica viedokli par šo problēmu vienā no savām intervijām:

vitalik ethereum dibinātājs

Ethereum baltajā grāmatā viņš tālāk paskaidroja,

Kas tā Vitalik

Ethereum radīja jaunu nozari, kurā visu veidu kriptogrāfijas projektus varēja izveidot ar saviem žetoniem.

Vitālista Buterīna politiskie uzskati

Pietiek ar viņa agrīno dzīvi, interesi par bitkoinu un kas viņu mudina izveidot savu kriptovalūtu, kā ir ar viņa politiskajiem uzskatiem? Kas ir Vitālijs Buterins, kad runa ir par politiku?

Var droši pieņemt, ka Vitāliks Buterins ir brīvprātīgais un brīvo tirgu piekritējs. Pierādījums tam ir viņa interese par Frīdmana, Misesa, Sauela un Heika darbu. Padomus par to varat atrast arī Vitalik Buterin emuārā. Viņš nav izvairījies paust savus liberastiskos uzskatus savos tvītos, ierakstos un intervijās.

Buterina viedoklis par brīvajiem tirgiem ir nedaudz savādāks nekā vairumam cilvēku. Kad mēs runājam par brīvo tirgu un kapitālismu, nākamā doma ir par peļņu. Runājot par šo tēmu, viņu tik ļoti neuztrauc peļņa. Viņa viedoklis par brīvo tirgu ir tāds, kas dod uzņēmējiem iespēju būt brīviem un radošiem.

Viņš atkal un atkal ir iedvesmojis domu, ka šādai sistēmai nevajadzētu būt par naudas šķērsošanu, bet gan ļaut jauninājumiem un radošumam darīt kaut ko vērtīgu sabiedrības labā. Vitalic Buterin Twitter kontā ir daudz tvītu, kas atklāj viņa viedokli par kapitālismu.

Vitalic Buterin Twitter rokturis: @VitalikButerin

Šķiet, ka viņš ļoti labi zina, kā tādas sistēmas kā kriptonauda var pārveidot par miljonu uzkrāšanas shēmu. Tāpēc viņš brīdina cilvēkus šajā biznesā piesardzīgi staigāt.

Viņa uzskati ir diezgan cerīgi, un tiem, kas ir kriptovalūtā, vajadzētu ņemt vērā viņa un citu līdzīgo vārdus. Aplūkojot viņa ceļojumu, skaidri redzams, ka viņu virza nevis jaunumi, bet inovācijas. Tomēr tas nenozīmē, ka viņš nav bagāts.

Vienkārši sakot, ja jūs domājat par kriptonauda, ​​ieteicams sekot viņam twitter un citās sociālo mediju platformās.

Vitalik Buterin neto vērtība

Ja jūs domājat, ka viņš noteikti ir nopelnījis bagātību no savas radīšanas, jūs neesat pilnīgi kļūdījies. Ethereum tirgus ierobežojums tiek novērtēts virs 50 miljardiem USD, un viņš ir otrās veiksmīgākās kriptovalūtas vadītājs pasaulē.

Viņa bagātība un aktīvi nav slēpti, un pārredzamība ir tas, kas viņu padara vēl likumīgāku. 2016. gada februārī viņš atklāja, cik daudz viņam ir paša kriptonauda ETH. Tajā laikā viņam bija 630 000 ETH. Pēc dažiem mēnešiem viņš likvidēja vienu ceturtdaļu no tiem. Pat pēc šī gājiena viņam ir palicis daudz ETH.

Interesanti ir tas, ka, tā kā Ethereum ir tik caurspīdīga blokķēde, ikviens var jebkurā laikā izsekot, cik daudz viņam ir ETH. Lai tas jums būtu vienkāršs parastās valūtas ziņā, viņš maksā 175 miljonus ASV dolāru.

Tas ir viņa pārredzamība attiecībā uz sistēmu un saviem aktīviem, kas padara Ethereum tik uzticamu. Mēs esam redzējuši pietiekami daudz shēmu un skandālu, kas griežas ap kriptonauda, ​​lai būtu mūsu atrunas. Tomēr Buterins ir nopelnījis uzticamību taisnīgi un kvadrātveida. Nebūtu nepareizi teikt, ka Vitalik Buterin pārstāv patieso un pozitīvo kriptovalūtas seju.

Vitaliks Buterins, ietekmētājs

Buterin, bez šaubām, būtiski ietekmē kriptonauda entuziastus. Tam, ko viņš saka un raksta, ir liels svars. Viņš bija ietekmētājs ilgi pirms Ethereum parādīšanās. Kad viņš uzsāka žurnālu Bitcoin, viņa vārds bija šis vārds.

Kā 24 gadus vecam bērnam var būt tik liela ietekme? Tas, ka viņš ar Ethereum nāca klajā ar tik izcilu blokķēdes risinājumu, varētu būt iemesls. Iespējams, tas bija viņa unikālais skatījums un pārredzamība, kas ļāva cilvēkiem viņu uzklausīt, vai varbūt tā bija milzīga veiksme. Viņš Twitter tuvojas miljonam sekotāju un tur ir ļoti aktīvs.

Nāves mānīšana no 2017. gada jūnija skaidri parāda viņa ietekmi, kaut arī skumji. Baumas par Buterina nāvi autoavārijā izplatījās kā kūlas uguns. Kriptovalūtas ziņu vietnes un emuāri sāka izplatīt ziņas. Pēc šīm baumām Ethereum cena pieauga no 300 līdz 230 ASV dolāriem.

Vitaliks ir ieguvis atzinību un balvas par savu ieguldījumu.

  • Viņš ieguva Thielas stipendijas balvu 2014. gadā
  • Tajā pašā gadā Vitāliks Buterins ieguva arī pasaules tehnoloģiju balvu
  • Viņš tika nosaukts par vienu no Fortune 40 Under 40 2016. gadā
  • 2018. gadā viņš iekļuva arī Forbes sarakstā ar 30 jaunākiem par 30 gadiem

Pats Buterins tik ļoti neizbauda savu slavu. Kad viņam jautāja par viņa slavu un ietekmi intervijā Financial Times, viņš atbildēja:

“Pagājušajā gadā tas nonāca līdz vietai, kur [slava] kļuva vairāk kaitinoša nekā laba.”

Tātad, kas ir Vitāliks Buterins? Iespējams, intraverts, ģēnijs, kurš vēlas mainīt pasauli, darītājs ar lieliem mērķiem.

Kas ir Vitalic Buterin? Stingrs decentralizācijas atbalstītājs

Pats par sevi saprotams, ka Buterins atbalsta decentralizācijas kustību. Tas ir tikai agrīnā stadijā, un pasaule pamazām virzās uz to. Mēs tikai sākam redzēt iespējas, un vēl ir daudz kas cits. Vitāliks ir viens no galvenajiem motīviem, kas to aizstāv, un šajā ziņā viņš arī ir sava veida varonis.

Koplietojama ekonomika iet roku rokā ar decentralizāciju, un lielās korporācijas kāpj uz kuģa, un jūs zināt, ka tas ir liels, ja tādi uzņēmumi kā Microsoft tajā skatās. Kriptovalūtas plaukst galvenokārt decentralizācijas dēļ. Uzziniet, kā decentralizētās lietotnes maina mūsu pasauli.

Viņa viedoklis par decentralizāciju un blokķēdi ir tāds, ka spēks nonāk mazajam puisim, t.i., uzņēmējiem. Viņš teica WIRED 2016. gadā:

Pēdējās domas

Tātad, kurš ir Vitāliks Buterins?

Viņš ir uzņēmējs.

Noteikti tehnoloģiju ģēnijs.

Viņš ir skaitļu crunchers.

Arī daudzvalodu ģēnijs.

Viņš ir Ethereum dibinātājs un pasaules populārākās kriptovalūtas panākumu pamatlicējs.

Viņš ir tas, kas pasaulei šodien vajadzīgs, kad mēs cenšamies uzlabot savu ekonomiku, aizsargāt savus datus un sagatavoties nākotnei.

Tur ir daudzi, kas joprojām domā, ka kriptonauda ir mānīšana, bet patiesība ir tāda, ka Buterinam līdzīgi cilvēki ir ļoti reāli, un tas, ko viņi ražo, ir tālu no viltus. Pat pēc šādu panākumu sasniegšanas viņš neapstājas. Nesen viņš viesojās Krievijā un tikās ar prezidentu Putinu. Rezultāts? Vēl viena kriptovalūta Krievijas tirgum notiek sarunās. Ar viņa idejām un ētisko viedokli kriptovalūta un blokķēdes, šķiet, ir labās rokās.

Atsauces:

https://github.com/ethereum/wiki/wiki/White-Paper

https://www.wired.com/2014/01/ethereum/

https://www.wired.com/2016/06/the-uncanny-mind-that-built-ethereum/

https://www.forbes.com/profile/vitalik-buterin/

https://vitalik.ca/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me