6 galvenās blokķēdes funkcijas, kas jums jāzina tagad

Interesanti, kāpēc Blockchain pēdējos gados ir ieguvis tik lielu popularitāti. Šeit mēs piedāvājam populārākās Blockchain funkcijas!

Blockchain tehnoloģija pastāv jau diezgan ilgu laiku, joprojām aktīvi atrodoties uzmanības centrā. Kaut arī pret šo tehnoloģiju pastāv dalītas jūtas, tomēr neviens nevar pilnībā par zemu novērtēt tās lomu pasaules ekonomiskajā vidē.

Šī tehnoloģija vispirms nonāca uzmanības centrā, izmantojot bitkoinu, kas ir ļoti populāra kriptonauda. Diemžēl tagad tas ir kļuvis pārāk pārvērtēts un nepastāvīgs, salīdzinot ar citām kriptovalūtām. Bet tas, ko Bitcoin pievērsa mūsu uzmanībai, ir pati blokķēdes tehnoloģija.

Reģistrējieties tūlīt: bezmaksas Blockchain kurss

Top Blockchain funkciju saraksts

Blockchain tehnoloģija nav tikai kriptovalūtu rezerves tīkls, bet tā piedāvā daudz vairāk. Tātad, kādas ir galvenās blokķēdes funkcijas, kas padara to tik neatvairāmu? Kāpēc tas iegūst tik lielu popularitāti? Lai atbildētu uz šiem jautājumiem, iegremdēsimies nedaudz dziļāk šajā ceļvedī esošajās blokķēdes funkcijās. Sāksim ar ātro Blockchain infografiku!

Blockchain tehnoloģiju funkcijas

1. Nemainīgums

Ir dažas aizraujošas blokķēdes funkcijas, taču starp tām “maināmība” neapšaubāmi ir viena no galvenajām blokķēdes tehnoloģijas iezīmēm. Bet kāpēc šī tehnoloģija nav sabojāta? Sāksim ar savienojošo blokķēdi ar nemaināmību.

Nemainīgums nozīmē kaut ko tādu, ko nevar mainīt vai mainīt. Šī ir viena no populārākajām blokķēdes funkcijām, kas palīdz nodrošināt, ka tehnoloģija paliks tāda, kāda tā ir – pastāvīgs, nemaināms tīkls. Bet kā tas to uztur?

Blockchain tehnoloģija darbojas nedaudz savādāk nekā tipiskā banku sistēma. Tā vietā, lai paļautos uz centralizētām iestādēm, tas nodrošina blokķēdes funkcijas, izmantojot mezglu kolekciju.

Katrā sistēmas mezglā ir digitālās virsgrāmatas kopija. Lai pievienotu darījumu, katram mezglam jāpārbauda tā derīgums. Ja vairākums uzskata, ka tas ir derīgs, tas tiek pievienots virsgrāmatai. Tas veicina pārredzamību un padara to izturīgu pret korupciju.

Tātad, bez vairākuma mezglu piekrišanas, virsgrāmatai neviens nevar pievienot nekādus darījumu blokus.

Vēl viens fakts, kas dublē galveno blokķēdes funkciju sarakstu, ir tāds, ka pēc tam, kad darījumu bloki tiek pievienoti virsgrāmatā, neviens nevar vienkārši atgriezties un to mainīt. Tādējādi neviens tīkla lietotājs to nevarēs rediģēt, dzēst vai atjaunināt.

Lasiet arī: Blockchain Fundamentals prezentācija

Kā tā cīnās ar korupciju?

Mēs zinām, kā katru gadu tiek uzlauzta milzīga naudas summa, izmantojot mūsu parastos kanālus. Daudzi cilvēki iztērē triljonus naudas, lai pasargātu savu biznesu no jebkādiem ārējiem uzlaušanas gadījumiem. Tomēr mēs vienmēr aizmirstam skaitīt iekšējo kiberdrošības riski kas nāk no korumpētiem cilvēkiem un varas iestādēm.

Daudzos gadījumos šiem uzlaušanas gadījumiem vienmēr ir iekšēja saite, lai uzzinātu par visiem drošības pasākumiem, tāpēc galu galā mēs maksājam cenu par savu uzticību. Kā jūs visi zināt, ka bankas tagad nav tik uzticamas, un pasaules ekonomikai ir nepieciešama neuzticama vide, lai pilnībā pārvarētu šo problēmu.

Tātad, runājot par vidi bez korupcijas, jūs varat viegli pieņemt, ka blokķēde noteikti var mainīt daudzus no šiem scenārijiem.

Ja uzņēmumi sāk integrēt blokķēdes tehnoloģiju, lai uzturētu savu iekšējo tīkla sistēmu, neviens nevarētu tajā uzlauzties, mainīt vai pat nozagt informāciju.

Publisks blokķēdes ir lielisks piemērs tam. Ikviens publiskajā blokķēdē var redzēt darījumus, tāpēc tas ir ļoti pārredzams. No otras puses, privāta vai federāla blokķēde vislabāk varētu būt uzņēmumiem, kuri vēlas saglabāt pārredzamību personāla vidū un ceļā aizsargāt savu slepeno informāciju no sabiedrības viedokļa.

Vai vēlaties uzzināt vairāk par Blockchain darbību? Izlasiet mūsu iepriekšējo rakstu, lai saprastu, kā darbojas Blockchain.

2. Decentralizēts

Tīkls ir decentralizēts, kas nozīmē, ka tam nav nevienas pārvaldes iestādes vai viena persona, kas rūpētos par sistēmu. Drīzāk mezglu grupa uztur tīklu, padarot to decentralizētu.

Šī ir viena no blokķēdes tehnoloģijas galvenajām iezīmēm, kas darbojas nevainojami. Ļaujiet man to padarīt vienkāršāku. Blockchain liek mums lietotājiem tiešu pozīciju. Tā kā sistēmai nav nepieciešama neviena pārvaldes iestāde, mēs varam tai tieši piekļūt no tīmekļa un tur uzglabāt savus aktīvus.

Jūs varat uzglabāt visu, sākot no kriptovalūtām, svarīgiem dokumentiem, līgumiem vai citiem vērtīgiem digitālajiem aktīviem. Izmantojot blokķēdi, jūs tieši kontrolēsiet tos, izmantojot savu privāto atslēgu. Tātad, jūs redzat, ka decentralizētā struktūra vienkāršo cilvēku spēkiem un tiesībām atdod atpakaļ viņu aktīvus.

Lasiet arī: Blockchain tehnoloģija: decentralizēta ekosistēma

Kāpēc tas ir tik noderīgs?

Tagad redzēsim, kā šī bloku ķēdes funkcija patiešām maina izmaiņas –

 • Mazāk neveiksmes: Viss blokķēdē ir pilnībā organizēts, un tā kā tas nav atkarīgs no cilvēka aprēķiniem, tas ir ļoti izturīgs pret kļūdām. Tātad šīs sistēmas nejaušas kļūmes nav parasts rezultāts.
 • Lietotāja vadība: Līdz ar decentralizāciju lietotāji tagad var kontrolēt savus īpašumus. Viņiem nav jāpaļaujas uz trešo personu, lai saglabātu savus aktīvus. Visi viņi to var izdarīt vienlaicīgi paši.
 • Mazāk pakļauti sadalījumam: Tā kā decentralizācija ir viena no blokķēdes tehnoloģijas galvenajām iezīmēm, tā var pārdzīvot jebkuru ļaunprātīgu uzbrukumu. Tas notiek tāpēc, ka uzbrukums sistēmai hakeriem ir dārgāks un nav viegls risinājums. Tātad, tas ir mazāk iespējams sadalījums.
 • Nav trešo personu: Decentralizēts tehnoloģijas raksturs padara to par sistēmu, kas nepaļaujas uz trešo personu uzņēmumiem; Nav trešās puses, nav pievienota riska.
 • Nulle veida izkrāpšana: Tā kā sistēma darbojas pēc algoritmiem, cilvēkiem nav iespējas izkrāpt jūs no nekā. Neviens nevar izmantot blokķēdi saviem personīgajiem ieguvumiem.
 • Caurspīdīgums: Tehnoloģijas decentralizētais raksturs rada pārredzamu katra dalībnieka profilu. Visas izmaiņas blokķēdē ir skatāmas un padara tās konkrētākas.
 • Autentiska daba: Šis sistēmas raksturs padara to par unikālu sistēmu jebkura veida cilvēkiem. Un hakeriem būs grūti to uzlauzt.

3. Uzlabota drošība

Atbrīvojoties no nepieciešamības pēc centrālās iestādes, neviens nevar vienkārši savā labā mainīt jebkuras tīkla īpašības. Šifrēšanas izmantošana nodrošina vēl vienu sistēmas drošības slāni.

Bet kā tas piedāvā tik lielu drošību, salīdzinot ar jau esošajiem tehniskajiem speciālistiem?

Nu, tas ir ārkārtīgi drošs, jo piedāvā īpašu maskējumu – kriptogrāfiju.

Pievienojot decentralizāciju, kriptogrāfija nodrošina vēl vienu lietotāju aizsardzības slāni. Kriptogrāfija ir diezgan sarežģīts matemātisks algoritms, kas darbojas kā ugunsmūris uzbrukumiem.

Katra informācija par blokķēdi tiek jaukta kriptogrāfiski. Vienkārši sakot, informācija tīklā slēpj patieso datu būtību. Šajā procesā visi ievades dati tiek iegūti, izmantojot matemātisku algoritmu, kas rada cita veida vērtību, bet garums vienmēr tiek fiksēts.

Jūs to varētu iedomāties kā unikālu identifikāciju visiem datiem. Visiem virsgrāmatas blokiem ir unikāls savs hash un tajos ir iepriekšējā bloka hash. Tātad, mainot vai mēģinot mainīt datus, tiks mainīti visi hash ID. Un tas ir kaut kas neiespējami.

Jums būs privāta atslēga, lai piekļūtu datiem, bet publiskā atslēga darījumu veikšanai.

Blockchain Security nodrošina izcilu aizsardzību uzņēmumiem. Uzziniet vairāk par Blockchain Security.

Jaukšana ir neatgriezeniska!

Jaukšana ir diezgan sarežģīta, un to nav iespējams mainīt vai mainīt. Neviens nevar paņemt publisko atslēgu un izdomāt privāto atslēgu. Arī viena ievades maiņa var izraisīt pilnīgi atšķirīgu ID, tāpēc nelielas izmaiņas nav greznība sistēmā.

Ja kāds vēlas sabojāt tīklu, viņam / viņai būtu jāmaina visi dati, kas saglabāti katrā tīkla mezglā. Varētu būt miljoniem cilvēku, kur visiem ir viena un tā pati virsgrāmatas kopija. Piekļuve miljoniem datoru un to uzlaušana ir gandrīz neiespējama un dārga.

Tāpēc tā ir viena no labākajām blokķēdes funkcijām. Tā kā to ir pārāk grūti apiet, jums nebūs jāuztraucas par hakeriem, kas no jums paņems visus jūsu digitālos līdzekļus.

4. Izplatītās grāmatas

Parasti valsts grāmata sniegs visu informāciju par darījumu un dalībnieku. Tas viss ir brīvā dabā, nav kur slēpties. Lai gan privātā vai federālā blokķēdes gadījums ir nedaudz atšķirīgs. Bet tomēr šajos gadījumos daudzi cilvēki var redzēt, kas patiesībā notiek virsgrāmatā.

Tas ir tāpēc, ka tīkla virsgrāmatu uztur visi pārējie sistēmas lietotāji. Tādējādi datoros tika sadalīta skaitļošanas jauda, ​​lai nodrošinātu labāku rezultātu.

Tas ir iemesls, kāpēc tas tiek uzskatīts par vienu no būtiskākajām blokķēdes iezīmēm. Rezultāts vienmēr būs efektīvāka virsgrāmatu sistēma, kas var pārņemt tradicionālās.

Lasiet arī: Starpība starp blokķēdi un izplatīto virsgrāmatu

Kāpēc tā ir viena no Blockchain svarīgām funkcijām?

 • Nav ļaunprātīgu izmaiņu: Izplatītā virsgrāmata patiešām labi reaģē uz jebkuru aizdomīgu darbību vai viltojumu. Tā kā neviens nevar mainīt virsgrāmatu un viss tiek ātri atjaunināts, ar visiem šiem mezgliem ir diezgan viegli izsekot, kas notiek virsgrāmatā..
 • Verifikācijas īpašumtiesības: Šeit mezgli darbojas kā virsgrāmatas verificētāji. Ja lietotājs vēlas pievienot jaunu bloku, citiem būtu jāpārbauda darījums un pēc tam jāsniedz zaļš signāls. Tas nodrošina lietotājam godīgu līdzdalību.
 • Nav papildu labumu: Neviens no tīkla nevar saņemt no tīkla īpašas labvēlības. Ikvienam ir jāiet pa parastajiem kanāliem un pēc tam jāpievieno savi bloki. Nav tā, ka jums ir vairāk spēka, tāpēc jūs iegūsiet vairāk privilēģiju.
 • Vadība: Lai blokķēdes funkcijas darbotos, katram aktīvam mezglam ir jāuztur virsgrāmata un jāpiedalās apstiprināšanai.
 • Ātra atbilde: Kā jau teicu iepriekš, starpproduktu noņemšana paātrina sistēmas reakciju. Visas izmaiņas virsgrāmatā tiek atjauninātas minūtēs vai pat sekundēs!

5. Vienprātība

Katra blokķēde plaukst vienprātības algoritmu dēļ. Arhitektūra ir gudri izstrādāta, un šīs arhitektūras pamatā ir vienprātības algoritmi. Katrā blokķēdē ir vienprātība, kas palīdz tīklam pieņemt lēmumus.

Vienkārši sakot, konsenss ir lēmumu pieņemšanas process tīklā aktīvo mezglu grupai. Šeit mezgli var ātri un salīdzinoši ātrāk vienoties. Kad miljoniem mezglu apstiprina darījumu, sistēmas vienmērīgai darbībai ir absolūti nepieciešama vienprātība. Jūs to varētu domāt kā par balsošanas sistēmu, kurā uzvar vairākums, un mazākumam tā ir jāatbalsta.

Vienprātība ir atbildīga par tīkla neuzticību. Mezgli, iespējams, neuzticas viens otram, bet tie var uzticēties algoritmiem, kas darbojas tā pamatā. Tāpēc katrs lēmums tīklā ir blokshēmas uzvarētājs. Tā ir viena no blokķēdes funkciju priekšrocībām.

Blokķēdēm visā pasaulē ir daudz dažādu vienprātības algoritmu. Katram no tiem ir savs unikāls veids, kā pieņemt lēmumus, un pilnveidošana iepriekš ievieš kļūdas. Arhitektūra tīmeklī rada taisnīguma valstību.

Tomēr, lai turpinātu decentralizāciju, katrā blokķēdē ir jābūt vienprātības algoritmam, pretējā gadījumā tiek zaudēta tā galvenā vērtība.

Lasiet tūlīt: kas ir konsensa algoritms?

6. Ātrāka norēķināšanās

Tradicionālās banku sistēmas darbojas diezgan lēni. Dažreiz darījuma apstrāde var ilgt vairākas dienas pēc visu norēķinu pabeigšanas. To var arī diezgan viegli sabojāt. Blockchain piedāvā ātrāku norēķinu, salīdzinot ar tradicionālajām banku sistēmām. Tādā veidā lietotājs var pārskaitīt naudu salīdzinoši ātrāk, kas ilgtermiņā ietaupa daudz laika.

Šīs blokķēdes funkcijas atvieglo ārvalstu darba ņēmēju dzīvi un palīdz saprast, kāpēc blokķēde ir svarīga. Daudzi cilvēki labākas dzīves un darba meklējumos dodas uz citu valsti un atstāj ģimenes. Tomēr naudas nosūtīšana viņu ģimenēm aiz ārzemēm prasa daudz laika, un vajadzības gadījumā tā var kļūt liktenīga.

Tagad blokķēdes ir pārāk ātras, un tās var viegli izmantot, lai nosūtītu naudu saviem mīļajiem. Vēl viens jautrs fakts ir viedā līgumu sistēma. Tas var ļaut ātrāk veikt norēķinus par jebkura veida līgumu. Šī ir viena no labākajām blockchain funkciju priekšrocībām līdz šai dienai. Un, ja trešā puse nav ceļā, cilvēki var nosūtīt naudu ar minimālu samaksu. Šķiet intriģējoši, pareizi?

Tādā veidā blokķēde ietekmēs starptautiskie darījumi arī!

Tātad, kāpēc nevajadzētu izmantot blokķēdes tehnoloģiju? Lai gan ir daži gadījumi, kad tīkls cenšas atbalstīt pārāk daudz lietotāju un ātrāka norēķināšanās nav iespējama. Pat ja tā, daudzi uzlabo šo scenāriju, un mēs drīz redzēsim, kā šo jautājumu labāk uztvert.

Blockchain funkcijas: Noslēguma piezīmes

Blockchain tehnoloģija nav tikai vēl viens satraukums, ko cilvēki aizmirst pēc dažām dienām. Ar visām savām blokķēdes funkcijām un lietojumprogrammām mēs varam droši pieņemt, ka tas ir šeit, lai paliktu. Visas svarīgās blokķēdes funkcijas padara visu citu ietekmi uz tīmekli.

Un kāpēc gan tā nebūtu? Tas ir iepludināts ar visu veidu jaunajām tehnikām. Lai gan blokķēde rada daudz diskusiju, tomēr, ja cilvēki var izmantot ideoloģiju, kas ir visu blokķēdes priekšrocību pamatā, viņi ikvienam var radīt gaišāku un spīdīgāku nākotni. Nemaz nerunājot, Blockchain var mainīt pasauli.

Tiecas veidot karjeru Blockchain. Sāciet tūlīt ar bezmaksas Blockchain Fundamentals kursu un dodieties uz priekšu, lai veiksmīgi veiktu Blockchain karjeru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me