Blockchain un IoT: dinamiskais duets

Pasaulē, kurā tehnoloģijas nobriest ārkārtīgi ātri, divas no tehnoloģijām – Blockchain un IoT iegūst eksponenciālu popularitāti. Atklāti sakot, abas šīs tehnoloģijas patiesi maina pasaules darbību.

Veikt, piemēram, IoT; tā šobrīd ir praktiski mūsu ikdienas sastāvdaļa. No otras puses, blockchain tehnoloģija notiek, lai iegūtu popularitāti uzņēmumu vidū. Tomēr tas arī lēnām nonāk mūsu ikdienas dzīvē, izmantojot visus dApps.

Patiesībā abas šīs tehnoloģijas iet roku rokā un rada stabilu tehnoloģisko duetu. Tāpēc mēs šajā ceļvedī aplūkosim visu, kas saistīts ar blokķēdi un IoT.

Tātad, sāksim!

Contents

1. nodaļa: Kas ir lietu internets (IoT)?

Sāksim ar pamatiem. Pārmeklējot to tīmeklī, iespējams, redzēsiet daudz tehnisku atbilžu, kas jums patiešām neko nepalīdzēs. Tātad, šeit ir īsa, bet nesarežģīta IoT definīcija –

“Tā ir ikdienas skaitļošanas ierīču un objektu sistēma vai starpsavienojums, izmantojot internetu, kas viņiem ļauj saņemt un nosūtīt datus.”

blockchain jot

Kas? Joprojām nav skaidrs? Ļaujiet man to izskaidrot vienkāršāk. Nu, tagad visi cilvēki pasaulē regulāri lieto mobilo, galddatoru, klēpjdatorus vai planšetdatoru. Turklāt ir droši teikt, ka šīs ierīces ir savienotas ar internetu.

Redziet, patiesībā internets patiešām ir spēļu mainītājs. Iedomājieties visas priekšrocības, kuras jūs saņemat tikai internetā. Senākos laikos zvanīt un ziņot varēja tikai pa tālruni.

Tomēr tagad internetā varat spēlēt spēles, lasīt grāmatu, klausīties mūziku, skatīties filmu utt.! Tātad, ieviešot viedierīces, gandrīz viss ir jūsu rīcībā.

Tomēr, attīstoties tehnoloģijai, tagad visas ar internetu saistītās ierīces var izveidot savienojumu savā starpā, neprasot cilvēka nesēju. Tas nozīmē, ka jūsu mobilais var sarunāties ar darbvirsmu vai viedās mājas ierīcēm.

Turklāt daudzi uzņēmumi tagad var automātiski piekļūt attiecīgajiem nozares datiem, tos manuāli neapkopojot. Turklāt viņi var tos pat kontrolēt tiešsaistē.

Jēdziens lietu internets ir mazliet plašs, un tajā ietilpst daudzas lietas. Turklāt iespējas ir milzīgas un padara mūsu dzīvi vieglāku nekā jebkad agrāk.

Kāpēc IoT ir svarīga?

Nu, jautājums ir par to, kāpēc lietu internetam vispār ir nozīme? Ja kāda ierīce ir savienota ar internetu, tā var nosūtīt un saņemt informāciju no interneta. Tādējādi šī ierīču spēja padara to gudru.

Piemēram, tagad jūs varat izmantot viedtālruņus, lai spēlētu spēles. Turklāt, ja vēlaties, varat to izmantot, lai ierīcē spēlētu jebkura veida mobilās spēles. Bet tas nenozīmē, ka jūsu viedtālrunis tika piegādāts ar visām spēlēm pasaulē.

Patiesībā tas ir tikai savienojums ar internetu un ļauj jums piekļūt tam. Visas jūsu spēlētās spēles tiek glabātas kaut kur citur. Tādējādi, lai viedtālrunis būtu gudrs, nav nepieciešams superdators vai liela krātuve.

Tas var vienkārši saņemt informāciju, pieslēdzoties jebkuram superdatoram, kas atrodas kaut kur pasaulē! Diezgan glīts, huh?

Pamatojoties uz ierīcēm, varat tās sadalīt trīs dažādās kategorijās. Šie ir –

 • IoT, kas var apkopot jebkādu informāciju un nosūtīt to uz citām ierīcēm.
 • IoT, kas var saņemt jebkādu informāciju un var uz tā balstīti analizēt vai darboties.
 • Ierīces, ar kurām var veikt abas lietas.

Patiesībā visi trīs veidi var gūt labumu, ja viņi var savstarpēji mijiedarboties.

Informācijas vākšana un izsūtīšana

Parasti šeit IoT ierīces var uzraudzīt vai savākt informāciju no savas vides, piemēram, kustības, temperatūru, gaisa kvalitāti, mitrumu un pat gaismu! Pēc informācijas apkopošanas tā var to tieši nosūtīt lietošanai internetā, un mēs varam tos analizēt tālāk.

Piemēram, zemnieks pirms kultūru laistīšanas var savākt informāciju par augsnes mitruma līmeni. Pamatojoties uz mitruma līmeni, viņš pēc tam var laistīt labību. Ja viņš nevar piekļūt augsnes mitruma līmenim, viņš to varētu nedaudz vai vairāk laistīt.

Rezultātā kultūraugi varētu iet bojā un beigties ar pilnīgu resursu izšķiešanu. Bet ar IoT ierīču palīdzību nebūtu iespēju kādreiz sabojāt labību.

Informācijas saņemšana un pēc tam funkcionēšana, pamatojoties uz to

Tā nav jauna stratēģija. Mēs redzam, ka daudzas mašīnas ikdienā saņem informāciju un darbojas, pamatojoties uz to. Piemēram, kad tālrunī izsaucat numuru un nospiežat zvanīšanas pogu, tas sāk zvanīšanas procesu, pamatojoties uz jūsu komandu. Vai arī tas varētu būt jūs, iedarbinot automašīnu ar atslēgu, un automašīna saņem komandu un iedarbina motoru.

Tomēr IoT ierīces var saņemt informāciju no tālienes un pēc tam rīkoties. Varbūt jūs izmantojat tālruni, lai piekļūtu mājas novērošanas kameru plūsmai. Turklāt jūs varat arī paziņot 3D printerim, ko vēlaties, lai tas drukātu, un pēc tam tas sāk to drukāt.

Tātad, jūs redzat, ka šīs ierīces arī atvieglo mūsu dzīvi nekā jebkad agrāk.

Darot visu paši

Ar IoT ierīču revolūciju tagad tas var paveikt abus iepriekš minētos. Šīs ierīces var apkopot informāciju, nosūtīt to, pēc tam to analizēt un rīkoties. Ļaujiet man to izskaidrot ar pamata piemēru.

Pieņemsim, ka lauksaimnieks izmanto šo tehnoloģiju, lai uzraudzītu un pārvaldītu lauksaimniecību. Šeit IoT ierīces vispirms var savākt informāciju no augsnes, un tā vietā, lai to nosūtītu lauksaimniekam, tā var nosūtīt to apūdeņošanas sistēmai.

Turklāt apūdeņošanas sistēma var automātiski ieslēgties, ja labību nepieciešams laistīt. Un tas tā nav, tad tas neieslēdzas. Patiesībā jūs varat to arī uzņemt.

Šeit IoT ierīces var izveidot savienojumu ar internetu un uzzināt par laika prognozēm. Ja būs lietus, tas nelaistīs labību, jo lietus to darīs. Tomēr, ja IoT ierīcei nebūtu šīs informācijas, ja tā būtu vajadzīga, un tūlīt pēc tam lietus izraisītu kultūru bojāeju.

Tātad, jūs redzat ar savienojumu ar internetu; ierīce tiešām var padarīt to daudz vienkāršāku lauksaimniekam.

Un tas ir tikai viens piemērs, tikai padomājiet, ko tas var darīt mūsu ikdienas dzīvē!

2. nodaļa: Kādi ir IoT komponenti?

Katra veida IoT sistēmai ir daži pamatkomponenti. Bez tiem sistēma nedarbotos tik efektīvi. Visiem komponentiem ir dažāda veida pienākumi, un visi komponenti sazinās viens ar otru un rada efektīvu ekosistēmu.

Tātad, lai palīdzētu jums uzzināt vairāk par to. Apskatīsim, kādi tie ir, vai ne?

1. Ierīces vai sensori

Sāksim ar ierīcēm vai sensoriem, kas notiek, lai apkopotu informāciju no vides. Turklāt tas varētu būt tikai vienkāršs laika apstākļu lasījums vai pat videoklips.

Jebkurā gadījumā ierīcē var būt viens sensors vai sensoru kopums. Viņi visi varēja iegūt atšķirīgu informāciju no vides, kurai tie ir pakļauti.

Jebkurā gadījumā sākuma slānī tā apkopos nepieciešamo informāciju un pēc tam nosūtīs to nākamajam slānim. Pārsvarā viņiem ir dažādas lietojumprogrammas, piemēram –

 • Gaismas intensitātes noteikšana
 • Temperatūras noteikšana
 • Mitruma līmeņa vai mitruma kontrole
 • Tuvuma noteikšana
 • Spiediena noteikšana
 • Atrašanās vietas noteikšana

Lietojumprogrammu ir daudz vairāk nekā šīs. Tomēr es pieminēju tikai dažus no tiem, lai palīdzētu jums labāk saprast, ko viņi patiesībā dara.

2. Savienojamība

Nākamajā segmentā mēs iegūstam savienojamību. Tas nozīmē, ka datus, ko tikko savāktie sensori nosūtīs uz mākoņiem. Bet kā tas tur nokļūtu? Patiesībā šiem sensoriem vai ierīcēm ir nepieciešams datu nesējs, lai izveidotu savienojumu ar mākoni.

Parasti daudzas mūsdienu ierīces, lai izveidotu savienojumu ar mākoņu, faktiski izmanto mazjaudas tīklu, Bluetooth, Wi-Fi vai satelītu.

Izmantojot šīs ierīces, sensori var tieši pārsūtīt tikko savākto informāciju. Lieki piebilst, ka katrai no šīm metodēm ir savi plusi un mīnusi. Piemēram, vienmēr notiek kompromiss, piemēram, joslas platums, diapazons vai enerģijas patēriņš.

Neatkarīgi no tā, kāda veida savienojamība tā ir, tā uzdevums tiks paveikts vienā vai otrā veidā. Parasti maza enerģijas patēriņa ierīces, kas saistītas ar IoT, mūsdienās ir ļoti populāras. Tas patērē mazāk enerģijas un ietaupa daudz akumulatora darbības laika. Turklāt tie ir arī diezgan efektīvi.

3. Vārteja

Parasti vārteja galvenokārt pārvalda datu plūsmu starp protokoliem un tīkliem. Protams, tas ir divvirzienu. Patiesībā tas nodrošina arī sensoru pilnīgu savietojamību un tulko visus ierīču tīkla protokolus.

Dažreiz vārteja varēja pirms apstrādes apstrādāt informāciju, kas savākta no visiem sensoriem un ierīcēm. Turklāt šīs informācijas apstrāde var būt nepieciešama TCP / IP protokola dēļ.

Tātad, ja vārteja neievēro TCP / IP protokolus, pārraidi vienkārši nevar izveidot.

Vēl viens lielisks šī vidēja līmeņa komponenta aspekts ir tas, ka tas var piedāvāt datu drošību. Galvenokārt IoT vārtejām ir šifrēšanas metodes, lai maskētu datus no iejaukšanās.

Tātad bez laba vārtejas jūsu IoT sistēma nevarēs izveidot savienojumu ar mākoņu.

4. Mākonis

Tālāk nāk mākonis. Tā ir ļoti svarīga IoT sistēmas sastāvdaļa. Tas, ko mākonis šeit dara, ir tas, ka tas piedāvā rīkus visu milzīgo sensoru datu pārvaldīšanai. Kad tā iegūs visu informāciju, tā būs jāsakārto, jāapstrādā un jāuzglabā.

Tas varētu aizņemt mēnešus bez atbilstoša rīka un var izraisīt zaudējumus bez labas glabāšanas vietas. Un tieši to piedāvā mākonis. Jebkurš uzņēmums, kam ir tiesības redzēt datus, var viegli nokļūt mākonī un tos redzēt.

Tādējādi tas palīdz pieņemt labāku lēmumu attiecīgajām iestādēm. IoT mākonis ir nekas cits kā augstas veiktspējas ierīču kolekcija, kas var apstrādāt miljardiem informācijas un pārvaldīt trafiku, lai piedāvātu vienmērīgu savienojumu.

Parasti tam varētu būt savienoti miljoni sensoru, vārteju, krātuves. Tādējādi, izmantojot visu informāciju, jebkurš uzņēmums var izveidot stabilu biznesa plānu.

5. Datu apstrāde

Tā ir vēl viena IoT sistēmas sastāvdaļa, kas palīdz apstrādāt datus pēc nepieciešamības. Patiesībā tas varētu būt vienkāršs uzdevums, piemēram, vienkārši pārbaudīt visus sensoru mitruma rādījumus.

Tomēr tas varētu būt arī objekta identificēšana tikai no uzraudzības plūsmas. Tādā gadījumā to būtu daudz sarežģītāk apstrādāt, un tas būtu jāapstrādā, lai to vienkāršotu nākamajam posmam.

Patīk lietotājam novērtēt, cik daudz mitruma ir augsnē, vai brīdināt, kad uzraudzības materiālos tiek atrasts neidentificēts objekts.

5. Analytics

Analītiskajam ir patiešām liela nozīme IoT sistēmā. Būtībā šeit tiek analizēti apstrādātie dati, lai iegūtu jaunus datus. Parasti šī sastāvdaļa palīdz pārvaldīt un uzraudzīt sistēmu. Piemēram, lauksaimnieki varētu izmantot IoT sistēmu un analīzi, lai uzzinātu, vai augsnei nepieciešams ūdens vai nē.

Parasti vienmēr ir vēlama datu izvade no jebkura veida nozares. Ja IoT sistēma konstatē pārkāpumus, tā tos var viegli nodot ātrai darbībai.

Patiesībā šīs analītiskās funkcijas palīdz uzņēmumiem apturēt jebkuru nevēlamu situāciju. Tā kā lielāko daļu IoT sistēmas nodrošina reāllaika analīze, kļūst daudz efektīvāk pārvaldīt jebkura veida nozari.

Dažreiz analīze ļoti efektīvi prognozē tirgu. Tādējādi tas daudziem uzņēmumiem palīdz uzzināt, kā mainīt uzņēmējdarbības modeli un gūt vairāk ieņēmumu. Informācija ir vissvarīgākais faktors, un bez pienācīgas mašīnu analīzes varētu paiet vairākas dienas, lai prognozētu neparastus cilvēku datus.

6. Lietotāja saskarne

Lietotāja saskarne ir praktiski visaugstākais IoT sistēmas slānis. Pēc katras informācijas apkopošanas, nosūtīšanas, apstrādes, analīzes tā ļaus lietotājam redzēt, kāda ir izeja.

Piemēram, uzņēmumam uzglabāšanas telpā ir jāuztur 30 ° C. Tomēr, ja tas kļūst zemāks vai lielāks par to, uzņēmums to var nepamanīt. Tā rezultātā produkti var sabojāties.

Šajā sakarā IoT sistēma var apkopot informāciju par temperatūru un pēc tās apstrādes varētu paziņot lietotājam par paaugstinātu un pazeminātu temperatūru.

Ir daudzi brīdināšanas veidi, piemēram, paziņošana, īsziņa, e-pasts, sirēnas utt. Izmantojot lietotāja interfeisu, jūs jebkurā laikā varat pārbaudīt sistēmu.

Daudzos gadījumos IoT sistēma ļauj lietotājam veikt citas darbības no lietotāja saskarnes. Tātad, ja lietotājs redz, ka temperatūra paaugstinās, viņš to var pielāgot tieši no lietotāja saskarnes.

Daudzos gadījumos IoT var veikt tos pašus uzdevumus arī bez cilvēku mijiedarbības. Uzglabāšanas scenārijā IoT sistēma var automātiski pielāgot temperatūru, kad redz, ka tā nav optimāla.

Tas šādā veidā veicina daudz efektivitātes.

3. nodaļa: Kādi ir IoT jautājumi?

Patiesībā IoT ir brīnišķīga tehnoloģija. Bet, tā kā tehnoloģija vēl nav tik nobriedusi. Tātad, kā izrādās, infrastruktūra nav pilnīgi droša. Ir jāpārvar daudzas drošības problēmas, un viss sākas ar sistēmas ražošanas procesu.

Mūsdienās ir daudz IoT drošības risku gadījumu. 2016. gadā IoT ražotājs nepadarīja infrastruktūru izturīgu; rezultātā daudzas izmantotās paroles bija neaizsargātas.

Tādējādi hakeri izmantoja robottīklu uzbrukumus, lai nojauktu drošības sistēmu, un izraisīja milzīgas problēmas. Tika nozagta privāta informācija, un daudzi zaudēja piekļuvi saviem datiem.

Tātad, jūs redzat, lai arī var šķist, ka IoT arhitektūra var darboties pati par sevi. Bet savukārt tas vienkārši nevar. Drošības nepilnības un ierobežojumi visādā ziņā izceļ draudus.

Tagad apskatīsim IoT drošības problēmas zemāk –

 • Atbilstības trūkums ražošanas posmā

Ikdienā pasaulē parādās jaunas IoT ierīces. Tomēr daudziem no viņiem ir lielas drošības problēmas. Bet kāpēc tā? Nu, tas galvenokārt notiek tāpēc, ka lielākā daļa ražošanas uzņēmumu nepietiekami daudz laika pavada drošības slānim.

Piemēram, daudzi fitnesa izsekotāji paliek redzami pat pēc savienojuma ar Bluetooth. Vai arī varat viegli piekļūt pirkstu nospiedumu piekaramajām slēdzenēm, ja tām ir tāda pati MAC adrese kā IoT ierīcei.

Jūs redzat, ka šie jautājumi var radīt lielas problēmas. Tomēr ražotāji tā vietā, lai pirms to ieviešanas salabotu šīs ierīces, neko nedara.

Tādējādi šo ierīču drošības jautājumi turpina nomierināties. Turklāt tā vietā, lai koncentrētos uz drošību, viņi galvenokārt koncentrējas uz dizaina estētiku.

Rezultātā daudzi patērētāji saskaras ar dažādām problēmām saistībā ar personisko informāciju un īpašumu.

 • Nepietiek atjauninājumu vai testēšanas pirms palaišanas

Šobrīd pasaulē ir 23 miljardi IoT ierīču. Un līdz 2025. gadam tas palielināsies līdz 60 miljardiem. Lai gan milzīgais IoT ierīču daudzums ir milzīgs, pirms to ieviešanas joprojām nav pietiekami daudz testēšanas fāžu.

Nemaz nerunājot par atjauninājumu trūkumu. Daudzos gadījumos programmatūras atjauninājumi var novērst jebkuru problēmu pēc palaišanas. Tomēr lielākajai daļai atjauninājumu ir nepieciešams pārāk daudz laika drošības problēmu novēršanai. Turklāt daudzos gadījumos dažas ierīces pat nesaņem atjauninājumus.

Tātad klients varētu iegādāties IoT ierīci, domājot, ka tā ir droša. Bet laika gaitā sistēma kļūs novecojusi. Tātad hakeri var viegli iekļūt sistēmā un izraisīt postījumus.

Tas viss ir saistīts ar pienācīgas pārbaudes trūkumu agrīnās fāzēs un vēlāk nav pietiekami ātrs, lai palīdzētu patērētājiem iegūt pilnīgu pierādījumu par drošību.

 • Maz vai nulle lietotāju informētība un zināšanas par IoT ierīcēm

Šis jautājums būtībā ir zināšanu trūkums no lietotāja gala puses. Gadu gaitā daudzi cilvēki uzzināja, kā pamanīt pikšķerēšanas vai surogātpasta e-pastus. Turklāt tagad viņi zina, kā aizsargāt savas paroles un uzmanīties no sliktām vietnēm.

Tomēr IoT ir diezgan atšķirīga tehnoloģija. Tādējādi daudzi cilvēki to vēl pilnībā nesaprot. Lai arī lielāko daļu drošības trūkumu rada ražotāji, taču pareizu zināšanu trūkums apdraud visus.

Patiesībā cilvēku mānīšana ir vienkāršākais veids, kā piekļūt. Visi ignorē šos lielos drošības draudus, ja partija manipulē ar citu pusi, lai piekļūtu tīklam.

Tātad bez pienācīgas izglītības par to, kā uzturēt drošību, IoT drošības jautājumi turpinās pieaugt. Šajā brīdī milzīgs risks ir ne tikai māju īpašniekiem, bet arī uzņēmumiem.

 • Drošības caurumi ierīču atjauninājumos

Vēl viens nozīmīgs IoT rada drošības caurumus, kas nāk ar ierīču atjauninājumiem. Kā jūs jau zināt, ka ražotāja piedāvātā programmatūra ne vienmēr ir ideāla. Lai arī viņi joprojām izmantoja šīs programmatūras jaunāko izdevumu, galu galā parādīsies citas ievainojamības.

Patiesībā, lai neatpaliktu no spēles, programmatūras komanda nosūta atjauninājumu, pareizi nepārbaudot visu uzreiz. Jā, ātra atjauninājumu iegūšana ir patiešām lieliska. Tomēr, ja nestabila atjauninājuma dēļ atjauninājums rada vairāk problēmu, vai ne, ātrais laiks nepalīdzēs?

No otras puses, pat ja atjauninājumam nav nepilnību, tas joprojām nav 100% nodrošināts. Atjauninot ierīci, visa informācija tiks nosūtīta kā rezerves kopija uz mākoni.

Ja ceļš nav šifrēts kopā ar failiem, hakeris var ielauzties sistēmā un nozagt visu informāciju.

 • Nav fiziskas drošības procesu

Labi, tāpēc mēs runājām par programmatūras jautājumiem vai tīkla drošības jautājumiem. Bet kā ar fiziskās drošības jautājumiem? IoT ierīci var uzlauzt ne tikai internetā, bet arī fiziski iejaukties.

Daudzos gadījumos IoT ierīces var darboties autonomi, un, lai pareizi darbotos, patiesībā nav nepieciešams neviens lietotājs. Tomēr tiem ir jābūt pilnīgai fiziskai drošībai no jebkādiem ārējiem draudiem.

Daži no tiem ilgu laiku var atrasties nomaļā vietā. Un, ja kāds var viņus sabojāt no ārpuses, nebūtu garantiju, kādu informāciju viņš var iegūt.

Tā vietā, lai ražotu lētas IoT ierīces, kas ir trauslas, ražotājiem vairāk jākoncentrējas uz fizisko izturību. Patiesībā tas ir nopietni sarežģīts uzdevums, kad visi viltotie izstrādājumi slēpjas apkārt.

 • Neaizsargāti pret DDoS uzbrukumiem

Kurš nezina par DDoS uzbrukumiem? Daudzi uzņēmumi kļūst par šo pilnīgi ļaunprātīgo uzbrukumu upuriem, kas dažu minūšu laikā aizņem visu tīkla telpu. Patiesībā hakeri mērķē uz konkrētu tīklu un īsā laikā sāk surogātpastu tīklā ar datplūsmu.

Pieaugošā satiksmes pieauguma dēļ joslas platums tiek ātri aizņemts, un sistēma avarē. Tagad, kad daudzi cilvēki ir pievienojuši drošības pasākumus, lai risinātu šos jautājumus, IoT ierīces joprojām atpaliek.

IoT ierīces ir daudz neaizsargātākas un bieži pakļautas DDoS uzbrukumiem. Hakeri tīklā var viegli atrast neaizsargātas IoT ierīces un tām uzbrukt, izraisot visa tīkla avāriju.

Tādējādi IoT nozarei ļoti nepieciešams risinājums cīņai pret šāda veida uzbrukumiem.

Lasiet par to, kā Blockchain tagad var pārveidot drošības nozari!

 • Paredzamās noklusējuma paroles

Vēl viena lieliska problēma ir noklusējuma paroles, ar kurām nāk IoT ierīces. Parasti daudzi IoT ražotāji izlaiž ierīces ar tādu pašu noklusējuma paroli. Nemaz nerunājot par to, ka viņi arī nav pārāk selektīvi izvēloties šo paroli.

Rezultātā hakeriem kļūst ļoti viegli tos uzminēt un ielauzties lietotāju sistēmā.

Patiesībā uzņēmumam vajadzētu informēt savus klientus par paroles nomaiņu, tiklīdz viņi to saņem. Tomēr viņi to nedara, un daudzas reizes hakeri izmanto šo nolaidību. Turklāt viņi visi turpina izmantot to pašu “admin” kā lietotājvārdu gandrīz jebkura veida IoT ierīcēm.

Ja viņi netiks izvēlēti tieši no rūpnīcas vai pat brīdinās patērētājus, uzlaušana turpināsies.

 • Pretestības trūkums pret Botnet uzbrukumiem

IoT ierīces ir ārkārtīgi neaizsargātas pret ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem. Parasti tie nenodrošina visus drošības pasākumus, ko veic datori. Patiesībā viena inficēta ierīce patiesībā neko daudz nevar izdarīt. Tomēr, ja simtiem no viņiem traucē, tad viņi var nodarīt lielu kaitējumu.

Patiesībā hakeris inficētu robotus ar ļaunprātīgu programmatūru un nosūtītu tos visām neaizsargātajām ierīcēm. Pēc viņu inficēšanas viņš var tos viegli kontrolēt, lai sāktu kolektīvu uzbrukumu citam DNS.

Galvenokārt tas noved pie DDoS uzbrukumiem. Tātad hakerim nebūs nepieciešami papildu spēki, lai sāktu uzbrukumu. Bet viņš var izmantot inficētās ierīces tikai kā aptuvens.

Turklāt šie kolektīvie robottīklu uzbrukumi nopietni apdraud elektrotīklus, ūdens attīrīšanas iekārtas, transporta sistēmu un daudz ko citu.

 • Rūpnieciskā noklausīšanās un spiegošana

Hakeri ne tikai izmanto datus, lai pieprasītu izpirkuma maksu, bet arī tos var izmantot, lai iegūtu slepenu informāciju. Konkurences apstākļos visas nozares būtu gatavas maksāt lielu naudas summu, lai iegūtu sensitīvu informāciju no citiem uzņēmumiem.

Tā kā IoT ierīces ir neaizsargātas pret to, būtu ļoti viegli tām piekļūt un izspiegot, nevienam pat nemanot. Turklāt hakeris varētu izspiegot uzņēmumu un nopludināt informāciju citām pusēm.

Tas var nopietni kavēt zīmola vērtību un tēlu, ko uzņēmumi radīja gadu gaitā. Dažreiz šīs IoT ierīces mērķē valstis. Rezultātā daudzas valstis aizliedza IoT ierīces, lai nodrošinātu pilnīgu nacionālo drošību.

Vācija aizliedza IoT bāzētu lelli, kas ikvienam ļāva piekļūt 30 metru rādiusā.

 • Tieksme uz ierīces paaugstināšanu

Ransomware ir viena no sliktākajām ļaunprogrammatūrām, kas šobrīd pastāv. Patiesībā tas nezog jūsu informāciju, bet šifrē tos un bloķē piekļuvi. Turklāt pēc tam jums būs jāmaksā nedaudz naudas, lai atgūtu bloķēto saturu.

Tomēr, tā kā ļaunprātīgā programmatūra attīstās, tā tiek mērķēta uz slikti aizsargātām IoT ierīcēm. Pašlaik gadījumi, kad šie IoT ierīces ietekmē, joprojām ir reti, taču tas lēnām kļūst populārs. Tas var izraisīt daudz jautājumu. Galvenokārt liela domkrats, automašīnai vai mājas sistēmai ir vissvarīgākā.

Mājas iebrukumi

Tas ir visbriesmīgākais lielais domkrats, ar kādu jūs jebkad varētu saskarties. Tagad daudzi cilvēki izmanto viedās mājas ierīces, lai kontrolētu katru no funkcijām mājās. Patiesībā hakeris varēja piekļūt jūsu mājas sistēmai un bloķēt jūs tajā, ja vien jūs nemaksājat naudu.

Vai arī viņi varētu jūs pat izslēgt no tā, ja vien jūs samaksājat maksu īsā laika posmā.

Transportlīdzeklis ar augstu domkratu

Viedās automašīnas tagad ir šausmīgi populāras. Galvenokārt pašpiedziņas automašīnas, kurām nevajadzēs nevienu vadītāju, lai nokļūtu tur, kur vēlaties. Tomēr tie ir atkarīgi tikai no IoT ierīcēm. Ja hakeris var tam piekļūt, viņš var apturēt jūsu automašīnas darbību.

Turklāt viņš var jūs arī nolaupīt, kamēr atrodaties automašīnā, jo viņš kontrolēs tikai jūsu automašīnu. Šie ir tikai daži no gadījumiem, kad hakeri var izdarīt nāvējošus noziegumus.

 • Trūkst datu integritātes

Kā jūs jau zināt, IoT ierīcēm vienmēr ir datu pārraide. Galvenokārt ierīces vienmēr strādā, vācot informāciju, to apstrādājot, sūtot turp un atpakaļ. Dažreiz dažas IoT ierīces var nosūtīt informāciju mākonim, to nekad nešifrējot.

Tā rezultātā hakeris var viegli piekļūt tam un izmantot to savā labā. Nemaz nerunājot, viņš / viņa var izmainīt mākoņa datus un nosūtīt lietotājam nepatiesu informāciju.

Patiesībā kopīgs scenārijs būtu veselības aprūpes nozare. Ja tā saņem piekļuvi veselības aprūpes datiem, tā var tos mainīt un radīt nepatiesu informāciju, kas var maksāt dzīvību.

Turklāt, ja hakeris saņem piekļuvi elektrokardiostimulatoram vai citai mašīnai, kas palīdz pacientiem dzīvot? Pēc tam hakeri var ievietot pacienta dzīvi, lai iegūtu naudu.

 • Negodīgas IoT ierīces

Ko nozīmē negodīga IoT ierīce? Viltotu produktu skaita pieauguma dēļ ir arī liels skaits viltotu IoT ierīču. Patiesībā šīs ierīces aizstāj oriģinālās un tiek uzstādītas virsniekā vai mājās.

Kad viņi saņem piekļuvi tīklam, viņi var viegli sabojāt katru pievienoto ierīci šajā tīklā. Kāpēc tie palielinās?

Nu, galvenokārt tāpēc, ka nav pienācīga izcelsmes kanāla. Tādējādi viltoti uzņēmumi izmanto šo iespēju, lai piekļūtu sistēmai un uz visiem laikiem avarētu.

Vai vēl sliktāk to nopelnīt par naudu. Jūs pat nevarat iedomāties, kādu kaitējumu tā var nodarīt jebkurai nozarei, ja sistēmā nonāk viena viltota ierīce.

 • Kriptogrāfijas ieguve ar IoT robotprogrammatūru

Jā, tagad hakeri mērķē IoT ierīces uz kriptonauda. IoT ierīcēm ir GPU un CPU resursi, un to uzlaušana nozīmētu iegūt visu skaitļošanas jaudu.

Tā rezultātā jūs, IoT ierīces, nedarbosities pareizi un lēnām tās sabojāsies. Patiesībā kriptogrāfijas ieguve prasa milzīgu nodevu par jebkuru ierīci.

Tātad, ja kaut kā jūsu ierīce tiek inficēta ar kriptogrāfijas robotprogrammatūrām, tā sāks ņemt skaitļošanas jaudu un lēnām to sadalīt. Lai gan šie roboti nezags informāciju no jūsu ierīces, taču tas nodrošinās, ka jūsu ierīce nav izmantojama.

 • Datu konfidencialitātes jautājumi

IoT ierīces ikdienā apstrādā lielu daļu mūsu informācijas. Tātad galu galā tie ir masīvs jebkura lietotāja informācijas avots. Patiesībā daudzi uzņēmumi pērk informāciju par lietotājiem un izvairās no mūsu privātuma, lai paredzētu uzvedību.

Šīs informācijas pārdošana citiem uzņēmumiem ir tiešs trieciens mūsu privātuma tiesībām. Nemaz nerunājot par to, ka uzņēmumi, kas izmanto mūsu informāciju, lai iegūtu vairāk biznesa, ir patiešām briesmīgi.

Tomēr, tā kā daudzas IoT ierīces neņem vērā mūsu privātuma problēmas, šī informācija tiek parādīta katru dienu.

 • Nevar noteikt nelielus hacks

Ne katrs atsevišķs datu uzlaušana sākas ar ievērojamām izmaiņām. Patiesībā lielākā daļa hakeru fonā uzlauž nelielas lietas, kas paliek nemanāmas. Parasti šie hacki vēl nav tik daudz kaitīgi, un tos var apturēt, ja tos pamana agrīnā stadijā.

Tomēr lielākā daļa IoT sistēmas mikro pārkāpumu tiek nepamanīti. Turklāt sistēma vienkārši nespēj atklāt šīs nelielās izmaiņas vai ļaunprātīgu programmatūru.

Rezultātā tas lēnām veidojas un beidzot sāk masveida uzbrukumu.

 • Riskants automatizācijas process

Nu, automatizācijas procesi ir patiešām lieliski. Tie daudz atvieglo mūsu dzīvi. Tomēr automatizācijas izmantošana ir saistīta ar patiesu risku daļu. Bet tūkstošiem datu pārvaldīšanai izmantot tikai vienu autonomu sistēmu nav lieliska iespēja.

Vienas izmaiņas kodā varētu sagraut visu nozari. Vai arī, ja hakeris iekļūst sistēmā un mainījis tikai vienu vienkāršu numuru, tas var ietekmēt tūkstošiem datu, kurus sistēma uztur.

Tātad, tas varētu šķist lielisks variants, bet tas tā nav.

 • Neuzticama komunikācijas vārteja

Sakaru vārteja ir viena no jebkuras IoT sistēmas būtiskām sastāvdaļām. Tomēr daudzos gadījumos šīs vārtejas paliek atvērtas, un daudzi hakeri piekļūst tai. Ja vārtejai nav šifrēšanas protokola, tā var viegli nopludināt informāciju citiem.

Bez privāta saziņas kanāla nekādā gadījumā IoT tīkls nebūtu 100% drošs.

Kā Blockchain var palīdzēt IoT

Nu, centralizētie serveri tagad nodrošina IoT nozari. Bet, runājot par ilgtermiņa risinājumu, nepietiks ar centralizētajām sistēmām. Faktiski jebkura veida centralizētie serveri nav pietiekami labi nākotnes IoT ierīcēm, ņemot vērā visas drošības vājās vietas.

Tātad, ja IoT ierīces vēlas pilnībā izmantot savu potenciālu, tām vienreiz un uz visiem laikiem vajadzētu attālināties no centralizētajiem serveriem.

IoT blokķēde palīdzēs izveidot uzticamu un savienojamu, ko visi vēlas bez jebkādām problēmām. Tā kā visi bloku ķēdes un lietu interneta mezgli darbosies bez centralizētiem serveriem, tāpēc tas ir efektīvāk.

Ar IoT blokķēdes palīdzību daudzi ražotāji beidzot var iegūt drošu un pieejamu ieguldījumu. Bet pirms mēs redzam, kā uzņēmumu blokķēde var mainīt IoT sektorus, redzēsim, kādas funkcijas tas var izmantot šajā procesā.

 • Neuzticami

Izmantojot IoT blokķēdi, jebkura puse var iegūt patieso neuzticamās savienojamības formu. Parasti, lietojot IoT blokķēdi, ierīces tieši izmantos tīklu, lai pārbaudītu visus datus. Turklāt tas var izmantot viedos līgumus, lai automatizētu visus procesus bloku ķēdes un lietu interneta platformā.

Tomēr, kā jūs zināt, IoT sistēmas bloku ķēdē nebūtu centralizēta servera vai trešo personu pakalpojumu sniedzēju, kas kontrolētu jūsu datus.

 • Autonomija

IoT blokķēde faktiski palīdz viedierīcēm sevi uzraudzīt un darboties neatkarīgi. Turklāt ar pašizpildītas blokķēdes loģikas palīdzību viņi var veikt jebkura veida uzdevumus bloku ķēdē un lietu internetā.

Tomēr ražotājam ir jānorāda loģika, pirms produkts tiek izlaists jebkuram konkrētam uzdevumam. Tikmēr viņi var arī piedāvāt lietotāja interfeisu, lai lietotāji varētu viegli mainīt loģikas parametrus.

Patiesībā tas var viegli racionalizēt lielu darbu un tieši atbrīvoties no starpnieka bez IoT blokķēdes jautājumiem.

 • Izmaksu draudzīgs

Nu, vēl viena lieliska IchT blokķēdes iezīme būs videi draudzīga vide, ko tā piedāvā. Parasti IoT izmērītā drošība padara šo tehnoloģiju dārgāku nekā citas ierīces. Bet, lietojot IoT blokķēdi, nevajadzētu pēc papildu drošības tīkla.

Blockchain un lietu internets var visu pārvaldīt pats, bez jebkādām problēmām. Patiesībā pakalpojumu sniedzējiem ir monopols IoT nozarē, kā arī atbalsta ierīces.

Bet ar IoT blokķēdi tehnoloģija būtu pieejamāka parastajiem patērētājiem. Turklāt bloku ķēdes un lietu interneta sistēmā nebūs problēmu par zaudējumiem.

Tādējādi tas galu galā ietaupa daudz naudas.

Lasiet par to, kā Blockchain tagad var pārveidot tirdzniecības finanses!

4. nodaļa: Blokķēde un IoT: Iespējamie lietošanas gadījumi

blockchain un jot

 • Augsta datu drošība

Saskaņā ar neseno pētījumu, vairāk nekā 81% uzņēmumu un valdības, korporācijas uzskata, ka IoT katastrofa tos ietekmēs nākamajos divos gados. Tomēr tikai 28% no viņiem kaut ko dara. Šeit es domāju piesardzības pasākumus, kas uzņēmumiem jāveic, lai mazinātu IoT riskus.

Bet, kā jūs varat teikt, pat viena trešdaļa uzņēmumu nemeklē IoT riska mazināšanas pakalpojumus. Rezultāts?

Nu, tas nav noteikts, bet mums galu galā nebūs līdzekļu, lai pasargātu sevi no ārējiem draudiem.

Tādējādi blockchain un IoT lietošanas gadījumi šeit patiešām var būt noderīgi. Izmantojot IoT bloku ķēdes izmantošanas gadījumus, uzņēmums iegūs pilnīgu drošu drošu tīklu, kas var piedāvāt iespējas, ko neviens trešās puses pakalpojumu sniedzējs nevar piedāvāt. IoT bloku ķēdes izmantošanas gadījumi var piedāvāt verifikācijas procesu, kura pamatā ir vienprātības algoritmi, lai datu ievadi padarītu taisnīgāku.

Vēl viens lielisks fakts būtu blockchain un IoT sistēmas nemainīgums. Kad indivīds mēģina manipulēt ar blockchain IoT tīklu, tas nekavējoties atklās šo problēmu.

Tādējādi blokķēde un IoT var būt lielisks risinājums visām drošības problēmām.

 • Spēcīgāks datu validācijas process

Lielo datu popularitāte un pieprasījums tirgū ievērojami pieaug. Patiesībā ir pilnīgi skaidrs, ka līdz 2023. gadam tā kļūs par nozari, kas pārsniedz 100 miljardus ASV dolāru. Bet kāpēc tā? Nu, dati kļūst par milzīgu mūsu dzīves daļu un ir visu laiku visvairāk vēlamais produkts.

Turklāt mēs iegūstam tik daudz datu no visām IoT ierīcēm, datoriem utt. Tomēr mums nav labu tehnoloģiju, lai patiešām pārbaudītu, vai dati ir derīgi..

Tas rada milzīgu dilemmu augošajā nozarē. Tomēr, pieaugot blokķēdei un IoT sistēmai, tas būtu beidzot iespējams. Tādējādi jūs varat būt atkarīgs no blokķēdes, un IoT izmanto gadījumus, lai palīdzētu pārbaudīt visu informāciju, pirms to pievienojat virsgrāmatai..

Kā jūs jau zināt, datu pārbaude ir IoT blokshēmas sastāvdaļa. Un visi mezgli izmanto dažādas metodes, lai pārbaudītu visu informāciju, lai izslēgtu jebkādu nepatiesu informāciju, iegūstot vietu virsgrāmatā.

To darot, IoT bloku ķēdes lietošanas gadījumi var vienkārši izbeigt datu pārbaudes problēmas un palīdzēt attīstīt arī lielo datu nozari.

 • Datu anonimitāte, lai nodrošinātu lielāku privātumu

Lietu internets ir paredzēts ne tikai uzņēmuma lietotājiem, bet arī mūsu ikdienas dzīvei. Patiesībā gandrīz viss viedās mājas aprīkojums ir aprīkots ar šo tehnoloģiju. Tomēr, ņemot vērā tik daudz intīmo iedarbību uz šīm ierīcēm, mūsu privilēģijas ir ļoti apdraudētas.

Daudzos gadījumos šīs ierīces var nodot mūsu privāto informāciju ārpasaulei. Tādējādi mēs vairs pilnībā nekontrolējam savu sensitīvo informāciju. Tas var izraisīt katastrofālu problēmu, un lietotāji drīz zaudēs ticību jebkuram lielam zīmolam.

Tomēr arī šeit var palīdzēt blockchain un IoT lietošanas gadījumi. Kā jūs jau zināt, izplatītās virsgrāmatas tehnoloģija pilnībā spēj tikt galā ar šo jucekli. Turklāt blockchain IoT piedāvā pilnīgu anonimitāti.

Tas palīdzētu lietotājiem noņemt tikai to, kas viņiem pieder, un neielaist viņu dzīvē pat vienu ziņkārīgu aci. Turklāt uzņēmumi var gūt labumu arī no IoT blokķēdes lietošanas gadījumiem. Izmantojot blokķēdi un IoT, viņi var iegūt lielāku popularitāti un ekspozīciju.

 • Ugunsmūris pret DDoS uzbrukumiem

Atcerieties, kā DDoS uzbrukums var sagraut uzņēmuma tīklu? Daudzi uzņēmumi kļūst par šo pilnīgi ļaunprātīgo uzbrukumu upuriem, kas dažu minūšu laikā aizņem visu tīkla telpu.

IoT ierīces ir daudz neaizsargātākas un bieži pakļautas DDoS uzbrukumiem. Hakeri tīklā var viegli atrast neaizsargātas IoT ierīces un tām uzbrukt, izraisot visa tīkla avāriju.

Bet ar blockchain un IoT lietošanas gadījumu palīdzību visus DDoS uzbrukumus var atrisināt. Patiesībā blockchain IoT darbojas kā ugunsmūris visu veidu ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem. Bet, izmantojot DDoS, tam būtu jāpieņem pakāpiens.

Jebkura blokķēdes un IoT sistēma var atklāt surogātpasta trafiku, kad viss sākas. Tomēr, samazinoties joslas platumam, īpašniekam ir jāiegūst lielāks joslas platums, lai kompensētu zaudējumus. Šeit IoT bloku ķēdes izmantošanas gadījumi var aizdot joslas platumu no tīkla izplatītajiem mezgliem, lai novērstu uzbrukumu.

 • Redzamība no gala līdz beigām

Pilnīgi caurspīdīgs tīkls ir uzticams tīkls. Patiesībā mūsu tipisko centralizēto serveru problēma ir pilnīgas pārredzamības trūkums. Tādējādi daudzi ir skeptiski par to, vai viņi var uzticēties sistēmai vai ne. Turklāt tas ir biežāk sastopams arī uzņēmumos.

Tomēr ar blokķēdes un IoT lietošanas gadījumu palīdzību tagad neviens nesaskaras ar šo dilemmu. Bloku ķēde IoT spēj piedāvāt pilna laika redzamību no gala līdz galam.

Tā kā lielākoties uzņēmumiem ir nepieciešams arī privāts kanāls, IoT bloku ķēdes izmantošanas gadījumi var piedāvāt privātus kanālus tikai starp divām pusēm.

Turklāt IoT ierīces var izmantot šo kanālu, lai sazinātos savā starpā bez jebkādām problēmām. Tādējādi blockchain un IoT sistēma ar šo metodi maina datu uzlaušanas riskus.

 • Reāllaika izsekošana

Galvenā IoT sastāvdaļa ir sensori un RFID tagi. Izmantojot šos, ikviens var izsekot objektus, lai nodrošinātu to pilnīgu autentiskumu. Patiesībā pareizas izsekošanas sistēmas trūkuma dēļ daudzi ražotāji saskaras ar tirdzniecības jautājumiem.

Reālā laika izsekošana ir ļoti nepieciešama ne tikai tirdzniecībai, bet arī piegādes ķēdei. Patiesībā IoT ierīces spēj apstrādāt visu izsekošanu, taču tām nepieciešama arī riska pārvaldība.

Tātad, izmantojot IoT blokķēdes lietošanas gadījumus, jebkurš uzņēmums tagad var izsekot savām precēm bez problēmām. Vēl jo vairāk, viņi to var izdarīt reāllaikā! Blockchain IoT platformas var bez traucējumiem piedāvāt pareizu jebkuru preču atrašanās vietu.

Tādējādi blokķēdes un IoT ierīces paliek drošas, un nav viltotu produktu. Kā redzat, tas viss notiek blokķēdes un IoT lietošanas gadījumu dēļ.

 • IoT ierīču identitāte

Nu, IoT nozarē ir vēl viena būtiska problēma, un tas ir IoT ierīču identitātes trūkums. Parasti ierīces autentiskumu nav iespējams pārbaudīt. Turklāt vienkāršs uzņēmuma statuss vai tas, kad tas tika izveidots, pat nav pieejams pārbaudei.

Turklāt, ja IoT ierīce atjaunina programmatūru vai tai ir vai nav emitenta paraksts, lietotājiem tas būtu jāzina.

Bet ar blockchain un IoT lietošanas gadījumu palīdzību viņi tagad var droši zināt. Patiesībā blokķēde un IoT kriptogrāfiski glabās katras IoT ierīces identitātes informāciju. Nemaz nerunājot par to, drošības slānis piedāvās pilnīgu aizsardzību blockchain IoT sistēmā. Tagad ierīces būtu autentiskākas, neatstājot iespēju krāpniekiem.

Tādējādi IoT blokķēdes lietošanas gadījumi noteikti var izmainīt tipiskos veidus.

 • Vairāk piekļuves kontroles

Visas pievienotās ierīces var gūt labumu no blokķēdes un IoT sistēmas. Turklāt IoT bloku ķēdes izmantošanas gadījumi var pilnībā piedāvāt piekļuves kontroli gan virtuālajiem, gan fiziskajiem resursiem. Turklāt sistēma spēj arī glabāt ierakstu par to, kas visu laiku piekļūst kādiem resursiem.

Piemēram, blokķēdē un IoT iespējotajā viedajā slēdzenē var saglabāt informāciju par to, kas tajā laikā ienāca ēkā. Tajā tiks glabāti arī jebkāda veida iebraukšanas mēģinājumi. Turklāt, ja atslēga nesakrīt, tā pārtrauks mēģinājumus tai piekļūt.

Tas pats attiecas arī uz failu koplietošanu starp IoT ierīcēm. Parasti tas neļaus citām ierīcēm piekļūt datiem, ja tās nav pilnvarotas to darīt. Ar blockchain un IoT lietošanas gadījumu palīdzību jūs pat varat norādīt personas un viņu piekļuves līmeni.

 • Labāka atbilstība

Patiesībā ir tik daudz scenāriju, kas saistīti ar procesiem, kur jums jāzina, vai tie tiek pienācīgi ievēroti. Turklāt tas galvenokārt attiecas uz procesiem, kuros iesaistītas vairākas puses.

Jebkurā gadījumā jūs varat iegūt labāku atbilstības pieredzi, izmantojot viedos līgumus bloku ķēdē un IoT sistēmā.

Teiksim; pacientam ir jāpadalās slimības vēsturē ar attiecīgajiem ārstiem, lai labāk izpētītu šo jautājumu. Tomēr pacients arī vēlas saglabāt privātumu un nepieļauj nekādu papildu informāciju uz noteiktu laiku.

Izmantojot IoT blokķēdes lietošanas gadījumus, tas ir pilnībā iespējams. Turklāt blokķēdes un IoT lietošanas gadījumi var paredzēt, vai tiek ievērota konkrēta atbilstība. Turklāt bloķēšanas ķēde un IoT sistēma var arī apturēt turpmāku atbilstību, ja iepriekšējās atbilstības netiek pienācīgi izpildītas.

Lasiet par to, kā Blockchain var pārveidot veselības aprūpi tagad!

 • Labāka kvalitātes kontrole IoT ražošanā

IoT ierīcēm ražošanas posms ir diezgan izšķirošs. Patiesībā nekādas kvalitātes kontroles nav. Jūs redzat, ka šie jautājumi var radīt lielas problēmas. Tomēr ražotāji tā vietā, lai pirms to ieviešanas salabotu šīs ierīces, neko nedara.

Tādējādi šo ierīču drošības jautājumi turpina nomierināties. Turklāt tā vietā, lai koncentrētos uz drošību, viņi galvenokārt koncentrējas uz dizaina estētiku.

Bet ar blockchain un IoT lietošanas gadījumu palīdzību scenārijs pilnībā mainīsies. Izmantojot blokķēdes un IoT sistēmu, uzņēmumi var pārvaldīt katras ražotās ierīces kvalitāti. Ne tikai fiziskajai drošībai, bet arī programmatūras drošībai.

Patiesībā milzīgais ierīču daudzums var kļūt diezgan milzīgs, lai to pilnveidotu. Bet ar blockchain un IoT sistēmu palīdzību viņi to var viegli izvilkt.

 • Spēcīgāka mākoņu pārvaldība

Mākonis ir milzīga IoT arhitektūras sastāvdaļa. Galvenokārt ierīces vienmēr strādā, vācot informāciju, to apstrādājot, sūtot turp un atpakaļ. Dažreiz dažas IoT ierīces var nosūtīt informāciju mākonim, to nekad nešifrējot.

Tā rezultātā hakeris var viegli piekļūt tam un izmantot to savā labā. Patiesībā pat mākonis nav pilnībā spējīgs risināt visus drošības jautājumus. Tā kā vienā mākonī ir daudz tīklu, dažreiz notiek datu noplūde.

Bet ar blockchain un IoT risinājumu jūs varat efektīvāk aizsargāt mākoni. Vēl svarīgāk ir tas, ka pirms kāda no IoT ierīcēm nosūta datus mākonim, tās visas kriptogrāfiski šifrē blokķēdē un IoT tīklā.

Tādējādi, lietojot IoT blokķēdi, mākonis būtu drošāks nekā jebkad agrāk. Nebūtu noplūdes, un neviens nevarētu ielauzties tīklā.

Tātad galu galā tas ir lielisks risinājums, izmantojot blokķēdi un lietu internetu.

 • Droša komunikācijas vārteja

Daudzos gadījumos vārteja paliek atvērta, un daudzi hakeri piekļūst tai. Ja vārtejai nav šifrēšanas protokola, tā var viegli nopludināt informāciju citiem. Tādējādi tas ir ārkārtīgi svarīgi arī drošai IoT ierīču vārtejai.

Pieņemsim, ka jūsu termostats augšupielādē mākoņā precīzu jūsu mājas temperatūru. Ja hakeris tam piekļūst, tas var bez problēmām mainīt jūsu mājas temperatūras vērtību.

Bet kā var nodrošināt vārteju? Nu, blokķēdes un IoT sistēma ir pilnībā spējīga piedāvāt privātu sakaru kanālu vārteju nozarei. Turklāt blokķēdes un lietu interneta kanāls ir pilnībā izslēgts no jebkāda veida iejaukšanās.

Rezultātā neviens nevar pārtvert sakaru kanāla vidū blokķēdes un IoT tīklā.

 • Labāks automatizācijas process

Automatizācijas izmantošana ir saistīta ar patiesu risku daļu. Bet tūkstošiem datu pārvaldīšanai izmantot tikai vienu autonomu sistēmu nav lieliska iespēja.

Vienas izmaiņas kodā varētu sagraut visu nozari. Vai arī, ja hakeris iekļūst sistēmā un maina tikai vienu vienkāršu numuru, tas var ietekmēt tūkstošiem datu, ko sistēma uztur.

Tātad, lai pārvaldītu automatizācijas procesu, lai neviens tam nevarētu piekļūt, jums būs nepieciešama blokķēde un IoT. Patiesībā process parasti ir saistīts ar citu darbu ķēdi, kas barojas viens no otra. Turklāt, lai veiktu pilnīgu analīzi un attiecīgi rīkotos, ir nepieciešami automatizācijas procesi.

Bet, ja kāds paaugstina rezultātus, process izjūk. Tā kā bloku ķēde un lietu interneta platforma nav maināmas, tas neļautu nevienam mainīt rezultātus.

Tādējādi blokķēde un IoT pilnībā novērsīs riskantus automatizācijas procesus.

 • Šifrēšana daudzfaktoru autorizācijai

Vai zināt, kā ar mūsu parolēm vairs nepietiek, lai piedāvātu pilnīgu drošību? Izmantojot noklusējuma paroles izvēli no ražotāja, jebkuram hakerim kļuva salīdzinoši viegli tikai uzminēt to un iegūt piekļuvi.

Patiesībā daudzi neizmanto daudzfaktoru paroles vai autorizācijas metodes. Tātad, tas kļūst daudz vairāk pakļauts uzlaušanai. Tomēr ar blockchain un IoT tīklu jūs saņemsiet daudzfaktoru autorizācijas, kas var ietvert arī biometriskās identitātes.

Bet tomēr ar to nepietiek. Tāpēc visas daudzfaktoru autorizācijas atslēgas arī tiks šifrētas un glabātas bloku ķēdes un lietu interneta sistēmā.

Tieši tā darbojas blokķēde un IoT sistēma, lai piedāvātu pilnīgu drošību.

 • Sadarbības vide kopīgai ekonomikai

Dalīšanās ekonomika šobrīd ir viena no pieaugošajām nozarēm. Turklāt tā ir ekonomika, kurā notiek pakalpojumu, preču vai jebkura cita veida resursu savstarpēja koplietošana. Lieki piebilst, ka gandrīz visa dalītās ekonomikas nozare lielā mērā ir atkarīga no IoT ierīču uzticamības.

Šajā gadījumā ideāla nozveja ir blokķēde un IoT sistēma. Savienojot abas sistēmas, IoT ierīcēm tiktu dots nepieciešamais stimuls. Arī ar blokķēdes un lietu interneta palīdzību jūs varat izveidot arī sadarbības vidi.

Iedomājieties tikai scenāriju, kurā no vienas platformas varat piekļūt visām koplietošanas nozarēm. Tas ne tikai būtu ļoti nodrošināts, bet arī palielinātu ieņēmumus.

Tātad, man jāsaka, ka blockchain un IoT ir ideāls pāris arī šai nozarei.

5. nodaļa: Piemērota uzņēmuma blokķēde IoT

Šīs trīs galvenās uzņēmuma bloku ķēdes platformas ir vislabāk piemērotas visa veida bloku ķēdes IoT uzņēmumiem.

 • Ethereum Enterprise

Ethereum Enterprise būtu visvairāk nobriedušas uzņēmuma bloku ķēdes platformas. Parasti tā ir publiska platforma, bet uzņēmumiem platforma ietver īpašus privātus kanālus.

Patiesībā Ethereum jūs varat izmantot gandrīz visu veidu nozarēs, ieskaitot IoT. Tātad, IoT un blockchain platformai Ethereum Enterprise būtu ideāls kandidāts.

Uzņēmums Ethereum faktiski ir atvērta platforma, nevis produkts blockchain IoT uzņēmumiem. Visi IoT bloku ķēdes uzņēmumi vēlētos pareizu autentifikāciju un kontrolētāku piekļuvi. Uzņēmums Ethereum piedāvā tieši to.

Parasti tipiskos IoT bloku ķēdes uzņēmumos viņiem būtu jārisina valdības jautājumi, taču EE pilnībā spēj tādā veidā atbalstīt. Turklāt pastāvīgi atjauninājumi ir ideāli piemēroti IoT un blockchain risinājumiem.

Tomēr jums jāzina, ka, lai gan Enterprise Ethereum ir ļoti populārs, tā mērogošanai ir mazliet maz. Bet milzīgajam atbalsta apjomam un dApps vajadzētu kompensēt zemās darījumu likmes.

 • Hiperskats

Hyperledger faktiski ir viena no lielākajām uzņēmumu bloku ķēdes platformām šobrīd tirgū. Tā kā platforma ir piemērota dažādām nozarēm, tā ir lieliski piemērota arī IoT un blokķēdei. Tagadnē Hiperskats nāk ar desmit dažādiem projektiem, no kuriem katrs ir piemērots dažādiem mērķiem.

Jebkurš blockchain IoT uzņēmums var izmantot savu tehnoloģiju, jo tas ir atvērta pirmkoda un veicina sadarbības vidi. Turklāt blockchain IoT uzņēmumiem viņi var piedāvāt atļautu blockchain sistēmu, kas ļautu tikai pilnvarotām personām un nevienam citam.

Nemaz nerunājot par augsto mērogojamību, tas ir vienkārši ideāls visiem tirgū esošajiem IOT bloku ķēdes uzņēmumiem. Vissvarīgākais ir tas, ka nepieciešamība zināt datu pieejamību būs masveida stimuls IoT un blockchain platformai.

Lai palīdzētu blockchain IoT uzņēmumiem, viņi piedāvā arī bagātīgas vaicājumu valodas, kas palīdz labāk izprast virsgrāmatu. Jebkurā gadījumā modulārā struktūra ir vislabākā IoT un blokķēdes iespēja, jo tā piedāvā plug and play pakalpojumus.

Izņemot visus šos, platforma ir īpaši droša.

Pārbaudiet mūsu Hyperledger Vs Ethereum ceļvedi tūlīt!

 • Kvorums

Kvorums ir vēl viens lielisks uzņēmuma blokķēde, kas vislabāk piemērota blokķēdes un IoT uzņēmumiem. Jums būs prieks uzzināt, ka platforma tika izstrādāta ātrdarbīgiem darījumiem un lielas caurlaidspējas nodrošināšanai. Tātad, ja bloku ķēdes un IoT uzņēmumi vēlas iegūt ātrāku platformu, viņiem vajadzētu apskatīt Quorum.

Patiesībā jebkura smaga vienprātības algoritma trūkums tīklā nodrošina ātru šīs platformas izvadi. Turklāt bloku ķēdes IoT uzņēmumiem, Kvorums piedāvā mezglu vadošo iestādi.

Tas palīdzēs iestādei apstiprināt mezglus un pārliecināties, ka tīkls paliek privāts. Turklāt viena no labākajām Quorum īpašībām, ko iecienītu bloku ķēdes IoT uzņēmumi, ir privāts darījums.

Šeit viņu datubāzes var redzēt tikai transakcijas personas un neviens cits. Nu, vai ne katram bloku ķēdes IoT uzņēmumam būtu nepieciešama augstas klases veiktspēja, vai ne? Tātad šim Quorum ir galvenā tehnoloģija, kas maina spēli, un tā pārspēj visus pārējos tirgus dalībniekus.

6. nodaļa: Blockchain IoT piemēri darbā

 • Amerikas Savienoto Valstu Iekšzemes drošības departaments

Sāksim ar Tēvzemes drošības departamenta lielisko piemēru. Viņi pierāda, ka informācija no plašākas apsekošanas ir likumīga, izmantojot blokķēdi un IoT. Patiesībā DHS uzskata, ka tipiskās IoT ierīcēs nav pietiekami, lai pilnībā informētu par notiekošo.

Daudzi pretinieki varētu viegli mainīt datus, un to nevarētu zināt. Turklāt valsts drošības jautājums ir nodrošināt, ka viss, kas noķerts no IoT ierīcēm, ir 100% likumīgs.

Tāpēc viņi izmanto IoT blockchain projektus izcelsmei. Turklāt viņi strādā ar Factom un jau ir ieguldījuši 199 000 USD projekta attīstībai.

Tas, ko Factom dara šajā IoT bloku ķēdes piemērā, ir izveidot ierīces identifikāciju katram IoT, lai novērstu krāpšanos. Blockchain tehnoloģijas rakstura dēļ ir diezgan viegli sasniegt šo brīnišķīgo blockchain un IoT risinājumu.

 • Maersk

Maersk sadarbojas ar IBM, lai mainītu globālās piegādes ķēdes darbību. Lai to izdarītu, viņi izmanto blokķēdi un IoT, kas savienoti kopā, lai nozarē būtu lielāka pārredzamība. Patiesībā šis risinājums veicinās drošu un efektīvu tirdzniecību piegādes ķēdes nozarē.

Turklāt tas arī nodrošinās lielāku atbalstu pārredzamībai un informācijas apmaiņai starp tirdzniecības pusēm.

Bet kā viņi to darīs? Nu, pirmkārt, platforma būs balstīta uz blokķēdi, un viņi izmantos IoT ierīces, lai katram procesam pievienotu to. Patiesībā to var izdarīt tikai ar IoT ierīcēm, taču ierobežojumi un drošības riski būtu milzīgi.

Tādējādi platforma izmantos blokķēdi, lai racionalizētu un atbrīvotos no tipisko piegādes ķēdes procesu ierobežojumiem. Turklāt šobrīd tas ir viens no labajiem IoT bloku ķēdes projektiem piegādes ķēdē.

Tas patiešām ir lielisks IoT blockchain piemērs, jo tas izmanto gan blockchain, gan IoT ierīču stiprās puses.

 • Pfizer, McKesson un AmerisourceBergen

Vēl viens lielisks IoT blockchain piemērs ir MediLedger risinājums veselības aprūpei. IoT blockchain projektos plaši piedalās daudzi farmācijas uzņēmumi, kā arī vairumtirgotāji.

Starp tiem Pfizer, McKesson un AmerisourceBergen uzņemas vadību. Patiesībā spēlē ir vairāk top spēlētāju. Tomēr sākotnējā paziņojumā tika minēti tikai šo uzņēmumu nosaukumi.

Risinājums izmantos blokķēdi un IoT platformu, lai izsekotu un nodrošinātu katru ražoto narkotiku. Viltojumu pasaulē tagad ir jāpārbauda, ​​vai narkotikas patiešām nāk no autentiskiem avotiem.

Vēl viens šī projekta izmantojums ir atlaižu atmaksas risinājums. Parasti farmācijas uzņēmumiem ir atšķirīgi cenu punkti ar grupu iepirkuma organizācijām (GPO) un vairumtirgotājiem.

Dažreiz lielā pieprasījuma dēļ farmaceitiskie produkti var piedāvāt atlaides GPO. Tomēr, tā kā vairumtirgotājs rūpējas par izplatīšanu, viņiem jāzina par atlaidēm.

Tādējādi viņi var to iekasēt no farmācijas, lai iegūtu ieņēmumus. Izmantojot šo blokķēdes un IoT risinājumu, viņi to var viegli izdarīt ar pilnīgu pārredzamību.

 • Sadraudzības banka

Vēl viens lielisks IoT blockchain piemērs ir sadraudzības banku IchT blockchain IoT risinājums. Patiesībā sadraudzības banka izmanto IoT blockchain projektus, lai risinātu divus galvenos jautājumus – aktīvu koplietošanu un globālo tirdzniecību.

1. Aktīvu koplietošana

Izmantojot blockchain un IoT risinājumu, sadraudzības banka dod klientam iespēju koplietot aktīvus un izsekot tos tīklā. Turklāt viņi to nesen izmēģināja lauksaimniecības testā, kurā trīs lauksaimnieki izmantoja vienu kultūraugu smidzinātāju, un ar sistēmas palīdzību viņi varēja izlemt, kā tai darboties.

Tā kā viss bija nemainīgajā tīklā, neviens nevar iegūt informāciju par kopīgotajiem aktīviem un to mainīt. Tādējādi tas var būt brīnišķīgs risinājums augošajām dalītās ekonomikas nozarēm.

2. Tirdzniecība

Sadraudzības banka sadarbojas arī ar pieciem dažādiem Austrālijas piegādes ķēdes uzņēmumiem, lai veicinātu pārredzamas un drošas tirdzniecības iespējas. Šim nolūkam viņi kopā izmanto blokķēdi un IoT, lai izsekotu visu nosūtīšanas procesu.

Turklāt tā var arī izsekot ražošanas precēm un to apstākļiem pirms tirdzniecības uzsākšanas.

Lieki piebilst, ka blokķēdes un IoT risinājums to atvieglo pasaules tirdzniecībā. Jebkurā gadījumā viņi jau tirgoja 17 metriskās tonnas mandeļu no Viktorijas līdz Austrālijai. Patiesībā tests ir milzīgs panākums, un sadarbība starp kuģniecības kompānijām turpināsies arī turpmāk.

 • Van Dorps

Vēl viens lielisks IoT bloku ķēdes piemērs būtu Van Dorp un Timeseries sadarbība. Šeit viņi izmanto IoT blokķēdes projektus viedās mājas ierīču uzturēšanai. Patiesībā Van Dorps ir tehnisks FM nodrošinātājs, kas pārvalda vairāk nekā 17 000 ēku.

Katrā no šīm mājām ir tūkstošiem aktīvu, piemēram, maiņstrāvas sistēmas, apgaismojuma sistēmas vai apkures sistēmas. Katrai no šīm sistēmām nepieciešama pienācīga apkope, un bez pārredzama tīkla kļūst neiespējami izsekot kādu problēmu.

Turklāt tas aizņem ārkārtīgi daudz laika, kā rezultātā dzīvesvietas rada neērtības.

Tomēr ar blokķēdes un IoT risinājuma palīdzību viņi tagad var izsekot katram atsevišķam komponentam no visas uzturētās ēkas. Tas ne tikai palielina to efektivitāti, bet arī palīdz rezidentūrām.

Turklāt, pievienojot automatizāciju tīklā, viņi precīzi zina, kāda ir problēma un kuri profesionāļi to var novērst.

 • Saldūdens trests

Saldūdens trasts sadarbojas ar IBM, lai risinātu sausuma problēmu Kalifornijā. Turklāt Kolorādo Boulder universitāte ir arī projekta dalībniece. Patiesībā viņi vēlas pārvaldīt ūdens nesējslāņus, jo tiem ir milzīgs risks.

Ūdens nesējslānis faktiski ir pazemes ūdeni saturošu iežu slānis. Turklāt jūs varat iegūt pazemes ūdeni no šiem akmeņiem un izmantot to kā tīru ūdens avotu.

Tomēr sliktas pārvaldības dēļ viņiem ir nopietni riska punkti. Bet ar IoT blockchain projektu palīdzību viņi var viegli izsekot laika apstākļu korelācijām un nokrišņiem. Un viņi precīzi zinātu, kad un no kurienes var iegūt gruntsūdeņus.

Ne tikai tas, bet IoT sensori visus datus saglabātu blokķēdē un IoT sistēmā, un parastie lietotāji var izsekot, cik daudz viņi izmantoja. Turklāt viņi var arī iegādāties gruntsūdeņus un tirgot tos kā daļu.

Tādējādi tas ir lielisks IoT blokķēdes piemērs darbā.

 • Telstra

Telstra ir telekomunikāciju uzņēmums, kas izmanto IoT blokķēdes projektus, lai aizsargātu visas savas IoT viedās mājas ierīces. Patiesībā viņi izmēģina blokķēdi un IoT risinājumu, lai noskaidrotu, vai tas patiešām var atklāt jebkādu manipulāciju vai drošības uzlaušanu.

Tam viņi izveidoja uzlaušanas vidi un mēģināja uzlauzt tīklus, kas savienoti ar IoT ierīcēm. Tas bija milzīgs panākums, jo tīkls sekundes laikā varēja atklāt visas problēmas. Patiesībā videi viņi izmanto privātos tīklus, jo tie veicina visstraujāko rezultātu.

Tātad, izmantojot šo IoT bloku ķēdes piemēru, viņi var piedāvāt lielāku drošību viedās mājas ierīcēm. Tomēr viņi joprojām atrodas izmēģinājuma posmā un vēl nav ieviesuši nevienu publisku risinājumu. Tādējādi pēc rūpīgākiem eksperimentiem ar IoT ierīcēm viņi tos izvērsīs klientiem.

 • Viedās elektroenerģijas alianse (SEPA)

Vēl viens lielisks IoT bloku ķēdes piemērs ir risinājums, ko SEPA izmanto, lai nodrošinātu elektrotīklus. SEPA ir organizācija, kas koncentrējas uz tīras enerģijas veicināšanu, izmantojot pētījumus, izglītību, sadarbību un standartus.

Tomēr, pieaugot nepieciešamībai pēc elektroenerģijas, palielinās arī komplikācijas. Bet, lai pārvaldītu šīs sarežģītās darbības, tiek izmantoti daudzi IoT sensori, tīkli un tehnoloģijas. Patiesībā šīs IoT ierīces ir ļoti neaizsargātas pret kiberuzbrukumiem.

Tāpēc SEPA izmanto IoT blokķēdes projektus, lai nodrošinātu ekosistēmu dzīvībai. Turklāt blokķēdes un IoT risinājums nodrošina, ka visi šo sensoru dati ir derīgi. Tas darbojas arī kā ugunsmūris, kad runa ir par kiberuzbrukumiem.

Tādējādi padarot enerģijas tīkla arhitektūru pēc iespējas stabilāku. Saskaņā ar SEPA datiem, izmantojot tipiskas centralizētas sistēmas, nav iespējams sasniegt šo drošības un efektivitātes līmeni.

 • Bruklinas bibliotēka

Parasti publiskajās uzlādes stacijās jūsu mobilās ierīces ir diezgan neaizsargātas. Daudzi nelegāli cilvēki var viegli iekļūt mobilajās ierīcēs un nolaupīt savus tālruņus. Lai to apturētu, Bruklinas publiskā bibliotēka strādā pie lieliska IoT blockchain piemēra.

Patiesībā viņi piedāvā lielisku viedtālruņa uzlādes staciju, ko atbalsta IoT bloku ķēdes projekti. Šī tehnoloģija nodrošinās lietotājiem pilnīgu drošību un ērtības, neuztraucoties par jūsu ierīces uzlaušanu.

Tomēr šiem lietotājiem būtu tiešs savienojums ar savām bibliotēkas kartēm un viņi to izmantotu, lai iegūtu bibliotēkā caurlaidi.

Bet, tā kā pakalpojums ir pilnīgi bez maksas, jums var nākties redzēt 15-30 sekunžu ilgu video vai pat aizpildīt vispārēju Bruklinas bibliotēkas aptauju..

Tas palīdzēs bibliotēkai piedāvāt labākus pakalpojumus un izpētīt izmaksas, kuras jūs vēlētos veikt.

 • Jaunava Dimanta

Nu, vēl viens lielisks IoT bloku ķēdes piemērs būtu uzņēmums ar nosaukumu Virgin Diamond. Šeit uzņēmums piedāvā pilnīgu dimantu izcelsmi, kas nāk tieši no raktuves. Tātad savā ziņā jūs iegūsiet pilnīgi neizmantotu dimanta rotaslietu.

Kā norāda dimantu nozares uzņēmums, pircējs domā, ka katrs dimants, ko viņi pērk, patiesībā ir jauns. Tomēr patiesībā tas tā nav. Daudzi dimanti tiek pārstrādāti, un nav iespējas uzzināt, vai kāds agrāk ir valkājis šo dimantu vai nē.

Bet ar IoT blockchain projektu palīdzību viņi var piedāvāt saviem klientiem pilnībā atklāt tā autentiskumu un iepriekšējos īpašniekus.

Patiesībā tas var būt lielisks jaunums klientiem, kuri vēlas dāvināt vai iegūt jaunus dimantus.

 • Nevadas Universitāte, Reno

Nevadas Universitāte, Reno, sadarbojas ar Filament, lai izveidotu blokķēdi un IoT balstītu tehnoloģiju. Patiesībā šī tehnoloģija ir paredzēta, lai izveidotu ceļu infrastruktūru un jaunus standartus autonomiem transportlīdzekļiem.

Pašlaik autonomo transportlīdzekļu satraukums pieaug eksponenciāli. Tomēr koncepcijas sagatavošana nav viegls darbs. Turklāt tas attiecas ne tikai uz karti, bet arī uz to, vai tajā esošajai sistēmai var uzticēties.

Nu, tam jābūt pilnībā spējīgam nojaust visus objektus uz ceļa un atbilstoši rīkoties. Nemaz nerunājot par to, tam ir jābūt atbilstošām drošības un privātuma iespējām. Jūs noteikti nevēlaties, lai jūsu viedā automašīna tiktu nolaupīta.

Tādējādi universitāte sadarbojas, lai izveidotu ilgtspējīgu vidi blokķēdē un IoT, lai pārliecinātos, ka tīkls ir pilnīgs pierādījums.

Patiesībā IoT uztvers un pārsūtīs informāciju, un blokķēde to glabās nemainīgajā virsgrāmatā. Tomēr mums būtu nepieciešami arī AI, lai skaidri pieņemtu adaptīvos lēmumus.

 • Kouvola inovācija

Kouvola Innovation izmanto blokķēdi un IoT risinājumu loģistikas nozares darbībai. Nu, loģistikas nozarei ļoti nepieciešamas pārmaiņas. Pareizas vadības un izsekošanas trūkuma dēļ daudzi loģistikas uzņēmumi maksā cenu ar ieņēmumiem.

Tomēr ar blokķēdes un IoT tehnoloģijas palīdzību viņi var iegūt drošu platformu, lai pārvaldītu operatīvo datu plūsmu.

Patiesībā risinājums neaprobežojas tikai ar uzņēmumu, bet visi ir gatavi pievienoties un izbaudīt priekšrocības.

Pašlaik šķiet, ka projektā ir Kouvola Innovation un vēl piecas partijas. Viņi ir –

 • Örebro apgabals, Zviedrija
 • Valgas apriņķa attīstības aģentūra, Igaunija
 • Tallinas Tehniskā universitāte, Igaunija
 • Sensei LCC, Igaunija
 • Transporta un telekomunikāciju institūts, Latvija

Visiem šiem uzņēmumiem ir lielas cerības uz blokķēdes un IoT jauninājumiem, un viņi testē projektu, lai to vēl vairāk pilnveidotu.

 • Apikāls

Vai jūs kādreiz varat iedomāties IoT blokķēdes piemēru palmu eļļas nozarei? Palmu eļļas nozare daudz nodarbojas ar ilgtspējības un izsekojamības jautājumiem. Tādējādi ir ļoti grūti pierādīt, vai palmu eļļa ir autentiska vai nē.

Tomēr ar jauno Apical un citu lielu vārdu palmu eļļas nozarē sadarbību šie jautājumi varētu beigties. Ar jaunizveidoto ilgtspējības nodrošināšanas un inovāciju aliansi nozare noteikti var mainīties.

Pašlaik viņi izmanto tehnoloģisko atbalstu no SAP. Patiesībā Blockchain un IoT platforma spētu izsekot palmu eļļas ražošanu un piedāvāt drošību saglabātajos datos.

Rezultātā viltoti izstrādājumi, kuru pamatā ir palmu eļļas, krasi samazināsies. Mēs joprojām nezinām citas šīs platformas iespējas, taču tā joprojām ir sākuma fāzē.

Lai kļūtu par nobriedušāku tehnoloģiju, iespējams, būs vajadzīgs nedaudz ilgāks laiks.

 • Aquai

Aquai sadarbojas ar NetObjex, lai saviem patērētājiem piedāvātu viedo ūdens sistēmu. Pašlaik viņi strādā pie IoT blokķēdes projektiem, kas viņiem var palīdzēt ražot, attīstīt un pat izplatīt ūdens sistēmas.

Turklāt tas arī palīdzēs viņiem identificēt jebkāda veida katastrofiskus bojājumus un ūdens resursu noplūdes. Ātri mainīgajā pasaulē, kurā daudzās nozarēs rodas toksiski atkritumi, tīrs ūdens lēnām kļūst diezgan maz.

Turklāt šo problēmu novēršana būtu lielisks risinājums gan komerciāliem, gan dzīvojamiem īpašumiem.

Ko darīs Blockchain un IoT risinājums, ir izmantot savus sensorus, lai noteiktu jebkāda veida piesārņojumu vai noplūdes attīrīšanas sistēmā. Bet ar blokķēdes palīdzību viņi var aizsargāt šo informāciju un pat precīzi noteikt precīzu piesārņojuma vietu.

Vai tas var būt kaut kas labāks par šo?

Tas ir jaunievedums, un mēs ceram redzēt vairāk tādu tīra ūdens risinājumu.

Lasiet par to, kā Blockchain var pārveidot apdrošināšanas nozari tagad!

7. nodaļa: EndNote – kāda ir IoT un Blockchain nākotne?

Blockchain un IoT maina pasauli, kad mēs runājam. Viņi dominē ne tikai rūpniecības ainavā, bet arī mūsu ikdienas dzīvē, kā mēs to zinām. Patiesībā IoT un blokķēde ir atkarīga tikai no pasaules savienojamības.

Faktiski šķiet, ka gan IoT, gan blokķēdei ir daudz kopīga. Abas šīs tehnoloģijas ir pārspīlēti izteiktas ar ļoti maz zināšanām par to, ko tās dara.

Nemaz nerunājot par milzīgo datu apjomu, ar kuru tehnoloģija var tikt galā. Tādējādi, lai uzlabotu nākotni, uzņēmumiem ir ļoti svarīgi turpināt pētīt IoT un blokķēdes.

Lai arī IoT bija dažas būtiskas neveiksmes, taču ar IoT un blokķēdes tīklu šīs neveiksmes jau sen būs pagājušas.

Izmantojot mūsu ceļvedi, mēs runājām par to, kā blokķēde ir lieliski piemērota IoT. Bet patiesība ir tāda, ka IoT ir lieliski piemērots arī blokķēdei. Lai iegūtu visu reālās pasaules informācijas blokķēdi un ērti izmantotu IoT ierīces.

Galu galā mēs varam pieņemt tikai labāko gan no blokķēdes, gan no IoT. Tomēr mums būtu jāskatās, vai viņi var attaisnot cerības.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me