Bloku ķēde piegādes ķēdei: spēļu mainītājs

Kāpēc mums ir nepieciešama blokķēde piegādes ķēdei? Nu, mēs dzīvojam pasaulē, kur rūpnieciskā revolūcija kontrolē mūsu ikdienas dzīvi. Piegādes ķēde ir svarīga mūsu produktu nozares sastāvdaļa. Ja netiks izmantota piegādes ķēde, nebūs nekādas regulētas ekonomikas, bet gan haotiska vide.

Tomēr daudzo cīņu dēļ piegādes ķēdes nozare nespēj pilnībā izmantot savu potenciālu. Nemaz nerunājot par to, ka daudzi sliktie spēlētāji viņiem nodara kaitējumu gan iekšēji, gan ārēji.

Bet kā uzņēmums tiek galā ar visām piegādes ķēdes neefektivitātēm? Ar blockchain vadošo tehnoloģiju var palīdzēt arī šeit. Tāpēc šodien mēs aplūkosim piegādes ķēdes blokķēdi tikai tāpēc, lai palīdzētu jums noskaidrot, kā tā patiešām var mainīt jūsu piegādes ķēdi.

Tātad, sāksim!

 

Contents

Satura rādītājs

 

1. nodaļa: Kas ir piegādes ķēde?

Piegādes ķēde ir piegādātāju tīkla ķēde līdz ražotājam un jebkura konkrēta produkta izplatīšana gala pircējam. Šī tīkla kopējā ķēde ietver vairākas darbības, informāciju, cilvēkus un resursus.

Turklāt piegādes ķēde apzīmē arī visus pasākumus, ko uzņēmums veic, lai galalietotājam piedāvātu pakalpojumu vai produktu.

 

Vēl viens foršs fakts ir tas, ka uzņēmumi attīsta piegādes ķēdi, lai vienlaikus varētu samazināt izmaksas un būt konkurētspējīgiem.

Līdz ar piegādes ķēdi nāk piegādes ķēdes vadība. Abi vārdi varētu šķist diezgan līdzīgi, taču tiem ir savas atšķirības.

Parasti piegādes ķēdes posmi faktiski ietver izejvielu pārveidošanu un pārvietošanu, lai ražotu gatavus produktus, tos transportētu un izplatītu klientam. Piegādes ķēdē ir daudz vienību, piemēram, ražotāji, pārdevēji, transporta uzņēmumi un daudzi citi.

Turklāt piegādes ķēdes elementi ietvers visa veida funkcijas, piemēram, klienta pasūtījuma veidlapas iegūšana. Tādējādi funkcionalitāte tiek paplašināta līdz mārketingam, izstrādei, darbībai, klientu apkalpošanai un daudzām citām.

Kā mēs teicām, piegādes ķēdes pārvaldība ir patiešām svarīga visa procesa sastāvdaļa. Bez piegādes ķēdes vadības uzņēmuma ražošanas līnija nedarbosies pareizi, un tas vēl vairāk palielinātu izmaksas.

Patiesībā katrā ķēdē ir kāds, kas darbojas kā vadītājs. Bet, ja mēs tiktu vaļā pat no vienas saites, tad visa ķēde sabruktu. Mēs mazliet iekļūsim tajā daļā. Bet vispirms apskatīsim, kā tas faktiski darbojas.

 

Kā darbojas piegādes ķēde?

Viss sākas ar piegādātāju iegūšanu. Uzņēmumam piedāvāt pakalpojumu, kas visu izstrādā no skices, ir diezgan tālu. Tātad, viņi dara izejvielas no dažādiem piegādātājiem, piemēram, pārtikas ražošanai jums būtu nepieciešami neapstrādāti produkti.

Kad viņi piegādā piegādātājus, viņi veiks pasūtījumu, un piegādātājs nodrošinās nepieciešamo materiālu daudzumu un kvalitāti. Pēc tam visi materiāli tiek nogādāti rūpnīcā un samontēti ražošanas līnijā, lai iegūtu galaproduktu.

Turklāt uzņēmumi pirms to uzglabāšanas noliktavās pārbauda kvalitāti. Kad tie tiek uzglabāti, tie tiek transportēti dažādos izplatīšanas centros. Šie izplatīšanas centri darbojas kā starpstacija starp ražotāju un mazumtirdzniecības veikaliem.

Pēc tam produktus atkal transportē uz attiecīgajiem mazumtirdzniecības kuģiem atbilstoši to pieprasījumam. Galu galā gala lietotājs to var iegādāties tieši veikalā vai iepriekš pasūtīt. Tas viss šķiet gluda līnija, bet jebkurš šīs ķēdes elements neizdodas, tad visa sistēma sabruks.

 

Pieci dalībnieki katrā piegādes ķēdē

Visas piegādes ķēdes ir atšķirīgas, un uzņēmumiem var būt dažādi piegādes veidi, lai ražotu un piegādātu produktus. Tomēr mēs runāsim par pieciem dalībniekiem, kurus redzam visu veidu piegādes ķēdēs. Šie ir –

 

 • Piegādātājs

Piegādātāji ir organizācijas, kas piegādā izstrādājumam nepieciešamās izejvielas vai komponentus. Piemēram, pieņemsim, ka mobilo sakaru uzņēmums vēlas ražot mobilos tālruņus. Tam viņiem būtu nepieciešami daudzi mazi komponenti, piemēram, mikroshēmu komplekti, materiāli apvalka izgatavošanai, objektīvs, akumulators utt.

Daudzos gadījumos uzņēmums nevar izgatavot katru priekšmetu no nulles; pat ja viņi to darītu, viņiem būtu nepieciešama piekļuve dabīgiem materiāliem, piemēram, zeltam, gāzei, metāliem utt. Citi uzņēmumi, kas nodarbojas ar šiem elementiem, piedāvās savus pakalpojumus, un ražošanas uzņēmums var iegūt visas izejvielas to veidošanai..

Šeit spēlē piegādātāji.

 

 • Ražotāji

Piegādes ķēdes gadījumā ražotāji vai ražotāji ir organizācijas, kas ražo produktu. Tajā ietilpst visi uzņēmumi, kas piedāvā gatavās preces. Parasti ražotāji savāc visas izejvielas no piegādātājiem un pēc tam izgatavo gatavo produktu.

Tātad viņiem būtu jāpārvalda visi piegādātāji un ražošanas līnija, lai samazinātu viņu izmaksas. Daži ražotāji pat paši savāc izejvielas, nevis iegūst no piegādātājiem.

Tomēr ne katrs atsevišķs komponents ir izstrādāts mājās, jo process ir dārgs un laikietilpīgs.

 

 • Izplatītāji

Izplatītāji ir galvenais spēlētājs piegādes ķēdē. Šie uzņēmumi ņem lielāko produktu daudzumu, lai izveidotu ražotājus, un pēc tam piegādā saiņus attiecīgajiem mazumtirgotājiem. Patiesībā jūs varētu viņus pazīt kā vairumtirgotājus. Turklāt viņi pārdod arī citām organizācijām. Turklāt jūs varētu atrast, ka viņi pārdod lielāku daudzumu nekā jebkurš individuāls patērētājs.

Arī izplatītāji darbojas kā buferis ražotājiem, jo ​​tie pasargā viņus no tirgus svārstībām. Bet kā viņi to dara? Nu, viņi savos krājumos uzglabā labu daudzumu krājumu, un, ja palielinās pieprasījums, viņi no šī krājuma sāk pārdot.

Tātad, producents nejutīs spiedienu, lai īsā laikā iegūtu vairāk. Turklāt, ja pieprasījums samazinās, viņi var turpināt ražotāju krājumus. Tātad ražotājiem nebūs jāsamazina ražošana. Savā ziņā izplatītāji uztur vienmērīgu piegādes ķēdes plūsmu.

Tādējādi jūs redzētu izplatītājus pat analizēt patērētāju rīcību un tirgot produktu. Papildus reklamēšanai vai pārdošanai viņiem būtu jāuztur arī krājumi, produktu transportēšana un pēcpārdošanas pakalpojumi.

Viņi drīkst vai nevar pilnībā piederēt produktam. Tātad viņi var vienkārši strādāt kā starpnieks starp klientu un ražotāju. Produktu klāsta palielināšanās gadījumā izplatītājs piesaista konkrētus klientus ar viņu attiecīgajiem produktiem.

 

 • Mazumtirgotāji

Mazumtirgotāji arī uzkrāj produktus un pārdod tikai nelielu daudzumu parastajam patērētājam. Ne tikai tas, bet arī izseko klienta prasības un vēlmes, kam pārdod. Turklāt viņi piesaistīs klientus, reklamējoties, un kā pievilināšanas faktoru bieži izmanto ērtības, pakalpojumus, produktu izvēli un cenu kombināciju.

Turklāt atlaižu mazumtirgotāji piesaista klientus ar savu plašo produktu klāstu un cenu diapazonu. Tāpat ātrās ēdināšanas restorāni izmanto zemas cenas un pārliecina kā izlozi. Mārketings ietver noteiktas cilvēku grupas analīzi vai mērķēšanu tikai uz vienu grupu, lai iegūtu labāku rezultātu.

 

 • Klienti

Patērētāji vai klienti ir cilvēku grupa, kas iegādājas vai lieto jebkuru produktu. Šeit klienti ne vienmēr domā plašu sabiedrību. Piegādes ķēdē klienti ir arī lielas organizācijas. Kad ražotāji pērk izejvielas no piegādātājiem, viņi ir klienti. Tas pats attiecas uz izplatīšanas centriem vai mazumtirgotājiem. Tātad katrā solī ir pārdevējs un pircējs.

 

Tipiskas piegādes ķēdes sastāvdaļas

Lai labāk izprastu visu piegādes ķēdes jēdzienu, tagad mēs runāsim par galvenajiem piegādes ķēdes komponentiem. Tāpēc kā piemēru izmantosim hipotētisku piegādes ķēdi. Patiesībā piegādes ķēde nav vienvirziena; tas var iet abos virzienos.

Parasti, ja klientam nepatīk produkts, viņš var lūgt atmaksu vai atdot preci. Tātad tādā gadījumā piegādes ķēde virzīsies atpakaļ pretējā virzienā.

Parasti piegādes ķēdē ir astoņi komponenti. Viņi ir –

 

 • Dabas resursi

Jebkura produkta ražošanā varētu būt vajadzīgi dabas resursi, piemēram, ūdens, gāze, elektrība utt. Piemēram, ja jūsu produktam nepieciešams ievērojams daudzums ūdens, tad jums būs nepieciešams kāds, kurš to ņems jūsu vietā . Jebkura produkta izgatavošanai tagad ir nepieciešams liels skaits dabas resursu.

 

 • Izejvielas

Tās ir izejvielas, kas nepieciešamas noteikta materiāla, piemēram, sakausējuma, tērauda, ​​lauksaimniecības preču uc ražošanai.

 

 • Komponenti

Tātad, tagad jums ir savi dabas resursi un izejvielas. Tagad jums būs jāatrod nepieciešamās preces preču ražošanai. Piemēram, klēpjdatora gadījumā produkta sastāvdaļas būs cietie diski, mātesplatē, akumulators utt.

 

 • Gatavie produkti

Ir pienācis laiks apvienot visus šos resursus, materiālus un komponentus un izveidot gatavās preces. Tātad klēpjdatora piemēra gadījumā jūs apvienosiet mātesplatē, akumulatoru, korpusu utt., Lai izveidotu klēpjdatoru.

Turklāt, iespējams, jums būs jāveic izmaiņas izejvielās, lai tās pārvērstu par sastāvdaļu.

 

 • E-komercija un mazumtirdzniecība

Produkts ir gatavs, un tagad ir pienācis laiks nosūtīt uz citiem veikaliem vai uzskaitīt tos tiešsaistes veikalos. Patiesībā šie ir veikali, kas pārdos gatavo produkciju.

 

 • Pārstrāde un atgriešana

Patiesībā labas kvalitātes piegādes ķēde neplūst vienā virzienā. Uzņēmumiem vienmēr jāpiedāvā klientam iespēja preci atgriezt, ja viņi to neapmierina. Tādā gadījumā ir atgriezti produkti. Daži no tiem var tikt pārstrādāti vai atkārtoti izmantoti. Jebkurā gadījumā klients saņems kompensāciju par šo produktu.

 

 • Izplatīšana

Izplatīšana ir viena no kategorijām, kas piegādes ķēdē notiek vairākas reizes. Uzmanīgi pamanot, ka piegādes ķēdē ir sadalījumi dažādos līmeņos. Piemēram, ne katrs uzņēmums ir tiešā kontaktā ar galveno lietotāju.

Piegādātājs uzņēmums tieši nekomunicēs ar lietotāju, bet viņi sazināsies ar ražotājiem. Turklāt tas padara ražotāju par galalietotāju. Tad piegādātājs izplata materiālus ražotājiem.

Tādā pašā veidā ražotājs to izplata izplatīšanas centram utt. Tātad katrā mijiedarbībā ar piegādātāju un klientu būs sava veida izplatīšana, neatkarīgi no tā, vai tas ir liels daudzums vai mazs.

 

 • Pārvadāšana un uzglabāšana

Tas ir vēl viens komponents, kas notiek dažādos piegādes ķēdes līmeņos. Katrā posmā jums būs nepieciešams transports. Globalizācijas dēļ uzņēmumiem tagad transporta pakalpojumi ir vajadzīgi vairāk nekā jebkad agrāk.

Turklāt uzglabāšanas process notiek arī katrā posmā. Padomājiet, piemēram, par piegādātāju. Organizācija savāc visus materiālus un uzglabā tos transportēšanai. Ja viņi tos pienācīgi neglabā, kvalitāte tiktu sabojāta. Turklāt tas pats attiecas uz ražotājiem, izplatītājiem un mazumtirgotājiem. Vienīgais posms, kurā glabāšana nav nepieciešama, ir parasts patērētājs.

 

Tātad tas bija hipotētiskais piegādes ķēdes komponents. Tagad, kad jūs par to visu zināt, mēs esam diezgan pārliecināti, ka esat gatavs pāriet uz nākamo nodaļu. Šajā nākamajā nodaļā mēs runāsim par entītiju, kas rūpējas par visu šo komponentu procesu. Tāpēc tie ir līdzīgi pārvaldes struktūrai.

 

2. nodaļa: Kas ir piegādes ķēdes vadība?

Tagad mums ir pienācis laiks mazliet dziļāk rakt piegādes ķēdē. Līdz ar piegādes ķēdi nāk piegādes ķēdes vadība.

Piegādes ķēdes vadība ir ražošanas plūsmas pārvaldības process piegādes ķēdes tīklā. Šeit uzņēmums pārvaldīs visu, sākot no neapstrādātiem komponentiem līdz gala produkta piegādei.

Katrā piegādes ķēdes vadības sistēmā pamatā ir seši galvenie posmi. Apskatīsim, kādi tie ir.

Tradicionālās piegādes ķēdes vadības fāzes

 • Plānošana

Šajā posmā vadītājs plānos ražošanas līniju saskaņot ar klientu prasībām un piedāvās maksimālu jaudu ar minimālām kļūdām. Turklāt, izveidojoties piegādes ķēdei, vadītājs noteiks metriku, kas piemērota nevainojamai ķēdei. Parasti tas būtu atkarīgs no uzņēmuma mērķa.

 • Sourcing

Tālāk tiek izvēlēti labākie piegādātāji, kas var nodrošināt uzņēmumam nepieciešamo preču kvalitāti un skaitu. Turklāt vadītājs izveidos šo krājumu saņemšanas uzraudzības procesu. Sourcing attiecas arī uz labu attiecību uzturēšanu ar piegādātājiem.

 • Izgatavošana

Produktu ražošana, kvalitātes pārbaudes, iepakojums atrodas šajā posmā. Tātad vadītājs organizēs visas darbības produkta ražošanai un pēc tam ieplānos to piegādi.

 • Piegāde

Šajā posmā notiek klientu pasūtījumu pieņemšana, piegāžu plānošana, rēķinu izrakstīšana un maksājumu saņemšana. Turklāt viss ir jāsaskaņo, lai mazinātu cilvēku kļūdas.

 • Atgriežoties

Pārvaldīt visus defektus un nevēlamās preces un nodrošināt to atgriešanos rūpnīcā.

 • Iespējošana

Vadītājs pārliecināsies, ka viss ir regulējuma robežās. Tie galvenokārt ietver produktu dizainu, cilvēkresursus, finanses, pārdošanu un kvalitātes nodrošināšanu.

 

3. nodaļa: Galvenie piegādes ķēdes jautājumi

Piegādes ķēdē ir daži galvenie jautājumi. Protams, tas viss izskatās vienkārši un uzturams. Patiesībā piegādes ķēde risina daudzus jautājumus, kas uzņēmumiem izmaksā taisnīgu ieņēmumu daļu.

 

 

Apskatīsim, kādi ir šie jautājumi, vai ne?

 

 • Globalizācija

Jā, globalizācija. Lai gan globalizācija patiešām apvienoja pasaules ekonomiku, tomēr tā joprojām apstrādā nopietnus piegādes ķēdes pārvaldības draudus. Patiesībā globalizācija liek daudziem daudziem uzņēmumiem ārpakalpojumus nodot citām valstīm.

Pirmkārt, lai samazinātu visas izmaksas visā piegādes ķēdē, daudzi uzņēmumi maina savu darbību valstīs, kur darbaspēka izmaksas ir lētākas. Turklāt šīs valstis palīdz, jo tās piedāvā zemākus nodokļus un zemākas transporta izmaksas. Tātad daudzām valstīm ārpakalpojumi patiesībā nenozīmē tikai vienu valsti; tas var ietvert vairākas reizes.

Tomēr ārpakalpojumi ne tikai paplašina ražošanas līmeni, bet arī palielina uzņēmumu iepirkumu sistēmu. Turklāt tas, ka krājumi ir izkaisīti visā pasaulē, sarežģī šo procesu.

Un tagad uzņēmumiem ir jāsadarbojas un jāsadarbojas ar vairākām pusēm pāri robežai. Tas galvenokārt paredzēts loģistikai, uzglabāšanai un ražošanai. Turklāt viņiem ir arī jānodrošina klientiem produkti ar ātru piegādi, kaut arī visa sistēma ir diezgan sarežģīta.

Galu galā uzņēmumiem ir arī jāsaglabā redzamība katrā posmā, lai katrs viņu ražošanas līnijas posms būtu pēc iespējas efektīvāks.

Otrkārt, kad uzņēmumi paplašina savu pārdošanas apjomu pasaules tirgū, viņiem ir nepieciešams lokalizēt savus produktus, lai labāk piesaistītu klientus. Turklāt šis process prasa ievērojamas izmaiņas sistēmā un pielāgošanos dažādām vēlmēm un kultūrām.

Tāpēc pastāv tiešs risks, ka var zaudēt redzamību, kontroli un pareizu pārvaldību. Turklāt tas notiek tikai tad, ja lietojumprogrammas nav integrētas. Tātad būs nepieciešamas dažādas datu pārvaldības sistēmas citā vietā.

 

Piemērs

Daudzi Āzijas ražotāji saziņai ar saviem tirdzniecības partneriem izmanto e-pastu vai faksu. No otras puses, piegādātāji Eiropā un Ziemeļamerikā jau daudzus gadus izmanto EDI. Tomēr, tā kā tehnoloģija ir nobriedusi, tirgi varētu pilnībā izlaist EDI un koncentrēties uz vairākām API draiveru pieejām saziņai. Tas ir līdzīgi fiksēto tālruņu izlaišanai, kad sāka parādīties mobilie tālruņi.

Tātad, lai paliktu priekšā spēlei, jums jāzina, vai jūs varat viegli tikt galā ar šīm problēmām vai nē. Diemžēl nav citu veidu, kā palikt priekšā spēlei.

 

 • Straujās izmaiņas tirgū

Patērētāju uzvedība ir atkarīga no daudziem faktoriem, piemēram, personiskajiem, sociālajiem, kultūras un psiholoģiskajiem aspektiem. Turklāt šīs lietas vienmēr ietekmē tehnoloģiskā revolūcija un globalizācija.

Sociālie mediji liek patērētājiem ievērot jaunos izgudrojumus. No otras puses, tas arī rada spiedienu uz uzņēmumiem, lai tie izdomātu attiecīgus produktus un saglabātu to interesantu un jautru. Tātad, sociālo mediju mārketings nav tik liels, kā šķiet, jo tagad ir lielāka konkurence nekā jebkad agrāk.

Tāpat kā globalizācija, arī straujas izmaiņas tirgū rada daudz problēmu piegādes ķēdē.

Pirmkārt, tagad produktiem ir īsāks derīguma termiņš, jo tirgus pieprasījums vienmēr mainās. Turklāt tas liek uzņēmumiem atrasties marinādē, kur šad un tad viņiem būtu jāprojektē vai jāizstrādā jauni produkti.

Tomēr viņiem arī jāpārliecinās, ka kopējās ražošanas izmaksas paliek zemas, jo neviens nevar paredzēt, cik ilgi šis produkts būs pieprasīts.

Patiesībā tam parasti ir nepieciešama elastīga piegādes ķēdes iespēja, kas ir diezgan grūti. Turklāt piegādes ķēdei vienmēr jābūt gatavai jaunu produktu izstrādei. Un tas prasa daudz laika un vadības resursu.

 

 • Funkcijas un prognozēšana

Otrkārt, uzņēmumiem ne tikai jāpiedāvā jauni produkti, bet arī esošajiem jāpapildina ar funkcijām. Lai to izdarītu, viņiem ir jāpielāgo jaunāka ražošanas līnija piegādes ķēdē. Turklāt tas liek vairāk resursu izstrādāt izmaksu ziņā draudzīgu piegādes ķēdes dizainu.

Visbeidzot, tirgiem mainoties tik strauji, tagad arī uzņēmumiem ir jāprognozē savas produktu prasības. Acīmredzami prognozēt mainīgajā tirgū ir diezgan grūti. Tomēr, ja tie nav precīzi, viņiem var rasties ieņēmumu samazinājums.

Tāpēc piegādes ķēdei jābūt veiklai, lai labi reaģētu pieprasījuma krituma un straujas izaugsmes gadījumā.

Lai uzņēmumi varētu prognozēt prasības, tiem ir jābūt piekļuvei visiem pieejamajiem patērētāju un viņu piegādes ķēdes datiem. Piemēram, ja viņu faktiskais laiks ir mazāks nekā izpildes laiks, tad, lai pārvaldītu lieko krājumu, viņiem jābūt vairākiem krājumiem. Tas galu galā palielinātu izmaksas un ietekmētu arī citus līmeņus.

Tāpēc arī mazumtirgotājiem ir pienācīgi jāsaskaņo dati, lai pārliecinātos, ka viņi var piedāvāt vislabāko iespējamo piegādes ķēdes pārvaldību.

 

 • Atbilstība un kvalitāte

Papildus patērētāju uzvedības maiņai sociālie mediji vairāk koncentrējas uz augstas kvalitātes precēm. Tātad tagad patērētāji sagaida izcilu kvalitāti zemākā cenu diapazonā. Saskaņā ar neseno aptauju patērētāji pirms jebkura produkta vai pakalpojuma iegādes izlasa atsauksmes, atsauksmes un komentārus. Turklāt tas arī palielina sociālo mediju platformu aktivitāti.

Turklāt tas ne tikai palielināja cerības, bet arī palielināja piegādes ķēdes uzņēmumu atsaukšanas zaudējumus. Tādējādi tagad visi uzņēmumi ir spiesti radīt konsekventus, augstas kvalitātes produktus.

Jā, viņi noteikti to var izdarīt, ja pārbauda kvalitāti visos piegādes ķēdes līmeņos, piemēram, iepirkumos, ražošanā, iepakošanā, transportēšanā un produktu apstrādē. Tomēr, ja tas ir jautājums par tūkstošiem produktu katru dienu, saglabāt to kļūst par sarežģītu uzdevumu.

Papildus produkta kvalitātei ir vēl viena problēma, ko sauc par atbilstību. Visiem uzņēmumiem ir jāpārliecinās, ka tie atbilst starptautiskā un vietējā līmeņa noteikumiem par produkta iesaiņošanu, ražošanu, nosūtīšanu un apstrādi.

Turklāt tas palielina viņu kopējo darba slogu, kad viņiem ir jāsagatavo atbilstības materiāli, piemēram, licences, atļaujas un sertifikāti. Tāpēc daudziem uzņēmumiem tas var kļūt diezgan pārliecinošs un sarežģīt to piegādes ķēdes dizainu.

Dažādas jaunās tehnoloģijas, piemēram, IoT, blockchain vai viedais iepakojums, var palīdzēt mainīt sarežģītos veidus. Bet uzņēmumiem tas ir rūpīgi jāuztur vai jāzina, kā ar tiem uzmanīgi rīkoties. Turklāt, tā kā viņu 20 gadu tīkla kanāls nav piemērots lielu datu un mikropakalpojumu izmantošanai, viņiem ar to būtu jārīkojas uzmanīgi..

 

 • Pārredzamības trūkums

Vai atceraties, kā mēs iepriekš minējām klēpjdatoru izgatavošanas piemēru? Lielākā daļa šo sastāvdaļu pamatā nāk no Āzijas tirgiem. Tā kā jūs esat patērētājs, jūs patiesībā nezināt katra no šiem komponentiem patieso vērtību?

Tomēr pārredzamības trūkums ir pilnīgi cits piegādes ķēdes jautājums. Ja produktā atrodat bojātu daļu, kļūst pilnīgi neiespējami precīzi noteikt, no kurienes radusies bojātā daļa vai kāda vienība par to atbildēja.

Jūs zināt, redzēsim piemēru, lai uzzinātu, kā tas patiešām var būt bīstams un cik briesmas ir akūtas.

 

Piemērs

2006. gadā ASV bija liels jautājums. E-Coli uzliesmojums sāka izplatīties, un vaininieks bija spināti. Turklāt tas skāra 199 cilvēkus, starp kuriem bija 22 bērni vecumā līdz 5 gadiem. Turklāt 31 no šiem cilvēkiem attīstījās kāda veida nieru slimība, un 3 no viņiem nomira.

Un tas viss notika tikai spinātu dēļ. Tā rezultātā visa pārtikas nozare nonāca haosā. Turklāt viņi sāka meklēt inficēto spinātu avotu, lai apturētu to vairāk izplatīšanos.

Tātad cilvēki sāka pilnībā pārtraukt spinātus. Galu galā FDA vajadzēja atrast avotu kopumā 2 nedēļas, un šīs divas nedēļas visa nozare palika slēgta. Vai jūs varat iedomāties zaudējumus vai sliktu pārvaldību, ko tie izraisīja?

Nemaz nerunājot par to, ka avots bija tikai viens piegādātājs un viena partija. Turklāt šai vienai partijai visa sistēma apstājās. Turklāt tajā laikā daudzi lauksaimnieki bija palikuši bez naudas bloķēšanas dēļ.

Tāpēc sistēmai ļoti nepieciešama pilnīga pārredzamība. Tātad, pirms viss tiek ietekmēts, ir viegli noskaidrot problēmas avotu.

Pareizs izsekošanas mehānisms piegādes ķēdē ietu tālu.

 

 • Korupcija

Pareiza piegādes ķēdes vadīšana ir tāda, ka jums jāuzticas katram cilvēkam, kurš attiecīgi veic savu darbu. Turklāt jums vajadzētu arī pārliecināties, ka visi pareizi izturas pret piegādes ķēdes protokoliem un neviens nedarbojas slikti.

Tomēr ir normāli uzskatīt, ka ne katrs cilvēks piegādes ķēdē būs uzticams. Vairumā gadījumu cilvēki ir pakļauti korupcijai, un tāpēc jums tagad būs jārisina arī iekšējās problēmas.

Ir daudz korupcijas gadījumu, kas var aizēnot visu piegādes ķēdes sistēmu. Apskatīsim, kādi tie ir –

 

Iespējamie korupcijas scenāriji

Kāds no piegādes ķēdes var dot priekšroku noteiktiem piegādātājiem, neredzot citas lietojumprogrammas. Turklāt viņi var arī uzstāt uz piegādātāju, sakot, ka viņi var izpildīt specifikācijas. Tomēr tas varētu nebūt vispār.

Iedomājieties, ka jums jāpaplašina produktu līnijas, un tāpēc jums ir jāsaņem daži komponenti. Var rasties situācija, kad tikai viens piegādātājs piedāvā šīs sastāvdaļas; tomēr viņš vispirms varētu būt ēnains cilvēks.

Personīgās attiecības varētu ietekmēt arī piegādes ķēdes lēmumu pieņemšanas procesu. Iepirkuma gadījumā tie varētu būt labvēlīgi pusēm, ar kurām viņiem ir personiskas attiecības.

Dažreiz piegādātājs var jūs izkrāpt, pamatojoties uz jūsu prasībām. Varbūt jums ir nepieciešams komponents, ko tikai viņi var piegādāt, tādā gadījumā viņi var pieprasīt vairāk nekā pašreizējā cena.

Daudzos gadījumos kukuļošana ietekmē jūsu produktu kvalitāti. Turklāt slikts piegādātājs varētu uzpirkt vienu no iepirkuma virsniekiem un panākt darījumu ar viņu.

Daudzos gadījumos galaprodukta kvalitātes pārbaudes varētu šķist, ka tas viss ir kvalitatīvs, turpretī reālajā dzīvē tā nav. Turklāt tas notiek galvenokārt tad, kad darbinieki noteiktajā termiņā neatbilst prasītajai kvalitātei.

Vēl viens lielisks jautājums varētu būt tad, kad darbinieki vai virsnieki sāk zagt no inventāra vai apmainīt produktus ar tiem viltots bez iespējas to izsekot. Patiesībā šis scenārijs var viegli aizņemt daļu no jūsu reputācijas.

Īsāk sakot, jūsu piegādes ķēdē ir daudz sastāvdaļu un personālu, un jūs patstāvīgi nevarat tos izsekot. Šeit var palīdzēt piegādes ķēdes blokķēde. Bet mēs par to runāsim.

 

 • Augstas izmaksas

Šeit parādās problēmas ar augstām izmaksām, ar kurām saskaras katrs uzņēmums visā piegādes ķēdes ciklā. Būtībā piegādes ķēdē ir četri izmaksu veidi –

 • Kvalitātes izmaksas
 • Inventāra izmaksas
 • Transportēšanas izmaksas
 • Iepirkuma izmaksas

 

Kvalitātes izmaksas

Katram jūsu pārdotajam produktam jābūt noteiktā kvalitātes līmenī. Viss, kas ir mazāks par to, radītu papildu problēmas. Tātad, lai pārliecinātos, ka visi jūsu produkti ir precīzi, jums vajadzētu nolīgt kvalitātes kontroles ekspertus un dambreti. Acīmredzot tas nozīmētu vairāk cilvēku resursu un dārgāk.

Turklāt tiks iznīcināts jebkurš produkts, kas ir zemāks par jūsu kvalitātes līmeni. Tātad, tas arī izņemtu daļu naudas.

 

Inventāra izmaksas

Krājumi ir viena no izšķirošajām piegādes ķēdes daļām, jo ​​jūs tur glabājat visus savus produktus. Tātad, kā augstas klases uzņēmumam, jums būs nepieciešama milzīga vieta uzglabāšanai, kā arī vides uzkrāšana, lai labāk saglabātu arī produktu kvalitāti. Turklāt tas jums izmaksātu daudz vairāk.

Tomēr šeit situācija kļūst nedaudz saspringta. Daudzos gadījumos uzņēmumi ņem aizdevumus, lai apmaksātu inventāra izmaksas. Tāpēc viņiem ne tikai jāatmaksā aizdevums, bet tagad jāatdod arī pievienotās intereses.

Turklāt inventarizēt bez pienācīgas drošības nebūtu praktiski. Tātad, lai rūpētos par krājumu pārvaldību, jums būs nepieciešami arī citi personāla apsardzes darbinieki. Turklāt daudzi uzņēmumi nodarbojas arī ar nozagtiem, bojātiem, novecojušiem vai produktiem, kuriem beidzies derīguma termiņš.

 

Transportēšanas izmaksas

Kā jūs jau zināt, piegādes ķēdes sistēmā ir daudz transporta punktu. Turklāt katrā solī ir nepieciešams kaut kāds transports. Tātad tas palielina transporta izmaksas. No otras puses, ja jūs nododat savus komponentus ārpusei no citām valstīm, pārvadājumi no šīm valstīm no jūsu čeka var aizņemt milzīgu daļu.

Patiesībā ar lētiem risinājumiem nepietiek, jo tie galu galā aizņem vairāk laika, un tas var palēnināt piegādes ķēdes procesu.

 

Iepirkuma izmaksas

Vēl viena acīmredzama izmaksu aprēķināšanas iespēja ir iepirkuma izmaksas. Šeit jūs visus komponentus iegūstat no cita uzņēmuma apmaiņā pret naudu. Pamatojoties uz jūsu prasībām un komponentiem, izmaksas var atšķirties.

Turklāt, ja jūsu komponents ir diezgan reti sastopams vai tikai daži piegādātāji tos var piedāvāt, izmaksas pieaugs vairāk nekā tirgus vērtība. Turklāt, ja esat liels uzņēmums, tad personīgi nevarat doties pie piegādātāja un iegādāties savus materiālus.

Galu galā jūs pieņemsit darbā virsniekus, kas par jums parūpēsies. Tātad jūs ne tikai tērēsiet naudu iepirkumam, bet arī samaksāsit algas un prēmijas savam virsniekam. Turklāt, lai viņi varētu pietiekami labi tikt galā ar laukumu, jums arī vajadzētu tos pienācīgi apmācīt.

 

 • Salīdzinoši lēns

Valūtas piegādes ķēdes vadības sistēma ir diezgan slikta un pakļauta jautājumiem. Nemaz nerunājot par to, ka tas ir pārmērīgi lēns, jo trūkst pienācīgu vadības prasmju. Turklāt smagie autentifikācijas procesi, nepietiekama loģistikas pārvaldība, bizness dažādās laika joslās arī padara visu procesu diezgan regresīvu.

Papildus tam, izmantojot trešo pušu maksājuma veidus, pabeigšana prasa 3-5 darba dienas, un šajā laikā jūsu materiāli un komponenti paliek iesprūduši, un ražošanas līnija kavējas.

 

 • Slikta klientu apkalpošana

Piegādes ķēde nenozīmē tikai produkta izgatavošanu un izplatīšanu mazumtirgotājiem. Tas nozīmē arī pareizu klientu pārvaldību. Patiesībā klientiem ir būtiska loma ķēdē, jo katrs produkts ir viņu prasību rezultāts.

Tātad, ja uzņēmums nespēj apmierināt savu klientu, uzņēmuma reputācija var būt atbilstoša. Piemēram, klients ieguva zemas kvalitātes produktu no cienījama zīmola. Tātad, lai iegūtu labāku cenas vērtību, klients sazinājās ar klientu atbalsta dienestu. Tādā gadījumā, ja klientu atbalsts nevar atbilstoši piedāvāt atbilstošus pakalpojumus, uzņēmums noteikti zaudēs klientu.

Jā, tas varētu šķist lieta, kas domāta ne tikai vienam klientam, bet iedomājieties, kad viņu ir simtiem. Ar sociālo mediju palīdzību šī uzņēmuma profesionalitātes trūkums īsā laikā izzudīs. Turklāt ilgtermiņā tas zaudētu tūkstošiem klientu.

Tātad, lai padarītu lietas efektīvākas, ir nepieciešams labāks klientu atbalsts. Tomēr pašreizējā piegādes ķēde nespēj pienācīgi piedāvāt šo nepieciešamo funkciju.

 

Blockchain uz glābšanu

Līdz šim mēs esam uzzinājuši, ka piegādes ķēdes ir viena no jūsu biznesa izšķirošajām daļām. Tātad nevar apiet piegādes ķēdes problēmas. Turklāt pašreizējā piegādes ķēde ir pakļauta kļūdām un nespēj sekot līdzi patērētāju prasībām.

Tātad, kā panākt lielāku efektivitāti šajā jomā?

Nu, šeit tiek parādīta piegādes ķēdes blokķēde.

Piegādes ķēde un blokķēde iet roku rokā, un mēs jums pateiksim, kā to izdarīt. Bet vispirms, ja jums ir neskaidra ideja par blokķēdes tehnoloģiju, tad vienkārši lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par to.

Blokķēde ir izplatīta un decentralizēta nemaināma virsgrāmatu sistēma. Šeit virsgrāmatai ir ķēdes bloks, kas katrs ir saistīts ar iepriekšējo un nākamo bloku, lai atrastu precīzu pievienoto pozīciju..

Nemaz nerunājot par katru informāciju par šiem blokiem ir kriptogrāfiski šifrēta un arī ar laika zīmogu. Turklāt šeit neviena centrālā iestāde nepiedalās visa procesa vadībā, bet gan lietotāju grupa, kas to izmanto.

Tātad, jūs redzat, ka piegādes ķēdes korupcijas daļa jau ir pazudusi piegādes ķēdes blokķēdē.

Tomēr trīs galvenās blokķēdes īpašības padara to tik neatvairāmu piegādes ķēdes un blokķēdes partnerībā. Apskatīsim, kādi tie ir –

 • Pārredzamība
 • Nemaināms
 • Decentralizācija

Protams, ir arī citas funkcijas, taču šīs trīs galvenās iezīmes ir ļoti stabilas piegādes ķēdes un blokķēdes kombinācijai. Tāpēc tagad jūs redzēsiet, kā piegādes ķēdes shēmas blokķēde var mainīt.

 

 • Decentralizācija

Sāksim ar decentralizāciju. Tā ir blokķēdes tehnoloģijas galvenā koncepcija. Patiesībā tas nozīmē, ka jebkāda veida informācijai par virsgrāmatu nebūtu vienīgo īpašumtiesību, bet visi tīkla dalībnieki būs tās daļa.

Valūtas piegādes ķēdes problēma ir datu viltošana. Turklāt iepirkumu speciālisti un piegādātāji ne vienmēr ir uzticami un godīgi. Turklāt viņi vilto datus un nekādā veidā nevar pierādīt, ka dati nav autentiski.

Tomēr ar blokķēdi piegādes ķēdei šī viltojumu koncepcija jau sen vairs nebūs.

Kad viss piegādes ķēdē ir redzams visiem, neviens nevarēs piederēt nekādiem datiem. Tomēr jums jābrīnās, ka pat tad, ja viņiem nepieder dati, kas var traucēt tos mainīt?

Nu, tam ir vēl viena blokķēde piegādes ķēdes funkcijai. Apskatīsim, kas tas ir.

 

 • Nemainīgums

Nu, nemainīgums piegādes ķēdes blokķēdē parasti nozīmē, ka neviens to nevar mainīt. Turklāt nekādu informāciju, ko pievienojat virsgrāmatā, nevar mainīt.

Vienkārši iedomājieties, cik lielu vērtību tas pievienotu piegādes ķēdē. Patiesībā piegādes ķēdes blokķēde darbojas tā, lai neviens to nevarētu mainīt, kad tas ir ievietots. Tomēr kļūdu gadījumā privātā piegādes ķēdes blokķēde var piedāvāt izmaiņas.

Bet katrā gadījumā darījums ir jāpārbauda, ​​un tīkla lietotāji to kontrolēs tikai un vienīgi. Kaut arī kāds mēģina mainīt datus, uzlaužot, tas izraisītu lavīnas efektu, kas nekavējoties brīdinātu varas iestādes. Tātad nekādā gadījumā iekšējs vai ārējs spēks nevar ielauzties sistēmā.

Ir pienācis laiks pāriet uz piegādes ķēdes shēmas pēdējo, bet vissvarīgāko iezīmi.

 

 • Pārredzamība

Ar pārredzamības palīdzību piegādes ķēde un blokķēdes sistēma var izcelt vislabāk. Jā, privātie blokķēdes patiešām nodrošina jums nepieciešamo privātumu; tomēr tas piedāvā arī pārredzamību. Tas nozīmē, ka cilvēki tīklā būs atbildīgi par savu rīcību.

Viss tīklā redzamais ir redzams visiem vai selektīvi redzams. Tātad cilvēki varētu redzēt, ko dara cits cilvēks. Tomēr uzņēmuma gadījumā sistēma ir nedaudz atšķirīga, jo tā dod lielāku varu augstākstāvošajiem personāliem. Uzņēmuma uzņēmumu rakstura dēļ to padarīt sabiedrisko kanālu būtu daudz grūtāk pārvaldīt.

Tātad tā darbotos kā iekšējā tīkla sistēma ar pārredzamību uzņēmuma darbiniekos. Un tā jūs izveidojat stabilu piegādes ķēdes un blokķēdes duetu.

 

Lasiet vairāk par Blockchain tehnoloģijas vēsturi.

 

4. nodaļa: Piegādes ķēdes vadības decentralizācijas priekšrocības

Ja izvietojat blokķēdi piegādes ķēdes pārvaldībai, jūs varat uzlabot vispārējo efektivitāti daudzos veidos. Patiesībā piegādes ķēdes pārvaldībai ir nepieciešama liela koordinācija datu sistēmā. Kad sistēma ir lēna, nekāda pārvaldība dažādās vietās un ieņēmumi samazinās, tad blokķēde piegādes ķēdē ir cerības bāka.

Jūs varat viegli mainīt mantotās sistēmas ar blokķēdes piegādes ķēdes piemēriem un izbaudīt ērtu un ātru informācijas koplietošanu. Turklāt jūs varēsiet arī novērst viltojumus un palielināt klientu kopējo apmierinātību.

Turklāt piegādes ķēdes blokķēde pastāv, lai atbrīvotos no nevajadzīgas birokrātijas, un lieliski palīdz samazināt nevajadzīgos resursus. Tātad, ir viegli vienkārši pārveidot jauno piegādes ķēdes un blokķēdes shēmu bez problēmām.

Jebkurā gadījumā tagad mēs iegremdēsimies blokķēdes priekšrocībās piegādes ķēdes pārvaldībā un redzēsim, kādas priekšrocības tas piedāvā.

 

 • Caurspīdīga virsgrāmatu sistēma

Bloku ķēde piegādes ķēdē palīdz piedāvāt pārredzamāku piekļuvi visās piegādes ķēdes operācijās. Turklāt katru reizi, kad kāds produkts pāriet no punkta A uz punktu B, tas tiks reģistrēts virsgrāmatā. Īsāk sakot, tas izveidotu taku no vietas A līdz punktam B. Turklāt uzņēmumi to var izmantot atsaukšanas gadījumā.

No otras puses, izmantojot šos klientus, precīzi zinās, kur produkts radās, un tas beidzot būs pārredzama platforma. Tas arī palīdzēs citiem cilvēkiem būt atbildīgiem par kļūdām, kuras viņi varētu būt pieļāvuši virsgrāmatā.

 

 • Izsekošana reāllaikā

Ar pārredzamību nāk reāllaika izsekošanas iespēja. Jā, izmantojot blokķēdi piegādes ķēdes pārvaldībai, jūs varat izsekot saviem produktiem reāllaikā! Turklāt jūs varat arī zināt, kādā stāvoklī viņi atrodas, un precīzi noteikt viņu atrašanās vietu, atrodoties kustībā.

Piemēram, iedomājieties, ka jūs pasūtījāt materiālus no piegādātāja, kad piegādātājs produktiem piestiprina RFID mikroshēmas, un jūs precīzi zināt, kāds ir to stāvoklis vai vieta..

Piegādes ķēdes vadība pēc tam to var izsekot no sava datora, izmantojot blokķēdes piegādes ķēdes piemērus. Turklāt ar to viņi var novērtēt, cik daudz laika būtu nepieciešams materiāliem, lai nokļūtu rūpnīcā.

Kad viņi ir šeit, viņi var izsekot ražošanas procesam un pārbaudīt inventāra vidi, kad vien vēlas. Tātad viņiem nebūs pat jāstājas personīgi, lai zinātu, kas tieši notiek ražošanas līnijā, izmantojot blokķēdes piegādes ķēdes piemērus.

 

 • Ātrāki darījumi

Vēl viens liels blokķēdes ieguvums piegādes ķēdes shēmai. Patiesībā ir daudz jāgaida, lai saņemtu maksājumu dažādos piegādes ķēdes līmeņos. Bet ar blokķēdi piegādes ķēdes shēmai tas būtu kūkas gabals.

Blockchain piegādes ķēdes piemēri var katru sekundi pārspēt Visa darījumu rekordu, kas ir 10 547. Ātrums ir viena no ienesīgajām katras maksājumu sistēmas iezīmēm, un, izmantojot blokķēdes piegādes ķēdes piemērus, jūs visu saņemat vienā vietā.

Patiesībā, jo ātrāk ir piegādes ķēdes platformas blokķēde, jo labāk tā var apstrādāt visus darījumus. Tātad, īsāk sakot, bloku ķēdei piegādes ķēdē ir vislielākais mēroga potenciāls nekā tipiskajai Web 2.0 sistēmai.

Vēl viens lielisks fakts par blokķēdi ir piegādes ķēdes pārvaldība, kas ir mikromaksājuma iespējas. Tāpēc jūs sūtāt ne tikai lielas summas, bet arī mazākas summas tikai dažu sekunžu laikā! Cik tas ir forši?

 

 • Neuzticama ķēde

Tālāk nāk bloku ķēdes neuzticamais ieguvums piegādes ķēdes pārvaldībai. Patiesībā piegādes ķēdes vadībai ir jāuzticas, ka produkts būs autentisks, un tas tiks piegādāts noteiktā laikā. Tomēr ar blokķēdi piegādes ķēdes sistēmā jūs to varat droši zināt.

Tātad vispār nav jāuztic aklai paļāvībai uz partijām. Arī maksājuma gadījumā daudziem uzņēmumiem ir pilnīga nenoteiktība, ka viņi varētu saņemt maksājumu. Tomēr blokķēde piegādes ķēdes sistēmā nāk ar viedo līgumu integrāciju. Viedais līgums automatizēs maksājumu procesu pēc piegādes veikšanas.

Tāpēc uzņēmumi var vienkārši uz visiem laikiem atvilkt elpu no visas neskaidrības.

Šis process var integrēties dažādos piegādes ķēdes līmeņos. Piemēram, pārdevēji to var izmantot, lai samaksātu ražotājiem, un patērētāji to varētu izmantot, lai samaksātu pārdevējam.

 

 • Produktu sertifikācija

Produktu sertifikācija ir obligāta, kad runa ir par piegādes ķēdi. Kā gan citādi ražotāji var pierādīt, ka produkts ir autentisks un vai tas nav viltojums? Šeit notiek piegādes ķēdes pārvaldības blokķēde.

Darbinieki var izmantot blokķēdes piegādes ķēdes piemērus, lai sertificētu visus produktus katrā nozarē. Turklāt tas var palīdzēt uzzināt, vai produkts tika aizstāts ar viltotu vai nē. Turklāt patērētājs var viegli pārbaudīt piegādes ķēdes platformas blokķēdi un droši zināt, ka produkts ir autentisks.

Katru gadu miljoniem naudas tiek izšķiesti krāpniecisku darbību un viltotu produktu dēļ. Tomēr ar blokķēdi piegādes ķēdes pārvaldībai tas beidzot būtu beidzies.

 

 • Lielāka drošība

Piegādes ķēdei jābūt galīgai drošai vietai. Ar blokķēdes palīdzību piegādes ķēdes pārvaldībai tagad tā patiešām var būt īpaši droša. Tā kā virsgrāmata nav maināma, neviens nevar mainīt datus. Turklāt viņu daudzslāņu drošības protokoli piegādes ķēdē un blokķēdē saglabā hakeru tālu no sistēmas.

Rezultātā nav viena ieejas punkta. Ja hakeris vēlas uzbrukt blokķēdei piegādes ķēdes sistēmā, viņam vajadzēs uzbrukt tīklam vienlaikus ar vairākām ierīcēm, kas ir diezgan neiespējami. Patiesībā tas prasa vairāk resursu, nekā viņš patiesībā iegūs, tāpēc tas nav tā vērts.

 

 • Zemāks oglekļa pēdas nospiedums

Līdz ar produktu ražošanu rodas pievienotās oglekļa emisijas. Tomēr ar blokķēdes palīdzību piegādes ķēdes sistēmā nepieciešamība pēc atgriešanās vairs nebūtu vajadzīga. Kā? Nu, tāpēc, ka ar blokķēdes piegādes ķēdes piemēriem jūs varat precīzāk kontrolēt kvalitāti.

Tātad katrā posmā jūs varat konsekventi radīt augstas kvalitātes produkciju. Tādējādi piegādes ķēdes atgriešanas vai pārstrādes process krasi samazināsies. Un tas ne tikai palielinātu ieņēmumus, bet arī atbrīvotos no papildu produktu izgatavošanas procesa. Tāpēc mazāk oglekļa pēdas.

Tātad piegādes ķēdes blokķēde nodrošina ne tikai lielākus ieņēmumus, bet arī zaļāku ražošanas līniju.

 

 • Samazinātas izmaksas

Visbeidzot, samazinātas izmaksas piedāvā vairāk priekšrocību nekā jebkad agrāk. Patiesībā katras piegādes ķēdes vadības galvenais mērķis ir projektēt rentablu ražošanas līniju neatkarīgi no tā, kā tirgus mainās.

Bet ar blokķēdi piegādes ķēdes pārvaldībā tas būtu beidzot iespējams. Turklāt tas ne tikai pazeminās izmaksas katrā līmenī, bet arī samazinās kļūdas un palielinās ieņēmumus. Ar piegādes ķēdes shēmas blokķēdes palīdzību vairs nav vajadzība pēc daudziem starpniekiem.

Tātad papildu alga, sliktas pārvaldības zaudējumi pazudīs uz visiem laikiem. Šķiet, ka arī kopēšanas process aizņem papildu izmaksas. Izmantojot blokķēdes piegādes ķēdes piemērus, tiek samazināta dublēšanās.

Tā kā ir mazāk cilvēku un ātrāka sistēma, tas krasi samazinās daudz izmaksu.

 

5. nodaļa: Blokķēdes piegādes ķēdes lietošanas gadījumi

 • Vienošanās par vienaudžiem

Vienādranga darījums ir viena no blokķēdes lietojumprogrammām piegādes ķēdē. Jebkurš uzņēmums mūsdienās ir gatavs ieguldīt ātrākā darījumu procesā, kas ir nozīmīgs un nepārtraukts. Turklāt visā vēsturē uzņēmumi izmantoja ātrāku norēķinu procesu izmaksu kritumu.

No otras puses, pārrobežu maksājumi piegādes ķēdē katru gadu iztukšo vairāk nekā 1,6 triljonus USD. Tātad, tas attiecas ne tikai uz vienādranga darījumiem, bet arī par ieņēmumu uzlabošanu. Izmantojot bloku ķēdi piegādes ķēdei sistēmā, uzņēmumi tagad var patiesi izmantot priekšrocības.

Turklāt tajā nav iesaistīta neviena trešā puse, kas padara to vēl drošāku. Turklāt maksājumi tiek automatizēti ar viedo kontaktu integrāciju, tāpēc nav arī papildu risku. Ko vairāk jūs varat vēlēties, labi?

 

 • Revīzijas pārredzamība

Revīzijas pārredzamība ir vēl viena no blokķēdes lietojumprogrammām piegādes ķēdē. Slikto revīzijas pakalpojumu dēļ vēsturē ir bijušas lielas nepilnības. Turklāt, ja nevarat ievērot likumu standartus, jūsu zīmola nosaukums var būt apdraudēts. Tātad, jebkura atsevišķa kļūda ķēdē rada sekas ceļā.

Jebkurā gadījumā šī situācija ir pilnībā novēršama, ja uzņēmums piegādes ķēdes lietošanas gadījumos sāk izmantot blokķēdi. Viņi ne tikai iegūs drošu platformu procesu revīzijai, bet arī atbrīvosies no kļūdām. Turklāt platforma var sniegt jums pilnīgi pārredzamu priekšstatu par jebkuru neefektivitāti, no kuras jūs viegli varat izvairīties.

Galu galā tas palīdzētu auditoriem izdarīt gudrākas un drošākas izvēles visā ķēdē.

 

 • Patērētāju atsauksmju izsekošana

Mūsdienās ar sociālo mediju vietnēm patērētāji var brīvāk sadarboties ar iecienītākajiem zīmoliem. Tādējādi daudzi patērētāji domā, ka teta uzņēmumiem vajadzētu piedāvāt produktus tādā veidā, kas viņus nekādā ziņā neatstāj vainu.

Viņi arī vēlas, lai uzņēmumi būtu komunikablāki un sabiedriskāki ar klientiem. Turklāt lielākā daļa šo patērētāju ir vairāk ieinteresēti tērēt naudu videi draudzīgākam zīmolam. Tāpēc galu galā jums būs attiecīgi jāseko klientu atsauksmēm un jāzina, ko viņi vēlas.

Ja jūs neizmantojat klientu konsultācijas, galu galā klients zaudēs interesi vai jutīsies nevēlams un pārtrauks pirkt visas preces.

Izmantojot piegādes ķēdes blokķēdi, uzņēmumi var izsekot visām klientu atsauksmēm un strādāt pie tā. Vēl svarīgāk ir tas, ka viņi var izmantot blokķēdes lietojumprogrammas piegādes ķēdē ar vairāk informācijas par procesu.

 

 • Precīza informācija par izmaksām

Piegādes ķēdēm ir jārisina daudz nepareizas pārvaldības, kad runa ir par izmaksu aprēķināšanu vai budžeta plānošanu. Tādējādi viena kļūda var novest pie miljoniem ieņēmumu zaudēšanas. Saskaņā ar pētījumu vairāk nekā 88% uzņēmumu mērķis ir samazināt izmaksas, bet to faktiski var paveikt tikai 17%.

Tātad, redzat, ka atvienotā datu pārvaldība nekādā veidā nepalīdz piegādes ķēdes nozarei. Tāpēc bloku ķēde piegādes ķēdes pārvaldībai būtu lieliska iespēja šeit izvēlēties.

Izmantojot blokķēdi, uzņēmumi var iegūt vienu informācijas avotu, lai apkopotu visus datus un tos izmantotu grāmatvedības informācijas pārvaldībai. Tāpēc tā ir viena no blokķēdes lietojumprogrammām piegādes ķēdes pārvaldībā.

 

 • Labāki piegādes dati

Nav šaubu, ka precīzas piegādes sistēmas ietekme tieši ietekmē zīmola vērtību. Turklāt viens pētījums parādīja, ka vairāk nekā 89% patērētāju uztraucas par piegādes procesu, un 83% uztraucas par to, ka produkts piegādes laikā sabojājas.

Nemaz nerunājot par to, ka patērētāji neatgriežas pie mazumtirgotāja, kad viņi saņem sliktu piegādi no viņiem. Tātad tas ne tikai kaitē zīmola vērtībai, bet arī citiem dalībniekiem, piemēram, izplatītājiem un mazumtirgotājiem. Tomēr daudzi zīmoli joprojām nespēj piedāvāt augstas kvalitātes piegādes sistēmu, jo nosūtīšanas laikā komunikācija nav labāka.

Patiesībā, lai mazinātu problēmu, blokķēdes lietojumprogrammas piegādes ķēdē var patiešām palīdzēt. Ar reāllaika skatīšanās iespējām un pareizu izsekošanas sistēmu tas var piedāvāt labākus nosūtīšanas datus. Tādējādi uzņēmumi var sazināties daudz labāk un efektīvāk un palielināt patērētāju apmierinātību.

 

 • Izvairīšanās no atbilstības pārkāpumiem

Atbilstības izmaksas katrā piegādes ķēdē ir augstas, turklāt tās ir ārkārtīgi grūti uzturēt. Tomēr, ja uzņēmumi ignorē šīs izmaksas, tas var izraisīt maksu par pārkāpumiem, kas var sagriezt daudz ieņēmumu.

Globalizācijas dēļ uzņēmumi tagad strādā dažādos reģionos. Katram atsevišķam reģionam ir savs atbilstību kopums. Patiesībā, saglabājot visas vietas plašā piegādes ķēdē, varētu būt noteikumi, kurus daudzi ignorē.

Tā rezultātā viņiem ir iestrēdzis milzīgs naudas sods un kriminālsods. Lai samazinātu šo blokķēdes lietojumu piegādes ķēdē, tas var būt lielisks risinājums. Ne vienīgā blokķēde var izsekot visām atbilstībām; tas arī padara pārvaldību diezgan vieglu. Tādējādi tas var palīdzēt izvairīties no atbilstības pārkāpumiem, kā arī novērst ieslodzījuma laiku.

 

 • Izcelsme

Izcelsme ir milzīgs izaicinājums piegādes ķēdē. Daudzi uzņēmumi nesniedz papildu informāciju par produkta autentiskumu. Turklāt daudzi patiešām neizmanto daudz resursu, lai pārbaudītu, vai izejvielas patiešām ir augstas kvalitātes vai nē.

Pasaulē, kurā viltojumi pārņem ekonomiku, ir ārkārtīgi svarīgi zināt, kas jums pieder.

Turklāt tas galvenokārt paredzēts patērētājiem, jo ​​viņi ir pelnījuši produktu, par kuru maksā. Tomēr, tā kā katru dienu tiek ražots un pat pārdots lielākais vairums produktu, kļūst grūtāk pierādīt, ka tie nav viltoti.

Lai viss būtu vienkāršāk, bloku ķēdes lietojumprogrammas piegādes ķēdē var ļoti palīdzēt. Turklāt uzņēmumi var pārbaudīt piegādes ķēdes tīkla blokķēdes autentiskumu. Turklāt viņi var arī pievienot informāciju un pierādījumus katra izgatavotā produkta QR kodā.

Tādā veidā abas puses bez grūtībām iegūst Providence.

 

Vai vēlaties uzzināt, kā iegūt ideālu Blockchain koncepcijas pierādījumu? Apskatiet mūsu ceļvedi!

 • Nav cilvēku kļūdu

Lielā piegādes ķēdes nozarē ir desmitiem un tūkstošiem darbinieku. Pilnīga robotikas izmantošana joprojām nav ražošanas līnijas sastāvdaļa, nemaz nerunājot par vadību, jums vajadzīgi cilvēki ar prasmēm. Tomēr cilvēki ir pakļauti kļūdām. Tādējādi beidzies 50 000 – 150 000 USD tiek pazaudēts vienkāršu cilvēcisku kļūdu dēļ.

Tas galvenokārt ir saistīts ar manuālo apstrādi. Tas ne tikai aizņem vairāk laika, bet arī pilns ar erogēniem datiem. Lai palīdzētu šajā situācijā, bloku ķēdes lietojumprogrammas piegādes ķēdē var pilnveidot datu apstrādi tīklā.

Automatizēti darījumi, datu ievadīšana, lietvedība, procesa izsekošana padara piegādes ķēdes sistēmas blokķēdi par ienesīgu tehnoloģiju. Tādējādi uzņēmumi tagad var ietaupīt miljonus, ja viņi iegulda piegādes ķēdes blokķēdē.

 

 • Pārtikas nekaitīgums

Pārtikas drošība, kas ir viena no lielākajām pārtikas nozares rūpēm tirgū. Patiesībā pārtikas rūpniecībai ir jāpieliek papildu pūles, lai katrs materiāls netiktu piesārņots. Katra materiāla delikāto raksturu dēļ uzņēmumiem jābūt īpaši uzmanīgiem un jāpiedāvā augstas kvalitātes produkti.

Mēs domājam, ka jūs jau zināt, kā E.coli piesārņojums nojauca visu pārtikas nozari un atstāja daudzus cilvēkus bez darba. Tāpēc pārtikas rūpniecībai ir nepieciešami papildu piesardzības pasākumi, lai tā nesaskartos ar līdzīgu situāciju.

Tomēr šajā ziņā var palīdzēt blokķēdes lietojumprogrammas piegādes ķēdē. Tas var nodrošināt labāku izsekošanu un kvalitātes pārbaudes, lai izvairītos no jebkāda piesārņojuma. Tātad cilvēki kopumā var iegūt pārtikas nekaitīgumu nozarē ražotajos produktos, izmantojot piegādes ķēdes blokķēdi.

 

 • Automatizācija

Automatizācijas procesi vienmēr piedāvā labāku naudas plūsmu un samazina nepieciešamību ņemt lielus aizdevumus no bankas. Jā, šajā nozarē ir daudz digitalizācijas rīku, taču vairāk nekā 33% ražotāju ir vīlušies par to.

Turklāt vairāk nekā 94% ražotāju domā, ka automatizācijas rīki patiešām var mainīt piegādes ķēdes līnijas scenāriju. Nu, saite jau ir, lieliska redzamība un automatizācija palīdzēs vadītājam sasniegt lielāku datu ātrumu.

Patiesībā blokķēdes lietojumprogrammas piegādes ķēdē ir vismodernākie un uzticamākie automatizācijas procesi no visiem. Viedā līguma funkcijas izmantošana un tās izsekošana var automatizēt maksājumu, kad tiek ievēroti noteikti noteikumi.

Tātad, visiem piegādes ķēdes platformas blokķēdē esošajiem lietotājiem ir vienkārša naudas plūsma.

 

 • Viltotu izstrādājumu samazināšana

Pirātisku preču un viltotu izstrādājumu 4,2 triljonu ASV dolāru apmērā kaitējums pasaules ekonomikai. Un, lai to pasliktinātu tāpēc Līdz 2022. gadam ir apdraudēti 5,4 miljoni darba vietu.

Kaut arī muita un robežkontrole cenšas panākt viltotu preču iekļūšanu, tomēr neviens cilvēku spēks nespēj tikt galā ar viltotu preču raksturu.

Lai tiktu galā ar viltotām precēm, kas ir labāks veids, kā izsniegt vairāk QR, RFID mikroshēmu vai NFC kodu produktu izsekošanai. Turklāt blokķēdes lietojumprogrammas piegādes ķēdē ir vairāk nekā spējīgas tikt galā ar slogu.

Izmantojot bloku ķēdi piegādes ķēdei, uzņēmumi var izsekot piegādēm un stingri uzraudzīt, vai viņu preces tiek nomainītas vai nē.

Tādējādi savienojums no gala līdz galam var salīdzinoši samazināt viltotus produktus.

 

 • Tirdzniecības politikas un tarifu ieviešana

Tirdzniecības politikas īstenošana rada lielas bažas, ja ražotājs piegādā sūtījumus no citas valsts. Ir noteikti noteikumi, kas īpaši attiecas uz tirdzniecību, un šķiet, ka daudzi to ignorē. Turklāt katru gadu dažādas partijas nozog vairāk nekā 200 miljardus USD komercnoslēpumu. Tikai tarifu ieviešana netraucēs to turpināt.

Pat ja uzņēmumi ievieš tarifus, daudzi var vienkārši pilināt preces un uzsist uzlīmi “Izgatavots”, lai izvairītos no augstākām izmaksām. Tāpēc daudzi eksperti uzskata, ka blokķēdes lietojumprogrammas piegādes ķēdē palīdzēs īstenot tirdzniecības politiku.

Turklāt tas var arī novērst zagto preču samazināšanu zemākām izmaksām. Tā rezultātā piegādes ķēdes blokķēde atkal iegūst labumu.

 

 • Identitātes pārbaude

Piegādes ķēdei ir nepieciešama pareiza identitātes pārbaude katrā dzīves posmā. Patiesībā nozarē ir pārāk daudz darbinieku, un manuāli tos izsekot ir gandrīz neiespējami. Daudziem uzņēmumiem ir arī sensitīva informācija, kuru viņi vēlas pasargāt no ārējā spēka. Tādējādi obligāti jāpiešķir piekļuve tikai darbiniekiem, kuriem ir pienācīga pārbaude.

Šajā gadījumā daudz palīdzētu bloku ķēde piegādes ķēdes integrācijai. Šī tehnoloģija piedāvā stabilu autentifikācijas procesu, kuru hakeris nevarētu pārkāpt. Tādējādi ķēdē var iekļūt tikai cilvēki, kuriem ir pienācīga identifikācija. Turklāt failiem var piekļūt tikai personas, kurām ir augstākas pilnvaras.

 

 • Krājumu pārvaldība

Daudzi uzņēmumi bieži zaudē savu uzskaiti. Acīmredzot krājumu pārvaldība ir obligāta, jo tā palīdz uzzināt, cik daudz krājumu viņiem ir palicis un kādi ir viņu produktu nosacījumi. Ja viņiem trūkst pienācīgas pārvaldības, tas paver iespējas vairāk krāpniecisku darbību un sliktu datu analīzei.

Tā rezultātā vadība izjūk. Tāpēc blokķēde piegādes ķēdes pārvaldībai var pilnībā mainīt scenāriju. Tā kā tam ir iespēja izsekot precēm un pārvaldīt krājumus bez pamatdarba, neviens vairs nevar mainīt krājumus.

Turklāt tas palīdzētu pārvaldīt arī produkta derīguma termiņu.

 

Apskatiet mūsu Ultimate Blockchain apkrāptu lapu, lai uzzinātu vairāk par blokķēdi vienkāršajā veidā!

 

6. nodaļa: Kā var darboties piegādes ķēdes blokķēde

Daudzi no jums varētu domāt, kā piegādes ķēde faktiski var darboties, izmantojot blokķēdes platformu. Tātad, lai palīdzētu jums labāk to saprast, šeit ir hipotētiska piegādes ķēde un blokķēdes platforma. Apskatīsim, kā tas darbojas.

1. solis:

Šajā solī vispirms sāksim tikšanos ar perfektiem biznesa partneriem piegādes ķēdes platformas blokķēdē. Tātad, izmantojot blokķēdi piegādes ķēdes platformā, abas puses var meklēt savus autentificētos piegādātājus vai ražotājus.

Tā kā ikvienam tirgus dalībniekam pirms piekļuves tīklam būs jāuzrāda pareiza identifikācija, pēc tam, kad divas puses atradīs viena otru platformā, kurā viņi varēs panākt vienošanos, nebūs viltus uzņēmuma problēmu..

Turklāt, izmantojot viedos līgumus, ražotājs var veikt pasūtījumu piegādes ķēdes platformas blokķēdē.

 

2. solis:

Pēc tam piegādātājs savāc visas pasūtījuma izejvielas un augšupielādē to kvalitātes pārbaudes dokumentus piegādes ķēdes platformas blokķēdē. Turklāt ražotājs pārbauda dokumentu autentiskumu un nosūta pasūtījumu transportēšanai.

Tiklīdz piegādātājs saņem apstiprinājumu, tas visu materiālu marķē ar RFID mikroshēmu pareizai izsekošanai un informē ražotājus. Pēc tam viņi nosūtīs materiālus un paziņos ražotājiem.

Tāpēc abas puses reāllaikā izsekos sūtījumam un pārliecināsies, ka produkts labā vidē sasniedz galamērķi.

 

3. solis:

Kad ražotājs saņems produktu, viedais līgums automātiski uzsāks un atbrīvos maksājumu piegādātājam. Tagad ir pienācis laiks izsekot ražošanas līnijai katrā posmā, izmantojot piegādes ķēdes shēmas blokķēdi.

Turklāt, izmantojot piegādes ķēdi un blokķēdes platformu, viņi katrā posmā var redzēt arī produktu stāvokli. Tas viņiem ļaus paredzēt, cik ilgs laiks būs vajadzīgs produkta pabeigšanai.

Pēc tam, kad gatavā prece ir gatava, kvalitātes kontroles menedžeris pārbaudīs produktus un augšupielādēs testa dokumentus pareizai validācijai. Turklāt katram produktam tiks pievienots attiecīgais QR kods un RFID mikroshēma, pirms tos pārvietojat noliktavā.

Pēc tam iestāde uzraudzīs noliktavas uzglabāšanas procesu, izmantojot piegādes ķēdes platformas blokķēdi. Kad tas viss būs izdarīts, viņi uzsāks vēl vienu viedo līgumu ar izplatītāju un nosūtīs produktus. Tāpēc viss turpināsies blokķēdes piegādes ķēdes piemēros.

 

4. solis:

Šajā posmā piegādes ķēdes pāriet uz izplatītājiem. Pēc sūtījuma izsekošanas no ražotājiem pēc saņemšanas viedais līgums automātiski atbrīvos maksājumu. Tomēr viņi var izvēlēties to uzglabāt savā noliktavā vai nosūtīt tieši mazumtirgotājiem.

Jebkurā gadījumā abiem scenārijiem būtu nepieciešama bloku ķēde piegādes ķēdes platformai uzraudzībai.

 

5. darbība:

Šajā spēlē spēlē mazumtirgotāji. Tas pats izsekošanas process notiek arī šeit. Tāpēc, kad produkti nonāk noteiktos mazumtirdzniecības punktos, maksājuma process tiks automātiski uzsākts. Tomēr blokķēde piegādes ķēdes platformās var palīdzēt arī citos veidos.

Piemēram, tas var palīdzēt prognozēt patērētāju uzvedību, pamatojoties uz tirgus analīzi. Tātad, izmantojot piegādes ķēdes un blockchain platformas mazumtirgotājs, var precīzi zināt, ko vēlas patērētājs.

Mazumtirgotāji var arī piedāvāt blokķēdes darbināmu lietojumu galalietotājam. Tas palīdzētu gala lietotājam netraucēti veikt pasūtījumu.

 

6. darbība:

Tas ir pēdējais piegādes ķēdes blokķēdes posms, un gala lietotājs būs vienīgais šajā. Pirmkārt, izmantojot lietotni, viņi var izsekot saviem pasūtījumiem mazumtirgotāju veikalos. Otrkārt, viņi var skenēt QR kodu, lai uzzinātu, vai tas ir autentisks vai nē.

Visbeidzot, ja viņš / viņa saskaras ar kādām problēmām, viņi var tieši sūdzēties klientu apkalpošanas centrā, izmantojot lietotni, un saņemt kompensāciju vai apmainīt produktu. Tātad, jūs redzat blokķēdes piegādes ķēdes piemērus, kas patiešām var mainīt tipiskās piegādes ķēdes darbību.

 

Skatiet, kā Blockchain pārvērš tirdzniecības finanses!

 

7. nodaļa: Tautas uzņēmumu blokķēdes, kas piemērotas piegādes ķēdei

 

Labi, tāpēc tirgū ir daudz uzņēmumu blokķēžu. Tomēr ne katrs no tiem ir piemērots piegādes ķēdei. Turklāt ir daudz uzņēmumu, kas ievieš blokķēdi. Mēs esam izvēlējušies populāru uzņēmumu blokķēdi tieši jums. Apskatīsim, kādi tie ir –

 • Hiperskats

Sāksim ar vienu no galvenajiem tirgus dalībniekiem. Hyperledger ir vairāk nekā spējīgs apstrādāt jebkāda veida lietošanas gadījumus. Tātad, runājot par piegādes ķēdi, tā var piedāvāt ienesīgas funkcijas. Blockchain piegādes ķēdes uzņēmumi var viegli integrēt Hyperledger ar esošajiem mantotajiem tīkliem.

Hiperskats ir Linux produkts, un tas nāca klajā no 2016. gada. Turklāt Hyperledger, šķiet, ir daudz sadarbības zem spārniem – precīzāk, 185. Turklāt labākā daļa no šīs bloku ķēdes platformas ir tā, ka tā piedāvā desmit dažādus projektus, kas piedāvā dažas īpašas iezīmes.

Tātad, bloku ķēdes piegādes ķēdes uzņēmumi var vienkārši paņemt visu nepieciešamo. Tagad par Hyperledger. Apskatīsim, ko tā piedāvā blokķēdē piegādes ķēdes pārvaldībai.

 

Ko tas piedāvā?

Atļauts Blockchain tīkls

Nu, pirmkārt, bloku ķēdes piegādes ķēdes uzņēmumi var viegli izmantot savu atļauto platformu. Patiesībā platforma ar atļauju nodrošina, ka katram tīkla lietotājam būs autentificēta identitāte.

Turklāt labākā daļa ir tā, ka katrs tīklā esošais cilvēks būtu uzticams par visām nedarbiem, ko viņi dara. Tātad, jūs viegli varat tos atrast, ja piegādes ķēdes platformas blokķēdē kaut kas šķiet neticams.

 

Augsta mērogojamība un veiktspēja

Hyperledger visiem blokķēdes piegādes ķēdes uzņēmumiem piedāvā modulāru arhitektūru. Turklāt šī modulārā arhitektūra palīdz mērogot lielos apjomos un sadala darījumu procesu.

Tādēļ jūs saņemat milzīgu impulsu. Tātad piegādes ķēdes blokķēdes kopējais sniegums ievērojami uzlabojas.

 

Privātu datu pieejamība

Ir zināma sensitīva informācija, kuru bloku ķēdes piegādes ķēdes uzņēmumi vēlas saglabāt privātu. Tomēr ar Hyperledger blockchain piegādes ķēdes platformai varat to izdarīt tieši tā!

Konfidenciālie faili paliek paslēpti visiem, un tiem piekļūt var tikai autentificēts lietotājs. Tātad visi redzēs informāciju, kas viņiem jāzina.

 

Bagātīgi vaicājumi

Patiesībā blokķēdes piegādes ķēdes uzņēmumiem būtu grūti saprast kodēšanas valodu. Nu, ne katrs uzņēmējs ir kodētājs, vai ne? Lai palīdzētu viņiem izkļūt, Hyperledger piedāvā bagātīgas vaicājumu valodas, lai palīdzētu viņiem viegli kaut ko meklēt virsgrāmatā. Tā palīdz piegādes ķēdes platformas blokķēde!

 

Pluggable Arhitektūra

Piegādes ķēdes tīklam varat pievienot un izslēgt jebkuru blokķēdes funkciju. Turklāt tas palīdz palielināt blokķēdes piegādes ķēdes uzņēmumu elastību.

 

 Iepazīstieties ar mūsu rokasgrāmatu par blokķēdes savietojamību tūlīt!

 

 • Uzņēmums Ethereum

Tas ir vēl viens no uzņēmuma blokķēdēm, kas piemērots piegādes ķēdei. Blockchain piegādes ķēdes uzņēmumiem ir jābūt rezerves kopijām, jo ​​tie ir jauni tehnoloģijā. Uzņēmums Ethereum viņiem visādā ziņā palīdzēs.

Turklāt, ja jūs izstrādājat jauna veida blokķēdi piegādes ķēdes pārvaldības platformai, kuras pamatā ir Ethereum, viņi jūs oficiāli sertificēs. Tāpat kā Hyperledger, tie ir liels uzņēmums ar vairāk nekā 250 dalībniekiem.

Būtībā viņiem ir divu veidu platforma – gan publiska, gan privāta. Privātajā varat sākt darījumus privātā ķēdē.

 

Kāda ir viņu vīzija?

Atvērt platformu

Viņu galvenais redzējums ir piedāvāt atvērtu platformu visiem blokķēdes piegādes ķēdes uzņēmumiem. Turklāt viņi arī vēlas noteikt, ka viņi nepiedāvā produktu, bet gan standartu blokķēdes izstrādei piegādes ķēdes pārvaldībai.

 

Autoritatīva piekļuve

Enterprise Ethereum palīdzēs visiem bloku ķēdes piegādes ķēdes uzņēmumiem ar attīstības un darbības vadlīnijām visiem Ethereum projektiem. Tātad, ja jūs palaižat bloku ķēdi piegādes ķēdes pārvaldības procesam, viņi izskatīs attīstību. Tādēļ jau no paša sākuma jūs saņemsit vislabāko tehnisko atbalstu.

 

Sniegt valdības atbalstu

Blockchain projekti galvenokārt saskaras ar valdībām. Tomēr ar Uzņēmums Ethereum piegādes ķēdes blokķēdes jūsu pusē, jums nebūs jāuztraucas par kaut ko. Turklāt EE pilnībā izskatīs visus tehniskos jautājumus blokķēdes piegādes ķēdes uzņēmumiem.

 

Iegūstiet ienākumus no publiskā domēna

Ir arī publiska Ethereum blokķēde. Tātad jebkuras izmaiņas publiskajā domēnā ietekmēs arī privātos. Turklāt piegādes ķēdes uzņēmumu blokķēde galvenokārt var izmantot nepieciešamās funkcijas. Tātad, neviena papildu funkcija nepalēninās piegādes ķēdes pārvaldības platformas blokķēdi.

 

Standartu izstrāde

EE izmantos visus iepriekšējās publiskās blokķēdes platformas standartus, kas darbojas kopš 2015. gada. Turklāt bloku ķēdes piegādes ķēdes uzņēmumi var iegūt labāku Ethereum uzņēmuma versiju.

 

 • Corda

R3’s Corda faktiski ir programmatūras Corda komerciālā versija. Turklāt tas ir atvērts avots galvenokārt uzņēmumu bloku ķēdes lietotājiem. Īsāk sakot, ja vēlaties iegūt piegādes ķēdes blokķēdi, kas griežas ap pakalpojumu kvalitāti vai tīkla infrastruktūru, tad Corda ir jūsu labākā izvēle.

Ceļojumu sāka 2015. gadā, un tagad tā vidū ir vairāk nekā 200 biedru. Tomēr Corda galvenokārt ir domāts finanšu organizācijām. Bet viņi sāk paplašināties arī citās nozarēs, tostarp piegādes ķēdē.

 

Ko piedāvā Corda Enterprise?

Lietojumprogrammas ugunsmūris

Viena no labākajām Corda bloku ķēdes īpašībām ir lietojumprogrammas ugunsmūris. Turklāt šī lietojumprogrammas ugunsmūris piedāvās atbalstu piegādes ķēdes platformas shēmas blokķēdei. Turklāt lietojumprogrammas ugunsmūris atbalsta pareizas autorizācijas.

Tātad, savā ziņā, kad kāda trešā puse mēģina iekļūt piegādes ķēdes platformas blokķēdē, tā nekavējoties to noraidīs. Turklāt lietotāji prasmīgi iegūs piekļuves pārvaldības kontroli. Tādējādi katrs lietotājs pats var pieskatīt tīklu.

Jums noteikti jābrīnās, ka tas ir lieliski, bet kā es varu sazināties ar ārpasauli? Tas ir vienkārši, tīkls neļauj iebrucējiem atrasties, bet neierobežo lietotāju piekļuvi ārējiem datiem. Lai pārliecinātos, ka neviens nevar pārkāpt kanālu, viņi piedāvā papildu drošības pasākumus.

Tātad, jūs redzat, ka Corda var būt ideāla platforma bloku ķēdei piegādes ķēdes pārvaldībai.

 

Vai ir kādas funkcijas?

Katram piegādes ķēdes blokķēdei ir ne tikai ugunsmūris, bet arī vairāk funkciju. Tātad, Corda sniegs jums visus nepieciešamos rīkus, lai optimizētu, izmantojot IT vidi. Tāpēc līdz ar to jūs saņemsiet uzraudzības iespējas, pārvaldību, atkopšanas procedūras un augstu pieejamību. Turklāt jūs saņemsiet arī augstas klases mezglus, klientu atbalstu un izlaišanas grafikus.

Neskatoties uz to, piegādes ķēdes Corda blokķēde atbalsta arī Oracle un SQL datu bāzes. Tātad jūsu izstrādātājiem būtu vieglāk to integrēt.

 

 • Kvorums

Kvorums ir J. P. Morgana izveide, kurš kā sakņu tehnoloģiju izmantoja Ethereum. Lai arī viņš izmantoja Ethereum, starp abām pusēm ir daudz atšķirību. Turklāt vide ir skaidri izstrādāta, lai pārvarētu visu uzņēmumu spiedienu, piemēram, piegādes ķēdes pārvaldību.

Tāpēc Quorum izmantošana kā tehnoloģija piegādes ķēdes platformas blokķēdē būtu izņēmuma kārtā.

 

Kvoruma iezīmes

Mezglu vadošā iestāde

Kvoruma uzņēmuma blokķēde nosaka izraudzīto iestādi, un šī persona palīdz apstiprināt, kuri mezgli var iekļūt platformā. Tātad platforma nebūs publisks īpašums, taču tā paliks privāta. Turklāt tīklā var iekļūt tikai pilnvaroti lietotāji. Galvenokārt šīs personas būtu biznesa partneri un uzņēmuma darbinieki.

 

Privātie Transa ctions

Vislabākā iezīme, ko varat izmantot savā blokķēdē piegādes ķēdes platformai, ir privātie darījumi. Tas nozīmē, ka jūs varēsiet norēķināties privāti tikai ar savu biznesa partneri, kuram ir piekļuve.

Turklāt neviens lietotājs nevar redzēt privātu darījumu vēsturi vai piekļūt tiem. Tas būtu redzams tikai darījumu dalībniekiem piegādes ķēdes platformas blokķēdē.

 

Vienošanās balsošanas ceļā

Vēl viena lieliska kvoruma iezīme ir tā, ka tajā nav enerģijas patērējošu konsensa algoritmu. Turklāt tā darbosies ar Quorumchain piegādes ķēdes platformas blokķēdi. Tas ir balsošanas mehānisms, kas ļauj ātrāk veikt darījumus.

Turklāt algoritms piešķir balsstiesības īpašiem lietotājiem, un tikai viņi var piedalīties līgumā. Tātad jūs galu galā iegūsit ar pielāgojamu piegādes ķēdes platformas blokķēdi.

 

Augstas klases sniegums

Piegādes ķēdes tīklu veiktspēja, pamatojoties uz Quorum, ir izcila. Salīdzinot to ar citiem tirgus dalībniekiem, jūs redzētu, ka tas ir diezgan pārāks. Turklāt jūs saņemsiet augstu darījumu līmeni savā bloku ķēdē piegādes ķēdes platformai.

 

Vai vēlaties, kurš uzņēmums piedāvā BAAS pakalpojumus? Pārbaudiet mūsu Blockchain kā pakalpojumu ceļvedi tūlīt!

 

8. nodaļa: Reālās pasaules uzņēmumi, kas piegādes ķēdei izmanto blokķēdi

 • De Beers

De Beers ’izmanto piegādes ķēdes blokķēdes projektus, lai izsekotu dimantus no kalnračiem līdz mazumtirgotājam. Pašlaik viņi jau izsekoja 100 augstas vērtības dimantus, izmantojot blokķēdi piegādes ķēdes platformai. Turklāt De Beers ir viens no lielākajiem dimantu ražotājiem tirgū. Turklāt viņi vēlas izmantot platformu, lai pārbaudītu dimantu autentiskumu.

Lai pārliecinātos, ka dimanti nav no zonas, kur tos izmanto vardarbībai. Patiesībā citi pieci dimantu ražotāji ieguldīja izmēģinājuma projektā ar nosaukumu “Tracr”.

“Tracr” ir lielisks papildinājums piegādes ķēdes bloku ķēdes projektu sarakstam. Jebkurā gadījumā pieci ražotāji ietver –

Veneras dārgakmens, Rosy Blue NV, KGK Group, Diarough un Diacore. Nesen projektam pievienojās arī Alrosa.

 

 • BHP Billiton

Jums jādzird par BHP Billiton. Viņi šobrīd ir viena no pasaules lielākajām kalnrūpniecības firmām. Turklāt viņi jau no paša sākuma ir sajūsmā par blokķēdi un ir daļa no diviem lieliem uzņēmumiem – Hyperledger un Enterprise Ethereum Alliance.

Pašlaik viņi izmanto piegādes ķēdes blokķēdes projektus, lai reģistrētu urbuma akmeņu kustību un arī šķidruma paraugu savākšanu virsgrāmatā. Turklāt viņi izmanto blokķēdi piegādes ķēdes sistēmai, lai nodrošinātu reāllaika datus piegādes procesā.

Ir arī tīmekļa lietojumprogrammas, kas īpaši paredzētas pārdevējiem. Tāpēc viņi to var izmantot un precīzi zināt piegādes ķēdes platformas blokķēdes statusu.

 

 • Dole

Dole piegādes ķēdes platformai izmanto blokķēdi, lai novērstu pārtikas piesārņošanu. Patiesībā Dole ir pārtikas uzņēmums, kas piedāvāja prātīgu kontu par to, cik toksiska ir kļuvusi pārtikas rūpniecība, kamēr viņi izmanto novecojušas metodes.

Pēc Dole domām, viņi uzskata, ka blokķēde piegādes ķēdei ir galīgais risinājums, lai samazinātu uzliesmojumu apjomu. Turklāt viņi arī domā, ka piegādes ķēdes bloku ķēdes projekti patiešām var piedāvāt izsekojamību un pārredzamību.

Tāpēc viņi strādā ar IBM Food Trust, lai novērstu pārtikas produktu piesārņošanu. Tomēr viss joprojām notiek izmēģinājuma fāzēs.

 

 • Metro un Taisons

Taisons un Subway pievienojās pārtikas piegādes ķēdes izsekojamības risinājumam. Turklāt pakalpojumu sniedzējs ir FoodLogiQ (SAAS nodrošinātājs). Pašlaik viņiem ir izmēģinājuma projekts, kurā izmēģināt ir ieinteresēti vairāki uzņēmumi.

Turklāt piegādes ķēdes blokķēdes projektu galvenais mērķis ir meklēt izaicinājumus un iespējas blokķēdē piegādes ķēdes risinājumam.

Pēc pārtikas uzņēmumu domām, klientu pieprasījums pēc pilnīgas pārredzamības ir galvenais projekta uzsākšanas iemesls. Patiesībā mērķis ir klientam palūkoties ražošanas līnijā un informēt viņu, ka piegādes ķēdē netiek pievienotas ķīmiskas vielas.

 

 • Nestlé un Carrefour

Pasaulē lielākā pārtikas kompānija Nestle un Francijas viens no lielākajiem lielveikaliem Carrefour uzsāk blokķēdes piegādes ķēdes projektam. Turklāt projekts piedāvās lielāku pārredzamību pārtikas nozarē.

Pēc uzņēmumu domām, viņi projektā strādāja ar IBM, un tā pilnīgai pabeigšanai bija nepieciešami tikai seši mēneši.

Patiesībā viņi to piedāvā tikai vienam produktam ar nosaukumu Mousseline Puree. Ar lietotnes palīdzību klienti var papildus skenēt QR kodu un precīzi zināt, no kurienes nāk kartupeļi.

Tāpēc tas ir lielisks bloku ķēdes piegādes ķēdes piemērs pārtikas rūpniecībā.

 

 • Unilever

Unilever darbojas arī piegādes ķēdes bloku ķēdes projektos. Patiesībā viņi izmanto piegādes ķēdes blokķēdes projektus, lai pārvaldītu tējas piegādes ķēdes procesu. Pēc viņu domām, viņi šobrīd uzsāka blokķēdes projektu, kas izmanto tehnoloģiju, lai pārvaldītu darījumus piegādes ķēdē.

Turklāt uzņēmums sadarbojas ar bankām un daudziem jaunizveidotiem uzņēmumiem, lai izsekotu tējas audzētājus Malāvijā, jo tie ir galvenais piegādātājs. Turklāt piegādes ķēdes bloku ķēdes projektos varētu iesaistīties arī vairāk nekā 10 000 lauksaimnieku.

Vēl viens Unilever projekts ir digitālo reklāmu piegādes ķēdes pārredzamības radīšana. Šim nolūkam viņi izmanto IBM tehnisko atbalstu.

 

 • Walmart

Walmart izmanto IBM piegādes ķēdes risinājumu, lai darbinātu savu blokķēdi piegādes ķēdes pārtikas izsekojamības projektam. Turklāt viņi plāno reāllaikā izsekot pārtiku no fermas līdz savam veikalam piegādes ķēdes blokķēdes projektu ietvaros.

Walmart jau ilgu laiku strādā ar IBM, īpaši no 2016. gada. Turklāt, lai uzturētu ražošanu, viņi jau izmantoja citus piegādes ķēdes blokķēdes projektus. Tomēr tagad viņi lūgs piegādātājus piedāvāt pilnīgu pārredzamību lapu zaļumu ražošanā.

Bet kāpēc viņi to dara? Galvenokārt tāpēc, ka Walmart vēlas saviem klientiem piedāvāt visaugstāko kvalitātes līmeni un samazināt jebkāda veida pārtikas piesārņojumu. Tātad, kas ir labāks risinājums nekā piegādes ķēdes blokķēde, vai ne?

 

 • Tomcar Austrālija

Tomcar Australia ir Melburnas automobiļu ražotāju uzņēmums, un viņi ir izmantojuši bitcoin, lai pārdotu un pirktu savus produktus. Tas nav gluži blokķēde piegādes ķēdes projektam, bet tikai veids, kā norēķināties ar ražošanas naudu ar digitālo naudu.

Pēc viņu domām, 40% viņu materiālu ir nozīmīgi pasaules mērogā. Tātad, izmantojot blokķēdes risinājumu, viņiem tas ir daudz piemērotāks. Turklāt viņi ne tikai maksā ar bitcoin, bet arī pieņem bitcoīnu kā maksājumu veidu no saviem klientiem.

Tātad, tagad klienti var vienkārši izmantot blokķēdes platformu un iegādāties sev vēlamo automašīnu, kad vien vēlas.

 

 • Abū Dabī Nacionālā naftas kompānija

Abū Dabī Nacionālā naftas kompānija sadarbojas ar IBM, lai nodrošinātu piegādes ķēdes projekta bloku, kas izseko gāzes un naftas ieguvi. Turklāt ADNOC ir valsts uzņēmums, kas katru dienu nodarbojas ar vairāk nekā 10,5 kubikpēdām gāzes un 3 miljoniem barelu naftas.

Tātad, ciktāl tas attiecas uz blokķēdes piegādes ķēdes piemēriem, šis ir milzīgs. Izmēģinājuma projektā jau tiek izsekotas divpusējo darījumu novēršanas finansiālās vērtības un daudzumi. Pēc uzņēmuma domām, projekts varētu būt unikāls, jo tas ir pirmais gāzes un naftas piegādes ķēdei. Turklāt projekts ir ļoti pielāgojams un var viegli tikt galā ar viņu lielo slodzi.

 

 • Martine Jarlgaard London

Modes dizainere Martine Jarlgaard nākotnes tehnoloģijas izmanto diezgan ātri, kā mēs redzam. Viņa izmantos piegādes ķēdes blokķēdes projektus, lai izsekotu apģērbu industrijai, lai redzētu, vai viss ir uz vietas.

Tātad modes industrija ir arī revolucionāra ar izplatīto virsgrāmatu tehnoloģiju. Pašlaik izmēģinājuma piegādes ķēdes blokķēdes projekts griezīsies ap viņas pašas kolekcijām. Turklāt viņa sadarbosies ar Provenance un citu uzņēmumu ar nosaukumu Transparent. Ar tehnoloģiju palīdzību modes dizainers izsekos izejmateriālus līdz gatavam apģērbam.

 

 • Plantaze

Plantaze ir vīna ražotājs, kas sekos vīna ražošanai un uz visiem laikiem novērsīs viltotus vīnus. Tāpēc viņi piegādes ķēdes projektam izmanto OriginTrail pilotbloku. Šobrīd projekta pirmais posms jau ir paveikts.

Būtībā viltoti vīni jau ilgu laiku ir slaucījuši tirgu, un vairāk nekā 50% no tiem ir viltoti. Tas ne tikai palielina veselības problēmas, bet arī samazina zīmola vērtību.

Tāpēc, izmantojot viedo sensoru piegādes ķēdes blokķēdes projektus, uzņēmums var viegli izsekot visām piegādēm un pārliecināties, ka cilvēki saņem reālo produktu.

 

 • Kahava 1893. gads

Kahawa 1893 ir viens no kafijas zīmoliem, kas maina kafijas piegādes ķēdes darbību. Izmantojot Bext360 pakalpojumus, viņi piegādes ķēdes platformai izmantos blokķēdi, lai izsekotu kafijas izcelsmi.

Tā kā viņiem ir ļoti selektīva pieeja kafijas pupiņu izvēlei, piegādātājiem ir ļoti svarīgi palikt uzticīgiem. Turklāt viņi ne tikai izsekos kafijas pupiņu izcelsmei, bet arī izsekos to apstrādei un krājumu pārvaldībai.

Turklāt, tā kā viņi ziedo 25% no saviem ieņēmumiem, lai atbalstītu sievieti ražošanas līnijā, maksājumu sistēma sekos arī blockchain tech.

 

 • Novartis

Novartis ir zviedru farmācijas uzņēmums, kas izseko zāļu temperatūru, izmantojot piegādes ķēdes blokķēdes projektus. Turklāt viņi nodrošinās to izsekošanu reāllaikā, lai viņi varētu droši zināt, ka zāļu derīguma termiņš nav beidzies.

No otras puses, viltota produkta identificēšana ir iespējama arī piegādes ķēdes vadības shēmas blokķēdes dēļ.

Patiesībā Novartis mēģina izveidot konsorciju, kas savienos arī citas farmācijas nozares Eiropā. Turklāt tas savienos arī citas slimnīcas, izglītības iestādes utt. Tātad būtībā katra atsevišķa vienība veselības aprūpes sabiedrībā piegādes ķēdei izmantos blokķēdi.

 

 • Anheuser-Busch InBev

Kopā ar BanQu uzņēmums uzsāk piegādes ķēdes pārredzamības platformu Zambijai. Turklāt tā koncentrēsies uz maniokas kultūraugu ķēdes izsekojamību un pārredzamību. Turklāt tas arī dos iespēju vairāk nekā 2000 mazajiem lauksaimniekiem reģionā.

BanQu identitātes pārvaldības sistēma palīdzēs lauksaimniekiem iegūt lielākas iespējas. Tas ir tāpēc, ka lielie zīmoli vēlas uzlabot pārvaldību un uzlabot savu piegādātāju sasniedzamību. Tāpat, izmantojot platformu, alus darītava var ražot augstas kvalitātes cietes alus ražošanai.

Galu galā piegādes ķēdes un blokķēdes projekts paver milzīgu platformu alus darītavu uzņēmumiem, lai viegli iegūtu augstas kvalitātes izejvielas.

 

 • SAP

SAP izlaiž blokķēdes balstītu piegādes ķēdes izsekotāju, kas jebkuram uzņēmumam palīdzēs izsekot viņu preces no sākuma līdz pašām beigām. Pašlaik viņi sadarbojas ar diviem desmitiem tehnoloģiju, farmācijas un kuģniecības uzņēmumu, lai izmēģinātu savu izgudrojumu. Tomēr mēs joprojām nezinām, vai vairāk zīmolu izmanto SAP risinājumu.

Galvenokārt viņu mērķis ir koncentrēties uz narkotiku un pārtikas rūpniecību un pievienot lielāku vērtību piegādes ķēdes pārvaldībai.

Daudzi uzņēmumi, piemēram, Tate & Pašlaik procesā ir iesaistīti Lyle un Natura, Naturipe Farms, Johnsonville, Maple Leaf Foods utt..

 

 • Rolls Royce un Airbus

Jā, daži no lielākajiem lidmašīnu daļu ražotājiem un aviācijas un kosmosa piegādātājiem tagad pēta piegādes ķēdes un blokķēdes risinājumus. Šie uzņēmumi ir Roll-Royce, Airbus, Saber un S& Grupa. Turklāt viņi pašlaik izmanto blokķēdes darbināmu risinājumu, lai izsekotu piegādes ķēdes detaļas un procesu.

Transporta daļām ir milzīga problēma, jo lielākoties tās tiek nozagtas vai viltotas. Tādējādi viņiem ir ļoti nepieciešams izsekot visām piegādēm, lai pārliecinātos, ka katra detaļa ir autentificēta, jo tas ir patērētāju drošības jautājums.

 

 • Ford

Ford sadarbojas ar IBM, lai izsekotu tā izejvielu kobaltu no piegādātājiem. Turklāt viņi vēlas pārliecināties, ka iegūtais kobalts ir kvalitatīvs. Turklāt viņi sadarbojās ar citiem uzņēmumiem, lai atbalstītu ieguves procesu un izsekošanas procesu.

Vēl viens lielisks piegādes ķēdes bloka ķēdes aspekts ir derīgo izrakteņu uzņēmumu validēšana patēriņa produktos. Jebkurā gadījumā viņi pievienos datus virsgrāmatā, kad kobalts būs pareizi marķēts un iesaiņots. Tādējādi viņi var patiešām nodrošināt labāku kvalitātes kontroli, izmantojot decentralizēto platformu.

 

Pārbaudiet mūsu Blockchain for Enterprise Free Training Guide tūlīt!

 

9. nodaļa: Beigās

Līdz šim mēs esam runājuši par to, kas ir piegādes ķēde un kā darbojas piegādes ķēdes pārvaldība. Vissvarīgākais ir tas, ka mēs esam norādījuši uz blokķēdes priekšrocībām un lietderību piegādes ķēdes pārvaldībā.

Lai padarītu lietas reālākas tagad, jūs zināt, ka vairākas nozares jau izmēģina šo jauno tehnoloģiju. Acīmredzot, ka blokķēde ir diezgan jauna tehnoloģija, tai būs daži jautājumi.

Bet ieguvumi viegli pārvar problēmas, jo piegādes ķēdes nozare tiek pārvērsta digitalizētākā versijā. Tagad, kad jūs par to visu zināt, ir pienācis laiks pastiprināt savu spēli. Ja blokķēde atrodas jūsu pusē, jums vairs nebūs jārisina mantotās piegādes ķēdes.

 

Vai vēlaties uzzināt vairāk par Blockchain Transformation? Apskatiet mūsu Blockchain Transformation playbook!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me