Ceļvedis iesācējiem: kā pamanīt ICO izkrāpšanu

Ja jūs ieguldāt sākotnējos monētu piedāvājumos (ICO), jums jāzina, ka ICO ir neregulēti, un jau ir bijuši daudzi krāpniecības SIO. Jums jāglabā grūti nopelnītā nauda drošībā un jāiegulda gudri. Šajā rakstā es paskaidrošu, kā pamanīt ICO izkrāpšanu.

Pārbaudiet ICO komandas locekļu akreditācijas datus:

Pārredzama ICO ar godīgiem mērķiem vienmēr labi redzami parādīs viņu projekta komandas dalībnieku informāciju savā tīmekļa vietnē. Viņi arī sniegs atsauces uz tiem baltrakstā. SIO, kas nozīmē reālu biznesu, nav ko no jums slēpt, ciktāl tas attiecas uz viņu projekta komandu.

Ja neredzat nosaukumus, LinkedIn profilus, Crunchbase profilus, iespējams, esat pamanījis krāpniecisku ICO. Ja jūs tos redzat, lūdzu, detalizēti iepazīstieties ar viņu profiliem. Uzziniet, vai viņi vispār ir ieviesuši kādu ievērojamu blockchain-crypto projektu. Pārbaudiet, vai viņu iepriekšējie projekti tika veiksmīgi īstenoti.

Projekta mērķis ir nozare. Labi zināt blokķēdi, taču tas negarantē, ka komandas dalībnieki zina nozari. Pārbaudiet viņu attiecīgo nozares pieredzi.

Esmu pārliecināts, ka esat saskāries ar viltus sociālo mediju profilu gadījumiem ar lielu sekotāju skaitu. Diemžēl negodīgiem uzņēmumiem ir viegli izveidot viltus viņu grupas dalībnieku sociālo mediju profilus, pērkot sekotājus vai izmantojot robotus. Ja atklājat, ka ICO komandas locekļi apgalvo, ka sociālajās platformās ir liela pieredze blokķēdēs un ar lielu skaitu sekotāju, pārbaudiet, vai viņi regulāri publicē izpratnes saturu. Ja ICO komandas locekļi reti iesaistās savos tūkstošos sekotāju, publicējot noderīgu un interesantu saturu, tad par šo sekotāju skaitu ir aizdomas!

Pārbaudiet, vai viņi publicē ar blokķēdi saistītus interesantus rakstus vietnē Twitter, Medium un šādās platformās. Es to nevaru vairāk uzsvērt: nepieņemiet glīti iesaiņotus sociālo mediju profilus, padziļināti uzziniet, vai reputācija ir patiesa!

Uzmanīgi izlasiet ICO dokumentāciju:

Īsts ICO publicēs oriģinālu dokumentu, kurā skaidri aprakstīta uzņēmējdarbības problēma, kuru viņi atrisinās, vai tirgus iespēja, ar kuru viņi risinās. Viņi skaidri aprakstīs savu risinājumu, ieskaitot tehnoloģiju, neizmantojot nevajadzīgu mārketinga un tehnisko žargonu. Komanda paskaidros, kāpēc viņi izmanto blokķēdi un kāpēc viņi vispirms plāno marķieri.

Ja neredzat nevienu papīru vai tādu, kura saturs būtu nokopēts no cita projekta, jūs uzreiz zināt, ka tā ir krāpniecība. Bez reālas uzņēmējdarbības problēmas, kas jāatrisina, vai tirgus iespējas risināt, projekts, visticamāk, ir ātra naudas piesaistes shēma.

Ja atrodat pārāk daudz žargonu, tad labākajā gadījumā projekta komandai ir grūtības izskaidrot savu uzņēmējdarbības gadījumu vai sliktākajā gadījumā to nav. Pareiza biznesa gadījuma trūkums var norādīt, ka projekts ir piramīdas shēma, kurā agrīnie ieguldītāji tiek apbalvoti ar naudu, ko vēlāk ieguldītāji iegulda. Atcerieties, ka šādas shēmas ir nelikumīgas daudzās valstīs!

Ja baltā grāmata nevar izskaidrot, kāpēc viņiem nepieciešama blokķēde vai žetons, visticamāk, viņi brauc ar ICO. Solījums vienmērīgi novērtēt marķieri ir skaidra krāpšanās pazīme. Jaunie uzņēmumi veidošanās gados saskaras ar daudziem šķēršļiem, un neviens no tiem nevar nodrošināt vienmērīgu peļņas pieaugumu.

Neesiet lētticīgs investors, lai saņemtu šādus solījumus. Iemācieties labi izpētīt ICO baltās grāmatas, izmantojiet šo rokasgrāmatu “Iesācēju ceļvedis: kā pārbaudīt ICO baltās grāmatas”.

Vai ir kāds nozīmīgs ICO projekta plāns?

jēgpilnu ICO projekta plānu

Daudzsološākajām ICO ir funkcionāls produkts vai funkcionējošs prototips, kas nozīmē, ka projekta komanda jau ir veikusi ievērojamu attīstību un tās pabeigšanai ir nepieciešami patiesi līdzekļi. Ja projekta komanda vēl nav ieguvusi prototipu, bet GitHub pārskatīšanai ir detalizēts izstrādes plāns un atvērtā koda kods, tā ir arī laba zīme.

Iespējams, ka projekts, kurā nav izstrādes plāna, vai skice, vēl nav paveicis nevienu darbu. SIO nav reglamentēti, un, ja projekta komanda pazūd ar jūsu naudu, neko neattīstot, jūs nevarat vērsties tiesā. Ja nav GitHub repozitorija vai ja tā ir tukša, vai projekta komanda apgalvo, ka viņiem ir slēgta pirmkoda kods, izvairieties no tā!

Kā pamanīt ICO izkrāpšanu, pārbaudot marķieru izplatīšanu vai marķieru pārdošanas kārtību:

Vai ICO komanda rezervē pārāk daudz žetonu, piemēram, 50% žetonu, izstrādes komandai? Nevienai ICO projekta komandai nevajadzētu pieprasīt šādu marķiera daudzumu. Kaut kas nav kārtībā!

Kaut arī daudziem ICO ir privāta žetonu pārdošana pirms pārdošanā, kur daži investori pērk daudz žetonu par zemāku cenu, vajadzētu būt līdzsvaram. Ja marķiera izplatīšanā tiek parādīts pārāk liels marķieru skaits privātai pārdošanai, ICO, iespējams, ir krāpšanās.

Kāds ir jūsu žetonu bloķēšanas periods? Vai tā ir pārāk ilga un tālu nākotnē? Vai projekta attīstības plāns var attaisnot tik ilgu bloķēšanas periodu? Atcerieties, ka ar ļoti garu attīstības plānu projekts varētu būt patiešām sarežģīts, un jums nevajadzētu ieguldīt šādos projektos, pat ja tie ir patiesi. Sliktākajā gadījumā ilgs bloķēšanas periods bez attīstības plāna, kas to attaisno, ir krāpniecības pazīme.

Kamēr mēs esam par žetonu tēmu, pārbaudiet, vai ICO ir neierobežots ierobežojums. Tas nozīmē, ka nav “cietā vāciņa”, un projekts var piesaistīt neierobežotu naudas summu! Neviens racionālas attīstības ceļvedis to nevar attaisnot, un jums, investoram, vajadzētu atturēties no šī SIO!

Kā pamanīt ICO izkrāpšanu ar kriptogrāfijas kopienas palīdzību:

kriptogrāfijas kopiena palīdz atrast ICO izkrāpšanu

Ja esat jauns kriptogrāfu investors, jums jāpateicas dinamiskai un neticami zinošai kriptogrāfijas kopienai! Tie ir Telegram, Slack, Reddit, Facebook, Twitter, LinkedIn un vairākos tiešsaistes forumos, piemēram, BitcoinTalk.

Īsta ICO projekta komanda enerģiski iesaistās šajā kopienā, faktiski viņi parasti pieņem darbā pilnas slodzes kopienas vadītājus, lai regulāri mijiedarbotos ar kopienu. Viņi to dara galvenokārt, lai veidotu kriptogrāfijas kopienas uzticību savam projektam. Lasiet vairāk par to, kā kopienas vadītāji veido uzticību ICO projektam, šajā rakstā “ICO kopienas vadītājs: lomas nozīme jūsu ICO”.

Kriptogrāfijas kopiena patiešām ātri var pamanīt krāpniecisku ICO. Daudzi no viņiem ir investori, un viņi ir aizrāvušies ar blokķēdi. Viņi rīkojas ļoti izpalīdzīgi, tiklīdz atklāj krāpšanos un ātri izplata vārdu! Sekojiet šīm kopienām, un jūs ātri iepazīsit ICO izkrāpšanu.

No otras puses, ja viņi nav uzrakstījuši neko pozitīvu par projektu, viņi tam vēl neuzticas. Jums arī nevajadzētu!

Man šeit ir lūgums pēc jums. Ja līdz šim esat izlasījis šo rakstu, jums ir kāda aizraušanās ar blokķēdi un kriptogrāfiju, un jūs vēlaties, lai telpa paliek tīra. Dariet labu: ja pamanāt ICO krāpšanos, lūdzu, nekavējoties informējiet par kriptogrāfijas kopienām. Informācija palīdzēs citiem investoriem aizsargāt viņu grūti nopelnīto naudu!

Kā pamanīt ICO izkrāpšanu, izmantojot noderīgus resursus:

Tradicionālie jaunuzņēmumi vāc naudu no riska kapitāla (VC) fondiem. Tas ir iesaistīts process, kas ietver daudzas sanāksmes un lielu daudzumu dokumentācijas. VC ir pieredzējuši, un tie filtrē necienīgus projektus un izkrāpšanu. Izlasiet šo salīdzinājumu “ICO vs VC: Pieredze ir svarīga”, lai uzzinātu, kā riska kapitāla uzņēmumi novērš Ponzi shēmas, bet ICO to nav paveicis.

Sagatavojieties, pirms ieguldāt ICO, tas palīdzēs jums noteikt krāpšanos. Es iesaku šādus noderīgus resursus:

  1. Lai uzzinātu neregulētu SIO riskus, izlasiet šo rakstu “Kas ir SIO: Ievads sākotnējā monētu piedāvājumā”;
  2. Lai uzzinātu, kā jūs varat sagatavoties ICO, izlasiet šo rokasgrāmatu iesācējiem: Kā piedalīties ICO?.

Ieguldiet droši, izvairieties no ICO veida izkrāpšanas!

* Atruna: rakstu nevajadzētu uztvert kā tādu, un tas nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savus pētījumus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me