Ceļvedis iesācējiem: kas ir DAICO? Uzlabotā ICO!

Kas ir DAICO: Ievads

Vai esat ICO investors? Jūs, iespējams, ar bažām pamanījāt, ka krāpnieciskas SIO ir nopelnījušas ieguldītāju grūti nopelnīto naudu. Jūs, iespējams, domājat, kā kriptogrāfiskā ekosistēma sasniegs lielāku atbildības pakāpi un novērsīs krāpšanos. Jauns modelis ar nosaukumu DAICO varētu būt atbilde. Es šeit paskaidrošu, kas ir DAICO.

Pārskats par galvenajiem ICO riskiem:

Vispirms es apskatīšu dažus galvenos ICO riskus. SIO tiek veiktas, izmantojot viedo līgumu, kas regulē ieguldītāju finansējumu un žetonu izplatīšanu viņiem. SIO parasti ir „mīkstais vāciņš”, t.i., minimālā summa, kas projekta komandai jāiegūst no pasākuma, lai turpinātu attīstību.

Ja ICO projekts nespēj paaugstināt „mīksto vāciņu”, SIO ir izgāšanās un projekta komanda atdod līdzekļus ieguldītājiem. Tomēr, ja tas paaugstina mīksto vāciņu, viņi kontrolē fondu un tērē to, kā viņi vēlas.

Viedais līgums izpilda savas funkcijas, tiklīdz ir piesaistīti līdzekļi. Tas investoriem nespēj kontrolēt sekojošos notikumus. Negodīga projekta komanda var aizbēgt ar līdzekļiem, kas patiešām ir noticis.

Gudri līguma izpildes rezultāti ir neatsaucami, atstājot investorus bezpalīdzīgus. Lasiet vairāk par to, kā viņi strādā, sadaļā “Iesācēju ceļvedis, kas ir gudrs līgums?”.

Tā kā SIO nav reglamentēti, arī ieguldītājiem nav likumīgu iespēju. Lasiet vairāk par ICO neregulēto raksturu sadaļā “Kas ir ICO: Ievads sākotnējā monētu piedāvājumā”.

Kas ir DAICO: jēdzieni

Ethereum dibinātājs Vitāliks Buterins pirmo reizi 2018. gada janvārī nāca klajā ar DAICO koncepciju. Viņš ierosināja apvienot “Decentralizētās autonomās organizācijas” (DAO) un “Sākotnējo monētu piedāvājumu” (ICO) iezīmes, lai uzlabotu atbildību ICO modelī. līdzekļu vākšana. Izlasiet viņa viedokliDAICO paskaidrojums“.

DAICO koncepcija saglabā ICO līdzekļu piesaistes komponentu, t.i., viedais līgums ļaus ICO projekta komandai piesaistīt līdzekļus no investoriem. Tomēr tas ievieš arī galveno DAO jēdzienu, t.i., investori turēs žetonus un varēs balsot, lai izlemtu par projekta nākotni.

DAICO viedajam līgumam būs divas daļas:

  1. Pirmā daļa ļaus investoriem nosūtīt savus ēterus projekta komandai. Viņi saņem žetonus pretī, un, kad pūļa pārdošana beidzas, šī līguma daļa aizliedz veikt citus ieguldījumus.
  2. Otrajā daļā ir paredzēts mehānisms, kurā līdzekļi tiek piešķirti projekta komandai pa posmiem. Demokrātiska sistēma, kurā investori balso, noteiks atbrīvošanai paredzēto līdzekļu daudzumu.

DAICO viedais līgums – 1. daļa ir kā ICO viedais līgums:

DAICO viedā līguma 1. daļa būs diezgan līdzīga ICO viedajam līgumam. Investori nosūta savus līdzekļus projekta komandai un saņem žetonus, kas proporcionāli viņu finansējumam. To sauc arī par ieguldījumu veidu. Galvenā atšķirība no ICO ir tā, ka šajā posmā līdzekļi tiek bloķēti no SIO projekta komandas, viņi nevar tam piekļūt.

DAICO viedais līgums – 2. daļa ir kā DAO modelis:

DAO modelī žetonu turētāji balso par vai pret projekta izstrādes priekšlikumu. Projekta komanda var īstenot tikai tos priekšlikumus, kas saņem pietiekamu balsu skaitu viņu labā. DAICO ievieš šo koncepciju viedā līguma 2. daļā.

Līgumam būs mainīgais ar nosaukumu “Tap”. Sākotnēji tā ir iestatīta uz nulli, tāpēc projekta komanda nevar piekļūt līdzekļiem. Šī līguma daļa tiek dēvēta par “Pieskāriena režīmu”, un tā tiek aktivizēta, tiklīdz beidzas “Iesniegšanas režīms”, t.i., 1. daļa.

Projekta komandai jāiesniedz rezolūcijas, kas satur projekta izstrādes posmus, savukārt ieguldītājiem jāizlemj, vai paaugstināt vērtību “Pieskarieties”. Ja viņi nolemj paaugstināt, projekta komanda saņem līdzekļus šim projekta posmam, pretējā gadījumā viņi to nedara.

Šai līguma daļai ir arī “Izņemšanas režīms”. Apsveriet hipotētisku scenāriju, kad vai nu investori, vai projekta komanda nav apmierināta ar projekta virzību. Viņi var balsot par līguma pašiznīcināšanu, kas ieguldītājiem atmaksā atlikušos ēterus. Atmaksa ir proporcionāla viņu ieguldījumiem.

DAICO priekšrocības:

DAICO ir divas galvenās priekšrocības:

  1. Projekta komanda līdzekļus var izmantot tikai tiktāl, ciktāl ieguldītāji to apstiprina, atšķirībā no riska, ka viņi pēc ICO aizbēgs ar līdzekļiem. Šis jautājums ar ICO ir tik nopietns, ka mēs lūdzam SIO investorus rūpīgi pārbaudīt SIO projekta komandas akreditācijas datus, lai pamanītu, vai tā ir krāpšana. Lasiet vairāk par mūsu ieteikumu sadaļā “Ceļvedis iesācējiem: kā pamanīt ICO izkrāpšanu “. DAICO novērš krāpšanās projektus, ierobežojot līdzekļu plūsmu.
  2. Pieņemot, ka hakeru grupa sarīko 51% uzbrukumu, atšķirībā no ICO tīmekļa vietnes, kur visi līdzekļi ir pieejami tēriņiem, hakeri DAICO satiks ierobežotu ‘Tap’. Tas ievērojami samazina zaudējumu apjomu, pat ja viņi veiksmīgi organizē uzbrukumu. Lasiet vairāk par 51% uzbrukumu sadaļā “PoW Vs. PoS: divu blokķēdes konsensa algoritmu salīdzinājums “.

DAICO trūkumi:

Kaut arī DAICO modelim ir priekšrocības, kriptogrāfijas kopienai ir jānovērš šādi trūkumi:

  1. Šis modelis katru projekta izstrādes posmu vai priekšlikumu pakļauj demokrātiskam balsošanas procesam. Jaundibināto uzņēmumu priekšrocības salīdzinājumā ar lielajiem uzņēmumiem ir viņu veiklība, taču potenciāli lēns DAO balsošanas process palēninās projekta attīstību un noliegs šo priekšrocību.
  2. Investori bieži ienāk kriptogrāfijas tirgū, lai gūtu ātru peļņu, savukārt DAICO modelis prasa viņu ilgtermiņa iesaistīšanos projektā. Daļa investoru, kurus neinteresē projekta ilgtermiņa nākotne, var nebalsot, tādējādi samazinot DAO priekšrocības.
  3. Daudzi kriptogrāfijas investori ir jauni tehnoloģijā, un viņi, iespējams, labi nesaprot dažus projektu priekšlikumus. Ja daudzi šādi investori nobalsos par labiem priekšlikumiem, projekts neapzinās savu potenciālu.
  4. Ja lielākā daļa investoru ir neapmierināti ar projektu, jo, neraugoties uz projekta ilgtermiņa potenciālu, netiek novērtēts marķieris, viņi var balsot par izstāšanos. Perspektīvo projektu varētu slēgt negatīvu investoru noskaņojumu dēļ.
  5. Nav pietiekami daudz skaidrības par to, kas notiek, kad investori pārdod savus žetonus kriptogrāfijas biržās. Vai tirgotājiem, kas pērk žetonus, vajadzētu iegūt tādas pašas balsošanas tiesības? Tad spekulācijas, kas saistītas ar kriptogrāfijas tirgu, var kavēt projektu. No otras puses, ja tirgotāji nesaņem balsstiesības, tad pārējie sākotnējie investori kontrolēs visu balsošanu, atstājot tirgotājus, kuri vēlāk iegādājās žetonus.

DAICO modelis ir ļoti jauns. ‘Abyss platforma‘, T.i., uz blokķēdi balstīta digitālās izplatīšanas platforma ir pirmais iesācējs, kas šo modeli pārņēmis savai simboliskajai pārdošanai. Mums jāskatās, cik efektīvs ilgtermiņā ir DAICO modelis. Tikmēr, ja vēlaties to salīdzināt ar ICO, varat izlasīt “ICO Vs DAICO: Kāda ir atšķirība starp abiem?”.

* Atruna: rakstu nevajadzētu uztvert kā tādu, un tas nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savus pētījumus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me