Ceļvedis iesācējiem: kas ir Nuls? Biznesa blokķēde

Nuls blockchain mērķis ir nodrošināt uzņēmējdarbības vienībām platformu savu decentralizēto lietojumprogrammu izveidei un izvietošanai, lai atrisinātu problēmas, ar kurām viņi saskaras reālajā dzīvē..

kas ir nuls blockchain

Imgae kredīti: Nuls

Lielākā daļa blokķēžu ir pieņēmušas viedo līgumu tehnoloģiju. Tomēr lielākajai daļai no tām ir problēmas ar decentralizētu lietojumprogrammu ieviešanas izmaksām, turklāt dažas no tām ne pārāk labi iederas biznesa pasaulē. Tieši tur ienāca Nuls un izgudroja veidu, kā samazināt slogu tās blokķēdes galvenajai ķēdei, ieviešot sānu ķēdes, lai atdalītu notikumus un pakalpojumus blokķēdē.

Tāpēc Nuls nodrošina funkcionālus mehānismus viedo līgumu ieviešanai starp ķēdēm vienojoties, tādējādi samazinot decentralizētu lietojumprogrammu ģenerēšanas un izvietošanas izmaksas un vienlaikus ļaujot izstrādātājiem viegli pielāgot Dapps dažādām biznesa lietojumprogrammām.

Nuls vēsture

Nuls (NULS) ir Singapūras kriptonauda, ​​kuras darbība sākās 2017. gada septembrī.

Pretstatā lielākajai daļai kriptovalūtu, Nuls nekad nav rīkojis sākotnējo monētu piedāvājumu (ICO). Tā vietā kriptonauda vēlāk 2017. gada novembrī Binance Exchange platformā samazināja 40 miljonus NULS žetonu par cenu 1 USD par monētu..

Projekts galvenokārt tika finansēts ar lidlauka starpniecību, lai gan sabiedrībai un biznesa partnerībām ir liels finansējums.

Nuls komanda

Šīs ārkārtas kriptovalūtas galvenā komanda sastāv no 11 locekļiem, kurus apvienoja viņu filozofiskās ideoloģijas daļa.

Komandā ietilpst: Džeisons Džans (dibinātājs & Galvenais izstrādātājs), Lilija Vanga (līdzdibinātāja & COO), Reaper Ran (līdzdibinātājs & Sabiedrības vadītājs), Omārs Elmirs (angļu valodas kopienas vadītājs), Kima Vo (angļu kopienas vadītājs – Amerika), Essams Elmirs (angļu kopienas vadītājs – Austrālija), Eugins Lī (angļu / ķīniešu kopienas vadītājs – Singapūra), Niels Vangs (galvenais izstrādātājs) , Vivi Zhou (galvenais izstrādātājs), Davi Yang (galvenais izstrādātājs) un Moonlight (galvenais izstrādātājs).

Gandrīz puse no galvenajiem komandas locekļiem ir kopienas vadītāji, kas palīdz apvienot dažādus decentralizētu lietojumprogrammu izstrādātājus no visas pasaules kopīga mērķa sasniegšanai..

Kas ir Nuls Blockchain? Galvenās funkcijas:

Nuls Blockchain funkcijas

Attēlu kredīti: Nuls

 1. Elastība: Nuls veicina ļoti elastīgu blokķēdes tīklu. Blokķēdes infrastruktūra ir ļoti pielāgojama un modulējama. Izstrādātājs var viegli pievienot un aizstāt iebūvētos moduļus ar piemērotiem moduļiem atkarībā no veicamā uzdevuma. Iebūvētie moduļi ir tīkla, konsensa, glabāšanas un algoritmiskie moduļi, kurus var pielāgot vai nomainīt ikreiz, kad izstrādātājs uzskata, ka viņam / viņai ir nepieciešams kaut kas cits, lai attīstītu to decentralizēto
 2. Atvērtais avots: Izstrādātājiem ir tiesības brīvi izmantot blokķēdes kodu, lai izveidotu savu decentralizēto. Viens no komandas galvenajiem mērķiem ir nodrošināt, lai viedie līgumi atbalstītu pēc iespējas vairāk programmēšanas valodu. Tādā veidā izstrādātājiem būs plašas iespējas savu decentralizēto lietojumprogrammu izveidē.
 3. Viegli atjaunināms: Tā kā blokķēdes moduļi ir pielāgojami, lietotāji / izstrādātāji var viegli nomainīt vai attiecīgi mainīt moduļus, lai veicinātu to ieviešanu. Tā ir galvenā iezīme, ņemot vērā to, ka tehnoloģija arvien attīstās. Attīstoties tehnoloģijai, izstrādātāji var ātri mainīt moduļus, lai tie atbilstu aktuālajām problēmām.
 4. Viedi līgumi: Nuls blokķēdes pamatā ir Ethereum viedo līgumu tehnoloģija. Tas ir iemesls, kāpēc NULS marķieris ir ERC-20 marķieris. Viedie līgumi arī padara blokķēdi programmējamu. Izmantojot viedos līgumus, lietotāji / izstrādātāji var izklāstīt jebkura biznesa modeļa decentralizētas lietojumprogrammas loģistiku, kuru viņi vēlas attīstīt, pat ar ļoti nelielām programmēšanas zināšanām. Viedajos līgumos jau ir noteikti izpildes noteikumi, un tie tikai prasa izstrādātājam sniegt loģikas izklāstu, kas līgumam jāievēro, izpildot savus uzdevumus.
 5. Vairāku ķēžu vienprātība: Viena no Nuls galvenajām iezīmēm ir tā, ka tā sastāv no vairākām sānu ķēdēm, kas savienotas ar galveno ķēdi. Tāpēc blokķēde izmanto starpķēžu vienprātības mehānismu ar kredīta apliecinājuma nosaukumu, lai ļautu dažādām ķēdēm efektīvi sazināties savā starpā.

Nuls Kredīta apliecināšanas mehānisms

Lielākajā daļā kriptovalūtu tiek izmantots darba pierādījums (PoW), pierādījums par likmi (PoS), praktiskā bizantiešu kļūdu tolerance (PBFT), nomātā kapitāla daļas pierādīšana (LPoS), svarīguma apliecinājums (PoI) vai deleģētais kapitāla pierādījums (DPOS) ) mehānismus, lai apstiprinātu viņu darījumus.

Vienprātības mehānisms pārbauda, ​​vai dati, kas tiek pievienoti jebkura blokķēdes virsgrāmatai, piekrīt konkrētajai virsgrāmatai, jo tajā mēģina panākt vienprātību starp blokķēdē ievietotajiem datiem. Saskaņas mehānisms nodrošina, ka pašreizējais bloks atspoguļo visjaunākos darījumus, kas veikti ar blokķēdi. Mehānisms arī novērš pastāvīgu bloķēšanas tīkla nobraukšanu no sliedēm pastāvīgas dakšas dēļ.

Izmantojot PoF, PoS, DPoS vai PBFT vienprātības mehānismus, kriptonauda aprobežojas ar to Dapps darbību, kurus atbalsta īpašais vienprātības mehānisms..

Tomēr, tā kā kriptonauda Nuls cenšas padarīt Dapps izstrādes procesu vairāk pielāgojamu, neviens no iepriekšējiem konsensa mehānismiem nedarbosies tā mehānisma labā, jo īpaši tā modulēšanas un vairāku ķēžu struktūras dēļ. Rezultātā izstrādes komanda nāca klajā ar jaunu vienprātības mehānismu, ko dēvē par Kredīta pieprasījums (PoC).

Kredīta apliecinājums ir pirmais šāda veida vienprātības modulis, kuru izstrādāja Nuls izstrādes komanda, lai palīdzētu atrisināt jautājumu par dažādu pielāgoto sānu ķēžu sasaisti ar galveno ķēdi, izmantojot pielāgojamus moduļu slāņus..

Uzņēmumiem ir tiesības izdomāt pielāgotu sānu ķēdes blokķēdi un piestiprināt to Nuls galvenajai ķēdei, lai atrisinātu konkrēto tehnisko problēmu. PoC mehānisms būs atbildīgs par to, lai pārbaudītu, vai pielāgotā sānu ķēde saskan ar galveno ķēdi.

PoC Vs PoS (kredīta apliecinājums pret likmes apliecinājumu)

PoC savā ziņā ir līdzīgs PoS, jo verifikācijas procesa laikā daži marķieri ir jāpierāda, lai pierādītu, ka lietotājs var palaist jebkuru mezglu. Tomēr PoC precīzs bloķējamo žetonu skaits nav norādīts, un kopiena var turpināt balsot, kad lietotājs piekļūst mezgliem. Kad lietotājam ir jāatgūst piekļuve marķieriem, viņš vienkārši pārtrauc mezglu darbību un piekļūst saviem marķieriem.

Tomēr PoC vienprātības mehānisms atšķiras no PoS vienprātības mehānisma, kad runa ir par mezglu operatoru stimulēšanu par labu uzvedību vai sodīšanu par noteikumu neievērošanu. PoC piedāvā katra mezgla kredītreitingu, pamatojoties uz mezglu operatora uzvedību noteiktā laika posmā. Turklāt, runājot par izmaksām, jo ​​vairāk žetonu, ko mezgls glabā / liek, ir vairāk izmaksu. Tomēr izmaksu ietekmē mezgla kredītreitings.

Nuls aplikācijas servisa slāņa arhitektūra

Katrai decentralizētai lietojumprogrammai, kas izstrādāta caur Nuls blokķēdi, ir jābūt trim slāņiem. Šie slāņi ir ķēdes slānis, loģiskais slānis un moduļa slānis.

Moduļu slānis satur dažādus moduļus (tīklošana, vienprātība, glabāšana un algoritms). Izstrādātājam jāizvēlas moduļi, kurus viņš / viņa vēlas attīstīt. Tā kā moduļi ir pielāgojami, pievienojami un noņemami, izstrādātājs var izvēlēties izvairīties no dažu moduļu izmantošanas vai izvēlēties mainīt dažu moduļu struktūru, lai tie atbilstu konkrētajam uzdevumam, kuru viņš / viņa vēlas atrisināt.

Sānu ķēdes slānis nodrošina, ka moduļi ir savienoti ar dažādiem mezgliem, kas ir savienoti arī ar dažādām sānu ķēdēm, lai nodrošinātu, ka programma darbojas labi.

Loģiskais slānis sastāv no viedajiem līgumiem. Viedais līgums sniedz vadlīnijas katras decentralizētās lietojumprogrammas darbināšanai. Izstrādātājam būs jādefinē un jāizpilda īpašs viedais līgums. Viedos līgumus var arī pielāgot, lai tie atbilstu izstrādātāja īpašajām vajadzībām, tādējādi padarot procesu ļoti elastīgu un pielāgojamu.

Kā Nuls strādā

Nuls blockchain izmanto viedos līgumus, vairākas ķēdes un pielāgojamus moduļus.

Viedie līgumi palīdz DApp izstrādātājiem viegli izstrādāt, izstrādāt un izvietot Dapps. Izmantojot viedos līgumus, ikviens var izstrādāt Dapps Nuls blokķēdē. Lai varētu uzrakstīt labu kodu DApp, jums nav jāpārvalda neviena programmēšanas valoda. Viss ir izklāstīts viedajā līgumā, un izstrādātājam ir jānorāda tikai vēlamā DApp loģistika.

Izmantojot vairākas ķēdes, decentralizēti lietojumprogrammu izstrādātāji var izveidot DApp un piestiprināt to galvenajai ķēdei. Vairākas ķēdes palīdz atvieglot satiksmi galvenajā ķēdē. Galvenā ķēde apstrādā tikai to svarīgo informāciju, kas tai tiek nodota no sānu ķēdes, izmantojot vienprātības mehānismu kredītu pierādīšanai.

Nuls ir arī četri iebūvēti moduļi, kas palīdz sniegt vadlīnijas Dapp izstrādātājiem. Četri moduļi ietver tīklu veidošanu, vienprātību, glabāšanu un algoritmiskos moduļus. Moduļi satur specifikācijas īpašu decentralizētas lietojumprogrammu segmentu izstrādei, kas pēc noklusējuma ietver tīklu veidošanu, vienprātību, glabāšanu un algoritmu. Tāpēc moduļi lielā mērā palīdz izstrādātājiem izstrādāt decentralizētas lietojumprogrammas, jo viņiem ir jāizvēlas tikai izmantojamais modulis. Moduļi ir arī pielāgojami un nomaināmi, ja izstrādātājam šķiet, ka tie nav vajadzīgi.

Ieviešot pielāgojamus moduļus un sānu ķēdes, izstrādātāji var spēt izstrādāt un izvietot decentralizētas lietojumprogrammas, kas ir specifiskas konkrētajām vajadzībām..

nuls pārrobežu ķēdes vienprātība

Attēlu kredīti: Nuls

Tāpēc, vienkāršā izteiksmē, Nuls bloku ķēdē izstrādātāji izstrādā decentralizētas lietojumprogrammas, lai atrisinātu īpašas uzņēmējdarbības problēmas, ar kurām saskaras lietotāji. Tad lietotāji maksā par Dapps, izmantojot NULS marķieri Nuls blokķēdē.

Nuls ceļvedis

Nuls kriptovalūtas ceļvedis ir sadalīts trīs sadaļās: ICE, WATER un STEAM. Izstrādes komanda šobrīd koncentrējas uz ICE daļu.

Tas ir tāpat kā ūdens ciklā. Tas sākas ar ICE formu, tad, kad temperatūra sasilst, ICE kļūst par ŪDENI, un, ja temperatūra turpinās augt hooter, ūdens galu galā pārvērtīsies par STEAM. Tātad, Nuls šobrīd atrodas ICE līmenī.

Ledus fāze

Plānots, ka ICE līmenis beigsies 2018. gada jūlijā.

Līdz 2018. gada martam komanda bija paveikusi sekojošo:

 1. Pabeigta centrālās ķēdes izstrāde un sākta testēšanas fāze.
 2. Projekta tehniskā projekta dokumentācijas pilnveidošana.
 3. Atvērtā koda attīstības kopienas izveidošana un paplašināšana.

Tad līdz maija beigām Nuls paveica sekojošo:

 1. Pabeidzis nepieciešamo Nuls blokķēdes moduļu izstrādi.
 2. Uzlaboti iebūvētie moduļi.
 3. Palielināts to programmu skaits, kurām var piekļūt, izmantojot blokķēdi
 4. Pabeigt galveno neto vienprātību.
 5. Atbrīvoja RC maku
 6. Palaiž mobilo seifu
 7. Atbrīvoja bloku ķēdi Nuls

Plānots, ka līdz 2018. gada jūlija beigām komanda būs izpildījusi sekojošo:

 1. Pārliecinieties, ka viedie līgumi var atbalstīt līdz trim programmēšanas valodām.
 2. Pārliecinieties, ka Nuls tīklā var darboties vismaz trīs lietojumprogrammas.
 3. Uzlabojiet galvenās ķēdes kopējo ekosistēmu, ieskaitot Nuls blokķēdes pārlūku, e-maku un mobilo maku.

ŪDENS FĀZE

NULS WATER fāzei vēl jāpiešķir laika grafiki. Tam ir tikai konkrēti uzdevumi, kurus komanda gaida ar nepacietību. Šie uzdevumi ietver:

 1. Pabeidziet vairāk funkciju moduļu
 2. Pārliecinieties, ka vismaz piecas apakšķēdes savienojas ar galveno ķēdi.
 3. Pārliecinieties, ka Nuls bloku ķēdē var darboties 15 lietojumprogrammas.
 4. Nodrošiniet tehniskos risinājumus vismaz trim uzņēmumiem.

Tvaika fāze

NULS STEAM fāzei vēl jāpiešķir laika grafiki. Tam ir tikai konkrēti uzdevumi, kurus komanda gaida ar nepacietību. Šie uzdevumi ietver:

 1. Nuls galvenajai ķēdei jābūt savienotām vismaz 30 sānu ķēdēm.
 2. Ir vismaz 50 lietojumprogrammas, kuras var palaist Nuls sistēmā
 3. Prast nodrošināt tehnisku risinājumu vismaz 20 uzņēmumiem / nozarēm.

NULS vs NEO: kāpēc liels satraukums!

Pēdējā laikā ir daudz sarunu par NULS un NEO, jo īpaši tāpēc, ka vadošie izstrādātāji un dibinātāji ir līdzīgi. NEO dibinātājs un vadošais izstrādātājs tiek saukts par Ēriku Džanu, savukārt NULS dibinātāju un galveno attīstītāju sauc par Džeisonu Džanu. Cilvēki ir pārliecināti, ka starp abiem ir jābūt kaut kam; galvenais jautājums ir par to, vai abi ir saistīti. Arī šīs divas kriptovalūtas atrodas ārpus Ķīnas, bet Āzijas robežās.

Starp abiem blokķēdēm ir dažas līdzības. Piemēram, divos blokķēdēs tiek izmantots viedais līgums, starpķēžu vienprātības mehānisms un Dapps.

Tomēr, neskatoties uz līdzībām un apkārt esošajām baumām, abi blokķēdes ir uzbūvēti vai diviem dažādiem mērķiem, lai gan šķiet, ka tie viens otru papildina. NULS bloku ķēde nodrošina pielāgojamu platformu uzņēmējdarbības vienībām, lai izstrādātu un izvietotu decentralizētu lietojumprogrammu, savukārt NEO digitalizē aktīvus, izmantojot viedo līgumu tehnoloģiju, lai izveidotu gudru ekonomiku.

NULS izmanto mērogošanu ārpus ķēdes, savukārt NEO – ķēdes mērogošanu.

Atšķirība starp ķēdes mērogošanu un ķēdes mērogošanu

Ārpus ķēdes mērogošana attiecas uz pieejām, kas palīdz palielināt blokķēdes tīkla lietderību, netraucējot galvenajai blokķēdei. Šīs prakses ietver:

 • Vairāku darījumu grupēšana vienā darījumā.
 • Virtuālo maksājumu izveidošana blokķēdes sistēmā.
 • Īpašu maksājumu tīklu ieviešana.
 • Sidechains.
 • Izmantojot krāsainas monētas.

NULS bloku ķēde izmanto sānu ķēdes kopā ar savu jauno vienprātības mehānismu, kas apliecina kredītu.

Savukārt ķēdes mērogošana attiecas uz līdzekļiem, kā palielināt blokķēdes jaudu, mainot blokķēdes slāni. Vienkārši sakot, blokķēdes tīkls vienā vai otrā veidā tiek mainīts. Blokķēdes tīklā kaut kas tiek mainīts, lai palielinātu sistēmas lietderību.

Šādu procedūru piemēri ir:

 • Bloka lieluma vai svara palielināšana.
 • Izmantojot mazākus Schnorr parakstus.
 • Izmantojot Bellare-Neven parakstu kolekciju

NEO galvenokārt ir lielāko bloku lieluma lielākie uzņēmumi.

Kas tiek vairāk novērtēts: NEO vai NULS

Viens NEO marķieris tiek vērtēts vairāk nekā viens NULS marķieris. Viens NEO marķieris ir līdzvērtīgs aptuveni 15 NULS žetoniem.

NEO ir arī plašāka cirkulējošā piegāde, kas pašlaik ir 65 000 000 NEO no 100 000 000 NEO kopsummas, salīdzinot ar NULS 40 000 000 NULS cirkulējošo piegādi.

Tomēr ir apstrīdams, ka NEO ir vecāks par NULS apmēram vienu gadu, un tāpēc ir plaša atšķirība. Tomēr tas ir apstrīdams, jo ir dažas monētas, kas ir jaunākas par NULS, bet darbojas labāk nekā NEO.

DO NULS maki pieņem NEO?

Labākais seifs, kas ir saderīgs ar NULS un NEO, ir Ledger Nano S maks.

NEO parasti ir divu veidu žetoni: NEO un GAS žetoni, un parasti ir grūti atrast maku, kas pieņem abus marķierus. Tāpēc citi portfeļi, kas ir saderīgi ar NEO, ir īpaši izstrādāti NEO žetoniem, izņemot Ledger aparatūras maku..

Daži no labākajiem NEO makiem ir:

 1. NEO maks (darbvirsmas maks)
 2. NEO GUI (darbvirsmas maks)
 3. NEO izsekotājs (tīmekļa maks)
 4. NEO maks (tīmekļa maks)
 5. Ansy (papīra maks)
 6. NEO CLI (darbvirsmas maks)

NULS marķiera iegāde

Lai iegūtu NULS žetonus, persona var doties uz dažām kriptogrāfijas apmaiņas platformām, kurās ir Nuls (NULS), un nopirkt to.

Tā kā jūs nevarat iegādāties NULS tieši, izmantojot savu kredītkarti, vispirms būs jāiegūst cita veida kriptovalūta, vēlams, Ethereum of Bitcoin, un pēc tam dodieties uz kādu no tīrajām kriptogrāfijas apmaiņas platformām, kas atbalsta NULS, lai apmainītu Etherum vai Bitcoin pret NULS žetoniem.

Dažas no galvenajām kriptogrāfijas apmaiņām, kas atbalsta NULS, ietver:

 1. Binance
 2. OKex
 3. ĒterisDelta
 4. Kucoin
 5. Bit-Z

NULS saderīgi maki

Pēc NULS žetonu iegādes jums būs jāmeklē portfelis, kas ir saderīgs ar NULS, lai tur varētu glabāt savus NULS žetonus..

Daži no seifiem, kas ir saderīgi ar NULS, ietver:

 1. MyEther maks
 2. Ledger Nano S seifs
 3. Trezors
 4. Ethereum Mist DApp
 5. MetaMask

* Atruna: rakstu nevajadzētu uztvert kā tādu, un tas nav paredzēts konsultācijām par ieguldījumiem. Šajā rakstā izteiktās prasības nav ieguldījumu konsultācijas, un tās nevajadzētu uztvert kā tādas. Veiciet savus pētījumus!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me