Ceļvedis iesācējiem: kas ir Zcash?

Šodienas rakstā mēs uzzināsim par Zcash. Mēs atbildēsim uz tādiem jautājumiem kā “Kas ir Zcash”

Līdz šim mēs esam redzējuši plašu kriptovalūtas pieņemšanu. Mūsdienu paaudze īpaši pozitīvi vērtē decentralizēto valūtu, jo tā dod tām iespēju pārskaitīt vērtību bez banku iejaukšanās.

Pirmās paaudzes kriptonauda patiešām ieviesa decentralizētu ekonomiku. Bet tas neatrisināja privātuma problēmu. Šeit nonāk Zcash. Atšķirībā no Bitcoin, Zcash nav atvērta virsgrāmata. Ja izmantojat Zcash, jūsu darījumi tiks pilnībā paslēpti no citiem cilvēkiem, kuri izmanto blokķēdi.

Kas ir Zcash?

ZCASH

Zcash ir kriptonauda, ​​kas piedāvā anonimitāti un privātumu. Visa informācija, kas tiek pārsūtīta starp divām pusēm, izmantojot Zcash, ir šifrēta un droša. Tas ir līdzīgi kā Monero, ka mēs pārrunājām dažus ziņojumus.

Lai nodrošinātu anonimitāti, Zcash izmanto zk-SNARK. Tas ir īpašs pierādījums, kas nodrošina tīkla drošību. Tas var arī izmantot konstrukcijas pierādījumu. Izmantojot šīs metodes, blokķēdes vērtības tiek paslēptas no ārpasaules.

Zcash stingrais limits ir līdzīgs Bitcoin. Tas nozīmē, ka tur ir tikai 21 miljons monētu.

ZCash Origins

ZCash pirmo reizi parādījās 2016. gada 28. oktobrī. Šajā datumā Bitcoin blokķēde tika izveidota Zcash. Sākotnēji to vienkārši sauca par Zerocoin protokolu. Pēc tam tā nosaukums tiek mainīts uz Zeocash sistēmu un visbeidzot uz Zcash.

Zcash uzņēmums vada uzņēmumu aiz ZCash. Tas ir arī pazīstams kā Zerocoin Electric Coin Company. Arī Zcash dibinātājs un izpilddirektors ir Zooko Wilcox. Viņam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze kriptovalūtā, un viņš ir izmantojis savas zināšanas kriptogrāfijas jomā, lai izveidotu Zcash, kas aizsargā lietotāja identitāti.

Kā darbojas ZCash?

Lai saprastu Zkašu nespeciālistiem, mums jāiziet vienkāršs piemērs. Piemēram, ja jūs mēģināt nosūtīt kādu BTC citai personai, jums tas būs jānosūta uz tā publisko adresi.

Kad nosūtīsit darījumu, kalnrači to pārņems. Viņi izraksta bloku, kurā tiek piešķirts jūsu darījums. Pēc bloķēšanas atcelšanas jūsu darījums ir veiksmīgs. Tomēr tam ir trūkums. Tam nav nekāda privātuma protokola.

Tagad mēģināsim uzzināt, kā to var izdarīt, izmantojot Zcash. Zcash sūtītājs var izvēlēties divus veidus, kā veikt darījumus. Viņi var izvēlēties starp aizsargātu privātu darījumu vai parastu caurspīdīgu darījumu. Tas atšķiras no citām privātuma monētām, piemēram, Monero, kur ir tikai viens veids, kā sākt darījumus.

zCash darījumu veidi

Atbalstīti divu veidu darījumi

Izvēle dod lietotājam iespēju maksimāli izmantot blokķēdi. Tas dod labāko no abām pasaulēm. Dažreiz ir svarīgi, lai darījums būtu pārredzams. To var izdarīt, lai aizsargātu gan sūtītāja, gan saņēmēja intereses. Piemēram, ja jūs mēģināt iegādāties preci no pārdevēja, jums tā jāuztur caurspīdīga, lai arī tā varētu tikt norādīta konflikta gadījumā.

Tikmēr ikviens var izvēlēties arī pasargātus darījumus un atturēties no visiem interesantajiem skatieniem.

Lai nodrošinātu, ka tas darbojas kā paredzēts, Zcash izmanto zk-SNARKS. Par to var lasīt vairāk šeit.

Zcash monētu izplatīšana

Tā kā tas ir no dakšas no Bitcoin, tam ir arī tāds pats 21 miljona monētu daudzums. Pēc pašreizējā ieguves ātruma tiek lēsts, ka visas monētas tiks izraktas līdz 2032. gadam. Ieguves grūtības palielinās ar katru mīnēto bloku. Tas nozīmē, ka ik pēc četriem gadiem kalnrūpniecības atlīdzība tiek samazināta uz pusi.

Zcash nekad nebija liela projekta sastāvdaļa vai bija paredzēts piesaistīt līdzekļus, izmantojot ICO. Tāpēc to finansē slēgti investori. Viņi ieguldīja 1 miljonu dolāru, lai nodrošinātu tā attīstības ceļu. Visi investori saņēma “Dibinātāja atlīdzību”, kas saturēja 10% no kopējā piedāvājuma 4 gadu laikā. Daži no slavenajiem investoriem ir Roger Ver, Barry Silbert, Naval Ravikant un citi.

Secinājums

Zcash mēģina atrisināt pirmās paaudzes blokķēdes trūkumus. Tas nodrošina gan privātumu, gan drošību. Turklāt tas neuzliek privātumu no sākuma. Kā lietotājs vienmēr varat izvēlēties veikt pārredzamu darījumu.

Raksta tapšanas laikā Zcash tirgū klājas lieliski. Viena Zcash monēta ir USD 230. Tātad, ko jūs domājat par Zcash? Komentējiet zemāk un informējiet mūs.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me