Hyperledger audums: Blockchain pionieris

Hyperledger ir viena no populārākajām uzņēmuma līmeņa bloku ķēdes platformām tagad tirgū. Patiesībā ir ārkārtīgi daudz piemēru, kur uzņēmumi izmanto Hyperledger kā sava tīkla mugurkaulu.

Tomēr Hyperledger ir jumta projekts, kura ietvaros tiek izstrādāti citi vairāki projekti. Vēl jo vairāk, pašlaik Hyperledger ir 14 projekti zem spārniem. Starp tiem Hyperledger Fabric ir vispopulārākais līdz šim.

Un šodien es apskatīšu visu, kas jāzina par blokķēdes platformu, lai palīdzētu jums izkļūt. Tātad, sāksim!

Contents

1. nodaļa: Kas ir Hyperledger audums?

Tas bija Linux fonds, kas pirmo reizi nāca klajā ar Hyperledger ideju 2015. gadā. Patiesībā tas bija ideāls laiks, lai palīdzētu blokķēdes kopienai augt un pilnībā izmantot savu potenciālu..

Tomēr Hyperledger ne tikai veicina vienotu standartu, bet piedāvā diezgan sadarbības vidi. Tātad, tā spārnos ir vairāki sadarbības centieni.

Hyperledger Fabric ir atvērtā koda uzņēmuma blokķēdes projekts, kas atrodas Hyperledger. Turklāt, tāpat kā jebkurš cits blokshēmas tīkls, tas nāk ar viediem līgumiem, grāmatām un protokoliem, kas palīdz dalībniekiem pārvaldīt visus savus darījumus.

Īstenībā, Hiperkoders Audumam tomēr ir dažas atšķirības no tipiskajām blokķēdes platformām. Viens no tiem ir fakts, ka tam ir atļauts un privāts tīkls. Tātad, tā vietā, lai ļautu nezināmiem dalībniekiem iekļūt sistēmā, tā izveido dalības funkciju un atļauj atļautās.

Atklāti sakot, tā ir lieliska pieeja uzņēmumiem. Patiesībā uzņēmumu uzņēmumiem ir daudz privātuma problēmu. Tātad viņiem jāsaglabā integritāte un jāattur visi konkurenti no tīkla sistēmas.

Tādējādi, ja jums ir Hyperledger Fabric, jūsu mugura patiešām paver jaunas iespējas uzņēmumiem.

Platforma ir arī diezgan elastīga, tiklīdz jūs uzzināt par to. Turklāt tas piedāvā iespraužamas funkciju iespējas, vairāku konsensa izmantošanu, dažādus virsgrāmatas formātus un MSP. Tātad tas savā ziņā piedāvā jums daudz iespēju padarīt to lietotājam draudzīgāku, ņemot vērā jūsu vajadzības.

No otras puses, tai ir iespēja kanālus, kas ļautu dalībniekiem izveidot privātus darījumus. Tas ir ļoti svarīgi daudziem uzņēmumiem, jo ​​tiem, iespējams, būs jārisina sensitīvi jautājumi. Un visi tīkla dalībnieki tam nav pilnībā uzticami.

2. nodaļa: Hyperledger auduma galvenie ieguvumi

Ir daži pamata Hyperledger Fabric blockchain ieguvumi, kas jums jāpārbauda, ​​pirms es pārietu uz nākamo segmentu. Saskaņā ar Hyperledger auduma dokumentiem, tehnoloģija var nodrošināt daudz noderīgu funkciju – atvērtā koda, kvalitātes kodu, augstāku efektivitāti, moduļu dizainu un plašas lietojumprogrammas.

Apskatīsim, ko šajā gadījumā patiešām piedāvā Hyperledger auduma paraugi.

 • Atvērtais avots

Hyperledger Fabric blockchain ir atvērtā koda platforma, tāpēc visi to var brīvi izmantot. Tādējādi tas nozīmē, ka jums tas nebūs jāpērk no viņiem, ja vēlaties to izmantot kādam no saviem projektiem. Vēl jo vairāk, nav arī pārdevēju bloķēšanas.

Tomēr daudzos gadījumos nozares vēlas pievienot vairāk funkciju vai nevēlas tērēt naudu izstrādātāju maksām. Tas notiek tāpēc, ka, lai arī pirmkods ir bez maksas, jums vajadzēs attīstīt prasmes, lai saprastu, ar ko jūs darāt.

Tātad jums būtu nepieciešama programmētāju komanda, kas to saprastu. Turklāt jūs varat arī pievienot vai noņemt dažas funkcijas, lai padarītu Hyperledger auduma blokķēdi piemērotāku jūsu nozarei.

 • Piemērots plaši izplatītai rūpniecībai

Pašlaik platforma var darboties jebkura veida nozarē. Tātad, tas nozīmē, neatkarīgi no tā, kāda veida kompānija jums ir, tas lieliski iederētos tajā. Patiesībā tādas nozares kā piegādes ķēde, banku pakalpojumi, lietu internets, veselības aprūpe, valdība, plašsaziņas līdzekļi, kiberdrošība un daudzas citas to īsteno.

Turklāt daudzi Hyperledger auduma paraugi tirgū var parādīt, kā tehnoloģija sasniedz popularitāti. Turklāt, tā kā tīkls ir atļauts, tā izmantošana katrā vidē kļūst diezgan vienkārša.

 • Kvalitātes kods

Tas piedāvā rūpīgus novērojumus, lai pārliecinātos, ka ar katru jaunu papildinājumu tiek ievērota kvalitāte. Šī ir viena no labākajām Hyperledger Fabric bloku ķēdes daļām. Saskaņā ar Hyperledger auduma dokumentiem jūs redzēsiet, ka visi to kodi tiek izšķirīgi pārbaudīti.

Patiesībā viņi vēlas vairāk koncentrēties uz kvalitāti, nevis kvantitāti. Tātad, ja viņi pievieno kādas jaunas funkcijas, tā veic smagas pārbaudes fāzes, lai uzzinātu slēpto kļūdu. Turklāt, tā kā Hyperledger auduma paraugi ir atvērti, kopiena arī sniedza lielu ieguldījumu koda bāzes pilnveidošanā.

Tādējādi jūs vienmēr saņemsit augstākās kvalitātes līmeni, kad runa ir par Hyperledger auduma paraugiem.

 • Augstāka efektivitāte

Saskaņā ar Hyperledger auduma dokumentiem, tas nodrošina lielāku efektivitāti, salīdzinot ar citām blokķēdes platformām.

Patiesībā Hyperledger auduma blokķēdes iekšējā struktūra veicina efektivitāti. Katram mezglam Hyperledger auduma paraugos ir atšķirīgs darba uzdevums. Tātad tas var nodalīt darījumus no citiem saistību un pasūtīšanas procesiem.

Tādējādi mezgli var vienlaikus apstrādāt vairākus darījumus, nepadarot sistēmu lēnu. Turklāt šī jaunā struktūra nodrošina, ka laika patēriņš ir salīdzinoši mazs, un paātrina vispārējo funkcionalitāti.

Paralēli tam daudziem mezgliem nav pienākums apstrādāt darījumus. Tomēr šie mezgli var koncentrēties uz virsgrāmatas uzturēšanu vai autentifikāciju.

 • Moduļu dizains

Vēl viens liels ieguvums, par kuru es zinu no Hyperledger auduma dokumentiem, ir modulārā struktūra. Moduļu dizains nodrošina lielāku tīkla funkcionalitāti. Un kāpēc gan tā nebūtu? Patiesībā, lai izmantotu Hyperledger auduma paraugus dažādiem mērķiem, jums jāizmanto dažādi algoritmi.

Piemēram, jūs varat izvēlēties šifrēšanas algoritmu, citu identitātei un citu konsensam. Lai to izdarītu, viss, kas jums jādara, ir jāpievieno to Hyperledger Fabric blokķēdei. Tātad, jums nav iestrēdzis tikai viena veida algoritms, lai palaistu Hyperledger Fabric blokķēdē.

Tas ir liels pluss, vai ne?

3. nodaļa: Hyperledger auduma arhitektūras modelis

Aktīvi

Sāksim ar aktīviem. Hyperledger Fabric arhitektūras diagrammā aktīvi var būt jebkas, kam sistēmā ir naudas vērtība. Turklāt diapazons var atšķirties no materiālajiem līdz nemateriālajiem aktīviem. Patiesībā jums būtu iespēja modificēt jebkuru aktīvu, izmantojot tīkla ķēdes iespēju.

Visas Hyperledger auduma arhitektūras diagrammas piekrišanas ir attēlotas kā atslēgas un vērtības pāris. No otras puses, darījums ir citas virsgrāmatas stāvokļa izmaiņas. Turklāt jūs varat attēlot aktīvus JSON vai binārā formā.

Ķēdes kods

Tālāk nāk ķēdes kods Hyperledger auduma arhitektūras shēmai. Nu, ķēdes kods faktiski ir biznesa loģika, kas var definēt aktīvu un citas šī aktīva darījuma modifikācijas. Patiesībā ķēdes kods darbojas atsevišķi no darījumu pasūtījumiem, kas optimizē tīklu, lai nodrošinātu lielāku drošību.

Turklāt tas ievieš noteikumus atslēgas vērtību pāru vai jebkura cita veida datu mainīšanai datubāzē. Izmantojot pārejas priekšlikumu, varat izpildīt ķēdes kodu. Vēlāk izpilde pēc tam mainīs aktīva stāvokli.

Jūs to varētu domāt kā par gudru līgumu. Hyperledger auduma dokumentos viņi abus terminus izmantoja savstarpēji aizstājami. Tomēr tie nav pilnīgi viens un tas pats.

Virsgrāmata

Hyperledger auduma arhitektūras diagrammā vēl viena daļa ir virsgrāmata. Tas visu darījumu vēsturi kodē nemainīgā virsgrāmatā. Arī nāk ar SQL vaicājumu, piemēram, jaudu. Patiesībā virsgrāmata ir secīga, un jūs nevarat mainīt darījuma stāvokli, tiklīdz tas nonāk virsgrāmatā.

Tas padara virsgrāmatu diezgan izturīgu.

Citas funkcijas ietver tikai lasāmus vaicājumus, tikai lasīšanas vēstures, darījuma partnera parakstus un daudz ko citu. Bet es par viņiem mazliet runāšu par Hyperledger auduma arhitektūras shēmu.

Vēl viena lieliska lieta par virsgrāmatu ir tā, ka tai ir pievienoti piekļuves kontroles saraksti, lai to redzētu tikai tā persona, kurai tai ir piekļuve. Patiesībā, ja personai nav tiesību redzēt informāciju, tā nevar iekļūt drošības protokolos.

Izņemot šos, tas attiecas arī uz bloku konfigurāciju, lai pārliecinātos, ka katrs bloks atbilst vienai un tai pašai struktūrai.

Identitāte

Nu, Hyperledger auduma arhitektūras diagramma norāda, ka sistēmai ir atļauts. Tātad, ja viņiem nav identitātes pārvaldības, kā tas darbosies, vai ne? Patiesībā Hyperledger Fabric viedais līgums piedāvā dalības identitātes pakalpojumu, kas palīdz pārvaldīt visas identitātes atļautajā tīklā.

Ar šī elementa palīdzību jūs varat izvēlēties, kurš var iekļūt tīklā un kurš ne. Tādējādi jūs galu galā ierobežosiet savu iekšējo tīklu no ārpuses.

Tas faktiski ir lielisks risinājums Enterprise Company, jo ir daudz informācijas, kurai nevajadzētu nonākt sabiedrības rokās. Patiesībā ikvienam ir jāsaglabā sava konkurences priekšrocība tirgū, un tāpēc jums ir nepieciešams dalības pakalpojums.

Konfidencialitāte un privātums

Ievadot atļauju, jūs iegūstat konfidencialitāti un konfidencialitāti Hyperledger auduma arhitektūras diagrammā.

Turklāt tam ir datu ierobežojumi un privātu darījumu iespējas. Jebkurā gadījumā jūs varat koplietot virsgrāmatu ar visu mezglu tīklu, bet jūs varat iestatīt privilēģijas arī citām pusēm.

Tie galvenokārt ietilpst privātajos darījumos. Tātad, uzsākot privātu darījumu, varat izvēlēties paturēt šo ierakstu sev līdzdalīgajai pusei. Bet vienmēr atcerieties, ka tas būs arī virsgrāmatā. Pat ja citi cilvēki to var neredzēt, bet tas joprojām būtu tur.

Drošības protokoli

Jūs saņemsiet augstākas pakāpes drošības protokolus, lai pasargātu tīklu no jebkādiem uzbrukumiem. Hyperledger auduma arhitektūras diagrammā jūs iegūsiet šifrēšanas mehānismu, lai aizsargātu visu virsgrāmatā esošo informāciju.

Tātad reālās lietas vietā kāds redzētu šifrētu informāciju.

Vēl jo vairāk, viņiem ir arī citi drošības mērījumi, kas padara tīklu pilnībā spējīgu novērst visus uzbrukumus.

Tas padara šo platformu par lielisku izvēli, kad runa ir par uzņēmumu uzņēmumiem. Patiesībā augstas klases uzņēmumi vienmēr saskaras ar nenovēršamiem kiberuzbrukumu draudiem. Bet, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, tie var viegli būt droši.

Vienprātība

Tagad par vissvarīgāko arhitektūras daļu. Patiesībā tas piedāvā unikālu pieeju vienprātības panākšanai, tāpēc tas ir ideāli piemērots uzņēmuma līmeņa risinājumam. Patiesībā Hyperledger Fabric vienprātības algoritmi darbojas pēc Kafka modeļa.

Bet tas ir tikai atsauces nolūkos. Patiesībā pasūtīšanas nolūkos varat izmantot arī citus vienprātības mehānismus. Šī faktiski ir viena no Hyperledger auduma vienprātības algoritma labākajām īpašībām.

Tas faktiski ļauj lietotājam iestatīt vides vienprātības protokolu, neierobežojot viņu radošumu. Varat arī izmantot vairākus vienprātības protokolus vairākiem procesiem.

Jebkurā gadījumā pašlaik pašlaik tiek izmantoti vairāki iespraužami Hyperledger auduma konsensa algoritmi. Arī pasūtīšanas pakalpojumi ļauj izmantot BFT balstītus algoritmus.

Turklāt jaunā tehnikas versija rada jaunu papildinājumu vienprātībai, kas ir Raft. Tomēr tas nav Bizantijas izturīgs pret kļūdām, bet tikai izturīgs pret bojājumiem. Un tāpēc jūs to nevarat arī dakšas.

Jebkurā gadījumā Kafka modelis ir arī CFT, nevis BFT. Bet, tā kā sistēma ir atļauta un tajā var ienākt tikai uzticami cilvēki, Kafka modelis darbojas efektīvi.

Lai saglabātu sistēmas integritāti, obligāti jāizmanto Hyperledger auduma konsensa algoritms. Tagad redzēsim, kādas ir vienprātības īpašības.

 • Dzīvīgums: Šeit visi kļūdaini mezgli saņems iesniegto darījumu.
 • Drošība: Visi sistēmas mezgli iegūs vienādu izejas secību vienai un tai pašai ievades secībai. Tātad, tas nozīmē, ka tad, kad mezgli saņem identiskas darījumu sērijas, arī visas stāvokļa izmaiņas būs vienādas.

Hyperledger auduma konsensa algoritms pašlaik –

 • Solo

Patiesībā Hyperledger auduma konsensa algoritms Solo lielākoties ir izstrādātāja iecienītākais eksperimentu algoritms. Turklāt tas ietver tikai vienu mezglu un noteikti nav piemērots ražošanas scenārijiem.

 • Kafka

Kafka nav bizantiešu defektu tolerants, bet avārijas defektu tolerances vienprātības algoritms. Šeit galvenais mezgls veiks visu pasūtīšanu. No otras puses, sinhronizētas kopijas ir tās, kas ir līderi. Bet pēc noteiktiem balsojumiem jūs varat izvēlēties līderi tīklā.

 • Plosts

Audumā Raft Hyperledger auduma konsensa algoritms seko līdera un sekotāja tipa modelim. Patiesībā visi vadītāji tiek dinamiski izvēlēti no tīkla pasūtīšanas mezglu partijas. Vēl vairāk, vadītājs galvenokārt replicē visus ziņojumus uz visiem šiem mezgliem.

Tomēr sistēma var izturēt mezglu un pat līderu mezglu zaudēšanu. Bet tīklā jābūt pieejamiem pasūtīšanas mezgliem. Tātad, tas ir CFT, nevis BFT.

Piemēram, ja tīklā ir 7 mezgli, tas var izturēt trīs mezglu zaudēšanu, atstājot pārējos četrus mezglus.

Kāds ir process?

Parasti viss process tiek sadalīts trīs daļās –

 • Apstiprinājums
 • Pasūtīšana
 • Apstiprināšana

Būtībā tas seko šīm darbībām –

 • Klients pieprasīs darījumu.
 • Pēc tam SDK lietojumprogramma ģenerēs darījuma priekšlikumu un nosūtīs to apstiprinošajiem vienaudžu mezgliem.
 • Pēc tam vienaudži pārbaudīs, vai ierosinātais darījums atbilst standarta veidlapai, satur klienta parakstu un ir derīgs vai nav, un vai klientam ir atļauja to darīt.
 • Pēc tam darījumu priekšlikumos tiek ievadīts arguments un pēc tam tie tiek nodoti viedajam līgumam vai ķēdes kodam vai citām SDK lietojumprogrammām.
 • Tad lietojumprogramma pārbaudīs parakstus un salīdzinās priekšlikumu atbildes.
 • Vēlāk tas translē darījumu ar rakstīšanas / lasīšanas kopām un parakstiem uz pasūtīšanas mezgliem.
 • Pēc tam pasūtīšanas mezgli sagatavo bloku, un pēc tam viņi to nosūta visiem vienaudžiem.
 • Visiem vienaudžiem atjauninātais bloks tiek pievienots ķēdei, un bloks tiek pievienots arī datu bāzei.

4. nodaļa: Identitāte, dalība un vienaudžu pārvaldība

Identitāte

Blokķēdes tīklā ir daudz dalībnieku, piemēram, administratori, pasūtītāji, vienaudži, klientu lietojumprogrammas un daudzi citi. Visiem dalībniekiem ir jāsaņem sertifikāts, lai iekļūtu Hyperledger tīklā.

Patiesībā šie dalībnieki iegūst sertificētu identitāti, lai nodrošinātu, ka viņiem ir atļauja piekļūt informācijai tīklā.

Patiesībā identitāte varētu ietvert indivīda organizācijas nosaukumu, lomu vai citus atribūtus. Būtībā tā ir darbinieku sertifikācijas digitālā forma.

Dalība

Hyperledger auduma paraugi piedāvā dalības pakalpojumu sniedzēja funkciju, kas palīdz noteikt, kurai identitātei uzticas un kurai ne..

Patiesībā programma vai nu uzskaita organizācijas identitātes, kurām jāuzticas. Vai arī tajā ir norādīts, kuras SI ir derīgas, lai autorizētu jauno dalībnieku identitātes.

Tādā veidā, kad šīs SI ļauj citiem dalībniekiem iekļūt platformā, viņiem tiek automātiski uzticēts.

Dažreiz sistēma varētu izmantot abu modeļu kombināciju. Izņemot šo, tas arī piešķir īpašas autentifikācijas lomas daudzām identitātēm. Tātad dažiem var būt piekļuve noteiktai informācijai, bet citiem nav.

Vienaudžu vadība

Kas ir vienaudži?

Blokķēdes tīkla bez vienaudžiem nav. Patiesībā vienaudži uzņem viedus līgumus un virsgrāmatas. Vēl jo vairāk, viņi faktiski veido visu bloku ķēdes tīklu. Bez vienaudžu mezgliem faktiski nebūs nevienas darbojošās sistēmas.

Hyperledger auduma dokumentos mēs redzam, ka ir daudz elementu, kas mijiedarbojas ar vienaudžiem. Uz šiem elementiem lielā mērā paļaujas ne tikai virsgrāmatas, bet arī Hyperledger auduma viedais līgums.

Jebkurā gadījumā Hyperledger auduma paraugos ir dažas īpašas vienaudžu mezglu lomas. Patiesībā visiem sistēmas mezgliem nav vienādas pozīcijas. Turklāt visi uzdevumi un funkcijas tiek sadalīti starp vienaudžiem. Un kopā viņi var noteikt taisnīguma vidusceļu.

Apskatīsim, kādi viņi ir šobrīd!

Vienaudžu lomas tīklā

 • Enkura vienaudži

Visi enkura vienaudži sistēmā tiek uzskatīti par ārpus organizācijas tīkla. Sākotnēji, kad kāds vispirms izveido tīklu, enkura vienaudžus iekļauj.

Tomēr enkura vienaudža galvenais mērķis ir izmantot tenkas, lai sazinātos un atklātu citus enkuru vienaudžus no dažādām organizācijām.

Tā kā tīklā var pastāvēt vairākas organizācijas, citām pusēm jāzina, kādas organizācijas ir sistēmā. Tādējādi ienāk enkura vienaudži. Tomēr viņi var sazināties tikai ar citiem enkura vienaudžiem, bet ne ar citiem, kas nav enkura vienaudži.

 • Vienaudži, kas nav enkuri

Daudzas organizācijas daudzu iemeslu dēļ blakus enkuru vienaudžiem izveido citus vienaudžus. Būtībā šie vienaudži var palīdzēt panākt, lai tīkls tiktu galā ar jebkuru katastrofu. Jebkurā gadījumā vienaudži, kas nav noenkuroti, būtībā ir kanāla sastāvdaļa, un viņi kanālā var sazināties ar citiem vienaudžiem, kas nav noenkuroti..

 • Bootnode vienaudži

Saskaņā ar Hyperledger auduma dokumentiem, bootnode vienaudži notiek kā neatņemama sistēmas sastāvdaļa. Tie palīdz citiem organizācijas vienaudžiem atklāt vairāk vienaudžu un uzsākt tenkas protokolu. Vēl jo vairāk, tenku protokols ļauj viņiem apmainīties ar dažādu informāciju par sistēmu.

 • Līderu vienaudži

Organizācijas ietvaros var būt vairāki vienaudži. Tomēr tikai viens no viņiem faktiski var pieņemt jaunu bloku secību un izplatīt tos citiem vienaudžiem. Patiesībā šāda veida vienaudžus sauc par Leader vienaudžiem.

Vēl jo vairāk, līdera vienaudža loma faktiski noņem slogu no pasūtītāja.

 • Vienaudžu apstiprināšana

Patiesībā visi vienaudži, kuriem ir uzstādīts Hyperledger auduma viedais līgums, var piedalīties apstiprināšanas procesos. Galvenokārt dalībnieks paraksta darījumu atkarībā no tā, vai tas ir derīgs vai nē. Uzskatiet to par vienprātības procesu, un šeit apstiprinošie vienaudži var piedalīties tikai tajā.

5. nodaļa: Ekosistēmas elementi

hipergrāmatu auduma lietošanas gadījumi un uzņēmumi

Tagad mēs runāsim par dažādiem citiem auduma ekosistēmas elementiem. Apskatīsim, kādi tie ir –

 • Virsgrāmata

Sistēmas virsgrāmata satur visus organizācijas elementus vai stāvokli. Patiesībā domājiet par to kā par datubāzes formu, kurā visi darījumi tiek glabāti kārtīgi. Katrā ziņā sistēmas virsgrāmatas īpašības padara šo jauno tehnoloģiju tik ienesīgu.

Patiesībā neviens nevar mainīt virsgrāmatu, kad visi darījumu dati tajā ieraksta. Turklāt, pat ja kāds mēģina mainīt vērtības, tas nedarbojas. Vēl jo vairāk, tā kā viss notiek kārtīgi, ikviens var meklēt vaicājumu, lai uzzinātu jebkādu informāciju par darījumiem.

 • Vārda stāvoklis

Šeit vārds stāvoklis attiecas uz datu bāzi, kas notiek, lai savāktu visus kešatmiņas datus, lai uzzinātu virsgrāmatas pašreizējās vērtības. Tādējādi tas ļauj salīdzinoši viegli tieši piekļūt vērtībām, nevis to aprēķināt no žurnāla.

Nu, jūs varat izveidot, mainīt vai atjaunināt vārdu stāvokli sistēmā. Tātad vērtība bieži mainīsies.

Turklāt, tā kā tam ir datu bāzes struktūra, jūs iegūsiet daudz citu atribūtu, lai mijiedarbotos arī ar valstīm. Patiesībā vairākas lietojumprogrammas, pievienojot pārejas virsgrāmatā, mainīs stāvokļa vērtību.

Arī Hyperledger auduma viedo līgumu lietojumprogrammas to maina.

 • Bloka struktūra

Saskaņā ar Hyperledger auduma dokumentiem tīkla bloku struktūra ir sadalīta trīs kategorijās –

Bloķēt galveni: Bloka galvenē ir bloka numurs, kas sākas no nulles vai ģenēzes bloka. Kad ienāk jauni bloki, tas palielinās par vienu. No otras puses, tajā ir arī pašreizējā bloka jaukšanas adrese un arī iepriekšējā bloka jaukšanas adrese.

Bloķēt datus: Šajā sadaļā visi darījumi ir sakārtoti secībā. Patiesībā pasūtīšanas pakalpojums faktiski izveido šo sadaļu. Kaut arī darījumi ir bagāti, taču tie satur vienkāršu struktūru.

Bloķēt metadatus: Nu, šajā jūs saņemsiet laiku, sertifikātu, bloka rakstītāja parakstu, kroga atslēgu un daudz ko citu. Jebkurā gadījumā būs kāds rādītājs, kas teiktu, vai šis ir derīgs vai nē. Pat ja jūs to neredzētu hash informācijā.

 • Darījuma struktūra

Tas satur piecus elementus. Apskatīsim, kādi tie ir –

Galvene: Šeit ir iekļauti darījuma pamatelementi, piemēram, attiecīgās ķēdes koda versijas metadati.

Paraksts: Šeit tiek saglabāts klienta paraksts. Patiesībā ir ļoti svarīgi to iekļaut, lai redzētu, vai darījums ir derīgs vai nē.

Priekšlikums: Priekšlikums satur visus darījuma ievades parametrus. Kombinācijā ar pasaules valsti tas rada jaunu pasaules valsti.

Atbilde: Šajā tiek atzīmēts pirms un pēc pasaules valsts stāvokļa. Ja darījums ir derīgs, sistēma to izmantos.

Apstiprinājums: Šeit ir iekļautas visas zīmes, kas apstiprina vienaudžus. Tas galvenokārt ir atkarīgs no apstiprināšanas politikas.

 • Pasūtīšanas dienests

Hyperledger audumā ir mezgls, ko sauc par pasūtītāja mezglu, kas pārvalda darījumu pasūtīšanu. Turklāt kopā ar citiem protokolu mezgliem tas veido pasūtīšanas pakalpojumu.

Patiesībā publiskajiem blokķēdēm nav pareizas pasūtīšanas sistēmas, un tāpēc daudziem vienaudžiem ir atšķirīgs darījumu pasūtījuma veids.

Tomēr, lai atrisinātu šo problēmu, Hyperledger ieviesa šo jauno mehānismu. Šeit virsgrāmatas nav dakšas kā citas tipiskas platformas. Tātad viss, ko vienaudži uzskata par derīgu, būs galīgs. Bet tam vispirms ir jāiziet pasūtīšanas pakalpojums.

 • Privātie dati

Gadījumā, ja daļa informācijas tiek turēta privātā formā no citām pusēm, organizācija iegūst iespēju izveidot privātu kanālu. Šeit viņi var ietvert tikai tos locekļus, kuri var redzēt informāciju un turēt citus dalībniekus prom.

Tomēr visos privātajos kanālos ir jābūt administratīvajam vadītājam, lai uzturētu visu Hyperledger auduma viedo līgumu versiju un citas politikas. Turklāt tas arī nepieļauj nekādus izmantošanas gadījumus, kas var ietvert citus dalībniekus ārpus kanāla.

Jebkurā gadījumā tas var būt patiešām labs veids, kā aizsargāt slepenu informāciju jebkurā uzņēmuma uzņēmumā.

6. nodaļa: Kādi ir lietošanas gadījumi?

 • Banku darbība

Bankas var būt viens no visatbilstošākajiem Hyperledger Fabric lietošanas gadījumiem sarakstā. Patiesībā tīkls, kuru bankas nav aprīkotas, lai pienācīgi izturētu visu veidu kiberuzbrukumus.

Turklāt kibernoziedznieki regulāri vēršas pie šiem tīkliem. Tātad bankām ir nepieciešama augstāka drošības sistēma, kas atvairītu visus uzbrukumus.

Daudzos gadījumos bankas cieš arī no sliktiem darbiniekiem, kuri mēdz palīdzēt šiem noziedzniekiem iekļūt tīklos. Tomēr ar Hyperledger auduma palīdzību atrast šos vainīgos ir viegli.

Vēl jo vairāk, tehnoloģija piedāvā piekļuvi dalībai, un viss, kas notiek tīklā, atrodas virsgrāmatā. Turklāt, izmantojot visaugstākās klases drošību, neviens no ārpuses vai iekšpuses nevar avarēt sistēmā.

 • Finanšu pakalpojumi

Ir arī citi finanšu pakalpojumi, izņemot bankas, piemēram, apdrošināšana var gūt labumu no Fabric. Parasti šīs sadaļas primārās vajadzības ir atbildība, konfidencialitāte un privātums. Lieki piebilst, ka šī tehnoloģija ir vairāk nekā spējīga apstrādāt jebkuru no šiem scenārijiem.

Patiesībā tie ir iemesli, kāpēc atļautās blokķēdes ir tik populāras. Šeit tīkls spēj nodalīt mezglus un nodrošināt viņiem savu privātumu. Turklāt to pašu datu replikācija nav iespējama spēcīgu vienprātības algoritmu dēļ.

Jebkurā gadījumā finanšu pakalpojumi var izmantot arī Hyperledger auduma izmantošanas gadījumus arī viedajiem līgumiem. Šeit viņi var uzsākt gudru līgumu bez satraukuma, un tas ļautu atbrīvoties no visām papīra sarežģījumiem.

 • Tirdzniecība

Tirdzniecības nozare šobrīd ir viena no vadošajām uzņēmumu tirgus nišā. Turklāt tā var būt labākā Hyperledger auduma izmantošanas gadījumu platforma sarakstā. Tirdzniecība nodarbojas ar daudziem kāpumiem un kritumiem.

Patiesībā starptautiskās tirdzniecības sistēma nav tirgus ziņā, jo starp abiem tirdzniecības partneriem nav uzticības. Piemēram, ja vēlaties tirgoties ar uzņēmumu, kas atrodas pusceļā visā pasaulē, jūs īsti nezināt, vai partija ir uzticama vai ne.

Tā rezultātā daudzi no viņiem cieš no krāpšanas, piemēram, nepiegādājot preces vai nenorēķinoties pat pēc produktu iegūšanas.

Tomēr, izmantojot Hyperledger, jūs varat izsekot visu platformas veidu un izmantot viedo līgumu, lai automatizētu maksājumu, kad pienāk labais. Tātad abām pusēm tā ir abpusēji izdevīga situācija.

 • Veselības aprūpe

Veselības aprūpe ir vēl viens no Hyperledger audumu lietošanas gadījumiem tirgū. Patiesībā šī joma cieš no masveidīgiem viltojumiem, viltus akreditācijas datiem un privātuma pārkāpumiem. Tā kā sistēma nav pietiekami atjaunināta, pirms to pieņemšanas nav jāpārbauda ārsta pilnvaras.

Turklāt sistēmā nonāk daudz viltotu zāļu, jo nav piemērotu uzraudzības rīku. Tā rezultātā daudzi pacienti ļoti cieš. No otras puses, pacienti nevēlas, lai viņu personīgā medicīniskā dokumentācija būtu valsts īpašums.

Bet sistēma nespēj garantēt pilnīgu privātumu, un parastie cilvēki no tā cieš. Tomēr, izmantojot jauno tehnoloģiju, visas funkcijas varat izmantot vienā tīklā. Pārbaudīt akreditācijas datus, izsekot narkotikas un saglabāt privātumu būtu daudz vieglāk nekā jebkad agrāk.

 • Pārtikas nekaitīgums

Pārtikas drošība ir vēl viena lieliska iespēja Hyperledger auduma lietošanas gadījumos. Jaunākās pārtikas masveida ražošanas dēļ šķiet, ka kvalitāte strauji samazinās. No otras puses, daudzi uzņēmumi nepareizi ievēro drošības kodeksus.

Tā rezultātā vienkāršie cilvēki cieš no pārtikas izraisītām slimībām. Lai nodrošinātu masveidā ražotas pārtikas pilnīgu drošību, uzņēmumi var izmantot šo tīklu, lai izsekotu visiem procesiem.

Katrā posmā viņi var nodrošināt, ka visa pārtika atbilst standarta prasībām. Turklāt viņi arī reāllaikā pārbauda kvalitātes pārbaudes.

 • Lietu internets

Lietu internets ir brīnišķīgi Hyperledger auduma lietošanas gadījumi. Tā kā viss ir savienots viens ar otru, iekšējai sistēmai ir jābūt ļoti izturīgam drošības protokolam. Ja kāds kibernoziedznieks saņem piekļuvi kādai no ierīcēm, viņš / viņa var apdraudēt arī visas citas ierīces.

Patiesībā tas ir nopietns drošības apdraudējums. Bet ar Hyperledger audumu viņi var iegūt nepieciešamos augstākās klases drošības protokolus.

Vēl jo vairāk, ierīces var sazināties savā starpā par drošu kanālu, nevienam nenoklausoties. Turklāt ierīces kopīgotu informāciju, kad tas ir nepieciešams, nevis visu laiku.

 • Enerģija

Nu, patiesībā enerģijas tirgus tagad ir paredzēts lielajiem spēlētājiem. Tomēr enerģētikas nozares lielākā daļa nodarbojas ar nesabalansētu sadali. Bez pienācīgas sistēmas pārvaldības visi resursi drīz beigtos.

Ar Hyperledger auduma palīdzību šai nozarei kļūst salīdzinoši viegli to pareizi pārvaldīt un organizēt. Turklāt tas spēj piedāvāt jauna veida tirgu, kur māju īpašnieki vajadzības gadījumā var izīrēt savu enerģiju.

Tādā veidā ir iespējams pareizi izsekot enerģijas patēriņam. Turklāt būtu arī ierobežota pārtraukšana. Un tā nozare mainītu sistēmas ainavu.

 • Informāciju tehnoloģijas

Es domāju, ka IT sektors ir visizcilākais Hyperledger auduma izmantošanas gadījums. Patiesībā šī nozare ir atbildīga par sistēmas uzturēšanu uzņēmējdarbības tīklā un par datu aizsardzību.

Tomēr mantoto tīkla sistēmu izmantošanas dēļ šī nozare salīdzinoši atpaliek. Cilvēki, kas manipulē ar datiem, lai gūtu personīgu labumu, ir pamanāmāki nekā jebkad agrāk. Tomēr ar šīs jaunās tehnoloģijas palīdzību uzņēmumi tagad var iegūt visu nepieciešamo drošību.

Turklāt Hyperledger Fabric ir pilnībā aprīkots, lai atbalstītu jebkura veida funkcijas. Tātad jaunu drošības funkciju slāņu pievienošana nemaz neapdraudētu tīklu.

 • Piegādes ķēdes vadība

Piegādes ķēdes vadība patiešām ir lieliska nozare, kurā var spīdēt Hyperledger auduma lietošanas gadījumi. Tomēr šī nozare līdz šim ir viena no grūtāk pārvaldāmajām. Patiesībā katrs šīs piegādes ķēdes vadības solis ir pilnīgi sarežģīts.

Ir grūti izsekot visām piegādēm un ražošanas līnijai un pārliecināties, ka tā nonāk pie klientiem bez nozagšanas.

Bet ar jauno tehnoloģiju šīs nozares var visu vienkāršot reāllaikā. Būtu viegli piezvanīt, lai pārliecinātos, vai izejmateriāliem ir kvalitāte, vai pārbaudīt ražošanas līniju vai pat pareizi tos uzglabāt.

Arī tehnoloģija pārliecinās, ka neviens nevar nozagt preces un aizstāt tās ar viltotiem produktiem.

 • Valdība

Valsts dienestiem ir nepieciešamas nopietnas pārmaiņas. Ņemot vērā visu korupciju šajā nozarē, pilsoņi lēnām zaudē ticību sistēmai. Un kāpēc gan lai viņi to nedarītu? Viss valdībā ir nepareizi pārvaldīts un piedāvā lēnus rezultātus.

Rezultātā visi valdības pakļautie pilsoņi ļoti cieš. Turklāt valdībai ir arī nestabils daudzums papīra taku, kuras var izmantot nepareizi.

Tomēr ar atļautā kanāla palīdzību viņi var saglabāt visus savus sensitīvos datus platformā bez jebkādām problēmām. Vēl jo vairāk, neviens nevar mainīt failus tīklā. Tātad korupcija beidzot būtu beigusies, un cilvēki iegūtu nepieciešamo skaidrību.

 • Automobiļi

Patiesībā transporta nozare strauji mainās. Turklāt lielākajā daļā sistēmas tagad ietilpst viedierīces. Tas nozīmē, ka tagad pārvadājumi ir daudz gudrāki nekā tradicionālie. Bet, lai ierīces uzturētu, nozarei ir nepieciešams ložu drošs tīkls.

Un Hyperledger audums gadās to piedāvāt. Ar šīs sistēmas palīdzību tā var risināt drošības jautājumus. Vēl jo vairāk, tā var izsekot transportlīdzeklim un piedāvāt mikromaksājuma risinājumus koplietošanas lietojumprogrammām.

Daļu izsekošana ir arī vēl viens lielisks šī lietošanas gadījuma plus punkts. Turklāt ir diezgan ārkārtīgi nodrošināt drošu krituma punktu jebkura veida maksājumiem attiecībā pret nišu.

 • Mediji un izklaide

Plašsaziņas līdzekļu un izklaides industrija izmanto daudz modernākas sistēmas nekā citas nozares. Tomēr cits jautājums šo sistēmu nomoka. Daudzos gadījumos mākslinieki nesaņem pienācīgu atlīdzību par savu darbu.

Turklāt daudzi cilvēki izmanto citu cilvēku darbus kā savus, kas palielina autortiesību problēmu.

Bet pat patentējot plašsaziņas līdzekļu un izklaides industriju, tas nespēj apturēt visas problēmas. Tādējādi šajā gadījumā Hyperledger auduma lietošanas gadījums var ļoti palīdzēt. Tā var izdot patentu vai licencēt mākslinieka darbu.

Vēl jo vairāk, tas var arī diezgan viegli izsekot jebkurai šīs mākslas formas nelikumīgai izmantošanai.

7. nodaļa: Uzņēmumi, kas izmanto Hyderledger audumu

 • ASV Pārtikas un zāļu pārvalde (FDA)

Nu, jūs jau zināt, ka veselības aprūpes datiem ir nepieciešams augsts drošības līmenis, un Hyperledger audums to var nodrošināt viegli.

Faktiski FDA izmanto šo jauno tehnoloģiju, lai nodrošinātu veselības aprūpes datu drošību. Turklāt platforma sniedz pacientiem milzīgas priekšrocības. Izmantojot šo platformu, pacienti var patstāvīgāk pārvaldīt savus medicīniskos datus. Tāpat, pareizi lietojot, platforma var radīt lieliskus medicīniskus atklājumus.

Jebkurā gadījumā pašlaik tā glabā elektroniskos medicīniskos ierakstus (EMR), genomisko informāciju un klīniskos pētījumus.

Turklāt platforma ir ļoti pielāgojama un piedāvā efektīvu veidu, kā pārvaldīt visu ar veselības aprūpi saistīto informāciju.

 • Londonas fondu biržas grupa

Londonas Fondu biržas grupa izmanto Hyperledger audumu, lai veicinātu cita veida komercdarbības tīklu. Bet viņi izmanto šo tehnoloģiju tikai kā līdzekli, lai panāktu savietojamību jau esošajā sistēmā.

To darot, viņi veicina efektivitāti. Patiesībā projekta mērķis ir segregācija, kā arī konfidencialitāte. Šīs divas sastāvdaļas ir absolūti nepieciešamas finanšu pakalpojumiem.

Tāpēc Fabric ir ideāli piemērots projektam. Turklāt tas ir pilnībā aprīkots, lai piedāvātu konfidencialitāti ar tās dalības funkciju. Un platforma izmantos kriptogrāfiju, lai atbalstītu arī visas privātuma prasības.

Jebkurā gadījumā daudzi citi uzņēmumi sadarbojas ar Londonas fondu biržu, lai panāktu savietojamību.

 • Sichuan Hejia Co Ltd.

Farmācija ir arī citas veselības aprūpes nozares, kas nodarbojas ar daudziem jautājumiem. Bet, lai atrisinātu visas šīs nozares problēmas, Sichuan Hejia nāk klajā ar Hyperledger auduma platformu.

Tomēr uzņēmums nav līdzās, pie projekta strādā arī citi farmācijas mazumtirgotāji, bankas un slimnīcas. Patiesībā viņi izmanto Yijian Blockchain Application sistēmu. Šī sistēma darbojas uz Fabric un darbojas efektīvi.

Patiesībā Heija galvenais mērķis ir piedāvāt caurspīdīgu piegādes ķēdes pārvaldības risinājumu farmācijas uzņēmumiem. Turklāt tas piedāvā arī visu maksājumu procesu vienkāršošanu tikai no tīkla.

 • ANZ un Westpac

Banku garantiju procesu digitalizācija ir vēl viens no pašreizējiem Fabric projektiem. Šeit uzņēmumi ANZ, Scentre Group un Westpac strādā kopā, lai projekts būtu veiksmīgs.

Pašlaik viņi tam izmanto tehnoloģisko atbalstu no IBM. Parasti bankas garantijās ir daudz jautājumu, piemēram, sagrozīšana un nelikumīga dokumentācija. Bet bankām ir jārisina šis jautājums. Pieaugot vajadzībai, ir grūti pareizi pārbaudīt katru atsevišķo dokumentāciju.

Tātad, lai padarītu to efektīvāku, visi izmantotie dokumenti atradīsies virsgrāmatā un veiks stingru digitālās pārbaudes metodi.

Tādā veidā korupcija šajā nišā beidzot beigsies.

 • CLS

Viens no uzņēmumiem, kas izmanto Hyperledger Fabric, ir CLS. Patiesībā CLS maksājumu ieskaites risinājumam izmanto Hyperledger Fabric. Pašlaik viņi to sauc par “CLSNet”. Šī jaunā projekta ieviešanas iemesls ir samazināt riskus, optimizēt dienas likviditāti un veicināt reāllaika izpratni par jebkuru valūtu..

Jebkurā gadījumā CLS ir viens no lielākajiem norēķinu un riska mazināšanas nodrošinātājiem valūtas tirgū.

Turklāt šajā risinājumā noteikti būs tādi spēlētāji kā riska ieguldījumu fondi, brokeri, brokeru tirgotāji, bankas un korporācijas. Turklāt lietotāji var tieši iesniegt FX instrukcijas, izmantojot CLSNet platformu.

 • UBS

UBS sadarbojas ar citiem uzņēmumiem, piemēram, Bank of Montreal (BMO), Commerzbank, CaixaBank un Erste Group, lai izveidotu globālu tirdzniecības platformu. Hyperledger auduma viedais līgums darbosies tikai ar platformu.

Jebkurā gadījumā viņi izmanto IBM tehnoloģisko palīdzību, lai tas notiktu. Turklāt viņi platformu sauc par “Batavia”. Izmantojot šo platformu, jebkura veida organizācija, neatkarīgi no tā, vai tā ir liela vai maza, iesaistās tirdzniecības spēlē.

Tāpat nebūs svarīgi, kādu maršrutu izmantojat, lai veiktu tirdzniecību. Tādējādi platforma piedāvā efektīvāku, izdevīgāku un pielāgojamāku vidi tirdzniecībai ar pārredzamību.

Tāpēc tas varētu mainīt pasaules tirdzniecības nozaru veidu.

 • TenneT Enerģētikas kopiena

Mūsdienās pieprasījums pēc elektroenerģijas pakāpeniski pieaug. Un kāpēc gan tā nebūtu? Patiesībā elektroenerģijas piegāde kļūst arvien retāka. Tātad, ja tas turpināsies, nākotnē ar piegādi nemaz nepietiktu. ‘

Tāpēc TenneT Enerģētikas kopiena ievieš jaunu risinājumu. Turklāt šis risinājums izmanto sistēmas darbināšanai Hyperledger Fabric viedo līgumu. Šī tehnoloģija palīdzēs izmantot uzkrātās elektroenerģijas daudzumu no mājām, lai barotu jebkuru piegādes nepietiekamību.

Tādējādi platforma ņems vērā, kurš mājsaimniecības vai elektroenerģijas avots ir pieejams kreditēšanai, un izmantos to rezerves kopēšanai. Acīmredzot cilvēki, kas aizdos savu varu, par to saņems kompensāciju.

 • Mainīt veselības aprūpi

Mainīt veselības aprūpi ir vēl viens no uzņēmumiem, kas jau kādu laiku izmanto Hyperledger Fabric. Patiesībā uzņēmums to izmanto veselības aprūpes nišai. Turklāt viņi izstrādā platformu ar nosaukumu Intelligent Healthcare Network ™.

Platforma palīdzēs lietotājiem perfekti pārvaldīt savas prasības. Turklāt tas palīdzēs veselības aprūpes organizācijām redzēt pretenziju uzticību un to, kā naudas pārvedumi notiek cikla laikā. Turklāt tas piedāvā lielu efektivitāti revīzijai, izstrādei un izsekošanai.

No otras puses, tā kā tas ir uz pacientu vērsts risinājums, tas piedāvā daudz novatorisku pieeju.

 • Kļavu lapu ēdieni

Maple Leaf Foods ir arī to uzņēmumu sarakstā, kuri izmanto Fabric piegādes ķēdes pārvaldības atbalstam. Pašlaik viņi izmanto tehnoloģisko atbalstu no SAP, jo piedāvā BAAS pakalpojumus. Turklāt viņi vēlas pilnveidot savus piegādes ķēdes procesus, jo tie mēdz tikt galā ar daudziem zaudējumiem.

Patiesībā šīs jaunās tehnoloģijas izmantošana ne tikai racionalizēs viņu produkciju, bet arī dotu viņiem jaunu pārredzamības līmeni.

Pēc viņu domām, digitalizācija vienmēr radītu lielāku efektivitāti, un viņi vēlas izmantot arī izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju.

Turklāt viņu piegāžu kvalitātes pārbaudes ir labākais veids, kā viņi var pārliecināt savus klientus.

 • Naturipe saimniecības

Ogu uzņēmums Naturipe Farms strādā arī pie piegādes ķēdes pārvaldības platformas. Šeit viņi izmanto Hyperledger Fabric, lai paveiktu savu projektu. Pašlaik viņi izmanto SAP atbalstu.

Jebkurā gadījumā projekts gatavojas izsekot to mellenēm visā ražas novākšanas periodā. Vēl jo vairāk, tur strādājošie pievienos QR kodus, lai pastāstītu, kā mellenes nonāca no sarūgtinātām klientu rokām.

Turklāt, tā kā viņi var redzēt un izsekot melleņu kvalitāti tieši no tīkla, kas nodrošina daudz ieņēmumu.

 • Nestlé

Nestlé kopā ar Francijas lielāko lielveikalu ķēdi Carrefour strādā pie pārtikas izsekojamības platformas. Šim nolūkam viņi izmanto Hyperledger Fabric kā pamata tehnoloģiju savam projektam. Vēl jo vairāk, viņi tam izmanto IBM tehnoloģisko palīdzību.

Jebkurā gadījumā projekts pašlaik ir izmēģinājuma periodā, un tas ilgs apmēram sešus mēnešus, lai redzētu, kā tas darbojas. Pašlaik viņi izseko tikai Mousseline biezeni, un tas palīdzēs viņu klientiem uzzināt, kā tā tika ražota.

Tātad, lai to izdarītu, klienti var doties uz veikalu un ieskenēt QR kodu, lai redzētu ceļojumu no saimniecības uz kartupeļu supertirgu. Galvenais ir piedāvāt lielāku pārredzamību visos iespējamos veidos.

 • Walmart

Walmart ir vēl viena entuziastiska vadošā kompānija par blockchain nišu. Patiesībā viņi domā, ka blokķēde ir ideāli piemērota viņu pārtikas piegādes ķēdei. Tātad, lai to pārbaudītu, viņi kā pamattehnoloģiju izmanto Hyperledger Fabric.

Turklāt viņi sāka ar mango un cūkgaļas izsekošanu ASV un Ķīnas veikalos. Tomēr viņi to pašlaik attiecināja uz 25 priekšmetiem. Projekts ir daudzsološs, jo tas ļauj mums pārbaudīt produktu sertifikācijas autentiskumu.

Tāpēc tam ir nepieciešamas tikai 2,2 sekundes, lai izsekotu viņu produktu avotus! Tas ir lielisks jauninājums no 7 dienām!

Jebkurā gadījumā viņi plāno paplašināt produktu sarakstu un ietvert vairāk laika gaitā.

 • Unilever

Digitālo reklāmu piegādes ķēde ir samērā toksiskā vietā. Patiesībā patērētājiem ir vienalga par vēlamo reklāmu sarežģīto algoritmisko uzkrājumu. Bet viņiem ir svarīgi, ja viņi vienu un to pašu reklāmu redz vairāk nekā 100 reizes dienā.

Situācija ir samērā kaitinoša, norāda Unilever. Tāpēc viņi sadarbojas ar IBM, lai nodrošinātu digitālo reklāmu piegādes ķēdes scenārija maiņu. Ar tehnoloģiju palīdzību viņi vēlas nodrošināt līdzsvarotu reklāmu plūsmu internetā.

Turklāt viņi vēlas arī samazināt nepatiesu reklāmu skaitu, lai klientiem radītu nevainojamāku pieredzi.

 • Krievijas Centrālais depozitārijs

Sberbank ir viena no Krievijas valstij piederošajām banku pakalpojumu kompānijām, kas ar blokķēdes palīdzību izsniedz komerciālu obligāciju darījumus. Patiesībā banka darījumu veica, izmantojot blokķēdes tīkla sistēmu. Tomēr tīkla sistēmu vada Nacionālais norēķinu depozitārijs (NSD).

Pašlaik tīkls darbojas ar Hyperledger Fabric 1.1 versiju. Turklāt tas piedāvā obligāciju vienlaicīgu pārskaitīšanu bez jebkādām emisijām. Pēc viņu domām, tas bija milzīgs panākums, un viņi plāno paplašināt savu interesi par tehnoloģiju.

Jebkurā gadījumā projekts viņiem piedāvā arī daudz pārredzamības un drošības protokolu. Tas viņiem palīdz veikt darījumus lielos apjomos, neuztraucoties par kibernoziegumiem.

 • Banco Bilbao Vizcaya Argentaria un Bank Danamon Indonēzija

Lai maksājuma process būtu caurspīdīgāks, IBM strādā ar Hyperledger balstītu projektu ar vairākiem finanšu institūtiem visā pasaulē. Patiesībā tas ietver –

Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Bank Danamon Indonesia, WorldCom Finance Wizdraw (HK), TD Bank, Sumitomo Mitsui Financial Group (RCBC) Filipīnas, Rizal Commercial Banking Corp. Austrālijas Nacionālā banka, Mizuho Financial Group, Kasikornbank Thailand, Bank Permata, un vēl daudz vairāk.

Ar šo pušu palīdzību viņi vēlas uzlabot valūtas plūsmu un citus maksājumu procesus. Patiesībā sistēma piedāvā lielāku pārredzamību un drošību salīdzinājumā ar tradicionālajiem līdzekļiem. Tātad līdz 2020. gadam finanšu pasaulē visam vajadzētu būt vienmērīgākam.

 • Ruandas tantala projekts

Ruanda ir Āfrikas valsts, kas ir vispopulārākā tantala piegādē. Tas ir rets minerāls, ko uzņēmumi izmanto elektronisko ierīču kondensatoru izgatavošanai. Tomēr ir daudz problēmu ar piemaisījumiem.

Tātad, lai pārliecinātos, ka viss minerāls ir 100% tīrs un nāk no autentiska avota, viņi savas sistēmas darbināšanai izmanto audumu. Pašlaik Ruandas tantala projekts strādā diezgan graciozi. Turklāt viņi izmanto daudz jaunu pieeju, lai pilnveidotu piegāžu pārbaudi.

Turklāt tas arī samazina to izmaksas, lai uzturētu plūsmu un radītu vairāk ieņēmumu.

8. nodaļa: Hyperledger audums: apmācība un konsultācijas

Hyperledger auduma apmācība

Nu, Hyperledger audumam apmācība, varat izmēģināt viņu sākotnējo vietni. Lai pārliecinātos, ka jūs pilnībā spējat apstrādāt savu tīkla risinājumu, uzņēmums ir gatavs piedāvāt Hyperledger auduma apmācības kursus.

Kopā ar apmācības kursiem jūs varat arī iegūt profesionālu sertifikātu no paša uzņēmuma. Tātad, tas arī palielinātu jūsu izredzes iegūt blockchain darbavietas tirgū.

Jebkurā gadījumā atvērtā pirmkoda materiāli jums patiešām palīdzētu. Pašlaik viņiem Linux Foundation ir divu veidu Hyperledger auduma apmācības kursi.

Viens kurss ir paredzēts, lai izprastu iespējamos izmantošanas gadījumus un šo izmantošanas gadījumu sekas laukā. Tas aptvers to, kas ir tehnoloģija, un kā tas ietekmēs reālo pasauli. Vēl jo vairāk, jūs saņemsiet arī daudzus izmantošanas gadījumu piemērus uzņēmumos, iestādēs un uzņēmumu produktos.

Otrs piedāvā vairāk tīkla biznesa perspektīvas. Šeit jūs uzzināsiet, kā izstrādāt lietojumprogrammu, izmantojot platformu. Tas attiecīgi ir lieliska iespēja tiem, kas zina, kas ir blokķēde, bet vēlas uzzināt par ieviešanas posmiem.

Lieki piebilst, ka abus Hyperledger auduma apmācības kursus var uzņemt pilnīgi bez maksas.

Lai iegūtu sertifikātu, pēc viņu kursu pabeigšanas jūs būsiet sertificēts Hyperledger Fabric Administrator (CHFA).

Hyperledger auduma apmācība aptvers šīs nišas –

 • Tīkla uzstādīšana un konfigurēšana
 • Procesu problēmu novēršana un diagnosticēšana
 • Dalības pakalpojumu sniedzējs
 • Tīkla darbības un uzturēšana
 • Lietojumprogrammas dzīves cikla pārvaldība
 • Profesionālie sertifikāti

Tomēr jūs varat saņemt palīdzību arī no citām vietnēm, kuru pamatā ir blockchain. Mēs arī piedāvājam dziļu izpratni par uzņēmuma blokķēdes meistarklasēm un apmācību, kas jums palīdzēs.

Hyperledger auduma apmācība

Paralēli apmācībai viņi piedāvā arī Hyperledger audumu apmācība lai palīdzētu jums izkļūt. Sākot ar viņu pirmo Hyperledger auduma apmācību, jūs uzzināsiet par lietojumprogrammu izstrādi. Patiesībā tas pa solim pa solim ļaus jums sagatavot pirmos pieteikumus. Tātad savā ziņā jūs precīzi zinātu, kā to izdarīt, izmantojot platformu.

Turklāt šeit jūs uzzināsiet arī par Hyperledger Fabric Node SDK. Turklāt šī Hyperledger auduma apmācība nodrošinās, ka jūs saprotat, ko jūs darāt.

Pēc tam viņiem ir Hyperledger auduma apmācība arī operatoriem. Šeit viņi iemācīs jums izveidot savu pirmo tīklu. Jebkurā gadījumā tas arī nodrošinās, ka jūs veicat katru soli un pēc tam varat izmēģināt lietojumprogrammas paraugu, lai to pārbaudītu.

Izņemot šos, vairākas konsultācijas palīdzētu jums pievienot kanālu Org, atjaunināt to, pievienot vairāk funkciju, ieviest jaunus komponentus utt..

Tātad, tas jums ir līdzīgs kompaktajam risinājumam. Jebkurā gadījumā ir pieejami daudzi videoklipi un liela kopiena, lai saņemtu palīdzības veidlapu.

Pašlaik Hyperledger auduma apmācība, kas pieejama no viņu gala, ir –

 • Vairāki videoklipi
 • Pirmā pieteikuma rakstīšana
 • Pirmās tīkla sistēmas izveide
 • Apmācība komercpapīram
 • Kā pievienot organizāciju kanālam
 • Privāto datu izmantošana
 • Komponentu jaunināšana
 • Apmācības ķēdes kodam
 • Izstrādātāju apmācība ķēdes kodam
 • Operatoru apmācība ķēdes kodam
 • Kā lietot CouchDB
 • Sistēmas ķēdes koda spraudņi

9. nodaļa: Beigās

Nu, galu galā man jāsaka, ka Hyperledger Fabric blokķēde izskatās diezgan daudzsološa. Es centos aptvert visu, ko viņi piedāvā. Vēl jo vairāk, jums vajadzētu arī iegūt labu ieskatu par platformas patieso darbību.

Tā kā viņu uzņēmumā ir vairākas platformas, vislabāk ir zināt par katru no tām un izlemt, kas jums vislabāk der. Patiesībā šī konkrētā tehnoloģija lielākoties ir populāra plašā lietojuma gadījumu dēļ.

Un tur ir tik daudz citu piemēru, kas padara šo tehnoloģiju vēl ienesīgāku. Tāpēc jums vajadzētu arī izmēģināt un pārliecināties par to pats.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me