Hyperledger Composer: izveidojiet sava uzņēmuma blokķēdi

Mūsdienās lielākā daļa uzņēmumu blokķēdes platformu vairāk nekā vēlas izmantot blokķēdi, lai uzlabotu savu iekšējo tīkla sistēmu. Un kāpēc gan lai viņi to nedarītu? Tas ir viens no labākajiem tehnikas piedāvājumiem. Lai palīdzētu vienkāršot šīs tehnoloģijas ieviešanu, Hyperledger atveda mums Hyperledger Composer.

Šis projekts ne tikai nodrošinās labāku rezultātu licencētajām platformām, bet arī ietaupīs daudz laika. Bet daudzi no jums ir neizpratnē par to, kas patiesībā ir projekts.

Tātad, lai jums palīdzētu, es runāšu par dažādiem Hyperledger komponista komponentiem.

Sāksim!

Contents

1. nodaļa: Kas ir Hyperledger Composer?

Hyperledger Composer ir viens no atvērtā pirmkoda projektiem uzņēmuma blokķēdes uzņēmuma Hyperledger ietvaros. Patiesībā tas ir līdzeklis blokķēdes ietvaru ieviešanai. Jūs to varētu iedomāties kā rīku kopu kolekciju, kas var palīdzēt bez problēmām integrēt sistēmu esošajā.

Patiesībā tas nozīmē, ka jūsu esošā tīkla sistēma ar šīs tehnoloģijas palīdzību var viegli sadarboties ar jaunu decentralizētu platformu.

Ja vēlaties daudz ātrāk izstrādāt lietojuma gadījumus, noteikti pārbaudiet Hyperledger Composer dokumenti. Saskaņā ar viņu dokumentiem viņi piedāvā ātrāku izvadi, kur jūs saņemsiet risinājumu dažu nedēļu laikā, nevis gaidīsit mēnešus.

Es domāju, ka jūs jau zināt, ka blokķēdes iekšējā struktūra nav tik vienkārša. Un daudzos gadījumos lielākajai daļai no jums ir grūti atrast tam atbilstošu izstrādes komandu.

Tādējādi, lai atvieglotu problēmu, šī tehnoloģija piedāvā vienkāršus rīkus, kurus izstrādātāji var saprast, nesarežģot kodēšanas procesu.

Jebkurā gadījumā pašlaik šī platforma atbalsta tikai Hyperledger Fabric infrastruktūru. Tātad, ja jūs to izmantojat, jums kā pamatkomponents būs jāizvēlas Audums. Bet, tā kā šķiet, ka Audums atbalsta daudz pievienojamu opciju, arī Hyperledger Composer.

Rīku komplektos ir pieejami arī citi validācijas procesi, kas ir piemēroti Hyperledger audumam.

Tīkla modelēšana

Tas ir lielisks jaunums uzņēmumiem, kuri vēlas viegli izmantot blokķēdes spēku.

Turklāt galalietotāji var piekļūt kontrolētiem un vienkāršiem piekļuves punktiem, kas biznesa tīkliem ir tieši saistīti ar šo blokķēdi. Tātad, tas ir win-win scenārijs visiem.

Saskaņā ar Hyperledger Composer dokumentiem, jebkurš uzņēmums var viegli konfigurēt savu biznesa tīklu, piešķirot noteiktus aktīvus un darījumus..

Acīmredzot, kad jūs to modelēsit, tas, kā vēlaties mijiedarboties ar pāreju, ir atkarīgs no jums. Vēl viena forša daļa ir dalībnieki, kur katram būs unikāla identitāte. Tātad, turpināsim nākamo mūsu ceļveža segmentu?

hiperkamatu komponists

Kādas ir Hyperledger Composer iezīmes?

Nu, ir trīs galvenās komponista iezīmes. Viņi ir –

Vienkārša modelēšanas valoda

Es zinu, ka jums ir jādefinē jebkura biznesa tīkla izvietošanas modelēšanas struktūra. Un ar Hyperledger Composer dokumentiem jūs saņemat vienkāršu. Labākais ir tas, ka to var strukturēt, izmantojot vienu no pasaulē populārākajām vienkāršajām programmēšanas valodām – JavaScript.

Tātad atrast piemērotu izstrādātāju komandu būtu viegli.

Atkārtoti lietojami ātri POC

Visu veidu lietošanas gadījumos savai platformai ir jāpievieno tam nepieciešamie modeļi. Lai palīdzētu jums šajā sakarā, platforma piedāvā ražošanai gatavus POC, kas noteikti ietaupīs jums ļoti daudz laika.

Padomājot par to, visi no tiem ir atkārtoti lietojami un aptver arī tīmeklim gatavas versijas.

Datu integrācija

Atcerieties, kā es teicu, ka ir ļoti viegli savienot esošo sistēmu ar jauno, kuru izveidosiet? Patiesībā no Hyperledger Composer dokumentiem tā izmanto funkciju Loopback, lai to izdarītu. Tātad problēmas, ar kurām jūs varat saskarties saistībā ar esošās sistēmas nomaiņu vai tās savstarpēju savienošanu, tagad nebūs problēmu forma.

Jebkuram izstrādātājam vienkārši patiks šī rīka datu integrācijas process.

Kā hiperkameru komponists faktiski darbojas reālos scenārijos?

Nu, saskaņā ar Hyperledger komponistu dokumentiem, attiecībā uz darbu praksē ir noteikti noteikumi. Noskaidrosim to ar piemēru.

Pieņemsim, ka nekustamais īpašnieks modelē biznesa tīklu, pamatojoties uz savu nozari. Tāpēc viņš / viņa var veikt noteiktus uzdevumus –

 • Dalībnieki: Māju īpašnieki un pircēji
 • Aktīvi: Saraksti un mājas
 • Darījumi: Sarakstu izveidošana un slēgšana, kā arī māju pārdošana vai pirkšana uz platformas

Tātad, jūs redzat, ka tas būtu ideāls modelis jebkuram nekustamo īpašumu tirgotājam. Acīmredzot uzņēmumam nav jāpievieno citu interešu dalībnieki.

Turklāt saskaņā ar Hyperledger Composer dokumentiem dalībniekus varat ierobežot, pamatojoties uz viņu lomu. Piemēram, kā pārdevējam jums būs pieeja potenciālajiem pircējiem, bet ne citiem pārdevējiem. No otras puses, pircēji var redzēt, ko pārdod pārdevēji, bet ne to, ko pērk citi pircēji.

Patiesībā tas varētu būt attiecināms arī uz nekustamo īpašumu tirgotājiem. Mākleris var izveidot vienkāršu lietojumprogrammu pārdevējiem un pircējiem, kuri var redzēt sludinājumus vai izteikt piedāvājumus.

Vēl jo vairāk, jūs to varētu saistīt arī ar inventāru, kur jaunas mājas kļūtu par aktīvu. No otras puses, pārdotie nebūs īpašumu sarakstā. Ja jūsu uzņēmumam ir vajadzīgas citas attiecīgās puses, varat arī reģistrēt tās kā dalībniekus.

Patiesībā vislabākais ir tas, ka jūs varat izveidot tīklu tik un tā, kā vēlaties. Tātad, neatkarīgi no jūsu uzņēmuma, ir diezgan viegli modelēt izplatītās virsgrāmatas tehnoloģiju, izmantojot Composer.

2. nodaļa: Hyperledger Composer galvenie jēdzieni

Hyperledger Composer ir viena veida modelēšanas programma, kas nāk ar modelēšanas valodām un API biznesa tīklu definēšanai. Izmantojot Hyperledger Composer viedo līgumu, dalībniekiem ir vienkārši piedāvāt aktīvu apmaiņas funkcijas.

Acīmredzot ar viņu Playground palīdzību jūs varat viegli uzzināt, kas ir rīks. Vēl jo vairāk, vienkāršotais Hyperledger komponista viedais līgums noteikti padarīs to mazāk laikietilpīgu, lai modelētu.

Labākais ir tas, ka jūs varat iegūt Hyperledger Composer viedo līgumu viņu mitinātajā Playground. Patiesībā tam jums nebūs vajadzīgas instalācijas. Bet, ja vēlaties to izmēģināt bezsaistē, tas būs jāinstalē.

Faktiski tā ir laba iespēja sava biznesa modeļa pārbaudei vai rediģēšanai bezsaistē, nevis tiešsaistē.

Jebkurā gadījumā ir izstrādātāju rīki, kas nodrošina visas lieliskās izstrādes iespējas. Tātad, tas ir ideāls risinājums izstrādātājam, kuram patīk iedziļināties uzņēmuma paradigmas blokķēdē.

Jebkurā gadījumā, pirms mēs turpinām, jums jāpārbauda daži no galvenajiem Hyperledger komponista jēdzieniem. Apskatīsim, kādi tie ir!

Hyperledger Composer galvenie jēdzieni

 • Aktīvi

Galvenokārt aktīvi ir jebkuru nemateriālo vai materiālo preču, īpašumu vai pakalpojumu digitālā forma tīklā. Un tie visi tiek glabāti reģistros. Patiesībā biznesa tīklā var būt arī jebkāda veida aktīvi pēc vajadzības.

Piemēram, zelts, mājoklis, zeme, dokumenti utt. Tomēr jums ir jāpārliecinās, vai visiem aktīviem ir unikāli identifikatori, lai tos varētu izsekot. Turklāt jūs varat brīvi tos definēt pēc savas izvēles.

Lieki piebilst, ka aktīvi ir svarīgi, lai biznesa tīkls darbotos. Un ar Komponista palīdzību būtu ļoti vienkārši to izveidot.

 • Dalībnieki

Biznesa tīklā dalībnieki ir tikai šīs sistēmas dalībnieki. Patiesībā viņiem ir tiesības piederēt aktīviem un piedalīties darījumu iesniegšanā. Vēl jo vairāk, jūs varat modelēt dalībniekus atbilstoši tīkla vajadzībām, piemēram, aktīviem.

Tātad viņiem būtu nepieciešams arī identifikators un jebkurš cits nepieciešamais rekvizīts. Tādējādi dalībniekiem ir noteiktas funkcijas, kad viņi piedalās Hyperledger Composer viedajā līgumā.

Turklāt jūs varat kartēt dalībnieku ar vairākām identitātēm daudziem tīkliem.

 • Identitātes

Nu, platformā visas identitātes ir privātās atslēgas un digitālās sertifikācijas kombinācija. Patiesībā visas identitātes ir nepieciešamas, lai veiktu darījumus tīklā un kartētu iesaistīto vienaudžu sistēmā.

Turklāt tā ir arī svarīga Hyperledger Composer viedā līguma sastāvdaļa. Jebkurā gadījumā vizītkartē galvenokārt ir viena identitāte. Turklāt, ja šī identitāte tiek piesaistīta dalībniekam, dalībnieki var veikt darījumus šajā biznesa tīklā kā lietotājs.

 • Darījumi

Darījumi ir absolūti nepieciešami viedajam līgumam Hyperledger Composer. Tas ir līdzeklis, lai mijiedarbotos ar platformas aktīvu. Ar darījumu palīdzību jūs varat nosūtīt vai saņemt maksājumus vai arī mainīt īpašumtiesības uz visiem aktīviem.

Turklāt jūs varat arī noteikt cenu izsoles aktīvam. Bet, lai to izdarītu, jums ir nepieciešama pareiza Hyperledger Composer autentifikācija.

 • Vaicājumi

Patiesībā ar vaicājumu palīdzību jūs varat atgriezt jebkura veida datus pasaules valstī. Patiesībā biznesa tīkls ir atbildīgs par vaicājumu noteikšanu, galvenokārt tas noderētu jūsu organizācijai, vienkāršojot daudzas lietas.

Turklāt, lai to pielāgotu, ir nepieciešama tikai vienkārša parametru maiņa, tāpēc tas ir ļoti vienkārši. Varat arī izmantot vaicājumus Hyperledger Composer autentifikācijai. Izmantojot šo informāciju, jūs varat ātri meklēt savā datu bāzē un iegūt rezultātu pēc nepieciešamības.

Bet atcerieties, ka vaicājumu nosūtīšanai jāizmanto komponista API.

 • Notikumi

Hyperledger Composer autentifikācijas sistēmā viņi nosaka notikumu savos biznesa tīklos tāpat kā dalībniekiem un aktīviem..

Pēc tam, kad notikumi būs definēti, darījumu procesora funkcijas atgriezīsies ārējā sistēmā, ka tīklā notika kaut kas ļoti svarīgs.

Kad notikumi izstaro, citi vienaudži var abonēt šos notikumus, izmantojot komponista-klienta API.

 • Piekļuves kontrole

Nu, lai uzturētu visus biznesa tīklus, ir nepieciešami īpaši piekļuves kontroles noteikumi. Patiesībā tas palīdz saglabāt to, kam ir piekļuve. Turklāt tas palīdzētu kontrolēt piekļuvi noteiktiem aktīviem un apstākļiem, kur vienaudži tos var izmantot.

Parasti piekļuves kontroles valoda ir vienkāršs veids, kā izveidot jebkāda veida apstākļus. Piemēram, tas varētu teikt: “Tikai mājas īpašnieks var nodot mājas īpašumtiesības”.

Turklāt, lai padarītu ārēju piekļuves kontroli, varat viegli apstrādāt loģiku, un to būtu viegli uzturēt, attīstīt, atkļūdot un pārbaudīt.

 • Blockchain valsts krātuve

Visi sistēmas darījumi pastāvēs blockchain virsgrāmatā. Turklāt notikums, kura dalībnieku un aktīvu pašreizējais stāvoklis tiek glabāts blokķēdes stāvokļa datu bāzē. Patiesībā ir absolūti nepieciešams tos glabāt, lai pareizi uzturētu vienprātību.

Tādējādi blokķēde sadalīs virsgrāmatu starp mezgliem kopā ar valsts datu bāzi. Tāpēc tas atjauninātu arī virsgrāmatu un citas tīkla datu bāzes. Turklāt katrs vienaudzis, kurš aktīvi izmanto konsensa protokolu, galvenokārt būs atbildīgs par tā atjaunināšanu.

 • Biznesa tīkla kartes

Hyperledger Composer autentifikācijai absolūti nepieciešamas biznesa tīkla kartes. Kāpēc? Nu, jo būtībā tie ir metadatu, identitātes un savienojošā profila kombinācija. Patiesībā ar šo vizītkaršu palīdzību jūs varat viegli izveidot savienojumu ar biznesa tīkliem.

Turklāt jūs varat paplašināt identitātes funkciju ārpus tīkla, iekļaujot noteiktus identitātes makus. Turklāt šeit katra identitāte tiks savienota ar noteiktu savienojošo profilu un biznesa tīklu.

 • Savienojuma profili

Hyperledger Composer autentifikācijā tas galvenokārt izmanto savienojuma profilus, lai noteiktu, kurai sistēmai ir nepieciešams izveidot savienojumu. Patiesībā savienojuma profils faktiski ir JSON dokuments, un tas ir biznesa tīkla kartes sastāvdaļa.

Vēl jo vairāk, visi profili ir no sistēmas izstrādātājiem, ar kuru viņi izveido savienojumu. Jebkurā gadījumā jums tās būs jāizmanto tikai biznesa tīkla karšu izgatavošanā un jāpaskaidro, kā ar tām sazināties.

 • Vēsturnieku reģistrs

Vai esat kādreiz domājuši, kur tiek glabāti veiksmīgo darījumu ieraksti? Nu, ar vēsturnieku reģistra palīdzību visi veiksmīga darījuma ieraksti tiek reģistrēti virsgrāmatā. Patiesībā domājiet par to kā par specializētu reģistru sistēmu.

Turklāt darījumam būtu pievienotas arī identitātes un dalībnieki, kas to iesniedza. Acīmredzot neviens bez Hyperledger Composer autentifikācijas nevar iesniegt darījumus vai ļaut tajā piedalīties. Jebkurā gadījumā sistēma glabā darījumus kā HistorianRecord aktīvus.

Patiesībā sistēmas nosaukumvieta noteiks šo aktīvu formu.

3. nodaļa: Hyperledger komponista arhitektūra

Ar Hyperledger Composer parauga lietojumprogrammas palīdzību jebkurš izstrādātājs vai arhitekts var viegli izveidot pilnībā funkcionējošu blokķēdes tīklu.

Piemēram, REST API mobilo vai tīmekļa lietojumprogrammu savienošanai ar jebkuru blokķēdes biznesa loģiku, jebkura veida biznesa loģika, kas darbojas blokķēdē, esošās uzņēmuma datu bāzes integrēšana ar jauno decentralizēto risinājumu utt..

Hyperledger Composer arhitektūrā kopumā ir astoņi augsta līmeņa komponenti, par kuriem jums jāzina. Apskatīsim, kādi tie ir –

 • Izpildes izpildlaiki
 • REST serveris
 • Komandrindas saskarne
 • JavaScript SDK
 • VSCode un Atom redaktora spraudņi
 • Yeoman kodu ģenerators
 • Spēļu laukuma tīmekļa lietotāja saskarne
 • LoopBack savienotājs

Izpildes izpildlaiki

Hyperledger Composer parauga lietojumprogrammā tas piedāvā dažādus iespraužamus izpildlaikus. Turklāt tagad tam galvenokārt ir trīs izpildlaika ieviešanas varianti –

Hyperledger Fabric v1.2. Šeit valsts krātuve atrodas sadalītajā virsgrāmatā.

Iegultā izpildlaika ieviešana. Izpildlaiks tiek izpildīts Node.js procesā. Tomēr šis ir galvenokārt piemērots biznesa loģikas vienību pārbaudei. Turklāt valsts atrodas atmiņā atslēgas vērtību krājumā.

Tīmekļa izpildlaika ieviešana. Šeit tas tiek izpildīts tīmekļa lapā un galvenokārt darbojas Playground. Turklāt šeit valsts atrodas vietējās pārlūkprogrammas vēsturē.

Savienojuma profili

Patiesībā savienojuma profili galvenokārt palīdz noteikt, kā izveidot savienojumu ar izpildes izpildlaiku. Turklāt katram izpildes izpildlaika veidam ir daudz konfigurācijas.

Piemēram, ja izmantojat Hyperledger Fabric salīdzinājumā ar 1.2 izpildlaiku, tam būs TCP / IP porti un Fabric vienaudžu adreses. Turklāt tam būtu arī kriptogrāfijas sertifikāti un daudz kas cits.

Kā jūs jau zināt, ka profilu savienošana ir biznesa tīkla kartes un Hyperledger Composer parauga lietojumprogrammas sastāvdaļa.

JavaScript SDK

Hyperledger Composer parauga lietojumprogrammā ir JavaScript SDK. Patiesībā JavaScript SDK ir dažādu Node.js API kopa. Šīs API palīdz izstrādātājiem izveidot jaunas lietojumprogrammas, kas var mijiedarboties un pārvaldīt izveidoto biznesa tīklu.

API parasti tiek sadalīti divos npm moduļos –

 • Komponists-administrators: Šeit tas pārvalda biznesa tīklu, piemēram, jaunināšanu, palaišanu vai instalēšanu.
 • Komponists-klients: Šis galvenokārt veic dalībnieku un aktīvu lasīšanas, dzēšanas, izveidošanas un atjaunināšanas darbības. Turklāt tas arī iesniedz darījumus biznesa tīklā.

Apskatīsim informāciju par šiem Hyperledger Composer parauga lietojumprogrammas komponentiem.

Komponists-klients

Patiesībā šis modulis būtībā tiek instalēts jebkuras lietojumprogrammas vietējā atkarībā. Ar tās palīdzību jūs varat izveidot savienojumu ar dalībniekiem, aktīviem vai iesniegt darījumus biznesa tīklā. Tātad, šis modulis ir ārkārtīgi nepieciešams.

Kad jūsu tīkls tiks ražots, jums būs nepieciešams šis modulis, lai pievienotu tiešu šīs programmas atkarību.

Komponists-administrators

Jebkurā gadījumā administratora modulis sekotu tādiem pašiem pēdām kā klients, bet šeit tas tiktu instalēts administratīvajā lietojumprogrammā. Izmantojot šo moduli, ikviens var izveidot vai izvietot biznesa tīklus vai mainīt to definīciju.

Komandrindas saskarne

Komandrindas rīks palīdzēs administratoriem vai izstrādātājiem pārvaldīt vai izvietot biznesa tīkla definīcijas. Tādējādi tā ir arī svarīga Hyperledger Composer parauga lietojumprogrammas sastāvdaļa.

REST serveris

Nu, REST serveris pamatā ģenerē Open API vai Swagger REST API biznesa tīklam. Viss tā ģenerēšanas process notiek automātiski. Turklāt REST serveris pārveidotu komponentu modeli biznesa tīklam, izmantojot Open API definīciju.

Jebkurā gadījumā izpildlaiks galvenokārt lasa, dzēš, atjaunina un izveido dalībniekus un aktīvus, kas ļauj apstrādāt vai iesniegt darījumus.

LoopBack savienotājs

Būtībā REST serveris izmanto LoopBack savienotāju. Tomēr daudzi integrācijas rīki to var izmantot patstāvīgi, un tie atbalsta LoopBack dabiski. Turklāt LoopBack rīki to var izmantot arī augstāka līmeņa REST API pielāgošanai.

Spēļu laukuma tīmekļa lietotāja saskarne

Šis ir salīdzinoši svarīgs arhitektūrā. Patiesībā tā ir tīmekļa lietotāja saskarne, lai pārbaudītu un definētu biznesa tīklus. Turklāt tas nodrošina, ka biznesa analītiķis prototipu vai paraugu biznesa loģikai, kas darbojas Fabric izpildlaikā vai tīmeklī.

Yeoman koda ģeneratori

Yeoman Code ģenerators ir atvērtā koda ietvars, kas ģenerē jebkura projekta skeletu, piemēram:

 • js pieteikums
 • Stūra tīmekļa lietojumprogramma
 • Skeleta biznesa tīkls

VSCode un Atom Editor paplašinājumi

Redaktora paplašinājumi VSCode un Atom faktiski ir plašās Komponistu kopienas ieguldījums. Jebkurā gadījumā VSCode ir ļoti spēcīgs paplašinājums, kas var apstiprināt ACL failus vai komponistu modeļus. Tas var arī piedāvāt sintakses izcelšanu, fragmentu atbalstu un kļūdu noteikšanu.

No otras puses, Atom spraudnis ir vairāk pamata līmenis un var izcelt tikai sintaksi.

4. nodaļa: Hyperledger Composer instalēšanas process

Nu, lai palaistu rīku, tīklā ir jābūt instalētam Composer. Jebkurā gadījumā, Hiperkedžers Komponista instalēšana galvenokārt ir sadalīts divās daļās. Šie ir –

 • Priekšnoteikumi
 • Attīstības vide

Lai tā darbotos pareizi, vispirms ir jāinstalē priekšnosacījumi un pēc tam izstrādes vide. Jebkurā gadījumā redzēsim, kā tas tiek darīts!

Iepriekšēju rekvizītu instalēšana

Nu, lai instalētu Hyperledger Composer, datorā jābūt MacOS vai Ubuntu. Tātad, pirms pārvietojaties, pārliecinieties, vai jums ir kāda no šīm divām operētājsistēmām. Es jums pastāstīšu, kā instalēt katru no tiem.

Ubuntu

Patiesībā jums vajadzētu būt vismaz 4 GB RAM, lai palaistu Fabric and Composer datorā.

Šie ir šie komponenti, kas nepieciešami izstrādes rīkiem:

 • Operētājsistēmas: Ubuntu 16.04 LTS vai Linux 14.04. Šeit abiem jābūt 64 bitu. Turklāt jūs varat izmantot Mac OS 10.12.
 • Docker-Compose: versija 1.8 vai jaunāka
 • Docker-Engine: versija 17.03 vai jaunāka
 • npm: v5.x
 • Pitons: 2.7.x
 • Mezgls: 8.9 vai vairāk (piezīmes 9. un jaunākā versija netiek atbalstīta)
 • git: 2.9.x vai augstāka

Pēc savas izvēles varat izmantot jebkuru koda redaktoru, taču izstrādātāji iesaka VSCode.

Ja vēlaties tos instalēt, izmantojot Linux, noteikti ievērojiet šos norādījumus –

 • Nelietojiet root, drīzāk piesakieties kā parasts lietotājs.
 • Nelietojiet npm ar sudo.
 • Instalējot priekšnosacījumus, vispirms izmantojiet čokurošanos un pēc tam izpakojiet sudo.
 • Palaidot prereqs-ubuntu.sh, palaidiet to kā parastu lietotāju. Tomēr tas var lūgt root paroli, jo dažiem tā instalēšanas procesiem ir jāizmanto root.
 • Nepārsniedziet saknes.
 • Neinstalējiet mezglus globāli kā saknes.

Jūs varat pārbaudīt viņu doc faili lai iegūtu vairāk informācijas par to, kā lejupielādēt priekšnoteikumus Hyperledger Composer instalēšanai.

Mac OS

Instalējot macOS Hyperledger Composer, jums jāinstalē daži no šiem rīkiem, pirms dodaties uz komponistu. Šie ir –

 • Apple Xcode un nvm.
 • macOS versija 10.12.

Pirmkārt, jums būs jāinstalē nvm, jo ​​tas ļaus instalēt, pārslēgties un atjaunināt dažādās Node.js versijās.

Turklāt jums būs jāinstalē Node, Docker un VSCode. Jebkurā gadījumā jūs varat pārbaudīt viņu doc lai pilnībā saprastu, kādus kodus palaist Hyperledger Composer instalēšanai.

Attīstības vides instalēšana

Lai instalētu Hyperledger Composer izstrādes rīkus, jums jāievēro daži no šiem norādījumiem. Tātad, redzēsim, kādi tie ir.

Sastāvdaļas, kas jums jāinstalē

Pirmkārt, sāciet ar CLI rīkiem. Būtībā ir daži noderīgi CLI rīki, taču komponists-cli būtu labākais veids, kā iet. Pēc tam iegūstiet Yeoman, komponists-atpūtas serveris un ģenerators-hipersaurs-komponists. Kaut arī šie trīs nav sistēmas galvenā daļa, tie tomēr ir noderīgi.

Pēc tam jums būs jāinstalē Playground. Lai to izdarītu, jums būs jālejupielādē pārlūkprogrammas lietotne un tā jāinstalē vietējā mašīnā testēšanai un rediģēšanai.

Turklāt jums būs jāiestata IDE. Pat ja jums ir rotaļu laukums, lai strādātu ar biznesa tīkla programmēšanu, daudzi no jums labprāt strādātu IDE.

Visbeidzot, jums būs jāinstalē Hyperledger Fabric, kas ļautu jums izveidot jūsu biznesa tīklu. Ja jums ir nepieciešama vairāk informācijas par to, noteikti pārbaudiet viņu dokumenti.

5. nodaļa: Kā izmantot rotaļu laukumu

Spēļu laukums Hyperledger Composer ir izturīgs lietotāja interfeiss, kurā varat izvietot, konfigurēt vai pat pārbaudīt sava biznesa tīklu. Turklāt, izmantojot uzlabotas funkcijas, jūs varat viegli uzaicināt citus dalībniekus savā tīklā.

Vēl jo vairāk, jūs varēsiet mainīt sava tīkla drošības līmeni un izveidot savienojumu ar citiem biznesa tīkliem.

Ja esat salīdzinoši jauns Hyperledger Composer Playground, iesaku iepazīties ar Playground apmācībām. Tas ir tāpēc, ka apmācība noteikti palīdzēs jums uzzināt, kā izvietot, konfigurēt vai pat izmēģināt biznesa tīklu. Un par to jums jāzina, pirms sākat mijiedarboties ar biznesa tīkla kartēm.

Sānu piezīme: Ja jūs un cits lietotājs izmanto Hyperledger Composer Playground, lai izveidotu savienojumu ar to pašu Fabric instanci, pēc rediģēšanas noteikti atsvaidziniet pārlūkprogrammu. Ja tas nav izdarīts, iespējams, ka rediģēšana netika saglabāta. Atsvaidzinot pārlūku, tas pieņems veiktās izmaiņas tīklā. Patiesībā, ja maināt biznesa tīklu, nepieņemot citas lietotāja izmaiņas, izmaiņas tiktu zaudētas uz visiem laikiem.

Kā pārvietoties Hyperledger Composer rotaļu laukumā

Biznesa tīkla lapa

Uzsākot Playground, acīmredzot vispirms redzēsiet šo lapu. Tā ir šī rīka noklusējuma galvenā lapa. Turklāt, veidojot šeit, jūs varat redzēt, kādas biznesa tīkla kartes jums ir izmantojamas. Patiesībā katra no biznesa tīkla kartēm sniegs jums visu nepieciešamo informāciju, lai izveidotu savienojumu ar derīgu tīklu.

Kad esat atlasījis biznesa tīklu, dodieties uz lapu Definēt.

Īsāk sakot, no šīs lapas jums būs jādara daudzas lietas. Šie ir –

 • Savienojuma izveide ar esošu biznesa tīklu:

Varbūt jūs jau esat izvietojis biznesa tīklu un jums tam ir karte. Tātad, jūs varat vienkārši noklikšķināt uz kartes un izveidot savienojumu ar šo biznesa tīklu.

 • Jauna biznesa tīkla ieviešana:

Varbūt jūs pirmo reizi izmantojat Hyperledger Composer Playground, un vēlaties izvietot pavisam jaunu biznesa tīklu. Patiesībā ir daži biznesa tīkla paraugi, kas var jums palīdzēt modelēt jūsu pašu sistēmu, vai arī jūs varat vienkārši izveidot to no jauna.

 • Mijiedarbība ar biznesa tīkla kartēm:

Nu, jūs jau zināt, ka vizītkartes ir vide, lai izveidotu savienojumu ar biznesa tīklu. Parasti tā ir identitātes un profila kombinācija. Parasti karte dos jums iespēju to izdzēst vai eksportēt, lai pat izveidotu savienojumu ar citu biznesa sistēmu Hyperledger Composer Playground.

 • BNC importēšana:

Varbūt esat eksportējis vizītkarti no Playground un tagad vēlaties to importēt uz citu. Tātad viss, kas jums būs nepieciešams, ir .card fails no iepriekšējā datora un pēc tam izmantojiet opciju “pievienot biznesa tīkla karti”, lai to importētu.

 • Savienojuma izveide, izmantojot lietotāja noslēpumu un lietotāja ID:

Patiesībā šis darbojas, ja jums jau ir lietotāja noslēpums vai lietotāja ID no tīkla administratora. Tāpēc vienkārši izmantojiet opciju “Savienot, izmantojot akreditācijas datus”, lai ievadītu cilni un pēc vajadzības izveidotu nepieciešamo karti.

 • Iepazīstieties ar rotaļu laukuma apmācību:

Ja jūs esat jauns platformas lietotājs, jums vajadzētu apskatīt apmācības, lai to sajustu. Turklāt apmācība noteikti ļaus jums uzzināt, kā jūs varat izveidot biznesa tīklu no jauna un kā jūs varat veikt citas pamatdarbības.

Biznesa tīkla opcijas

Pēc savienojuma izveides ar tīklu jūs saņemsiet divas iespējas – cilni Definēt un Testēt.

Šajos divos jūs varat veikt vairākas darbības. Ja nemainīsit uzņēmuma tīkla nosaukumu, tas būs pamata tīkls.

Apskatīsim, kas jums ir paredzēts šīm divām cilnēm.

Cilne Definēt

Izmantojot cilni definēt, varat uzlabot, rediģēt vai pat izveidot sava biznesa tīklu. Faktiski lapā, kreisajā stūrī, būs redzams to failu saraksts, kas definēja jūsu biznesa tīklu.

Lai skatītu šo failu saturu, jums tie jānoklikšķina, un pēc tam tiks atvērts redaktora skats, kuru varat rediģēt un redzēt. Turklāt, ja vēlaties pievienot vairāk failu, varat vienkārši noklikšķināt uz pogas Pievienot failu. Patiesībā tīklā varat pievienot skriptu failus, modeļu failus, vaicājumu failus un piekļuves kontroles failus.

Pēc failu nomaiņas un pievienošanas izmaiņas varat izvietot, izmantojot Hyperledger Composer Playground pogu Izvietot izmaiņas.

Pēc izmaiņu ieviešanas varat tās pārbaudīt, izmantojot cilni Test. Turklāt jūs varat arī eksportēt savu biznesa tīklu kā a.bna failu.

Bet atcerieties to, ko es teicu iepriekš, neaizmirstiet atsvaidzināt, lai saglabātu izmaiņas.

Pārbaudes cilne

Izmantojot cilni Tests, varat viegli pārbaudīt izvietoto tīklu, piemēram, to, kā darbojas dalībnieku veidi, kā darbojas aktīvi vai pat darījumu procesi. Cilnes kreisajā pusē redzēsiet, ka visi aktīvi un dalībnieki ir sarakstā.

Turklāt, atlasot kādu no tiem, tiks atvērts reģistrs, kurā varēsit redzēt visas aktīvās instances. Ja jums platformā vēl nav neviena dalībnieka vai īpašuma, reģistri būtu tukši.

No otras puses, reģistrā varat izveidot arī atbilstošus darījumus, aktīvus vai dalībniekus.

Turklāt visu darījumu reģistrā varat pārbaudīt visus tīklā notikušos darījumus. Turklāt jūs pat redzēsiet darījumus, kas notika jaunu aktīvu vai dalībnieku izveidošanas laikā.

Turklāt, lai pārbaudītu, vai tas darbojas pareizi vai nē, varat vienkārši iesniegt darījumu un redzēt, kas noticis, no ierakstiem. Tā ir lieliska pieeja kļūdainu darījumu vai kodu kļūdu noteikšanai.

6. nodaļa: Biznesa blokķēdes tīkla attīstīšana

Biznesa tīkla definīcija

Biznesa tīkla definīcija ir viena no galvenajām Hyperledger Composer vairāku organizāciju programmēšanas shēmas koncepcijām. Patiesībā jūs tos zināt no klases BusinessNetworkDefinition. Turklāt tie parasti tiek definēti komponista-common-modulī, un to var eksportēt gan administrators, gan klients.

Būtībā tam ir trīs veidu faili –

 • Modeļa faili
 • JavaScript faili
 • Piekļuves kontroles faili

Patiesībā modeļa faili ļaus jums noteikt tīkla domēnu. No otras puses, JavaScript failos galvenokārt ir procesoru funkcijas darījumiem. Vēl jo vairāk, darījumu procesora funkcijas darbojas Fabric, un tām būtu piekļuve aktīvu reģistriem.

Jebkura veida Hyperledger Composer vairāku organizāciju analītiķi var izveidot modeļa failus, jo tie definētu pašu uzņēmuma struktūru.

No otras puses, JavaScript faili būtu izstrādātāju galvenā prioritāte, jo tie nodos biznesa analītiķu prasības.

No otras puses, piekļuves kontroles faili kontrolētu dalībnieka tiesības piekļūt dažādiem tīkla failiem un funkcijām.

Biznesa tīklu attīstīšana

Biznesa tīkla attīstīšana ir daudzpakāpju process. Pārbaudiet, kādi tie ir no apakšas.

 • Modelis

Vairāku organizāciju Hyperledger Composer izstrādātāji sadarbosies ar biznesa analītiķiem, lai modelētu viņu domēnu. Turklāt tam būtu komponista modelēšanas valoda, kas nodrošinātu aktīvu un citu resursu pamatstruktūru.

 • Piekļuves kontrole

Paralēli modelim, Hyperledger Composer tehniskajiem analītiķiem vai izstrādātājiem, pie piekļuves kontroles noteikumiem strādās vairākas organizācijas. Patiesībā mezgliem būtu vairāki nosacījumi un vairāku līmeņu formāta ieejas punkti.

 • Izvietot

Pēc skriptu izveidošanas, iepakošanas un piekļuves kontroles izstrādātāji izvieto tīklu un tā testēšanai izmanto komandrindas rīkus.

 • Pārbaude

Nu, testēšanai ir nepieciešams ideāls modelis. Tātad izstrādātāji salīdzināšanai var izmantot Chai vai Mocha ietvarus. Arī šī iemesla dēļ viņi var izmantot audumu.

 • Integrēt

Pēc visām pārbaudēm sāk darboties priekšējā lietojumprogramma. Tātad jūs varat izmantot REST serveri, lai ģenerētu REST API priekšgala lietojumprogrammai.

Lietojumprogrammu izstrāde

Hyperledger Composer vairākām organizācijām būtu jāiegūst piekļuve mobilajam, tīmeklim vai Node.js izstrādājot lietojumprogrammas. Tāpēc rīks atbalsta to izveidi sistēmā.

 • Uzrakstiet Node.js lietojumprogrammu

Pirmkārt, jums jāizstrādā Node.js lietojumprogrammas darbam ar vairāku organizāciju Hyperledger Composer platformu. Turklāt tas ļautu izveidot savienojumu ar tīklu, atjaunināt to, dzēst aktīvus, lasīt reģistrus un daudz ko citu.

 • Izveidojiet tīmekļa lietojumprogrammas

Jums jāpārliecinās, ka tīmekļa lietojumprogramma, kuru vēlaties izveidot savienojumu ar tīklu, var veikt REST API izsaukumu. Patiesībā labākais veids, kā iet, ir REST servera izmantošana, lai ģenerētu API lietojumprogrammām.

 • Abonēt pasākumus

Pārliecinieties, vai Node.js lietojumprogrammas var abonēt notikumus sistēmā. Kā jūs jau zināt, jūs iepriekš definēsit notikumus, un tie radīsies, kad platformā notiks norādītie darījumi.

Esošo sistēmu integrēšana

Jūs varat integrēt jebkuru esošajām sistēmām izmantojot Loopback API no Hyperledger Composer piemēriem. Apskatīsim, kā tas tiek darīts ar Hyperledger Composer piemēriem.

 • Ģenerējiet REST API, izmantojot REST serveri.
 • Noteikti publicējiet notikumus no REST servera.
 • Pievienojiet REST servera autentifikācijas procesu.
 • Iespējojiet REST serveri vairāku lietotāju režīmam.
 • HTTPS un TLS nodrošinātu jūsu REST servera drošību. Tāpēc pārliecinieties, vai esat tos pievienojis vai pareizi konfigurējis.
 • Varat arī izvietot REST serveri, lai jūs varētu integrēt jebkuru esošo tīkla risinājumu jaunajā sistēmā.
 • Jūs varat pielāgot RST serveri no biznesa tīkla, lai jūsu lietojumprogrammām ieviestu pielāgotu REST API.
 • Node-RED ļaus jums iesniegt, lasīt darījumus, atjaunināt vai dzēst aktīvus un abonēt pasākumus.
 • Varat izmantot darījumu procesorus, lai izsauktu ārējos HTTP vai REST pakalpojumus sarežģītas aprēķināšanas noņemšanai no blokķēdes.

7. nodaļa: problēmu pārvaldīšana un diagnosticēšana

Risinājuma pārvaldība

Hyperledger Composer pārvaldība galvenokārt attiecas uz identitāti un dalībnieku pārvaldību. Vēl jo vairāk, šie divi elementi ir jebkuras uzņēmuma blokķēdes sistēmas pamatjēdziens.

 • Dalībnieku pievienošana

Jums būs jāpievieno dalībnieki tīklā, lai viņi varētu veikt jebkādus darījumus ar Hyperledger Composer piemēriem. Tādējādi dalībnieki izveidos aktīvus un pat apmainīsies ar citiem sistēmas dalībniekiem.

 • BNC importēšana, eksportēšana un izveide

Izmantojot Hyperledger Composer rīkus, biznesa tīkla kartes izveidošana ir vienkārši bez piepūles. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešama visu veidu identitātes, sertifikāti un savienojuma profili. Turklāt rīki palīdz arī eksportēt un importēt citus BNC.

 • Izsniegt dalībnieka identitāti

Jūs varat izsniegt dalībnieka identitāti ar komandrindas vai API palīdzību no rīkiem Hyperledger Composer. Tāpēc, izsniedzot jaunu identitāti, dalībniekam būtu atļauja mijiedarboties ar sistēmu.

 • Dalībnieka saistīšana ar esošu identitāti

Varbūt jūs jau izveidojāt identitāti, izmantojot Hyperledger Composer rīkus. Tātad, tagad jums ir tikai jāpiesaista dalībnieks ar to. Nu, lai jūs varētu izmantot komandrindu vai API, tās pašas instrukcijas identitātes izveidošanai.

 • Visu identitāšu saraksts

Lai uzturētu pareizu identitātes pārvaldības sistēmu, jums jāaplūko visi dalībnieki kopā ar identitāti. Tātad, iegūstiet sarakstu un pārskatiet tos, salīdzinot tos ar identitāti, lai pārliecinātos, ka tas notiek.

 • Dalībnieka atsaukšana no identitātes

Noteikumu pārkāpšanas gadījumā varat atcelt dalībnieka identitāti. Tāpēc dalībnieks vairs nevar iekļūt biznesa tīklā vai pat ar to mijiedarboties.

Problēmu diagnosticēšana

Hyperledger Composer rīki izmanto Winston reģistrēšanas moduli, turklāt iesūdzēs Config moduli, lai pārbaudītu arī konfigurācijas informāciju. Patiesībā, ja tas neko neatrod, tiks izmantoti noklusējuma iestatījumi.

Tomēr jums jāzina, ka, ja tas neatrod konfigurācijas failu, tas izsūta brīdinājuma ziņojumu. Būtībā tas teiks, ka direktorijā tā nevarēja atrast nevienu konfigurāciju. No otras puses, ja esat apmierināts ar noklusējuma iestatījumiem, ziņojumu varat nomākt ar vides mainīgajiem.

Problēmas diagnosticēšana

Izmantojot Hyperledger Composer rīku palīdzību, jūs varat viegli diagnosticēt visas sistēmas kļūdas. Ja lietojumprogrammā ir kaut kas nepareizs, varat to diagnosticēt. Bet jums jāatceras, ka, lai iegūtu diagnostiku, jums būs nepieciešama reģistrēšanas sistēma.

Būtībā mežizstrādei ir divu veidu konteineri –

 • Konteiners, kurā darbojas lietojumprogramma
 • Ķēdes kodu konteiners, kurā tiek veikti darījumi

Noklusējuma konfigurācija

Šajā sistēmā jūs redzēsiet reģistrēto informāciju visos šajos līmeņos –

 • Brīdināt
 • Kļūda
 • Daudzbalsīgs
 • Info
 • Atkļūdošana

Jebkurā gadījumā izejas vai ievades žurnāli galvenokārt tiek veidoti tieši funkcijas beigās vai sākumā. Tātad jūs tos iegūsit atkļūdošanas līmenī.

Kā kontrolēt to, kas tiek ražots?

Ja vēlaties kontrolēt atrašanās vietu vai informācijas veidu, kas tiek iegūts pēc diagnostikas ar Hyperledger Composer rīkiem, varat izmantot vienkāršu JSON konfigurāciju. Tātad, izmantojot Config moduli, jūs varat viegli strukturēt JSON failu.

Izmantojot šo vadību, jūs varat iegūt –

 • Kurā līmenī ziņojumi tiks veidoti?
 • Kur pazustu ziņojumi?

8. nodaļa: Hyperledger Composer apmācības

Spēļu laukuma apmācība

Lai palīdzētu jums, viņi piedāvā pilnu Playground Hyperledger Composer apmācību. Izmantojot procesu, jūs varat viegli uzzināt, kā jūs varat izmantot platformu. Es to īsi aprakstīšu šeit.

 • Pirmais solis: palaidiet komponista rotaļu laukumu

Pirmkārt, Hyperledger Composer apmācībā jums būs jāsāk Playground. Patiesībā jūs varat piekļūt biznesa tīkla ekrānam, tiklīdz tas tiek atvērts.

 • Otrais solis: izveidojiet biznesa tīklu

Pēc tam jums būs jāizveido biznesa tīkls. Tāpēc jūs varat izvēlēties veidni vai arī importēt savu veidni.

 • Trešais solis: izveidojiet savienojumu ar biznesa tīklu

Pēc izveidošanas jūs redzēsiet biznesa tīkla karti. Tātad, lai izveidotu savienojumu ar tīklu, jums jānoklikšķina uz komplekta. Šeit ir arī cita Hyperledger Composer apmācība, lai iegūtu informāciju par seifa saistīšanas iespējām.

 • Ceturtais solis: pievienojiet modeļa failus

Kad esat nonācis, dodieties uz cilni definēt un izveidojiet modeļa failus vai pat rediģējiet to, kā vēlaties. Turklāt jums ir veidne, kuru varat pārbaudīt.

 • Piektais solis: pievienojiet darījumu procesora skripta failus

Pēc modeļa failu definēšanas jūs varat pāriet uz tīkla darījumu loģikas failiem. Patiesībā tas galvenokārt izmanto JavaScript funkcijas. Visas funkcijas tiktu izpildītas, kad darījums tiktu apstrādāts.

 • Sestais solis: kontrolējiet piekļuvi

Izmantojot piekļuves kontroles failu palīdzību, varat definēt kārtulas un ierobežot piekļuvi noteiktām tīkla daļām.

 • Septītais solis: izvietojiet biznesa tīklu

Kad visi piekļuves kontroles faili, modeļa faili un skripts ir gatavi, varat to izvietot tīklā.

 • Astotais solis: pārbaudiet tīkla definīciju

Vispirms pārbaudiet tīkla definīciju, izveidojot dalībniekus, aktīvus un tirgojot tos tiešsaistē.

 • Devītais solis: izveidojiet dalībniekus

Patiesībā ātri pievienojiet divus dalībniekus tīklā, lai jūs varētu koplietot aktīvus starp šiem diviem un redzēt rezultātus.

 • Desmitais solis: izveidojiet aktīvus

Pēc tam izveidojiet aktīvus un padariet vienu no dalībniekiem par šī īpašuma īpašnieku, lai mezgls varētu veikt darījumu ar aktīvu.

 • Vienpadsmitais solis: Aktīvu pārsūtīšana

Turklāt pārsūtiet dažus aktīvus citam dalībniekam un pārbaudiet rezultātu. To var atkārtot arī otrādi.

Pēc tam jūs beidzot uzzinātu, vai jūsu platforma darbojas vislabāk vai ne.

Citas apmācības, kurās meklēt

Ir arī Hyperledger Composer apmācība izstrādātājiem, kuriem jāzina par risinājumu tehnisko aspektu. Ar šo palīdzību konsultācijas, izstrādātāji to var pat pielāgot un padarīt pēc saviem ieskatiem.

Izņemot šo, ir arī vaicājumi Hyperledger Composer apmācība. Šajā jūs uzzināsiet, kā izmantot REST API vai komponista vaicājumu valodu.

Patiesībā vaicājuma valoda var filtrēt jebkuru kritēriju rezultātu un pat var izsaukt noteiktas pārejas. Piemēram, tas izsauktu visas aktīvu noņemšanas vai rezultātu kopu atjaunināšanas darbības.

Vaicājuma failus varat atrast vecāku direktorijā, tiem biznesa tīklā būtu faila paplašinājums ar nosaukumu.qry. Tādējādi, lai jūs perfekti rīkotos ar vaicājuma funkcijām, kā ceļvedi varat izmantot Hyperledger Composer apmācību.

9. nodaļa: beigu piezīme

Šķiet, ka esam sasnieguši mūsu Hyperledger Composer ceļveža galapunktu. Patiesībā Hyperledger Composer piemēri var būt lieliska iespēja, ja vēlaties ātri palaist blokķēdes tīklu.

Kā redzat, blokķēdes tīkla palaišana ir salīdzinoši vienkārša, izmantojot viņu Playground. Tāpēc šeit ir lieliska iespēja izmēģināt jaunus Hyperledger Composer piemērus. Jūs ne tikai konfigurējat visu lietu, bet arī saņemat uzturēšanas atbalstu.

Lai jums palīdzētu, es jau esmu sniedzis visu nepieciešamo informāciju, lai veiktu pēdējo zvanu. Arī iemācīties to izmantot, izmantojot Hyperledger Composer apmācību, būtu viegls uzdevums.

Diemžēl viņi nesen paziņoja, ka izveidos pauzi komponēšanas attīstībai. Bet kāpēc? Nu, Hyperledger Composer ir spēcīgs rīks, taču, turpinot tam pievienot vairāk funkciju, tas kļūst sarežģītāks.

Šī rīka izmantošanas ideja bija vienkāršot biznesa tīkla ieviešanas procesu. Bet, ja papildu funkcijas pievienošana tam ir pretrunā, vai tas nebūs labākais rīks?

Tādējādi, lai pārliecinātos, ka jūs joprojām varat to izmantot, lai turpinātu tīkla izvietošanu, viņi pievienos funkcijas Hyperledger Fabric. Tā kā komponistam ir nepieciešams audums, lai tas darbotos ar jebkuru funkciju, kas ļautu jums piekļūt tam arī no komponista. Tomēr pašā rīkā netiks iekļauti traucējoši elementi.

Bet saskaņā ar viņu ierakstu, ja kāds vēlas pievienot kādu funkciju, viņš var iesniegt savu izstrādāto versiju savai kopienai.

Jebkurā gadījumā, cerams, ceļvedis jums jebkādā veidā palīdzēja, un tagad jūs zināt, kā tas patiesībā darbojas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me