Kas ir atomu mijmaiņas darījumi? Blockchain tehnoloģijas nākotne

Atomu mijmaiņas darījums bieži tiek vērtēts kā revolucionāra jaunākā tehnoloģija vai koncepcija, kas nākamajos gados var mainīt finanšu sistēmas. Pēc ekspertu domām, Atomic Swap ieviešana plašākā mērogā var ietekmēt arī naudas pārskaitījumu darbību mūsdienās.

Tā ir jauna tehnoloģija, kas ļauj cilvēkiem pārsūtīt monētas vai veikt savstarpēju tirdzniecību blokķēdē vai ārpus tās, neiesaistot nekādas apmaiņas vai trešās puses. Pārsūtījumi var būt tikai no maka līdz seifam, lai cilvēkiem būtu vienkāršāk un ātrāk.

Contents

Kas ir atomu mijmaiņas darījumi?

Vienkārši sakot, tas ir gudrs līgums, vai arī jūs varat to saukt par viedo līgumu tehnoloģiju, kas ļauj vienas vai vairāku cilvēku apmaiņu ar otru kriptovalūtu ar otru vai bez citas centralizētas apmaiņas.

Tas nozīmē, ka kriptovalūtas maiņai vai mijmaiņai nav nepieciešami nekādi centralizēti starpnieki. Jūs varat izpildīt atomu apmaiņu starp divām dažādām blokķēdēm ar dažādām vietējām monētām vai ieviest to ārpus ķēdes. Tas nozīmē, ka jūs vairs neesat atkarīgs no blokķēdes. Tāpēc to sauc arī par ķēdes tirdzniecību.

Atomapmaiņas vienkārši izskaidrojama infografika

Atomu maiņa: Maza vēsture

Kopš blokķēdes un kriptovalūtas sākuma cilvēki strādāja pie vienādranga kriptovalūtas apmaiņas vai neuzticamas apmaiņas koncepcijas. Pirmo neuzticamās apmaiņas protokola projektu pirmoreiz izveidoja tālajā 2012. gadā Serhio Demians Lerners.

Tomēr tajā laikā koncepcija neieguva lielu popularitāti. Patiesais sasniegums bija 2013. gada maijā, kad Tjers Nolans ieviesa pirmo pilnīgu atomu mijmaiņas darījumu pārskatu un paskaidroja, kā tas darbojas. Tāpēc pat tad, kad pirmo melnrakstu izstrādāja Lerners, Nolans ir pazīstams kā Atomic Swaps radītājs.

 

 • Pirmais atomu maiņas līgums

 

Paturiet to prātā, tas viss bija teorija līdz 2017. gada septembrim. Tas bija laiks, kad pirmais Atomic Swap notika starp Litecoin un Decred. Šodien vairāki jaunizveidoti uzņēmumi un decentralizētas apmaiņas ļauj lietotājiem apmainīties ar kriptovalūtām, izmantojot Atomic mijmaiņas līgumus, tostarp Lighting Labs, Altcoin.io, Komodo un 0x. Tomēr Litecoin Atomic Swap tiek uzskatīts par pirmo jebkad ziņoto Atomic Swap darījumu.

Pietiek ar vēsturi? Apskatīsim vairāk par to, kā darbojas atomu mijmaiņas darījumi, kas ir atomu mijmaiņas blokķēde, kādas ir atomu mijmaiņas priekšrocības un kā atomu mijmaiņas darījumi var mainīt nākotnes valūtas maiņu un pat tirdzniecību.

Kāpēc bija vajadzīgi atomu mijmaiņas darījumi?

Vispirms pašreizējais kriptovalūtas apmaiņas process bieži ir sarežģīts, kā arī laikietilpīgs. To bieži uzskata par vienu no galvenajiem šķēršļiem, kas kavē kriptogrāfijas virzību uz galveno virzienu.  

Tātad, kā mēs šobrīd tirgojam kriptovalūtas? Mēs izmantojam tiešsaistes apmaiņas, sauktas arī par digitālo valūtas maiņu (DCE). Ir vairāk nekā 200 centralizētu biržu, kas ļauj tirgotājiem vai investoriem pirkt, pārdot un tirgot kriptovalūtas.

Tātad, kāda ir problēma? Ar šo iestatījumu ir daži jautājumi, tāpēc mums ir vajadzīgas labākas alternatīvas, piemēram, Atomic Swaps.

 

 • Darbs saskaņā ar valdības noteikumiem

 

Šīs apmaiņas ir reģistrētas dažādās valstīs, un tām ir jāievēro tās valsts noteikumi, kurā viņi reģistrēti. Tāpēc noteikumi un nosacījumi, kā arī funkcijas un valūtu skaits mainās atkarībā no izcelsmes valsts..

Zināmas izmaiņas valdības politikā var piespiest šīs apmaiņas mainīt nosacījumus vai pat izmantot savu darbību. Viens šāds piemērs ir Ķīna, kur jau 2017. gadā valdība vērsās pret kriptogrāfijas apmaiņu. Tā rezultātā daudzas biržas izmantoja savas operācijas vienā naktī vai citas pārcēlās uz ārvalstīm..

 

 • Neaizsargāta pret pieprasījuma izmaiņām

 

Kad pēkšņi palielinās pieprasījums, daudzas biržas nespēj ar to tikt galā. Šādos gadījumos lielākā daļa saskaras ar dīkstāvēm un šajā procesā veicina cenu svārstības.

 

 • Krāpšanās un slikta pārvaldība

 

Kriptogrāfijas apmaiņas pēkšņais pieaugums un vienkāršo cilvēku interese par kriptogrāfijas tirdzniecību arī padara nozari par krāpniekiem. Daudzas viltotas biržas pēdējos gados parādījās tiešsaistē, nopelnīja naudu un pazuda vienā naktī.

Dažos gadījumos vadība vienkārši sajaucās un nodarīja investoriem finansiālus zaudējumus, savukārt citos gadījumos tika uzlauzta centralizētā birža. Dažos gadījumos, piemēram, gadījumā ar Coincheck, tika uzlauzta vairāk nekā 550 USD vērta kriptonauda.

Šo problēmu dēļ investori meklē drošākas iespējas, kuru pamatā nav centralizēta birža. Atomu mijmaiņas darījumi ir tieši tas, ko meklē daudzi investori.

Paskaidrots par atomu mijmaiņas darījumiem

Vispirms atomu mijmaiņas darījumi nav balstīti vai atkarīgi no kāda konkrēta atomu mijmaiņas blokķēdes. Tas var notikt starp blokķēdi ar dažādām kriptovalūtām vai ārpus ķēdes, tas ir, neizmantojot blokķēdi.

Šeit ir pamata definīcija:

“Tas ir divu kriptovalūtu savstarpējas apmaiņas process starp divām pusēm, neizmantojot trešo personu pakalpojumus, piemēram, kriptogrāfijas apmaiņu.

Tātad, kā lietotāji apmainās ar kriptovalūtām, neizmantojot centralizētu apmaiņu? Viņi izmanto privātās atslēgas, kuras procesa laikā var kontrolēt, lai veiktu apmaiņu.

Kā darbojas atomu mijmaiņas darījumi?

Detalizēti izpētīsim, kā tas darbojas. Daudzi no jums bez centralizētas apmaiņas var brīnīties, kā darbojas atomu mijmaiņas darījumi un kā iesaistītās puses to var uzturēt drošībā. Šeit ir detalizēta atbilde.

Lai apmaiņa un process būtu drošs, abām pusēm ir kopīgs noslēpums, kas tām jāsniedz vienmēr, kad tas ir nepieciešams visā procesā. Tā kā noslēpumu zina tikai iesaistītās puses, neviena trešā puse nevar piekļūt kriptovalūtai vai kļūt par daļu no apmaiņas.

Puses dalās vai apmainās ar kriptogrāfiju tikai tad, ja viņu sniegtie noslēpumi ir vienādi. Redziet, ka Atomic Swaps ideja ir ļoti vienkārša. Tomēr kā atomu mijmaiņas darījumi darbojas pie šī jēdziena?

Lai padarītu šo unikālo ideju par realitāti, tiek izmantoti HTLC, kas pazīstami arī kā Hashed Timelock līgumi. Tie ir arī pazīstami kā īpašie maksājumu kanālu veidi, kurus Atomic Swap vai citiem maksājumiem izmanto kā ārpusķēdes valsts kanālus..

Tādā veidā, izmantojot HTLC, abas puses var sazināties, izmantojot ārpusķēdes kanālu, nevis izmantojot blokķēdi.  

Hashed Timelock līgumi (HTLC) ir viedo līgumu veids, kurus pamatā izmanto, lai novērstu darījumu partnera risku. Tas ļauj veikt darījumus ar noteiktu laiku starp abām pusēm, tāpat kā Atomic Swap gadījumā, kas arī ir saistīti ar laiku.

Ko nozīmē ar laiku saistīts darījums? Tas nozīmē, ka tad, kad darījuma otrajā galā saņēmējam ir jāatzīst darījums, viņam / viņai jāiesniedz kriptogrāfisks pierādījums (noslēpuma jēdziens, par kuru mēs runājām iepriekš). Personai arī ir jāiesniedz šis kriptogrāfiskais pierādījums noteiktā laika posmā. Ja tas netiks izdarīts, darījums tiks anulēts.

HTLC tiek izmantoti Atomic Swaps, kā arī Bitcoin’s Lightning Network.

Paskaidrojumi par atomu mijmaiņas darījumiem: kā darbojas laika bloķēšanas līgumi?

Hashed Timelock līgumi ir arī darījumu veids blokķēdes tīklā, bet ar vairākām atšķirībām. Viena no šādām atšķirībām ir vairāku parakstu izmantošana, kas parasti ir privāta atslēga, ko izmanto darījuma apstiprināšanai.

Tomēr tas, kas padara to unikālu no citiem darījumiem, ir hashlock izmantošana. Tātad, kas ir hashlock?

Kad darījuma iniciators iestata kriptogrāfisko atslēgu, hashlock ir tās pašas atslēgas kodēta versija, kuru saņēmējs izmanto, lai atbloķētu hash. Tas nozīmē, kad iniciators atomu apmaiņā iniciē atslēgu – persona to maisa. Tad tas tiek saglabāts kā priekšattēls un tiek atklāts tikai pēdējā darījuma laikā.

Papildus hashlock, tas izmanto arī laika bloķēšanu. Hashed Timelock līgumos atomu maiņas laikā tiek izmantoti divi dažādi laika bloķēšanas veidi.

 • CheckLockTimeVerify (CLTV):

  Šī ir laika bāze vai laika ierobežojums, ko izmanto, lai bloķētu un atbrīvotu bitkīnus vai jebkuru citu Atomic Swap kriptogrāfiju. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka monētas tiek izlaistas tikai noteiktā laikā darījuma laikā, vai arī valsts kanāls tiks slēgts pēc noteikta laika.

Piemēram, abi dalībnieki var izlemt slēgt darījumu pēc divām stundām.

 • CheckSequenceVerify (CSV):

  Tas nav atkarīgs no laika, bet izmanto ģenerēto bloku skaitu, lai sekotu līdzi un izlemtu, kad atbrīvot monētas vai pabeigt darījumu.

Piemēram, abi dalībnieki var izlemt slēgt darījumu pēc tam, kad ir veikti darījumi 500 USD vērtībā.

HTLC ļauj saņēmējam zaudēt saņemto maksājumu un var to atgriezt maksātājam. Kopumā tā ir vairāku parakstu darījumu sistēma, kas nodrošina, ka abas puses paliek atbildīgas par darījumu, lai padarītu to drošu un drošu.

Kā tiek ģenerēts hašloks?

Hashlock var izveidot, veicot šīs vienkāršās darbības.

 • Jūs varat izvēlēties nejaušu, bet lielu skaitli, ko sauc par Preimage. Jums tas ir slepenais piekļuves kods.
 • Pēc tam jūs izmantojat iepriekšējo attēlu, lai aprēķinātu hash, kas ir cits skaitlis.
 • Pēc tam jūs izveidojat viedo līgumu un nosūtiet to otrai pusei. Jūsu nosūtītais līgums tiek bloķēts ar hash, kuru izveidojāt, izmantojot preimage.
 • Otra puse var atbrīvot Atomic Swap monētas tikai tad, ja viņa / viņa var parādīt iepriekšējo attēlu, kuru izmantojat, lai kartētu hash.

Tas nozīmē, ka, lai Atomic mijmaiņas gadījumā atbloķētu seifu, otrai pusei ir nepieciešama priekšbilde, ka tikai puse, kurai ir seifs, var viņam to nodot.

Atomic Swap un izmantojiet, ja Hashed Timelock Contracts: Piemērs

Pieņemsim, ka A kungs un B kungs vēlas apmainīt kriptogrāfiju, izmantojot Atomic Swap, nevis centralizētu apmaiņu. Tātad, kas viņiem jādara?

A kungam pieder bitkīns, kuru viņš vēlas apmainīt ar B kunga litekoīnu. Tālāk ir norādītas darbības, kas tām jāveic.

1. darbība: A kungs, izmantojot savu privāto atslēgu, ģenerē jaukšanu un nosūta to B. kungam, izmantojot atvērtu kanālu starp abām pusēm. A kungs ģenerē arī hash iepriekšēju attēlu. To var izdarīt, izveidojot nominālo darījumu. Šis priekšattēls vēlāk tiek izmantots, lai pabeigtu vai apstiprinātu darījumu.

2. darbība: B kungs atbildē ģenerē pats savu hash, izmantojot savu privāto atslēgu, un nosūta to A. kungam. Viņš arī ģenerē hash iepriekšēju attēlu tāpat kā A kungs pirmajā solī..

3. solis: Tiklīdz A kungs saņem B kunga litecoin darījumu, A kungs to tagad paraksta, izmantojot to pašu oriģinālo atslēgu, kas viņam ir iepriekšēja attēla formā. Tas pats process, ko B kungs atkārto ar A kunga bitcoin darījumu.

Tas būs īstais! Darījums tiek veikts abos galos.

Paskaidrojumi par atomu mijmaiņas darījumiem: piemērs reālajā dzīvē

Lai labāk izprastu, paskaidrosim iepriekš notikušo ar reālās dzīves piemēru.

Piemēram, A kungs vēlas tirgot savas zelta monētas ar B kunga dolāriem. Tātad, kā tas notiek, ja mēs izmantojam to pašu Atomic Swap tehniku?

Pieņemsim, ka adrese, kurā viņi noguldīja savas monētas, iepriekš minētajā piemērā ir seifi. Noguldot savas adreses ar kriptogrāfijas monētām, viņi faktiski ievieto seifus tirgū, piemēram, uz ielas, bet neviens nevar piekļūt drošam saturam, jo ​​tikai viņiem ir atslēga, lai to atvērtu.

Tātad, MR. A un B kungs koplieto savas seifa atrašanās vietas – abi aplūko viens otra saturu, ja tajos tiešām ir solītais.

Tagad viņiem abiem vienlaikus jāpiespiež pogas, tas ir, viņu privātā atslēga, lai atvērtu seifu. Seifa durvis atveras tikai tad, kad abas nospiež pogu. Ja pogu nospiež tikai viena puse, seifs netiks atvērts.

Seifi tiek atvērti arī uz ierobežotu laiku, un abām pusēm darījums ir jāveic noteiktajā laikā, pēc kura durvis atkal tiks aizvērtas. Tāpēc tas ir drošs darījums, jo tas notiek, kad abas puses vienojas vai vispār nenotiek. Darījumā nav nekā daļēja.

Kāda ir atšķirība starp ķēdes un ķēdes atomu mijmaiņas darījumiem?

Mēs jau minējām, ka Atomic Swaps var notikt vai nu blokķēdē, vai ārpus blokķēdes. Atomu mijmaiņas darījumi, kas notiek blokķēdē, tiek saukti par ķēdi, un tie, kas notiek ārpus blokķēdes, tiek saukti par ārpusķēdi.

Kad notiek ķēdes atomu maiņa, blokķēdēm jāatbalsta HTLC, un valūtām ir jābūt vienādam hash algoritmam.

No otras puses, ārpus ķēdes atomu mijmaiņas darījumi notiek, izmantojot 2. slāni, kas ir nosaukums ārpus ķēdes atvērtajam kanālam starp divām pusēm. Viens šāds piemērs ir pirmais atomu mijmaiņas darījums, kas notika starp Litecoin un Bitcoin un blokķēdes vietā izmantoja Bitcoin Lightning Network.  

Kas ir Atomic Swap Lightning Network un kā tas darbojas?

Zibens tīkls ir galvenā otrā slāņa risinājuma piemērs atomu mijmaiņas ķēdēm.

Atomic Swap Lighting Network faktiski ir ārpus ķēdes norēķinu kanālu tīkls, kurus varat izmantot Atomic Swap.

Kanāli izmanto MultiSig (vairāku parakstu) mehānismu, lai ģenerētu darījumu. Piemēram, lai apstiprinātu darījumu, abām pusēm ir nepieciešama vairāk nekā viena privātā atslēga, un tas notiek.

Ko tas nozīmē? Šis zibens tīkls seko mehānismam, kas prasa abas puses

Kādas ir atomu mijmaiņas priekšrocības?

Kā minēts iepriekš, Atomic Swaps ir laba alternatīva tradicionālajām kriptogrāfijas apmaiņām un sniedz jums labāku risinājumu dažiem ierobežojumiem, ar kuriem saskaras, lietojot šīs apmaiņas.

Tomēr Atomic Swaps ir daudz vairāk. Šeit ir daži vispazīstamākie Atomic Swap ieguvumi.

 • Atomic Swap piedāvā efektīvu dažādu valūtu un digitālo aktīvu savietojamības problēmas risinājumu. Atomic Swap ir pirmais solis, lai savienotu dažādas monētas un kriptovalūtas un ļautu tām tirgoties neatkarīgi.
 • Tas ļauj ietaupīt naudu. Kā? Izvairoties no nodevām un citiem maksājumiem, jums jāmaksā, kad izmantojat biržu. Dažreiz, kad jūs izņemat monētas savā makā, tās pat prasa jums slēptās maksas, jo daudzām no šīm valūtām ir apšaubāma maksu struktūra. Turklāt jums ir jāsaskaras arī ar viltotu un krāpniecisku apmaiņu risku, kas nav gadījumā ar Atomic Swaps.
 • Lielākajā daļā kriptogrāfisko darījumu, īpaši, ja darījums notiek starp mazāk zināmām kriptovalūtām, vispirms jums jāpērk Bitcoin kā starpnieka žetons, kas ir sāpes. Piemēram, ja jūs pārdodat Litecoin, lai iegādātos Tezos, vispirms ir jāpērk Bitcoin. Kad esat ieguvis Bitcoin, tagad varat tos pārdot, lai iegādātos Tezos. Kairina, vai ne? Tomēr, izmantojot Atomic Swaps, jūs varat vienkārši tirgoties tieši ar jums piederošajām kriptovalūtām.

Vairāk priekšrocību:

 • Atomic Swaps padara tiešu tirdzniecību no maka līdz seifam iespēju, kas padara apmaiņu ātrāku, drošāku un lētāku. Tas arī palīdzēs jums apiet noteikumus, kas ir pakļauti apmaiņai.  
 • Atomic Swaps veic darījumus un apmaiņu daudz ātrāk, jo tas apiet visas tradicionālajā biržā nepieciešamās darbības, reģistrācijas procesu, apstiprinājumus un apstiprinājumus. Jūs varat vienkārši veikt apmaiņu nekavējoties.
 • Tradicionālai centralizētai apmaiņai bieži draud tiešsaistes uzbrukums vai uzlaušana. Tā kā Atomic Swap nav iesaistīta trešā puse un kanāls starp abām pusēm ir drošs, process ir drošs.
 • Atomic Swap piedāvā iespēju apmainīt kriptovalūtas un monētas bez maksas un neuzticamā decentralizētā vidē.
 • Izmantojot vieglāku, ātrāku un lētāku kriptovalūtu apmaiņas veidu, investoriem ir iespēja dažādot savus ieguldījumus. Lielākā daļa cilvēku jau tagad iegulda vienā vai divās kriptovalūtās un izvairās no to apmaiņas pret citiem, ņemot vērā nodevas un risku. Izmantojot Atomic Swap, kriptovalūtas maiņa ir gandrīz brīva un bez riska.
 • Jums nav jāsniedz sava personiskā informācija vai jāveic verifikācijas process, kā tas ir šifrēšanas biržās, lai jūs varētu saglabāt savu identitāti privātu.

Ieguvumu kopsavilkums

Šeit ir īss Atomic Swaps priekšrocību kopsavilkums:

 • Tūlītēji darījumi
 • Zemākas izmaksas
 • Drošs
 • Peer to Peer apmaiņa bez starpnieka
 • Caurspīdīgs

Kāda ir atšķirība starp atomu apmaiņu un apmaiņu?

Mēs jau daudz esam apsprieduši atšķirības starp abiem. Tomēr šajā sadaļā mēs veiksim ātru Atomic Swap vs Exchange salīdzinājumu, lai palīdzētu lasītājiem labāk izprast abus jēdzienus.

Atomu maiņa

Kripto apmaiņa

Izmaksas

Zema darījuma maksa Parasti tiek ietvertas augstas maksas un slēptās maksas.

Noteikumi

Tūlītēji darījumi Nepieciešams izveidot kontu, apstiprināt vai apstiprināt darījumu, monētu deponēšanu, izņemšanas apstrādi un citas darbības prasa laiku.

Starpnieka žetons

Nav nepieciešams iegādāties starpnieka marķieri. Vairumā gadījumu, lai tirgotos starp mazāk zināmām kriptovalūtām, jāpērk tāds starpnieka marķieris kā Bitcoin.

Tips

Decentralizēts Centralizēts

Drošs

Drošs darījums starp divām pusēm. Apmaiņā var piedalīties noteikumi, kā arī uzlaušana un uzbrukumi tiešsaistē.

 

Vai ir kādi atomu mijmaiņas ierobežojumi?

Atomic Swap ir jēdziens, kas joprojām ir bērna autiņos, kas joprojām attīstās. Tātad, jā, ir daži ierobežojumi, pie kuriem eksperti joprojām strādā. Šeit ir daži galvenie jautājumi par Atomic Swaps.

 • Pielāgojamība.

Sakarā ar apstākļiem, kas katrai kriptovalūtai nepieciešami Atomic Swap, vēl nevarat izmantot Atomic Swap katrai kriptovalūtai.

Piemēram, katrai kriptovalūtai jāatbilst trim nosacījumiem.

 1. Gan kriptovalūtām, kuras vēlaties apmainīt, gan ar tām apmainīties, ir jābūt jaukšanas algoritmam. Hash algoritmam jābūt raksturīgam arī abām kriptovalūtām.
 2. Jums arī jāpārliecinās, ka abas kriptovalūtas var arī uzsākt jauktus laika bloķēšanas līgumus (HTLC).
 3. Kriptovalūtām jābūt arī specializētām programmēšanas funkcijām.

Pagaidām nav daudz kriptovalūtu, kas varētu izpildīt visus iepriekš minētos nosacījumus. Diemžēl tas ierobežo kriptovalūtu skaitu, ko varat izmantot Atomic Swaps.

Izskatās, ka mums jāgaida vēl kāds laiks, pirms šī tehnoloģija var kļūt par galveno.

 • Nespēja apstrādāt lielu datu apjomu

Ātrums ir sava veida Atomic Swaps priekšrocība, taču tas nav daudz, ja vēlaties pārsūtīt daudz monētu. Joprojām ir nepieciešami daudzi uzlabojumi, lai tas varētu būt pietiekami ātrs arī lielākiem datiem.

 

 • Nepietiekami saderīgs

 

Ne katrs maks atbalsta Atomic Swaps. Tomēr palielinās seifu skaits, kas tagad var darboties ar Atomic Swaps, bet citi plāno ieviest atomu mijmaiņas tehnoloģiju, taču mēs joprojām kādu laiku gaidām, pirms tehnoloģija var kļūt par galveno.

Pagaidām maku skaits, kas var atbalstīt Atomic Swaps, ir ļoti maz.

Kopumā tehnoloģijai, jo šķiet, ka tai ir vajadzīgs vairāk laika, lai veiktu sevi kā galveno kriptogrāfijas apmaiņas konkurentu vai pārietu uz galveno virzienu. Līdz tam mums var nākties gaidīt vēl kādu laiku.  

Turklāt Atomic Swaps arī nevar strādāt ar kriptovalūtām, kas neatbalsta viedos līgumus.

Kas ir daži populāri Atomic Swap Blockchain?

Šeit ir daži piemēri tam, kā daži Atomic Swap blokķēdes kļūst par panākumiem. Arī tas, kā dažas apmaiņas ļauj lietotājiem izmantot Atomic Swap tehnoloģiju savās platformās.

 

 • Komodo Atomic Swap

 

Komodo iespējams, ir pirmā atomu mijmaiņas birža, kas ļauj tās lietotājiem izmantot šo funkciju. Atšķirībā no tradicionālajām apmaiņām tā ir arī decentralizēta apmaiņa.

Faktiski komanda, kas atrodas Komodo aizmugurē, pieliek pūles un iegulda laiku aiz Atomic Swaps idejas. Pēc tam, kad Nolans ideju izklāstīja teorētiski, tā bija Komodo izstrādes komanda, tāpat kā vadošais izstrādātājs jl777, kurš uzrakstīja kodu pirmajam atomu apmaiņai.

Lai gan sākotnēji kods bija pieejams tikai Atomic Swap starp NXT aktīviem, bet vēlāk kods tika uzlabots, lai apmainītos ar NXT aktīviem, izmantojot Atomic Swaps ar Bitcoin protokolu monētām..

Tas bija arī Komodo, kurš veica pirmos nopietnos soļus, lai Atomic Swaps nonāktu vispārējā lietošanā. 2017. gadā viņi izstrādāja pirmo GUI pilnībā Atomic Swap kriptogrāfiskās tirdzniecības tirgum ar nosaukumu BarterDEX.

Komodo ir veicis tūkstošiem Atomic Swap starp vairākām kriptovalūtām un integrējis desmitiem Atomic Swap monētu. Tas ļauj lietotājiem tirgot labu skaitu Atomic Swap monētu, neizmantojot tradicionālās apmaiņas.

Turklāt Komodo arī izstrādāja tehnoloģiju Atomic Swap izmantošanai ar Ethereum serveriem. Tas bija 2018. gada februāris, kad Komodo savienoja Bitcoin protokola monētas ar Ethereum, ļaujot Atomic Swap starp divām dažādām blokķēdēm. Pirmais šāds Atomic Swap bija starp DOGE un ETH.

Labā ziņa ir tā, ka Komodo tagad atbalsta gandrīz 95% no visām pieejamajām monētām un žetoniem. Tas nozīmē, ka jūs varat izmantot Komodo gandrīz visām Atomic Swap monētām. Līdz šim Komodo BarterDEX savā platformā ir mitinājis simtiem tūkstošu Atomic Swaps.

Kā darbojas Komodo Atomic Swap?

Lai iegūtu labāku priekšstatu par to, kā darbojas komodo atomu mijmaiņa, ņemsim vērā piemēru.  

Ja A kungs vēlas tirgot dažus bitkoīnus ar KMD, kas ir Komodo žetoni, kas pieder MR B, tad kas MR. A ir jādara?

Šeit ir vienkāršas darbības:

1. solis

A kungs izdod tirdzniecības pasūtījumu ar informāciju par to, kas viņam pieder, ko vēlas apmaiņā, daudzumu un līdzīgu informāciju.

2. solis 

B kungs uzskata tirdzniecības iespēju pievilcīgu un pieņem pasūtījumu.

3. solis:

Paturiet prātā, ka BarterDex iekasē 0,15% maksu no kopējās tirdzniecības summas, par kuru B kungam ir jāvienojas, pieņemot pasūtījumu..

4. solis:

Pirmkārt, B kungam ir jāmaksā nodevas, pēc tam notiek atomu mijmaiņa.

Pēc tam A kungs nosūta depozītu, kura vērtība ir 112% no faktiskā pasūtījuma apjoma, lai nodrošinātu adresi. Līdzekļi ir droši, jo neviens nevar piekļūt fondiem, ja vien darījums nav pabeigts vai ja darījumam noteiktais laika periods ir beidzies.

5. darbība:

B kungs atkārto to pašu procesu, nosūtot viņam piederošo KMD depozītu uz drošu adresi.

6. solis:

Gadījumā, ja kāda no pusēm pārdomās, laiks beigsies, un tirdzniecība tiks atcelta pat pēc monētu noguldīšanas uz adresi. Šādā gadījumā abas puses atgūst savas monētas.

7. solis:

A kungs nosūta Bitcoin depozītu B kungam un saņem MR piekļuvi KMD depozītam. B.

8. solis:

Abas puses saņem savus žetonus, un tirdzniecība tiek veikta.    

Komodo platformas spēja tirgot monētas starp diviem dažādiem blokķēdēm ir arī pirmais lielais solis ceļā uz blokķēdes savietojamību. Agrāk monētu tirdzniecība starp diviem dažādiem blokķēdēm nebija iespējama.

Izmantojot Atomic Swaps, tagad ir iespējams tirgot BTC protokola monētas ar Ethereum bāzes ERC-20 žetoniem. Turklāt Komodo piedāvā arī jaunu Pārrobežu ķēdes viedais līgums tehnoloģija, kas piedāvā ķēdes maināmību un darījumu pierādījumus.

 

 • Bitcoin Atom

 

Viena no populārākajām Atomic Swap blokķēdēm ir Bitcoin Swap, kas pazīstams arī kā BCA. Tā ir SegWit iespējota Bitcoin dakša, kurai ir hibrīda vienprātība un ķēdes atomu mijmaiņas iespēja. Tajā tiek izmantota tā pati procedūra, kuru mēs apspriedām sadaļā, kā darbojas atomu mijmaiņas darījumi.

Piemēram, tas ļauj apmainīties ar kriptovalūtām pēc decentralizēta procesa. Procesā tiek izmantoti Hash Time-Locked Contracts (HTLC), kā arī savs HTLC API. Projekta komanda arī šobrīd strādā pie iegulto rīku komplekta atomu mijmaiņas un atomu ķēdēm.

Jūs varat arī uzzināt vairāk par šo Atomic Swap blockchain viņu oficiālajā vietne.

 • Ievērojams piegādātājs: ATOMIC

ATOMIKA ir jauns infrastruktūras slānis virs visiem esošajiem blokķēdēm, kas ļauj veikt pilnīgi jaunu finanšu pakalpojumu klāstu. Izmantojot ATOMIC tehnoloģiju, lietotāji var tirgoties ar vienaudžiem ļoti ātrā un garantētā vidē, neradot brīvības atņemšanas risku, kas saistīts ar apmaiņu.

Kāda ir atomu mijmaiņas darījumu nākotne?

Pagaidām atomu mijmaiņas darījumi ir lielisks risinājums tiem, kas vēlas tirgot kriptogrāfijas monētas. Tā ir topoša decentralizēta apmaiņas tehnoloģija, kas kļūst arvien labāka un populārāka.

Ir vairāk nekā skaidrs, ka blokķēdes un kriptogrāfijas nozare virzās uz decentralizēto pasauli, un Atomic Swap būs būtiska loma tirdzniecībā, kad tas notiks.   

Pēdējie vārdi

Atomic Swap ir topoša tehnoloģija, kas piedāvā daudz priekšrocību kriptogrāfijas investoriem, kuri vēlas dažādot savas monētas. Tehnoloģijai ir skaidras priekšrocības salīdzinājumā ar apmaiņu kā zemām izmaksām, ātrāku un drošu alternatīvu.

Tomēr ir arī daži ierobežojumi, un mums, iespējams, nāksies kādu laiku gaidīt, pirms tehnoloģija nonāk vispārējā virzienā. Viens no galvenajiem jautājumiem ir tā mērogojamība, kā arī sadarbspēja, jo nav daudz maku un kriptovalūtu, kas atbilstu prasībām.

To sakot, Atomic Swap piedāvā arī patiesu potenciālu mainīt veidu, kā mēs nākamajos gados tirgojamies tiešsaistē, un var mainīt tiešsaistes kripto tirdzniecību. Ir daži veiksmes stāsti, piemēram, Komodo BarterDex platforma, kas ir decentralizēta apmaiņa, kas ļauj atomiem nomainīt gandrīz visus pieejamos žetonus un monētas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me