Kas ir SAFT: Ievads Blockchain projekta līdzekļu piesaistes metodē

Ja esat blokķēdes-kriptogrāfijas uzņēmējs, kurš mēģina piesaistīt līdzekļus savam projektam, jūs, iespējams, novērtējat vairākas iespējas. Pieaugošā ‘Sākotnējo monētu piedāvājumu’ (ICO) regulatīvā pārbaude, iespējams, lika domāt par maršruta ‘Vienkārša vienošanās par nākotnes žetoniem’ (SAFT) izvēli. Šeit es paskaidroju, kas ir SAFT, lai jūs varētu pieņemt apzinātu lēmumu.

SAFT koncepcija ir ICO normatīvo jautājumu rezultāts:

Lai saprastu, kas ir SAFT, vispirms ir jāsaprot fons. SIO ir kļuvuši patiešām populāri 2017. gadā, un tajā gadā tie ir piesaistījuši 5,6 miljardus ASV dolāru blokķēdes jaunuzņēmumiem. Tomēr tie nav regulēti, un regulatori visā pasaulē to pamodina.

ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC), t.i., regulatīvā iestāde, kas pārrauga vērtspapīru tirgu, ir nosūtījusi vairāk nekā 80 pavēstes blokķēdes jaunuzņēmumiem. SEC uzskata, ka lielākā daļa blockchain ICO pārdeva drošības žetonus, vienlaikus apgalvojot, ka pārdod lietderības žetonus. Lielākajai daļai jaunizveidoto uzņēmumu tajā laikā nav pat produkta, tāpēc marķieriem, tos pārdodot, nav lietderības.

Regulatīvā iestāde to uzskata par nopietnu vērtspapīru likumu pārkāpumu, kas aizliedz pārdot vērtspapīrus bez reģistrācijas un obligātiem dokumentiem. SEC pat apšauba jaunuzņēmumus, kas pārdod īstus lietderības žetonus, to agresīvā mārketinga dēļ, kas nākotnē sola peļņu no žetoniem.

Ja investori pērk žetonus ar galveno nākotnes peļņas mērķi, tas ir drošības marķieris. Jaundibinātajiem uzņēmumiem, kas tos izsniedz, jāatbilst stingrām normatīvajām prasībām, taču viņi to nedarīja. Tas daudziem ICO rada regulatīvās problēmas. Lasiet vairāk par to sadaļā “Drošības marķieris vs lietderības marķieris: salīdzinājums”.

SAFT plāno atrisināt šo jautājumu, iepriekš pārdodot vērtspapīru ieguldījumu līgumus.

Kas ir SAFT: Pārskats no SAFT baltā papīra

2017. gada 2. oktobrī Marco Santori no advokātu biroja Cooley un Protokola laboratorijas komanda izlaida SAFT balto dokumentu. To var izlasīt “SAFT projekts: Ceļā uz atbilstošu marķieru pārdošanas sistēmu“.

SAFT darbosies šādi:

 1. Jaunuzņēmumi izveido līgumus, norādot, ka viņi tagad vāc naudu žetoniem, kurus viņi nodrošinās nākotnē.
 2. Akreditētie investori pērk šos līgumus un maksā tagad, gaidot, ka nākotnē saņemsiet žetonus.
 3. Līgumi ir vērtspapīru ieguldījumu līgumi, tāpēc jaunuzņēmumi tos reģistrē SEC.
 4. Jaunuzņēmumi izstrādā savu produktu un palaiž tīklu.
 5. Tajā laikā jaunie uzņēmumi pārdod savus žetonus, savukārt investori, kuri iegādājās SAFT, automātiski saņem savus žetonus.
 6. Kad jaunizveidotie uzņēmumi palaiž savu tīklu, marķieri faktiski tiks izmantoti, lai piekļūtu tīklam, tāpēc tie būs lietderības marķieri.
 7. SAFT ir reģistrēti drošības instrumenti, un žetoni, kas tiek pārdoti vēlāk, ir noderīgi, tāpēc jaunuzņēmumi atbilst normatīvajām prasībām.

SAFT līguma priekšrocības:

Daudzi šifrēšanas kopienās uzskata, ka SAFT līgums piedāvā ievērojamas priekšrocības:

 1. Divpakāpju process, t.i., reģistrēts vērtspapīru līgums, kam seko lietderības žetoni, atbilst normatīvajām prasībām. Piezīme: Es sniegšu pretpunktu tam vēlāk šajā rakstā.
 2. Tikai akreditēti investori iegādāsies SAFT, tāpēc privātie ieguldītāji nav pakļauti naudas zaudēšanas riskam, ja uzsākšana neizdodas.
 3. Tā kā privātie ieguldītāji var iegādāties žetonus vēlāk, kad platforma būs gatava, viņi arī galu galā veicinās projekta attīstību.

SAFT līguma trūkumi:

Apsveriet šādus SAFT līguma trūkumus, pirms izvēlaties izvēlēties šo maršrutu:

 1. ASV SEC nav apstiprinājusi, ka SAFT līguma divpakāpju process atbilst normatīvajām prasībām. Tādējādi pirmajai SAFT priekšrocībai, ko daži kriptogrāfijas kopienas locekļi apgalvo, vēl nav juridiska pamata!
 2. Kad akreditētie investori iegādājas SAFT līgumus, viņi nesaņem nekādus marķierus. Tomēr, kad jaunizveidotie uzņēmumi izlaiž savu platformu un paver savus žetonus plašākai sabiedrībai pirkšanai, SAFT investori tos automātiski saņem. SAFT ieguldītājiem tajā laikā nav jādara nekas, lai saņemtu savus žetonus, kas padara to par privātu pārdošanu, kas notiek pirms SIO. SEC uzskatīs šādu vērtspapīru ieguldījumu līgumu privātu pārdošanu par acīmredzamiem vērtspapīru noteikumu pārkāpumiem!
 3. Ja jaunuzņēmumi pārdod SAFT līgumus, viņi tos reģistrē kā vērtspapīru līgumus, tomēr savus žetonus nereģistrē kā vērtspapīrus. Vērtspapīru noteikumos SAFT līgumi tiks uzskatīti par “konvertējamiem vērtspapīriem” un žetoni kā “pamatā esošajiem vērtspapīriem”. Tikai jaunuzņēmumi var vēlāk izveidot žetonus, tādējādi tikai viņi kontrolē, kad būs pieejami pamatā esošie vērtspapīri. SAFT investori pērk konvertējamus vērtspapīrus, bet arī uzņemas risku, ka pamatā esošie vērtspapīri tajā laikā nav tirgū. Šādos gadījumos SEC pilnvaro reģistrēt pamatā esošos vērtspapīrus kopā ar konvertējamiem vērtspapīriem.

Entonijs Zeoli ir juridiskais eksperts, kurš ļoti labi pārzina kriptogrāfijas tirgu, vērtspapīrus un to, kā SEC interpretē noteikumus. Viņš ir rakstījis par šiem trūkumiem pēc SAFT izpētes un tikšanās ar SEC amatpersonām. Izlasiet viņa analīziSākotnējie monētu piedāvājumi: kāpēc SAFT ir miris …“.

Uzrakstīšanas laikā pieejamā informācija to norāda StartEngine, bloku ķēdes iesācējs, pēc trūkumu izpētīšanas ir nolēmis izmantot SAFT.

Citi SAFT līguma trūkumi:

Jums jāatzīmē vēl daži SAFT līguma trūkumi:

 1. Vērtspapīru noteikumi dažādās valstīs ir atšķirīgi, savukārt SAFT līguma dizains atbilst tikai ASV noteikumiem. Jūs nezināt, kā citas valstis izturēsies pret SAFT līgumiem.
 2. SAFT līgumi neļauj plašai sabiedrībai ieguldīt projektā agrīnā attīstības posmā.

Blockchain uzņēmējiem ir jādomā par to, kā ilgtspējīgi piesaistīt līdzekļus starta uzņēmumiem:

Tagad, kad jūs zināt, kas ir SAFT, jums rūpīgi jāapsver, kā piesaistīt līdzekļus sava blokķēdes uzsākšanai. Šeit ir mani ieteikumi:

 1. Apsveriet riska kapitāla (RK) palielināšanu: RK palielināšana nav viegla, jo RK rūpīgi pārbauda jūsu biznesa plānu. Tomēr viņiem ir arī augsta pieredze, un viņi turas pie rokas formēšanas gados. Jūs saņemat arī ļoti pozitīvu plašsaziņas līdzekļu atspoguļojumu un piekļuvi viņu plašajiem tīkliem. Lasiet vairāk par to sadaļā “ICO vs VC: Pieredze ir svarīga”.
 2. Apsveriet iespēju izveidot ICO, kas pilnībā atbilst normatīvajām prasībām. Tas noteikti ir iespējams. Vairāki jaunuzņēmumi to dara, un, lai gan īstermiņa izmaksas ir augstas, ilgtermiņa ieguvumi to vairāk nekā kompensē! Lasiet par to sadaļā “Kā veiksmīgi palaist ICO: ICO palaišanas blokķēdes-šifrēšanas ceļvedis”,

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me