Pašsuverēna identitāte: ceļvedis iesācējiem!

Lasītāji varētu izmantot šo diskusiju, lai izprastu pašpārvaldes identitātes (SSI) definīciju, priekšrocības un lietošanas gadījumus..

Digitālā transformācija ir novedusi mūs visus pie interesanta pagrieziena punkta vēsturē. Pašreizējā laikmetā saziņa vairs nav jautājums par dažādām platformām, lai veicinātu informācijas apmaiņu un darījumus starp personām. Būtībā digitālā pasaule lēnām izrādās virtualizēta mūsu faktiskās pasaules attēlojums.

Tāpat kā reāli cilvēki pasaulē, arī digitālā pasaule identitātes atpazīšanai paļaujas uz lietotāju vārdiem un kontiem. Tāpēc ir svarīgi pārdomāt pieejas, kas mūsdienās tiek izmantotas digitālajai identitātei. Pašsuverēna identitāte jeb SSI pēdējā laikā ir guvusi uzmanību kā viens no digitālās identitātes jaunajiem jēdzieniem. Šī diskusija kalpo kā noderīgs ceļvedis visiem ar SSI saistītajiem pamatiem un jēdzieniem.

Vissvarīgākais no visiem: jūs varat efektīvi uzzināt pašpārvaldes identitātes blokķēdes vienādojumu. Ar nepārtraukti pieaugošo blokķēdes pieņemšanu un kiberdrošības sarežģītību ir svarīgi ņemt vērā SSI kā uzticamu identitātes modeli.

Reģistrēties tūlīt: Uzņēmumu bloku ķēžu pamati

Pašreizējā identitātes pārvaldības valsts

Pirms iedziļināties pašsuverēnās identitātes detaļās, ir svarīgi noskaidrot iemeslus, kuru dēļ tā vispār bija nepieciešama. Sākotnēji pieņemtais digitālās identitātes modelis pēc būtības tika apklusināts. Visas organizācijas lietotājiem izsniedza vienotu digitālās identitātes akreditācijas datus, lai piekļūtu organizācijas pakalpojumiem.

Šajā gadījumā lietotājiem bija nepieciešami atšķirīgi identitātes akreditācijas dati, lai mijiedarbotos ar jaunām organizācijām. Nākamais digitālās identitātes modelis vai federālais digitālās identitātes modelis tika izstrādāts, lai kompensētu trūkumus, kas acīmredzami parādījās apklātajā modelī. Trešās personas izsniedza digitālās identitātes akreditācijas datus, lai atrisinātu sliktas lietotāju pieredzes problēmu silētajā modelī.

Digitālās identitātes akreditācijas dati, piemēram, “Pieteikšanās ar Google” vai “Pieteikšanās ar Facebook”, var palīdzēt lietotājiem pieteikties pakalpojumos, kā arī citās vietnēs. Tātad savā ziņā uzņēmumiem identitātes pārvaldības uzdevumi bija jāpiešķir lielākajiem uzņēmumiem, kuri ir ieinteresēti apkopot masīvas personas datu datubāzes..

Tā rezultātā neizbēgami jāņem vērā drošības un privātuma problēmu iespējas, kad Google, Facebook un citas trešās personas pārveidojas par uzticības starpniekiem. Pašsuverēna identitāte parādījās kā trešais digitālās identitātes modelis, pieaugot blokķēdes tehnoloģijai. Apskatīsim sekas, kas saistītas ar SSI pamatiem, lai to labāk izprastu.

Kas ir pašpārvalde?

Paš suverēna identitāte burtiski pārvēršas identitātē, kas ir jūsu īpašumā. Tomēr varētu pamatoti jautāt par identitātes nepieciešamību, piemēram, SSI, ja kabatās ir valsts ID karte, sporta zāles abonementa karte un studenta ID. Šeit jums jāņem vērā nepilnības, kas saistītas ar fiziskajiem un digitālajiem ID, kurus mūsdienās parasti lieto.

Fiziskie ID parasti ir fiziski akreditācijas dati, piemēram, valdības, darba devēja, universitātes, sporta zāles vai jebkura cita veikala izdotas kartes, lai pārbaudītu, vai kartes īpašnieks ir organizācijas pilsonis, darbinieks, students, biedrs vai klients. Tomēr fiziskām personas apliecībām ir daudz problēmu, piemēram, laiks, izmaksas un birokrātiskā kavēšanās, kā arī bažas par personas datu zādzību un uzdošanos. Fiziskajiem identifikatoriem trūkst arī privātumu un iespēju iznīcināt krātuves, kas izsniedz fiziskus ID.

Digitālajiem ID var piekļūt, reģistrējoties pakalpojumam, izmantojot e-pasta adresi vai lietotāja vārdu un paroli. Digitālie ID arī ļauj lietotājiem izmantot trešo personu pieteikšanās pakalpojumus, piemēram, Pieteikties ar Facebook vai Pieteikties ar Google. Tomēr digitālajiem ID ir arī taisnīga neveiksmju daļa.

Lietotāji nekontrolē savu datu kopīgošanu un saskaras ar riskiem, kas saistīti ar personas datu centralizēto krātuvju ievainojamību emitenta serveros. Turklāt lietotājiem ir jābūt atkarīgiem no emitentu pieejamības, lai pārbaudītu viņu akreditācijas datus. Konfidencialitāte bieži tiek apdraudēta, izmantojot trešo personu pieteikšanās pakalpojumus, kas finansiāli stimulē datu vākšanu un glabāšanu.

Ar ko atšķiras pašpārvaldes identitāte?

Pašsuverēnās identitātes iespējas ir noderīgas, lai atšķirtu tās no esošajiem digitālajiem un fiziskajiem ID. SSI atšķirība ar fizisko un digitālo ID var parādīt, kā tā ir labāka iespēja. Pašsuverēna identitāte ietver ļoti droša, digitāla vienādranga tīkla izveidošanu starp ID izsniedzēju, ID verificētāju un ID īpašnieku.

Pat SSI sistēmas nodrošinātājam nav ne jausmas par akreditācijas datu apmaiņu. Tāpēc akreditācijas datu izsniegšanas process kļūst ātrāks un vienkāršāks. Pašsuverēnās identitātes blokķēdes īpašības ir acīmredzamas ar kriptogrāfijas jaukšanu, nodrošinot, ka SSI akreditācijas dati ir droši pret viltojumiem.

Selektīvās identitātes atklāšanas tehnoloģija

SSI selektīvās identitātes atklāšanas tehnoloģija arī nodrošina labāku lietotāju privātumu. Tajā pašā laikā lietotāji varētu labāk kontrolēt savus datus. Vissvarīgākais SSI akcents ir tas, ka ID īpašniekam ir privilēģija izvēlēties savas identitātes atribūtus, kurus viņi vēlas demonstrēt.

ID īpašniekam ir arī tiesības uz visaptverošu attiecību kontroli ar ID verificētājiem, lai pārredzamība attiecībā uz koplietotajiem datiem. Turklāt ir vieglāk jebkurā laikā no jebkuras vietas viegli pārbaudīt pašpārvaldes identitātes akreditācijas datus. Vēl viens interesants aspekts par SSI ir tas, ka lietotājiem nav jābūt atkarīgiem no vairākām parolēm un jāizmanto tikai sava maka parole.

Tāpēc identitāte varētu būt patstāvīga, ja tā atbilst šādiem kritērijiem,

  1. Identitātei jābūt vērstai tikai uz lietotāju. Visiem identitātes lietotājiem pieder viņu personas dati un viņi nav atkarīgi no centrālajām vienībām, lai pierādītu savas identitātes prasības.
  2. Pašsuverēna identitāte ļauj sadarboties, izmantojot kopējo identitātes metasistēmu. Kopējā identitātes metasistēma ļauj lietotājiem pārbaudīt identitāti dažādās vietās un platformās, izmantojot to pašu metasistēmu.
  3. SSI identitātēm vajadzētu arī iespējot kontroles un piekrišanas funkcijas. Paš suverēnā identitāte dod lietotājiem pilnīgu kontroli un piekrišanu personiskajai informācijai, ar kuru viņi dalās, un pusēm, ar kurām viņi kopīgo informāciju.

Tātad nebūtu negodīgi apgalvot, ka pašpārvaldes identitātei ir labāka pārnesamība, drošība un privātums, kas ir daudz līdzīgs blokķēdes funkcijām.

SSI komponenti un darbība

Ar iespaidu par SSI iezīmēm jūs, iespējams, tagad meklējat pašpārvaldes identitātes blokķēdes lietojumprogrammas. Blokķēde ir viens no ievērojamākajiem tehnoloģiskajiem pamatiem pašpārvaldes identitātēs. Turklāt SSI paļaujas arī uz pārbaudāmiem akreditācijas datiem un decentralizētiem identifikatoriem kā uz vissvarīgākajiem funkcionēšanas pamatiem. Atradīsim pārskatu par trim elementiem un lomu, kas tiem ir pašsuverēnās identitātes funkcionalitātes nodrošināšanā.

Skatieties pēc pieprasījuma tīmekļa semināru par identitātes decentralizāciju blokķēdē ar TrustID tagad!

Pārbaudāmi akreditācijas dati

Pēc W3C domām, Verificable Credentials protokols ir pašsuverēnās identitātes pamatpīlārs. Reālajā pasaulē izmantotajiem fiziskajiem akreditācijas datiem, piemēram, vadītāja apliecībai vai ID kartei, digitālo pārstāvju ir tikko. Tātad ir pamatoti šaubīties par digitālā akreditācijas ticamību tādā pašā līmenī kā valdības izsniegtās fiziskās kartes. Šajā gadījumā pārbaudāmi akreditācijas dati nodrošina reprezentāciju emitenta paziņojumiem, kas sagatavoti, aizsargājot privātumu un nepārprotami..

No tehniskā viedokļa pārbaudāmi akreditācijas dati ietver prasījumu datu digitālo ūdenszīmi, apvienojot publiskās atslēgas jaukšanu kriptogrāfijā un privātuma aizsardzības paņēmienos. Tātad fiziskās pilnvaras varētu droši pārveidot par digitālām. Akreditācijas datu īpašniekiem ir iespējas selektīvi atklāt konkrētu informāciju no akreditācijas datiem, neatklājot faktiskos akreditācijas datus.

Parasti pašpārvaldes identitātes blokķēdes lietojumprogrammas paļaujas uz diviem dažādiem līmeņiem, lai aizsargātu akreditācijas datu īpašnieku privātumu. Šie divi līmeņi ietver selektīvu atklāšanu un nulles zināšanu pierādīšanu. Selektīvā atklāšanas pieeja ļauj ģenerēt pierādījumus no noteiktiem atribūtiem akreditācijas datiem. Piemēram, lai apliecinātu savu vecumu, autovadītāja apliecībā nav jāatklāj sava adrese. Nulles zināšanu pierādīšanas pieeja palīdz pierādīt īpašu akreditācijas atribūtu, neatklājot tā vērtību.

Nulles zināšanu pierādījums izmanto kriptogrāfiju, kas ļauj vienai vienībai pierādīt savas zināšanas par noteiktu informāciju citai vienībai, neatklājot faktisko informāciju. Tāpēc pārbaudāmi akreditācijas dati galvenokārt palīdz pašpārvaldes identitātē, ļaujot cilvēkiem pierādīt savu pilnvaru derīgumu. Interesanti, ka lietotājiem nav jāatklāj sava faktiskā informācija, lai pierādītu savu identitāti ar pārbaudāmiem akreditācijas datiem.

1. Decentralizēti identifikatori

Nākamais svarīgais pašsuverēnās identitātes aspekts atspoguļo decentralizētus identifikatorus. Decentralizētie identifikatori vai DID ir būtisks SSI aspekts, un tie palīdz izveidot unikālus, drošus un privātus vienādranga savienojumus starp divām entītijām. Pašlaik lietotājiem ir jābūt atkarīgiem no starpnieku, piemēram, e-pasta pakalpojumu sniedzēju, Facebook, mobilo tīklu operatoru vai Google, identifikatoriem, lai sazinātos savā starpā.

Tomēr trešo personu iesaistīšana rada ievērojamas bažas par privātumu. Lai gan starpnieki var izmantot jūsu datus ar citiem metadatiem, lai piedāvātu mērķtiecīgas reklāmas, datu korelācijas prakse var radīt nopietnas sekas. Decentralizētos identifikatorus jeb DID klasificē publiskajos un privātajos DID. Divas puses var apmainīties ar privātiem DID, lai izveidotu drošu kanālu, kas nav pieejams citiem. Privātie DID ļauj izveidot atsevišķus DID dažādām attiecībām, lai izvairītos no datu korelācijas. Šeit viņi izmanto privāto blokķēdi, lai izstrādātu risinājumu.

No otras puses, publiskie DID (izmanto publisko blokķēdi) ir svarīgi, ja lietotāji vēlas būt publiski identificējami, piemēram, valdības biroju pasu izsniegšanas piemēros. Tāpēc decentralizētās identitātes nodrošina uzticamu stimulu pašpārvaldes identitātes sistēmām, lai aizsargātu akreditācijas īpašnieku privātumu.

Šeit ir salīdzināms ceļvedis par publisko un privāto blokķēdi, kas palīdzēs jums atšķirt abas platformas.

2. Blokķēde

Tagad mēs varam vērsties pret pašsuverēnās identitātes blokķēdes vienādojumu un tā darbību. Daudziem cilvēkiem ir pamatotas bažas par blokķēdes lomu SSI darbā. Identitātes pārvaldības jomā blokķēde palīdz ikvienam tīkla dalībniekam piekļūt līdzīgam patiesības avotam. Tā kā blokķēdes tehnoloģijai ir daudz priekšrocību, tā ir lieliski piemērota izmantošanai digitālās identitātes spektrā.

Līdzīgs patiesības avots palīdz pārbaudīt akreditācijas datu derīgumu un personas, kas apliecina akreditācijas datu derīgumu. Pašsuverēnās identitātes blokķēdes infrastruktūra atņem vajadzību pārbaudīt faktisko datu pareizību. Gluži pretēji, blockchain palīdz SSI sistēmām pārbaudīt atestācijas un apliecinātājas puses derīgumu. Tātad, ir blockchain nākotne?

Blokķēdes palīdz SSI sistēmām izveidot uzticību starp iesaistītajām pusēm. Tā rezultātā tas var nodrošināt apliecinājumu un saistīto datu autentiskumu, neuzglabājot personas datus, kas faktiski atrodas blokķēdē. Ar blockchain palīdzību SSI sistēmas arī garantē, ka nav iespējams modificēt vai izdzēst personisko informāciju. Lietotājiem jāņem vērā, ka SSI sistēmas nenozīmē, ka virsgrāmatā kādreiz tiek ievietoti personas dati.

Pašsuverēnu identitāšu priekšrocības

Skaidrs par pašsuverēnās identitātes pamatiem ir pietiekams, lai saprastu, kā tas var revolucionizēt identitātes pārvaldību. No otras puses, ir arī svarīgi atzīmēt SSI sistēmu priekšrocības, kas padara tās unikālas. SSI risinājumi var ļaut organizācijām uzglabāt minimālo nepieciešamo lietotāju personas datu daudzumu, kas nepieciešams viņu darbībām.

Rezultātā lietotāji var atrast zemāku birokrātijas līmeni un personas datu pārvaldības ierobežojumus. Uzņēmumi varētu uzzināt labākas iespējas samazināt pārvaldības izmaksas, vienlaikus uzlabojot identifikācijas procesu efektivitāti. Tajā pašā laikā pašsuverēnās identitātes sistēmās galvenā uzmanība tiek pievērsta arī lietotāju drošībai un privātumam.

Uzņēmumi, kas izmanto blokķēdes tehnoloģiju, šobrīd kā viena no galvenajām bažām koncentrējas uz klientu vai darbinieku personas datu glabāšanu. Tomēr pašpārvaldes identitātes blokķēdes funkcijas ļauj decentralizēt, tādējādi novēršot jebkādus kompromisus klientu un darbinieku personas datos. Tāpēc, visticamāk, daudzi uzņēmumi pieņem SSI risinājumus, lai izmantotu šīs priekšrocības savai identitātes pārvaldības sistēmai.

Uzņēmumu blokķēdes kursi var piedāvāt jums labāk izprast digitālo identitāti un to, kā blokķēde nonāk ekosistēmā. Izmantojiet mūsu plašo blokķēdes kursu izvēli, lai uzzinātu vairāk par to.

Pašsuverēnu identitāšu izmantošanas gadījumu piemērs

Iesācēju rokasgrāmatas pēdējais aspekts par pašpārvaldes identitāti galu galā pievērš uzmanību uzņēmuma blokķēdes izmantošanas gadījumiem. Pašlaik SSI risinājumi sniedz priekšrocības dažādām nozarēm, radot labāku pieredzi banku jomā, attīstot veselības aprūpes sistēmu ar lielāku efektivitāti, samazinot valdības birokrātiju un atbalstot efektivitātes nodrošināšanu humānās palīdzības izplatīšanas sistēmā. Šeit ir daži SSI izmantošanas gadījumu piemēri dažādās nozarēs.

  1. Iepazīstiet savu klientu vai Nīderlandes ievērojamās bankas Rabobank KYC lietojumprogrammas.
  2. Britu Kolumbijas (Kanāda) valdība Hyperledger Indy palīdz realizēt SSI lietojumprogrammas pakalpojumu racionalizēšanai un birokrātijas samazināšanai..
  3. Pacienta identitātes pārvaldība un savietojamas veselības aprūpes sistēmas var izmantot SSI funkcijas.
  4. Paš suverēnai identitātei ir nepieciešama ierobežota birokrātija ar lielāku procesu ātrumu organizācijās līdzās datu pārnesamībai, tādējādi ļaujot vieglāk izmantot GDPR

Secinājums

Kā jūs skaidri pamanāt, pašsuverenā identitāte lēnām ir kļuvusi par nākamās paaudzes identitātes pārvaldības instrumentu. Papildus problēmu novēršanai parastajās identitātes pārvaldības sistēmās SSI visiem lietotājiem nodrošina labākas funkcijas. Ar plašu priekšrocību klāstu un pašpārvaldes identitātes blokķēdes lietojumprogrammām ir svarīgi spert soli ceļā uz SSI risinājumu pieņemšanu.

No otras puses, ir svarīgi arī atzīmēt SSI ilgtermiņa ietekmi uz dažādām nozarēm. SSI atšķirīgie lietošanas gadījumi dažādās nozarēs parāda viņu daudzsološo potenciālu uz visiem laikiem mainīt identitātes pārvaldības spēli. Ja vēlaties izpētīt sīkāku informāciju par blokķēdes identitātes pārvaldību, sāciet ar Blockchain Fundamentals kursu jau tagad! Ejiet uz priekšu un uzziniet vairāk par pašpārvaldes identitāti tieši tagad!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me