Viedie līgumi: galvenais ceļvedis iesācējiem

Blockchain ir tik daudz iespēju, un labākais ir tas, ka tas vispār atbrīvojas no starpniekiem. Tātad jums vairs nebūs jāmaksā par starpproduktiem, nevis tikmēr, kamēr atrodaties blokķēdes tīklā. Ko darīt, ja šī bloku ķēdes tehnoloģija ievieš viedus līgumus, kas maina uzņēmējdarbības būtību šodien?

Šī sistēma patiešām ietaupa daudz laika. Viņiem ir taisnīga daļa problēmu. Tomēr tās ir vienas no lētākajām, ātrākajām un drošākajām metodēm nekā visi tradicionālie līdzekļi. Tas ir vienīgais iemesls, kāpēc bankas vai valdības nav tik ļoti iecienījušas šo lielisko tehnoloģiju.

Vēl 1994. gadā tiesību zinātnieks Niks Szabo pirmo reizi izpelnījās viedo līgumu ideju. Vēlāk 1998. gadā viņš izgudroja citu digitālo valūtu ar nosaukumu “Bit Gold”. Tas ir veids, kā Bitcoin nekad nav pastāvējis. Šis līgums bija pats izpildāms un pārveidots kodos, lai veiktu uzdevumus.

Nika formātā sistēmu pārraudzīja citi tīkla datori, turklāt viņi varēs izveidot atgriezeniskās saites sistēmu, piemēram, naudas vai produkta darījumus..

Ideja ir tik līdzīga mūsdienās viedo līgumu un blokķēdes tehnoloģijai, ka daudzi cilvēki domāja, ka Niks ir sen pazudušais Satoshi Nakamoto (Bitcoin dibinātājs)! Traka teorija, vai ne? Bet diemžēl nav taisnība.

Viedo līgumu nākotne

Ja jūs domājat par viedajiem līgumiem vai to, kā tas tagad attīstījās mūsdienu pasaulē, tad jūs esat īstajā vietā. Jo šodien es aplūkošu galveno viedo līgumu ceļvedi. Tātad, sekojiet līdzi!

Contents

Satura rādītājs

1. nodaļa: Kas ir viedie līgumi?
2. nodaļa: Kā viedie līgumi ietekmēs jūsu dzīvi?
3. nodaļa: Kas padara viedos līgumus tik vēlamus?
4. nodaļa: Viedie līgumi paver jaunu iespēju horizontu
5. nodaļa: Viedo līgumu lietojumprogrammas
6. nodaļa: Kā darbojas viedie līgumi?
7. nodaļa: Kādas ir viedo līgumu priekšrocības?
8. nodaļa: Viedo līgumu trūkumi
9. nodaļa: seši piemēroti uzņēmumi, kuru pamatā ir līgumi, kas spēlē priekšā
10. nodaļa: Kāpēc cilvēki ir tik ļoti satriekti par viedajiem līgumiem?
11. nodaļa: Kāpēc viedie līgumi tomēr nav galvenie??
12. nodaļa: Viedo līgumu nākotne
13. nodaļa: 6 viedās līgumu platformas, kas jūs noteikti pārsteigtu!
14. nodaļa: Tautas viedo līgumu platformu salīdzinājums
15. nodaļa: Kiberuzbrukumi un hakeri: cik gudri ir viedie līgumi?
Pēdējās domas

1. nodaļa: Kas ir viedie līgumi?

Sāksim ar to, kas tieši ir viedie līgumi. Viedie līgumi ir gluži kā parasti līgumi, kas ļaus droši un pārredzami ar nelielu vērpjot apmainīt īpašumu, naudu, akcijas vai visu citu vērtīgu.

Izmantojot viedus līgumus, jums nebūs vajadzīgs kāds starpnieks, lai izdarītu savu darbu.

Tā ir galvenā atšķirība starp parastajiem un viedajiem līgumiem. Ļaujiet man to izskaidrot ar piemēru. Uzskatiet to par tirdzniecības automātu. Parasti par jebkuru papildu samaksu, piemēram, juristiem vai slimnīcām, jums viņiem būs jāmaksā un jāgaida pakalpojums vai dokumenti.

Bet ne šim. Izmantojot šo jauno tehnoloģiju, jūs vienkārši ievietosiet savu Bitcoin tirdzniecības automātā un saņemsiet konfektes, kas iznāk. Labākais ir tas, ka tas ne tikai definēs noteikumus, bet arī tos izpildīs!

Pēc Ethereum programmētāja domām, aktīvs vai valūta tiek pārveidota par programmu. Programma palaiž kodu un, pamatojoties uz uzdevumiem, novērtē, vai šim aktīvam vajadzētu nonākt pie citas personas vai atpakaļ tā īpašniekam.

Tas ietaupa daudz laika procesā, un viss, kas attiecas uz projektu, paliek godīgs pret abām pusēm.

GUDRS LĪGUMS PASKAIDROTS

Gudra līguma piemērs

Ļaujiet man to precizēt ar piemēru,

Pieņemsim, ka Tods vēlas nopirkt automašīnu no Džeimija. Viņš var viegli samaksāt Džeimijam, izmantojot blokķēdes tīklu un izmantojot kriptovalūtu. Tods iegūs virtuālu kvīti, un tā tiks iekļauta viedajā līgumā.

Pēc tam, kad Džeimijs norādītajā datumā jums iedos automašīnas atslēgu, Tods atbrīvo maksājumu. Ja Džeimijs nedeva jums atslēgu, tīkls pieprasīs atmaksu. Tomēr, ja Džeimijs jums iedeva atslēgu noteiktajā laikā, tad gan atslēga, gan maksa tiks turētas līdz norādītajam datumam.

Kad tam būs visi atbrīvojamie komponenti, tas atbrīvos Toda atslēgu un maksu Džeimijam.

Sistēma darbojas ar klauzulu if-then, un neviens nevar uzlauzt sistēmu, nebrīdinot otru pusi. Ja kāds mēģināja piekļūt kodam, katra puse, kas saistīta ar līgumu, tiks nekavējoties brīdināta.

Sistēmas liecinieki ir simtiem, un jūs varat viegli uzticēties, ka tā ir nevainojama līdz pat pamatam. Ja Džeims iedos atslēgu, viņš saņems maksājumu, bez šaubām, tur, un Tods arī dabūs atslēgu.

Tātad uzvar abas puses, un līgums tiek automātiski atcelts pēc noteiktu noteikumu izpildes. Process ir patiešām vienkāršs.

Jūs varat izmantot šo lielisko tehnoloģiju jebkuram, piemēram, līgumu pārkāpumiem, kredītu nodrošināšanai, finanšu pakalpojumiem, apdrošināšanas prēmijām, īpašuma likumiem un daudzām citām lietām..

2. nodaļa: Kā viedie līgumi ietekmēs jūsu dzīvi?

Ļaujiet man dot jums situāciju, ar kuru vispirms jārisina. Iedomājieties, ka vēlaties pārdot māju. Process nav tik viegls; jums būs jātiek galā ar daudziem cilvēkiem, nemaz nerunājot par visiem šiem dokumentiem.

Tas viss padara pārdošanas procesu vēl sarežģītāku. Tāpēc cilvēki izvēlas nekustamo īpašumu aģentu, kurš tiks galā ar visām šīm problēmām, un jūs varat atpūsties un veikt pārdošanu bez problēmām.

Tomēr nekustamo īpašumu aģenti izmantos 7% no jūsu kopējās pārdošanas likmes, kas daudziem cilvēkiem var būt milzīgs darījums. Nekustamā īpašuma aģentūra iesaistīs darījuma pakalpojumu veidu, lai pārliecinātos, ka jūs saņemat savu māju, nenoplēšot vai neko citu.

Viedi līgumi šajās situācijās var viegli noderēt. Tehnoloģija atbrīvotos no starpnieka (nekustamā īpašuma aģenta) nepieciešamības un uzticības jautājuma. Tādā veidā jums nebūs jābaidās par savu naudu vai pašu īpašumu.

Pēc īpašumtiesību nodošanas pircējs atbrīvos naudu, un jūs varēsiet pārdot savu māju, nemaksājot nekādas papildu maksas.

Šis ir tikai viens gadījums; tur ir daudz vairāk. Tie atvieglos jebkura veida aktīvus un naudu un pārliecināsies, ka esat ieguvis vēlamo produktu.

Vai šī sistēma nav diezgan vienkārša? Šī jaunā tehnoloģija var mainīt pasauli, un šobrīd tā notiek.

3. nodaļa: Kas padara viedos līgumus tik vēlamus?

Jums varētu būt daži jautājumi, piemēram, kāpēc jūs izmantojat viedos līgumus vai kā viņi jums palīdzēs. Nu, šeit jūs atradīsit visas savas atbildes, un jums patiks viedais līgums. Viedu līgumu piemēri jūs pārsteigs ar modernām un digitālām lietojumprogrammām.

Viedo līgumu priekšrocības

 • Bez traucējumiem

Visnepatīkamākais ir tas, kad jebkura trešā persona vai jebkura trešā persona pārtrauc jūsu lēmumu vai vienošanos. Ar viedajiem līgumiem netiks pārtraukta neviena trešā persona. Tikai jūs pats izdarīsit visas izvēles un veiksit jebkādu darījumu.

Jums nav jāgaida apstiprinājums no kāda jurista vai brokera. Tādējādi kopējais process būs pilnīgi brīvs no manipulācijām.

 • Drošība

Mūsdienās uzlaušana ir kļuvusi par milzīgu problēmu. Ikviens vēlas pasargāt savus dokumentus no pirātisma. Viedais līgums ļaus jums uzlauzt bezmaksas pilnīgi drošas vietnes jūsu dokumentiem.

Viņi šifrēs vietnes ar visaugstākā līmeņa kodēšanu, kuru būtu gandrīz neiespējami uzlauzt un uzlauzt. Tādējādi tās būs viena no drošākajām vietām jūsu dokumentiem.

 • Ātrs sniegums

Visu dokumentu un dokumentu manuālai apstrādei parasti ir vajadzīgs zināms laiks. To dara manuālā apstrāde. Bet viedo līgumu blokķēde visu dara digitāli.

Viņi automātiski apstrādā katru uzdevumu, izmantojot programmatūras kodus un internetu. Tas ietaupīs daudz laika. Viņi pabeigs visu apstrādi jūsu acu mirklī. Manuāla apstrāde netiks veikta.

 • Peļņa

Ja ir kāds brokeris, starpnieks vai kāda cita trešā puse, jums viņiem jāmaksā nedaudz vairāk. Bet ar gudru līgumu nebūs nevienas trešās personas vai starpnieku. Tie novērš masveida starpnieka ķēdi. Tātad jūs varat efektīvi ietaupīt šo naudu.

Tādējādi blokķēde palīdzēs jums ietaupīt naudu. Jums būs jāmaksā, lai novērotu savus darījumus.

 • Bez kļūdām

Jūs labi zināt, ka, aizpildot veidlapas manuāli, pastāv dažas kļūdas. Bet automatizēts viedais līgums automātiski pabeigs visu procesu, un nebūs nevienas kļūdas.

Būs pilnīgs visu noteikumu un nosacījumu rekords. Tātad visa apstrāde tiks veikta bez kļūdām, ātrāk un lētāk.

4. nodaļa: Viedie līgumi paver jaunu iespēju horizontu

Viedais līgums vislabāk atbilst tām nozarēm, kurās būs noderīgs automātisks izpildes process.

Šādas nozares ir veselības aprūpe, banku darbība, nekustamais īpašums un apdrošināšana. Šajās nozarēs viedo līgumu blokķēde derēs vislabāk, un, pieņemot šo tehnoloģiju, viņi gūs daudz labuma. Viņi visu procesu izpilda automātiski, izmantojot algoritmus, noteikumus un inteliģentu kodēšanu.

Nozarēs, kur viņi sniedz tādus pakalpojumus kā pārtika, dzērieni un viesmīlība, viedais līgums tur var nebūt tik noderīgs.

Virzīties uz priekšu

Izstrādātāji cer uz viedo līgumu blokķēdi, lai virzītos uz progresīvu nākotni. Viņi gatavojas apvienot preču nākotnes līgumus ar blokķēdes tehnoloģiju.

Preču nākotnes līgumi ir atšķirīgs atvasināto finanšu instrumentu veids. Klienti un piegādātāji tos var izmantot, lai viņi varētu izvairīties no nākotnes cenas svārstībām. Cilvēki tos galvenokārt tirgo dažās centralizētās biržās, piemēram, Eurex vai CME.

Šīs apmaiņas darbības ir līdzīgas brokerim vai starpniekam, un par to tā lietotājiem ir jāmaksā augsta maksa par to izmantošanu.

Izstrādātāji ir ļoti satraukti par preču nākotnes līgumu apvienošanu ar blockchain platformu un viedo līgumu. Tādējādi viņi varēs kontrolēt un regulēt cenu svārstības vienkāršāk. Drīz biznesa pasaulē notiks milzīga revolūcija.

5. nodaļa: Viedie līgumi Pieteikumi

Jums jāgrib zināt, kur jūs varat izmantot viedo līgumu blokķēdi. Ir daudz vietu, kur viedo līgumu lietojumprogrammas ir lieliski izmantojamas. Viedajam līgumam ir tradicionālā ierakstu un līgumu sistēma.

Viedo līgumu izmantošanas gadījumi

Apskatīsim viedo līgumu lietošanas gadījumus.

 • Ierakstu glabāšana

Viedais līgums nāk ar Vienotā komerckodeksa aizpildīšanas digitalizāciju. Tādējādi viņi var glabāt ierakstus, atbrīvot un atjaunot tos automātiski, kad vien nepieciešams. Turklāt, ja likumā ir nepieciešama nepieciešamība vai prasība neatgriezeniski noņemt ierakstu, viņi to var izdarīt arī automātiski.

 • Tirdzniecības aktivitātes

Tradicionālajām finanšu finanšu darbībām vienmēr bija nepieciešams brokeris vai starpnieks. Tas padarīja visu procesu ilgu un nedaudz dārgu. Viedais līgums izslēdz šo starpnieku tirdzniecības finanšu daļu. Viņi izmanto vai nu Kredītvēstules metodes, vai tirdzniecības maksājuma pārsūtīšanas uzsākšanu. Tādējādi viņi visu tirdzniecības finanšu procesu padara vienkāršāku, efektīvāku un lētāku pircējiem un arī piegādātājiem.

Tie uzlabo finanšu resursu likviditāti. Viedam līgumam ir nepieciešams arī nevainojams nozares fons un pienācīgas juridiskas apsūdzības.

 • Piegādes ķēdes vadība

Viens no viedā līguma potenciālajiem izmantošanas veidiem ir piegādes ķēdes pārvaldība. Viedo līgumu blokķēde uztur visus ierakstus par visu procesu, sākot no materiāla savākšanas līdz produkta piegādei. Viņi kopā ar attiecīgajām personām reģistrē visu procesa visu detaļu.

Viedajā līgumā tiek izmantoti lietiskā interneta (IoT) sensori. Tas var izsekot visām produktu kustībām katrā ceļojuma laikā, sākot no ražotāja līdz piegādātājam. Viņi arī veic uzskaiti, vai gatavie produkti tiek piegādāti attiecīgajiem klientiem vai nē. Pat viņiem ir visu zaudēto vai nokavēto piegāžu vēsture, kā arī precīzi to galamērķi.

Turklāt ikviena ieinteresētā persona varēs pārbaudīt, vai kāda no ieinteresētajām pusēm nepilda līgumu noteikumus un nosacījumus. Viedais līgums padara visu piegādes ķēdi pārredzamu visām attiecīgajām pusēm. Tādējādi viņi piegādes ķēdes nozari uzlabo un uzlabo.

 • Hipotēku sistēma

Viedo līgumu blokķēde var būt izdevīga citai ekonomikas jomai, piemēram, hipotēkai. Hipotēkas process nav tik viegls. Abas īpašnieka un hipotēkas puses puses ir daudz informācijas.

Jebkura hipotēkas līguma noslēgšanas laikā ir jānovērtē informācija par kredītu, ieņēmumiem, izdevumiem un cita svarīga informācija. Visas šīs lietas padara procedūru sarežģītu, dārgu un ilgu.

Izmantojot viedo līgumu tehnoloģiju, visas procedūras hipotēkas iegūšanai būs tik vienkāršas, lētas un ātras. Šī tehnoloģija ar lielu rūpību tiks galā ar visām lietām automātiski. Nebūs neskaidrības, problēmu, papildu maksas un sarežģījumu ar daudzajiem papīriem.

Vēl svarīgāk ir tas, ka visas šīs procedūras būs pārredzamas visiem iesaistīto pušu locekļiem. Šī tehnoloģija ļaus ieinteresētajām pusēm noslēgt darījumu, parakstot līgumu, kas ir pilnībā digitāls un bez kļūdām. Abas ieinteresētās puses zinās, ko viņi paraksta.

 • Nekustamā īpašuma tirgus

Vēl viena no viedo līgumu lietojumprogrammām ir nekustamā īpašuma tirgus. Viedo tehnoloģiju dēļ nekustamā īpašuma bizness ir kļuvis daudz vienkāršāks un vienkāršāks. Lai pabeigtu darījumu, nav nepieciešams rīkot tiešas tikšanās. Tas ir tāpēc, ka šī viedā blokķēdes tehnoloģija ir pilnībā digitalizēta. Tas digitāli pabeigs visu darījumu procesu bez traucējumiem un kļūdām.

Tas prasa tikai atbilstošu informāciju par īpašumu, tā īpašnieku un pircēju. Un arī attiecīgo personu digitālais paraksts. Viedais līgums pārbaudīs, vai informācija ir patiesa. Tā pārskatīs informāciju, izmantojot identitātes izsekošanas protokolus.

Visbeidzot, tā saņems maksājumu un paziņos īpašumu jaunajam īpašniekam.

 • Nodarbinātības kārtība

Gan darbinieks, gan darba devēji kaut ko sagaida viens no otra. Daži var piepildīt cerības, bet citi neizdoties. Bet maksimālais laiks, kad neviens no viņiem nezina, kādas ir viņu cerības. Dažādiem uzņēmumiem ir atšķirīgi noteikumi, noteikumi un nosacījumi. Ja darbiniekam nav ne jausmas par šiem noteikumiem, kā viņš spētu tos izpildīt.

Jūs saņemsiet risinājumu ar viedo līgumu piemēriem. Šī tehnoloģija glabā visu uzņēmuma noteikumu un nosacījumu reģistru, kas darbiniekiem jāievēro. Turklāt tiks reģistrēta visa informācija un darbinieku algas.

Attiecīgajai personai viss būs caurspīdīgi. Tādējādi darbinieki varēs uzzināt savas pozīcijas un sasniegumus. Un viņi varēs sasniegt savu mērķi un uzturēt labas attiecības ar saviem darba devējiem un arī viens ar otru. Ja būs kādas izmaiņas noteikumos un nosacījumos, ikviens tos varēs redzēt.

 • Autortiesību aizsardzība

Viedo līgumu blokķēde var saglabāt autortiesību saturu. Kad grupa strādā kopā, varētu būt neskaidrības par pienākumiem un tiesībām uz šo darbu. Ja būs pilnībā reģistrēti visi pienākumi un tiesības kopā ar attiecīgajām personām, komandas locekļiem būs vienkārši jāsadarbojas savā starpā..

Viedā līguma tehnoloģija var padarīt komandas darbu jums vienkāršu. Tas saglabās visas sadarbības pēdas, izmantojot decentralizētu blokķēdes sistēmu. Par tiesībām un atbildību vairs nebūs šaubu.

 • Apdrošināšanas pieprasijums

Jūs visi to ļoti labi zināt, ka apdrošināšanas atlīdzības process ir ļoti ilgs laiks. Tas ir tik sarežģīti un kairinoši gan klientiem, gan apdrošināšanas sabiedrībām. Tā nav viņu vaina. Apdrošināšanas atlīdzībai ir nepieciešamas tik daudz formalitātes un dokumentu noformēšana. Tas ir lielisks viedo līgumu lietojumprogrammu piemērs.

Viedo līgumu blokķēde var pilnveidot un modificēt visu prasību procesu ar automatizētu tehnoloģiju. Tas atpazīs visus nosacījumus un pats automātiski norādīs prasību. Tādējādi tas bez kļūdām pārvaldīs pārējo procesu.

 • Valdības balsošanas dienests

Valdības lielākā daļa balstās uz balsošanas sistēmu. Mēs nešaubāmies par tēmu, ka manuālās balsošanas sistēmas nav 100% precīzas. Lielākā daļa balsošanas procesa ir ilgstoša un neatbilstoša.

Vieds līgums nāk ar virsgrāmatā aizsargātu balsošanas sistēmu. Šī sistēma nodrošina ļoti aizsargātu kodēšanu un lielāku skaitļošanas jaudu. Atkodēt un uzlauzt visu sistēmu ir gandrīz neiespējami. Turklāt tam būs nepieciešama arī milzīga skaitļošanas jauda.

Šis process būs pilnīgi precīzs un ātrāks nekā manuālās balsošanas sistēma.

 • Veselības aprūpes pakalpojumi

Veselības aprūpes iestādes kā viedo līgumu tehnoloģiju var izmantot arī kā reģistrēšanas sistēmu. Šādās vietās to apkalpošanai un drošībai ir nepieciešama milzīga informācija. Blokķēdes tehnoloģija spēs saglabāt lielu skaitu ierakstu.

Visi ieraksti tiks kodēti. Tikai privātā atslēga var nodrošināt piekļuvi ierakstiem, un tikai attiecīgās personas iegūs šo privāto atslēgu. Virsgrāmata var arī uzturēt drošu visu pētniecības darbu, apstrādāt testēšanas pārskatus, narkotikas un citas veselības aprūpes piederumu pārvaldību.

 • Lietu interneta tīkls

Kad viedo līgumu blokķēde darbojas kopā ar IoT, tā kļūst spēcīgāka, efektīvāka un nozīmīgāka. Kopā viņi virzās uz labāko un modernāko lietojumu nozarēs. Lietu internets, lietiskais internets, padara viedo līgumu noteikti par jaudīgāku tehnoloģiju.

Viņi izveido spēcīgu tīklu, izmantojot gan aparatūru, gan programmatūru, un ļauj to izmantot reālajā dzīvē. Viņi padara perfektu tehnoloģiju par ideālu kombināciju.

6. nodaļa: Kā darbojas viedie līgumi?

Tas ir patiešām vienkārši. Tāpat kā tirdzniecības automāts, tam ir nepieciešama arī kriptonauda. Viss, kas jums jādara, ir tos iekļaut līgumā kopā ar informāciju, kuru vēlaties glabāt kā ierakstu. Pirms jebkura līguma sagatavošanas jums ir jādefinē arī noteikumi, noteikumi un nosacījumi.

Kā darbojas viedie līgumi

Savstarpējā atkarība

Vieds līgums var darboties gan kā viens, gan kopā ar viedo līgumu grupu. Vienīgais darbosies patstāvīgi. Lietotāji var iestatīt viedo līgumu piemēru grupu savā starpā, jo, lai veiktu jebkuru uzdevumu, viņiem ir jābūt atkarīgiem viens no otra.

Daži uzņēmumi jau ir iestatījuši pāris viedo līgumu blokķēdes kopā. Viņi darbojas automātiski atkarībā no cita.

Viedo līgumu objekti

Tas ietver trīs atsevišķas daļas vai arī jūs varat tās saukt par objektiem.

Pirmais ir iesaistīto pušu digitālais paraksts neatkarīgi no tā, vai tās ir ieinteresētas vai nav darījuma noslēgšana.

Vienošanās prasa priekšmetu. Tas ir otrais objekts. Visām iesaistītajām personām ir jābūt pieejai darījumam un visai informācijai par to. Līgumā nebūtu slēptu nosacījumu vai informācijas.

Visbeidzot, ir jābūt dažiem matemātiski aprakstītiem nozīmīgiem noteikumiem un nosacījumiem. Piemērotās programmēšanas valodas noteiks šos noteikumus viedajā līgumā. Kad darījums ir gatavs, ikvienai iesaistītajai personai ir jāpieņem un jāievēro tā noteikumi un noteikumi.

Vide

Viedam līgumam ir nepieciešams ideāls iestatījums, lai pareizi darbotos. Sākumā lietotājiem jābūt unikālam kriptogrāfijas kodam, lai iespējotu un atļautu visas darījumu procedūras, kurām jābūt piemērotām videi.

Pēc tam ir jābūt uzticamai, automatizētai un decentralizētai, atvērtai datu bāzei. Viedo līgumu piemēri ir tik lieliska vide tehnoloģijai.

Vissvarīgākais ir tas, ka visiem papildu datiem par līgumiem jābūt no 100% uzticama avota. Lai nodrošinātu, ka viņi var izmantot dažādas uzlabotas programmatūras un protokolus, piemēram, HTTPS un saknes SSL drošības sertifikātus.

7. nodaļa: Kādas ir viedo līgumu priekšrocības?

Viedie līgumi aizstāj tradicionālo procesu ar to priekšrocībām. Viņiem jau ir daudz priekšrocību. Esmu pārliecināts, ka nākotnē tie uzlabosies un pieaugs. Apskatīsim dažas viedā līguma priekšrocības.

 • Kopējā pārredzamība

Viedie līgumi ir pilnīgi pārredzami visiem viņu iesaistītajiem dalībniekiem. Ikvienam no attiecīgajām personām būs piekļuve visiem līgumu noteikumiem un nosacījumiem. Ja kāds vēlas izmaiņas, viņam tas jāizlemj, pirms līgumi ir gatavi. Kad līgums būs sagatavots, par to vairs nebūs argumentu.

 • Nekādas nesaziņas

Tagad jūs zināt, ka viedo līgumu piemēri ir pilnīgi automātiski, un viņiem ir visa informācija ar katru atsevišķo detaļu. Tātad, tas nozīmē, ka nav nekādu izredžu uz pārpratumiem vai pārpratumiem. Katra komunikācija starp tīklu būs 100% skaidra un automātiska. Komunikācijas plaisa nebūs.

 • Efektīva veiktspēja

Viedais līgums var apliecināt jūs par to efektīvu darbību. Precizitātes, ātruma un automatizētās funkcijas kombinācija efektīvi pabeigs visu līguma procesu bez jebkādas vainas vai starpnieka pārtraukuma. Viņi apstrādās milzīgu skaitu darījumu ar lielāku efektivitāti.

 • Nav dokumentu

Gudri līgumi veicina dabu, izvairoties no dokumentu noformēšanas. Viņi izmanto virtuālo pasauli visai apstrādei, un tādējādi pilnībā novērš papīra izmantošanu. Tas ir nozīmīgs ieguldījums apkārtējā vidē un pasaulē. Viņi uzlabo gan reālo pasauli, gan biznesa pasauli.

 • Dublēšana

Pastāv varbūtība, ka banka var pazaudēt jūsu dokumentus vai kontus. Viedais līgums vienmēr nāk ar rezerves kopiju. Blokķēdē būs daudz jūsu dokumentu dublikātu. Tātad, nebūs iespēju zaudēt nevienu no tiem.

Viedie līgumi pastāvīgi reģistrē visus jūsu svarīgākos dokumentus ar precīzu informāciju. Ikreiz, kad jums nepieciešama jebkāda informācija, varat tos viegli atrast to krātuvē. Vissvarīgākā daļa ir tā, ka datu zuduma gadījumā varat iegūt visu informāciju.

 • Uzticams

Jūs taču nevienam nevarat akli uzticēties, ka viņi nekad nezaudēs jūsu dokumentus, vai ne? Bet jūs varat uzticēties viedam līgumam par to, ka nekad nezaudējat savus ierakstus, jo tie tos šifrēs koplietojamā virsgrāmatā.

Viedie līgumi ir pilnīgi uzticami. Viņi visu savu darbu veic automātiski, izmantojot savu tīklu. Tātad nebūs jābaidās pazaudēt, manipulēt vai kļūdīties ar jūsu dokumentāciju. Katrs process tiks pilnībā uzticams.

 • Garantētie rezultāti

Viedie līgumi ļauj tās dalībniekam pašam izveidot jebkādas vienošanās. Bet viņiem tas jādara, ievērojot dažus noteikumus, kas darījumus padarīs nozīmīgākus. Ārējās tiesas nepārtrauc. Jums vienkārši jāievēro visi noteikumi, ar kuriem tie jūs saista.

8. nodaļa: Viedo līgumu trūkumi

Pasaulē nav nekā grūtības vai vājuma. Viedajam līgumam ir arī zināma vājība. Apskatīsim, kādi tie varētu būt.

 • Konfidencialitāte

Pārredzamība ir laba. Bet ne vienmēr. Dažreiz ir dažas svarīgas lietas, kurām nepieciešama privātums. Daži viedo līgumu piemēri, piemēram, Hyperledger, nodrošina lietotājiem privātu viedo līgumu. Bet tādu viedo līgumu piemēri kā Ethereum nepiedāvā lietotājiem šo privātumu.

 • Kļūda

Jūs zināt, ka kodēšana šifrē viedo līgumu tehnoloģiju. To atšifrēšana ir diezgan grūts uzdevums. Bet ko tad, ja kodētāji kodā pieļaus dažas kļūdas un tā lietotāji netīši atradīsies nepilnībās? Būs jautājums par precizitāti.

 • Neuzticama informācija

Ir taisnība, ka ar ierakstītajiem datiem notiks apstrāde bez kļūdām. Bet pašā sākumā ir neliela iespēja saglabāt nepareizu informāciju. Tādā gadījumā viss process kļūs par kļūdainu informāciju.

 • Negodīgi līgumi

Viedo līgumu blokķēde pati par sevi izpilda. Tas ir pārsteidzoši un noderīgi. Bet, ja hakeris nejauši uzlauztu sistēmu, viņš varētu veikt jebkādas nelikumīgas darbības, kuras arī pati izpilda.

9. nodaļa: seši piemēroti uzņēmumi, kuru pamatā ir līgumi, kuri spēlē priekšā

Gudri līgumi maina pasauli, kad mēs runājam. Pēc ieviešanas viņi beidzot ir sākuši izplatīt savas saknes visā nozares sfērā. Tā kā Ethereum bija pirmais šajā jomā, lielākā daļa uzņēmumu tagad izmanto Ethereum platformu, lai izveidotu līgumu.

Apskatiet šos viedo līgumu piemērus, kuri jau izmanto jauno tehnoloģiju, lai vadītu konkurences pasaulē.

Apskatīsim, kādi tie ir.

Slock.It un kopīgot&Uzlādējiet

Slock.Tas maina tipiskos pasaules un ekonomikas veidus. Tas viss pateicoties viedajiem līgumiem. Daudzi uzņēmumi tagad izmanto Slock. Tas nodrošina, ka visi viņu maksājumi, akcijas un noma tiek automatizēta.

Sloks. Tas pasaulei parādīja savu neseno daļu&Uzlādējiet sadarbību par viedo līgumu lietderību. Tagad, izmantojot šo jauno tehnoloģiju, tiek automātiski automatizēts elektrisko transportlīdzekļu uzlādes staciju nomas maksāšanas process.

Slock. Tas arī izstrādā vēl vienu tīklu ar nosaukumu Universal Sharing Network. Tā ir atvērtas izcelsmes platforma, kurā izstrādātāji var izvietot blokķēdes lietojumprogrammas. Pēc pabeigšanas tā varēs pievienot papildu trešo pušu objektus, piemēram, produktus, pakalpojumus utt.

Etherparty

Šis starta uzņēmums ir pazīstams kā ‘Gudro līgumu veidotājs’. Kāpēc?

Nu, tie nodrošina platformu, kas palīdzēs jums izveidot viedos līgumus. Viņi jau palaida līgumu vedni ar vairāk nekā 500 cilvēkiem, kas reģistrēti projektā.

Lietotāji savās platformās iegūs iepriekš sagatavotu beta veidni, lai palīdzētu viņiem izveidot pašiem savus līgumus.

Bet ko darīt, ja nezināt, kā kodēt? Neuztraucieties, jo ar Etherparty jums tas nebūs jādara. Viņiem ir iepriekš sagatavotas dažādu viedo līgumu veidnes, piemēram, nekustamā īpašuma līgumi, piegādes ķēdes pārvaldība, darījuma darījumu līgumi, žetonu izveide, darbuzņēmēju līgumi un daudz kas cits..

Process ir ātrs un vienkāršs, un cilvēki tam pielāgotos diezgan ātri.

Fizzy AXA

AXA ir franču lidsabiedrība, kura viedo līgumu pilnībā izmanto savā sistēmā. Ideja patiešām ir pavisam vienkārša. Mēs zinām, kā vēlais lidojums var sabojāt atvaļinājumu vai oficiālu ceļojumu. Bet tikt galā ar kompensāciju ir daudz sliktāk.

Kompensācija par nokavētiem lidojumiem ir grūta, un pats galvenais, dažreiz mūsu apdrošināšana to nesedz. Iemesls ir atkarīgs no kavēšanās cēloņa, un naudas atgūšana var būt galvassāpes.

Ar Fizzy palīdzību jūs varēsiet saņemt kompensāciju bez jebkādām grūtībām. Ja lidojums kavējas ilgāk par divām stundām, lietotnē esat ielādējis informāciju par aviokompāniju; jūs saņemsit paziņojumu.

Paziņojumā būs norādītas jūsu kompensācijas iespējas, un, izvēloties kādu no tām, nauda nonāks tieši jūsu kontā.

Viedo līgumu piemēru izmantošana šeit atbrīvojas no visiem zaudējumiem, kas saistīti ar aviokompānijām, un kompensē zaudējumus pat ārpus apdrošināšanas seguma. Apdrošināšana darbojas tikai ar sprūdu, un Frizzy AXA gadījumā sprūda ir vairāk nekā divu stundu kavēšanās ar lidojumu.

Tomēr pagaidām šis produkts ir pieejams tikai ASV un Parīzē. Viņi plāno to paplašināt 2018. gada beigās. Jums joprojām būs jāmaksā abonēšanas maksa.

Propy

Kā jau minēju iepriekš, viens no viedo līgumu izplatītākajiem gadījumiem ir nekustamā īpašuma nozare. Lai tas piepildītos, uzņēmums ‘Propy’ sāk integrēt viedos līgumus savā sistēmā.

Pirmais darījums notika tālajā 2017. gada septembrī, kad pircējs Ukrainā nopirka dzīvokli par 60000 USD.

Šāda veida pārrobežu darījumi kopā ar viedajiem līgumiem var atbrīvot nekustamā īpašuma nozares patieso potenciālu.

Šis ir viens no izcilākajiem viedo līgumu piemēriem. Lietotājs varēs meklēt īpašumus un sākt cenu noteikšanu. Pēc konkrētu procesu iziešanas tiek izmantotas citas drošības iespējas, lai nodrošinātu godīgu spēli.

Potenciālais pircējs var rezervēt īpašumu ar nelielu naudu un pēc tam samaksāt, kad dokumenti ir nokārtoti. Ja kāda iemesla dēļ pārdevējs nevēlas pārdot īpašumu, pircējs naudu atgūs.

Katrs paraksts vai citi dokumenti tiek kopīgoti, izmantojot lietotni, un nebūs svarīgi, kur jūs dzīvojat.

PolySwarm

PolySwarm ir unikāls uzņēmums, kas strādā ar draudu izlūkošanas tirgu. Pateicoties viedo līgumu blokķēdei, tie tagad darbosies vienmērīgāk nekā jebkad agrāk. Jebkurš uzņēmums vai vēstnieks var izlikt savu bagātību tīklā kopā ar noteiktu atlīdzību.

Persona, kurai tas būs pareizs, tiek apbalvots ar savu marķieri Nectar. Pēc viņu darbību novērtēšanas līdzekļi tiek automātiski nodoti ekspertiem.

Šis process ļauj ekspertam atbrīvoties no kiberdrošības nepilnībām un nodrošina labāku aizsardzību visiem.

Populārs

Rēķinu finansēšana ir vēl viens lielisks veids, kā uzņēmumu īpašnieki var iegūt naudu no visiem neapmaksātajiem rēķiniem. Rēķina pircēji samaksās avansā naudu un pārņems rēķinu. Pēc tam, kad parādniekam ir pietiekami daudz naudas, lai nomaksātu rēķinu, viņi saņem atlikušo naudu.

Populous šo procesu pārņem citā līmenī. Patlaban tie ir tikai lokalizēti, taču lēnām aizņem arī pasaules tirgus. Atbrīvošanās no starpnieka šeit paātrina procesu.

Dublējot rēķinu, vai cita veida kļūdainu aprēķinu nav cilvēcisku kļūdu. Pēc rēķina augšupielādes tīklā un noteiktu terminu noteikšanas ar Populous palīdzību darījumi tiek automātiski veikti ar viedo līgumu blokķēdes palīdzību.

10. nodaļa: Kāpēc cilvēki ir tik ļoti satriekti par viedajiem līgumiem?

Viedie līgumi ir vienreizēji pašnodarbinātie kontakti, kurus darbina kriptonauda. Katrs līguma termiņš un nosacījums tiek veidots, izmantojot kodus, un kods darbojas uz platformas blockchain bāzes. Katrs darījums šajā tīklā ir pārredzams, izsekojams un neatgriezenisks.

No otras puses, parastajā līgumā ir tikai izklāstīti šie nosacījumi, bet attiecības netiek pilnībā ieviestas.

Regulārs kontakts var būt vai neatbilst patiesībai, taču gudrs līgums vienmēr atbilst noteikumiem. Ja kaut kas atpaliek no noteikumiem, līgums automātiski rīkosies atbilstoši tam.

Tātad nav neuzticības vai citu neveselīgu situāciju iespēju. Tas padara neiespējamu pārkāpt un iegūt īpašas priekšrocības.

Tātad, sakiet man, vai man nevajadzētu satraukties par šo jauno tehnoloģiju.

Ethereum viedie līgumi bija pirmie, kas izveidoja tirgu, un tas ir tikai sākums. Tagad vairāk bloku ķēdēs ir iekļauta šī opcija, jo viedie līgumi ir kļuvuši par būtisku visas bloku ķēdes tehnoloģijas daļu.

11. nodaļa: Kāpēc viedie līgumi vēl nav mainstream??

Neskatoties uz visām priekšrocībām, viedajiem līgumiem ir daži galvenie trūkumi. Ideja ir diezgan jauna, un šad un tad tiek ieviesti jauni ierobežojumi.

Galvenā neveiksme ir piekļuve. Jebkurš lietotājs bez programmēšanas zināšanām nevarēs tam piekļūt, jo jums ir jākodē atbilstoši noteikumiem. Tātad programmētājiem, kas nav programmētāji, šī tehnoloģija vienkārši paliek kā jēdziens, un nekas cits un šo cilvēku īpatsvars nav liels.

Tam joprojām būs nepieciešamas papildu zināšanas, lai veiktu visus sistēmas labojumus un atjauninātu kodu ikreiz, kad kaut kas mainās.

Viedi līgumi var ietaupīt daudz naudas, atbrīvojoties no advokāta vai starpnieka. Bet viņi neatbrīvosies no tā, ka jums jābūt programmētājam.

Daži no uzņēmumiem ir mēģinājuši novērst šo problēmu. Tomēr šī problēma patiesi bloķē viedo līgumu pieaugumu. Tāpēc viņi pagaidām nav galvenie.

Problēma ir milzīga, un daudzi izstrādātāji ir mēģinājuši atbrīvoties no kodēšanas valodas situācijas, izmantojot šo tehnoloģiju. Viens no projektiem ir Konfidenciāls. Tas ir virtuāls redaktors, kas tika īpaši izstrādāts, lai jebkurš lietotājs, kurš nav programmētājs, to varētu izmantot bez problēmām.

12. nodaļa: Līgumu nākotne

Nesen tirgū ir notikusi pārsteidzoši lieliska tehnoloģija, kas aizstāj veco tradicionālo līgumu un līgumu apstrādes procesu. Šī ir jaunā blokķēdes tehnoloģija kopā ar tās jaunajiem viedajiem līgumiem. Laipni lūdzam blokķēdes tehnoloģiju pasaulē un tās viedajos līgumos.

Sākumā tas galvenokārt tika izveidots, lai uzturētu Bitcoin kriptonauda. Bet drīz pēc tam izstrādātāji saprot, cik liela tehnoloģija var aizstāt tradicionālo ierakstu glabāšanas sistēmu. Ir arī kriptonauda ar nosaukumu Ethereum. Viņi arī uzskatīja Ethereum par līgumu tehnoloģiju nākotni ar tās ekskluzīvo blokķēdes platformu.

Blokķēde ir milzīga darījumu digitālā grāmata. Šajā virsgrāmatā var ierakstīt visu svarīgo, izmantojot precīzu informāciju. Bez tam, jūs varat to izmantot, lai veiktu finanšu kontu, īpašumtiesību darbību, prasību, dzimšanas un miršanas apliecību, medicīnisko procedūru un citu svarīgu lietu, kuras reģistrēt datorkods, uzskaiti..

13. nodaļa: 6 viedās līgumu platformas, kas jūs noteikti pārsteigtu!

 1. Ethereum

Labi, tāpēc sāksim ar viedo līgumu stāstu pašu sākumu. Ethereum iegūs uzslavas par šāda apbrīnojama izgudrojuma izstrādi. Nu, runājot patiesību, Ethereum ar savu simbolisko ERC-20 un viedo līgumu var sevi saukt par labākajiem divdesmitā gadsimta jaunuzņēmumiem.

Būdams pionieris, Ethereum ieņem tirgus līdera pozīciju, kad mēs runājam par viedajiem līgumiem. Ethereum platforma sāka savu ceļu 2015. gadā. Kopš ceļojuma sākuma viņi ir daudz attīstījušies un gandrīz katrā atsevišķā posmā saskārušies ar grūtībām. Tagad ir pieejami viedie līgumi par visu, sākot no e-sporta līdz ICO.

Neapšaubāmi, viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc viņi atrodas topā, būtu viņu apbrīnojami spēcīgais atbalsts un brīnišķīgā kopiena. Viņi ir definējuši noteikumu un noteikumu kopumu, lai saglabātu līgumus un blokķēdes tehnoloģijas integritāti. Kāpēc cilvēki uzticas Ethereum? Nu, viņu politika ir vienkārša un nepavisam nav riskanta.

Vēl viens būtisks iemesls viņu saukšanai par karali būtu viņu uzticamība. Ar visaugstāko tirgus kapitalizācijas līmeni bez šaubām ir to forma.

Turklāt Ethereum ir izstrādājis savu programmēšanas valodu – Solidity. Kaut arī Solidity ir vienkārša un ļoti viegli uzņemama, ne visi zina par Solidity daudz. Varētu teikt, ka tas ir viens no lielākajiem Ethereum riskiem.

Kā mēs teicām, Ethereum bija notriecis diezgan daudz izciļņu gar ceļu. Pirmkārt, viņu drošības sistēmā bija daži nopietni trūkumi. Ziņojumā teikts, ka vairāk nekā 34 000 viedo līgumu ir nopietnas kļūdas. Palielinoties Ethereum popularitātei, kiberuzbrukumi automātiski ir pieauguši. Mēs neesam pārliecināti, kad Ethereum iegūs galveno triecienu no šiem uzbrukumiem.

Plusi

 • Nav nepieciešamas iestatīšanas izmaksas. Ikviens var pievienoties platformai.
 • Ir pieejams plaši atzītais ERC-20 marķieris.
 • Ir viņu programmēšanas valoda viedajiem līgumiem, nosaucot stingrību.
 • Izstrādātājiem un kodētājiem ir pieejamas vienkāršas vadlīnijas.
 • Spēcīga draudzīga atbalsta kopiena.
 • Lietotāji var izbaudīt Ethereum plašo lietojamību.

Cons

 • Ar tīkla pārslodzi saistīti draudi.
 • Nedaudz dārgāka nekā konkurentu platformas.
 • Drošības jautājumi un kļūdas.

 1. Hyperledger audums

Hyperledger Fabric var teikt par lielāko Ethereum pretinieku, tirgus līderi. Hyperledger projekts sākās arī 2015. gadā. Nu, tehniski vēlāk nekā Ethereum. Viņi sāka savu ceļu tā gada beigās, decembrī.

Saskaņā ar Hyperledger projekta nosaukumu jau ir izstrādāti daudzi ietvari – Burrow, Fabric, Sawtooth un Indy.

IBM ir Hyperledger līdzstrādātājs. Tātad, mēs sagaidījām, ka viņi būs grūts Ethereum konkurents. Patiešām, viņi ir izrādījušies viņu visgrūtākie konkurenti.

Ja mēs runājam par vienprātības algoritmu, viņiem ir atļautās blokķēdes struktūra. Kaut Ethereum ir Solidity, Hyperledger ir JavaScript. Tā ir liela priekšrocība, jo JavaScript ir kodētāju vidū plaši atzīta programmēšanas valoda.

Izņemot JavaScript, viņi pieņem Go un dažas citas valodas. Tātad kodētājiem nav jābūt uzticamiem tikai vienā valodā.

Runājot par drošības un drošības jautājumu, viņi ir mazāk neaizsargāti salīdzinājumā ar Ethereum. Kā? Nu, viņiem ir atļautais blokķēdes tīkls. Tātad uzņēmumam ir zināmas visas lietotāju identitātes. Hyperledger ir mazāk pakļauts kiberuzbrukumiem un tiešsaistes noziegumiem.

Tam ir daži trūkumi. Pirmkārt, viņiem nav sava žetona. Tas ierobežo platformā pieejamo viedo līgumu veidu.

Plusi

 • Bezmaksas lietošanai, jo tas ir atvērtā koda
 • IBM atbalsta.
 • Atļauti tīkli nodrošina labāku aizsardzību.
 • Pieejams plašs programmēšanas valodu klāsts.
 • Iespraužamās sastāvdaļas ir ideālas.
 • Uzticama veiktspēja.

Cons

 • Nav sava marķiera.
 • Ierobežojumi tam, kāda veida viedie līgumi ir pieejami.

 1. Nem

Ja mēs koplietotu bloku ķēdes tīkla sarakstu, pamatojoties uz drošību, Nem acīmredzami nonāktu saraksta augšgalā. Pat viņu ceļojums sākās 2015. gada martā. Nu, jūs varētu teikt, ka 2015. gads ir visu viedo līgumu galvenais laiks.

Nem izmanto Java. Java ir viena no populārākajām un visbiežāk izmantotajām programmēšanas valodām. Tātad, lai kļūtu par izstrādātāju, jums nebūs jāapgūst Solidity. Jūsu zināšanas par Java ir vairāk nekā pietiekami.

Catapult un Mijin 2.0 atjauninājumu izlaišana padarīja platformu vēl drošāku. Salīdzinot ar Ethereum 15 darījumiem sekundē, Nem var apstrādāt līdz 100 sekundē.

Plusi

 • Izstrādāts Java valodā.
 • Vieglāka lietojamība.
 • Izcils sniegums.

Cons

 • Atbalsta kopiena nav pietiekami spēcīga.
 • Nav īsti decentralizēta.
 • Nav daudz rīku un resursu.

 1. Zvaigžņu

Zvaigžņu ir vecākā viedās līguma blokķēdes platforma. Viņu stāsts sākās 2014. gadā. Nesen daudzi lieli vārdi tirgū paziņoja, ka viņi savā sistēmā izmantos Stellar platformu.

Nu, lietas saasinājās pēc IBM un KlickEx partnerības ar Stellar. Tagad viņi sevi sauc par labāku veidu, kā veikt pārrobežu darījumus, it īpaši Klusā okeāna dienvidos.

Zvaigžņu ir vienkāršāka un lietotājam draudzīgāka platforma, salīdzinot ar Ethereum. Viņi galvenokārt koncentrējas uz ICO un viedajiem līgumiem. Turklāt platformā Stella20Smartr ir mazāk ziņojumu par uzbrukumiem un drošības jautājumiem.

Plusi

 • ICO orientēta.
 • Lētāk nekā Ethereum.
 • Vienkāršāka platforma un uzlabota veiktspēja.
 • Atbalsta IBM un KlickEx.

Cons

 • Nevar tikt galā ar sarežģītāku viedo līgumu izstrādi.

 1. NEO

Vispirms sīkumi! NEO bieži sauc par “Jauno Ethereum” vai “Ethereum of China”. Kāpēc? NEO pamatā ir Ethereum, taču tas ir daudz labāks un ātrāks. Viņi tic, ka tirgū ir jāizveido “viedā ekonomika” ar izplatītu tīkla sistēmu.

Viedā ekonomika ir vieds līgums ar digitālajiem aktīviem un digitālo identitāti. Ideja ir novatoriska. Turklāt NEO ir atbalstījusi Ķīnas valdība, Microsoft un IBM. Tātad, NEO ir šeit, lai ietekmētu, par to mēs varam būt pārliecināti.

Bet kāpēc to visu laiku salīdzina ar Ethereum? Nu, NEO pārņem visas Ethereum platformas lieliskās iespējas, ieskaitot virtuālās mašīnas. Ak, jums nav jāapgūst Solidity, lai attīstītos. Jūsu vecās labās zināšanas par JavaScript ir pilnīgi pietiekamas.

Viņi pat ir izgudrojuši viedo līgumu 2.0. Šādiem līgumiem ir trīs daļas,

 • NeoVM,
 • DevPak un
 • InteropService

Plusi

 • Ir pieejams viedais līgums 2.0.
 • JavaScript ir pieejams izstrādei.
 • Var apstrādāt 10 000 darījumus sekundē.
 • Smart izgudrojums
 • Ķīnas valdības, IBM un

Cons

 • Regulē Ķīnas valdība. Tātad tas nav īsti decentralizēts.
 • Pieejamas vairākas sakņu ķēdes.

6. NXT

NXT uz skatuves ieradās 2013. gadā. Viņi faktiski ir vecāki par Stelleru un Ethereum. Viņiem bija vīzija izveidot atvērtu platformu, kuru izstrādātāji izmanto, lai izveidotu jebkuru lietojumprogrammu, kuru viņi vēlas attīstīt. Kā arī tie nodrošinās maksājumu sistēmu, uz kuru lietotāji var paļauties.

Daži cilvēki teica, ka NXT ir pārāk vecs, lai rīkotos ar sacensībām. Bet viņi atkal ieradās ar sprādziena laiku! Uzsākot Ardor NXT 2.0, viņi atkal rada buzz nevis tāpēc, ka NXT ir pārāk vecs, bet gan tāpēc, ka tas ir tik precīzi noregulēts, ar laiku pārbaudīts blokķēdes pilns ar iebūvētām funkcijām. Viņiem ir daudz funkciju un papildinājumu, kas tos padara patiešām pievilcīgus.

NXT ļauj brīvi pārvietot savus aktīvus bez tradicionālās sistēmas apgrūtinājumiem, parakstot obligācijas un sarežģītus procesus. Tirgus palīdz dedzīgi pirkšanas un pārdošanas ballītēm kopā. Šāda rīcība pilnībā atrisina trešās acs nepieciešamību.

Patiesībā tie nodrošina citu veidu, kā apvienot puses. Pārdevēja puse nodrošina lejupielādes saiti uz produktu vai pakalpojumu, ko viņi vēlas piedāvāt. Pircējs var izmantot saiti, lai gūtu labumu. Tik vienkārši.

NXT lietotājiem ir mākoņkrātuve. Mākonis ir pasargāts no hakeriem un kiberuzbrukumiem atšķirībā no parastajām pieejamajām mākoņu krātuvēm.

NXT lietotājiem piedāvā arī iespēju izveidot savu kriptovalūtu. Vai jūs tam ticat? Jūsu pašu monetārā sistēma. Jūs pat varētu jaukt monētas. Daudzi lieli vārdi blokķēdes nozarē lietotājiem nepiedāvā šādu piedāvājumu.

Plusi

 • Uzlabota balsošanas sistēma.
 • Likmes pierādīšanas konsensa algoritms.
 • Izveidot savu kriptovalūtu.
 • Drošs datu mākoņa pakalpojums.

Cons

 • Nav ieguves iespēju.

14. nodaļa: Populāro viedo līgumu platformu salīdzinājums

Pārbaudiet šo tabulu, lai iegūtu skaidrību par 6 labākajām Smart Contract platformām.

Kategorija Ethereum Hyperledger audums NEM Zvaigžņu NEO NXT
Uzsākta kopš 2015. gads 2015. gads 2015. gads 2014. gads 2016. gads 2013. gads
Žetoni ERC-20, ERC-223, ERC-777 Kuma marķieris (notiek izstrāde) XEM XLM NEP-5 žetoni NXT 1.0, NXT 2.0 (dedzība)
Līguma valoda Cietība Golang, JavaScript Java, C ++ XEM C ++, Go, Java, JavaScript, Python, Ruby, Shell .NET, Java, Kotlin, C, C ++, Go, Python, JavaScript Java
Vienprātība

Algoritms

PoW, PoS (nākotne) Bez opcijas, PBFT, SIEVE IP SCP dBFT PoS
Programmējams
Aktīvi ERC žetoni Sphre, VIVA monēta Pieejams e-IOU GoverningToken, UtilityToken, NEP-5 marķieri Pieejams
Balsošana 3. puse 3. puse Jā, ieviesa 2 jaunas balsošanas sistēmas
Anonimitāte Monētu sajaukšana
Darījumi sekundē 15 3 500 100 10 000 10 000 100
Plusi Bez iestatīšanas izmaksām, spēcīgs atbalsts, plašāka lietojamība Atvērtā koda, labāka drošība, plašs valodu klāsts Multi-sig darījumi, Eigentrust ++, šifrēti ziņojumapmaiņa ICO mērķtiecīga, lētāka, ātrāka Viedais līgums 2.0,

Ātrāk, pieejamas vairākas valodas

Multi-sig darījumi, draudzīgi iesācējiem, aizstājvārdi, darījumu atzarošana
Cons Tīkla pārslodze, drošības jautājumi Pagaidām nav aktīvu marķieru Darījumu maksa Nevar tikt galā ar sarežģītu līgumu izstrādi Regulē Ķīnas valdība. Nav ieguves iespēju

15. nodaļa: Kiberuzbrukumi un hakeri: cik patiesi gudri ir līgumi?

DAO Hack incidents

Decentralizēta autonoma organizācija ir labāk pazīstama kā DAO. Jūs tos varētu nosaukt par lielisku Ethereum viedo līgumu lietojumu. Koncepcija ir patiešām praktiska un atrisina daudz problēmu organizācijām, kas mums ir šajās dienās. DAO ir patiesi decentralizēts uzņēmuma modelis. Bez jebkādas valdošās organizācijas organizācija var darboties nevainojami.

Drošības pārkāpums 2018. gada 18. jūnijā mūs šokēja. Tika uzlauzts jaundzimušais “Child DAO”. Ethereum amatpersonas pamanīja, ka Ēteris pārvietojas no DAO. Turklāt Ētera bilance sāka kristies. Šī drošības pārkāpuma dēļ Ethereum zaudēja 3,6 ETH. Tajā brīdī 3,6 miljoni ETH bija 70 miljoni USD.

Ethereum rīkojās ātri, lai mazinātu šādus zaudējumus. Pirmā darbība, ko viņi veica, bija standarta 28 dienu mīksta dakša. Šāds mīkstais identificētu darījumus, kas veikti no DAO, un tos iekļautu melnajā sarakstā. Bet situācija bija no rokas, viņi nobalsoja par cieto dakšiņu.

Cietās dakšas var atdot no hakeru nozagto ETH, lai atmaksātu viedos līgumus. Viņu gudrais lēmums noteikti samazināja ietekmi, taču nevarēja atcelt Ethereum drošības jautājumu faktu.

Parity’s Multi-signature Wallet Hack

Maki ir diezgan izplatītas kriptovalūtas pārvaldības lietas. Parity izstrādāja maku, kas ļauj izmantot vairāku parakstu. Lai Ethereum varētu pārsūtīt, šiem seifiem ir nepieciešami vairāki digitālie paraksti.

Bet paritātes Multi-sig Wallet v1.5 bija dažas nopietnas ievainojamības problēmas. Daži hakeri to izmantoja. 2017. gada 18. jūlijā pasaule bija liecinieks otro reizi, kad Ethereum ieguva drošības pārkāpumu. Šoreiz hakeri aplaupīja 150 000 ETH. Summa ir USD 30 miljoni.

Bet kā? Tas ir lielais jautājums.

Uzbrucējiem līgumos uzbrucēji izmantoja 2 darījumus. Pirmais darījums pārņemtu Multi-sig īpašumtiesības. Otrais iznīcinās līdzekļus. Lai bibliotēkā iegūtu konstruktora loģiku, viņi izmantoja funkciju delegatecall.

Pēc tam ikviens varēja piezvanīt bibliotēkai un veikt izmaiņas. Pēc tam uzbrucēji izsauca funkciju initWallet, lai iegūtu līguma īpašumtiesības. Tā uzbrucēji nozaga apmēram 30 miljonus ASV dolāru.

Paritātes maka iesaldēšana

Parity Wallet faktiski divas reizes nonāca skandālā. Šajā otrajā skandālā lietotājs nosauca devops199 nejauši iesaldēja Paritātes maku un iznīcināja 300 miljonus ASV dolāru (aptuveni 500 000 ETH). Tas notika 2017. gada novembra sākumā.

devops199 pēc incidenta komentēja pavedienu, ka tā ir viņa darīšana, un “nejauši to nogalināja”. devops199 acīmredzot ir tukšs GitHub konts. Mēs joprojām neesam pārliecināti par tā būtību. Tas var būt nelaimes gadījums vai varbūt tīšs uzbrukums, kas to zina?

Tātad, kā darīja devops199 to uzlauzis? Viņš pamatā izmantoja divas funkcijas – funkciju initWallet () un kill (). Viņš izsauca funkciju initWallet (), lai piederētu bibliotēkai, un pēc tam bibliotēkas iznīcināšanai izmantoja funkciju kill ().

Viņš lūdza atvainošanos, taču tas nepalīdzētu atgūt zaudēto 500 000 ETH. Pētnieki uzskata, ka galvenā problēma ir ar kodiem, kas ierakstīti Solidity.

Bancor incidents

Ko darīt, ja bloku ķēdes uzņēmums zaudē naudu hakeru un kiberuzbrukumu dēļ? Nu tāds gadījums notika. Bancor, kriptogrāfijas uzņēmums zaudēja aptuveni USD 23,5 miljonus. Starp tiem 12,5 miljoni bija ETH, 1 miljons bija Pundi X un 10 miljoni bija Bancor valūta ar nosaukumu BNT.

Bancor joprojām cenšas atgūt summu. Viņi jau ir veikuši pasākumus, lai hakeri nevarētu likvidēt nozagto summu. Bet nekas neliecina par labu ziņu dzirdēšanu.

Pēdējās domas

Ir pienācis laiks pasaulei veikt lēcienu un izveidot labāku sistēmu, lai pārspētu vecākās tradicionālās sistēmas. Viedie līgumi var radīt revolucionāras izmaiņas pašā uzņēmējdarbības veidā. Jā, joprojām ir daudz trūkumu un daudz risku, taču tas ir lielisks un pozitīvs jaunās ēras sākums.

Viedo līgumu unikālās iezīmes padara sistēmu tik ienesīgu un pievilcīgu. Mēs runājam par tādām funkcijām kā nemainīgums un izplatītā tīkla sistēma. Bet vienmēr atcerieties, ka visa sistēma ir atkarīga no uzticības starp iesaistītajām pusēm.

Bet mēs tagad kaut ko varam viegli pieņemt – viedais līgums ir nākotne. Mēs ticam laika gaitā; sistēma būs slīpēta un bez visiem iekšējiem trūkumiem.

Tomēr vai vēlaties uzzināt vairāk par visiem aizraujošajiem jaunumiem un rakstiem par blokķēdes tehnoloģiju? Abonējiet mūsu biļetenu un apsteidziet tendenču līniju!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me