Web 3.0 Blockchain tehnoloģiju kaudze: visaptveroša rokasgrāmata

Šī visaptverošā rokasgrāmata aptver visus Web 3.0 blokķēdes tehnoloģiju kaudzes pamatjēdzienus – kā tas radās, vispārējo infrastruktūru, Web 3.0 arhitektūru un iespējamo ietekmi uz mūsu dzīvi.

Mūsu pasaule mainās. Tagad tas ir mainījies ātrāk nekā jebkad agrāk. Tikai pirms 20 gadiem pasaule tika iepazīstināta ar mobilajiem tālruņiem. Tikai desmit gadu laikā pasaule no tā bija atkarīga. Mūsdienās pat nevar iedomāties pasauli ar internetu un viedierīcēm. Varbūt pēdējā laikā jūs esat satricinājis ar šo terminu Web 3.0 blockchain stack. Šodien mēs jums pastāstīsim visu par Web 3.0 blokķēdes kaudzi un kāpēc tas ir svarīgi!

Pasaule veica lielu lēcienu, kad e-pastus aizstāja ar tērzēšanu un emocijzīmēm. Bet tas bija arī desmit gadus atpakaļ. Pasaule ir izsalkusi pēc jaunām lietām. Kamēr viss ap jums sāka mainīties, pats internets auga. Tas sākās ar neapstrādātiem vietņu skeletiem, kas izgatavoti ar pamata HTML. Agrāk vietnes kļuva gudrākas un kļuva interaktīvas. Tikai laiks var pateikt, cik gudrs internets būs Web 3 blokķēdes kaudzes laikmetā.

Reģistrējieties tūlīt: Enterprise Blockchains Fundamentals kurss

Satura rādītājs

1. nodaļa: Web 3.0 IT kaudze: nākotnes internets

2. nodaļa: Web 3.0 vs web 2.0 vs web 1.0

3. nodaļa: Tīmekļa struktūras pārveidošana

4. nodaļa: Vispārīgas infrastruktūras izmaiņas Web3 bloku ķēdē

5. nodaļa: Arhitektūras slāņi

5.1: Lietojuma slānis

5.2. Pakalpojumi un izvēles komponenti

5.3: Protokola slānis

5.4. Tīkla un transporta slānis

5.5.: Infrastruktūras slānis

6. nodaļa: Kā Web 3.0 mainīs mūsu dzīvi?

7. nodaļa: Noslēguma piezīmes

Contents

1. nodaļa: Web 3.0 IT kaudze: nākotnes internets

Web 3.0 IT kaudze joprojām nav pilnībā izstrādāta. Bet tas drīz iznāks ar pilnīgām darbībām. Kas ir Web 3? Kamēr Web 1.0 un 2.0 bija centralizēti serveri, un Web 3.0 bloku ķēdes kaudzē ir decentralizēts tīkls, kas vairāk orientēts uz lietotāju. Pārredzams un drošs internets, kas koncentrējas uz to, lai padarītu lietas humānākas.

Ir piecas galvenās būtiskās Web 3.0 blokķēdes kaudzes funkcijas. Mēs domājam, ka tie palīdzēs jums labāk izprast visu koncepciju.

tīmekļa 3.0 blokķēdes kaudze

Internets visam

Mūsdienās mēs daudz lietojam terminu, lai definētu ierīci, ar kuru var izveidot savienojumu un izmantot internetu – viedo. Tagad mūs ieskauj šīs viedierīces. Vai jūs domājat – kā tā? Nu, veltiet mirkli un paskatieties sev apkārt. Ir viedie ledusskapji, cilvēki izmanto mājas palīgus, piemēram, Alexa un Google Assistant, jūsu viedtālruņus un cilnes. Visas šīs lietas var izveidot savienojumu ar internetu. Tie veido ierīču tīklu. Tos kopā dēvē par lietu internetu (IoT). IoT ir viens no tiem, ja arī Web 3 un blokķēdes un IoT raksturīgākās īpašības ir cieši saistītas. Dažreiz cilvēki šo parādību sauc par “Visuresamību”.

Mērķis ir visu un visu savienot ar internetu. Ne visas ierīces tagad var izveidot savienojumu. Tagad mums nav šāda veida infrastruktūras. Bet drīz vien tas būs ar mums.

Uz lietotāju vērsts

Web 3.0 blokķēdes lietojumprogrammu kaudze ir veidota tā, lai tā būtu vairāk orientēta uz lietotāju. Tas koncentrējas uz to, lai tas būtu galvenais P2P tīkls, kur jūs varētu būt brīvāks, un zināšanas neviena persona nekontrolēs. Tā kā nebūs centralizētu serveru, visi dati tiks izplatīti starp ierīcēm, un cilvēki tiem piekļūs bez jebkādas uzraudzības.

Semantiskie metadati palīdzēs lietotājiem viegli izveidot savienojumu. Web 3 IT kaudze ir paredzēta lietotājiem. Tagad cilvēki rada vairāk satura nekā jebkad agrāk. Personīgie emuāri un vlogi ir ārkārtīgi populāri. Cilvēkiem nav jāpaļaujas uz mediju un korporatīvā satura veidotājiem. Tagad viņi vienkārši seko citiem. Tādējādi tas rada pasauli, kurā cilvēki būs humānāki, un internets būs vairāk orientēts uz lietotāju.

Mākslīgais intelekts

Nē, mēs nerunājam par nevienu superrobotu, kas plāno iznīcināt cilvēci un radīt tiesas dienu. AI galvenokārt strādās, lai cilvēkiem sniegtu labāku analīzi un rezultātus. Tas izklausās vēl labāk, ja jūs domājat, ka inteliģenta vienība sakārtos internetu, lai atrastu jums rezultātu, kuru jūs patiesībā meklējat.

Faktiski tehnoloģiju giganti jau strādā pie sava AI projekta. Padomājiet par YouTube izmantošanu, kad kādu laiku klausāties kantrī mūziku, pamanīsit citu kantrī vai melodiska roka dziesmu ieteikumus. AI vienkārši mēģina noteikt jūsu gaumi un iesaka labāko variantu, kas jums varētu patikt. Viņi analizē jūsu uzvedību.

Turklāt jūs pamanīsit, ka Facebook reklāmas tiek mainītas drīz pēc tam, kad meklējat konkrētu produktu Google tīklā. Viss ir savstarpēji saistīts. Tātad, nevis izmantojot masu mārketinga paņēmienus, nākotnes mārketinga stratēģija būs balstīta uz cilvēku.

Semantiskais tīmeklis

Blockchain tehnoloģiju kaudze izvirza tēmu, ko sauc par semantisko tīmekli. Semantiskais tīmeklis vienkārši nozīmē tīmekļa satura, piemēram, cilvēka uzvedības, izpratnes metodi. Tas ir saistīts ar mašīnmācīšanos un mākslīgo intelektu. Semantiskais tīkls būtībā mēģina iemācīt datoru izprast datus un tā uzvedību.

Kamēr Web 2.0 ir atkarīgs no atslēgvārdiem, lapas autoritātes un domēna autoritātes, lai ranžētu saturu, Web3 pārlūks mēģina saprast tīmekļa saturu kā cilvēks.

3D grafika un satura nākotne

Neapšaubāmi, ka mūsdienās tīmekļa saturs ir grafiskāks. Cilvēkiem patīk redzēt un kopīgot videoklipus un attēlus vairāk nekā vienkāršu tekstu. Tas ir dzīvāks un nomierinošāks acīm. Tuvākajā nākotnē paplašinātā realitāte (AR) un virtuālā realitāte (VR) būs izplatīta lieta. Dažādām lietotnēm un spēlēm būs vairāk dzīvībai līdzīgu grafiku un izjūtas.

Arī 3D drukāšana neaprobežosies tikai ar laboratorijas lietojumiem. Cilvēki vairāk izmantos 3D drukāšanu, un tā kļūs pieejamāka un lētāka.

Kā funkcionēs Web 3.0 IT kaudze?

Jo lielākas ir izmaiņas, jo vairāk laika sabiedrībai jāpielāgojas tām. Neapšaubāmi, Web 3 IT kaudze ir sarežģīta, un vienkāršiem cilvēkiem izstrādātājiem būs vajadzīgs gan laiks, gan pūles. Web 2.0 ir patiešām lietotājam draudzīgs, un cilvēkiem tas ir ērti.

Eksperti gan saka, ka cilvēki ar prieku pieņems šo tehnoloģiju, jo cilvēce pēdējās 2 desmitgadēs arvien vairāk draudzējas ar tehnoloģiju. Lai izmantotu jaunās lietotnes, mums būs jāizmanto dApp pārlūkprogrammas. Šīs lietotnes agrāk vai vēlāk aizstās vecākās tehnikas. Piemēram, ieskatieties zemāk redzamajā tabulā.

Lietot lietās Vecākas tehnoloģijas (Web 2.0) Jaunāka tehnoloģija (3.0)
Mākoņglabātuve Google disks, Dropbox, OneDrive Filecoin, Siacon, Storj
Videozvanu platforma Skype, tālummaiņa Experty.io
Tiešsaistes kurjers WhatsApp, WeChat Statuss
Sociālo mediju platforma Facebook Akasha, Steem.it
Ārpakalpojumu platforma Upwork Etlance
interneta pārlūks Google Chrome Drosmīgs

Šie ir tikai daži web3 piemēri. Būs vairāk lietotņu, kas aizstās visus šodienas lielos vārdus. Šīm lietotnēm ir jācīnās ar tirgus līderiem, kuri tirgū valda monopolistiskā veidā. Protams, šīm lietotnēm būs labākas un uzlabotas funkcijas, salīdzinot ar iepriekšējām. Tikai laiks var noteikt, vai viņi ir pietiekami labi un uzvar tīrības cīņā.

Neskatoties uz to, Web 2.0 pilnībā nepazudīs. Piemēram, pēc gudrāku saziņas platformu parādīšanās e-pasts nepazuda. Viņi vienkārši nevarēja uzvarēt cīņā pret labākām tehnoloģijām.

Turpmākam pētījumam skatiet rakstu par 35+ Web 3.0 piemēriem

Tīmekļa platformu būtiskās atšķirības

Web 1.0 sākums bija aptuvens. Cilvēki nepieņēma internetu, jo tas bija dārgs un ierīces bija reti. Mūsdienās gandrīz katram cilvēkam ir mobilais tālrunis, kuram ir interneta savienojums. Toreiz ierīces ar interneta savienojumu bija reti sastopamas. Eksperti to bieži dēvē par tikai lasīšanas laikmetu. Lielāko daļu satura veidoja profesionāļi, un cilvēki vienkārši nolasīja datus.

Bija pieejamas vienkāršākas tehnikas. Google vēl bija nedzimis bērns. Cilvēki būtu izmantojuši Yahoo! vai AltaVista. Šīs meklētājprogrammas koncentrējās uz domēnu vārdiem, lai spriestu par meklēšanas rezultātu atbilstību. Failu koplietošana no vienas personas uz otru Napster un BitTorrent bija populāra. Tīkls nebija nedz sociāla, nedz semantiska. Mēs to varētu saukt par “Vienkārši Web”. Vietnēm bija tikai hipersaites un grāmatzīmju funkcija, un tās visas bija statiskas. Jūs varēja pārlūkot tikai saturu, nesniedzot nekādas atsauksmes vai komentārus. Starp lietotāju un serveriem nebija saziņas.

Web 2.0 spēj gan lasīt, gan rakstīt tīmekļa saturu. Statiskās vietnes tika aizstātas ar interaktīvām dinamiskām vietnēm. Emuāri ir populārāki nekā jebkad agrāk. Vikipēdija ir atvērtā bibliotēka, kurā var atrast visas zināšanas. Tērzēšana lietotājiem kļuva par ierastu un dabisku lietu.

Tā vietā, lai būtu vienkāršs tīmeklis, tos bieži sauc par “Sociālo tīmekli”. Tam ir labāka mijiedarbība. Tas var straumēt videoklipus; dažādas lietotnes jau ir šeit. Katrs tradicionālais veikals ir pārveidots par tiešsaistes veikaliem, lai uzlabotu mārketinga iespējas un palielinātu pārdošanas apjomu.

2. nodaļa: Web 3.0 vs Web 2.0 vs Web 1.0 – salīdzinājums

tīmekļa 3.0 blokķēdes kaudze

Web 1.0: visa sākums

Jūs visi esat dzirdējuši jokus par iezvanes savienojumu un to, kā 5Mb faila lejupielāde prasīja 200 gadus, vai ne? Toreiz cilvēki galvenokārt izmantoja internetu, lai uzturētu pamata saziņu. Parasti interneta lietošanu varēja redzēt tikai lielajos korporatīvajos birojos. Vietņu skaits, salīdzinot ar tagadni, bija nekas. Es zinu, ka visi 90. gadu bērni var saistīt lietas.

Jā, toreiz viss nebija tik labi. Bet tas bija sākums. Tas bija jauna civilizācijas laikmeta sākums. Mēs šo internetu sauktu par Web 1.0.

Web 1.0 bija vienvirziena. Korporācijas un lielie uzņēmumi radīja saturu, ko cilvēki varēja lasīt. Mijiedarbība ar datu plūsmu bija maza vai nekāda. Bet lietas bija pārāk garlaicīgi. Saturs nerunāja par cilvēkiem. Vietnēs bija ilgi monologi, kas bija piepildīti tikai ar lineāru informāciju.

Neviens nedomāja, ka lietotāja numurs jebkad var šķērsot miljonus. Pamata plāns bija savienot informāciju un izveidot datu bāzi, kurā ir viss.

Lietotāji varēja lasīt tikai datus. Tikai satura kuratori varēja rediģēt un rakstīt saturu. Tātad, tas bija kā grāmatu lasīšana bibliotēkā. Lietotājiem nebija daudz tiesību, viņi bija tikai patērētāji.

Tad sākās plaģiāts. Cilvēki sāka kopēt citu saturu un vienkārši ielīmēja tos savā vietnē. Unikāls saturs kļuva reti. Bija laiks attīstīties internetā. Pat universitātes – augstākais izglītības līmenis neticēja internetam. Jums būs jāsteidzas uz bibliotēkām, lai iegūtu vienkāršu informāciju.

Sociālo mediju nebija. Bez šaubām, sākumā internetam bija nestabils sākums. Bet lietas pagriezās. Internets sāka pieaugt.

Web 2.0: sociālā revolūcija

Pēc Web 2.0 parādīšanās gala lietotāji ieguva priekšrocības. Lietotāji tagad varēja rakstīt datus, kā arī tos lasīt. Cilvēki saprata, ka sistēmai, kas spēj apstrādāt tikai miljonu lietotāju, ir nopietni ierobežojumi. Web 2.0 var apstrādāt miljardiem lietotāju. Web 2.0 ir Ajax un JavaScript balstītas sistēmas. Blogi aizstāja garlaicīgo statisko tīmekļa saturu.

Web 2.0 arī ieviesa video straumēšanu, un tiešsaistes spēles viss sāka kļūt tiešsaistē. Vietnes sāka kļūt interaktīvas un dzīvākas. Tiešsaistes veikali sāka vadīt pasaules ekonomiku. Jūs to varētu pateikt par patiesu revolūciju. Tīmekļa lietojumprogrammu ieviešana nākotnē pavēra redzesloku.

Bet kā ar nākotni? Kā nākotnē būs internets? Uz šo jautājumu ir tikai viena atbilde – Web 3.0 blockchain tehnoloģiju kaudze.

Web 3.0: nākotnes internets

Web 3 funkcijas izklausīsies kā zinātniskās fantastikas filmas. Papildus lasīšanai un rakstīšanai, un lietotnes var izpildīt dažādus datus. Decentralizētais tīmeklis iepazīstina cilvēkus ar semantiskās meklēšanas iespējām. Semantiskajā meklēšanā meklēšanas rezultāts būs vēl precīzāks un atbilstošāks.

Web 3.0 IT kaudze koncentrējas uz vienādranga tehnoloģijām. Tātad, tas izslēgs vidējo cilvēku. Mums nebūs jābūt atkarīgiem no gigantiskiem datu serveriem, kurus kontrolē privāts uzņēmums. Mūsu personas dati būs vēl drošāki un privāti. Mēs samazināsim vārda “starpcilvēks” nepieciešamību no interneta pasaules. Kamēr Web 1.0 un Web 2.0 sauc par “Vienkārši tīmekli” un “Sociālo tīmekli”, eksperti bieži Web3 IT kaudzi sauc par “Semantisko Web”.

Tas mēģina savienot zināšanas patiesā nozīmē kopā. Jūs to varētu nosaukt par skaistu saikni starp zināšanām un tehnoloģijām. Apskatīsim tālāk redzamo Web 3.0 un Web 2.0 vs Web 1.0 salīdzināšanas tabulu, lai iegūtu labāku ieskatu.

Kad notiek diskusijas par Web 3.0 pret Web 2.0, Web 3 ir neiedomājami labāks par tā priekšteču.

Bez lasīšanas un rakstīšanas Web 3 IT kaudze var izpildīt failus saskaņā ar Burners-Lee. Tam ir tādas īpašības kā semantiskie meklējumi, personalizētie digitālie palīgi. Tas ir arī viedais lietojumprogrammu tīmeklis ar labākām funkcionalitātēm. Tas ir ideāls tehnoloģiju un zināšanu apvienojums. Web 3 IT kaudze koncentrējas uz vienādranga decentralizētu tīklu, kas sagrauj centralizētos korporatīvos uzņēmumus.

CategoriesWeb 1.0Web 2.0Web 3.0
Failu mijiedarbība Tikai lasīt Lasi un raksti Lasīt, rakstīt un izpildīt
Prioritātes secība 1 2 3
Tīmekļa tips Vienkārši Sociālais Semantisks
Lietotāja kapacitāte Miljoniem Miljardiem Triljoni
Mērķis Savienojošā informācija Savieno cilvēkus Zināšanu savienošana
Laika posms 1990. – 2000 2000. – 2015 2015. gads nav zināms
Vietnes Statisks Dinamiski Semantisks
Mākslīgais intelekts Nav pieejams Nav pieejams Pieejams
Saturs Kurē tikai eksperti Emuāri un sociālie mediji Personalizētākas straumes
Meklētājprogrammas Domēna vārda spekulācijas SEO AI balstītas meklētājprogrammas
Tīkla tips Centralizēts Centralizēts Decentralizēts

3. nodaļa: Tīmekļa struktūras pārveidošana

Ko mēs darījām agrāk? Pēc tam, kad mums bija savs dators, mēs izveidojām savienojumu ar citiem datoriem, izmantojot interneta protokolus.

Atcerieties laiku, kad mēs datus glabājām disketē. Šīs dienas jau sen ir pagājušas, iespējams, ka disketes šobrīd atrodas muzejā. Tomēr, izgudrojot internetu, mēs sākām veikt datu transakciju ātrāk nekā iepriekš.

Pēc 30 gadu revolūcijas interneta datu struktūrā mēs joprojām darbojamies pēc klienta-servera protokola. Arhitektūra nav tik daudz mainījusies, veicot jaunināšanu uz sākotnējo.

Tomēr, kad bloku ķēdes lietojumprogrammu kaudze ir mūsu vidū, mēs noteikti varam pieņemt, ka redzēsim daudz izmaiņu tīmekļa arhitektūrā.

No centralizēta līdz decentralizētai

Viens no lielākajiem Web 2.0 un Web 1.0 trūkumiem ir klienta-servera arhitektūra. Tātad, jūs domājat par to skaidri, visi mūsu personas dati internetā būtībā tiek glabāti datorā ar milzīgu krātuvi. Nav fugazy vai fugazi! Visi dati pieder jebkuram privātam uzņēmumam. Tātad šī aina nopietni apdraud mūsu privātumu.

Šī centralizētā sistēma pēdējos gados bija izraisījusi diezgan lielu satraukumu. Piemēram, jūs varētu domāt par Facebook un Apple i-Cloud hakeru datu pārkāpumiem. Pārāk daudz sensitīvu datu tika nopludināts sabiedrībā. Korporatīvie milži daudzos veidos kontrolē mūsu dzīvi.

No otras puses, decentralizēts tīkls ir brīvs no datu pārkāpumu draudiem. Nevienam nav autoritātes pār jūsu personas datiem. Nebūs neviena centralizēta servera. Visi dati tiks izplatīti visā tīklā. Jūsu datus var uzglabāt ledusskapī vai tosterī, ja tiem ir piekļuve internetam. Tas ir Web 3.0 blokķēdes tehnoloģiju kaudzes patiesais skaistums – decentralizēts, drošs un privāts tīkls, kas koncentrējas uz humānumu.

tīmekļa 3.0 blokķēdes kaudze

Pāreja uz datu demokrātiju

Peer to Peer savienojums bija precīzs no 1990. gada, tomēr slava pieauga, kad mēs sākām izmantot tādas koplietošanas programmas kā Tor Browser vai BitTorrent.

Līdz ar kriptovalūtas revolūciju blockchain šo infrastruktūru paceļ pilnīgi jaunā līmenī. Tagad mēs varam virzīties uz priekšu, lai decentralizētu datu struktūru no mūsu tipiskās centralizētās sistēmas.

Jaunākajā web3 mēs pārveidojam interneta datu infrastruktūru. Tomēr ir svarīgi zināt, ka Blockchain nav vienīgā tehnoloģija, tur ir daudz cita decentralizēta tīmekļa kaudze.

Galvenais iemesls ir tas, ka blokķēdes lietojumprogrammu kaudze nav tik ideāla, lai uzglabātu lielu datu apjomu, jo tai joprojām ir problēma ar mērogojamību un tai nav tik daudz privātuma.

4. nodaļa: Vispārīgas infrastruktūras izmaiņas Web 3 IT kaudzē

Jaunās Web 3.0 blockchain tehnoloģiju kaudzes infrastruktūra atšķiras no iepriekšējām. Pāreja ir milzīga un granulēta. Bet pāreja no klienta-servera atribūta uz decentralizētu tīmekli nebūs radikāla.

Tas joprojām ir nogatavināšanas fāzē. Tātad pāreja vispirms būtu izveidot daļēji decentralizētu tīmekli un pēc tam pilnībā pārveidot par decentralizāciju. Tomēr jums jāņem vērā arī fakts, ka pat tad, ja tie ir drošāki, tie ir daudz lēnāki nekā iepriekš.

Lai gan nākotne būs decentralizētāka, taču tas vēl nenozīmē, ka mēs pilnībā aizmirstam par centralizēto sistēmu. Viņiem ir arī privilēģijas, un mēs noteikti tos varam izmantot savā labā.

5. nodaļa: Web 3.0 arhitektūras slāņi

Blockchain tehnoloģiju kaudzes infografika

Web 3.0 blockchain tehnoloģiju kaudze

5.1. Nodaļa: Lietojumprogrammas slānis

Esmu definējis vairākus pirmos slāņus šim. Lietojumprogrammas slānī būs pārlūks dApp, lietojumprogrammu mitināšana, dApp un lietotāja saskarnes.

 • DApp pārlūks

Pirmkārt, pirmais Web 3.0 blokķēdes lietojumprogrammas arhitektūras infrastruktūras slānis ir pārlūks dApp. Tātad, kas ir dApp pārlūks?

DApp pārlūks ļaus piekļūt decentralizētajai lietojumprogrammai. Parastai pārlūkprogrammai, piemēram, Firefox vai Chrome, nav infrastruktūras, kas ļautu pārlūkot jaunās decentralizētās lietojumprogrammas, kas pārņem pasauli.

Daži dApp pārlūks sniedz jums pilnvērtīgu darbvirsmas pārlūku, piemēram, lietotāja saskarni. Vienīgā atšķirība ir tā, ka jūs varat piekļūt parastajam tīmeklim kopā ar jaunajām web3 lietotnēm.

MetaMask ir viens no populārākajiem. Tas faktiski ir spraudnis, kuru varat pievienot pārlūkiem Mozilla, Chrome un Brave. Lai to izmantotu, jums nevajadzēs palaist pilnu mezglu, tāpēc tas ir tik efektīvs.

Citas pārlūkprogrammas ir Trust pārlūks un Cipher. Tiem ir arī lieliska izeja, kad runa ir par Web3 pārlūkiem. Cipher ir paredzēts mobilajām ierīcēm un ļauj pārlūkot visas decentralizētās lietojumprogrammas un izvēlēties no tām.

Tas ir līdzīgs Google App veikalam, taču šeit jūs saņemsiet visas decentralizētās lietotnes vienuviet. Tas pats attiecas uz pārlūku Trust, taču tas piedāvā seifa pakalpojumus, lai sekotu visām jūsu kriptogrāfijas valūtām, lai iegādātos lietotnes.

Uzziniet vairāk par to, kas ir dApp šeit.

 • Lietojumprogrammu mitināšana

Šis slānis ir absolūti nepieciešams, lai mitinātu nākamo slāni (dApp). Vai esat kādreiz domājuši par visām šīm lejupielādētajām lietotnēm, kā tās faktiski darbojas? Hostings dara to, ka tas padara lietojumprogrammu pieejamu, izmantojot mākoņa krātuvi.

Tādā veidā lietotne tiks mitināta decentralizētajā tīklā, kas izmanto programmatūru kā pakalpojumu (SaaS).

Šis slānis ir nepieciešams decentralizētai lietojumprogrammai, jo šis slānis lietotājiem sniedz lielu atbalstu. Slānis padara visu dApp viegli pieejamu un integrējamu ar visām ierīcēm.

Viņiem ir arī ļoti mazs risks un viņiem ir zems apkopes statuss. Tādējādi visādā ziņā palīdzot izstrādātājam.

 • Decentralizēti pieteikumi

dApps, visticamāk, ir viens no svarīgākajiem web3 blokķēdes kaudzes slāņiem. Attīstoties blokķēdes tehnoloģijai, šie dApps tagad pārņem mūsu tipisko centralizēto lietojumprogrammu sistēmu.

Tagad cilvēki var izveidot savienojumu, izmantojot vienādranga serveru tīklu bloku ķēdes tīklā. Dažu pēdējo gadu laikā dApps kopiena ir piedzīvojusi nopietnas izmaiņas. Lai izveidotu stabilu dApp, jums ir jābūt ārējiem datiem, aprēķinam, monetizācijai, failu glabāšanai un maksājumu sistēmai.

Iepriekšējos gados bija ļoti grūti izveidot dApp, bet tagad 2018. gadā tas vairs nav liels darījums. Tehnoloģiju kaudze Web3 blokķēdes kaudzē ir atbildīga par palīdzību šī slāņa izstrādē.

5.2. Nodaļa: Pakalpojumi un izvēles komponenti

Otrais slāņu posms galvenokārt nonāk tehnoloģiju slānī. Šis slānis aptver visus svarīgos rīkus, lai izveidotu un palaistu dApps slāni. Parasti tas attiecas uz datu plūsmām, ārpusķēdes skaitļošanu, pārvaldību (DAO), valsts kanāliem un sānu ķēdēm.

Apskatīsim šo jautājumu tuvāk.

 • Datu plūsmas

Datu plūsma ir pazīstama arī kā tīmekļa plūsma, un tā ir viens no svarīgiem Web3 bloku ķēdes kaudzes aspektiem. Tas ir mehānisms, ko izmanto atjauninātas datu informācijas saņemšanai no ticamiem avotiem. Jaunajā dziļajā tehnoloģijā datu plūsmas acīmredzami tiks decentralizētas.

Un pats galvenais tiek izmantots mezgliem, lai attiecīgi atjauninātu savu informāciju.

 • Ārpus ķēdes skaitļošana

Ārpus ķēdes veiktais aprēķins runā pats par sevi. Skaitļošanas process tiek veikts ārpus blokķēdes lietojumprogrammu kaudzes. Tas ir salīdzinoši lētāks un mazāk laika ietaupošs nekā ķēdes aprēķins. Ārpus ķēdes veikts aprēķins ne tikai nodrošinās vērtību ticamību, bet arī nodrošinās, ka to nevar mainīt.

Kompilācija ārpus ķēdes nodrošina papildu privātuma slāni un nevainojamu rezerves kopiju decentralizētas lietojumprogrammas izstrādei. Virtuālās atmiņas sistēmas ir ideāls piemērs šai daļai.

 • Valdīšana

Jums noteikti jābrīnās, kā decentralizētai sistēmai būtu pārvaldības sastāvdaļa. Tomēr tas patiešām ir nepieciešams noteiktai Web3 IT kaudzes infrastruktūrai.

Šajā gadījumā nebūs vajadzīgs neviens cilvēka menedžera raksturs. Decentralizēta autonoma organizācija ir ideāli piemērota izstrādātājiem, lai tās varētu izmantot savos projektos. Šīs organizācijas nodarbojas ar viedajiem līgumiem.

Sākotnēji DAO darbojas pēc blokķēdes tehnoloģiju kaudzes decentralizācijas protokola.

 • Valsts kanāli

Valsts kanāli ir tikai divvirzienu ceļš starp diviem vienaudžiem, kuri vēlas sazināties savā starpā, izmantojot darījumu līdzekļus. Katram kanāla lietotājam būs jāparaksta savi darījumi ar savu privāto atslēgu, lai nodrošinātu, ka viņi ir pilnībā pilnvaroti un nāk no patiesā lietotāja.

Šie kanāli ir privāti un pieejami tikai dalībniekiem. Tomēr šiem kanāliem ir ierobežots laika grafiks, kas nozīmē, ka tie pazudīs pēc iepriekš noteikta laika.

Izvēles komponenti

 • Vairāki paraksti

Daudzparaksts ir svarīga tīmekļa 3 līmeņu arhitektūras sastāvdaļa. Šis paraksts nodrošina drošību darījumā, nodrošinot unikālu zīmi. Lai šīs adreses pārsūtītu paketi, jebkuram lietotājam būtu jāparaksta darījums tīmeklī.

Pirms adreses izveides jūs varat izlemt, cik daudz parakstu vēlaties vai jums jāsniedz.

BitGo pirmo reizi uzsāka šo jauno tehnoloģiju un tagad tiek plaši izmantots tīmekļa 3.0 blokķēdes kaudzē. Tāpēc tās ir viena no nepieciešamībām tīmekļa 3.0 blokķēdes lietojumprogrammu arhitektūrā.

 • Orākuls

Orākuls ir datu plūsmu forma, kas tiek izmantota blokķēdes tīklā, lai atbalstītu viedos līgumus. Viņi darbojas kā aģents, kurš uzzina informāciju par reālo situāciju un nes šo informāciju viedajiem līgumiem.

Kāpēc? Nu, tas ir tāpēc, ka blokķēdes tīklam nav piekļuves ārpasaulei. Tātad, ja tīkls vēlas slēgt viedos līgumus vai tam nepieciešama jebkāda veida informācija ārpus tīkla, tam būs jāpiekļūst informācijai citos veidos.

Lai atbloķētu noteiktus viedlīguma nosacījumus, tam ir nepieciešama noteikta vērtība. Kad tas ir ieguvis visu vērtību no Oracle, tas var turpināt rīkoties atbilstoši norādījumiem.

Tātad Oracle faktiski darbojas kā šo vērtību nodrošinātājs. Tas var būt jebkas, kaut kāds tirgus novērtējums vai maksājumi, vai jebkas cits.

Orākuls ir viena no būtiskākajām blockchain web 3.0 tehnoloģiju kaudzes daļām. Bez tā tīkls nevarēs darboties pareizi.

 • Maks

Ar maku bloku ķēdes lietojumprogrammu arhitektūrā es domāju digitālos makus vai kriptovalūtas makus. Tās ir programmas, kas glabā lietotāja publiskās un privātās atslēgas un mijiedarbojas ar citiem blokķēdes tīkliem. Izmantojot šos, jūs varēsiet pārraudzīt savus digitālos līdzekļus, piemēram, bitcoin, Ethereum, Lite monētu un daudz ko citu.

 • Digitālie aktīvi

Digitālie aktīvi var būt daudzas lietas. Bet šajā blokķēdes pasaulē tas tagad nonāk kriptovalūtās. Jaunā tīmekļa 3.0 blokķēdes kaudze piedāvā šo valūtu izmantošanu. Kā digitālos līdzekļus jūs varat redzēt arī attēlus, multimedijus, tekstuālos līgumus.

Šie ir vieni no pakalpojumiem, ko nodrošinās tīmekļa 3.0 blokķēdes tehnoloģiju kaudze. Web 3.0 IT kaudze ir jauna digitālā tīmekļa 3 līmeņu arhitektūras revolūcija.

 • Viedie līgumi

Viedais līgums vienkārši pilnībā atbrīvojas no starpnieka. Jums nebūs jārisina uzticības jautājumi un bez konfliktiem varēsiet apmainīt savas vērtīgās lietas, piemēram, naudu, akcijas vai īpašumu, un pat žetonus..

Viedā līguma pamatā ir pušu vienošanās. Noteikumi tiek noteikti pirms un pēc šo noteikumu izpildes, katrs saņems savu taisnīgo naudas daļu. Tas viss ir automatizēts, tāpēc nav augstākas varas ietekmes.

Parasti tipiskiem kontaktiem ir daudz trūkumu, taču šeit ieskaitītā nauda nonāk komandas dalībnieka kontā uzreiz pēc šo uzdevumu izpildes. Process ir ārkārtīgi caurspīdīgs.

 • Digitālā identitāte

Digitālā identitāte ir ārkārtīgi izšķiroša tīmekļa 3.0 blokķēdes lietojumprogrammu arhitektūrai, jo visi būs savienoti tiešsaistē. Tāpēc ir nepieciešams digitālais ID, kas jūs definē vai pilnvaro, kur nepieciešams.

Jums var būt vairāki digitālie ID dažādās platformās, kur tas ir nepieciešams. Neskatoties uz to, digitālā identitāte nodrošinās jūsu drošību un privātumu kopumā.

Digitālajai identitātei būs daži noteikti atribūti, piemēram:

 1. Jūsu lietotājvārds un parole.
 2. Dzimšanas datums.
 3. Jūsu tiešsaistes darbības.
 4. Sociālās apdrošināšanas numurs.
 5. Darījumu vēsture
 6. Medicīniskie dokumenti.

Digitālo ID var izmantot, lai izveidotu saiti ar citiem aktīviem, piemēram, domēniem, e-pastiem, URL utt. Pasaulē, kur kibernoziedzība pieaug, tas noteikti ir nepieciešams.

Uzziniet vairāk par blokķēdi un digitālo identitāti šeit.

 • Izplatīti failu veikali

Izplatītā failu krātuve vai sistēma ir servera atrašanās vieta, kur tiek glabāti dati. Datiem varat piekļūt pēc saviem ieskatiem, kā to darītu ar datoru. Process tomēr ir ērtāks.

Serverim būs nepieciešama autentifikācija, lai piekļūtu, un pēc tam pilnībā kontrolēs tikai šo pilnvaroto klientu.

5.3. Nodaļa: Protokola slānis

Tīkla slānis aptver dažādus vienprātības algoritmus, dalības prasības, virtuālās mašīnas un daudz ko citu. Apskatīsim tos tuvāk.

 • Vienprātības algoritmi

Lai nodrošinātu mezglu vienošanos, blokķēdes izmanto vienprātības algoritmus. Tas ir lielisks process, lai padarītu tīklu efektīvāku. Kāpēc? Nu, tie pievieno jaunu uzticamības līmeni pat ar neuzticamiem mezgliem.

Šeit ir jāatrisina zināmā vienprātības problēma. Galvenokārt, ja tīklā ir vairāku aģentu sistēmas un izplatīti skaitļošanas protokoli.

Lai to padarītu reālu, algoritmam ir jādomā, ka daži mezgli noteikti nebūs pieejami un tīklā būs datu zudumi. Tas padara algoritmu par kļūdu panesošu mašīnu. Jau no paša sākuma padarot to izturīgu pret kļūdām, tīkla efektivitāte palielināsies, jo tas būs tam gatavs, pat ja tas nenotiek.

Pašlaik daudzi izstrādātāji eksperimentē ar algoritmu bez pārtraukuma. Mērķis ir izveidot tādu, kas lietotājiem būtu visefektīvākais. Apskatīsim, ko mūsdienās piedāvā daži no blokķēdes tehnoloģijām.

 1. ASIC optimizēts darba pierādījums (POW) – Bitcoin un Bitcoin Cash
 2. ASIC izturīgais POW – Ethereum 1.0, Zcash, Monero, citi
 3. POW un POS ar atkāpšanos – pērkons
 4. Pagājušā laika pierādījums (POET) un vietas un laika pierādījums (POST) – Čia
 5. POST ar noderīgiem datiem – Filecoin
 6. Pītais karagūsteknis – Kadena
 7. Casper TFG līdzdalības apliecinājums (POS) – Ethereum 2.0
 8. Hibrīds POS / POW – decred
 9. Bizantijas vienošanās ar līdera vēlēšanām (BA⋆) – Alžoranda
 10. Honeybadger POS – Polkadot
 11. Deleģētais līdzdalības apliecinājums (DPOS) – EOS
 12. DPOS variants – Tezos
 13. DPOS variants – Tendermint
 14. Vēstures pierādījums (POH) – Solana
 15. Zvaigžņu konsensa protokols
 16. Ripple Consensus Protocol
 17. Līderu centrālā blokķēdes vienprātība

Lasīt vairāk:Konsensa algoritmi: Blockchain tehnoloģijas sakne

 • Sānu ķēdes

Daži cilvēki sajauc blakusķēdes ar valsts kanāliem. Tomēr atšķirība ir milzīga. Sidechain ir unikāls jauna veida mehānisms, kas ieviests, lai ļautu žetoniem vai citiem aktīviem pāriet no mātes blokķēdes uz atsevišķu blokķēdi un pēc tam atkal.

Sidechain ir milzīgs izstrādātāju potenciāls. Izstrādātāji var viegli izstrādāt decentralizētas lietojumprogrammas blakusķēdē, nekādā veidā neietekmējot galveno ķēdi. Tomēr visi tīkla lietotāji varēs izmantot lietotņu efektivitāti.

Tās ir dažādas blokķēdes tīkla neatkarīgas šūnas, kurām pašām jānodrošina drošība. Tātad, tos var uzlauzt. Tomēr, ja blakusķēde tiek kompromitēta, tas ietekmēs tikai šo vienu un atstās pārējos neskartus.

 • Dalības prasības

Tas galvenokārt attiecas uz dažādiem blokķēdes tīkla veidiem, kas atspoguļosies arī Web3 IT kaudzē. Jaunajā Web3 blokķēdes decentralizētajā platformā galvenokārt ir trīs veidu infrastruktūra.

Viens no tiem ir publiska vai bez atļaujas bloķēta ķēde, kurā jebkurš lietotājs var pievienoties tīklam, neizpildot nekādus nosacījumus. Tātad viņi bez problēmām var lejupielādēt tīkla piedāvātos protokolus.

Lasīt vairāk:Kas ir publiska blokķēde?

No otras puses, privātiem vai atļautiem tīkliem būtu jāievēro noteikti nosacījumi, lai pievienotos kā dalībnieks un izmantotu paša tīkla piedāvātos protokolus vai citas priekšrocības..

Lasīt vairāk:Kas ir privāta blokķēde?

 • Virtuālā iekārta

Tas ir vēl viens svarīgs blokķēdes lietojumprogrammas arhitektūras faktors. Virtuālās mašīnas vai galvenokārt Ethereum virtuālā mašīna tagad ir diezgan populāra starp visām jaunajām blokķēdes tehnoloģiju sistēmām.

Virtuālo mašīnu galvenā uzmanība tiek pievērsta drošības uzturēšanai un neuzticama koda avota izpildei no visiem tīkla datoriem. Vienkārši sakot, EVM tagad ir šeit, lai novērstu visizplatītākos kriptogrāfijas pasaules draudus, kas ir pakalpojuma atteikuma uzbrukums.

Šāda veida kiberuzbrukums ir diezgan nāvējošs, jo tas var padarīt tīkla resursus tā lietotājiem nepieejamus. Tas var arī nodrošināt, ka neviena programma nevar traucēt citu uzdevumus un ka viss turpina darboties nevainojami.

Šī vide tika izveidota, lai nodrošinātu izpildlaika vidi viedajiem līgumiem, lai lietotāji varētu izmantot pakalpojumu. Jums ir labi jāapzinās fakts, ka mūsdienās viedie līgumi ir nenormāli populāri.

Lai padarītu to drošāku un veiktu darījumu bez traucējumiem, virtuālās mašīnas ir patiešām noderīgas.

Apskatīsim dažādus virtuālo mašīnu vai stāvokļa pārejas mašīnu tipus, kurus izmanto dažādas blokķēdes.

 1. Ethereum 1.0, WANchain, Hashgraph, Ethermint un citi – Ethereum virtuālā mašīna (EVM)
 2. Solana, Cardano – tieša LLVM iedarbība
 3. Ethereum 2.0, EOS, Dfinity, Polkadot – tīmekļa asamblejas virtuālā mašīna (WASM)
 4. Kadena, Corda, Tezos un Rchain izmanto pašas izveidotās valsts pārejas mašīnas.

Kāpēc šīs platformas izmanto savas pielāgotās virtuālās mašīnas?

Nu, problēma ir tā, ka ikvienam ir atšķirīgs viedoklis par blokķēdēm un drošību. Kadena viedos līgumus uztver kā cilvēkiem lasāmu tehnoloģiju, tāpēc viņi izvēlas iet šo ceļu.

No otras puses, Rchain ļauj viedajiem līgumiem darboties ar dažādiem dApps, taču tie vispirms ir jāpārbauda.

Tezos arī ievēro šo verifikācijas noteikumu, pirms ļauj ikvienam izveidot līgumu vai būt tā sastāvā.

Korda vēlas nodrošināt pēc iespējas augstāku decentralizācijas līmeni. Tāpēc viņi katru reizi iziet cauri SNARK, lai garantētu pilnīgu mezgla pārbaudi un pēc tam palielina integritātes varbūtību.

5.4. Nodaļa: Tīkla un transporta slānis

Tīkla slānis galvenokārt sastāv no RLPx, Roll your Own un Trusted Execution Environment (TEE). Apskatīsim, kādi tie ir.

 • RLPx

RLPx ir tīkla un protokola komplekts, kas izveidots, lai palīdzētu vispārējas nozīmes pārvadājumiem starp diviem vienaudžiem. Tas arī nodrošina interfeisu lietojumprogrammām, lai lietotāji varētu sazināties tīklā.

Tas bija paredzēts decentralizētām lietojumprogrammām, un pašlaik Ethereum to izmanto.

Jaunākā RLPx versija nodrošina tīkla slāni Ethereum.

Šīs lieliskās tehnoloģijas galvenās iezīmes ir mezglu atklāšana un kopējā tīkla veidošana. Izņemot to, tas arī šifrē rokasspiedienus un pārvadājumus starp diviem lietotājiem.

To izmanto arī dažādu protokolu sastādīšanai un kopējās datu plūsmas kontrolei tīklā. RLPx tiek izmantots, lai lēmumu pieņemšanas un citiem mērķiem dotu priekšroku noteiktiem vienaudžiem.

Tas arī nodrošina autentisku savienojamību p2p tīklā. Mēs visi zinām, kā blokķēdes lietojumprogrammu arhitektūrai ir nepieciešams milzīgs drošības līmenis, un tas var būt labākais veids, kā to izdarīt. Tā kā Web 3 līmeņa arhitektūra ir decentralizēta, autentifikācijas atklāšanas protokola pievienošana un transporta kanāla šifrēšana noteikti iegūs daudz labuma.

Ar RLPx integrāciju vienaudži tagad bez problēmām var bez problēmām izveidot savienojumu ar jauno Web 3 līmeņa arhitektūru.

 • Roll savu

Roll Your Own ir process, ko izmanto tikai tad, ja standarta protokoli nederēs ar jūsu infrastruktūru. Šī metode ļauj lietotājam izveidot savu pielāgoto protokolu, lai labāk pielāgotos viņu vajadzībām.

Labākā prakse parastajiem lietotājiem ir standarta protokolu izmantošana. Tomēr ne katrs protokols darbojas ar katru fizisko slāni un ar visu jauno blokķēdes tehnoloģiju pieaug, saglabājot šo opciju tīklā..

Katrs blokķēdes tīkls uz galda atnes kaut ko jaunu. Tātad iespēja izveidot pielāgotus protokolus nodrošinās visas 3. līmeņa arhitektūras radošumu un potenciālu izaugsmi.

 • Uzticama izpildes vide

Uzticamā izpildes vide ir viena no šīs tīmekļa 3 līmeņu arhitektūras svarīgām sastāvdaļām. Kāpēc? Tā kā blokķēdēm ir problēma ar mērogojamību, un, lai pārvarētu šo problēmu, jāpievieno sistēma, kas šo problēmu lielā mērā novērš vai samazina.

Praktiski TEE faktiski ir izolēta teritorija vai serveris, kas atrodas prom no galvenā tīkla vai sistēmas. TEE ļauj datus saglabāt tīklā, kā arī nodrošina šīs informācijas drošību.

Tā kā Web 3.0, IT kaudzei ir decentralizēta infrastruktūra, ir tikai loģiski integrēt TEE sistēmā un nodrošināt visas sistēmas drošību un konfidencialitāti visā sistēmā..

 • Bloķēt piegādes tīklu

Bloku piegādes tīkls ir izplatīta tīkla sistēma, kas piegādā lapas vai citu tīmekļa saturu jebkuram lietotājam, kurš to pieprasa.

Sistēma piegādā šo saturu, pamatojoties uz tīmekļa vietnes atrašanās vietu, serveri un izcelsmi. Šis pakalpojums patiešām ir noderīgs vietnēm, kurās ir patiešām liela trafika un kas ir pasaulē atzīta.

Šie serveri atrodas visā pasaulē un sniedz lietotājiem atbalstu dublējumkopijā. Ja atrodaties šo serveru tuvumā, visticamāk, pieprasītos datus ievadīsit ātrāk nekā tie, kas atrodas attālumā.

Bloķēšanas piegādes tīkls ievieto vietnes kešatmiņā kešatmiņu un pēc tam to piegādā lietotājam vienā no viņu serveriem.

Dažas no tās funkcijām ir:

 1. Drošība perifērijas piekļuvē – tieši piekļūst lietotāja drošībai un to nodrošina, kā arī piedāvā papildu atbalstu kamerām, pirkstu nospiedumiem un tā tālāk.
 2. Drošība komunikācijā – kriptogrāfijas darbības, šifrēšanas atslēgas.
 3. Ierīces identitāte un autentifikācijas procedūra – TEE atbrīvojas no visām drošības cilpām un piešķir jūsu ierīcei unikālu ID. Jebkura pieteikšanās no citām ierīcēm nekavējoties brīdinātu sistēmu.

5.5. Nodaļa: Infrastruktūras slānis

 • Kalnrūpniecība kā pakalpojums

Kalnrūpniecība tagad ir liels vārds kriptogrāfijas pasaulē. Tas vispirms radās no bitcoin un tagad ir izplatījies visā web3 blockchain kaudzes sistēmā. Decentralizētajam tīmeklim šī iespēja ir nepieciešama kā pakalpojums.

Tagad ir daudz uzņēmumu, kas kalnrūpniecību piedāvā kā pakalpojumu. Viens no piemēriem ir DMG. Viņi piedāvā MaaS risinājumu investoriem vai privātpersonām, kas vēlas to mērķēt rūpnieciskā mērogā.

Viņi iegūs vienmērīgu ieņēmumu plūsmu, un visi kalnrači saņems savu taisnīgo peļņas daļu. Decentralizētais tīmeklis tagad nodrošina šāda veida uzņēmējdarbības stratēģiju.

 • Tīkls

Galvenās tīmekļa 3.0 IT kaudzes tīkls ir decentralizēts. Tīklam sistēmas uzturēšanai nav nepieciešama centrālā iestāde. Tātad katrs lietotājs iegūs privātumu, kādu viņš vēlas.

Process notiek tieši tāpat kā blokķēdes tīkls, bet ar pievienotu mērogojamību. Tā kā Web3 IT Stack tagad darbosies šāda veida tīklā, tas iegūs savu Web3 pārlūku. Arī visas šīs Web3 pārlūkprogrammas tiks decentralizētas.

Blokķēdes lietojumprogrammas, kas darbojas tīklā, arī būs decentralizētas, taču attiecībā uz sākotnējo fāzi tai vajadzētu darbināt gan izveidotas centralizētas, gan decentralizētas lietotnes.

Tātad, blockchain lietojumprogrammu kaudzēm būtu tāda pati struktūra kā dApps.

 • Virtualizācija

Virtualizācija nozīmē virtuāla resursa, piemēram, darbvirsmas, servera, OS, tīkla, krātuves utt., Izveidošanu. Tas pārveidos tradicionālo skaitļošanu un pārvaldīs vairāk pielāgojamas darba slodzes.

Tas pastāv jau gadu desmitiem un beidzot parāda visu savu potenciālu ar jauno tīmekļa 3.0 blokķēdes struktūru. Tagad jūs to varat pielietot gandrīz visiem IT struktūras slāņiem.

Darbojoties kā aparatūras līmenī, sistēmas līmenī un servera līmenī, tas patiesi var mainīt veidu, kā mēs šobrīd skatāmies uz lietām.

Katram slānim ir savs sarežģītības un autorizācijas kopums, taču tie ir savstarpēji pieejami. Šī tehnoloģija samazina izvietošanas izmaksas, resursus, darbības izmaksas un daudz ko citu.

 • Skaitļošana

Ar skaitļošanu es domāju sadalīto skaitļošanu. Tā ir koncepcija, kurā vairāki datori strādā ar vienu problēmu, lai to atrisinātu. Tas ietaupa daudz laika un padara to vieglāku nekā iepriekš. Viena problēma var tikt sadalīta daudzās daļās un pēc tam izplatīta tīklā.

Pēc tam iesaistīto datoru grupa atrisinās problēmu un tiks savienota savā starpā, izmantojot tīklu. Tātad problēmu risināšanai visi datori darbosies kā viena vienība.

Kā viņi to dara? Nu, tos visus savieno viegls programmatūras aģents. Aģenti nosūta datus serverim ikreiz, kad tas atrod dīkstāves mašīnu aprēķinam, un pēc tam tas piešķir šo uzdevumu.

Tas ir tāds pats process kā kriptonauda vai bitcoin ieguve. Visi ogļrači var strādāt kā vienība, atrisināt problēmu un pēc tam saņemt atlīdzību.

 • Mezgli

Kas ir mezgls? Decentralizēts tīmeklis sastāv no tūkstošiem un tūkstošiem mezglu, tāpēc tas, iespējams, radīs jautājumu. Tas ir tīkla mijiedarbības punkts. Jebkurā virtuālajā vidē katru pieejamo ierīci sauc par mezglu.

Šie ir galvenie centra punkti, kur interneta tirdzniecība galvenokārt tiek virzīta uz galamērķi. Decentralizētā laulībā viņi seko līdzi darījumam un vienmērīgi atjaunina vai pieņem lēmumu.

Mezgli ir iemesls, kāpēc decentralizēto tīmekli bija iespējams izveidot. Ideja radās pakešu komutācijas teorijā, un tagad tā ir izveidota kā blockchain tīmekļa platformas vai web 3.0 blockchain tehnoloģiju kaudzes sakne.

Tomēr dažos tīklos var būt augstākas autoritātes mezgli, kas tiek izvēlēti liela lēmuma pieņemšanai vai uzdevumu sadalīšanai starp citiem mezgliem.

Tā kā katram mezglam ir vienāda informācija, mezgla zaudēšana tik daudz neietekmēs tīklu. Visa Web 3.0 blockchain tehnoloģiju kaudze ir veidota tādā veidā.

 • Žetoni

Žetoni ir arī daļa no Web 3.0 IT kaudzes infrastruktūras. Izmantojot decentralizēto tīmekļa sistēmu, patiesībā tiek iekļauti arī tie. Žetoni, galvenokārt šifrēšanas marķieri, ir digitālās valūtas, kas darbojas viņu individuālajā blokķēdes tīklā.

Tas ir īpašums, un to var izmantot tīklā, lai iegūtu tīkla piedāvātās funkcijas. Tie tiek izmantoti arī jebkura jauna projekta finansēšanai un inicializē projekta attīstību.

Jaunajā decentralizētā tīmekļa versijā ir pilnīgi normāli kā līdzekļu vākšanas iespēju iekļaut žetonu sistēmu. Žetoni var attēlot jaunu kriptonauda vai arī tos var izmantot pavisam citādi sistēmā.

Varat izmantot dažus marķierus, lai atpirktu arī citas kriptovalūtas. Neskatoties uz to, tas ir tirgojams un pārvedams aktīvs tīmekļa 3.0 blokķēdes lietojumprogrammu arhitektūras infrastruktūrā.

 • Uzglabāšana

Mūsdienās visas noliktavas galvenokārt ir centralizētas, un tām ir lielāks ievainojamības risks. Nereti hakeri uzlauž šīs centralizētās atmiņas un nozog visu jūsu privāto informāciju.

Tāpēc jaunajā infrastruktūrā ir decentralizēta glabāšanas vienība, kas nodrošina labāku un drošāku vidi.

Tas ir visu problēmu potenciālais risinājums. Sistēma palīdzētu jums saglabāt personisko informāciju, nepaļaujoties uz trešo personu, kas nenovērtē jūsu informācijas privātumu.

Doma par decentralizētu mākoņu glabāšanu tika izvirzīta ar blockchain tehnoloģijām. Tie ir salīdzinoši lētāki, izturīgāki un izplatīti nekā esošie mākoņu risinājumi.

6. nodaļa: Kā Web 3.0 mainīs mūsu dzīvi?

Lielie vārdi IT nozarē tagad spēlē monopolu ar informāciju. Tā kā mēs esam ievadījuši informācijas vecumu, informācijas vērtība noteikti pieaugs. Web 3 IT kaudze būs liels trieciens šo korporatīvo uzņēmumu priekšā. Tas būs decentralizēts un demokrātiskāks. Drīz mēs redzēsim izmaiņas mūsu ikdienas dzīvē.

Kriptovalūtas jau ir cīņā ar federālajām bankām un valdībām. Šeit ir pieejams pasaulē pirmais blokķēdes mobilais tālrunis. Paldies Foxconn. Platformas kļūs neuzticamas. Cilvēku personiskā informācija vairs nekļūs par pārdodamu produktu.

Mēs jau esam liecinieki pārmaiņām ap sevi. Šveices pilsēta Zuga ir reģistrējusi visus pilsoņa dokumentus Ethereum blokķēdē.

Uzziniet vairāk šeit galīgajā Ethereum ceļvedī.

Vietnes, piemēram, Pirātu līcis, autortiesību problēmu dēļ ir veikušas neskaitāmus dažādu valdību streikus. Bet vietne ir ārkārtīgi populāra izplatīto lietotāju vidū. Valdības ir noņēmušas daudz domēnu. Tātad tādas tīmekļa vietnes kā pirātu līcis būs pasargātas no tik spēcīgas valdību darbības.

Lietotāji tagad var mierīgi gulēt, jo viņu privātā informācija būs drošāka, pateicoties struktūras uzlabotai šifrēšanai. Decentralizācija padarīs dumpīgos hakerus laimīgākus.

Dažādas lietotnes pārņems galvenās vietnes, piemēram, Facebook, Instagram, Twitter, Google Drive un populārākās pārlūkprogrammas. Decentralizētās lietotnes kļūs par rītdienas lietu.

Īsāk sakot, pati interneta pasaule, kā mēs to zinām, mainīs tās būtību.

Web 3.0 IT kaudze: kā tas būs un vēl ir šeit?

Kad pasaule sāka izlaupīt Web 2.0 preces, tā jau bija 5-6 gadus vecāka. Lai pilnībā izveidotu Web 2.0, bija nepieciešami apmēram desmit gadi. Web3 pārlūka pilnīgai attīstībai var būt vajadzīgs vēl ilgāks laiks, jo tas maina visu infrastruktūru. Galvenā problēma būs visuresamībā, jo mūsu infrastruktūra nav pietiekami nobriedusi.

Turklāt mēs varētu redzēt episku cīņu starp centralizētajiem lielajiem vārdiem un tagad decentralizētajām lietotnēm. Tradicionālā sistēma acīmredzot centīsies pretoties. Daži gan saka, ka Web3 pārlūks jau ir dzīvs. Viņi nav ne pareizi, ne nepareizi. Ir taisnība, ka daudzas Web 3 funkcijas ir pieejamas. Bet tas ir tikai sākums. Lai pilnībā atrastos šeit, būs vajadzīgs daudz vairāk laika. Tomēr daži eksperti saka, ka mēs decentralizētā tīmekļa laikmetā ienācām 2015. gadā.

Bet izmaiņas ir neizbēgamas. Cilvēka dabai ir tikai bail no nezināmā un jauna. Bet, kad mēs sapratīsim ieguvumu un galīgo rezultātu, mēs agrāk vai vēlāk pieņemsim izmaiņas.

Jūs nevarat atrast pienācīgu atšķirīgu definīciju par decentralizēto mēs, jo mēs nezinām, kā tas izrādīsies. Pašlaik mēs varam tikai paredzēt nākotni.

Pasaule jau ir pakļāvusies Web 2.0 par neiedomājami pozitīvām atsauksmēm. Kopš Web 2.0 sākuma biroji, mājas un bizness ir piedzīvojuši krasas pārmaiņas.

Pats par sevi saprotams, ka Web 3.0 blokķēdes kaudze būs nākamā lielā lieta, un tas ietekmēs mūsu dzīvi no katra atsevišķa aspekta.

Web 3.0: Kā tas radās?

Web 3.0 IT kaudzes pagātne

Slavenais amerikāņu zinātnieks Tims Burners-Lī pirmo reizi pasaulei par semantisko tīmekli pastāstīja 2001. gadā. Dažreiz viņu uzskata par WWW izgudrotāju. Atkal viņš iedomājas, ka tā ir jauna tīmekļa satura forma, ko datori var saprast. Viņš bieži sauca semantisko tīmekli par pašreizējās sistēmas paplašinājumu, nevis sauca to par citu skaitļošanas vidi.

Kaut arī 2001. gadā faili galvenokārt bija tikai lasāmi, jo Web 2.0 vēl nebija dzimis, Burners-Lee teica, ka Web 3.0 IT kaudze vai semantiskais tīmeklis lasīs, rakstīs un izpildīs failus.

Cik sarežģīts ir Web 3.0 IT kaudze?

Decentralizētā tīmekļa sarežģītība nav saistīta. Web 3.0 blockchain tehnoloģiju kaudze ir ārkārtīgi sarežģīta. Rāmji tiek definēti no jauna un tiek iestatīta jauna valoda. Šādas lietas bija paredzētas, kad pasaulē bija tikai Web 1.0.

Tā kā Web 3 IT kaudzes saturu pilnībā izveido lietotāji, iespējams, ka ir pieejams neauglīgs internets. Lai gan šķiet maz ticams, jo mēs esam liecinieki parastajiem cilvēkiem, kas katru brīdi rada jaunu saturu. Ja lietotājiem nav dabiskas prakses, lai izveidotu jaunu saturu, Web3 IT kaudze saņems galveno triecienu.

Mērogojamība ir ļoti liela problēma decentralizētajam tīmeklim. Turklāt pasaulē nav pietiekami labas infrastruktūras, lai izveidotu perfektu vidi Web 3.0. Tomēr tā nākotne ir atkarīga no tā, kā decentralizētā tīmekļa kopiena strādā, lai mazinātu sistēmas trūkumus.

Web 3.0 IT kaudze: pašreizējais scenārijs

Web 3.0 blokķēdes struktūra ir diezgan pazīstama slāņa kūkai. Pašlaik dažādi iesācēji, kas strādā bez pārtraukuma, izveido ideālas decentralizētas lietotnes, kas atvieglos lietotāju dzīvi. Visi lielie vārdi strādā pie mākslīgā intelekta (AI) projektiem. Brave jau ir šeit ar savām modernajām pārlūkprogrammām. Tikai laiks var pateikt, cik ātri pasaule pieņems šo brīnišķīgo tehnoloģiju.

Šādas pasaules jauno prātu aktivitātes norāda, ka nākotne būs ļoti gaiša. Lietas būs drošākas, vieglākas un vairāk orientētas uz lietotāju.

Visi dati tagad ir saistīti un savstarpēji saistīti, izveidojot datu tīklu.

Google Freebase

Daudzi izstrādātāji mēģina pilnveidot datu sasaistīšanas procesu visā tīklā. Google Freebase ir viens no izcilākajiem piemēriem par projektiem, kas tajā strādā. Viņi izmanto uz diagrammām balstītu datu bāzi. Diemžēl 2016. gada vidū Google pārtrauca pakalpojumu Freebase.

Brīva bāze bija daudz datu par dažādām tēmām. Dati par cilvēkiem, ģeogrāfisko atrašanās vietu un izklaidi galvenokārt tiek glabāti šeit, Freebase. Brīvbāze kaut kādā fundamentālā veidā bija gandrīz kā Vikipēdija.

Wikidata un Wikimedia ir daži projekti, kas mēģināja izveidot bezmaksas zināšanu datu bāzi. Gan cilvēki, gan datori varēja lasīt, rakstīt un izpildīt datu bāzē esošo informāciju.

Pēc Freebase projekta slēgšanas Google sāka strādāt pie projekta Knowledge Graph. Zināšanu grafiks galvenokārt darbojas, lai no jauna definētu meklēšanas rezultātus, lai cilvēki bez grūtībām varētu iegūt pareizo informāciju.

Asistenti kļūst inteliģenti: Siri un Google tagad

Siri ir licis cilvēkiem brīnīties ar iespaidīgo runas atpazīšanu un centieniem darboties kā parasts lietotājs. Tas galvenokārt ir paredzēts, lai palīdzētu lietotājiem viegli izpildīt uzdevumus.

Siri var rūpēties par viesnīcas vai restorāna rezervēšanu, analizējot lidojuma apstākļus. Lai gan Siri sāka savu ceļu uz iPhone un MacBook, tagad viņa aktīvi darbojas dažādās ierīcēs.

Ne tikai Siri, bet arī Google tagad ir daudz fanu. Viss, kas jums jādara, ir jautāt pakalpojumam Google tagad. Tas var meklēt internetu, veikt rezervācijas un sazināties ar citu cilvēku bez cilvēka vadības nepieciešamības.

Šādi gudri palīgi būs izplatīts scenārijs nākotnē, kā arī Web 3.0 bloku ķēdei. Alexa un daži citi palīgi tagad ir tik tālu aiz muguras.

Ekosistēmas sadarbība un koplietošana

Ātri nobriestošā Web 3.0 blockchain kaudze kļūst par jauno pēcteci. Daudzi pakalpojumi piedāvā publisku piekļuvi API, kas ļaus izstrādātājiem attīstīties neatkarīgi un padara sistēmu vēl izturīgāku.

Šajā gadījumā vide ir milzīgs darījums. Tas neļaus semantiskajām tehnoloģijām sadarboties, bet arī atrisinās problēmu jau pašā saknē. Tomēr šo semantisko attēlojumu izstrāde ir pilnīgi sarežģīta.

Vienīgais veids, kā sasniegt šo ekosistēmu, ir padarīt valodu vai sistēmu dabiskāku un mašīnlasāmāku.

Lai pārstāvētu semantisko tīmekli ar nākamo semantisko lietojumprogrammu, organizācijas var apvienoties un veidot sadarbības ekosistēmu. Viņi visi var dot ieguldījumu risinājumā un strukturēt visu tīklu ar mašīnai draudzīgu valodu.

Tomēr viens pakalpojums noteikti var saprast sarežģītā teksta nozīmi, taču procesa apvienošana būtu efektīvāka un ietaupītu laiku.

Šī spēcīgā semantiskā tehnoloģija, daļēji strukturētie dati un bagātīgā ekosistēma nodrošinās tīmekļa 3.0 blokķēdes kaudzes izveidi. Tā ir kopiena, kurā visi var uzvarēt.

Kā izskatās semantiskā tīmekļa nākotne?

Semantiskā tīmekļa nākotne sastāv no daudzām daudzsološām apskates vietām. Iztēle vai attīstība aiz tā nebija nereāla. Tomēr kontekstā trūkst daudzu galveno tīmekļa faktoru, un tas patiešām ir apšaubāms fakts.

Tehnoloģija ir daudz sarežģītāka nekā iepriekšējās versijas, un priekšmets kļūst pārāk abstrakts. Tomēr ar vairāk uzlabojumiem tas noteikti var kļūt par vēlamo.

Tagad internetā ir daudz veiksmīgu modeļu, kas atrodas bloku ķēdes tehnoloģiju kaudzē, taču neviens no tiem faktiski neaptver visas arhitektūras patieso garšu.

Tomēr šīs jaunās tīmekļa primārajai klātbūtnei vajadzētu būt mazāka darba mēroga un pēc tam lielākai. Pārmaiņas nenotiks vienā naktī, tām būs vajadzīgs laiks.

7. nodaļa: Noslēguma piezīmes

Blokķēdes un decentralizētā tīmekļa pasaulē ir tikai normāli, ka mēs iegūsim jaunāku tīmekļa sistēmas versiju. Šajā gadījumā mums ir Web 3.0 IT kaudze, lai gan process joprojām ir ceļā un tam ir daudz uzlabojumu, mēs joprojām varam cerēt uz labāku digitālo pieredzi tagad.

Ja jūs interesē vairāk ievada tēmu par blockchain tehnoloģiju, noteikti pārbaudiet šo bezmaksas pamata blockchain kursu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me